Weekblad voor Waddlnxveen SPAAR BIJ DE rjm Iflóedet de Vrouw De SvUe&el van de week Huidg enezing Boerenleenbank v&ca, ledeACCi» £eug,ddfoaauu-e£{ TDicfonj SPAREN LASTEN LICHTER NUTSSPAARBANK nr 695 ijdag 17 oktober 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Abonnementsgeld per kwartaal f f.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Men kan tegenwoordig in Neder land een belasting-vrije auto kopen. Maar dit buitenkansje is helaas voor de Nederlanders zelf niet mogelijk. Dit geldt alleen voor buitenlanders. Op Schiphol namelijk is vorige week een begin gemaakt met de verkoop van deze auto's. Een Amerikaans ge zin kocht daar een wagen die duizend dollar goedkoper was dan in Ameri ka. Het gezin bestaande uit vader, moeder dochter en zoon, zal wanneer zij met de wagen naar Amerika gaan ook in Amerika geen belasting be hoeven te betalen daar een ieder voor vijfhonderd dollar in Amerika mag in votaren. De auto kostte 1951 dollar. Door deze extra service, uniek in de hele wereld, verwacht men een grote stroom toeristen, die via Schiphol Eu ropa willen betreden met een daar gekochte goedkope wagen. Deze wa gens zullen na 15 oktober niet meer met de oude zilveren rijksdaalders betaald kunnen worden. De munten die na 1839 zijn geslagen zullen op die datum uit de circulatie verdwijnen. Deze munten, die zowel de beelte nis van prinses Wilhelmina. Koning Willem III, als die van Koning Willem II kunnen dragen, zullen vervangen worden door zilveren rijksdaalders, die hoewel kleiner dan de afgedankte munt, toch een zilvergehalte van 720- 1000 gr. zullen houden. Deze rijks daalders mogen dus in tegenstelling met de zilveren guldens de naam van zilver voeren. Van zilver naar goud is slechts een stapje. gen door elektrische lampen. Vele piloten hebben bij het landen last van deze lichten, daarom worden de lich ten zo gemaakt, dat de piloot via een zendertje zelf de sterkte van de baan- verlichting kan regelen. De K.L.M. ziet er niet veel heil in, omdat het alleen praktisch is als alle vliegtuigen met een zendertje worden uitgerust. Dit zou echter veel te kost baar worden. Voor vele mensen is de vette melk ook te kostbaar. De afname hiervan is bepaald geen sukses. Dit is geble ken op een bestuursvergadering van het produktschap voor de Zuivel. Toch zag het bestuur geen reden om de minister te verzoeken de toestemming van het verhandelen van deze melk in te trekken. Van verhandelen naar mishandelen. Een tandarts uit Krommenie is door de ouders van de 13-jarige Jan Vis ser aangeklaagd wegens mishandeling van hun zoon. Tijdens het boren schfjnt de jongen z'n hoofd te hebben weggetrokken en geweigerd te hebben zijn mond weer open te doen. De tandarts zou hem daarna een paar draaien om de oren hebben gegeven en getracht hebben hem een klem in de mond te plaatsen. De knaap heeft bij deze handeling de tandarts in de duim gebeten. Hierbij ontstond vol gens de ouders een worsteling waar bij de jongen met z'n hoofd tegen een openstaande la viel en een hersen schudding kreeg. De tandarts zou hem daarna nog hebben geschopt met het gevolg dat het bovenbeen van de jongen met blauwe plekken zat. De tandarts wilde op dit alles geen commentaar geven. Hij had het te druk. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houd! de winter uit handen en voelen. De gouden voorwerpen, die uit het Rijksmuseum in Amsterdam gestolen werden zijn terecht. Een Keulse juwe lier bracht de penningen eigenhandig naar de politie in Keulen. De dief had de gouden beker van kapitein Corne lls Schrijver beschadigd om herken ning te voorkomen. Jammer genoeg voor de dief kende de juwelier de voorwerpen en herkende hij van fotos de Keulenaar Bergh als zijn klant. De Duitse politie doet alle mogelijke moeite de voortvluchtige op te sporen. Moeite hadden wel de leraren in hun streven naar een hoger salaris. De regering heeft als haar definitief standpunt te kennen gegeven dat de leraren van het middelbaar onderwijs het kweekschool-onderwijs en het middelbaar nijverheids-onderwijs, wat het salaris van deze groep over de ge hele loopbaan betreft, dit niet onder het gemiddelde salaris van de totale groep van akademisch gevormde amb tenaren ligt en er dus voor de rege ring geen aanleiding bestaat de sala rissen van de leraren te verhogen. H-et vliegveld Eelde gaat wel wat erhogen, namelijk de veiligheid van het landen. De oude petroleumlantaarns op de landingsbaan zullen worden vervan- VOOR JONGS MENSEN van 15-16-17-18-19 en 20 jaar (na militaire dienst t/m 23 jaar) ligt een JEUGD-SPAAROVER EENKOMST gereed met een WETTELIJKE TOESLAG van 10%> op het gespaarde bedrag... PLUS DE RENTE I VOOR AUE SPAARDERS hoge rente gemakkelijk opvraagbaar tegoedI TE WADDINXVEEN Da Staat der Nederlanden kampt thans met een tekort; iets. dat in alle standen wel waargenomen wordt. Maar hij is vol vertrouwen, dat deze nood niet blijft, dat men straks zal aanschouwen een schatkist, flink gestijfd. Dan staat de Staat met rente voor jonge spaarders klaar, en kijkt niet op wat centen, Er wacht een Rijksspaarpremie doch geeft met gul gebaar, van liefst wel tien procent; daarmee zijn Wim en Emy toch zeker wel content. En kost dat al miljoenen. aan de arme Vader Staat, zich daarmee te verzoenen past ieder inderdaad. Want spaarzaamheid is zeker een zaak van de eerste rang, een goede wilskrachtkweker, een volksdeugd van belang. En wie in jonge jaren tot sparen is gebracht, zal later vast ervaren haar ongedachte kracht, 't Is daarom wel te hopen, dat onze Jeugdspaarwet, van stapel reeds gelopen, de jeugd tot sparen zet. Scheepers. Altijd gaaf huidje __POEDER «ZALP-OLIE-ZEEP worden Nu onze gemeente zich steeds meer uitbreidt, straten en pleinen ruimer worden, moeten wij dan als kerk ook niet van koers veranderen, moeten wij ook niet ruimer en gemakkelijker over God spreken Niet meer spreken over bekering, zonde en genade. Voor de laatste maal wil spr. hier tegen een waarschuwend woord laten horen. Paulus schreef deze brief in ge vangenschap aan zijn geestelijke zoon Timotheus. hetm waarschuwende te gen de valse leringen die de Kerk binnenslopen. De woorden van Paulus werden toen weersproken en worden ook nu'nog "weersproken. Ieder wil op z'n eigen manier behouden worden. In ons kleine land zijn wel ongeveer 100 bij de wet erkende Kerkgenootschap pen welke zich er alle op beroepen en proberen u waar te maken de ware Kerk te zijn. Paulus schipperde en laveerde niet, maar spreekt telkens over een funda ment dat vast staat, van 'n evangelie niet door mensen maar door God zelf geopenbaard. Sommigen zijn van me ning dat met dit vaste fundament de Kerk wordt bedoeld maar spr. is van gedachte dat het de uitverkiezing be tekent het vaste voornemen Gods in ds verkiezing van zondaren. God kent degenen die de zijnen zijn. Wie zijn de zijnen Velen gaan voor het woord uitver kiezing op de vlucht. Toch is het een trooststuk voor de Kerk. De mens heeft alle rachten door de zondeval verspeeld en alleen in het eeuwig wel behagen Gods is redding voor da zon- ONGEWENSTE OMGANG EN DAN Wat moeten ouders doen, wanneer zien, dat een van hun kinderen et open ogen haar ongeluk tegemoet opt, maar niet naar goede raad wil isteren En ook de leeftijd te bo en is, dat de ouders nog werkelijke invloed op haar uit kunnen oefenen, doordat zij haar zonder meer gehoor zaamheid kunnen dwingen Voor deze grote moeilijkheid zagen ouders van Truus zich geplaatst. Het meisje had omgang gekregen met een jongeman, die niet voor haar deugde, daarvan waren vader en moe der tot in het diepst van htm hart overtuigd. Ze ging een afgrond tege moet. Ze zou moreel afzakken. O, waarom zag ze dit niet in Ze verboden de omgang. Toen dat bet hielp, weigerden ze in ieder ge- "al, de man ooit bij hen thuis te ont- angen. Het werd een smartelijk ge- etensconflict. Ze wisten, dat Truus fdechts wachtte op de dag van haar Meerderjarigheid, die niet veraf meer om het huis uit te gaan. Ze zou ter* htm kind verliezen, als ze bleven 'eigeren, de jongeman, die zo'n fata- invloed op haar leven had a haar ongeluk moest betekenen, te angen. Maar als zij hier wel in temden, zouden zij willens en we- meewerken aan haar ondergang, t konden zij niet met hun geweten «een brengen. Zo werd het dilemma geboren in 't eens zo vredige huisgezin, dat on- bi^'u tweedracht en verdriet mee- r *t. Truus werd stug en gesloten; jertelde njet meer waar ze heen - bekeek haar ouders met har- ^andige ogen, als of ze haar het TO"te onrecht ter wereld aandeden. En het hart van de ouders bloedde. Ze wisten niet wat te doen. Ze baden, opdat hun de weg voor het geluk van htm kind gewezen zou worden. Maar dat kind meende die weg zelf al ge vonden te hebben. Truus werd 21 jaar. De dag daarna stelde ze haar ouders voor de keus Jan erin of zij zij eruit. De ouders wisten, dat de jongeman achter dit 'IDicforij Dit ene weet Li kleedt U ultimatum stond. Capituleren konden zij niet. Behalve al het andere was het ook nog een prestigekwestie voor hen geworden. Dus ging Truus haars weegs. Een adres wilde ze niet achterlaten. Hoe ze leefde en zich er financieel door heen sloeg met haar krappe salaris, wisten de ouders niet. Ze brachten vele slapeloze nachten door. Vader raasde Nu komt ze er ook nooit meer in. Als ze spijt krijgt, wat natuurlijk op een dag gebeurt en met hangende pootjes aan komt kloppen vindt ze de deur gesloten. Ze is mijn dochter niet meer. Maar deze woor den vormden slechts de uitlaatklep voor een diep gekweld ouderhart Moeder begreep het en ofschoon haar eigen droefheid niet minder groot was. trachte ze het voor haar man te verzachten. Alle ouders zouden erop voorbereid moeten zijn dat zulke din gen eenmaal kunnen gebeuren. Er is zo weinig voor nodig, om te maken, dat een kind in zijn eigen ouders vij anden meent ta moeten zien. Ze be hoeven alleen maar in hartsaangele genheden met hen van inzicht te ver schillen. Maar Truus' moeder wist, dat, mocht hun kind in nood komen te verkeren, haar man noch zij ooit de deur voor haar zouden sluiten. Nu konden ze niet anders dan mach teloos toezien; maar als het leven haar dwong beschaamd van haar weg terug te keren, zou ze van hen het verwijt niet te horen krijgen Zie je wel Hebben we bet niet gezegd Nee, hun liefde zou haar moeten op vangen, wanneer ze hen het bitterst nodig had. Juist dan. Marcel. Ds- J. van der Haar nam afscheid van zijn gemeente In een zeer druk bezochte kerk dienst nam Ds. J. van der Haar j-1. zondagavond afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier, wegens zijn vertrek naar St. Maartensdijk, na een verblijf van ruim zeven jaar in onze gemeente. Voor deze bijzondere dienst had Ds. van der Haar als tekst gekozen 2 Tim. 2 19, met als thema het vaste fun dament. Met een inleidend woord ver wijlde spr. in gedachten even in de in aanbouw zijnde Oranjewjjk Daar zijn talrijke huizen in aanbouw, waar aan het maken van een vast funda ment is voorafgegaan. Wie zullen de gelukkige bewoners van worden Gok de stad Gods, het Sion dat bo ven is, wier fundamenten vast liggen, is door Hem gebouwd. Wie zullen daarin wonen Wie zullen behouden Spaar GEREGELD kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1