Weekblad voor* Waddlnxveen 1/Km.cUc de Vrouw De SyUe&et van de week Gemeenteraadsvergadering van vrijdag 9 mei 1957 NIEUWS uil aevze w&o>h,plaal& Week van verkeersongevallen Ue.niebtMia>itbLed <BT- vrijdag 16 mei 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Als motto voor het jaarlijkse bloe- menfestijn, dat in de bollenstreek wordt gehouden, zou men kunnen ge ven elk jaar mooier Hoe fantastisch het met bloemen kan worden gezegd hebben degenen, die zaterdag jl. ge tuige waren van dit prachtige corso weer eens kunnen vaststellen. De honderden bloemenstekers, de or ganisatoren en bovenal de ontwerper, de heer A. W. van Driel hebben eer van hun werk. De bewondering van de duizenden, van heinde en ver ge komen om zich te verlustigen aan de wonderschone aanblik der 33 praal wagens heeft al dikwijls het be wijs gegeven, dat zij niet vergeefs hun nachtrust hadden geofferd Ons Nederlandse corso steekt zo langza merhand dat te Nice naar de kroon - hetgeen niet behoeft te verbazen, daar de heer Van Driel buitenlandse erva ring heeft en ook het corso te Nice al eens verzorgde. Moge dit echt Nederlandse bloemen- feest nog vele jaren worden gehou den. Voor onze fruitteelt zal het 11 juni een echt-Nederlandse dag wor den. Met de Kolibri de helikopter van Nederlanse makelij, zal dan te Bunnik, Utrecht, door de Nederlandse Fruitteler Organisatie een landelijke demonstratie worden gegeven. De Kolibri zal dan bespuitingen op boom gaarden uitvoeren. Voor deze (voor alsnog enige) landelijke demonstra tie bestaat in zonderheid in de krin gen der fruittelers grote belangstel ling. wil de direktie het personeel ver minderen. De beruchte bestedingsbe perking doet zich hier wel heel sterk gelden Het is te hopen, dat zulks nimmer het geval zal zijn bij de uit voering van het Deltaplan, dat dezer dagen zonder hoofdelijke stemming door de Eerste Kamer werd aanvaard. Bekend is, dat België op sommige onderdelen van dit plan graag een woordje mee zou spreken, doch bij de behandeling in de Kamer is duidelijk gebleken, dat de voor het Deltaplan nodige werken niet vallen onder een of andere verdragsverplichting met onze Zuiderburen zij het dan ook dat onze regering wel overleg met België wil plegen, indien dit land meent, dat zijn belangen worden ge schaad, onze regering heeft volledig de vrijheid die werken uit te voeren, Veiligheid voor alles. Altijd gaaf huidje POEDER «ZALF*OLIE'ZEEP De bespuitingen worden genoemde j dag te 11.30 en te 14.30 uur uitgevoerd Dat de helikopter voor deze - en an- dere belangrijke - werkzaamheden een goede toekomst heeft, staat wel vast. Niet alleen voor bespuitingen, 3 maar ook voor bestrijding van bos- J branden en zelfs voor het redden van drenkelingen uit zee is de helikopter 5 te gebruiken. Hij heeft zijn nut ten i deze al bewezen ook. Op de Rotter- j damse luchthaven Zestienhoven werd j gedemonstreerd met een eenmansheli- j kopter - een opvouwbaar toestel, van I Amerikaanse origine. Al hebben de I ontwerpers van deze machine in de I eerste plaats aan militaire toepassing 1 gedacht dit toestel, dat in ons land 50.000 moet kosten, zou tevens 5 voor de genoemde vreedzame doelen I kunnen worden gebruikt. Indien bij voorbeeld in het badseizoen aan onze I Noordzeestranden een of meer heli- 'S kopters zouden worden gestation- f neerd, zou waarschijnlijk menig men- senleven kunnen worden gered. i MensenlevensZij vielen ten 1 offer bij het bekende spoorwegonge- luk te Sloterdijk waar een trein bij i geopende spoorbomen een visauto j ramde en twee inzittenden van die auto op slag werden gedood, terwijl 1 een van de drie zwaar gewonden la- S ter in een ziekenhuis overleed. De Spoorwegraad heeft deze zaak reeds 1 achter gesloten deuren behandeld en 1 bij de behandeling van de Amster- I damse rechtbank bleek, dat waar- 1 schijnlijk op advies van de Raad het beveiligingsstelsel was verbeterd. ■d-)e verantwoordelijk gestelde over- to'wegwachter, een gebroken man die I ongeluk een shock had opge- I lopen, hoorde dan ook slechts drie MOEDER ZIJN BETEKENT MEER Op een dag vindt moeder 'bij de morgenpost een brief met het hoofd van een damesweekblad. Een brief, die geadsesseerd is aan haar dochter Hetty En omdat Hetty pas veertien jaar is, voelt moeder zich volkomen in haar recht om die brief open te maken. Zelfs al zou ze even geaarzeld hebben, dan zou trouwens toch haar nieuwsgierigheid het gewonnen heb ben. Wat kan dit kind in vredesnaam te corresponderen hebben met een damesweekblad. Het raadsel is spoedig opgelost. De brief blijkt een antwoord te zijn op tal van vragen, die Hetty gesteld heeft aan de redactrice van het blad, die speicaal belast is met beantwoorden hiervan. Langzaam voelt moeder zich koud van boosheid en daarna gloeiend van verontwaardiging worden. Haar kind heeft dus met allerlei problemen rond gelopen, waar ze geen raad mee wist. Maar inplaats van er bij haar eigen moeder mee aan te komen loopt ze ermee naar een wild-vreemde. Uit de brief begrijpt ze bovendien, dat Hetty zo iets losgelaten moet hebben van Met mijn moeder kan ik over zulke dingen niet praten. Ze zou me maar afschepen en ik durf het ook niet. Boze moeder Wat een blamage. Het is of moeder een klap in haar gezicht krijgt Niet om het gemis, waar haar kind onder geleden heeft en dat duidelijk uit de brief spreekt, maar omdat ze zichzelf hevig tekort gedaan voelt. Wat moet een vreemd mens wel van haar denken. Hoe heeft Hetty het ge waagd, haar moeder tegenover een vreemde te beroddelen. Gekwetste ijdelheid en jalouzie steken haar. Ze zal Hetty leren straks. Als het meisje uit school thuis komt ligt de brief op tafel Hetty ziet hem dadelijk. Als ze hem op wil nemen, merkt ze dat hij geopend is. Tegelijk ziet ze moeder staan met woedende ogen en een boos rood aangelopen gezicht. Het is mooi, zegt moeder. Dat ont. brak er nog maar aan. Stiekumerd dat je bent Heb je daar een vreemde voor nodig, om je ongezonde nieuws gierigheid te bevredigen? Heb je geen moeder, als er iets te vragen valt? Beschaamde moeder Tranen dringen Hetty naar de ogen. Maar tegelijk ondergaat ze een soort opluchting, dat moeder het nu maar weet. Vanaf het ogenblik, dat ze haar brief aan die redactie gepost heeft, heeft ze geen rust gehad. En toch had ze hem moeten schrijven. Teveel vra gen kwelden haar. Te zeer drukten de raadsels en onzekerheden van het ontluikende leven haar Ze moest ie mand hebben, die haar hieruit hielp. Ze had gehoopt het antwoord op te kunnen vangen. Maar natuurlijk was net vanmorgen de post te laat. Dan gooit ze alles er hartstochte lijk en roekeloos uit Het is uw ei gen schuld, moeder. U gaf nooit ant woord, als ik iets vroeg. U had geen tijd of geen belangstelling U scheep te me af of zei, dat ik nog te jong was en zulke dingen niet hoefde te weten. Ik moest het zelf maar uitzoe ken en dat kon ik niet. Dan moest ik toch wel naar een vreemde gaan Het was een zware beschuldiging uit innerlijke nood van een ontwa kende mensenziel geboren. De boos heid van de moeder ebde weg, om plaats te maken voor schaamte en wnJeging. In een enkel ogenblik leer de ze de grote les, dat moeder-zijn meer vraagt dan vaak oppervlakkig wordt gemeend. MARCELLE Prot. Chr. Partij Waddinxveen stemt lijst één Prot. Chr. Partij K maanden voorwaardelijke gevangenis- B straf tegen zich eisen. De behandeling «van deze zaak deed de vraag opko- KT' hoe het nu eigenlijk staat met ■net spoorwegongeluk te Woensel de eerste ramp die door de Spoor- 1 wegongevallen Raac( -werd behandeld. Kaad heeft er een rapport over iopgesteld, dat voorzien van aanbeve- hngen, de Minister is aangeboden. De direktie der Spoorwegen kan daar commentaar op geven waarna de Mi nister beslist, of hij al dan niet tot publicatie van een en ander zal over gaan. Misschien horen wij er dus nog »dat van misschien ook niet Van het spoor naar Werkspoor, is op papier slechts een stapje Wer kend Nederland is opgeschrikt door Ïi|de mededeling, dat deze machinefa- I onek wegens onharmonische werkbe- zetting voor 400 leden van haar per- soneel het Gewestelijk Arbeidsbureau >ntslag heeft aangevraagd. Zowel in le werkplaatsen als in de kantoren De gemeenteraad kwam in spoeei- sende vergadering bijeen in verband met het voorstel tot het afsluiten van twee vaste geldleningen. Nu in het uitbreidingsplan Puttepolder wordt gebouwd er zijn 65 huizen in aan bouw terwijl twee objecten van teza men 51 woningen spoedig kunnen volgen is het nodig de leidingen van gas, water en elektriciteit aan te leggen Aan de minister van Binnen landse zaken waren ter bestrijding van de kosten ad 124.000.finan cieringsmiddelen gevraagd en tot dit bedrag bood de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten een geldlening aan tegen een rente van 5 pCt, loop tijd 30 jaren aflossing in 20 termijnen aanvagende 1 mei 1969. De raad be sloot uiteraard dit aanbod te accep teren De voorzitter deelde nog mede, dat sedert de vorige opgave nog een kasgeldlening was gesloten tegen 4 pCt. Bij de behandeling kon de voorzit ter mededelen, dat de gemeentebegro ting voor 1958 was goedgekeurd. Het extra-crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten werd tot 1 juli a.s vastge steld op 880.000.—. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bouwkundig-ingenieursbureau Stuurman voor de bouw van weer 26 woningen gemeentelijke garantie heeft gevraagd voor de richtige be taling van rente en aflossing van aan te gane hypothecaire geldleningen met een levensverzekeringsbank. De garantie werd zonder hoofdelijke stemming verleend Naar aanleiding van een opmerking in de vorige vergadering van mevr. van deir Torren—Veendorp, dat de gemeentelijke damesadviescommissie niet was gehoord over het plan voor de bouw van 51 woningen door de Chr. woningbouwvereniging Ons Be gin las de voorzitter een brief voor van de architect, waarin deze mede deelde, dat hij met de dames in mei 1957 tweemaal had vergaderd, met haar een bezoek gebracht aan de 34 woningen der vereniging en bovendien nog een excursie had gemaakt naar flatbouw in Den Haag. Ofschoon zij met andere dames zich deze ver gaderingen niet kon herinneren trok mevr. van der Torren haar opmerking in en bood haar verontschuldigingen aan, die uiteraard werden geaccep teerd. De vereniging Wet en Evangelie gaat voor enkele maanden de toekom stige ambtswoning voor de nieuwe burgemeester huren Voor de nieu we predikant is een woning gekocht aan de Vijverlaan die echter pas in het najaar gereed komt. Tot uiterlijk 1 november a.s. wordt nu de ambts woning verhuurd voor 100 per maand, zijnde de huurwaarde voor de personele belasting. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat de rioleringswerken aan de Kerkweg tegenvallen, waardoor het werk in gedeelten moet worden uitgevoerd, terwijl van een damwand gebruik moet worden gemaakt. Het voordeel dat indertijd met de open bare aanbesteding werd geboekt, gaat hierdoor weer geheel teloor Onze gemeente stond deze week in het teken van verkeersongevallen, waarbij helaas slachtoffers te betreu ren zijn. Vrijdagmorgen reed een personen auto in op een vrachtauto aan de He- negouwerweg, ter hoogte van de boerderij van de heer de Jong De vrachtauto remde geleidelijk af om een tegenligger bij een wegversmal ling voorrang te geven. De bestuur ster van de achter de vrachtauto rij dende personenauto, mevr. J. C. v. M uit Boskoop bemerkte te laat dat de vrachtauto vaart minderde en reed er met een flinke vaart tegenaan. Een van de vier kinderen welke zich in de personenauto bevonden moest met o.a. een gebroken neusbeen naar een ziekenhuis te Gouda worden overge bracht. Een ander kind liep een her senschudding op en een derde kind Werd evenals de bestuurder licht ge wond. Donderdagavond deed zich een aan rijding voor op de noordelijke afrit van de rijksweg no. 21. Hier reed een personenauto, bestuurd door L. M v. R. uit Lisse in op een van de rijks weg afkomende personenauto, die be stuurd werd door J. v.d. G uit Rot terdam. De heer v. R liep o.a. een kaakfractuur op en moest naar een ziekenhuis te Gouda vervoerd wor den. De auto van de heer R. die vol komen vernield was moest evenals de andere personenauto door een kraan- wagen worden weggesleept. brak de heer Omens uit den Haag een been, terwijl de tweede heer vrijwel ongedeerd was GESNEUVELDE MILITAIREN HERDACHT. Op de algemene begraafplaats vond zaterdag een herdenking plaats van de militairen, die in de oorlogsdagen van mei 1940 gesneuveld zijn. Bij de graven op een afzonderlijk gedeelte van de begraafplaats, waar zich ook een eenvoudig gedenkteken bevindt, werden bloemen gelegd namens het plaatselijk herdenkingscomité en door de nabestaanden van de daar begra ven gesneuvelde militairen. Namens het herdenkingscomité werden door de-heer H. Gerts Jac.zn enkele woor den gesproken. INBRAAK IN FABRIEK. In de nacht van vrijdag op zater dag is ingebroken in het fabriekskan- toor van de timmerfabriek van de fa. P Both Zn aan de Noordkade. Na een ruit te breken heeft men zich toegang verschaft tot het kantoor. Er bleek evenwel niets vermist te 'zijn. Een onderzoek, dat door de politie werd ingesteld, o.a. met behulp van een speurhond leverde tot dusverre geen enkele resultaat op. B.B.-OEFENING. Aan de Noordkade werd maandag- avond een grote activiteit aan de dag De dag der kroning is gekomen O al gij vorsten kust den Zoon. Hij heeft den heiburcht ingenomen. De Triomfeerder stijgt ten troon. Aard' en hemel galmen. Sion van uw psalmen Davert het heelal. God is opgevaren Met gejuich der scharen. Met bazuingeschal. Vrijdagmiddag werd een autobus van de N.V. Citosa aan de Bredeweg door een vrachtauto aangereden. Bei de wagens kwamen in de sloot te recht, waarbij de 54-jarige heer A. de Lange uit Moordrecht, die in de rachtauto was gezeten om het leven kwam. De chauffeur van de autobus had een shock en van de passagiers had den de meesten lichte kneuzingen en schaafwonden. In de loop van de avond werden beide wagens door een kraanwagen gelicht. Maandagmorgen om negen uur is op de rijksweg een ongeluk gebeurd, dat aan 3 personen het leven kostte, een persoon werd ernstig en een der de licht gewond. Een volkswagen schoot door de middenberm, kwam in botsing met een uit de richting den Haag komen de auto, waardoor de eerste over de kop sloeg in de berm terecht kwam en in brand vloog. De heer Teunis- sen Bruggink werd uit de auto ge slingerd en zo ernstig gewond, dat hij later op de dag overleed Zijn echt genote kwam jammerlijk in de vlam men om. Van de uit den Haag komen de auto werd mevr. Roepert op slag gedood, haar echtgenoot werd ernstig gewond. Van twee andere inzittenden Foto Sjaak Not.-boom gelegd door de organisatie Bescher ming Bevolking. Er was verondersteld dat vliegtuigen tijdens luchtgevechten enkele bommen hadden afgeworpen en drie blokploegen zomede een red dingsploeg van de BB kregen tot taak gesteld de gevolgen van deze bomin slagen op een onbewoonbare verklaar de woning aan te vatten. Een specta culaire brand op het in de nabijheid liggende fabrieksterrein van de fa. Glasbeek vormde het doelwit van de blokploegen, die geassisteerd werden door de motorspuit. Een bijzonder moeilijke taak had de mobiele red dingsploeg, die met groot materieel een viertal slachtoffers van een dak van een hoog fabrieksgebouw in vei ligheid moest brengen. De slachtoffers werden per brancard naar een ge wondennest afgevoerd Zowel het kringhoofd van de BB, de heer Hen driks, als burgemeester A. Warnaar Jz. gaven van hun belangstelling blijk. NIEUWE ZAAK. De heer J. Asscheman heeft zijn zaak aan de Dorpsstraat verbouwd en op donderdag 21 mei a.s. des v.m. te 10 uur zal de vergrootte en gemo derniseerde winkel officieel in gebruik worden genomen. Door het aanbren gen van wandrekken zal voor het eerst in Waddinxveen de semi-zelf- bediening worden ingevoerd. Wij feliciteren de heer Asscheman met het genorpen initiatief Men zie ook zijn advertentie in dit nummer. OPENBARE BIJEENKOMST V.V.D. Dinsdagavond hield de V.V.D. een openbare bijeenkomst in hotel De Unie welke grote belangstelling trok. Mevr. F. T. van der Torren-Veendorp besprak het Gemeenteprogram 1958 van de V.V.D. o.a. gemeentefinanciën, en keurde het niet geheel goed dat de gemeenten op zo makkelijke wijze geld kunnen bekomen uit het ge meentefonds, waardoor vaak meer wordt uitgegeven dan de inkomsten zijn en de gemeenten vaak in moei lijkheden raken. Ook de woningbouw werd onder de loupe genomen en Waddinxveen mag zich wat dat betreft gelukkig prijzen

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1