Weekblad voor Waddinxveen Alleen deze week THEE 30 cent goedkoper! Let op uw brievenbus! 54 Niemeijer I DB SPIBGBL van de week is 30 cent waard! ROODMERK KOFFIE en THEE deze aanbieding is uitsluitend geldig in WADDINXVEEN f no. 670 rijdag 25 april 1958 13e jaargang Adres redaktie en administratie Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden De uitvoerige behandeling van de zaak tegen majoor Koopman voor het Hoog Militair Gerechtshof - u weet reeds dat vrijspraak is gevraagd - heeft opzienbarende feiten aan het licht gebracht. Daaruit bleek, dat er met onze belastingpenningen wel heel zonderling wordt omgesprongen en dat mensen aan het hoofd van de dienst aankoop militaire goederen stonden, die voor het werk totaal on geschikt waren en.die dat ook bij de behandeling van de zaak Majoor K. ook moesten toegeven In een woensdag gehouden zitting voor het gerechtshof, welke 2 minuten duurde, werd majoor K. vrijgespro ken. Een interpellatie in de Tweede Ka mer over de gehele gang van zaken bij het Dictoraat Materieel Landmacht werd aangekondigd en zelfs werd er reeds op aangedrongen, over een en andar een parlementaire enquête te houden. Zou dit doorgaan dan zou misschien tevens de geschiedenis in het Sennelager in West-Duitsland de weg uit kunnen nemen. Men herinnert zich, hoe een kapitein er destijds te genop kwam, dat de militairen bij ma noeuvres niet behoorlijk waren ver zorgd toen er een griep-epidemie uit brak. De behandeling van die kapitein Leegsma was daarna niet bepaald hartelijk. Thans heeft hij een klacht ingediend tegen generaal Hasselman, die hem o.m. een ziekelijke queru lant had genoemd. Het vreemde van dit geval is, dat een meerdere van de generaal het bezwaarschrift van de kapitein Leegsma moet onderzoeken. Die meerdere is er echter niet omdat generaal Hasselman als chef van de generale staf de hoogste officier was, Zonder het nu ook nog over de hel men-affaire te hebben, zij vastgesteld dat op het militaire vlak hier te lande wel een en ander gaande is. Als wij op dat vlak blijven dan denken wij aan de schrik, die wij te verwerken kregen, toen werd bekend gemaakt, dat de radio-aktiviteit in ons land de laatste weken aanzienlijk is toegeno men. Voor ons land werd over die toe neming meestentijds gezwegen en men kreeg wel de indruk, dat onze lucht ondanks internationale kernwapen proeven zuiver bleef. Wij wisten wel beter maar thans is dan officieel ge meld, dat ook hier te lande de radio- aktiviteit van de lucht aanzienlijk is toegenomen Laten we - om niet in in ternationale politieke verwikkelingen te geraken! - er alleen maar van zeg gen, dat dit verre van leuk is. Minder leuk was ook, dat aan de verwachting dat het conflict bij de KLM. over de piloten-salarissen tot een goed einde zou worden gebracht niet is vervuld. Bemiddelaars vergaderen voor de der de maal met de delegaties van beide partijen de direktie en de vliegers vereniging. De vergadering duurde vele uren, maar men kwam niet tot een bevredigend resultaat. Nu zal het salarisgeschil door een onpartijdige commissie worden beslecht. De vlie gers zijn daar niet erg gerust op. Is het dus geenszins denkbeeldig, dat voor de KLM de moeilijkheden nog niet rijn afgelopen, dat geldt ook voor de NS voor de spoorwegen De 11e april, zo was gezegd, zou voor, het personeel een belangrijke dag worden Dan zou ten aanzien van de loonsver hoging een beslissing worden geno men. Dat is niet gebeurd en nu zint men erop een modelaktie te ontkete nen om een beetje schot in de onder handelingen te krijgen. Die model aktie zou betekenen dat het spoor wegverkeer ontwricht zou worden. Misschien zal het zo'n vaart niet lopen Wij maken ons wel eens meer onge rust over dingen die niet gebeuren. Zo maakten velen zich bezorgd over het lot van twee Indonesische knapen die als verstekeling aan boord van De Sydney uit Indonesië waren gevlucht. In een kort geding voor de Haagse Rechtbank werd uitgemaakt, dat de knapen niet voldoende konden aan tonen, dat rij Nederlander waren, met het gevolg dat rij niet in ons land zouden worden toegelaten. De jongens bleven aan boord - varen naar Au stralië en vervolgens naar.. Djakarta Dank rij de hulp van de Stichting Hulp aan Landgenoten in Indonesië konden rij als passagier weer naar Genua. En de Stichting beweegt nu hemel en aarde alle mogelijke Ne derlandse autoriteiten - om een op lossing voor dit geval te vinden, wel ke ook ons allen zal bevredigen. Misschien dat die Indonesische Ne derlanders nog zo tijdig in ons land aankomen, dat rijde bollenvelden in bloei zullen zien. Het zachtere weer dat wij de laatste diagen hebben, doet de velden reeds kleuren. Blijft het weer zo, dan is het wel de moeite waard naar de heerlijke bloeiende bollen te gaan Anders dienen we ons bezoek nog een weekje uit te stellen. Als wij tenminste niet aan bloeiende narcissen voldoende hebben. Deze week ging het bekende hotel ,de Gooise Boer" nabij Bussum ge heel in vlammen op. Kort te voren was voor een belangrijk bedrag het hotel geheel gerestaureerd Nu is er niets meer van over. Thee 30 cent goedkoper! 84 cent per 100 grom De waardebon die u deze week in uw bus vindt Bij aankoop van 250 gram heerlijke Niemeijer ROODMERK Koffie f 1.86, heeft u recht op 100 gram Niemeijer ROODMERK Thee van 84 cent voor slechts cent Maak nu kennis met de voor treffelijke kwaliteit van Nie meijer ROODMERK Koffie en Thee en profiteer dubbel! Wissel de waardebon meteen m bij uw winkelier want de aanbieding is slechts deze week geldig! Bovendien gratis TOM POES kleurplaten De waardebon vertelt u ook, hoe u voor uw kinderen gratis kleur platen en verfpalet kunt krijgen. f 1.86 per 250 gram

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1