Heekblad voor Mfaddlnxveen hiaedec de Vrouw Reizen is ook een kunst van de week Z^l^^eneesmiddel TDictorij Wees mild gezind Losse Eau de Cologne - A NUTSSPAARBANK nr 681 vrijdag 11 juli 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonnementsgeld per kwartaal 1 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Per 1 oktober aanstaande zal voor de weggebruikers met bromfietsen een nieuwe verkeersregeling van kracht worden .Op genoemde datum zullen alle bromfietsen van een gele plaat moeten zijn voorzien, die op het voor spatbord moet zijn aangebracht. Per 1 januari moeten bovendien remmen met een grotere remkracht aanwezig zfjn Door de gele plaat zijn de brom fietsen reeds op een behoorlijke af stand van een gewone fiets te onder scheiden. Deze maatregelen zullen zeker een grotere veiligheid voor de voetgangers waarborgen. Meerdere malen gebeurt het dat, wanneer men als voetganger denkt veilig te kunnen oversteken, plotseling uit een file een bromfiets te voorschijn komt en een aanrijding het gevolg daarvan is. Ook het lawaai dat een bromfiets maakt zal verminderen, daar de afge werkte gassen in de toekomst alleen door gasdichte buizen mogen worden afgevoerd. Verder dat auto's niet meer voor zien mogen zijn van onnodige scherpe delen, die bij passeren of eventuele botsingen verwondingen zouden kun nen veroorzaken. Uiterlijk januari 1961 zullen de sirenes voor politie- en brandweerauto's worden afgeschaft, terwijl de ziekenauto een drietonige hoorn krijgt. We zullen dus nog wel enige tijd van het doordringende geloei van brandweer- en politie-auto-sirenes kun nen genieten. Weer zal - een groep gevangenen van vervroegde vrijheid kunnen ge nieten. In Limburg is reeds met gunstig re sultaat een proef genomen. Gevange nen uitgesloten zij, die voor grote misdrijven gevangen zitten) zullen 5 maanden voor het einde van hun straf buiten de gevangenis te werk worden gesteld. Zij zullen een normaal salaris verdienen en als ieder ander worden behandeld. Alleen., zij moeten de nachten in de cel doorbrengen. Om nog even op de politie terug te komenEr is een groot tekort a^n I agenten. Het vak is niet aantrekkelijk genoeg. Van de agenten, die er zijn I vallen er nog wel eens een paar af I door emigratie. Verschillende korpschefs zijn van I mening, dat er voor de agent meer I vrijheid van handelen moet zijn in de I wijk, die onder zijn rayon resorteert. I Vooral waar het gaat om de afwikke- I iing van kleine misdrijven. Bovendien zal een dezer dagen door I minister Struycken een commissie ge- I installeerd worden, die zich zal bezig I houden met de mogelijkheden voor I nieuwe uniformen, zowel voor de I vrouwelijke als de mannelijke agenten De K.L.M.-vliegers houden zich ook I nog steeds bezig met een probleem I hoe tot een goede verstandhouding I tussen direktie en personeel te kun- I nen komen. Zij zijn tot overleg bereid I en in de vergadering o.a. hierover ge I houden werd besloten, de loonkwestie I af te sluiten, met de bemiddelings- I overeenkomst. In amendement, die I K.L.M.-direktie en het college van I bemiddelaars kregen toegestuurd, za- I gen zij deze overeenkomst ook voor I de toekomst gaarne vastgesteld. In de vergadering van de Konin- I klijke Nederlandse Maatschappij tot I Bevordering van de Geneeskunst, die 1 te Utrecht werd gehouden, werd vast I gelegd dat een maandblad uitgegeven zal worden tot voorlichting van het I publiek. I Staande de vergadering werden vele I bezwaren naar voren gebracht.. Na een I heftig debat, werd toch besloten bin- I nenkort het eerste exemplaar van het I tijdschrift, dat wetenschappelijk-popu- I lair zal zijn en dat zeer zeker talrijke I abonnees zal trekken, te laten ver- I schijnen. In dezelfde vergadering heeft de J maatschappij zich uitgesproken tegen de wettelijke verplichting van de bloedproef. De verkiezing van leden der Ge deputeerde Staten is als regel geen I. opzienbarende gebeurtenis. Ook thans 1 bleek dit het geval te zijn; slechts een I nkele wijziging in de samenstelling I der colleges trad hier en daar op. Voor de leden van de Tweede Ka- wer was er deze week goed nieuws. Be regering was al lang van mening, dat de vergoeding, die de heren krij- ge.,, niet met de tijd was meegegaan, I maar' nu achtte zij uitstel van verho ging niet langer verantwoord. De schadeloosstelling, welke momenteel ƒ7.500,bedraagt, zal tot 10.000, Per jaar worden opgevoerd. De kosten vergoeding, die nu nog 2.500, f 3.100,of 3.700,is, al naar ge lang de woonplaats der leden, zal ge bracht worden op 3.000,—, 4.000,— of 5.000,eventueel 5.500, Mijnhardt's Zenuwtabletten Voor reiskosten krijgen de kamerle den een jaarlijks bedrag, gelijk aan de kosten van een algemeen abonne ment eerste klasse der N.S. Minister Struyken stelt verder voor aan de voorzitter dei; Tweede Kamer een jaarlijkse toelage van 10.000, en aan de voorzitter der Eeerste Ka mer van 5.000,— te verlenen. De le den van laatstgenoemde college zul len 1.000,per jaar krijgen. Een en ander is neergelegd in een viertal wetsontwerpen, die de minis ter van binnenlandse zaken bij de Tweede Kamer heeft ingediend. tHcfori) Dit ene weet U kleedt U De afdeling Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolonies zal van 17 - 23 juli haar jaar lijkse collecte houden. Op verzoek van huisartsen en school arts verzorgt zij reeds 44 jaar de uit zending van zwakke en nerveuze kin deren van 6 t.e.m. 13 jaar, naar een der 12 koloniehuizen van het Centraal Genootschap aan zee of in de bossen. Minstens zes weken profiteren de kinderen hier van deskundige verple ging onder leiding van kinderarts, psycholoog en paedagoog, wat een ver hoogd weerstandsvermogen bevordert. Ondjanks de overheidssubsidies en bijdragen der ouders is nog veel geld nodig voor deze praeventieve gezond- hiedszorg en kunnen wij de financiële steun van de ingezetenen niet missen. Daarom vragen wij u dringend „Wees mild gezind voor 't zwakke kind". De juiste opvatting. Prulletje, prulletje, waar ben je schalt een stemmetje van achter uit de tuin. Tegen wie heeft hij het vraagt Oma. Tegen mij, antwoordt de jonge moe der lachend. Tegen het kind roept ze Ik kom al. Wat moet je- schooiertje? Even later komt ze met haar drie jarige zoon terug. Het kind met zijn warm, bruin verbrand snoetje en blo te, zanderige voetjes wordt bij Oma neergezet. Dadelijk heft hij zijn ge zichtje op voor een zoentje maar Oma weert af Ga je eerst eens wassen. Pas op, je maakt Oma vuil met die vieze handen. Tegen haar schoondochter vervolgt ze berispend Het lijkt wel een zi geuner. Loopt hij altijd op blote voe ten Hoe kim je hem er zo bij laten lopen Hij vindt het zo fijn, verontschul digde Beftty zich. Ongepast? Hij vindt het zo fijn, schimpt Oma. En alles wat een kind fijn vindt, moet maar gebeuren, hè. Er zal wat moois van die opvoeding terechtkomen, op die manier. Over die taal van jullie verbaas ik me ook. Welke moeder spreekt haar kind aan met schooier tje En welke moeder staat toe. dat zij door haar kind prulletje genoemd wordt, die tot schande van de buren de hele tuin door brult Is dat zo erg? vraagt Betty bezeerd. Hij hoort het van Jan. Die noemt me ook vaak Prulletje. Het is toch geen lelijk woord. is goedkoper dan U denkt. Laat Uw flesje eens bij ons vullen mee de heerlfjke Boldoot Eau de Colognt A. VAN DER HEIDEN Zuidkade 1 telefoon 335 Het is ongepast, beslist Oma. Jullie hele opvoeding is ongepast. Je doet of je de gelijke van dat kind bent. Een kind behoort respect voor zijn ouders te hebben. Hij hoort de afstand te zien. Jullie kind jijt en jout maar of jullie zijn kameraadjes zijn. Het is geen gehoor. Wat moeten de mensen wel denken? Het kan me niet schelen, wat de mensen zeggen, roept Betty. Pim is ons kind en hij hoeft niet tegen ons op tezien. Hij hoeft alleen maar van ons te houden. Wat weet zo'n klein kind van het verschil tussen jij en u? En waarom mag hij mij geen naamp jes geven, als hij het zijn pappie ook hoort doen? Onverbeterlijk. Volkomen hopeloos, zegt Oma met toegeknepen lippen. Als Jan later thuis komt vertelt Betty hem bijna onder tranen over het bezoek van zijn moeder en haar kritiek on hun opvoeding. Waar be moeit ze zich mee? Kan ze Pim's op voeding niet aan ons overlaten? Een andere generatie Trek het je niet aan, troost Jan. Ze is nu eenmaal van een andere ge neratie, maar ze meent het niet zo kwaad Maar je bent het toch niet met haar eens, dat we Pim te vrij opvoeden, omdat we het niet erg vinden, dat hij zich vuil maakt en op blote voeten in de tuinloopt? En jij gelooft toch niet ,dat we hem gebrek aan eerbied leren en het niet erg vinden, als hij ons gekke naampjes geeft? Er is tederheid in Jan's kus. waar mee hij haar zorgen verjaagt. Natuur lijk moeten wij zelf beoordelen, wat wij met Pim willen doen. De meeste mensen staan er op, dat hun kinderen U zeggen, omdat ze bang zijn hun prestige te verhezen. Wij zijn niet zo vreselijk gesteld op het z-g. respect, dat onze zoon ons moet toedragen, om dat we onszelf niet zo erg gewichtig voelen. We willen alleen maar, dat hij van ons houdt en ons leert vertrou wen. We hebben graag, dat hij zo dicht mogelijk bij ons staat. We heb ben de malle, maar misschien toch de juiste opvatting, dat het belangrijk is, als ouders de kameraden van hun kinderen kunnen zijn Marcelle. nadeeld behoeven te gevoelen. Ja, zij zijn zelfs in het voordeel, omdat een bestemming dichter bij huis het grote voordeel heeft, dat zij ook beslist het tussenliggende schoons kunnen bewon deren in de tijd, die zij voor vakantie beschikbaar hebben. Eerst denken dan doen. Reizen volgens systeem wil zeggen, dat we tijdig een reis uitstippelen. Reisbureaus en touristenverenigingen zullen u gaarne aan materiaal helpen, waaruit u een beeld krijgt van alle fraais en bezienswaardigs dat u op uw reis en ter plaatse zult vinden.. Aan de hand van al die gegevens zet ten we de reis uit en stellen we een dagelijks plein op, waarbij we er goed aan doen uitwijkmogelijkheden te houden voor als het slecht weer is. U behoeft niet op een regenachtige dag met de handen in het haar te zit ten. Dan gaat zo'n kostelijke vakantie dag voorbij, zonder dat u er van hebt genoten Dan was het een vervelende dag. Hebt u te voren rekening gehou den met de mogelijkheid dan zult u er voor gezorgd hebben, dat er een doel is, zoals tentoonstellingen of museum- bezoek, om maar een voorbeeld te noemen. Regent het een dag, dan bent u niet teleurgesteld of uit het veld geslagen, neen, u weet dan dadelijk wat er gedaan kan worden. Om ten volle van een vakantie te genieten en op de juiste wijze te rei zen, kunt u beter geen gebruik ma ken van vliegtuig, trein of touring car. Da gewone personenauto of de fiets leent er zich beter voor, omdat u dan als individu een grote vrijheid van handelen heeft dan in massaal verband in een vervoermiddel dat aan een dienstregeling is gebonden. Pak de fiets. De fiets is over het algemeen het meest geschikt om voor honderd pro cent te genieten van de natuur. We kunnen met de fiets op paden en in gebieden komen, waar de auto geen toegang heeft, terwijl we toch in staat zijn zonder grote vermoeienis behoor lijke afstanden af te leggen. Enigszins geoefende personen kunnen met een fiets geweldige vakantiereizen maken, waarbij zij ook werkelijk van hun reis ten volle genieten. Onderbreekt uw reis eens in een lief landelijk dprpje. of in een klein vergeten stadje met die mooie oude geveltjes, die dromen van voorbije glorie, leg eens aan in oude herberg inplaats van in een fjssalon of duur hotel en laat de romantiek over u ko men, dat zijn zo de kleine, maar oh zo belangrijke geneugten van een va kantiereis, want het zijn die kleine dingen die u later terugspringen in het geheugen en doen zeggen „Dat was een fijne reis". Ons Vakantieoord. Wij hebben het tot nu toe vrij ouderwets gedaan Door met club of familie maar ergens heen te gaan. Kan dat niet eens wat anders, elk naar zijn eigen plek? Een ieder neemt zijn rugzak, het lijkt nog lang niet gek. Dan trekt. Wies naar Wiesbaden en Hein naar Heinkenszand; Aag zit in Aagtekerke dicht bij het Zeeuwse strand. Ger wil naar Gerkesklooster maar Wim naar Willemstad; Neef Cor is naar Kortgene, Klaas naar Klaaswaal op pad. Els zont in Elspeet, Roelof in Roelofarendsveen; In Lienden Lien en Jantje kruist door Sint Jans Geleen. Aal snuift Aalsmeerse bloemen, Stien komt in Stiens terect, Doch Barend slijt zijn zolen in pracht Barendrecht. In Bartlehiem slaapt Bartje gezellig in het stro; Fie peddelt naar Sophia en To naar Tokio Niek droomt van Nicosia, maar mag je daar wel heen? Piet belust naar Pieterburen, Sien naar Klazinaveen. De ene moet wat verder, de ander blijft dichtbij, Dus botje maar botje, geen muggenzifterij. Ook pa vindt het reusachtig, zijn haar wordt al wat grijs; Als ma dan naar Madrid moet wil hfj wel naar Parijs Jaap MUderwijk Burgerlijke Stand Aangiften van 3 t.e.m. 9 juli 1958 Geboren Leendert, z. v. C. van Hof wegen en J. Metselaar, Onderweg 69; Hendrikus, z. v. P. Verweij en M. van den Hoek, Bloemendaalseweg 20; Maria Anna, d. v. L. C. T. Rip en J- S. van der Klauw, St. Victorstraat 7; Fennigje. d. v- A. C. Jongenelen en N. van Noort, Zuidkade 55a; Hendrika Catharina, d- v. G. W. de Wit en A. van der Kroef, Ieplaan 101; Altijd gaal huidje POEDER* ZALF* OLIE'ZEEP Teunis Huibert, z. v. C. van Berkel en M. H. van Noort, Noordeinde 102; Ondertrouwd A. Warnaar en M. M. Veerman. Gehuwd A. Oosterom en W. M. Ra- venstein; W. Plomp en C. P. van Straaten; J. de Jong en T. Vermeulen. Overleden: van den Berg, Cornells Teunis, oud 56 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden pak plastic zadels; bruine schoentjes; 2 sleuteltjes; muntbiljet; sleutel van landbouwmachine; 4 radio zegels en 25 postzegels. Verloren herenhorloge; bruine auto- coat ;blauw jasje; gestreepte cirkelrok blauw vest; loonzakje met inh., porte- monnaie met inh. 100 pCt genot van een eenvoudige vakantie Vliegtuigen, treinen, boten, touring cars, personenauto's, scooters, moto ren, bromfietsen en gewone fietsen snellen weer voort om de honderd duizenden vakantiegangers van hun vrijheid te laten genieten en ze op de palatsen van bestemming te brengen. Het vakantieseizoen is in volle gang en men trekt er weer op uit. Velen maken verre buitenlandse reizen, gaan naar Zwitserland, Oostenrijk. Zuid- Frankrijk, Italië of waar ook, anderen zoeken het dichter bij huis in België Luxemburg of West-Duitsland. Toch zal een groot aantal vakantie gangers teleurgesteld terugkomen en wel om de doodeenvoudige reden, dat zij niet van hun vakantie hebben gemaakt wat er van te maken was. Zij verstaan de kunst van het reizen niet. Zij lieten zich door een of ander snel vervoermiddel naar de plaats van bestemming brengen, ploften er neer, keken er wat rond; verbleven een groot deel in dure gelegenheden, waar zij verfrissingen tot zich namen en kwamen tenslotte terug met het gevoel van tjonge, zijn dat nu de re sultaten van een verre en dure reis? Vooraf uitgestippelde plannen Reizen moet men volgens systeem, volgens vooraf uitgestippelde plannen. Door zich met een snel vervoermid del rechtstreeks naar het vakantie- doel te laten brengen, mist men alle schoons en aantrekkelijks, dat ligt tussen uw oord van herkomst en de plaats van bestemming. En in veel ge vallen is het juist dat, die kleine tussentijdse uitstapjes, die een vakan tiereis af maken, die de reiziger het echte gevoel geven van ten volle van de reis te hebben genoten. Dit houdt tevens in, dat men beslist geen verre, dure reis behoeft te ma ken om een heerlijke vakantie te heb ben. Er is in eigen land en vlak naast de deur. om het zo maar eens te zeg gen, zoveel fraais en moois te zien om van te genieten, dat zij, die zich de luxe van een dergelijke dure reis niet kunnen permiteren, zich niet be- Wij varen onder de Y an de Nederlandse Spaarbankbond TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1