Weekblad voor* PJaddiiixveen 1 T Dl van de week JfloecLec de Vrouw fllaedeAdacj, NIEUWS uit 04KZ& w&o#iyilaoits> Prijswinnaars ballonnenwedstrijd purol 672 vrijdag 9 mei 1958 13e Adres redaktie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden zullen maar weinig Nederlanders zijn, die op de vraag waar wij het Ontario-bos" moeten zoeken, een goed antwoord zouden geven. Dit bos moet trouwens nog groeien. Op 1 mei jl. zijn de zaailingen, 20Ö witte berken 250 zilveren esdoorns, 50 rode es doorns en 1500 witte dennen, pas uit gezet. Zij vormen het prille begin van de paar honderd hektare zand grond, welke in de Noordwestelijke hoek van Oost-Flevoland, in de buurt van de Roggebotsluizen, zal wo rden d bebost v De naam „Ontario-bos'' werd ge geven, omdat de tuin- en landbouw- genootschappen van Ontaria de zaai lingen aan H.M. de Koningin cadeau deden. De Koningin gaf er de bestemming aan, dat de zaailingen in Oost-Flevo land zouden worden geplaatst. Na de natuur de techniek. Voor Oostelijk Flevoland was mede van foot belang, dat er een mobilofoon net in gebruik kon worden genomen. Zo lang er in de modderige bodem nog geen telefoonkabels kunnen wor- len gelegd en de altijd lelijke - te- efoonpalen bovendien obstakels voor het ontginningswerk zouden vormen, >rengt de draadloze mobilofoonaan- luiting uitkomst, inzonderheid voor ie eerste dorpskern, die onder aan de lijk te Roggebotsluis in een twintig- hl barakken is ondergebraicht. Daar wonen nu de pioniers van de lieuwe pblder: de landbouwkundige ix de technische opzichters met hun rrouwen en kinderen. Terug naar de natuur. En dam mo- en wij zeker wel enige aandacht i'henken aan de bloeiende bongerds, ifant al is dan tengevolge van de :oude aprilmaand een grote achter- tand in de natuur, de vroege peren 'oeieni reeds en de appels volgen hen ip de voet. Dat de lente laat is, ver bleken met verleden jaar blijkt uit iet feit. dat toen de peren reeds drie reken eerder in bloei stonden. Een adeel is dit late bloeien geenszins, mdat het nachtvorstrisiko er kleiner oor wordt, hetgeen uiteraard de ogst ten goede komt. Dit laatste, een ■tere oogst, is o.m. het doel van de uilverkaveling. Wie daarvan een ied voorbeeld wil zien. kan naar de ommelerwaard gaan, waar 1 mei 2 I inbouwcomplexen, „De Grote Ingh" Kerkdriel en „Ketel'' te Zaltbom- mel officieel in gebruik werden geno men. De kracht van onze tuinbouw is in onze goede bodem en in het kli maat gelegen, aldus werd bij deze ge legenheid gezegd. Van de tuinbouw wordt gevraagd durf en visie op de toekomst om door te.gaan als er te genslagen optreden. Voor een aantal tuinders zijn nu mogelijkheden ge schapen beter voor hun gezin te kun nen werken - een doel waar menig een, elk op eigen wijze, in ons land naar streeft. Nu zijn wij in ons land in het al gemeen met weinig tevreden; onze na komelingschap „iets beters" te kun nen laten worden - een behoorlijke woning en danzijn we er dan ma terieel gezien niet? Voor dat behoorlijke inkomen heb ben de „spoorjongens'' in Den Haag gedemonstreerd. Zij hebben duidelijk laten uitkomen, dat zij met de door de regering genomen beslissing inzake de verhogingen geen genoegen namen. Het Haagse Gebouw van Kunsten Wetenschappen was schier te klein om alle protesterenden te kunnen be vatten. De leuzen die werden meege voerd en die vaak spitsvondig waren, lieten aan duidelijkheid niets onzeker In elk geval is duidelijk geworden, dat het regeringsbesluit over de lonen, niet bepaald gelukkig is geweest Een der vakbondleiders noemde de beslis sing der regering zelfs waanzinnig. In de oorlog werd voor insiders de roemruchtige staking door radio Oran je uitgeroepen met de woorden. „De kinderen van Versteeg moéten onder de wol". Het is te wensen, dat „het" zal helpen en dat de in spreekkoren gevraagde aktie niet nodig zal zijn. Nu werd op een spandoek de vraag gesteld, of die kinderen wederom on der de wol zouden moeten. Laten we vertrouwen, dat het niet zover zal ko men - dat ons een staking van het spoorwegpersoneel bespaard blijft en dat er ook geen desorganiserende mo deldienst zal worden uitgevoerd. Wij willen met een tweede wens eindigen, een wens. die geldt voor de pas in gestelde commissie ter bestudering van de verkorting" van 3e Werkelijke militaire diensttijd Moge de commis sie, onder voorzitterschap van luit- generaal b.b. Baron van Voorst spoe dig met een gefundeerd rapport ko men. Met een rapport, dat geen aan leiding tot demonstraties geeft. Officiële mededeling KEURING EN HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend ar. dat het goedkeuringsmerk, gedu rende het jaar 1958 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeu ring van maten, gewichten en meetwerktuigen, de letter X in de kleine staande drukvorm b. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen zitting zal worden ge houden in Waddinxveen in het gymnastieklokaal van de openbare school B aan de Kerkweg 230 op 14, 16 en 19 mei a.s. van 10.lot 12 uur en van 13 tot 16 uur Aan belanghebbende wordt in her innering gebracht 1. dat de maten, gewichten en meet werktuigen schoon, droog en roest vrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd moeten zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn ge maakt én daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten, gewichten en meet werktuigen voor 1 oktober 1958 gestempeld moeten zijn met de let ter X en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten, gewichten en meet werktuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Rotterdam, 's-Gravendijkwal 66 op elke dins dag en vrijdag (feestdagen uitge zonderd) van 9 12 uur en van 13J - 16è uur. 3. dat de maten, gewichten en meet werktuigen, welke worden gestem peld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz mogen worden teruggebracht; 4. dat ten bate van 's rijks schatkist betaald moet worden voor het on derzoek van maten, gewichten en meetwerktuigen (keurloon) en vOor het justeren van gewichten (ju- steerloon); 5. dat de milligram-gewichten niet op de herkeuringszitting maar al leen aan het ijkkantoor herkeurd kunnen worden. (De gezegelde' en velop, afgegeven bij de vorige ve rificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezon den, daar de gewichten, anders aan de eisen, gesteld voor de nieu we, moeten voldoen. Een postbe- wijs tot bedrag, overeenkomende met de som van 40 cent voor elk gewicht, moet zijn ingesloten Dit bedrag kan bok op postrekening nr. 115960 van ijkkantoor Rotter dam worden gestort). 6. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen worden uitgereikt vermeldende het tijdstip waarop de maten, ge wichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. De verplichting tot her keuring blijft bestaan, ook al zou geen oproeping ontvangen worden. Waddinxveen, 1 mei 1958. Burgemeester en wethouders voor noemd, De burgemeester A. WARNAAR Jz. De secretaris, H. JENNé DE PLAATS VAN MOEDER IN HET GEZIN at vaders en kinderen voor 11 mei moeten bedenken „M0|EDER'' Hoeveel malen op een dag weer- inkt die kreet niet uit de kinder- ond „Moeder", altijd maar, moeder. i haast geen vader, tenzij ze van va ir iets moeten hebben. Er zijn verbolgen vaders al ge- eest, die geklaagd hebben bij him ga, dat ze de kinderen eenzijdig op- ledde. Dat het grut. dat toch ook ia grut was, nauwelijks naar hem nkeek en alleen met hart en ziel bij lar wilde behoren. Aan die opvoe- ag ligt dat natuurlijk niet: ook al 'u mama de gehele dag van papa irtellen, de kiniddren hechten zich i eenmaal toch aan haar. En dat is fel begrijpelijk. feet is tenslotte de moeder, die dag- faag-uit voor de kinderen zorgt, in In prilste jeugd wekt, wast, aan- ilfdt, voedt en wat verwent erbij. "«Ier mag dan weieens in een royale li een aardig stukje speelgoed mee bogen, of op zondag met de kinder baar gaan wandelen of zelfs een ijs— f kopen; als er eentje van streek is gaat huilen, weet hij het niet te [Oosten Daarvoor is toch weer moe- er nodig. Alleen een moeder kan op echt liederlijke wijze met het kleine iut omspringen. Alleen een moeder bij machte te sussen, te troosten en Maantjes te betten, zo dat ze ook op "*iden te stromen. I Hoe begrijpelijk is die kreet moe- Ier als een kind-in angst of vreze of bet schrijnend verdriet rondloopt, darmee wordt het aandeel van va- xer in de opvoeding zeker niet als on belangrijk of niet terzake doende aan ie kant geschoven. Integendeel, in fepaalde omstandigheden zal elk klein ■und zich dankbaar herinneren een 'ader te hebben; zal het ook die va ler te hulp roepen Maar in 't alge meen in de dagelijkse gang van zaken gvhet altijd moeder, die eerst moet waen, omdat moeder immers elke dicht bij de hand is, 'ader is meestentijds een hele dag g, naar zijn werk. Vader zien de deren alleen een paar keer per dag "J het eten. Soms zelfs maar een of »ee keer. En als vader 's avonds [Hus is. moeten de kinderen naar bed dan roepen ze wel eens om vader to willen ze graag on blijven. Bij hem, om nog eventjes te spelen op zijn knie Maar dan moet moeder on verbiddelijk zijn. kinderbedtijd, naar bed. Het zou voor vele vaders verstan delijk zijn, dit alles nog eens even te overdenken, nu het zondag a.s. moe derdag is. Moederdag betekent niet, dat ze een presentje moeten kopen voor hun vrouw. Verre van dat Ook al is moe derdag door handige Amerikaanse re- klamemensen ingesteld öm de ver koop van bloemen en taarten te sti muleren. De grondgedachte van moe derdag is goed. En mooi. Moederdag^ is er, om ons even te laten realiseren welke plaats moeder inneemt in het gezin. En dat is een voorname plaats Want moeder is nog altijd het middelpunt, waar heel het gezin omdraait Moe der bestiert de huishouding Moeder Moeder is de stille werkster, z' is de kracht van het gezin; Moeder, 't is zo'n simpel woordje, maar wat schuilt er toch veel in. Moeder is steeds aller toevlucht, Moeder geeft aan ieder raad, z' is de vraagbaak van ons allen, want bij moeder vindt elk baat en geen enkel mens kan troosten zoals dat een moeder doet al je leed aan haar te zeggen, ach, dat doet je vaak pas goed. Moeder leeft slechts voor haar (plichten. Moeder maakt nooit onderscheid, zij is altijd, altijd bezig, Moeder let nooit op de tijd; Moeder kent geen acht-uur-werkdag, Moeder werkt vaak dag en nacht, Moeders handen ruw van d'arbeid, zijn voor ons toch altijd zacht. Moeder is 't. die voor ons ploetert, die slechts leeft voor kind en man; niemand kan daarvoor zo zorgen, als een moeder dat kan In de maand van groen en bloesem, als de zon schijnt met een lach, op de tweede meimaand zondag, dan is het weer moederdag. Moeder krijgt een klein geschenkje, zelf gemaakt, of zelf gebreid, en daarmee wordt moeder zondag door haar kinderen verblijd. Och, het hoeft niet veel te kosten; koop wat bloemen of een plant, daarmee vul je vast en zeker wel je trouwe moederhand 't Zit 'm niet in grote gaven, heus, 't hoef niet kostbaar té zijn, Moeder zegt van elk cadeautje Nee maar, zeg, dat vind ik fijn. 't Kan een taart zijn, of een foto, of een stukje knutselwerk, t moet een blijk zijn van waardering, en dat maakt de band weer sterk. Denkt u morgen aan uw moeder Mannen Vrouwen Groot of klein. Laat cok eens voor uw oudje n echte fijne moederdag zijn. verdwijnen met DRINGEND VERZOEK. Met het oog op a.s. Hemelvaartsdag verzoeken wij aan onze adverteerders de advertenties één dag vroeger te bezorgen als gewoonlijk, dus reeds dinsdags, uiterlijk woensdagmorgen. De Uitgever. Last van Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten, helpen u er overheen. beheert in vele gevallen de huishoud- kas en regelt ieders aandeel in de werkzaamheden. Moeder zorgt dat elk kind van de kleine, gemeenschap zijn portie krijgt plus - en dat is heel be. langrijk - de speciale persoonlijke noot hierbij. Want het zou nog heel wat anders zijn, indien onverwacht moeder er niet meer was en een an dere vrouw dezelfde plaats in dat ge zin tijdelijk of voorgoed moest inne men. Wie anders dan moeder weet er wat ieder nodig heeft of prettig vindt Alleen de echte moeder kan zich in stellen op de behoeften en verlangens van haar man en haar kinderen. Zij moedert over hen. En dat kan men soms weieens overbodig vinden, of zelfs vervelend, de meeste slachtof fers laten zich dit bemoederen wel gevallen. En waarderen hun moeder tje er dubbel en dwars om. Misschien grijpen ze deze' ene ge legenheid in het jaar nu wel aan om ook dat moedertje eens even te ver troetelen. Moederdag is er niet voor niets Moeder mag best merken, dat .zij door het hele gezin geacht, gewaar deerd en bewonderd wordt. Het zou een belediging en grove ondankbaar heid zijn, als we haar dat niet bewe zen PRIJSWINNARS BALLONNENWEDSTRIJD. Door de winkeliers uit de Winkel galerij „De Sniep" werd zaterdag 26 april een ballonnenwedstrijd georga niseerd, voor welke wedstrijd van de zijde der jeugd grote belangstelling bestond, waardoor deze wedstrijd een succes genoemd kan worden. Als prijswinnaars kunnen vermeld wor den. 1. Ella de Wild, fiets; 2 Lydia ter Harmsel, autoped op luchtbanden; 3. Karei Kool, grote pop; 4. Annie de Hertog, groot fornuis; 5. Wimmie van der Schee, metalen vrachtauto Ver der nog vele troostprijswinnaars. WADDINXVEEN EERT DE GEVALLENEN Zaterdagavond werden bij het mo nument op het Stationsplein de ge vallenen uit de laatste wereldoorlog herdacht. Een indrukwekkende stoet - groter dan vorige jaren - vertrok even half acht uur vanaf het raadhuis naar het monument, waarvoor voor deze ge beurtenis grote belangstelling bestond. Burgemeester Warnaar legde na mens de gemeente een krans, het geen de heer K van Tilburg deed na mens de Oranjevereniging. Nadat de heer T. Ververs, als voorzitter van het Sportweek-comité een bloemen- hulde had gebracht, volgden deputa ties van verenigingen, padvinders, scholen, terwijl ook enkele particulie ren zich aansloten. Precies om acht uur was dit hulde betoon geëindigd en werden twee minuten stilte in acht genomen. Daarna voerde burgemeester A. Warnaar Jz. het woord. Deze sprak dat, nu de laatste jaren geen herden kingsbijeenkomst in een gebouw is gehouden, hem gevraagd was het woord te voeren op deze plaats Spr. was dankbaar dat zovelen aan deze herdenking deelnamen, omdat de of fers, die in de tijd van oorlog en be zetting zijn gebracht. niet vergeten mogen worden. Degenen die in oor log en verzet hun leven gaven, dacht ten niet in de eerste plaats aan zich zélf, zelf konden zij er niet beter van worden, maar zij wensten liever des- Foto Sjaak Noteboom noods hun leven te geven, dan onder te gaan onder de tyrannie. De vrij heid. die w(j elke dag weer opnieuw kunnen genieten, is wel het voor naamste wat in die jaren bevochten is. Onder de verzetsstrijders waren er ook tijdens de bezetting verschillen van mening Deze zijn er nu nog en dat wij onze principes kunnen verde digen en ervoor strijden is juist een kenmerk van de vrijheid. Maar on danks alle verschillen dienen wij nu, zoals zij toen, samengebundeld te blijven als Nederlanders in onze lief de tot het vaderland en onze Konin gin aldus burgemeester Warnaar. Tot slot werden door de aanwezigen twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. PtJZZELRIT Dinsdagavond 13 mei gaat de M.A. B.C. Gouwerijders weer een prettige, sportieve puzzelrit houden voor au to's, motoren en bromfietsen Gezien het grote succes van de Koninginnerit verwachten wij weer alle Waddinxveners die in het bezit zijn van een motorvoertuig aan de start. De start is Om 7.30 uur 's avonds bij café Sport in de Kerkstraat. Daar de rit voor het grootste ge deelte bij duisternis wordt gereden, hebben de organisatoren er zorg voor gedragen dat de orienteringspunten duidelijk waarneembaar zijn. De rit is uitgezet volgens KNMV- reglement, zodat elk orienteringspunt en routeaanduiding verantwoord is. (Ook Koninginnerit was volgens re glement uitgezet), langs de route komt U weer verschillende tijd (blau we vlag) en route (groene vlag) con troles tegen. Na afloop van de rit prijsuitreiking van de Koninginnerit in café Sport. Inschrijven vanaf 7 uur in café Sport. Door U dan op te geven als lid be spaart U veel inschrijfgeld en maakt U de vereniging sterk. Tot ziens aan de start en prettige rit VERGADERING GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is in een spoed eisende vergadering bijeengeroepen- om hedenavond 7 uur. Aanleiding tot deze vergadering is een aanbieding van de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten tot het aangaan van twee geldleningen van 97.000,— en 27.000,ten behoeve van de aan leg van gas-, water- en elektriciteits leidingen in het uitbreidingsplan Put- tepolder. De rente van deze lening is 5%>, looptijd 30 jaren, af te lossen in 20 jaarlijkse termijnen, aanvangende 1 mei 1968. GROTE OEFENING VAN DE BB. Maandagavond a.s. om 7,30 uur zal in de omgeving van de loswal aan de Noordkade een grote oefening gehou den worden van de BB. Er wordt o.m deelgenomen door 3 blokploegen zelfbescherming en door mobiele reddingsploegen. TREKKING UITGESTELD. De trekking van de verloting «van de reis Ouden van Dagen, door nota ris van der Most, zal niet op 23 mei maar op donderdag 29 mei plaats hebben. AUTOBEDRIJF RUPKE rijdt vóór met eerste klas materiaal Uitsluitend 7 persoons auto's Gemeentehuis f 12.50 Gemeentehuis en kerk f 17.50 Chauffeurs in uniforme kleding SNIEPWEG 17 P. RUPKE TELEFOON 689

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1