mctorv meent o B VER8AKEL Geleefd tussen twee werelden v' HL HEEIURH Veldwijk heeft het $)it eetie tmeet U Herencostuums Victory Regenjassen Sportcolberts en Pantalons Blazers U staaft IJ rouwer eter Witgelakte Wriager de Bruin 5 70; H. van Dijk 6 13 51 71; Jac. de Beer 7 8 18 28 42 53 68 69- P. van Geloven 9; N. van oer Zijden 10 23 31 62 64; W- van der Jagt 11 30 66 73. N. van Vliet 12 20; Abr. de Bruin 14 17 54; P. Metselaar 16 27 59; W van Ringelenstein Sr. 19 25 63; J. de Kooter 21 24 26 46; Abr. van der Graaf 22; A. Groenendijk 32 48 55; N. Rupke 36 61. P. Vink 39 61; H. van den Berg 29 34 38 44 60; P. Bonefaas 37; L. Verhoef 41 43 58; Fr Rip 49 72; O. O. Spruit 65. Potsduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanuit St. dentin. Afstand 267 km. De duiven werden ge lost om 11,30 uur. Aankomst le duif 1 53 40 uur; 42e duif 2 13 11 uur De uitslag is: Gebr. Hofman 1 2 4 18 30 31 32 38. C. de Lang 3 5 15 19 21 22 24; S. Versloot 6 20 36; C. Smit 7 9 10 11 12 23 26 27 40; P. C. 't Hart 8 13; L. W. Versluis 14 28 29 33 34 41; A Poot 16 17 37; W. Tamerus 25 35 39. W.S.E.-NIEUWS. Met haar lichte voorhoede was W. S.E. niet opgewassen tegen de forse achterhoede van Bergambacht, terwijl bovendien de atletische doelman Bou- ter niet te passeren was. Slechts een maal moest hij voor een onhoudbaar schot zwichten. De gasten namen de aftrap en het bleek al spoedig, dat WSE het uiterst moeilijk zou krijgen. Bergambacht spreidde mooie open aanvallen op de grasmat, waarmede de WSE defensie in moeilijkheden werd gebracht. Enige tijd wist WSE stand te houden, maar in de twintig ste minuut was het Stalenber gdie het doel wist te vinden. Toen van Berkesteijn verkeerd stond opgesteld en het boogballetje in het doel ver- De ideale overhemd-boord De oronized boord van Kerko, met zijn versterkte punten en zijn speciale voering die 16 uur per dag glad en correct blijft zitten. De nieuwe, witte Kerko „Espres~ so" shirts zijn er mee uitgerust. Deze „Espresso'4 shirts kosten slechts 13,50, dank zij rationele produktie. dween. Tien minuten daarna was het de rechtsbinnen, die onhoudbaar in- kogelde 0-2. Na de rust vlotte het iets beter bij WSE maar tegen de stoere Bergam bacht-verdedigers kreeg de thuisclub geen kans. Toch wist Plomp eenmaal met een harde schuiver onder de dui kende doelman Bouter door de roos te treffen 1-2 WSE kreeg daardoor weer moed en zette enkele aanvallen op, waarbij Bouter eenmaal van geluk mocht spreken dat de bal via de hak van zijn schoen corner vloog. Zeven minuten voor het einde was WSE een geslagen elftal toen een van de spe lers de bal niet wegwerkte en van Wijngaarden van dichtbij de bal in het net kon deponeren 1-3. Dit weekend gaat voor WSE de laatste kleine kans, wanneer er ge wonnen mocht worden. Vecht daar voor tot de laatste minuut, dan is ae uitslag belangrijk van Groot Ammers- Nic. Boys, wanneer een van beiae verliezen dan houdt die 12 punten en in het gunstigste geval kan WSE die ook halen. Ook WSE n speelt thuis tegen Bo degraven. De junioren spelen zaterdagmiddag ook al op eigen veld. Programma. WSEGroeneweg, 2,30 uur. WSE IIBodegraven, 12 uur. WSE B—Waadinxveen B, 2.45 u. Ook Unitas speelt een korfbalwed strijd op het WSE-veld en wel om 4,15 uur. Burgerlijke Stand Aangiften van 21 tot 28 mei 1958 Geboren: Pieter, z.v. B. van Meije- ren en M van Schie. Noordeinde 51b. Martjjntje, d.v. G. de Vlieg en C. Vo gelaar, Zuidkade 139; Adriana Francina, d.v. A. J. Versluis en E Molenaar, Ieplaan 27; Cornelis Adrianus, z.v. P. A. Verbeek en M. Vis Zuidkade 133; Jan, z.v. M. Voskuilen en K J. van Klaveren, St. Victorstraat 32; Cornelis, z.v. P. Verwaal en W. Fer- werda. Bodegraverstraatweg 11; Ondertrouwd. J de Graaf en M. Zek- veld; J. N. Teijken en M. Trouwborst. Gehuwd: T. C. Wiltenburg en W. E. van Soest; GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden, rode kinderportemonnaie; zwarte glacé dameshandschoen; ket ting; zwart onderbroekje; speelgoed auto Verloren: gouden ring. witte gymna stiekschoenen; zwarte portefeuille m. inh. Land- en Tuinbouw ONKRUIDBESTRIJDIN G In het voorjaar en voorzomer lijken vele weilanden soms meer op bolle- velden dan op grasland door de vele bloeiende onkruiden. Deze vele on kruiden betekenen verlies voor de boer, wat zich openbaart in lagere hooi- en melkopbrengsten. Kruiden in grasland zijn vaak nut tig voor het vee, maar. indien er te veel zijn kan men met recht van on kruiden spreken. Om aan dit te veel aan onkruiden een einde te maken, moet naast cultuurmaatregelen een onkruidbestrijding worden toegepast en wel met groeistoffen. Om zoveel mogelijk onkruiden in een behande ling te doden verdienen M.C.P.A.- preparaten, zoals bijv. Nolachiet, de voorkeur Met deze preparaten wor den zowel distels, paardebloemen en boterbloemen gedood. Het tijdstip van behandeling moet zo gekozen worden, dat het samen valt met het begin van de bloei van het hoofdonkruid. Onder het hoofd onkruid verstaan wij die planten, welke het meest aanwezig zijn. De andere onkruidsoorten welke aanwe zig zijn en die vaak niet op het meest gunstige tijdstip worden behandeld, worden echter zeer sterk teruggezet. Weekagenda Zaterdag 31 mei. Wandeltocht W.I.K. start 2-3 uur van school B. Dinsdag 3 juni. Bond van Plattelands. vrouwen.Ja arlijks uitstapje. Donderdag 5 juni. Vergadering Volks onderwijs in De Unie. Eikeland een SieeUWWÉf je FEUILLETON No. 19 door TOM LODEWIJK Mensen, begon het msisje moedig, het is niet zo eenvoudig als het alle maal lijkt. Jullie weet niets van Rob. Als je het wist, zou je kunnen begrij pen dat het zoals ik zeg, niet zo een voudig is. Ik weet van hem, dat hij een goeie jongen is, eerlijk en recht door zee, zei moeder Koster onverwacht. En dat is voor mij voldoende. Rie keek haar moeder dankbaar aan. Maar haar vader krabde zich achter het oor. Dat ben ik wel met je eens. vrouw, maar inderdaadwe weten niets van die jongen. En ik zou zeggen, Rie weet wel wat van hem Mogen wij dat ook weten? Is het ietsergs. Is het zoeh, onoverkomenljjk, dat jullie niet met elkaar., trouwen kunt? N.se.. goed ik zal het jullie vertel len. Val me niet in de rede en laat me rustig uitpraten. De zaak is deze. Rob komt uit een heel andere kring dan wij. Ja, dat had ik al meteen gemerkt, viel Koster, ondanks het verbod, zijn dochter in de rede. Goed. Zijn vader, ik wou graag dat dit onder ons bleef, is de burgemees ter van Beerzoyen, U weet wal. Hij heet Van Liempden van Heerwaarden Ze zijn rijk. Het is een oude deftige familie. Maar Rob kon niet leren. Rob wou in het autovak En daarom heb ben ze hem, ten einde raad. bij Kor- renga gedaan. Nou, vroeg moeder, dat is toch geen schande? Het eert de jongen, dat hij zich niet schaamt zijn handen te ge bruiken. En hfj is zo gewoon. Je kon alleen aan zijn manieren merken, dat hij uit andere kringen kwam maar als hij hier zat. gunst ik beschouw de hem als mijn eigen zoon. Dat antwoord deed Koster een on verwachte beweging maken.'Juist. Nu dat je dat zegt, vrouw, begrijp ik, waarom Rie er zo'n zwaar hoofd in heeft. Goed, jij beschouwt hem als je eigen zoon. Dat kan ik me begrijpen. Het zou mij ook geen moeite kosten. Maarer is een andere kant aan de zaak. Hij wordt onze schoon zoon. Maar de deftige familie Van Liempden van Heerwaarden krijgt een schoondochter, die uit een heel an dere kring komt. De dochter van een bedrijfschef van Korrenga, een dood gewone arbeider, een man die langs de harde weg zich een plaats in de maatschappij heeft weten te verwer ven. Juist, stemde Rie toe. En nu kun nen we allemaal mooi praten van vrijheid, gelijkheid en broederschap, maar er zijn verschillen. Als Rob een wees was, zou ik geen ogenblik ge aarzeld hebben, ja te zeggen, want ik hou van hem Eigenlijk al vanaf het eerste ogenblik dat hij hier kwam, zo bescheiden. Ik vond dat ie ons alle maal de baas was. maar hij was zo erkentelijk dat wij hem bij ons ont vingen. Die jongen heeft geen snars verbeelding, hij is de eenvoud zelf, hij is eerlijk, ik vertrouw 'em door en door., enfin., ik hou van hem! En hij van mij. En daar moest ik stikge- lukkig om zijn en ik voel medood ongelukkig! En opeens borg ze het hoofd in de handen en zat met schok kende schouders in haar stoel. De moeder stond op en legde haar hand op de blonde haren. Nee, nee, praatte ze zacht. Nee kind dat hoeft niet. Jij hoeft niet ongeluk kig te worden.Maar je zult het niet gemakkelijk hebben. En hij ook niet. Maar je moet maar denken, goud door staat de vuurproef. Als jullie echt van elkaar houdt kom je dat alles te boven en wordt je liefde nog sterker. Denk maar aan vader en mij. Koster knikte nadenkend. Zijn vrouw dochter van een onderwijzer, was in de tijd ook ver boven zijn stand ge weest. Hij. een doodarme duvelstoe jager, had het gewaagd, haar te be naderen. Zijn volhardng, zijn eerlijk heid. hadden haar alle andere gedach ten doen opgeven En ze had er nooit spijt van gehad. Maar wat dat thuis voor geduvel gegeven had. Zij de knappe Lientje Brouwers, met die knul van Koster uit dat grote romme lige gezin daar aan de Veendijk! En hij dacht aan haar eerste bezoek in die grote, roezemoezige huiskamer, waar een moede, zwakke vrouw zo'n beetje met de Franse slag probeerde tien rekels te regeren Ja. zijn vrouw moest toch ook wel be grijpen, dat de geschiedenis zich hier herhaalde. Zijn Rie, een Mevrouw Van Liempden van Heerwaarden het was te mal om los te lopen! Kijk es kind, zei hij toen beslist. Een ding staat vast: wij leggen je niets in de weg. En ook: wij weten onze plaats. Wij zullen heus niet bij die deftige burgemeestersfamilie de stoep platlopen de aanstaande schoon ouders. Maak je niet ongerust. Je kent ons wel, je bent uit het zelfde hout gesneden Wij hebben onze trots, en jij hebt daar een flinke portie van beet. Gelukkig, maar ook lastig. Voor jou. Dit is een zaak tussen Rob en jou alleen. Als je over al die moeilijkhe den heen wilt stappen om hem, als je denkt dat je ondanks alles met hem gelukkig kunt worden. Ik zou zonder hem ongelukkig zijn, antwoordde het meisje zacht. Nou, kijk es an. Tussen jullie twee- en is het goed in orde. Onze zegen heb je. En verder zal Rob moeten to nen of hij werkelijk een kerel is Want alleen aan een kerel gun ik mijn doch ter of ie nou kolentremmer is of mi nister! Jullie bent schatten, zei Rie warm, ik zag er zo tegen op het jullie te ver tellen, en jullie begrijpt het zo goed. Morgen komt Rob, moeder, dan wil hij met u praten. Maar ik heb hem beloofd, u eerst een en ander te ver tellen, dan was het makkelijker. Hoelang wist jij het al? vorste de vader. Al maanden, antwoordde Rie en ze glimlachte. Dacht u dat het anders zo lang geduurd had, voor ik Rob het ja woord gaf? Het was voor de zaterdagavond, on gewoon rustig in de grote burgemees tersvilla. Rob, bijna onherkenbaar in een keurig donkergrijs pak. zat met zijn vader en moeder rond de sche merlamp. Vera speelde in de andere kamer piano. Alles ademde vrede en huiselijkheid Maar Rob zat als op spelden. De telefoon rinkelde. De burgemees ter stond op. Rob en zijn moeder ble ven zwijgend achter. Even later stak Van Liempden het hoofd om de hoek vein de deur. Bikkers belt op, en ik moet even op de studeerkamer wat voor hem na kijken. Met een kwartiertje ben ik er weer. Heb je dan koffie, Agnes? Ja hoor, antwoordde ze, ga jij maar Als het te lang duurt brengt Vera het wel even bij je boven. Die Bikkers, hervatte ze tegen Rob, dat is toch een geweldige vent Ik mag hem graag. Ik ook, bevestigde Rob. Hij heeft ook heel veel aan zijn vrouw te danken - ging mevrouw Van Liempden voort, je weet. hfj is maar heel gewoon begonnen. Maar zij heeft van haar kant, net zo hard gewerkt als hij. Zij bezorgde hem relaties. Zij lette op allerlei dingen. Hij kon in z'n fabriek blijven en had zich nergens mee te bemoeien, thuis rolde het wel. Dat is heel wat waard voor een man, die opgaat in zijn werk Dat doe jij trouwens ook niet? Haar vriendelijke vraag deed hem zijn waakzaamheid verliezen Want zijn moeder kennende, had hij aan haar toon moeten opmerken, dat me vrouw Agnes niet zo maar. om over koetjes en kalfjes te praten, dit ge sprek over de echtelieden. Bikkers begonnen was. Ja moeder zei hij dankbaar, ik ga op in mijn werk. Ik doe het graag. En het wordt nu ook steeds interessan ter. Ik ben allang leerjongen-af. Kun je met je chef goed opschieten Ze zag gelukkig niet hoe hij kleur de en ongemakkelijk verschoof. wordt vervolgd. ORÏëNT ATIE- RIT. Door de Bond van Molenmakers werd tijdens de jaarvergadering te Apeldoorn een oriëntatierit uitgeschre ven in de omgeving van Apeldoorn. De heer M van den Berg nam deel aan deze rit en behaalde een eervolle derde prijs. UITSLAG VERLOTING. Lijst van prijzen van de verloting ten bate van de reis van Ouden van Dagen. radio toestel, no. 2594; stofzuiger no. 256; elektrische deken no. 3352; 4 fo to-toestellen nos. 855, 2044. 2522,647. waardebonnen groot f 5,nos. 2532, 3868, 2739, 2959, 1394, 2075, 698 1312, 2249 2512, 2581, 2104 490, 2785, 3432, 1325, 1655, 1529, 1640, 1336 De prijzen kunnen worden afge haald bij de heer Jac. Saton, Kerk- weg. A. van Nooit M. J. van Noozt- Nooilander hopen D.V. 14 juni a.s. met hun kinderen hun 25-jarig Huwelijksfeest te vieren. Waddioxveen, 31 mei '58. Noordeinde 5a Gelegenheid tot feliciteren 14 juni a.s., namiddags van 15 tot 16 30 uur, in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Electro Technisch Bureau D. Polderman ij repareren vakkundig en snel motor van nw Stofzuiger, defecte Rntodmamo's, Motoren e.d. Dorpsstraat 33 Telefoon 418 ^ÏCaat! cJ/^a.tuu.t:Llef hebbeen Wat bloeit daar? 4 90 Wat is dat voor een dier? 4,50 Wat vind ik in sloot en plas? 4,50 Wat is dat voor een boom? 4,50 Wat bloeit er voor het raam? 3,90 Wat vind ik daar? 3,50 Tuinieren voor beginners 4,50 Wat houd ik in mijn tropische aquarium? 4,50 Wat houd ik in mijn tropische volière? 4,50 Sierduiven als liefhebberij 4,50 ZIE ONZE ETALAGE. Het beste costuum wat ooit is gemaakt, zullen allen zeggen die eens kennis maken met dit artikel. vannl f 69,50 ook in moderne ruiten gestreept en effen TE KOOP: z.g.an. (Wasco) en een KARPET 200 X 300 cm Onderweg 33 a RECEPTIE V.V. WADDINXVEEN. Maandagavond werd in lunch room van de Water een recep tie gehouden ter gelegenheid van het feit dat de V.V. Wad- dinxveen het kampioenschap behaalde in de Goudse voetbal bond. Diverse plaatselijke ver enigingen complimenteerden Waddinxveen, zowel uit onze gemeente als daarbuiten. Bo vendien werden veel bloemen aangeboden. De heer Biesheuvel werd ge huldigd, omreden hfj 350 wed strijden had meegespeeld. Na mens het Sportweekbestuur sprak de heer T. Ververs. OVERDRACHT INSTRUMENTEN CONCORDIA In een daartoe belegde ver gadering werden de door de burgerij en gemeente geschon ken instrumenten door burge meester Warnaar aan „Con cordia" overgedragen. Zoals men weet heeft Concordia een actie gevoerd om haar instru menten te vernieuwen, een ac tie waar de burgerij spontaan aan meegewerkt heeft. Concor. dia heeft voor plm. 7000, aan nieuwe instrumenten kun nen aanschaffen. De heer de Knegt dankte voor de offer vaardigheid van de burgerij, terwijl de burgemeester de sa menwerking van Concordia met het gemeentebestuur roemde en er op wees dat de burgerij al tijd op dit corps kon rekenen. In dit najaar zal de actie worden voortgezet, ten bate van de drum-band.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 5