Emmabloemcollekte 19 14.14. DIE WILDE WÊsmsammmmmmmitm wawmmmimmMmmm Bctnfy sfeec in woning De avonturen van een Kabouterkoning M. HEEMSKERK Predikbeurten Ons Pluimveehoekje m WEEKPROFIJT Udayuif CH AUFFEURS - CONDUCTEURS - MONTEURS naast verschillende verheugende kan ten ook een gevaarlijke zijde is. Het gevaar is n.l. groot, dat de mens zichzelf daarbij erg belangrijk gaat vinden, want niets is gemakkelijker, dan groot te denken van zichzelf en niets is moeilijker, dan ootmoedig te zijn. Wijzende op Simson en Simon Petrus wees spr. op het gevaar, dat men zichzelf strijdbaar acnt om Gods Woord onder de kinderen te brengen. Hoewel dit niet hartelijk lijkt, dringt spr. juist op een jubileum als dit aan op ootmoed. Vernedering van de mens achtte spr. juist in deze tijd van hoog conjunctuur nodig, opdat er verbazing is, dat dit werk 60 jaar gedaan mocht worden. Hierdoor leert een christen, dat hij alle dingen vermag, door Christus, Die kracht geeft. Dan wordt ook de opdracht van de opgestane Koning verstaan: het verkondigen van bekering en geloof. Deze opdracht dient aan de kinderen, evenals aan de ouderen, zo eenvoudig mogelijk gebracht worden, maar dan alleen overeenkomstig de Bijbel. Ook voor een kind is verandering van hart no dig. Gewezen dient te worden op de Koning, die alles voor Zijn onderda nen heeft gedaan, de Koning, die al les heeft en alles geeft en ook kin deren rijk kan maken. Spr. besloot, met er op te wijzen, dat dit een moei lijk werk is. Toch moet men ook met het zondagsschoolwerk niet ophouden, want we strijden niet voor een ver loren zaak, maar we hebben al ge wonnen, want de Koning heeft over wonnen, aldus spr. De eerste spreker na de pauze was burgemeester A. Warnaar Jz, die met de beide wethouders deze herden kingsbijeenkomst bijwoonde. De ge lukwensen van het gemeentebestuur overbrengende, wees spr. er op, dat hij zich verheugt over alle arbeid in de gemeentfe, die ten bate van de burgerij geschiedt. Het gemeentebe stuur is er evenwel van doordrongen, dat het trachten om jonge mensen tot Jezus te brengen het beste is, wat ge daan kan worden. Spr. was dan ook dankbaar, dat dit door verschillende kringen in Waddinxveen gedaan wordt en wees er op dat van dit werk, zoals spr. persoonlijk bij anderen in moei lijke omstandigheden heeft kunnen constateren, van dit werk meer blijft hangen, dan men wel eens zou den-- ken. De heer Minnee, secretaris van de zondagsschool, gaf hierna een globaal overzicht van het wel en wee van de «ondagssehool in de afgelopen zestig jaren. Spr. ging na, hoe de zondags school op 6 april 1896 in een bijeen komst onder voorzitterschap van de toenmalige predikant, Ds Zijlstra werd opgericht. Hij noemde verschillende namen van personen, die door jaren lange arbeid als het ware met de zondagsschool vergroeid zijn, zoals wijlen de heer Zijdeman en de heer van Sprang. Verder onthulde spr. dat de tegenwoordige voorzitter, de heer T. Burger, reeds gedurende 40 jaren en de heer Broer reeds 39 jaren aan de zondagsschool verbonden zijn. Een hoogtepunt met een heel bijzonder ka rakter. was wel het kerstfeest van de oorlogswinter 1944. Als kerstgeschenk kregen toen alle kinderen vijf tarwe- boterhammen met boter en kaas! Verschillende Zondagsscholen uit de omgeving zonden schriftelijke geluk wensen, waarvan door Ds van der Haar mededeling werdl gedaan. Van degenen, die in deze herdenkingsbij eenkomst persoonlijk him felicitaties aanboden noemer» wij de jeugd-ou- derling J. Hoogendoorn, die sprak na mens de kerkeraad en een wandbord als geschenk aanbod. De heer W. Bui telaar sprak als president-kerkvoogd namens de kerkvoogdij. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging Maria Martha en de andere Ned. Herv. jeugdverenigingen ter plaatse boden hun gelukwensen aan bij monde van VOORZlCMTlCr.POM-PO/M! V WE mOETEN DC PROFESSOR 1 ZO CrAUW MocriuK «evRy- I DEN, MAAR WAT KUNNEN IK GELOOF DAT ZE GAAN SLA PEN mevr. van der Haar. Ten slotte spra ken nog de heer D. Oskam te Culem- borg en een vertegenwoordigster van de Ned. Herv. zondagsschool te Nieu- werkerk aan den IJssel. Aan het slot van de bijeenkomst bracht de voorzitter van de jubileren de zondagschool, de heer T. Burger dank voor de belangstelling, welke van zovele zijden en in velerlei vorm werd ondervonden. Hij bond het tal rijke personeel van de zondagsschool op het hart door te gaan met dit werk en daarbij de goede raadgevingen van de sprekers op deze herdenkingsavond ter harte te nemen. Bijzonder goed geslaagd was de af wisseling op deze bijeenkomst in de vorm van zang, door een koortje uit de helpsters van de zondagsschool. Dp voortreffelijke wijze zong dit koortje enkele liederen en hun tegenzang bij de slot psalm 150 was indrukwekkend. Komt het eens zien of vraagt vrijblijvend demonstratie. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 CONCORDIA HIELD JAARVERGADERING. De leden van het fanfarecorps „.Concordia'' onderbraken maandag avond de gebruikelijke repetitieavond om met elkaar in een jaarvergadering de interne belangen van de vereni ging te behandelen. Deze jaarverga dering werd gehouden in „Het Cen trum" en stond onder leiding van de vooreitter de heer G. L. de Knegt. Nadat deze de bijeenkomst met een kort woord geopend had, brachten de secretaris en de penningmeester hun verslagen uit over het afgelopen ver enigingsjaar, waarin o.a. de verschil lende prestaties, die het korps in 1955 kon leveren, de revue passeerden. De vereniging blijkt, ook in finaneiëel opzicht, in een redelijke conditie te verkeren. In de plaats van wijlen de heer G. van der Starre werd vervol gens tot bestuurslid gekozen de heer W. Goor. Het bestuurslid P. C. de Joode werd als zodanig herkozen. Hierna stelde de voorzitter de in stelling van een instrumentenfonds aan de orde. Het is noodzakelijk ge worden om instrumenten, waarover de vereniging beschikt te vernieuwen. Aangezien hieraan grote kosten ver bonden zijn de voorzitter noemde een bedrag van 8 a 9 duizend gulden, zal het noodzakelijk zijn alle krachten in te spannen om dit bedrag bijeen te krijgen. Besloten werd na enige be spreking om een instrumentenfonds in te Stellen en hiervoor verschillende acties te ondernemen in de geest van de acties voor het uniformfonds van enkele jaren geleden. O.a. zal weer 'n groot opgezette oud-papier actie wor den gehouden. Besloten werd verder, dat de vereniging haar medewerking zal verlenen aan een te Moerkapelle te houden muziek- en zangconcours op 22 juni a.s. De drumband van Con cordia zal voor dit concours inschrij ven. Verder zal het deelnemen aan een concours, dat op donderdag 10 mei a.s. te Nijkerk gehouden wordt. Aan het einde van de vergadering werden nog verschillende verenigings aangelegenheden besproken. De voor zitter, de heer G. J. de Knegt, deed op alle leden een beroep krachtig hun schouders te zetten onder het vereni gingswerk, opdat het aanschaffen van nieuwe instrumenten zo spoedig mo gelijk verwezenlijkt kan worden. Een opwekking, welke nog eens door de ere-voorzitter, de heer P. J. van der Laarse, die een slotwoord sprak, on derstreept werd. VERBOUWDE ZAAK. De heer D. A. de Vlaam opent za terdagmiddag zijn geheel verbouwde winkel. Hoewel het werk nog niet geheel klaar was, hébben wij vast een kijkje genomen en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de heer de Vlaam in zijn opzet volkomen is geslaagd. Niet alleen is de winkel vergroot, ook de etalage kreeg meer ruimte. Het inwendige heeft een geheel nieuwe betimmering gekregen, waarbij het lichte eikenhout prachtig uitkomt te gen de donkere mahoniehout gedeelte. Het geheel maakt een keurige en frisse indruk, hetgeen op het publiek wel de gewenste aantrekkingskracht zal hebben. AANRIJDING. Op de provinciale hefbrug alhier, had dinsdagmiddag een aanrijding plaats tussen een truck met oplegger en een personenauto. De bestuurder van de truck, de heer E. L. te Ever- dingen, wilde, komende van de Hene- gouwerweg de hefbrug oprijden. Door de lengte van de truck nam hij daar bij ook het linker-weggedeelte in be slag. Een zich daar bevindende per sonenauto kwam daardoor in de ver drukking en liep materiële schade op. De rijkspolitie maakte proces-verbaal op. GESLAAGD. Onze plaatsgenoten Frans Moons, Leo Moons en Wijnand Sluys zijn ge slaagd voor het einddiploma van de R.K. landbouwschool te Bodegraven. OUDERAVOND SCHOOL B. Woensdag 18 april a.s. zal in de gymnastiekzaal van school B een ou deravond gehouden worden. Het programma is als volgt samen gesteld: 7 uur Klassebezoek, gelegenheid met de leerkrachten te spreken, het werk van de kinderen ligt ter inzage. 8 uur Huishoudelijke vergadering. 8.30 uur „De gezondheid van het schoolgaande kind", causerie te hou den door Mej. E. J. Nagel, schoolarts in het district Boskoop. 9.15 uur Pauze. 9.30 uur Onderwijsforum. Vragen op het gebied van onderwijs en opvoe ding zullen door de leden van het fo rum worden beantwoord. In de gymnastiekzaal zal tevens een tentoonstelling te bezichtigen zijn van handwerken en tekenwerk, vervaar digd door de leerlingen van de school. Ook willen de leerlingen een kleine „Lentetentoonstelling'' inrichten. FEESTAVOND MIDDENSTAND. Woensdagavond werd in lunchroom van de Water de tradionele feestavond gehouden van de plaatselijke midden- standlsvereniging, alhier. Dat deze avonden in de smaak der leden val len, blijkt wel op elke jaarvergade ring, waar telkens de vraag gesteld wordt: „wanneer is de feestavond". Gebrek aan belangstelling had de ze avond ook niet, want de zaal was ei-vol. De heer J. van Nielen sprak een kort openingswoord, zulks bij afwe zigheid van de voorzitter, de heer H. M. de Wilde. Het programma voor Vervolg Tweede blad. Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Nam. 6.30 uur Ds. H. A. Leemans, Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. H. A. Leemans Em. pred. Nam. 6.30 uur De heer J. van Woerden van Stolwijk. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam 6.30 uur Ds. J. Snoey N.H. Ver. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds. J. van Vliet, Maasdam. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 17 april nam. 7 uur Ds. A. Bijkerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. D. van Vreuningen van Groningen. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Linde. TIJD VAN BROEDEN. Van zeer veel belang is de keuze van het tijdstip, waarop men met de broederjj begint. Dit tijdstip moet be paald worden door het ras dat men houdt en zodanig worden gekozen, dat de jonge hennen einde October legrijp zijn. Wanneer we nu weten, dat de zwaardere rassen als Reds enz. 7 a 8 maanden en de lichte rassen als leghorns enz. 6 maanden oud moeten zijn, alsvorens ze legrijp zijn, kan ie der zijn meest gewenste tijdstip kie zen. Worden de kuikens te vroeg gebo ren, dan zullen deze in de late herfst, na eerst enkele eieren te hebben ge legd, in de rui vallen. In dat geval wordt het doel, veel eieren in de win ter, niet bereikt. Ook wanneer de kuikens te laat geboren zijn zal men des winters een onvoldoend aantal eieren rapen. Keuze van Broedplaats. Heeft men de beschikking over meerdere kippen dan kieze men de makste en rustigste dieren uit. Neem voor broedhennen nimmer buitenge woon zware dieren. Hoewel ook hier weder uitzonderingen de regel beves tigen, zal men ondervinden, dat de zwaarste dieren dikwijls, wanneer de eieren aangepikt geraken en daardoor minder weerstandsvermogen bezitten, deze platdrukken en op die wijze het gehele broedsel vernielen. Met lichte dieren zal men daarvan minder last hebben. De meest geschikte plaats voor een broednest is op de grond. Men make op een rustige plaats in een hoekje tegen muur of schutting een kuiltje of legge op deze plaats een uitgeholde graszode (gras naar onderen). In het kuiltje of de holte legge men een weinig fris hooi of zacht stro en voorzie dit nest tevens van tabaks- zand of insectenpoeder. De uitholling dient om te zorgen dat de eieren aan eengesloten blijven liggen en mag vooral niet te diep zijn. Boven het nest wordt nu een kistje geplaatst, waarin aan de voorzijde een opening, welke met een deurtje of met een zak kan worden afgesloten. Is de broedplaats zeer droog, dan kan men deze daags met enig water be vochtigen. Als de kuikens straks weer komen Heet het, netjes opgepast! Anders worden zij wis en zeker, Niet tot vreugde, maar tot last. KIPPENVRIEND. Men let op Uw figuur! brede maagband vanaf 4.45 vanaf 3.45 Pas eerst. koop dan WALA Beha mei volmaakt uitgewerkte busievorm In speciale Beha popeli- ne. Kleuren zalm en wil. Ook verkrijgbaar In prima Satijn. Kleuren: wit en zwart. jcORSETTERIE?' I/et&alcd Bij ons alleen 't neusje van de zalm. Kookworst I 85 ct per Cornedbeaf 1 250 gram Ham 60 ct p. 100 gr. Gek. lever 65 ct p* 100 gr. Rosbief 65 ct p. 100 gr. Gek. tong 70 ct p. 100 gr. Berliner leverworst 58 ct p. 100 gr. Zie verder onze Kijk-wijs-toon bank WOENSDAG GEHAKTDAG e kwaliteit Gehakt 1.58 p. 500 gr. Bij de Autobusdienstonderneming „CITOSA" N.V. te BOSKOOP kunnen direct geplaatst worden Voor diegenen die werkzaam zijn in wintersei- zoenbedrijven als brandstoffenhandel. expeditie bedrijven, enz., is na overleg met hun werkgever een tijdelijke aanstelling mogelijk- Sollicitatie-adresParklaan 2, Boskoop. Moderne haargaren KARPETTEN 2x3 meter f 128.75 f 89.75 Zware kwaliteit haarvelours KARPETTEN 2x3 meter f 165.f 145.25 KIRAS KARPETTEN, klassieke dessins 2x3 meter f 231.- KROON en KASHMIR KARPETTEN 2x3 meter f 254- ModerneDOBBIJ STOFFEN was-en zonecht f 4.90 f 4 50 per meter Grote collectie TAFELKLEDEN f 99.75, f64.-. f 42.75, f34.90, f 19.95, fll.95 Prachtige sortering SMYRNA KLEEDJES en LOPERS vanaf f 9.25 M ANUFACTUREN WONINGINRICHTING Advertenties lezen is even gezellig als winkelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2