8P1UV T1S ZHmEIR £atari DOELEMAN NIEUWS uit ftföanftlacds Examen doen? Waddinxveen I en junioren kampioen Vergeet U niet een busje met Uw vacantie mee te nemen per flacon 1,50 Pluimveehoekje ONZE NATUURLIJKE BROEDMETHODE. Voor de stadsliefhebber. of ruimer genomen, voor de kleine fokker blijft het natuurlijk broeden onder de hen de beste weg. Die meer in het groot de zaak wil aanvatten, kiest de kunst matige manier met de machine, hoe- wel hij toch goed doet tegelijkertijd een of meer hennen te zetten, zodat de kuikens van uit de machine en van onder de hen tot een koppel kun nen samengebracht worden. Er zijn velerlei methoden om het natuurlijk broeden uit te voeren, maar geen enkele heeft ons zo zeer bevredigd als die. waarbij wij ons on afhankelijk maken van de luimen en grillen van de hen. Sedert vele jaren passen wij die voor ons zelf toe en hebben ze ook aan een groot aantal liefhebbers aanbevolen. Deze volg den ze en bleven er voortaan bij, om dat het practische ervan telkens bleek. In de eerste plaats moeten de broedeieren goed zijn, ten tweede de broedhen van goede kwaliteit, ten derde het broedhokje goed gemaakt en ten vierde de standplaats met zorg gekozen. Als niet aan al die voorwaarden kan voldaan worden, zal het beter zijn het werk niet te ondernemen. Kan echter alles zo ge beuren en wordt de verdere behande ling volgens voorschrift verricht, dan kan men wel op een flink percentage kuikens rekenen, hetgeen meermalen en ook reeds in dit seizoen gelukte. Eerst dus de broedeieren. Deze moeten zo kort mogelijk in het leg- nest blijven liggen en voorzichtig met zindelijke handen naar de bewaar- ruimte overgebracht worden, waar een temperatuur van 10 graden Celsius of 50 graden Fahrenheit en liefst niet lager moeten heersen. Dit is van be lang want lage temperatuur is scha delijk voor de kiem. Niet op een rekje, maar liggend op een zuivere, volstrekt niet duffe onderlaag, want eieren zijn aantrekkelijk vooral voor sterk riekende stoffen. Hoe verser hoe beter, maar in geen geval ouder dan 10 dagen De schalen moeten glad zijn, stevig en juist van vorm. Ook moet de luchtkamer aan de stompe plooi van het ei liggen, hetgeen met elektrisch licht heel goed te zien is. Het aantal eieren voor een middel zware hen, zoals Wyandotte Orping ton. P. Rock, of Red. is 13 tot 15. Nu de hen. Die moet waarlijk broeds zijn, iets waarin sommigen zich wel eens lelijk kunnen vergissen. Pig en Peg op stap 41. Dit is mijn dochter Liesbeth jongens. En dit zijn Pig en Peg. Ze hebben mijn beurs gevonden en wa ren zo eerlijk om het ding direct naar mij toe te brengen. Fijne kerels! Het meisje lachte vriendelijk tegen de beide jongens en zei. Hoe kreeg hij die leeuwenkop nu op zijn hoofd? 42. De adjudant legde het haar uit en zei: Zeker een grapje geweest van mijn grootvader die hier vroeger woonde Nou, ik moet zeggen, de grap is prachtig gelukt! Het kon niet be ter! Liesbeth ging naar de keuken om limonade te halen voor de jongens. Een dag of drie zitten (proef) is daar om beslist nodig. Dat doet men op stenen eieren Het luchten moet in die proefdagen zo nauwkeurig gebeu ren, alsof de echte eieren reeds on derlagen. Zodra de loopbenen niet glad en zuiver zijn, maar min of meer kalkachtig en ruw zich voordoen, keurt men dat exemplaar onvoorwaar delijk af. Begin nooit met zalfjes of tinkturen bij een broedhen! Verder is een absoluut vereiste volkomen vrij zijn van ongedierte. Luis of mijt ver hindert het rustig zitten. Al heeft ze er maar enkele dan vermenigvuldi gen deze bloedzuigers zich in drie weken broeden op het warme nest zo sterk, dat de hen bloedarm en dus koud wordt en het nest met dé koste lijke eieren in de steek laat. Dat ze volkomen gezond moet zijn, spreekt toch van zelf. want ziekelij ke exemplaren geven geen voldoende warmte af en al deden ze dit nog, dan zouden ze toch de kuikens kun nen besmetten met haar ziekte. Zo mogelijk kieze men middelzware hen nen en gebruikt men geen leghorns. Krielen daarentegen zijn uitstekende broedsters en verzorgsters, desnoods van een beperkt aantal groot-soort kuikens. Nu komen we aan het broedhokje. Bodemoppervlakte 40 bij 40 en hoog 50 cm. Aan alle kanten gesloten, ook aan de voorzijde met een neerslaand deurtje. De rand onderaan is min stens 15 cm. hoog. Deurtje met haak je gesloten, laat behalve aan de schar nierzijde een speling van bijna één cm voldoende en muizenvrij. voor luchttoetreding dat is beslist Na eenmaal gebruikt ledigen en reinigen wij het grondig, we beschou wen het als besmet met mijt enz. Na deze behandeling kan het weer die nen. Wij witten het dan eerst van binnen en geven van buiten een laag je verf. Voor krielen zijn de afme tingen; bodem 25 bij 25, hoog 35 Vragenstellers en belangstellenden; de volgende keer. de plaats van het hokje. Kippenvriend. WERKBEZOEK. COMMISSARIS DIER KONINGIN. Dinsdagmiddag bracht de commis saris van de Koningin in de provin cie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz een kort bezoek aan onze gemeente. De Commissaris die vergezeld was o.a. van de dirigerend Officier van de Rijkspolitie, drs L. J. van der Meu- len en de Districts-adjudant de heer J. Grit, alsmede mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen en mr. R. M. Gallas, begaf zich eerst naar het raadhuis. Daarna werd in gezelschap van de burgemeester een bezoek gebracht aan het bureau van de Rijkspolitie. Hier werd onder leiding van de wachtmeester le klas van de ver- keersgroep Oostenbroek en de opper wachtmeester Oudenman door het personeel van de Rijkspolitie een de monstratie gegeven van verkeersrege ling. Voorts gaf de Rijksspeurhondge- leider wachtmeester v. d- Houten, een demonstratie met sorteerproeven met de Rijksspeurhond Bas. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. J. van der Haar, Hervormd predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Ouddorp PUZZELRIT. Maandagavond 2 juni houdt de Waddinxveense Motorclub weer een oriëntatierit voor Auto's, Motoren en Bromfietsen. De organisatoren hebben veel werk van deze rit gemaakt, zodat we weer een zeer gezellige avond kunnen verwachten. De start is om half acht bij garage Boonstoppel aan de Oranjelaan. Inschrijving vanaf 7 uur bij de start. Ook niet-leden kunnen aan de ze rit deelnemen. Bij de inschrijving kan men zich opgeven als lid, men betaalt dan min der startgeld en maakt de vereniging sterk. Een prettige rit toegewenst. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds .Postma te Rotterdam die een beroep ontving naar de Rem Geref. Gemeente alhier en te Boskoop, heeft voor dit beroep bedankt. Ds. G. Ch. DUINKER NAM AFSCHEID. In de morgendienst, welke op Eer ste Pinksterdag in dei Remonstrants Geref. Gemeente werd gehouden, heeft Ds. G. Ch Duinker, predikant van de Rem. Geref. Gemeente van Waddinxveen en Boskoop, afscheid Dorpsstraat 33 Telefoon 418 genomen. Ds. Duinker heeft na ruim zes ja ren aan deze gemeenten verbonden geweest te zijn, een benoeming aan genomen als functionaris van de Stichting voor Vrijz. Prot. maatschap pelijk werk onder emigranten te Hoog vliet Ds. Duinker koos als afscheidstekst 2 Kor. 4 7. Vervolgens gaf hij een overzicht van zijn werkzaamheden in deze gemeente, dat zijn eerste gemeen te was. Vol idealisme begonnen, merkt spr. op dat hij naast teleur stelling ook veel goeds ondervonden had. Spr. vond dat het coptact met andere kerkgenootschappen in de af gelopen tijd veel te wensen had over gelaten waardoor de oecumenische gedachte wel in het gedrang kwam. Voorts wees Ds Duinker op de mooie zijde van het predikambt, voor al voor een jong predikant, die aan vankelijk slechts over theoretische vorming kan beschikken. De bedie ning van sacramenten, het bezoeken van zieken e.d. zijn vooral voor een jong predikant zeer gewichtige ge beurtenissen. Aan het einde van zijn toespraak dankte Ds. Duinker burgemeester A. Warnaar voor zijn aanwezigheid bij deze afslcheidsdienst, waarin hij een blik van medeleven zag voor het ker kelijk terrein. De heer J. Kwaak sprak waarde rende woorden jegens de vertrekken de predikant. Nadat Ds. Duinker deze toespraak nog in het kort beantwoord had, werd deze goed bezochte dienst beëindigd. REIS OUDEN VAN DAGEN De reis van de ouden van dagen wordt dit jaar gehouden op 25 juni a.s. Wij verwijzen in verband hiermede naar de in dit blad voorkomende ad vertentie waarin de bezitters van auto's gevraagd worden zich beschik baar te stellen en waarin de ouden van dagen verzocht worden zich voor de reis op te geven. Men melde zich, zowel voor het een als het ander, zo spoedig moge lijk bij de commissieleden. MIDDENSTANDSEXAMEN. Deze week zijn in het Geref. Ver enigingsgebouw alhier, examens afge nomen voor het middenstandsdiplo ma. Laten wij hopen, dat dit nieuw tje voor de gemeente ook van gun stige invloed is op de candidaten die in een vertrouwde omgeving hun proeven van bekwaamheid kunnen afleggen. PROPAGANDA-AVOND PROT CHR. PARTIJ. Aan de vooravond van de woens dag gehouden gemeenteraadsverkie zing had de prot. chr. partij nog een laatste appél-avond in het Herv. Wijkgebouw belegd. De heer J. van Stijn sprak in zijn openingswoord over de grote span ning omtrent de uitslag van de ver kiezing. „Maar" zo zeide de heer van Stijn, wij zijn afhankelijk van God, slechts op Hem moeten we vertrou wen. Sprekend over het feit dat de strijd voornamelijk tussen het socia lisme en liberalisme zal afspelen me moreerde spr. dat toch altijd een be- Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijn- hardt's Zenuwtabletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en heider- denkend U er door wordt en blijft. langrijk gedeelte der stemmers vol gens de Wet van God wil geleid wor den Een forum o.l.v. de heer F. M. van Tol besprak een aantal vragen die door de vergadering gesteld werden en op bevredigende wijze werden be antwoord. Een belangrijk gedeelte van de avond werd verzorgd door de heer T. Hopman uit Gouda welke een inte ressante lezing hieid over het leven achter het ijzeren gordijn. Een film eveneens over dit onderwerp werd zeer gewaardeerd De heer W. Buitelaar sloot deze matig bezochte maar zeer geanimeer de vergadering. N.B. 7jê Sport in 't kort V.V. WADDINXVEEN Dat de competitie ten einde loopt was afgelopen weekend wel het beste waar te nemen bij het eerste elftal. In haar laatste wedstrijd tegen G.D.S speelde het maar een slappe wedstrijd met weinig opwindende mo menten. Wel wonnen zij met 4-2. maar dit willen wij dan alleen maar zien als een revanche voor de in de uitwed strijd geleden nederlaag. Voor de aanvang van deze wedstrijd werd aanvoerder Biesheuvel nog in de bloementj es gezet wegens het spelen van zijn 350 wedstrijd. G.D.S. bood eveneens bloemen aan voor het behalen van het kampioen schap Het 2e zat. elftal moest bij Jodan Boys 4 genoegen nemen met een ge lijkspel 2-2. wat de verhouding in het veld zeker niet was, mede doordat de scheidsrechter een doelpunt van Ver hoef op onverklaarbare wijze niet tel de. Hier is echter protest tegen aange tekend, zodat wij de beslissing van de Protestcommissie maar afwachten en zodoende nog niet kunnen berich ten of dit elftal haar kampioenskan sen heeft behouden. Voor de junioren was het zaterdag niets als victorie wat er klonk. De B-junioren werden door een klinkende overwinning 23-0 op Sport- lust c kampioen in haar afdeling. De A-junioren wisten koploper Gouda d. met niet minder dan 5-2 te verslaan en zodoende zelf de ranglijst te gaan aanvoeren met een winstpunt meer met nog twee wedstrijden voor de boeg. Wedstrijdprogramma a.s weekend: Waddinxveen AOlympia A. W.S.E. B—Waddinxveen B. BE FAIR NIEUWS. Het eerste elftal heeft jl. zaterdag een goede indruk in Zevenhuizen achter gelaten. Weliswaar werd met 3-1 verloren, maar men kan toch op een zeer goede wedstrijd terugzien, h'oio ÖjjoK Noceboom wat o.i. zeer belangrijk is, vooral als men bedenkt dat het nieuwe systeem dat werd gespeeld boven verwachting bevredigd en in de toekomst zeker veel- goeds belooft. Het derde behaalde een 8-0 mon ster-overwinning op W.D.S. H en blijft zodoende haar positie belang rijk verbeteren. Ook het A-elftal deed het niet slecht en wist een puntje van Lek- kerkerk af te snoepen. Programma voor a.s. zaterdag: WD.S. II—Be Fair IV, 4 uur. Be Fair A—Gouderak A, 4 uur. Donk D—Be Fair B, 2,45 uur. Be Fair C—Zwervers B, 2.45 uur. W.Z.C DE GOUWE. Het Pinkstertournooi kon dus ten slotte niet doorgaan vanwege weer en water. Jammer, temeer daar we er een internationale ontmoeting mee verspeelden. Maar het zal de laatste wedstrijd van deze zomer niet zijn. Zaterdag al gaat de Gouwe deelnemen aan het monster-polotournooi in Utrecht. „De polodagen" En dat gaat altijd door, hoe koud het ook is. Het zal de Gou we niet meevallen daar het ongetwij feld in een sterke poule is ingedeeld i.v m. het vorig jaar behaalde kam pioenschap. En wie kampioenschap zegt. zegt ook competitie. En dan zijn we waar we wezen willen, want a.s. dinsdag reeds begint voor de Gouwe het rad te draaien. Niet alleen voor het eerste zevental, maar voor alle maal. Dus meteen goed raak. We hebben dan ook aller medewerking nodig om boetes te ontlopen! Gouwe I speelt dan tegen H.Z.C I (Hilver sum), een ploeg die jarenlang in de eerste klasse heeft gespeeld. Dus het zal een hele toer worden! Gouwe IV speelt tegen een oude rivaal de Zijl Terwijl de dames een vriendschappe lijke wedstrijd spelen, We rekenen bij deze belangrijke competitiewedstrij den op veel publiek. Ook nu, op dins dag! Waarom zal misschien iemand vragen de zaterdag niet meer? Wel van bondswege werd dit niet meer toegestaan. Dus we moesten wel. We Laat nu de zon maar schijnen! Koopt hij ons een veilige, doch ook een aparte ZONNEBRIL. Maak Uw keus uit onze grote sortering D.A. zonnebrillen met gratis schuimplastic-etui. Natuurlijk tij A. VAN DER HEIDI N Zuidkade 1, telefoon 335 Wandelsport en voetverzorging Wie met dagelijks voetenwassen pas begint vlak voor de vierdaagse, veroorzaakt daarmee alleen maar een weekheid van de huid, waardoor, het vele lopen dat er moet worden ge daan, gemakkelijk beschadigingen ontstaan. En als er met haastige pedicure knobbels moeten worden weggewerkt en afwijkende nagels moeten worden behandeld is de kans groot dat er bij die bewerkingen verwonding en in- feicte optreedt, waardoor het na een uurtje wandelsport al uit is met de pret De verzorging van de voeten dient evenmin als de training voor de vier daagse een weekje van tevoren te be ginnen. Voetverzorging behoort een vaste gewoonte te zijn als onderdeel van de algemene lichaamshygiëne. Nog veel te veel mensen veronacht zamen hun voeten. Zij wassen ze te weinig rij knippen hun nagels te zel den of ze doen het verkeerd, ze ver waarlozen het opruimen van eeltplek- ken en eksterogen, totdat die hun bezitters tot wanhoop brengen, om dat het erop gaat lijken of elke stap hen over een weg van gloeiende ko len voert. Hét rustig bekijken van de voeten behoort een onderdeel te zijn van de lichaamsverzorging, die een beschaafd mens 's morgens en 's avonds ten uit voer brengt. Deze beschouwing van de onderdanen wordt voorafgegaan door reiniging en gevolgd door het verhelpen van eventuele voetgebre ken. Er wordt gewassen met zeep en warm water. Daar mag gerust een stevige borstel bij worden gebruikt. Het naspoelen gebeurt met schoon koud water. Hierna worden de voeten met een badhanddoek, dus met ruw materiaal, flink gewreven en zorgvul dig afgedroogd, vooral ook tussen de tenen. Dan wordt indien zulks nodig is, tot het knippen der nagels overge gaan; niet met ronde hoeken, maar recht! De vijl komt er dan aan te pas om scherpe nagelranden weg te wer ken, terwijl een staafje van zacht hout nodig is voor het schoonmaken der nagelgroeven. Aan abnormale eeltvorming moet voldoende aandacht worden geschon ken. Aan de onderzijde van de voet mag zich op de natuurlijke steunpun ten wel een flinke laag eelt bevinden, maar het voorkomen van zulke ver dikkingen van de hoornlaag op ande re plaatsen moet de gedachten doen uitgaan naar verkeerd schoeisel of naar een afwijkende stand van de voet. Overmatige eeltvorming dient te worden behandeld door een deskun dige, dus door een pedicure die het vertrouwen waard is. Slecht schoei sel moet vanzelfsprekend worden vervangen door betere voetbekleed- selen. Bij een afwijkende stand van de voeten dient men zich tot de huisarts te wenden, die misschien zelf raad geeft, maar die ook kan verwijzen naar een specialist voor orthopedie dr. H. W. hopen dat dit niet zal verhinderen dat het bad te klein is. Programma: Zaterdag 31 mei Gouwe gaat naar de Utrechtse polodagen. Dinsdag 3 juni: Gouwe IH.Z.C. I heren. Gouwe nZijl II heren. Gouwe Idames. Aanvang 7,30 uur. Dinsdag 3 juni: B.Z.P.C.—Gouwe adspr. B.ZP.C. IGouwe III heren. Verder vermelden we nog eens de trainingsuren. Maandagavond: 7,30 8.15 uur adspr. en dames. 8,15—9 uur heren. Aller opkomst gewenst Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanuit Pt St. Maxense. Afstand 338 km. De duiven werden gelost om 6,15 uur. Aankomst le duif 10 10 38 uur. 73 duif 10 38 21 uur. Uitslag: A. H. Fase 1 47; C. Ver sluis 2 50; H. van de Willik 3 33 40 45 56; W van de Water 4 15 3562. L.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 2