JAUATON SANDOZ facts- Sport Ut 't UoU. Vroeg of laat Koopt Uw zonnebril bij een vakopticien Jeugddienst NET MEISJE ORGEL Elec. Wasmachine Komt en zingt Geref. Kerkkoor Cocos Staafjes W. J. LOS SPOORBOEKJES Veldwijk heeft ze GRASMAAIMACHINES 1 ZOMPRPLANTSN zondere interessante opnamen van Waddinxveen, zoals dat vroeger was. Aan deze filmstrips, die ook reeds bij andere gelegenheden vertoond wer den, waren dit keer twee nieuwe se ries opnamen toegevoegd. Bijzonder interessant waren de daarin voorko mende luchtopnamen van het grond gebied der gemeente. De laatste opna men waren een oude foto van de in stallatie van wijlen burgemeester P. A. Troost en een opname van de te genwoordige raad, ter gelegenheid van de ingebruikneming van de gerestau reerde raadzaal. Verschillende dames hadden voor deze gelegenheid haar echtgenoten meegebracht. VERENGIING VOOR ZEEKENHUISVERPLEGING. De vereniging van Ziekenhuisver- pleging vergaderde donderdagavond in holfel de Unie onder voorzitterschap van de heer J. C. Moons. Uit het financieel verslag bleek, dat het afgelopen jaar èen batig saldo had opgeleverd van ruim f 300. De aftredende bestuursleden B. F. Boonstoppel en dr E. L. M. Hemminga werden bij acclamatie herkozen. LUSTRUM WANDELTOCHT De Waddinxveense wandelsportver eniging „willen is kunnen" organiseert in verband met het vijf-jarig bestaan van de vereniging op zaterdagmiddag 26 mei een lustrum-wandeltocht. Voor deze tocht zijn drie parcoursen uitge stippeld over afstanden van 25 km, en 18 km en 12 km. De start vindt plaats tussen half drie en drie uur op het plein van school B bij de Waddinx veense hefbrug. De aanmeldingen van dertien groe pen en ongeveer 200 indivuelen, welke tot dusverre reeds binnen zijn, wetti gen de verwachtig dat minstens 800 a 1000 wandelaars aan deze mars zul len deelnemen. BIJEENKOMST VAN DE CHRISTENVROUWENBOND. De Christenvrouwenbond vergader de woensdagavond in het Geref. ver enigingsgebouw onder leiding van mevr. Klunder. Na de gebruikelijke opening sprak burgemeester Warnaar over de politiek. Hij wees er op, dat Nederland het enige land is, waar par tijen zijn die geen scheiding wensen tussen godsdienst en politiek en die bij hun beleid Gods Woord als richt snoer kiezen. Het is Groen van Prin- sterer geweest, die hiertoe (indlertijd de stoot gaf, zeer tot misnoegen van de liberalen. Ook thans zijn er par tijen, die de godsdenst los willen zien van de politiek. Niet dat men afwij zend tegenover de godsdienst staat, maar men wil bij het bestuur van het land alleen te rade gaan bij het gezond verstand en zich niet laten lei den door de Bijbel. Aan de hand van verschillende voor beelden toonde spr. het nut van een christelijke politiek aan en hij wekte de aanwezigen op bij de aanstaande verkiezingen daarmede rekening te houden. Na de pauze vertoonde de heer H. Jenné de filmstroken over Waddinx- o.a. op de dienst IJsselsteinUtrecht. Het vervaardigen van bussen nam steeds groter vlucht en met de mede werking van de beide zoons, is het bedrijf uitgegroeid' tot een fabriek met een wereldnaam en reputatie. De noeste arbeid van de overledene is niet tevergeefs geweest en zal nog velen tot voorbeeld worden gesteld. Hij ruste in vrede. ROODE KRUIS. Zaterdag 26 mei zal de jaarlijkse Roode Kruis-actie aanvangen en wel met een rondgang door de gemeente van de beide plaatselijke muziekkorp sen. Om 4 uur nam. zal burgemeester Warnaar op het plein van school B de actie openen, waarbij ook een lid van het Goudse comité enkele woor den zal spreken. Op die zelfde middag wordt een tentoonstelling bij. school B gehouden. V. A.V. WADDINXVEEN. Ook de laatste wedstrijd in derde klasse is het Waddinxveen niet mogen gelukken om winst te behalen, al wa ren zij in het veld zeker de mindere van de thuisclub niet. Voor het doel ontbrak het aan de juiste man om de zaak af te ronden, zodat de punten bij de gastheren bleven. In het begin waren beide ploegen in de aanval maar de beide verdedigin gen konden het wel aan. De eerste kans kwam voor Waddinxveen, toen Biesheuvel een vrije trap kreeg te nemen, welke hij hard inschoot maar de bal werd door spil de Bruin weg gewerkt. Monster kreeg een goede kans, maar keeper Hennepe zag het schot ver naast zijn doel vliegen, toen viel van Gelooven uit wegens een knietje. Bij een uitval van de thuis club moest van Vuuren door ver uit lopend koppend redding brengen daar de bal buiten de 16 meterlijn was. Na de rust was het al direct 1-0 door een onverwachts schot van Loo- ren-de Jong. Enige minuten later was het m.voor Cronnic, die uit een door braak de stand op 2-0 bracht hetgeen volkomen tegen de verhouding in was. Hoewel Waddinxveen van alles probeerde het wou niet gelukken en de mooiste kansen gingen door onbe heerst schieten verloren. Het werd zelfs 3-0 toen m.voor Cronnic een minuten spelen met een prachtig schot het net deed trillen 1-0. Maar het leek wel of Be Fair hier mee haar kruid had verschoten want tot drie maal toe wist WDS voor de rust de Be Fair keeper te verslaan 3-1. Na de rust heeft Be Fair getoond, dat ze wel degelijk haar mannetje kon staan, weliswaar is het geen overwinning geworden maar door zeer goed werk van de achterhoede wist Be Fair haar tegenstander behoorlijk in het nauw te drijven. Weer was het de Hertog, <he met een prachtige kopbal de stand wist te verkleinen tot 2-3 maar door slecht schieten van de voorhoede moest Be Fair mét lede ogen aanzien dat de beide punten met de gasten mee naar huis ginen. Als opening van het seizoen zal er een ontmoeting plaats vinden tussen de Gouwe I en Zwip I heren een zeer sterke ploeg uit Den Haag. Het tweede zevental zal de strijd aanbinden tegen AZC I uit Alphen ook een niet te onderschatten tegen standers. De wedstrijden beginnen zaterdag avond om 7.30 uur.' Postduivenvereniging De Sperwer De postduivenvereniging De Sper wer hield een wedvlucht uit St. Chis- lain, 187 km. Los 7.20 uur, eerste duif 9.44.34 uur, laatste 10.04,26 uur. In concours waren 106 duiven. Uitslag: W. v .d. Water 1 6 10, W. v. d. Jagt 2, 14, 19, A Degenkamp 3 4 12, A. Ver hoef 3 7 15 18; H. v. d. Berg 8 16; F. Rip 9; W. v. Muiden 11; P. Boon 13; W. v. Berkesteijn 17. Postduivenvereniging „De Zwaluw" De postduivenvereniging De Zwa luw hield een wedvlucht uit St Juen- tin, 265 km. Los 10 uur, eerste duif 2.38.49 uur, laatste 3.16.12. Uitslag H. Russcher 1 8; T. Boere 2 5; J. Stubbe 3 16; Abr de Bruin 4 10 14; A. Groe nendijk 6 19 20; P. Loendersloot 7; C. de Lang 9 15 18; P. Tamerus 11 12; L. W Versluis 13; S. Versloot 17. Het dunste waterproofhorloge ter wereld. Prima POEDERSPUITEN voor verdelglngsmiddellen in land- en tuinbouw. f 3,95 per stuk DROG. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 Flitsspuiten Vliegen- verdelgingsmiddellen Slakkendood Mierendood Spuitbussen enz. Het beste slaagt U hiervoor DROG. A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 Telefoon 335 B$j telef. bestelling wordt thuisbezorgd de laatste min kwam Kortlever alleen Programma voor deze week: Be Fair A gaat naar Jodan Boy's A, aanvang 4 uur. Het eerste elftal speelt thuis een oe fenwedstrijd tegen Koudekerk I 4e kl. KNV BZaterdagmiddag aanvang 7 uur. RCV KAMPIOEN. Na een eenjarig verblijf in de af deling Gouda mag RC Verheul in de KNVB-competitie gaan spelen. Door een 5-0 zege op het zwakke Rijnstr. kon de kampioensvlag worden gehe sen. Deze laatste wedstrijd van het sei zoen was zeker niet de beste van RCV, mede als gevolg van de felle wind. Het' eerste doelpunt kwam pas na 20 min. Het werd gescoord door rechtsbuiten Hofstede. Tien minuten later zorgde linksbuiten Kooien voor nummer twee. Na de rust toen RCV de wind mee had, was het heer en meester op het veld. Vooral Hofstede bleek in vorm, hij scoorde nog driemaal. Onmiddellijk na het eindsignaal werden de spelers van Verheul in de bloemetjes gezet door de heer De Nooy, die in zijn toespraakje getuigde van zijn waardering voor het doorzet tingsvermogen van de ploeg. WSE-NIEUWS. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft WSE haar naaste con current Haastrecht H in eigen huis een verdiende 2-1 nederlaag toege bracht. Het begin was erg teleurstellend voor WSE, want reeds in de 3e min. was het de Haastrecht rechtsbinnen van Duren die een fout van de doel man Wesseling resoluut afstrafte. Dit drukte even een stempel op het spel van de bezoekers, doch Haastrecht wist hiervan niet te profiteren. Geleidelijk kwam WSE onder de indruk vandaan, met open aanvallen Een topprestatie van uurwerkmakers techniek in de modernste elegante kasten Een lust voor het oog een klasse op zichzelf SANDOZ-TIJD IS KWAUTUD! HORLOGERIE »VERMEY« FEUILLETON door Gré de Boer Inmiddels was er een vrachtauto achter de verongelukte wagen blijven staan en deze had een stevige sleep- ketting bevestigd aan de bumper van de verongelukte Ford, maar toen de vrachtwagen het vehikel probeerde los te rukken, was het enige resultaat, dat de bumper afscheurde. Toen werd de ketting om de achteras gelegd en nu had men meer resultaat. Wel gle den de wielen van de vrachtauto een paar malen door op het wegdek, maar op een gegeven ogenblik werd de Ford krakend losgerukt en kwam er ook wat meer speling tussen het stuur en de zitting. Hoewel alles zo snel mogelijk ge beurde, waren er toen al tien minu ten verlopen en al die tijd lag Bert bewusteloos achter het stuur. De con ductrice was er in geslaagd in Baam- brugge een dokter te vinden en toen deze arriveerde had men Bert juist uit zijn netelige positie bevrijd en op een deken gelegd,, die uit de boerderij was gehaald. De dokter stelde een onderzoek in en achtte het noodzake lijk, dat de chauffeur naar een zie kenhuis werd overgebracht. Er werd een ziekenauto gebeld en intussen verbeterde de arts het door de bus chauffeur gelegde noodverband. Gelijk met de ziekenauto arriveerde ook een politieman en deze had voor alsnog handenvol werk om het ge stremde verkeer weer in goede ba nen te leiden. De dokter had van de tijd, die verliep voor de ziekenwagen kwam, gebruik gemaakt om de inden- titeit van het slachtoffer vast te stel len. In de binnenzak van Bert's uni- Wat is er aan de hand? vroeg ze ontzet. Ik weet het niet, antwoordde de chauffeur schouderophalend, maar er schijnt iets met de jonge baas ge beurd te zijn. De politie uit Baam- brugge belt op en die wil Uw vader spreken. „Wacht maar,, ik zal hem wel even roepen." Ze zette cacao en oliebollen neer en rende naar boven. „Vader, U moet aan de telefoon ko men! Ik vrees, dat er wat met Bert gebeurd is. De politie uit Baambrugge belt op." Oosterhof schrok en stond wanke lend op. Wat is er dan gebeurd? vroeg hij, automatisch naar zijn pet grij pend. Dat weet ik niet, antwoordde het meisje hulpeloos. Ga maar gauw luis teren. Oosterhaf liep naar beneden en werd door de anderen gevolgd. Hij nam de telefoon en zei: „Hier is Oos terhof zelf." Rijkspolitie Baambrugge. Is er bij U een chauffeur in dienst, genaamd Albertus Michels? Dat is mijn compagnon; ja. Is er wat gebeurd? „Ja, Michiels heeft een ongeluk ge had, maar schrikt U niet, het is nogal meegevallen. Hij heeft, volgens de dokter, die de eerste hulp verleend heeft, een hersenschudding en mis schien enkele andere inwendige kwets uren. .Ik heb hier de dokter nog by me en deze heeft gezegd, dat er geen direct levensgevaar aanwezig is. Mi chels is naar het Wilhelminagasthuis veen. Zoals gebruikelijk was er weer VOOr Hennepe maar deze wist het werd het Haastrechtsdoel onder vuur formjas vond de arts een portefeuille in Amsterdam overgebracht voor na een zeer belangstellend gehoor en na schot on schitterende wiize te stormen eenomen. Na ruim 20 min. is het met papieren en geld. En nadat de der onderzoek. Maar Uw wagen i afloop bleek wel hoe de aanwezigen van deze vertoning hadden genoten. Mver. Klunder heeft de beide spre kers hartelijk dank gebracht voor de, genotvolle en leerzame avond, die hierna door mej. Broer met gebed werd gesloten. Hij heeft voor iedere beurs een bril, die onschadelijk is voor Uw ogen. Doet Uw keus uit de kollek- tie van de zaak met de buitenklok. DE HEER D. VERHEUL OVERLEDEN Na een ongestelheid van enkele we ken is donderdagmorgen in het van Iterson ziekenhuis te Gouda overle den de heer D. Verheul, in de ouder dom van 80 jaar. De overledene is de grondlegger ge weest van een bedrijf, waarvan de naam en de productie tot ver buiten de landsgrenzen bekendheid genieten Op 15 april 1900 begon de heer Verheul, een wagenmakerij in het perceel Dorpstraat 84 en 86. Toen reeds werden zijn producten bekroond o.m. op tentoonstellingen te Moor drecht. Toen de eisen voor het verkeer zich (vijzigden, wierp de heer Verheul het roer om en in 1920 reden er al vijf door hem vervaardigde autobussen schot op schitterende wijze te stoppen, en zo zijn doel schoon te houden. Het spel in deze wedstrijd was matig maar het was een zeer sportieve wedstrijd waarin de leiding van arbiter Filippo goed was. Het tweede verloor met vele inval lers en de zaterdagmiddag speelde ge lijk tegen Zwervers uit. De junioren A behouden een goede kans op de titel, ook zij wonnen weer. B verloor en c won weer met grote cijfers. Waddinxveen 2 speelt thuis tegen Haastrecht 2 een van de koplopers en wanneer men allen zijn best doet kan men wel een punt thuis houden. De junioren A spelen uit tegen Nieuwer- kerk A en blijven met een overwin ning en de kop van hun afd. BE FAIR Het is het tweede elftal gelukt om de bovenste plaats te bereiken door een 2-1 overwinning op Bodegraven 2. Zij speelden eerst voor de vrij sterke wind, maar toch wist de thuisclub al in de vierde min. doelman de Knecht te passeren 1-0. In de 22 min. was het H. de Graaf die hard inschoot 1-1. Door stug verdedigen wist Bodegraven verdere doelpunten te voorkomen tot dat 4 min. voor de rust H. de Graaf hard en hoog in schoot 1-2. Maar na de thee was de thuisclub steeds in de aanval. Doelman de Knecht die deze middag in goede vorm was kende geen genade en verrichtte vele mooie safe. De achterhoede speelde na de rust uitstekend, vooral de beide kanthalfs. Verbeek en de Graaf, en zodoende kwam dan het einde van deze spor tieve maar harde wedstrijd, welke Be Fair 2 dan de begeerde bovenste plaats bezorgde. Zal Be Fair dan dit jaar een kampioen krijgen? BE FAIR 3—WDS II. Woensdagavond vond de ontmoeting plaats tussen Be Fair 3 en WDS H. Deze ontmoeting begon erg hoopvol voor de Be Fair-mannen, want het was de Hertog, die reeds na enkele genomen. Na ruim 2U nun. Tange, die zich fraai vrij speelt en met een strafschot de stand gelijk maakt. WSE blijft sterker maar de rust gaat in met gelijke stand. Na de rust is WSE doorlopend sterker, en het is wederom Tange, die spoedig met een prachtig doelpunt de stand op 1-2 bracht. Het spel wordt er niet fraaier op. Haastrecht forceert het spel, waarte gen de scheidsrechter jammer genoeg niet voldoende optreedt. De WSE ach terhoede met spil Nienhuis aan het •hoofd wist echter het gevaar te ke ren, zodat bj het eindsignaal WSE 2 kostbare punten heeft veroverd. WSE I gaat bij Nieuwkoop H op bezoek; dit is wederom een lastige wedstrijd. Gezien het vrij goed spel tegen Haastrecht rekenen wij op een kleine overwinning. De bus vertrekt om 1.30 uur vanaf de Unie en hierin is nog plaats voor enkele supporters; jun. tot 16 jaar half geld. Het 2e gaat om 12 uur bij VEP IV pp bezoek. Leden en donateurs die een kaart wensen voor de Woensdag 6 juni 's avonds om 7 uur in Amsterdam te spelen interlandwedstrijd NederlancJ- Saarland kunnen zich tot 2 juni bij de secr. Kerkweg 136 opgeven. WANDELSPORT. De 1ste lustrum mars van de wan delsportvereniging WIK belooft een succes te worden. Tal van verenigingen uit de om trek hebben reeds ingeschreven. Deze mars staat ook open voor de induviduele wandelaars. Men kan zich hiervoor nog opgeven bij de bestuurs leden van WIK. WZC DE GOUWE. Nu de zomer in het land is en een ieder naar het zwembad trekt begin nen voor de polospelers de wedstrij den. ziekenauto met het slachtoffer in de richting Amsterdam vertrokken was, overhandigde de arts aan de polite- man de portefeuille. In Utrecht zat men zich intussen te goed te doen aan warme chocolade met de door Truus gebakken oliebol len. Er waren weinig ritten, zodat een der chauffeurs post vatte bij de te lefoon en Oosterhof zich voegde bij zijn kinderen in het 'bovenhuis. Om half acht was Bert weggereden en een uur later ging de telefoon, juist op het moment, dat Truus een kop dam pende cacao met een paar oliebollen naar beneden bracht. „Garage Oosterhofmeldde de chauffeur zich. U spreekt met de rijkspolitie van Baambrugge, klonk het aan de andere kant van de lijn. „Is er ook een chauf feur Albertus Michels bij U in dienst? Ja, antwoordde de chauffeur, min of meer verschrikt, omdat de politie beidde; dat is te zeggen: hij is mede eigenaar van de zaak." O, met wie spreek ik dan? „Met een van de chauffeurs, mijn heer." Dan wil ik graag een familielid van Michels aan de telefoon hebben. Een familielid? Tja, dat gaat niet. Die man heeft geen familie hier in de stad. Ik spreek toch met garage Ooster hof? Ja zeker. „Is daar dan ook een mijnheer Oos terhof?" Ja, dat is de andere eigenaar, zal ik maar zeggen." Wilt U die dan even aan het toestel roepen? Het is dringend. Zeker, mijnheer, een ogenblikje. De chauffeur legde de microfoon neer en keek Truus, die nog steeds met de cacao en het schoteltje met oliebollen in haar hand stond te wachten, ver schrikt aan. ernstig beschadigd. „Die wagen is minder. Maar hoe is dat gekomen?" Ik heb op het ogenblik maar één getuige, een bus-chauffeur, die van de tegenovergestelde zijde naderde. Michels moest uitwijken voor een kind dat onverwacht van een erf op de weg kwam en zodoende is hij te gen een der langs de weg staande bo men gebotst. Misschien is hij door de gladheid weggegleden. Maar maakt U zich niet ongerust over Michels. Zoals ik al gezegd heb, is er geen direct le vensgevaar aanwezig. En naar welk ziekenhuis is hij ge bracht, zei U? Naar het Wilhelminagasthuis. De ziekenauto zal er nu wel zijn. Wat wilt U, dat er met Uw wagen ge beurd? Er is hier in de buurt een kraanwagen, die hem wel kan opsle pen. „Laat hem maar naar Utrecht bren gen. Ik ben verzekerd, dus dat komt wel in orde. Mooi, dan stel ik me morgen of overmorgen nog wel .telefonisch met U in verbinding over het proces-ver baal. Is er geen familie van de jon geman, die gewaarschuwd moet wor den? „Is het dan zo erg?" Nee, maar dat is nu eenmaal ge bruikelijk. Ik weet van zijn familie niets af. Maar, neem me niet kwalijk, ik wil nu eerst dat ziekenhuis opbellen om te vernemen, hoe of het met Bert gaat. Dat begrijp ik. Als het nodig is, bel ik U nog wel. Goeden avond. „Goeden avond, en nog wel bedankt voor de snelle boodschap. Niets te danken, mijnheer:; dat ie ons werk nu eenmaal. Oosterhof legde de telefoon op de haak en draaide zich naar zijn kinde ren, die nu rond om hem stonden in het kleine kantoortje. (wordt vervolgd) A.s. zondagavond Z uur hoopt TE KOOP Op 27 mei a.s. hopen onze Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootou ders H, METSELAAR en M. METSELAAR- Dammes de dag te herdenken dat zij voor 60 jaar in de 'echt werden verbonden Hun dankbare Kinderen, Klein- en Achterklein kinderen. Waddinxveen, mei 1956. Onderweg D.V. donderdag 7 juni 1956 hopen onze geliefde Ouders en Grootouders C. VERHOEF N. VERHOEF-Felix de dag te herdenken, dat zij 40 jaar geleden in de echt zfln verbonden. Dat zjj nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen en klein- l kinderen. I iWaddinxveen, 24 mei '56 I Weegje 1, Receptie: 7 juni van 4-5 1 uur Dam. Wtjkgebouw, Esdoornlaan 2. van de Ned. Herv. Ver. „Wet en Evangelie" voor te gaan Dr W. S. VAN LEEUWEN uit Rotterdam (vooraf een kwartier gemeen tezang) Deze Jeugddienst wordt ge houden in het Geref. Jeugdge- bouw, Stationsstraat Gevraagd: een C. J. SMIT, Ieplaan 106 TE KOOP wegens plaatsge brek goed onderhouden (12 registers) Pracht geluid. Onze Te bevr.SPRUYT, Spiering straat 53 - Gouda, Telef. 3774 (houten kuip) Adres te bevr. bur. v. d. blad bij het Repetitie Donderdagavonds zijn heerlijk bros Kerkweg 85 Telefoon 421 Zomerdienst 1956 Te koop aangeboden: 2 MOTOR Garage Van der Spek Telefoon 406 K 1828 Alle soorten KWEKERIJ Burg. Trooststr. 114 Tel. 508

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2