BIESJES H. G. Huizer TIMMERMAN JONGEN Kinderstoel en Box Burgerlijke stand Harmonium Harmonium MEISJE Heren Sportfiets NIEUWS f Sport Ut t Uod. Weekagenda Vroeg of laat Weekend-Reclame van 80 voor 60 ct per 250 gr. Zuidkade 11 Telefoon 545 Als de lente er is, dan een NIEUW MAATCOSTUUM uit de enorme collectiestoffen van de Da es en Herenkleermakerij G. LEEFLANG, IJssellaan 84 Gouda, Tel. 4015 Vraagt stalen of bezoek Kunststoppage-inrichting Te koop z g.a.n.: Box met vlonder en Hobbelpaard. Burgem. Trooststraat 111. Gevraagd MEISJE voor halve dagen of WERKSTER voor drie ochtenden per week Mevr. KAARS, Ridder van Catsweg 59c, Gouda GEVRAAGD: een en een van plm. 16 jaar M. G. COMPEER Zuidkade 144 - Tel. 794 TE KOOP: een samen f 20. Acaciastraat 49 a N.V. Dobbelmann. Het zal nodig zijn om tijdig een toegangskaart aan te vragen daar ons ter ore kwam, dat er veel belangstel ling is voor deze show, en geen won der, gezien het interessante van vo rige malen. We willen niet op de avond vooruitlopen, maar wat we er van zagen, zal deze show zeker niet onder doen voor die van het vorige seizoen. Aangiften van '5 t.m. 11 april 1956. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. A. Th. Wijsman en J. Vink, Tweede Bloksweg 4; Ondertrouwd: H. C. de Rooij en K. J. van Os; A. van Puffelen en N. de Gelder; W. Versluis en J. C. Mole naar; J. Heeren en J. Groeneveld; Gehuwd: H. Voskuilen en W. Metse laar; E. J. Verkleij en F. E. M. Lich tenberg; T. van der Hek en J. Rozen- daal; Overleden: van Triet, Sophia, wed. v. G. Both, oud 77 jaren. Gevonden en verloren voorwerpen. Te koop „American Organ*' 8 registers, mooie kast, wormvrij. „Staunton U.S.A." 15 registers, 2% spel met sub-bas. Ouderwetse kast, met tabouret. Prijs billijk. K. IHRMAN, Dorpsstr. 65 Aan hetzelfde adres 4 Haardfauteuils I ronde Tafel Massief eiken. Goed onderhouden. Prijs f 160.- Gevraagd voor de morgenuren of 3 A 4 ochtenden in de week. Mevr. KOSTER, Oranjelaan 4 Te koop ook per stuk, van inrichting II mooie inbraak vrije Brandkasten, in de maten variërend van 75 cm. hoog tot 1.35 m. hoog. Br. no. 565-1 bur. v. d. blad. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mijn vrouw v. d. Bor-de Bruin, daar door mij niets wordt vergoed. H. VAN DEN BOR, Kleikade 56 Te koop: z.g.a.n. Acaciastraat 60 uit Oftize u/Mtofitaats deze avond werd verzorgd door een klein gezelschap, Jan Kleyn uit Zwolle. De leden van dit clubje wis ten op een vlotte en beschaafde wijze de aanwezigen bezig te houden met hun muziek, grollen en grappen. Al met al een avond, welke ge slaagd genoemd mag worden. Mr. BIESHEUVEL SPREEKT. Voor de A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" zal op maandag 23 april in een openbare vergadering, optreden Mr. Biesheuvel, candidaat voor de Tweede Kamer. Deze vergadering wordt gehouden in het jeugdgebouw aan de Stations straat. MODESHOW VERBAKER. Gaarna willen we onze lezeressen herinneren aan de a.s. dinsdag te hou den mode-show van de firma L. W. Verbakei, alhier, in de kantine van Gevonden: 1 rode want; grijze hand schoen; bruine hcfed; motorhand schoen; blauw wantje. Verloren: bruine handschoen; bruine portemonnaie; étuie; want; blauwe portemonnaie; fietstas met inhoud: pantoffels, schortje, portemonnaie met f 15.en winkelboekje. Officiële mededelingen KEURING EN HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend: A. dat het goedkeuringsmerk, gedu rende het jaar 1956 te bezigen, zal zijn; bij de keuring en herkeuring van ma ten, gewichten en meetwerktuigen, de letter W in de kleine staande druk vorm; B. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerk tuigen zitting zal worden gehouden: te Waddinxveen in het gymnastiek lokaal school B, Kerkweg 230, op donderdag 19 april 1956 voor de let ters A en B van 13 tot 16 uur; op vrijdag 20 april 1956 voor de let ters C t.m. M van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur; op maandag 23 april 1956 voor de letters N t.m. Z van 9.30 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht: 1°. dat de maten, gewichten en meet werktuigen schoon, droog en roest vrij' moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van bui ten geverfd moeten zijn, koperen ge- - wichten afgewassen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 2°. dat de maten, gewichten en meet werktuigen vóór 1 October 1956 ge stempeld moeten zijn met de letter W en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten, ge wichten en meetwerktuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Rot terdam, 's-Gravendijkwal 66 op elke dinsdag en vrijdag (feestdagen uitge zonderd) van 9 tot 12 en van 13.30 tot 16.30 uur. 3°. dat de maten, gewichten en meet werktuigen, welke wolrden gestem peld met het afkeuringsmerk (drie hoekje), niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; 4°. dat ten bate van 's rijks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek van maten, gewichten en meewerktuigen (keurloon) en voor het justeren van gewichten (justeer- loon); 5°. dat de milligram-gewichten niet op de herkeuringszitting maar alleen aan het ijkkantoor herkeurd kunnen worden. (Deze gezegelde envelop, af gegeven hij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewich ten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen. Een postbewijs tot een bedrag, overeen- komendje! met die som van 20 cent voor elk gewicht, moet zijn ingeslo ten. Dit bedrag kan ook op postre kening nr 115960 van ijkkantoor Rotterdam worden gestort.) Waddinxveen, 11 april 1956. Burgemeester en wethouders voora, De Secretaris, De Burgemeester, H. JENNéA. WARN AAR Jz. V. A.V. WADDINXVEEN. De wedstrijd tussen de kolopers Waddinxveen Z en Verheul is op een draw uitgelopen. Had men in de plaat selijke ontmoeting van vorige week een arbiter, die door ongemotiveerde beslissingen het moreel der geelzwar ten trachtte te breken* nu had men in arbiter Scharleman een zeer goede leider, die een prima wedstrijd heeft gefloten. Voor rust was het de thuis club, die de leiding nam door van Erk 1-0. Jammer was het dat Monster vlak voor rust een zeer goede kans miste om de voorsprong te vergroten. Na rust was het Verheul, dat de stand op gelijke voet wist te brengen door een treuzeling in de achterhoede. Wel kregen beide ploegen nog enige goe de kansen, maar tot scoren kwam men niet meer toe, zodat met een gelijk spel, wat wel de verhouding was, het einde van deze spannende en sportie ve wedstrijd kwam. Waddinxveen gaat naar ODI. Dit is een zeer snelle ploeg, zodat het voor de geelzwarten niet zal meevallen om een punt uit deze wedstrijd mee te brengen. Het tweede gaat naar Haastrecht 2 en zal daar de punten wel moeten la ten; het derde speelt thuis tegen Moerkapelle 2. Zullen zij weer zo goed voor de dag komen als vorige week? Waddinxveen Z gaat naar Woerden en zal weer hard moeten werken voor succes. Wij houden het op een draw daar de thuisclub op eigen terrein een lastige tegenstander is. Bij de junioren komen alle elftallen in het veld; jon gens doet alle je uiterste best en zorg dat je op tijd op de plaats bent, waar je volgens de opstelling moet zijn. BE FAIR BOSKOOP—BE FAIR 0-0. Het is de witzwarten j.l. zaterdag wederom niet gelukt om de beide punten mee naar huis te brengen. Het was een slappe vertoning en had men na de rust beter verwacht men kwam bedrogen uit, want het was nog min der dan voor rust. Zo kwam dan ook het einde van deze wedstrijd met blanco stand. Zaterdag komt het eer ste elftal weer tegen Boskoop uit en dit is dan zodoende haar laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, aan vang 4.30 uur. De c juniors spelen thuis tegen Waddinxveen c, aanvang 2 uur. En de b juniors spelen ook al thius en wel tegen ZVV a, aanvang 3.15 uur. Het derde elftal gaat naar Spirit 3, aanvang 4 uur. WSE-NIEUWS. WSE I gaat om 12 uur bij het zwakke Gouda 5 op bezoek, jongens onderschat je tegenstander niet. Het 2e speelt om 2 uur thuis. Op veelvuldig verzoek is de trai ning in het vervolg weer op donder dagavond, zelfde tijden. Dinsdagavond om 8 uur organiseert WSE haar jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs in het R.K. ver enigingsgebouw. Deze avond wordt verzorgd door K.T.W. met het prach tige toneelstuk „Dolly" van Toon van Vuur en en Jan) Grosfeldt met als slot een geambieerd bal. Voor niet-leden zijn nog enkele kaarten a f 1.— verkrijgbaar bij J. Vaneman, St. Victorstraat 36 en even tueel 's avonds aan de zaal. W.Z.C. DE GOUWE. Verlies en winst voor het tweede zevental. Zaterdagavond speelde de Gouwe een wedstrijd tegen de men sen uit de Zilverstad. De wedstrijd ging om de bezetting van de bovenste plaats. S.Z. en P.C. starte met een gewel dige snelheid en het eerste schot was raak 0-1. S.Z. en P.C.-ers bleven nog een tijdje in de meerderheid maar gelei delijk wisten de Gouwespelers zich aan de druk te onttrekken en tal van aanvallen werden door de achterhoede opgebouwd. Toch konden de Gouwe voorwaartsen niet tot scoren komen; de rust ging in met een 0-1 achter stand. Na rust was het steeds de Gouwe, welke in de aanval was. De S.Z. en P.C. achterhoede verdedigde zich krampachtig, maar Mulder maakte gelijk 1-1. De strijd ging nu om het winnende doelpunt en het was Sluit van S.Z. en P.C. die dit doelpunt wist te sco ren. De S.Z. en P.C.-ers bezette nu de bovenste plaats. De wedstrijd de Gouwe IIBode graven I is een zeer gemakkelijke overwinning voor de Gouwe gewor den. Gouwe II won deze ontmoeting met 5-0. Vrijdagavond houdt de Gouwe haar ledenvergadering in hotel de Unie. Leden van de Gouwe toont Uw belanstelling voor deze vergadering door Uw opkomst. Zaterdagavond op de bekende tijd gaat de zwembus naar Gouda. DAMMEN. Persoonlijk kampioenschap Goudse districtsdambond. Deze week is voor onze plaatsgeno ten gunstig verlopen. C. H. Kramp won van S. M. van Eijk en behoudt dus een kans op het kampioenschap. A. Blom won van R. Overes en G. Heeren van A. van Jeveren, wegens niet opkomen van laatstgenoemde. Er zijn nu nog drie ronden te spelen. De stand is als volgt: D. Zwanenburg—C. H. Kramp T. TwigtJ. v. d. Berg F. M. P. Jacobi—A. A. Rietveld A. BlonkJ. de Heer W. v .d. Heijden—A. N. Littooij C. H. KrampJ. Coenradie D. ZwanenburgJ. de Heer T. de Ouden JrW, 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 d. Heijden 1-1 Zaterdag 14 April Uitvoering T.O.G. in 't Centrujn. Dinsdag 17 April Modeshow Firma Verbakei in kantine Dobbelmann. Dinsdag 17 April Feestavond WSE in R.K. Vereen, gebouw. Donderdag 26 April Jaarvergadering Geref. Oudersvereen. in Jeugdge bouw. Maandag 23 April Openbare Verga dering A.R. Kiesvereen. in Jeugd- bouw, Stationsstraat. Dinsdag 1 Mei. 1 Mei-feestviering in kantine Dobbelmann. FEUILLETON door Gré de Boer 2e klas; 1 P. Twigt 2 C. H. Kramp 3 M> Zfjiistra 4 A. Blom 5 P. Versloot 6 D. van Spengen 7 A. Mesker 8 R. Overes 9 S. M. van Eijk le klas: 1 G. Heeren 2 W.. v. d. Heuvel 3 J. Nieuwenihuis 4 A. van Jeveren Uitslag Damwedstrijd Excelsior te gen Vreewijk te Rotterdam. F. M. P. Jacobi—M. H. Soetens 1-1 T. TwigtG. Lens 0-2 C. H. KrampW. Herweijer 0-2 P. van TolM.W. Uijterlinden 1-1 D. ZwanenburgA. R. Oosterom 1-1 A. BlonkJ. P. Vaandrager H. Troost—A. Augustijn C. BlonkL. Hofman A. BlomL. D. Vaandrager G. Heeren—M. Spronk Totaal 6-14 onderlngelinge Uitslag 21ste ronde competitie. J. CoenradieT. den Ouden Jr, D. la GrandC. Blonk Hiervan was Bert echter niet zo erg overtuigd, maar dat zei hij natuurlijk niet. In stilte was hij besloten om er niet op in te gaan. Het leek hem niet. Temeer, omdat er een concurrent in de onmiddellijke nabijheid zat. En die was in deze contreien natuurlijk be kend. De Maasstrater ging weer naar zijn home terwijl Bert naar de bushalte slenterde. Nee, dit was niets voor hom Achteraf nog zonde van het reisgeld ook. Maar ja Opeens werd hij op zijn schouders getikt. Bert draaide zich verbaasd om en blikte in het gezicht van de dikke man, die hij een half uurtje eerder voor de andere garage had zien staan. „Neem me niet kwalijk, mijnheer, begon de dikke, „dat ik U zo op straat aanspreek. Maar als ik het goed be grepen heb, toonde U interesse voor de leegstaande garage. Als ik niet te vrijpostig ben.... eh.... maar hebt U die gehuurd? Bert lachte even en had de diKKe onmiddellijk door. Bang voor een nieuwe concurrent. Die zou hij even gaan voeren. ,Nog niet," antwoordde hij, maar ik heb er wel zin in. O, juist. Ja, het zijn ten slotte uw zaken de dikke werd een beetje verlegen maar ik meen toch goed te doen U te waarschuwen. De vorige huurder is er namelijk faliet gegaan, ziet U? Dan zal hij zijn zaak verkeerd heb ben aangepakt, veronderstel ik. Bert lachte nog steeds. „Dus U bent van plan om daar een garage te beginnen?" „Misschien," antwoordde Bert raad selachtig. De dikke klopte hem op de schou ders. Komt U even mee naar mijn kantoortje, daar kunnen we beter praten dan op straat. Ik ben wat ou der en U bent jong. Laat mij U een goede waarschuwing mogen geven. Bert aarzelde even. Waar bemoeide die vent zich eigenlijk mee. Maar in de opwelling van het ogenblik dacht hij; Vooruit, laten we eens gaan pra ten. Die ouwe knijpt 'm als een dief, is er wel wat aan te verdienen. „Goed," zei hij ten slotte; een mens is nooit te oud om te leren. Zo is het, beaamde de ander, ver heugd, dat de jongeman er in toestem de. Ze liepen samen de garage in, waar 'n monteur bezig was aan 'n luxe wa gen en Bert ging achter de eigenaar het kantoortje, dat eigenlijk een afge schoten hokje aan de zijkant van de garage was, binnen. Bert accepteerde de stoel, maar bovenal de sigaar, die hem werd aangeboden, en toen ze bei den, genietend van de goede sigaar, tegenover elkaar zaten, zei de dikke: „Laat ik me eerst even mogen voor stellen: Oosterhof. Misschien hebt U het al gezien op mijn lichtreclame''. Bert boog even, drukte de uitgesto ken hand stevig en zei: „Michels." „Kijk eens, mijnheer Michels, ik zal open kaart met U spelen. U kent mij niet en ik U evenmin. Ik weet Uw plannen niet, maar wat mij interes seert is dit: welke bestemming de ou de garage van Brinkman zal krijgen. Dat is voor mij het belangrijkste. De vorige huurder van de garage, welke U zoeven bekeken hebt, heeft daar twee jaar gezeten. Hij heeft me op minder faire wijze beconcurreerd, door voor een veel lager tarief te rij den dan wij dat doen. Het gevolg is, dat hij failliet ging en zijn hele heb ben en houwen verkocht werd. Maar met dat al heeft hij me gedurende 2 jaren veel schade berokkend. Nu is hij van de kaart en U zult wel be grijpen, dat ik er weinig voor voel om opnieuw een concurrent naast me te krijgen. Iemand uit IJmuiden heeft wel zin in de garage en hij wil er een vishal van maken, maar de huur is hem te hoog. Terwijl Bakker dat is de eigenaar van de garage er liever weer een autobedrijf in ziet. Als U die garage niet huurt, zal dat plan van die vishal wel doorgaan en Is voor mij het gevaar, dat ik opnieuw vlakbij een concurrent krijg, defini tief van de baan. Begrijpt U?" Bert knikte. „Tot op zekere hoogte wel." „En nu veronderstel ik, dat U de advertentie van Bakker in de krant gelezen hebt. En dat U daar een ga ragebedrijf wilt beginnen. Allicht hebt U een paar centen, mogelijk ook een of twee wagens. U bent jong en U denkt te slagen. Laat ik U dan een goede raad mogen geven, mijnheer Michels. Nogmaals; ik ken U niet en ik draag U dan heel geen kwaad hart 2-0 toe. Ieder mens heeft ten slotte het 0-2 recht om te trachten vooruit te ko- 1-1 men in het leven. Maar ik wil U toch 0-2 waarschuwen. Als U daar een garage 0-2 begint, ga ik voor zulke lage tarieven rijden, dat U geen voet aan de grond krijgt. En dan garandeer ik U, dat U, of binnen een jaar Uw poging op geeft, of binnen die tijd dezelfde weg 0-2 gaat als de vorige ondernemer. Zo, nu 1-1 weet U, wat U aan mij hebt. En als U zegt: Ik ga mijn eigen gang en stoor me niet aan Uw praatjes, welaan, mijnbeer Michels, dan druk ik U de hand en zeg ik vriendelijk goedendag en dan moeten we maar zien, wie de strijd het langste volhoudt. Maar ver geet dan niet, dat ik vaste klanten heb en hier al jaren zit. Dat zijn twee heel belangrijke dingen, die ik bezit en U niet." Bert tipte de as van zijn sigaar en keek de garagehouder rustig aan. „Ik moet werkelijk constateren, dat U er geen doekjes om windt en dat is in ieder geval te prijzen. Nu hebt U Uw standpunt verdedigd. Mag ik mis schien het mijne eveneens onder woor den brengen?" „Maar natuurlijk, mynheer Michels, praat U vrij uit. Wie weet, komen we toch nog tot een vergelijk." „Dat zou al heel wonderlijk zijn antwoordde Bert spottend. „Kijk eens, ik heb die advertentie gelezen en nu ik de garage gezien heb, moet ik zeggen: die staat me wel aan. Wat een leugenaar ben ik toch, dacht hij. U begrijpt, ik heb een paar centen anders zou ik niet komen kijken. En ik kan natuurlijk iieel behoorlijk rij den, terwijl ik ook wel een beetje verstand heb van motoren, al zou ik me nu niet bepaald als eerste klas monteur kunnen verhuren. Als ik daar, in m'n eentje met een of twee wagens een verhuurinrichting begin, dan zou ik de strijd tegen U langer kunnen volhouden, dan U denkt, om dat ik veel minder onkosten heb dan U ik heb bijvoorbeeld geen perso neel en tweedens ben ik ongehuwd, dus, als het moet, kan ik heel sober leven. Ik heb derhalve geen gezin te onderhouden. Als ik mijn belastingen kan betalen, mijn huur en een een- voudige boterham, beste mijnheer Oosterhof, dan zing ik het een ver draaid lange tijd uit." Het gezicht van de ander betrok even. De man zoog een paar malen heftig aan zijn sigaar en vroeg toen kort: „Dus U bent toch van plan om te beginnen?" „Waarschijnlijk wel. De^ strijd lokt me. Ik ben jong, ziet U?" Oosterhof dacht een poosje na en legde toen zijn sigaar weg. Hij ging met de ellebogen leunen op het bu reaublad en keek de ander recht in het gezicht. „Beste mijnheer Michels, nu moet U mij eens vertellen, wat voor nut het zal hebben, als wij elkaar hier het leven zuur gaan maken. Nogmaals: het is natuurlijk Uw goed recht om vlak bij me een garage te beginnen. Per slot van rekening leven we weer in een vrij Nederland en geen wet kan het U verbieden. Maar is er dan voor U geen andere weg? U zegt; Ik heb een paar centen. Best. Ik weet niet hoeveel, en dat is overigens mijn zaak ook niet. Doch als U dan met alle geweld een garagebedrijf wilt hebben, waarom steekt U dan niet wat geld in mijn zaak en wordt U aan deelhouder, als ik het zo mag uit drukken? U kunt rijden en weet een beetje van motoren af. Dan is het toch veel verstandiger en minder ris kant, als U bij mij komt werken!' Bert fronste zijn wenkbrauwen. „De wil eigen baas worden. Daar heb ik voor gespaard. De ben nu lang ge noeg knecht geweest." „Wel? Als U bij mij komt met wat geld, dan bent U toch eigen baas? Laten wij zeggen: compagnons. U steekt een bepaald bedrag in mijn 7aak dat stellen we natuurlijk yo- tarieel behoorlijk vast en U bent mede baas. Kijk eens: ik zal U een voorstel doen, waar U veel meer aan hebt dan aan het huren van die lege garage. Een van mijn chauffeurs ik heb er drie gaat over veertien da gen in militaire dienst. Die is dus voor een of twee jaar van de baan. Ik moet toch weer een derde chauffeur hebben, hoofdzakelijk voor reserve. U komt bij mij, steekt wat geld in de zaak en U krijgt maandelijks zoveel loon, honorarium, of hoe U het noe men wilt, als U rechtens Uw aandeel toekomt. U blijft hoofdzakelijk hier, en als het druk is, rijdt U met de derde (wagen. Ik heb ook nog een touringcar, waarmee U ook uit rijden zoudt kunnen gaan, als er gezelschap pen zijn en doordat U geld in de zaak brengt, zou ik een vierde wagen voor de verhuur kunnen kopen. Dan heb ik er deze voordelen van: eerstens een nieuwe wagen erbij en tweedens ie mand, die me behoorlijk kan vervan gen, als ik er niet ben, bij de telefoon en zo, terwijl er geen moordende con currentiestrijd gevoerd behoeft te worden. Voor U zijn er eventueel voordelen: U bent doordat U aan deelhouder bent in de zaak min of meer eigen baas en U hebt geen ri sico, omdat U hier altijd een vast in komen zult hebben en dat inkomen is wel zodanig, dat U er ook nog een gezin van kunt onderhouden, als U te zijner tijd wilt gaan trouwen. Nu? Is dit niet veel beter dan om in die smerige garage met oude wagens een concurrentiestrijd te beginnen?" (wordt vervolgd).

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 5