üfeekblad voor Waddinxveen THazdec de Vrouw De SfUe&ei van de week TDictor*) NIEUWS uit £le VJtLeqeAw&Utiijd klein spaar-offer GROOT vacant ieg"e not NUTSSPAARBANK nr 686 vrijdag 15 augustus 1958 14e jaargang Adres redaktle en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Wij leven in een zeer jachtige tijd. Niets gaat ons snel genoeg en aan wachten heeft iedereen een grote he kel. Door de voortgang der techniek wordt dit wachten dan ook tot het uiterste beperkt. Onze PTT helpt daaraan naarstig mee. Ten behoeve van het publiek wor den in de hal van het Centraal Sta tion in Amsterdam enkele vol-auto- matische publieke telefoons aange legd .waardoor alle geautomatiseerde netten in Nederland rechtstreeks kun nen worden gedraaid, zonder tussen komst van een telefoniste. Indien deze cellen voldoen - en waarom niet - dan zullen dit soort toestellen elders eveneens worden ge plaatst. Ook voor onze ontspanning zorgt de PTT. In Lopik zal de grootste T.V.-toren van Nederland worden ge bouwd. De toren zal met de antenne mee liefst 350 m hoog worden, zodat dit gebouw groter wordt dan de Eif- feltoren. Als in 1960 dit bouwwerk gereed zal zijn, zullen alle aangeslo tenen in de randstad Holland een be tere en storingvrije ontvangst hebben. Het is echter jammer, dat de PTT in verband met de dubbeltjes geen restaurant heeft kunnen opnemen in het bouwplan, omdat deze hoge toren het als toeristische trekpleister zeker zou hebben gedaan. IDicfori) Dit ene weet U kleedt U Hoewel de Amsterdamse gemeente raad reeds lang geleden heeft besloten tot de bouw van een IJ-tunnel, vlot het niet erg met de afwikkeling. De Rijkswaterstaat en de gemeen te Amsterdam zijn het nog niet op alle punten eens kunnen worden over de manier, waarop de IJ-tunnel moet worden uitgevoerd. Het laatste woord hieromtrent dus nog niet ge sproken en er zullen nog vele pon ten heen en weer blijven varen voor dat ze als overbodig uit de vaart kim nen worden genomen. Velsen heeft dan wel een IJ-tunnel, maar daarbij een burgemeester, die gezworen had nooit meer Duits te zullen spreken. Daar zal de burge meester zeer zeker zijn persoonlijke reden voor hebben gehad en daarom moet zulks gerespecteerd worden. Een dergelijke eed brengt echter con- sekwenties met zich mee. Wanneer iemand het ambt van burgemeester bekleed, zullen persoonlijke gevoe lens in bepaalde gevallen moeten wij ken voor gemeentelijke belangen. Is de burgemeester daartoe niet bereid, dan dient hij de consekwenties daar van te aanvaarden en dienovereen komstig te handelen, i.e. ontslag te nemen. Het is echter niet toelaatbaar, dat een burgemeester om welke reden dan ook bij een ontvangst van een Duitse jeugdgroep - waaraan hij zich niet wilde onttrekken - weigert de daarbij behorende toespraak te hou den. Op deze wijze heeft de burge meester op grond van zijn gemoeds bezwaren Nederland geen dienst be wezen. De wethouders van zijn ge meente waren dan ook van mening, dat het optreden van Velsen's burge meester uitermate beledigend was geweest. In Ermelo zijn twee bezoekers van een kermis door verdwaalde kogels, die van een schietterrein afkomstig waren, getroffen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat aan de ach terzijde van het feestterrein een sta len plaat van de aangrenzende schiet baan van een schuttersvereniging in de loop der jaren door de duizenden kogeltjes zo was aangetast, dat de plaat door de paniek zaaiende kogels was doorboord. Dat er in ons land nog steeds lie den zijn, die er een eigenaardig soort grappen op na houden moge blijken uit de gefingeerde telefonische op drachten, waarmee talrijke winkeliers taixchauffeurs en ondernemingen in Utrecht werden vereerd. Op de be steladressen bleek men van niets af te weten. Of het een persoonlijke wraakneming, dan wei een ongepaste tijdsverdrijf van de ondertussen op gespoorde opdrachtgever is, zal door de Utrechtse politie worden uitgezocht Gelukkig zijn er ook voorbeelden genoeg, dat Nederland ook anders kan. De landbouwersgezinnen, die ongeveer veertien dagen geleden de dupe werden van de activiteiten van een pyromaan hebben van vele, kan ten hulp aangeboden gekregen, niet alleen in natura, maar ook in contan ten. Er is voor deze mensen reeds twee en dertig duizend gulden ingezameld. AUTOBOTSING OP RIJKSWEG Maandagmorgen omstreeks half ze ven had op de Rijksweg een botsing plaats, waarbij een militair en een Duitser betrokken waren. Een personenauto bestuurd door de veertigjarige sergeant-majoor D. de V. uit Berg en Dal kwam op de Rijks weg in botsing met een personenauto uit tegenovergestelde richting, be stuurd door de heer H.R. afkomstig uit Düsseldorf. Door nog niet opge helderde oorzaak kwam de auto van de militair terecht op de linkerweg helft, waardoor de Duitser op hem inreed. Na de botsing reed de wagen van de militair nog een eindweegs door doch kwam in de middenberm van de wegsplitsing RotterdamDen Haag tot stilstand. Daar trof men de bestuurder in bewusteloze toestand over het stuur gebogen aan. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Ds. J. van der Haar Ned. Herv. predikant ontving een beroep van de Ned. Herv. Gemeente te Sint-Maar tensdijk. DAMES- EN MANNENKOOR» „ONVERMOEID VOORUIT". De plannen van deze beide koren voor de komende winter zijn weer van dien aard, dat men daar weer iets van verwachten kan. Beide ko ren zijn met zang in stijgende lijn, dat hebben zij bewezen met het con cert in de Geref. kerk in januari jl-, gevolgd door de successen op een concours in Hoog Soeren. Beide ko ren behaalden daar een ruime eer ste prijs onder leiding van de dirigent Gé v. d. Beek. Voor de aanvang repetities zie men de advertentie. NIET MEE. Toen Mies haar besluit genomen had om een weduwnaar met drie jonge kinderen te trouwen, waren er heel wat van haar familie en kennis sen, die sceptisch de schouders op haalden en er niet veel heil in zagen. Maar Mies was 27; ze moest tenslotte zelf weten, wat ze wilde. Maar besefte ze wel, wat ze op zich nam Mies meende het te beseffen en ze was vast van plan het goed te vol brengen. Ze hield van de vader van deze kinderen en hij hield van haar. Waarom zouden in hun huis, waar ze liefde en harmonie zouden schep pen, de kindeten moeilijkheden op leveren Ze was immers vast beslo ten ook van hen te houden en hun hart voor haar te winnen. En toch.Het feit mag niet onder schat worden, dat de taak van een stiefmoeder heel anders en veel moei lijker is dan die van een eigen moe der. De eigen moeder immers voelt bij intuïtie haar kinderen aan en weet dascdoor hoe ze hen aan moet pak ken. Een onfeilbaar instinct leidt haar bij de opvoeding van de kinderen, die een deel van haar eigen wezen zijn. Ze kan onbevangen met hen om gaan, omdat ze in normale gevallen geen kritiek en inmenging van ande ren hoeft te vrezen of te accepteren. Hoe anders is het met een stief moeder. De ogen van de buitenwereld zijn, om zo te zeggen, op haar ge richt. Er zijn altijd wel familieleden, vrienden, kennissen of maar goedwil lende, maar hinderlijk bemoeizieke buren van de overleden vrouw, die wel even een oogje in het zeil zullen houden, hoe de stiefmoeder het eraf brengt en of die schaapjes van kinde ren bij haar niets tekort komen. Ze doet haar intrede veelal in een sfeer van achterdocht en waakzame kritiek, die de buitenwacht om haar heen heeft getrokken. Daardoor voelt ze zich onzeker en in haar spontane onbevangenheid belemmerd. Alleen al uit angst, dat men haar van liefdeloos heid zal verdenken, durft ze de kin deren niet te straffen, zelfs wanneer ze sjbraf verdiend hebben. Ze voelt zich steeds onder een soort verlam mende controle. Ook als ze alleen is met de kinderen is ze niet vrij. Er kunnen immers altijd mensen zijn, die hun vragen Is moeder wel lief voor jullie En dan mag er niets zijn, waarover ze zich zouden kunnen be klagen. De natuurlijke binding van trouw en loyaliteit, die tussen een moeder en haar eigen kinderen bestaat, ont breekt hier uiteraard. Bijna altijd is er in het begin een element van vage onwil, ja soms zelfs vijandschap, dat eerst overwonnen moet worden vóór de weeg geëffend is voor een onge dwongen houding, die tot een ver standhouding kan leiden. Mies heeft dit alles ook moeten on dervinden, hoe optimistisch ze ook gestemd was. Nog moeilijker werd het, toen ze zelf een kind kreeg. Want toen moest ze er ook nog voor waken dat niemand haar ervan verdenken kon, dat ze haar eigen kind boven de stiefkinderen voortrok. De eerste ja ren heeft ze een krampachtige strijd gevoerd. Ze wilde alles zo graag goed en volmaakt doen. Maar pas toen ze geleerd had zich niets meer aan te trekken van wat de mensen zouden zeggen en ze rustig haar eigen inge vingen tegenover de kinderen durfde volgen, heeft ze iets goeds bereikt. MARCELLE. HULDE AAN DE HEER J. VAN SOEST BIJ ZIJN 40-JARIG JUBILEUM. Wie kent niet het oude spreekwoord Die timmert langs de weg, Kan op veel belangstelling rekenen, 't Zij voor de wind of soms met pech. Zeker geldt dit voor de mannen. Alom bekend als tante Pos, Dagelijks langs de weg flanerend, 't Zij te voet of stalen ros. Of het stormt of regent, 't Hindert niet, zij gaan, Want hij weet er zijn er Die op hem te wachten staan. Eén van deze stille werkers, Goed bekend in Waddinxveen, Is toch zeker Jan van Soest wel; Nog fris en fit en goed ter been. Op 18-8 van het jaar '18. Als jongeling van 16 jaar, Kon hij beginnen met bestellen, En had het heerlijk voor elkaar. Voordien was hij boompjeskweker, 't Bestellen zat hem in het bloed, En hij doet het met een elan, Zoals geen één van ons het doet. Onnoemelijk is het aantal brieven, In deez' 40 jaar besteld, Die hij stopte in de bussen, Of ook soms ter hand gesteld. Bij geboorte, bij verloving, Bij een huwelijk, of in rouw. Iedere brief spreekt zo zijn taaltje, Maar de P.T.T. bestelt ze trouw. 't Zij een giro of een aanslag, Van de ficus soms een dwangbevel, Of een kaart met duizend kussen, Ook Jan van Soest haar wel. 'k Weet namens 10.000 en 10 te spreken Als ik hulde breng aan deze man, Want niemand vat zo zijn taak op, Als bijzonder deze Jan. Daarom Jan nog vele jaren Hopen we je nog te zien, 't Zij met je tas en uniform, Of in civiel, met pensioen misschien. Een collega. CHR. SPORTVER. „BE FAIR" BESTAAT 5 JAAR. Het zal misschien, met uitzondering van de leden van Be Fair, weinigen bekend zijn, dat jl. 1 augustus deze vereniging haar eerste lustrum af sloot. Daar het allerminst de bedoeling is, om aan dit overigens heugelijk feit grote ruchtbaarheid te geven, willen we toch niet nalaten enkele regels hieraan te wijden, omreden dat deze afgelopen vijf jaren voor Be Fair, jaren van grote opgang zijn geweest. Nadat door enkele personen de be hoefte was gevoeld, om hier ter plaatse een specifieke zaterdagvoet balvereniging op te richten, kwam men al gauw tot de conclusie, dat dit maar niet zonder meer gaat. Groot waren de moeilijkheden, maar men zette door en het resultaat was dat men een eigen terrein aan de Sniep- weg kon betrekken. Groot was de vreugde toen men reeds in het eerste jaar dat men aan de competitie deel nam, het kampioenschap in de 2e klas afd. Gouda behaalde. Vol goede moed begon 'men in de eerste klas het geluk te beproeven en tot nu toe speelt zij daar nog in. Dit zou men als de enige schaduwzijde op deze vijf jaren kunnen noemen, want hoewel men steeds op één der bo venste plaatsen van de ranglijst ein digt, blijft steeds de deur naar de K.N.V.B. voor Be Fair gesloten. Dit feit neemt echter niet weg dat de vereniging als zodanig groeit en bloeit. Het ledental beweegt zich steeds in stijgende lijn. Nam men aan de afgelopen competitie met zes elf tallen deel, men hoopt thans met 7 elftallen de zwart-wit kleuren te gaan verdedigen. Naast de afd. voetbal is er sinds het voorjaar ook plaats voor korfbal lers. De ex-korfbalver. „Unitas" vroeg en kreeg huisvesting bij Be Fair, dus voor deze vereniging een niet onbe langrijke mijlpaal. Naar wij vernemen mag deze afd. zich nu ook in een stijgende belang stelling verheugen. Wij lazen zojuist in „Be Fair-sport- schakels", (het eigen orgaan van de ver.) dat momenteel onderhandelin gen worden gevoerd met de volley balclub „Salvo" over mogelijke an nexatie bij Be Fair. Zal daartoe in een speciale ledenvergadering worden besloten, dan zal Be Fair één van de grootste dan wel de grootste ver. ter plaatse zijn. Het ledental zal dan plm. 300 bedragen. Een fantastische groei dus in deze vijf jaren. De accomodatie is in een prima staat, een moderne terrein-verlichting maakt mogelijk dat men ook 's win ters de buiten-training kan voortzet ten. Ook de financiële positie van Be Fair is kern gezond. Een groots op gezette bazar bracht enkele maanden terug de som van 4.000,op. en steeds meer inwoners steunen de ver. met een jaarlijkse vaste bijdrage Dit zijn dan in het kort enkele flitsen uit het vijf jaren plan van Be Fair en we mogen gerust zeggen dat dit vijf vette jaren zijn geworden en waarvan men zeker niet had durven dromen. Naar wij vernemen zal de herden king een sober karakter dragen, overwogen wordt de leden een feest avond aan te bieden, terwijl in dit kader op zaterdag 30 augustus a.s. een groot junioren-tournooi gehouden zal worden, waarvoor door diverse verenigingen al grote belangstelling bestaat. BEJAARDENMIDDAG. Het winterseizoen voor de bejaar den zet goed in. De Oranjevereniging heeft alle Wad- dinxveense ingezetenen boven de 65 jaar uitgenodigd voor een filmmiddag op maandag 1 september a.s. van 2,30 tot 4,30 uur in het Verenigingsge bouw in de Stationsstraat. Degenen die zich niet op eigen ge legenheid daarheen kunnen begeven en afgehaald wensen te worden kun nen een formulier in dit blad invul len en opzenden aan één der daarbij genoemde adressen. Zij worden dan op 1 sept. afgehaald en weer thuisgebracht. DE 6e VLIEGERWEDSTRIJD. Nog maar amper is het eerste be richt van deze wedstrijd in ons week blad gepubliceerd, of de vliegers gaan al in de lucht. De jeugd van Waddinxveen is uitgelaten, aan 't wedijveren, zijn vliegers op op te laten. Daar gaan ze dan, de haspel viert de lijn. Wie zal de hoogste, de mooiste nu weer zijn! Zo'n grote als een koe, zo'n kleine als een stip. Die papieren kerel, dat opgetakeld schip, 'n Afwisselend gezelschap duikelt door de lucht. Klimt dan weer ingetogen, in gepaste vlucht Een kakelbonte juffrouw, een doodgewone lijs. De onbekende grootheid strijkt met de eerste prijs. Knipogend kijken kraaien vanaf een dakgoot toe, want al dat moois weerspiegelt, het Waddinxveens gedoe. Om elkaar te troeven - Hou ze in de gaten - rennen ze hijgend om hun vliegers op te laten. Maar hoe ook, goed beschouwd lopen ze aan de lijn, of het nu hoog vliegers of stoethaspels soms zijn. Geef ere wie eer toekomt; het is een boeiend feest. Pal in de wind. daar staan ze Naar Waddinxveense geest. M. J. Sliedreeht-v. d- Laan. De jeugd is al volop bezig zich voor te bereiden op dit grote evene ment. Vorig jaar gingen 150 vliegers de lucht in. De reus was 7i meter hoog, de lilliputter 5 cm. Worden deze re cords verbroken? Wij weten het niet. De schoolwisselbeker werd verleden jaar definitief door de Eben Haëzer- school gewonnen. Thans kunnen wij de schooljeugd de verheugende me dedeling doen dat er weer een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld is door de firma Heemskerk, ter gele genheid van de opening van zijn nieuwe showroom in de Dorpsstraat. VERLOTING. Aan de Konijnenfokkersvereniging Nieuw Leven" alhier, is door B en W toestemming verleend tot het hou den van een verloting ten bate van een tentoonstelling op 13, 14 en 15 november a.s. in het R.K. Vereni gingsgebouw. Voor deze verloting is een aantal luxe- en huishoudelijke artikelen als prijzen beschikbaar. OP DE VISVANGST. Dezer dagen ging onze bekende vis ser T. Burger in zijn vacantie weer eens een hengeltje uitwerpen in de Sluipwijkse plassen, met het resultaat dat hij binnen twee uur twaalf grote brasems wist te vangen, waarvan er drie waren van meer dan een halve meter lengte. Spaar geregeld voor uw vacantie, voor een bromfiets, scooter of andere grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein.

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1