Weekblad voor Mfaddinxveen MEER PR SPAAR BIJ DE Maede-c de Vrouw Ue ïfiiea-et van de week TDicforij ÖAyelkfiet MEUBELMAKERS SPAREN LASTEN LICHTER NUTSSPAARBANK Öoiidercla^jiYoiitl a.s. Uassale koorzang In het IIerv. Iterkgebonw9 alhier „*ox-Jubilans" en de Herv. Jeugdkoren o.l.v. ülar. Egberts, aan het orgel: Feike Asma nr 694 vrijdag 10 oktober 1958 14e jaargang Adres redaktle en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Niet iedere blinde is in staat het braille-schrift, ontworpen door Louis Braille, te leren lezen. De Staatssec retaris van O.K. en W. Mr. A. Höp- nener, heeft in het gebouw van de Ned. Blindebibliotheek te 's-Graven- hage een geluidsstudio in gebruik ge nomen, waarin gesproken boeken kun nen worden beluisterd. De aanwezi gen konden De Wonderlijke Avontu ren van een Chinees, van Jules Verne horen. Dat men dit werk op geluid liet vervaardigen was waarschijnlijk onder invloed van het feit dat Jules Verne, zelf de laatste jaren van zijn leven blind was. Niet alleen gespro ken ontspanningsboeken. doch ook studieboeken zullen worden vervaar digd, terwijl bovendien met ingang van januari 1959 een maandblad zal ver schijnen dat eveneens in de studio te beluisteren zal zijn. In een andere studio, die van de Televisie hebben acteurs geweigerd een T.V.-spel op te voeren. Het T.V.- spel Berlijn 1945 van E. M. Remarque, voldoet volgens de acteurs niet aan de eisen die voor een goed televisie spel moeten gelden. Om nog even bij de Televisie te blijven. In het Hilversumse stadhuis is de Televisie-prijs 1958 van het Prins Bernhardfonds uitgereikt. Deze prijs groot 2.000,werd toegekend 'TDicforij Dit ene weet U kleedt U aan de regisseur Ton Lensink, voor zijn prestaties bij het regisseren van het spel Euridice. De nog vrij jeugdi ge regisseur heeft zich, vo.gens ae ju ry, in de laatste tijd meer dan eens doen kennen als iemand met een goe de smaak en een artistieke rijpheid. Een minder jeugdige landgenote is door haar verjaardag weer midden in de belangstelling gekomen. Chrise- meuje onze oudste inwoonster vierde haar 109e verjaardag. Haar gezond heidstoestand is er de laatste tijd he laas niet op vooruitgegaan. Om deze reden was er ook minder bezoek dan de voorgaande jaren. De gezondheidstoestand van Minis ter Algera laat veel te wensen over. De minister is van mening dat de toe stand van zijn gezoatdheid het niet toelaat langer zijn Ministeriële func tie te vervullen. Na een Ministerschap van zes jaar heeft mr. J. Algera aan de Koningin ontslag gevraagd. Niet in de eerste plaats de binnen landse aangelegenheden, doch vooral de buitenlandse reizen en besprekin gen maken deze functie uitzonderlijk zwaar. Het is nog niet bekend wie de minister zal opvolgen. Wel worden er namen van eventuele gegadigden ge noemd, doch daar is nog niets met ze kerheid te zeggen. Het is wel waarschijnlijk dat een partijgenoot opvolger zal worden. Mr. Dr. J. Zijlstra zal waarschijnlijk een aanvaarbare opvolger kunnen kiezen. Tot de vakature bezet is zal Ir. H. B. J. Witte minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid de Porte feuille van Verkeer en Waterstaat ad interum beheren, naar bekend gewor den is. Wat ook bekend is geworden, is dat de belastingen op inkomens en ver mogens in ons land hoger zijn dan in enige andere Staat van Klein Europa. Dat blijkt uit studie over economische toestanden der Europese gemeenschap opgesteld door de Commissie der Euromarkt. De Nederlandse overheid betrekt haar middelen voor 59.7°/o uit deze belastingen. Voor Italië. Frank rijk, België, Duitsland en Luxemburg is dit lager. Met de indirecte belas ting zitten wij relatief gelukkig aan de lage kant vergeleken met d andere staten van Klein Europa. Maar pret tig klinkt het toch niet. Prettig was het bericht uit de grens post Wernhout ook niet. Een vracht- auto, geladen met ruim 1500 kippen werd daar 6 uur vastgehouden, omdat er een klein formeel verschil was in het begeleidend certificaat. Maar ja, zo redeneerde de ambtenaren, wet is vet, en het certificaat moest eerst in orde gemaakt worden. Dit duurde zo lang, dat 77 kippen gestikt waren, toen het eindelijk in orde was. Boven dien. de oko,,ffeur van Je auto geverbaliseerd, omdat de wageu levende have langer dan twee uren die de wet voor een wagen met le vende have toestaat, had stilgestaan. En wij vierden Dierendag. Een minder prettig feit is eveneens dat in Breskens een grondverschuiving de havendam over een oppervlakte van ongeveer 400 meter heeft ver nield. Enkele dagen geleden ontstond een schaur in de asfaltlaag die steeds groter werd. Bij ieder hoogtij vreten golven en stroom nieuwe happen uit het dijklichaam. Het achterliggende land loopt geen gevaar. je muur willen hebben? Drie streepjes en twee gekleurde bolletjes. Hoe is het mogelijk Ben je nou helemaal, twijfelt ma verontwaardigd, zo'n lor. Dat kan ik bij Frans en Mias nou ook niet waar deren. Zo helemaal niks aan de wand. Geen trouwfoto zelfs. Alleen maar die lijst-met-die-kleurklodders. Bahhh VOOR JONGS MENSEN van 15-16-17-18-19 en 20 jaar (na militaire dienst t/m 23 jaar) ligt een JEUGD-SPAAROVER- EENKOMST gereed met een WETTELIJKE TOESLAG van 1 0%> op het gespaarde bedrag... PLUS DE RENTEI VOOR ALLE SPAAROERS hoge rente gemakkelijk opvraagbaar tegoedI Coöp. Boerenleenbank TE WADDINXVEEN Orgelspel, is beleven meer dan klank in de muziek. In koralen dieper streven naar 't geheim van de mystiek. Zelfs de taal der dieren spreken, simpel in een melodie. In dg compositie sprankelt de fontein van het genie. Als de fijne vingertoppen galloperen op 't klavier begeleiden ze in gavotte 't dartelen van het jonge dier. Hoor de nachtegalen orgelen en de watermolen gorgelen. Hart dat zich daarin ontboesemt, als het spelenderwijs bloesemt Handen die door het ontroeren vingervlug zijn op de toets; In praeludium ontvoeren verweg, in een gouden koets, waar de wind heenwaait en fluistert in een oude populier. Waar het hele lichaam luist srt naar 't geklots van de rivier. Van een lied een fuga vlechten! Geestdrift vuurt aan dat het spat! Tegen stille tranen vechten. Orgelspelen is ook dat! Begenadigd muciseren. 't Levensritme resoneren. 't Schepsd in de schepping weten, Al het andere vergeten. M. J. Sliedreoht-v. d. Laan AANKOMENDE gevraagd. VREEKEN Orgelfabriek, Bodegraven Maar dat opbergkastjeman, heerlijk niet meer bukken, alles vlak bij de hand. Toch wel even beter dan dat bakbeest van een dressoir, zoals hier. Zeg, luister jij eens even. pa kijkt listig door zijn oogharen, waar stuur jij naar tos Wou jij soms aan het veranderen slaan? Moet het dressoir de kamer uit en wordt hij hier afge dankt Met zijn vlakke hand slaat pa tegen de flank van zijn leren crapaud, ais- of het een trouwe hond is. Luister nou eens rustig naar mij, doceert ma. jij bent 51 en ik twee jaar jonger. Je hebt een beste baan en een behoorlijk pensioen. De kinderen zijn nu allemaal getrouwd en wij hebben wser alle ruimte, tijd en geld voor onszelf. Ik kom er rond voor uit, dat ik het nou voortaan wel eens 'n beetje makkelijk wil hebben. Ik ben geen twintig meer en ik wil graag 49 blij ven begrijp je. Ik wil nog wat genie ten. 's Morgens gewoon, maar uitge kookt praktisch, mijn huis doen. Af en toe met jou eens de stad in, kom ik ie van kantoor halen. Ik heb al af DE INVLOED VAN GETROUWDE KINDEREN OP HUN OUDERS Zo, wij zijn weer thuis, is de op merking van pa, als hfi de deur van de echtelijke woning behoedzaam ach ter zich sluit. Nou, vond jij het niet gezellig bij Frans en Mies, verdedigt ma al bij voorbaat haar getrouwde zoon en schoondochter. Natuurlijk, heel gezellig, gaapt pa achter zijn hoed, voor hij deze op de kapstok legt, maar zo'n stel dat twee weken getrouwd is, kijkt elkaar nog zo vaak een tikkie kalfachtig aan. En fin. dat gaat wel over, het is een ge schikt koppeltje. Zal ik nog wat koffie zetten vraagt ma, die nog niet aan haar lege huis gewend is, nu haar laatste zoon ge trouwd is. Noe dank je, stopt pa zijn geeuwen de mond achter zijn hand, dan slaap ik weer niet. Een klein slaapmutsje maar. Pa landt zuchtend in zijn dierbare met leer beklede crapaud naast de haard. De huiskamerlamn plenst een plas licht op de grijzende permanent van ma en haar damesweekblad. Maar ma heeft haar gedachten niet bij haar romantische vervolgverhaal. In gedachten borduurt zij nog na aan het eerste bezoek bij het jonge echt paar. Vind jij die woonkamer niet ont zettend leuk ingericht Mmmm, ja, smakt pa met klnne teugjes, echt modern he, bijna niks in de kamer, alles licht, je moet er wel aan wennen. Hoe kom je daar nou bij. niks in de kamer, ma vouwt haar tijdschrift resoluut dicht, zij hebben toch die eet hoek met au leuke ronde tafel. En vind jij dat zitje met dat kleine bank je en die twee makkelijke stoeltjes niet enig Ik ben gewoon weg van dat handige opbergkastje aan de muur. Zeg jij nou maar dat er niets in die kamer staat. Tja. kijk eens, het lijkt in ieder ge val, of er weinig instaat. En het is allamaal van dat lichte spul. Het weegt bijna niets. Nou is dat nou niet heerlijk. Wies tilt zich tenminste geen breuk, als zij wat moet verzetten. Ik er ben gewoon jalours op. Weeit je, dat ik er tegen woordig tegen op zie om te gaan stof zuigen? Man, die crapaud van jou is niet te tillen. En daar ligt altijd de meeste as. Pa wuift met beide handen alle ar gumenten van zich af. M'n lieve mens je wilt toch niet beweren, dat die lichte spulletjes van Frans te verge lijken zijn met dit degelijke meuble ment. Dit is onverslijtbaar, enne Zo, en dacht jij, dat Frans ondege lijke meubels gekocht had? Dacht jij, dat lichte stoelen per sé ni2t langer dan een paar jaar meegaan? Weet je dan niet, dat de tegenwoordige meu belfabrieken in staat zijn om makke lijke hanteerbare, lichte en toch ster ke meubels te maken. Dacht jij Hohoho, laten wij geen ruzie ma ken. Hoe weet jij dat allemaal? Met een strak gezicht proeft ma even haar overwicht en onthult dan met een toegeeflijk lachje. Ik heb er al zoveel over gelezen. Hier kijk eens, wat een kleurenfoto Is die kamer niet gezellig? En heer lijk praktisch. Je kan overal bij met de zwabber en zoen kijk hiereens is dat geen verrukkelijk keukentje.. Pa buigt zich over het damesblad. Maar zou jij nou zo'n schilderij aan Spaar GEREGELD kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein Verzorgd programma van gaarne gehoorde koorwerken en orgelsolï Volledig programma tevens bewijs van toegang 50 cent verkrijgbaar bij: A. Kooyman, Stationsstraat 22 AANVANG 7.30 UUR en aan de hoofdiDgang der kerk D. Oskam, Eikenlaan - A. van Ringelensteio, Zuidkade 48 DEUREN OPEN 7 UUR

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1