Weekblad voor Waddinxveen C.H.U. C.H.U. Wloedec de Vrouw DAMPO LIJST 4 WIE BREED LIJST 4 LIJST 4 STEMT SCHMAL! LUST 4 De Spiegel van de week Blijf meester NIEUWS t o-nzt u/GO-npiaats, „Concordia" zestig jaar fyie de mieuydeti no 665 vrijdag 21 maart 1958 13e jaargang Adres redaktie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraklprijs cp aanvraag Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Driehondjrd K.L.M.-piloten zijn zonuagnacnt m starting gegaan, nauat ae uiiertae van ae niaauw-iiappy nun Uitima.um Jhaa verworpen om ue ge zag., voeruers J. F. ae naac en i->. rviecz in nun rang en tunctie te nerateuen. beiue geiagavoeruers, aie r,sp<JKUe- veiyK voorzraer en vice-voorzitier van het urtvoerena comi.e van ae iveaer- lan„se Vnegersveiemg.ng zijn, werüen vrijuag ontoiagen op ucsenUruiging van laster. De president-direkteur van de K.L.M. de neer Aier, v.rJuaarüe zonaag. te verwacnten aat een Krent aantal vlie gers niet zal staKen. net gevoeg van ae staking is, dat de 15UJ passagiers, aie voor maanaag wa ren uigeooeKt nun reis op een anaere manier zuiien moeien marten. MoeijjKer is net evenwei voor de drienon_erd repatrianten uit Inaonesie Zij zuuen in b.ngapore blijven, tomat een anaerj vervoersmogeujkheid is gevonaen. Na het ontslag, aat vrijdag avond aoor de heer Aier persoonujK aan de gezagsvoeraers was aangezegd, heelt het conflict tussen ce Js..is.ivr.- direkne en ae vliegers geleid tot een krisis, die by de K.L.M. bij een vol- leaig stopzetten van de viiegdiensten op een verlies van l'/s miljoen gulden per dag zal komen te staan. Om nog even bij het vnegwezen te blijven. De Hcge Raad heeft beslist in de zaak tussen de Staat c.er Nederlanden als eiser en de Wmterwijkse Stoom weverij Meyerink en Co. In november 19s9 vloog een straaljager bij een oefenduikviucht tegen een hoogspan ningskabel in de buurt van Win.ers- wijK. Het gevo.g was, dat een aantal bedrijven schade leed door het uit vallen van de elektrische stroom. De staat vergoedde wel d-' schace, maar niet die van de bedrijven, waardoor de vraag ontstond, of de Staat al dan niet vergoeding van inoirekte schace ver schuldigd is aan de afnemers van elek trciteit. De Hoge Raad heeft inmiddels de eis van bovengenoemde firma toe gewezen. Ook de schroot-affaire stond in hot middelpunt van de belangstelling. Thans is de hoofdverdachte in deze zaak, de direkteur van 3é Zeeuwse Metaalmaatschappij, B. M. vrijdag on verwacht per vliegtuig uit Zwitserland teruggekeerd. Enkele uren daarna werd hij in zijn woning te Den Haag door de fiscale recherche gearresteerd over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel De verdachte zou naar Zurich zijn ge- rjisd om daar bij een bank tegoeden op te nemen en in veiligheid te snel len. Op 20 maart is M. gedagvaard voor de rechtbank in Den Haag te ver schijnen om zich te verantwoorden voor omkoperij van een hoofdambte naar van het ministerie van Economi sche Zaken, die het Zeeuwse bedrijf valse vergunningen zou hebben ver strekt. Daarop werd schroot naar Duitsland verkocht voor een hogere prijs dan in feite gevraagd mocht worden. Ook met puzzles wordlt geknoeid. In verband met overtreding van de Loterijwet heeft de politie proces-ver baal opgemaakt tegen de 40-jarige H, Wakker, die enige maanden geleden de Puzzelservic j Noord-Holland sticht te en die publiceerde in een aantal streekbladen. De deelnemers moesten tien woorden van zes letters invullen. De letters hadcen een bepaalde pun_ tenwaarde. De laatste keer verscheen er geen uitslag in de bladen. In Den Helder zijn ook moeilijkheden ontstaan. Bij de marine is namelijk ontevredenheid ontstaan over het op treden van twee Helderse politieagen ten ten aanzien van een Joegoslaaf - een journalist - die kortgeleden foto's nam van de marinehaven. Een Hel derse journalist, die de Joegoslaaf aan het werk zag, stelde de marinevoor lichtingsdienst daarvan in kennis Een marine-officier hield de Joegoslaaf aan, toen deze wilde vertrekken. De twee politiemannen lieten de man ech ter gaan, toen deze vertelde, slechts twee opnamen te hebben gemaakt van een militair onbelangrijk havendeel. De film is niet in beslag genomen. De commandant Maritieme Middelen heeft derhalve stappen ondernomen derge lijke incidenten in de toekomst te voorkomen. En tenslotte iets voor bloemenlief hebbers. De Stichting Bloemencorso Aalsmeer zal ter gelegenheid van het tienjarig regeringsjubileum van ko ningin Juliana op 6 september een groot historisch corso houden onder het motto Je maintiendrai. Ongeveer vijftig wagens, waarvan 24 grote praal wagens, zullen in de stoet meerijden. Dinsdag is het Ambonezenkamp na bij Westerbork door een hevige brand geheel vernield. Dit kamp, bestond geheel uit houten barakken en toen in een dezer barakken brand uitbrak, stond in korte tijd het gehele kamp in lichte laaie. Meer dan 100 gezin nen. in totaal 500 mensen zijn daar door dakloos, erwijl zij al hun bezit tingen in vlammen zagen opgaan. HET WELZIJN VAN UW GEZIN In deze tyd zijn de vrouwen niet ziek Men schijnt het ziek worden te kunnen uitstellen! Gedurende de schoonmaakweken ziet de dokter maar erg weinig huisvrouwen in zijn wacht kamer zitten. De thuisliggende pati ënten zijn voor het merenaeel mannen en kinderen. Toch is er voor de schoonmakende dames aanleiding genoeg om de een of andere ziekte op te doen. Zij lopen immers op de tocht, zij maken zich veel te moe, ze gunnen zich geen tijd om behoorlijk te eten. Daar komt dan nog bij, dat ieder een in het voorjaar toch al vatbaarder is dan anders. Dit laatste moet waar schijnlijk worden toegeschreven aan de karige toevoer van vitamines in de winterperiode. Maar wie er ook ziek worden, de vrouwen, die aan de schoonmaak zijn, niet, die hebben daar gawoon geen tijd voor. Er schijnen in een mensen leven bepaalde perioden ta zijn dat men het ziek worden niet kan veroor loven. Man en kinderen Huisvrouwen, zult u bij al die schoonmaakwoede ook nog een beetje aan het gezinsleven denKen? Bij al dat werk aan huis en hof mag u uw gezin niet verontachtzamen! Laat er in uw woning toch minstens één plek je te vinden zijn waar uw man zich nog kan ophouden. Uw echtgenoot zit nu eenmaal graag ergens te roken, hij wil graag op z'n gemak ergens z'n krantje lezen. Is er in huis nog een hoekje waar uw man "kan knutselen of waar hij zich met een liefhebberij kan bezig houden zon der dat er dadelijk ruzie uit voort vloeit Mopper niet op uw kinderen, omdat ze met hun bemodderde schoenen over pas gewreven vloeren lopen. Laat hen tussen de middag met u samen rustig een boterhammetje eten, al is het dan maar een boterhammetje uit het vuist je in de keuken. Wanneer de kinderen de vriendelijke sfeer aantreffen die in huis gebruike lijk is, wanneer zij een even goede lichamelijke verzorging krijgen als anders, vinden zy het best fijn om met de schoonmaak mee te mogen loven en een handje te helpen. En nu voor uzelf En huisvrouwen, let u by dat alles toch ook nog een beetje op uw eigen gezondheid? Kook een eenvoudige stamppot, om weinig werk aan het koken en afwassen te hebben. Vergeet echter niet uw hui: genoten en uzelf daar een bordje veksla by te geven met een sinaasappel als toespijs. By een doelmatige voedselkeuze be hoeven er in het voorjaar helemaal geen vitaminentekorten voor te komen En dat herinnert ons er aan: laat het innemen van levertraan door de kin deren ni.'t door de grote uithaal in het gedrang kom. Schoonmakende huisvrouwen, ga 's avonds, vermoeid maar voldaan, tij dig naar bed, met nadruk op „tijdig" Zorg er toch voor dat uw echtgenoot zijn heil niet buitenshuis gaat zoeken omdat hij thuis behalve door de schoonmaak ook door slecht humenr de deur wordt uitgedreven. Neem er daarom na het avondeten toch eerst nog een gezellig uurtje van af. Het kan allemaal zo prettig en zo gezellig zijn als moeder, achter het koffie- of theeblad, ook eens tot rust komt dr. Alfr Briede Waddinxveen heeft een 60-jarige, die zien gezonaer voelt dan toen zy twin tig was! Het is de muziekverenigng „Concordiah.t fanfarecorps, dat aan alle feestelijkheden in het aoip aan ae Gouwe luister bijzet. Op 16 maart 1898 werd Concordia opgericht. De vereni ging kende dieptepunten, maar mar cheert nu uitstekend. Dat bleek tij dens de viering van het diamanten jubileum, zaterdagavond in 't Centrum Om de zestigjarige meer stem by to zetten wordt hard gewerkt aan een actie voor nieuwe instrumenten. Acht duizend gulden is daarvoor nodig. Er is reeas 4.500,bijeen en daar is zaterdag heel wat bij gekomen, want een lange rij van gelukwensen legde oen dikKe stapel enveloppen op de bestuurstafel met grote en kleine bij dragen voor het instrumentenfonds. De heer C. C. Regt, de hoofdonder wijzer van de openbare school in het dorp tijdens do eeuwwisseling, was een enthousiast muzikant en hij was een van de grondleggers van Concor dia. Verschillende jaren was hij diri gent. Toch ging het de eerste tyd en ook later niet zo best. Daarvan weet de heer P. v. d. Laars j te vertellen, die het langst (48 jaar) lid is. Jaren lang is hij voorzitter geweest. By zijn veertigjarig jubileum in de muziek werd hij onderscheiden met de ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. Thans is hij ere-voorzitter. Vroeger, zo vertelt hij. waren de re petities vaak praatavonden. Een voor beeld de leden reden om hot hardst op de fiets rond het biljart. Wie ver loor moest een rondje geven. Dat is gelukkig veranderd. Wanneer er ge repeteerd wordt, is er ernst, maar daarnaast is de vriendschapsband tus sen de leden gebleven. Drie muzikanten van het korps van het vierde reg'ment infanterie uit L :i- den steunden het korps jaren als diri gent. Het waren de heren Bolderdijk, De Bruin en v. d. Veld, die Concor dia van de laagste naar een hogere klas brachten. De heer E. van Gent, die zevenentwintig jaar dirigent is ge weest en enkele maanden geleden c'e dirigeerstok overgaf aan de heer M. J. C. van Veen uit Den Haag, heeft het fanfarecorps naar de superieure afde ling geleid, de hoogste klas die te be reiken is. Een kast vol prijzen herin nert aan de successen van Concordia. De laatste jaren was er een depres sie veroorzaakt door het bedanken van verschillende leden, maar by het zes tigjarig bestaan is het fanfarekorps er weer bovenop. Er zijn vijftig spe lende leden en een drumband en het korps heeft een behoorlijk aantal jeugdige leerlingen. Muziektent in parkje Voorzitters G. de Knegt verwelkom de de aanwezigen, onder wie burge meester A. Warnaar Jz., d: wethou ders A. Oudijk en ir. J. P. H. Venema gemeentesecretaris H. Jenné. de cud- direkteur, de heer E. van Gent en ver tegenwoordigers van verenigingen uit verkouden Waddinxveen en van elders. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit, dat het fanfarekorps op de goede weg is. Waddinxveen zou zonder Concordia geen Waddinxveen zijn, aldus burge meester Warnaar. H:t fanfarekorps heeft een reputatie vanwege zijn wel willendheid en vanwege zijn muziek. De muziekverenigingen hebben het niet zo gemakkelijk. Er is geen grote zaal voor de uitvoeringen en ce mu ziektent wordt steeds „verkast'' in verband met nieuwbouw. Daarom is het prettig, dat bij h:t aan te leggen sportveldencomplex een parkje komt met een muziektent, waar rustig ge musiceerd en geluisterd kan worden, zo zei de burgemeester, die namens het gemeentebestuur 500 als bijdrage in het instrumentenfonds aanbood. Mevr. A. Bezoen-v. d. Ben bood na mens het damescomité 'n nieuw vaan del aan. een prachtig cadeau, waar voor 500 nodig was. Concordia kan er mee voor de dag komen, een don kerblauwe achtergrond met goudkleu rige letters en versieringen. Concorcia is in Moerkapelle een graag geziene gast. Het fanfarekorps treedt er vaak op, omdat de dorp-ge meente zelf geen muziekvereniging heeft. Dat dit wordt gewaardeerd bleek uit de woorden van de heer G. Zwarteveld, die namens h:el Moerka pelle gelukwenste. Hij bood vier ge schenken onder couvert aan: van de voetbalvereniging Zang 'en Vriend schap; van het comité ouden van da gen en van het comité voor de orga nisatie van avonden voor goede doel einden (o.a. vcor ouden van dagen en Koningin Wilhelminafonds). Grote sympathie Woorden van gelukwens spraken ook de voorzitter van de Arbeidersmu ziekvereniging „Voorwaarts", ce heer F. L. Rincheval, geschenk onder cou vert, de dames N Both-van Schoone- veld en A. H. Hffogerdijk-Bakker, die op rijm de gelukwensen van de zang vereniging Vox Jubilans" vertolkten, geschenk ond :r couvert, de heer M. van Vliet namens de muziekvereni- Op welk niveau ons leven zich ook bewegen mag, het kan voldoening geven schier elke nieuwe dag. Het hoeft geen dag te wezen vol feestelijk vertoon; zo'n dag blijft ui.gelezen en maakt het extra schoon, ligt ook de vreugd te hoop, Neen, op gewone dagen hoewel het welbehagen soms in een hoekje kroop. We moeten willen leren dat kleinigheden vaak het meest zijn te waarderen als bron van s:il vermaak. Dan zullen we bemerken hoe rijk het leven is, en innerlijk ons sterken aan veel belevenis. Een klein karweitje klaren geeft reeds wat vreug:'gewin, ook vrjde en rust bewaren in 't eigen huisgezin. Gestaag geduld betrachten met zieke bloedverwant zal zelfs de zorg verzachten die in het harte brandt. Wat vrye tijd te schenken tot anderer geluk, zet ons wat vlakke denken weldadig onder druk. SCHEEPERS ging „Kunst en Vriendschap" te Zoe- termeer, de heer J. ce Gier namens het dames -en mannenkoor „Onver moeid Vooruit", geschenk onder cou vert en de heer H. M. de Wilde na mens de Waddinxveense Middenstancs vereniging. Dj heer J. de Ruiter bood namens de muziekvereniging De Kleine Trompetter" te Zevenhuizen, als geschenk de muziek voor een mars aan. Tot de lange ry van sprekers be hoorden verder ce heer D. de Gjlder namens de Chr. Harmonie te Hazers- woude, geschenk onder couvert, en de ere-voorzitter. de heer v. d. Laarse, die hulde bracht aan de oude lecen, de jeugd heeft geen zin om te stude ren! en eveneens een bijdrage in het instrumentenfonds overhandigde. De jubileumavond werd vereer ge vuld met het optreden van de fan fare, die o.a. Unj soiree d'automme aux Ardennes van A. Govaert en Een schone meimorgen van P. B. Bisse- ling, alsmede enkele marsen als Sem per Fidelis van Sousa en American Patrol van Meacham-Delhaye speelde. Ook de drumband trad op en wel in het donker. De trommels en trommel stokken waren voorzien van lichtge vende verf. Na de pauze werden de aanwezigen vermaakt door het trio Haak van Overloop, dat een programma bracht met goochelen, buikspreken, parodieën en conference. CHR. HIST. KIESVERENIGING. Vorige week vergaderde de Chr. Historische Kiesvereniging onder lei ding van de heer J. van Steijn, waar allereerst de candiiatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd vastgesteld. Als candidaten werden gekozen de heer 1 A. Oudijk. 2 W. Slob, 3 A. C. van den Bosch, 4 J. H. den Boer. De voorzitter deelde mede, dat ook bij deze verkiezing de vier protestants christ dijke partijen met een gezamen lijke lijst uitkomen, met dien ver stande dat op deze lijst elke partij groepsgewijze op de lijst voorkomt. Hierna sprak de voorzitter over Het Maatschappelijk Werk. Spr. wees er op welke een grote plaats het maat schappelijk werk in onze samenleving, ook in hrt gemeentelijk budgetaire le- Foto Notebooo; ven is gaan innemen. In de eerste plaats ligt hier een breed arbeidsveld voor de diaconale zorg. De overheid heeft daarnaast een aanvullende taak. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de gescniedenis van het maatschappe lijk werk. Uitvoerig stond spr. stil by de fac toren die storingen en contiicten in het Ij ven van de mens en in het gezin kunnen doen optreden. Daardoor is maatschappelijk werk geen loketwerk doch vraagt persoonlijk contact, om dat het zich niet enkel richt op finan ciële steun. Er moet gelet worden op de geestelijke en cuiturelj waarden van de mens. Dit werk dient dus in- vidueel gericht te zijn. In grote lijnen behandelde spr. achtereenvolgens de verschillende voorzieningen van spe ciale groepen. Uitvoerig stond spr. stil bij de zorg voor de bejaarden. In deze gemeente zijn ruim 680 pjrsonen boven de 65 jaar, waarvan circa 160 echtparen, waarvan de man en vrouw ouder zijn dan 65 jaar. Spr. noemde een punt van zorg de huisvesting der bejaarden. Hy toonde zich een voorstander van de zgn Be jaardencentra, d.w.z. aparte woningen voor echtparen, gecombineerd met een centraal verzorgingstehuis. Op deze causjrie volgde een zeer geanimeerde en leerzame bespreking, waarbij nog verschillende vraagpunten naar voren kwamen. Wethouder Oudijk behandelde hier na nog enkele punten van het gemeen tebeleid. Spr. wees op de zeer remmende in vloed van de bestjdingsbeperking die de uitvoering van vele dringende plan nen verhinderde. Spr. betreurde het, dat er nog steeds geen mogelijkheid was geweest de buitenwijken van aan sluiting op de waterleiding te voor zien. Hiervan ondervinden mens en dier elke dag de narigheid. Ged, Sta ten hjbben ook hierover de ban van de bestedingsbeperking uitgesproken. Spr. hoopte dat cit college nog eens tot de overtuiging bewogen kon wor den dat het hier gaat om de volksge zondheid en dus niet mag worden ge treuzeld. Spr. deelde mede, dat op 29 maart in Scheveningen een hearing

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1