ft Ons Pluimveehoekje Sport 't koet. De avonturen van een Kabouterkoning De elfde Waddinxveense Sportweek Vroeg of loot MEDEDELING Nadat de heer T. Burger, vrijwel vanaf de oprichting van ons Weekblad steeds de bladen op zeer correcte wij ze heeft bezorgd, meende hij deze taak te moeten beëindigen; Wij vonden de heer Zwanenburg bereid dit werk over te nemen én in verband hiermede willen wij de le zers in Waddinxveen-west verzoeken enige clementie te gebruiken, indien de eerste of tweede maal iemand van bezorging zou worden overgeslagen. De Uitgever. GEMEENTERAADSVERGADERING* De gemeenteraad zal op dinsdag 17 juli a.s. in openbare vergadering denkomen, aanvang 8 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Kindertasje; doublé da meshorloge; inotorbril; grijze cein tuur; zwarte handschoen; medaille; rubber laarsje; blauw hoedje; poes; rood étui met vulpotlood; Verloren: bril in zwart étui; rode shawl; blauwe glacé handschoen; wit te muts; regenhoedje; portemonnaie met inhoud. DE ZITSTOKKEN VOOR DE KUIKENS Dat is een niet te onderschatten on derdeel van de kuikenopfok, hetgeen echter maar al te dikwijls wordt on derschat. Dat dit laatste inderdaad het geval is, kan door iedereen die wel eens hoenders in handen of op zijn bord krijgt, gemakkelijk waargeno men worden* Het jborstbeen bij de, kuikens bestaat grotendeels uit kraak been, dat eerst later door toevoer van een kalksamenstelling in harde been- vorm overgaat. Gaan de kuikens nu rusten op die akelige dunne, dikwijls ronde zitstokken, welke men zo dik wijls in hoenderverblijveni aantreft, dan zal hier of een ferme deuk in ko men of het zal krom groeien. Hier-3| door worden de inwendige organen in| hun ontwikkeling beperkt en bena-l deelt dit him legvermogens. Betastj nu eens het borstbeen der hoenders,! die in uw handen komen en u zult! inzien, dat ik in mijn uitspraak hier boven niet te ver ben gegaan. Laat men de kuikens op de bodem zitten, dan is dit ook niet goed. Ze zul len op- en tegen elkander kruipen, daardoor te veel warmte ontwikkelen, waardoor dé kans op kouvatten en ptraks het „snot" aanmerkelijk ver groot wordt. Om het vervuilen, door het in de mest te verblijven, maar niet te spreken. Breng daarom in de kuikenverblij- ven zitstokken aan, welke niet al te ver van de bodem verwijderd zijn, zo dat het geen vliegenierstoeren vereist om ze te bereiken. Neem deze zit stokken in een breedte van 6-8 cm.. Laat daar de kuikens op rusten, zo dra ze 5 a 6 weken oud zijn. Ik ver zeker u, dat de nadelen, welke ik hier boven opsomde voor hen, die deze raad willen opvolgen, niet zullen be staan. Welk groenvoer? Jonge klaver, jong gras en vooral jonge brandnetels (trekt u «aar hand schoenen aan). U dacht dat deze al leen dienstig waren voor kalkoenen? Mis hoor! Jonge fijngeknipte brand netels is het beete groenvoer voor dé kuikens dat er is. Als de kuikens groter worden. Dan rolt het vanzelf, denkt menig een. Wanneer ze maar zo groot zijn dat ze de kloek of kunstmoeder kun nen missen, dan is, volgens hen, de grote zorg achter de rug en dan red den ze zich zelf wel. Dat is onjuist. Het blijft' dan nog even goed oppas sen en toezien als voorheen. Hoeveel kuikens worden elk jaar niet wegge- stolen door katten, honden, bunzings, kraaien en eksters? Het zijn er dui zenden. Men trachte dit te voorko men. Doch dit is het niet wat voorna melijk in het oog moet worden gehou den wat de zorg over de kuikens aan gaat, die de leeftijd van ongeveer an derhalve of twee maanden hebben be reikt. 't Gaat hier om de verdere op fok. Doorgaans houden velen te vroeg op met opfokvoer en goed kuikenzaad te verstrekken, omdat het duurder is dan het andere voer. Dit is evenwel een verkeerde handelwijze. Als de haantjes opgeruimd zijn, heeft men vanzelf al heel wat minder opfokvoer en kuikenzaad nodig, want zij juist namen het ruimste deel. Men zal eens men, wat de hennetjes doorgroeien, wanneer ze van die lastige heertjes bevrijd zijn, en nog een tijdje lang nu ongestoord!, hetzelfde kostelijke voer mogen veroberen. De eerste 5 a 6 we ken besteedt men alle zorg aan de kuikens, laten we daar met de henne tjes echter nog een poos mee door gaan. Kippenvriend Postduivenvereniging De Sperwer. Wedvlucht vanaf Pont St. Maxense. 338 km. Los 6 15. Aankomst le duif 9 44 28, 48e duif 10 29 25. In con cours 144 duiven. W. van der Water 1 15 23 31 43 44; H. van Dijk 2; Degenkamp 3 10; P. Bonefaas 4; A. Lam 5; W. van Mui den 6 13 16 18 19 20 32; W. van Rin- gelenstein 7; N. Rupke 8 36; Fr. Rip 9 28; C. Lamorée 11 26 37; A. Ver hoef 12; H. van den Berg 14; Nic. van der Zijden 17 25 33; W. van der GISTERMIDDAG H<J AL NAAR LEONARD! GEGAAN E. N IS NOG NIET -TERUG GEKEERD.' P MANNEN W'J MOETEN ONZE KO N I IMG Zl Jagt 21; J. Fase 24 41; Abr. van der Graaf 27; P. Vink 29; Jac. de Beer 30 35 38; C. Versluis 34 39 56 48; L. de Bruin 42. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Chateauxvoux. 620 km Los Vrijdag 6 uur. Aankomst le duif 15 58 45; 10e duif 6 26 08; in ocncours 29 duiven. C. de Lang 1 9; C. Smit 2 3; P. Loen- dersloot 4 6 10; Abr. de Bruin 5 7; H. Russcher 8; T. Boere le overduif. Geslaagde demonstraties en wedstrijden. De Waddinxveense Sportweek, de elfde sedert 1945, is vrijdagavond j.l. door burgemeester Warnaar officieel geopend met een rede, waarin hij hul de bracht aan het bestuur, om alles wat het gedurende 10 jaren voor de sportbeoefening in Waddinxveen heeft gedaan. Spr. wekte iedere jeugdige inwoner op zich bij een sportorgani- satie van zijn keuze aan te sluiten. j,|| De voorzitter van het sportweekbe- l'stuur, de heer Ververs, heeft allen, jiinzonderheid het gemeentebestuur, Jdank gebracht voor de ondervonden [■medewerking en steun. I Aan deze officiële opening ging l»vooraf een wandelmars, georganiseerd door de wandelsportvereniging W.I.K. De ongeveer 1600 deelnemers hebben het grootste gedeelte van het parcours in een stromende regen afgelegd. De uitslagen waren: Wandelgroepen; 1 DVT te Gouda 143 pnt; 2 WSV „Boskoop" 135 pnt; DONK te Gouda 133 pnt; Senioren ongetraind: 1 Meisjesvereniging Wad dinxveen 130 pnt; 2 Korfbalclub Uni- tas Waddinxveen 128 pnt; 3 Fit te Boskoop 125 pnt; Juniroen ongetraind 1 WSV Zevenhuizen 122 pnt; 2 R.K. Gidsen te Boskoop 121 pnt; 3 Dorcas te Zevenhuizen 120 pnt; Scholen: 1 Openbare lagere school B 120 pnt; 2 R.K. school 109 pnt; 3 openb. lagere school A 105 pnt. Vervolgens werden de prijzen uit gereikt van het schoolvoetbaltournooi. De eerste prijs met wisselbeker ging voor de tweede maal naar de open bare lagere school B. De uloschool verwierf de tweede en de r.k.-school de derde prijs. Aan alle scholen werd een herinneringsvaantje aangeboden. Zaterdagmiddag werden in het zwembad de kampioenschappen van de kring Gouda van de NKZB ver- zwommen. Onze plaatsgenoten, waarvan bekend is, dat zij weinig om baanzwemmen geven, kwamen daarbij niet tot groot se resultaten. Op de 50 m vrije slag jongens werd L. Sol tweede. Op de 3 x 50 m wis selslag meisjes en dames werden ook twee tweede prijzen behaald, hetgeen ook het geval was op de 5 x 50 m vrije slag estafette voor meisjes. Ove rigens kwam „de Gouwe" helaas niet tot bijzondere prestaties. De GZC uit Gouda is nog steeds oppermachtig en won 14 van de 18 nummers. Zaterdagavond waren er nog enkele andere wedstrijden waarvan de uit slagen luidden: voetbal: Veteranen plaatselijke clubs- Overheidspersoneel 4-2. Waddinxveèn-comb.Alphia 3-2. Volleybal: Salvo I herenDos I Schoonhoven 3-0. Salvo I damesVol ley I Gouda 3-0. Maandagavond werd een ronde ge speeld van dé competitie plaatselijk voetbal. Be FairWaddinxveen Z 2-4; Waddinxveen ZWSE 3-9. Handbal: WSERHC Reeuwijk 5-0. De traditionale zwemwedstrijden in de Gouwe trokken dinsdagavond een enorme belangstelling. Aan de 2 km wedstrijd namen niet minder dan 132 zwemsters en zwem mers deel. Tijdens de wedstrijd gaf de bekende trainer van de Robben, de heer J. Stender, de nodige toelichting, waardoor het publiek veel bijzonder heden van de deelnemers kreeg. Na spannende duels werd de vol gende uitslag genoteerd: 2 km vrije slag dames: 1 Corrie Schimmel, 't Gooi 28 min. 4,5 sec.; 2 Jurdith de Njjs, de Robben 28 min. 5,1 sec.; 3 Truus Lagewey, ,t Gooi 28 min 15,5 sec.; Schoolslag dames- 1 Ada de Haan, t Gooi 30 min. 5,6 sec 2 Ria Kroon, de Robben 30. min. 5,6 sec. Vrfje slag heren: 1 G. de Bruin, Neptunus 27 niin. 4,3 sec. 2 R. Prins, D.J.K. 27 min. 30,2 sec. 3 J. Muller, Dolfijn 27 min. 30,6 sec. Bij de Waddinxveense dames won Nel' Versloot de wisselbeker, die zij overnam van Nel Breedijk. Jan Jan maat won de beker bij de heren. Aan de 2 km wedstrijd gingen voor af wedstrijd in gekleed zwemmen over 300 en 600 meter. De uitslagen hiervan waren; 300 m. meisjes; 1 Annie de Frankrij ker, 2 Jannie Kool, 300 m. jongens1 Eef Overdam, 2 Geert Troost. 600 m. dames: 1 Conny de Bruijn, 2 Bruyn. Truus van der Plaat, 3 A. de Bruyn, 600 m. heren; 1 L. Sol, 2 L. Kroon, 3 R. van Willigen Vooir de aanvang van de 2> km wedstrijd gaf de heer Ht. Klempkes een demonstratie waterskieëji, dia door het publiek ten zeerste werd ge waardeerd. Deze dag werd besloten met polo wedstrijden in het zwembad, waarvan de uitslagen waren: dames Gouwe IBrandenburg I 0-3; heren Gouwe IBrandenburg I 1-3; Gouwe HBrandenburg II 1-3. Woensdagavond hield de Gymna stiekvereniging T.O.O.S. de toeschou wers bezig met het geven van fraaie tumdemonstraties. Aan deze oefening ging een pro gramma hardlopen vooraf over 1000 m. voor jongens beneden 16 jaar. Hans Meiderwijk behaalde in 3 min. 37.5 sec. de wisselbeker. Jan Vos werd 2e in eveneens 3 min. 37,5 sec. J. Appel werd derde met 38.5 sec. en Jan Smit vierde met 3 min. 39.4 sec. In deze wedstrijd voor heren, over een afstand van 3000 m., werd D. van Leeuwen, alhier, derde, J. van Hoven vierde en F. van Steijn vijfde. De leden van TOOS hadden zich in formatie opgesteld bij school B, waama zij zich» voorafgegaan door „Voorwaarts" naar het terrein van „Waddinxveen' aan het Noordeinde begaven, teneinde de aangekondigde demonstraties te geven. Een groep meisjes gaf enkele oefeningen, dezelf de waarmede deze in Zoetermeer een prijs gehaald hadden. Ook de heren gaven prachtige staaltjes van turn- sport aan brug en rek. Tot slot werd een nummer gecom bineerd tremplin-paardspringen gege ven door dames en heren. Een en an der viel zodanig 'bij het publiek in de smaak dat de spelers een langdurig applaus ten deel viel. Voor donderdag stond op het pro gram: finale plaatselijk voetbal, waar van we evenals het slot van de sport week volgende week verslag hopen te geven. Hedenavond worden de schoolzwem- wedstrijdén gehouden in het zwembad, aanvang 6.45 uur, om de WADDINX VEENSE WEEKBLAD-BEKER. Om 8 uur is er een korfbalwedstrijd op het Be Fair-terrein en worden er tafeltennisdemonstraties gegeven in het Geref, verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Zaterdagmiddag om 3 uur is het visconcours in de Gouwe, om 7.30 uur zijn er polowedstrijden in hét zwem bad, waarna de sportweek met de gebruikelijke filmvoorstelling op het Stationsplein worden besloten. FEUILLETON 18 door Gré de Boer En toch ben je- niet tevreden beste jongen, zei ze, plotseling op vaste toon. Vrouwen voelen zoiets aan. in stinctmatig misschien, al is dit woord wellicht niet goed. Maar je loopt toch nog met iets. Heb je nog idealen? Natuurlijk. Welk mens heeft die niet? Bij jou thuis is het heel leuk en gezellig, maar ik ben nu zeven en twintig jaar en dan denk je er wel eens aan, dat het leven als vrijgezel op de duur begint te vervelen. Ha, ha, daar gaat weer een geheim vakje open bij Bert Michels! Trouw plannen, beste jongen Hij keek haar eens van terzijde in het schalks lachende gezicht aan. Plan nendat is het woord niet. Maar toch verveelt het me wel eens alleen. Och, laat ik het je maar eerlijk zeg gen: je kent me onderhand al een poosje. Soms verlang je wel eens naar een paar zachte vrouwenarmen om je heen en haar lippen op je mond. Dat is toch lang niet gek? Ze was even getroffen door zijn be kentenis. Dat was weer een andere Bert, dan ze tot nu toe gekend had. Welnee, antwoordde ze, wat zachter, dat is toch heel normaal? Dat zal ie dere jongeman en jonge vrouw op zijn tijd wel hébben, denk ik. Weet je, toen we verleden jaar bij je zuster in Gorredijk waren, toen was ik, eerlijk gezegd, wel een beet je jaloers. Dat spannetje is even gek op elkaar en ze hebben zo'n aardig huisje. Dat is geluk. En naar zulk een geluk gaat je verlangen wel eens uit. Toen ik die avond terugreed, dacht ik; He, ik wou, dat ik ook zo'n aardig vrouwtje het mijne kon noemen.... Heb je nooit eerder verkering ge had? Eens, niet zolang: een half jaar. Ik heb haar in het laatste jaar van de oorlog leren kennen. Ze was koerier ster, een leuke, vlotte meid. Maar ik was in die dagen een beetje verlegen van aard en hoewel ze altijd aardig tegen me was, kon ik nu niet bepaald zeggen, dat ze om mij meer gaf dan om andere jongens. Enfin, na de be vrijding vierden we op een keer feest en toen gingen we ongemerkt samen overal heen. En zo kwam het een beetje aan. Maar zij kwam in dienst bij de Mar va's en na een poosje ging ze naar En geland voor de opleiding. We hebben elkaar een keer of wat geschreven en toen haar opleidingstjjd voltooid was, ging ze naar Indië. Toen meldde ik me ook aan O, dus je meldde je voor Indië voor het meisje. Ten dele. Ik had er wel eerder het plan toe, maar ja, het bleef altijd in de slof. Haar brief gaf de doorslag, maar ja, ik werd afgekeurd. Ze heeft toen nog een keer geschreven en vond het toen maar beter, dat we ieder weer onze eigen weg gingen. Ze wil de zich niet binden. Ik heb haar daarna nog een keer geschreven, maar nooit meer antwoord gehad. Versmade liefde.. Zoiets. En nadien had ik geen gele genheid om met vrouwen in aanra king te komen. Gek, maar ik heb zo het idee, dat je een ideale echtgenoot zult zijn, ver klaarde Truus, hem nauwkeurig op nemend. Je bent geen uitgaander, drinkt niet, tenzij eens een enkele maal bij een bijzondere gelegenheid. Rustig, huiselijk, verlangend naar éen eigen home. Je werkt hard en nauwgezet, bent altijd beleefd en voor komend tegen het publiek en als je al eens een enkele maal met een meis je uitgaat - ik kan daarover mee praten, gezien mijn eigen ervaring - dan weet je hoe het hoort en bent altijd gentleman. Bert Michels, je verdiend inderdaad een aardig vrouw tje. Och, wie weet, loop je er van daag of morgen wel eens een tegen het lijf. Of krijg je een of andere knappe dame met centen in je wa gen, die een gevoelige indruk op je maakt." Hij boog even en zei, half lachend: Dank je voor het compliment. Maar wat dat laatste betreft, dat komt al leen in boeken voor. Weet je wel? Rijke dame trouwt met haar chauf feur!. In het werkelijke leven trou wen rijke dames alleen maar met rij ke mannen. Dus je wilt beslist een rijke vrouw? Welnee? Dat heb ik toch niet ge zegd? Jij suggereerde zelf zoiets. Vertel me eens, hoe de vrouw moet zijn, die jij je als echtgenote wenst. Hij lachte luid', maar toen hij be merkte, dat haar gezicht strak bleef, ging hij rechtop zitten en begon bij de vingers van zijn linkerhand. De vrouw, die ik wil trouwen, moet in de eerste plaats huiselijk zijn. 't Is, zoals je gezegd hebt: ik ben het ook. In de tweede plaats moet ze behoorlijk kunnen koken. Ik ben nu eenmaal een lekkerbek. Dat zit in onze familie. En in de derde plaatsOch, ik kan het eigenlijk wel in een paar woorden zeggen: een vrouw, zoals je zuster Jo- pie. Vrolijk en opgewekt, lief en har telijk, maar ook flink en doortastend. Truus dacht een poosje na. Ja, die eigenschappen, welke jij daar alle maal hebt opgesomd, heeft ze. Jopie is inderdaad een ideale huisvrouw en ik kan me best voorstellen, dat Koen stapel op haar is. Wel, zulke vrou wen zijn er meer. Hij knikte. Gelukkig wel. En toen, op een andere toon: Maar nu wil ik de rollen eenfe omkeren, jongedame. Jij hebt, zonder dat ik er eigenlijk zeil erg in had, mijn tong los ge maakt. Nu wil ik eens wat van jou horen. En hoe moet jouw aanstaande man er uit zien? Ze lachte en draaide zich een halve slag naar hem loe. in geen geval met rood haar. Bert schoot in een lach. Dat is weer echt iets voor een vrouw. Rood- harigen hebben dus geen kans bij Geertruida Oosterhof En verder? Mag ie ook geen x-benen hebben? En evenmin o-benen. Gezond van lijf en leden. Knap, maar ook weer niet al te knapr zodat veel andere vrouwen naar hem kijken, want ik ben een tikkeltje jaloers, vat je? Verder hartelijk en hoffelijk. Dit waardeer ik vooral in een man, als hij beschaafd is in zijn optreden en manieren heeft. Geen drinkebroer, hoewel ik mijn man zeker op zijn tijd een glaasje zou gunnen. Ik heb bijvoorbeeld een af schuw van gewoontedrinkers, om van dronken mannen maar helemaal te zwijgen. En dan. ik ben, net als jij, huiselijk. Dus zou ik een huiselij ke jongeman preferen boven iemand, die iedere week minstens eens naar de bioscoop wil. Temeer, omdat ik zelf helemaal niet om films geef, of het moet al iets heel bijzondérs zijn. En ten slotte moet hij een behoorlijk inkomen hebben. That's all, geloof ik. Hij keek op z'n polshorloge. Zeg, we zullen onderhand eens een stukje gaan eten. Het is al bijna half een. Wat doen we? Gaan we ergens heen, of picniccen we hier? He ja, laten we hier maar blijven. Ik vind het hier prettig. In de wagen, in het mandje zitten twee thermos flessen met koffie 16 Toen ze beiden genoten hadden van de heerlijkheden, die Truus voor de ze gelegenheid had klaargemaakt en Bert, lui achterover liggend, een siga ret rookte,- zei hij opeens; Zeg, we hadden het zoeven over onze toekom stige echtgenoten.... Ik kreeg altijd het idee, dat jij in dit opzicht hele maal geen ambities had. Dat je met je leventje boven dé garage tevreden was. Stel je voor, dat je vandaag of morgen trouwt, dan zit je vadér hele maal alleen. O nee, antwoordde ze energiek. Als ik trouw, wil ik boven de garage blij ven wonen. Per slot van rekening heb ik daar al zoveel jaren gewoond en ik zou er niet vandaan willen. Vader zou het verschrikkelijk vinden, als ik vertrok. Nee, het huis is groot genoeg. Een echtgenoot kan er dus nog wel bij, merkte hij droogjes op. Als hij dat niet zou willen, zou ik het echt naar vinden, bekende ze. De garage is zo langzamerhand ook een deel van je leven geworden. Och, als jouw Jozephus beantwoordt aan je idealen, dan neemt hij zeker met de bovenwoning genoegen. Ze grinnikte. Zeg, schei uit met je Jozephus! Wat een griezelige naam! Ik zou tenminste niet graag willen, dat mijn toekomstige echtgenoot zo heet. Je zoudt hem ook Joop kunnen noe men. Of Zeeffie. Ze gierde het uit. Houd op, alsje blieft; Ik hoor het me al zeggen: Lie ve Zeeffie, wil je een kopje koffie? Ik schoot wel twintig keer per dag in een lach. Je krijgt dichterlijke neigingen, meisje, want dat rijmt ook. Dus geen Jozephus. Wat denkt je van Ludovi- eus? Je zoudt hét kunïien afkorten met Fikkie. Ze lag te schudden van het lachen. Fikkie! Kom eens bij 't vrouwtje! Hou nou op, ik kan niet meer Of Jodocus, ging hij onverstoorbaar verder. Dan klinkt het zo ongeveer als volgt: Docusje, geef me eens een kusje Ze richtte zich half op en keek hem, haast stikkend van het lachen aan: Zeg, weet je niets beters voor me? Heb je misschien ook nog een Euse- bius voor me in petto? Welke naam prefereer je dan voor je aanstaande man. Och, dat weet ik zo niet, he? Henk, ISees, Wim, Piet dat zijn tenminste behoorlijke namen. Tom vind ik ook wel aardig. En Bert? vroeg hij opeens. Er vloog een lichte blos over haar wangen, maar ze trachtte vastheid in haar stem te leggen, toen ze ant woordde: Of Bert bijvoorbeeld. Jij hebt tenminste ook een naam, waar van je geen rilling krijgt, als je hem hoort uitspreken. Vroeger plaagde men men wel eens met Appie, zei hij. Daar had ik toch zo'n hekel aan. Op school zei een on derwijzer het eens tegen me en maan denlang plaagden m'n klassegenoten me er mee, voornamelijk het vrou welijke deel. Meisje schijnen daar een bijzonder behagen in te scheppen om jongens met hun naam te plagen. Het zal wel over en weer zijn, denk ik. Wij hadden een meisje op school, die Mientje heette. Ik meen Wilhel- mina. Die werd ook wel Mijntje ge noemd, en dan kon ze opstuiven En dan waren het juist de jongens, die er haar mee sarden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2