Weekblad voor Waddinxveen SPAAR BU DE MTdahpo van êf*> Jflaedec de Vrouw TDicforij N UTSS PAAR BA N K Coóp. Boerenleenbank WERELDSPAARDAG 31 OKTOBER 1958 SPAREN MAAKT LASTEN NUTSSPAARBANK nr 696 vrijdag 24 oktober 1958 14e jaargang Adres redakiie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal II.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden 3 8 3 3 De scheepvaart heeft het gedurende de stormperiode wel hard te verduren gehad. Drie Nederlandse schepen kwa men in nood te verkeren. Een motor vrachtschip is dicht bij de haven van Urk gezonken. De opvarenden, de schipper, zijn vrouw en kind konden gelukkig worden gered. In Rotterdam brak brand uit in het vrachtschip „Roschkerk", eigendom van de V.N.S. Over de oorzaak van de brand, die in de machinekamer wera ontdekt, kon nog niets met zekerheid worden ge zegd. De brandweer was de gehele zondag in de weer om het vuur mees ter te worden. De schade is aanzienlijk. Van het een komt het ander. Om in de omgeving Rotterdam te blijven. De recherche heeft daar Ben G., een in woner van de havenstad, gearresteerd wegens het smokkelen van boter. De politie is echter van mening dat G. ook betrokken is geweekt bij het smok kelen van horloges en dat hij ook na dere inlichtingen betreffende het doel van het sportvliegtuig, dat op 14 au gustus verongelukte en waarbij drie mensen het leven lieten, kan geven. Men vermoedt namelijk, dat dit vliegtuig voor het smokkelen van contrabanden werd gebruikt, omdat de heren verwachtten, dat de controle door de lucht nirt zo streng zou zijn als wanneer zij per boot waren ge gaan. line moet bovendien over het gehele bedrag en over de gehele looptijd van de lening betaald worden. Door de vaste maandelijkse aflossing van de lening bedraagt de werkelijke rente tussen de 9-2 en 12°/o. Om nog even bij geld en prijzen stil te staan. Boter en kaas worden weer duurder. Dit vindt zijn oorzaak in de grote vraag naar boter in het buitenland. De groot handelsprijs voor boter is sinds 4 ok tober reeds 21V2 cent per kilo geste gen. Tegelijkertijd werd de toeslag op de uitvoer van boter naar Engeland met 11 cent verminderd. Momenteel is er bij de Tweede Kamer een wetsont werp ingediend tot opheffing van het mengverbod van roomboter en mar garine. Het zal dan de margarine-fa brikanten worden toegestaan en me lange te maken. Het in de melange aanwezige vet zal voor ongeveer 15°/o uit melkvet moeten bestaan, maar zo wel het Produktschap voor Zuivel als het Produktschap Margarine, Oliën en KUNNEN UW KLEUTERS VRIJUIT RAVOTTEN Een moeder, die haar kleuter niet in de gelegenheid stelt zoveel te spe len als het kind maar wil en niet be lemmerd door te stijf zittende en te warme kleren of door het gebod nergens aan te komen" doet iets wat even erg is als het onthouden van vordsel. Dat spelen is nodig voor de groei en de oefening van het lichaam, cTDicforij Dit ene weet lu kleedt U H;t is niet geheel onwaarschijnlijk dat ieder eerdaags aan de voetbalpool kan meedoen. De commissie-loterij- wejs heeft minister Samkalden geadvi- sier.jp, een goed tcixganiseerde voet- ^Bbdipool toe te laten. Daarvoor zullen er verschillende wijzigingen in de lo- terijwet nodig zijn. Mij verwacht dat minister Samkalden binnen afzienbare tijd een voorstel betreffende de wij zigingen bij de Tweede Kamer zal in dienen. Voorts ziet de commissie geen aanleiding om in de wet plaats te maken voor alle mogelijke soorten geldverslindende puzzels, welke in kranten en tijdschriften verschijnen. Een loterij kost geld. Wellicht heeft daarom een bank in Amsterdam het systeem van de per soonlijke leningen in Nederland ge ïntroduceerd. Bij deze bank kan men tussen de 25 en 55 jaar geld lenen zon der onderpand. De minimum lening is 500,en de maximumlening is J 4.000,—. Hat verstrekken van de sning is afhankelijk van de informa- ies van de bank en het beroep en inkomen van de aanvrager. De rente bedraagt 5 procenit. Bij vooruitbeta- TE WADDINXVEEN KANAALSTRAAT 9 TELEFOON 668 -T* VOOR JONGE MENSEN van 15-16-17-18-19 en 20 jaar (na militaire Jaar> ligt een JEUGD-SPAAROVER gereed met een WETTELIJKE PLUS DE^RENTe!0/0 °P het 9espaarde bedra9— VOOR AUE SPAARDERS een hoge rente gemakkelijk opvraagbaar tegoed I TE WADDINXVEEN maar ook voor het uitleven van span ningen. Een kind van li is al geen kistkalf meer, dat in een box kan worden op gesloten. Bij voorkeur zal op de kleuterleef tijd de dag ook zoveel mogelijk buiten worden doorgebracht. Zelden is het weer werkelijk ongeschikt daarvoor. Laat het kind 's morgens maar dade lijk naar buiten gaan, ook al lijkt het da volwassenen misschien wat koud of wat winderig. Het kind is steeds in beweging en het zal er weinig last van hebben. Trek de dreumes kleren aan, waar hij niet netjes on hoeft te zijn en stop de kleine 's avonds liefst in een vol bad, waardoor het kind weer zo schoon als een engeltje in bed terecht komt. D a grote moeilijkheid is voor vele ouders waar ze een geschikte speel- gelegenheid voor de kleuters vandaan moeten halen. Een eigen tuintje met een zandbak is ideaal, helaas kunnen velen zich zoiets niet verschaffen. Een balcon of veranda is dikwijls te klein maar bovendien niet ongevaarlijk. Qp straat laten spelen als de kleuter nog klein is, is al evenmin aanbevelens waardig. Van huis uit toezicht uitoefenen op de straat is meestal niet doenlijk; vaak komt er door een straat veel en sn-l verkeer, Speelweiden of -plantsoenen met klimrekken, een zandhoop en andere plezierige dingen bieden in sommige plaatsen uitkomst aan hen, die niet over een eigen ter rein beschikken. iPepacVit fcteine. ^tcUiagen v-0-oA, uw- gAo-te uilgau-en jin er mee op en ga er trouw mee door. Uw verstandige daad zal met een fraaie kalender worden beloond. De Nutsspaarbank is sinds 1 oktobe GEHELE DAGEN voor het publiek geopend. j.l. Vetten achten het om verschillende redenen ongewenst zowel voor het binnenland als voor het buitenland deze melange te vervaardigen. Om andere redenen is men er toe overge gaan om een landelijke telefoongids te vervaardigen. Het eerste deel zal in april ,59 verschijnen en bevat de let ters A t/m G. het tweede deel zal in augustus verschijnen (H t/m N) en het derde (O t/m Z in december. Alleen de drie grootste steden, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, zullen niet in het boek worden opgenomen. De prijs van de gids is 6 gulden en voor de lokale gidsen van drie steden gulden per stuk. Ook zullen er in J 13 districtsboeken uitkomen. De te lefoonbibliotheek van Nederland, be staande uit 22 delen zal totaal f 33.— (papieren omslag) en 44.— in kar tonnen omslag kosten. Een veehouder te Alkmaar kostte het veel moeite om zijn gestolen auto terug te krijgen. Hij bezocht o.a. auto veilingen. Plotseling zag hij de wagen staan, liet de voorband leeglopen en maakte de bougiekabels los. Daarna waarschuwde hij de politie, die even later de dief arresteerde. De dief zei de auto in Utrecht gekocht te hebben, maar wist zich niet meer de naam van de koper te herinneren. Ouders, weest niet tevreden zolang deze kwestie voor uw kleuter niet be vredigend is geregeld, er hangt zoveel van af voor de lichamelijke en psychi sche gezondheid! Mee uit wandelen nemen of achterop de fiats vervoeren is ni at geschikt als vervanging van het buitenravotten. Voor een kleuter is niets zo vervelend als netjes meelo pen met volwassenen en niets zo ver moeiend als gedwongen stilzitten. Het speelgoed buitenshuis kan be halve uit een zandbak waarin ook met water mag worden gekliederd - bestaan uit een schommel, een loop plank, tuingereedschap en allerlei rom mei, waar de kleuter bijzonder geïnte resseerd mee bezig kan zijn. Ook voor binnenshuis moet men wel bedenken, dat de fantasie vraagt naar lapjes, versiersels, allerlei afge dankte voorwerpen en dat prachtig uitgewerkt speelgoed voor de kleuter meestal waardeloos is. Wel is het een eis, dat alles wat aan teken, en kleurmateriaal blokken, poppen en speelgoedbeesten in huis komt, van stevige kwaliteit is en geen kans op verwondingen of vergiftiging geeft. In een instelling als het Mu seum voor Ouders en Opvoeders te Rotterdam kan men de vaders en moeders daar wel aan voorlichting helpen. Dr. H.W.S. Officiële mededeling WEG AFSLUITIN G Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat de Noordkade onder die gemeente met ingang van 27 oktober 1958 geduren de twee dagen of zoveel langer als zal blijken nodig te zijn, voor het verkeer met alle voertuigen op meer dan drie wielen, zal zijn afgesloten. Waddinxveen, 21 oktober 1958. noermameest"r en wethouders voor- a. De secretaris,'a|T. al;.... Spaar GEREGELD kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1