üeekblad voor Mfaddinxveen SPAAR BIJ DE nutsspaarbank Hlaeder de Vrouw De Sydefyd van de week Coöp. Boerenleenbank WERELDSPAARDAG 31 OKTOBER 1958 TDicforij SPAREN LASTEN LICHTER NUTSSPAARBANK nr 697 vrijdag 31 oktober 1958 14e jaargang Adres redaktie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Dertien, bijna allen jonge mensen onder de dertig jaar, hebben dit week einde de dood gevonden bij verkeers ongelukken. Een zeer ernstig ongeluk gebeurde op de snelweg tussen Rotterdam en Delft. Door een onverwachte manoeuvre van een vrachtauto die daardoor dwars over de weg kwam te rijden, boorde zich een personenwagen, waar in twee jonge gezinnen met hun kind je zaten, in de vrachtauto. Beide auto's vlogen in brand. Vijf inzitten den van de personenauto vonden hier bij de dood. Een vrouw werd in zeer ernstige toestand in een ziekenhuis op genomen. De 20-jarige chauffeur en zijn broer, die naast hem in de vracht auto zat waren danig overstuur. De bestuurder van een wagen, die vlak achter de verongelukte auto reed remde zo hevig, dat de wagen kantel- d®. De dame kon er ongedeerd wor den uitgehaald. In Soest verongelukte een Volkswagen, waarin een verloofd paar was gezeten. Het meisje dat deze wagen bestuurder was nog niet in het bezit van een rijbewijs. De auto reed tegen een boom. De botsing was zo hevig, dat beiden op slag dood waren. Een triest weekeinde. Verdriet dat volgde op de grote vreugde, toen de heer de Bruin uit Geleen zag, dat hij een goede kans maakte op de eerste prijs uit de KNVB-pool, heerste ook in dit gezin, toen bleek dat de secretaris van de club, waar de heer de Bruin lid van was, vergeten had hem aan de Bond door te geven. De heer de Bruin be taalde zijn contributie, maar ook de contributie voor de Bond. Toch kon de KNVB niet, krachtens de bepa lingen, de prijs van 22.000 gulden aan de heer de Bruin uitkeren. Als pleis ter op de wonde hebben zijn drie me dewinnaars besloten elk 3.000,— aan de heer de Bruin af te staan. Deze laatste laat het er echter niet bij zit ten en zal langs gerechtelijke weg, trachten toch de gehale som in han den te krijgen. Een andere pechvogel was een jongeman in Rotterdam, die een stilstaande tram aan de verkeerde kant voorbij ging. Een agent hield hem aan, vroeg zijn naam en adres, welke de jongen prompt opgaf. De agent verzocht de jongen daarop hem maar te volgen naar het bureau. Daar bleek dat de knaap een vals adres had opgegeven. Jammer voor hem echter was, dat het adres wat hij opgaf, het adres was van de agent die hem bekeurde. De knaaD kreeg toen nog een 2e verbaal wegens het op geven van een valse naam en een ver keerd adres. Een procesverbaal kreeg ook de 19-jarige Hagenaar, die gedu rende 4 zondagen als predikant de dienst in het dorpje Moerkapelle heeft geleid. Begin september kwam de knaap voor het eerst in het plaatsje. Hij vertelde dat hij theologisch kan didaat was en wachtte op zijn beves tiging in een gesticht te Ermaio. Hier hoorde hij ook een en ander over de vakanties en het vertrek van de plaat selijke predikant. Hij wist een af spraak met een van de ouderlingen te maken 14 september hield hij zijn eerste preek. Later heeft hij er nog drie gehouden. De meest© inwoners vonden zijn preken lang niet gek. An deren vonden evenwel daf hij wel wat gemakkelijk praatte. Later bleek, dat de jongeman preken van andere pre dikanten gebruikte, waar hij zelf wat omheen fantaseerde. De rijkspolitie uit de gemeente gaat nu na op welke wijze de jongeman zich eigenlijk strafbaar heeft gemaakt. Men denkt aan oplichting, omdat hfj voor zijn preken volgens een vastgesteld tarief werd betaald. De Hagenaar is wel wat je noemt hoog geklommen en diep gevallen. Hoog gaan ook de Nederlandse ra ketten. Bij Texel is de eerste Neder landse raket gjetlanctierd. Hellaas i3, hef evenals vaak bij de raketproeven van grotere landen, geen sukses ge worden. De potloodachtige neus van de raket, welke instrumenten bevatte is niet terug gevonden. Ondanks het feit dat er aan de kop een parachute Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk s woensdagsavonds inzenden DE VLUCHT IN HET SNOEPEN Met Josientje gaat het de laatste tijd niet best. Ze is vijf jaar en tot dusver hebben ze om te zeggen geen kind aan haar gehad. Josientje was een gemakkelijk, tevreden kindje met een opgeruimde, meegaande natuur. Dat kwam moeder goed te pas, want naast haar huishouden zat ze in een heleboel liefdadigheidsverenigingen, die haar veel tijd kostten. Het trof ook goed, dat ze buren hadden met een VOOR JONGE MENSEN van 15-16-17-18-19 en 20 dienst t/m 23 jaar) ligt een JEU INKOMST gereed met een WETTELIJKE oil nnl1! J#? °P ^et gespaarde bedrag... Jaar (i GD-SPAAROVER. na militaire PLUS DE RENTE I VOOR RUE SPAARDERS een hoge rente gemakkelijk opvraagbaar tegoed I TE WADDINXVEEN V&CVt keJjZAMA». TE WADDINXVEEN KANAALSTRAAT 9 TELEFOON 668 iPspaoAt (kleine hecUiayen w&i uw. qAoie uityawen Begin er mee op en ga er trouw mee door. Uiv verstandige daad zal met een fraaie kalender worden beloond. De Nutsspaarbank is sinds 1 oktober j.l. GEHELE DAGEN voor het publiek geopend. zat en er een amfibie vliegtuig en een helikopter met rubber drijvers klaar stonden. Om even bfj de helikopter te blijven. Amsterdam zal binnenkort met Rotterdam verbonden zijn d.m.v. helikopters. Deze landen in Rotterdam op de nieuwe luchthaven en voor Am sterdam op Schiphol. De n.v. Aero Contractors is voornemens op 4 no vember met een proefvlucht te be ginnen. De vluchten worden gemaakt mat een Verstol 44. welke 15 perso nen kan bevatten. Uit Den Haag kwam het volgende nieuws. Mr. J. Aartsen heeft nl. zijn benoeming tot minister van verkeer en waterstaat aanvaard. De benoeming zal ingaan, wanneer koningin Juliana de heer Aartsen heeft beëdigd. 'TDicforij Dit ene weet li kleedt U (Vervolg van Moeder de Vrouw) Gelukkig dat moeder in een helder ogenblik begrepen heeft. Ze heeft het grootste deel van het verenigingswerk opgegeven, om haar kind op te van gen. Ze hield zich met haar bezig en nam haar mee naar buiten. Toen zij moeders aandacht kreeg, had Josien tje al gauw geen behoefte aan snoe pen meer. En toen zij enige maanden later naar de kleuterschool ging, leer de zij zich ook weer bij andere kinde ren aanpassen. Marcelle. dochtertje van Josientjes leeftijd. De twee kleine meisjes waren onafschei delijk en wat het prettigste was, het buurhuis stond altijd voor hen open, wanneer het geen weer was, om bui ten te spelen. Waarmee ze zich alzo bezig hielden wist moeder niet precies. Josientje kwam wel altijd met hele verhalen thuis, maar die drongen meestal maar half tot moeder door. Het voornaam ste was, dat ze wist, dat Josientje goed bezorgd was. want de moeder van Paula, het vriendinnetje, had geen an dere dingen aan haar hoofd en kon al haar tijd en haar volle aandacht aan de kinderen geven. Dat deed ze ook. Het was haar nooit teveel. Er mochten zoveel buurkinde ren over de vloer komen, als er wil den. Haar huis leek een soort bewaar school, voor de buurt. De andere moe ders vonden het wel gemakkelijk. Vreemde verschijnselen Het nare was, dat ze op een dag naar een andere plaats gingen verhui zen, omdat de man overgeplaatst werd Van die tijd af begon er iets met Jo sientje niet goed te gaan. Ze werd stil en lusteloos. Ontevreden en mok- kerig kon ze in een hoekje zitten en hoe moeder ook animeerdeGa toch lekker buiten spelen! ze had er geen zin in. In het begin probeerde moeder ge duld op te brengen. Het kind miste natuurlijk haar vriendinnetje en het gastvrije huis en kon haar draai nog niet vinden. Maar al spoedig maakte dat gehang van haar dochtertje moe der prikkelbaar. Er woonden nog ge noeg kinderen in de straat. Ze kon toch met anderen spelen Josientje bleek er niet toe te bewegen. En wat erger was, ze begon rare dingen te doen. Ze zeurde telkens om snoep- centen. Een paar maal had moeder haar betrapt bij de koekjestrommel. Ze begon een ontstellende snoepzucht te ontwikkelen; zelfs de jampot bleef niet veilig voor haar. De maat raakte vol, toen moeder merkte, dat Josientje geld uit het potje in de keuken had weggenomen, om er ijsjes voor te kopen. Dit bracht moeder in een toestand van paniek. Stak er een dievegge in haar kind? Wat moest er uit haar groeien Snoepgoed als troost. Ze heeft Josientje door elkaar ge schud, om de waarheid eruit te krij gen. Zeg op, waarom doe je dat Krijg je niet genoeg te eten? Ik weet met, heeft het kind gesnikt, ik verveel me zo. Opeens was het of moeder de ogen geopend werden. Ik verveel me zo is verveling niet de kern van alle Josientje, zo gewend aan de afleiding in het buurhuis, had zich opeens van alles losgelaten gevoeld. De andere kinderen konden haar het vriendinnetje niet vergoeden. Moeder had geen tijd voor haar. Het snoepen ward een soort troost, waar ze in wegvluchtte. Een verdoving voor ha81- eenzaamheid en verveling. (Vervolg middenkolom onder aan). Spaar GEREGELD kleine bedragen voor uw grote uitgaven bij de TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 De Spaarbank voor groot en klein

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1