Weekblad voor Waddinxveen Coöp. Boerenleenbank JUtotwukafying, Iflócdec de Vrouw NUTSSPAARBANK De SyUe^d vmsi de week ïen. a^cAeid PxtfcjeA-auiatid Afscheid burgemeester Warnaar Een Jeugd- Spaarovereenkomst schoolsparen. TDicfonj 3 procent nr 702 vrijdag 5 december 1958 14e jaargang Adres redakils en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk s woensdagsavonds inzenden Ook vrijwilligers van de landmacht en de luchtmacht zullen voor uitzen ding naar Nederlands Nieuw Guinea in aanmerking komen. Reeds eerder melden we dat het beroeps- en reservepersoneel van land— en luchtmacht naar dit gebied zullen gaan. Men heeft deze maatre gel genomen in verband met het feit, dat het ontwerp tot het wijzigen van de dienstplicht nog- geen kracht van wet heeft gekregen. De vrijwilligers zullen voortkomen uit de luchtdoelartillerie en uit de commandotroepen. De mogelijkheid bestaat dat de mid delbare ambtenaren een kleine sala risverhoging krijgen. De centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken heeft over dit on derwerp met de minister van Binnen landse Zaken, mr. A. A. M. Struyken gesproken. De minister gaf toen aan het slot van het gesprek te kennen, dat hij een en ander nog eens nader wil overwegen. De 36-jarige landbouwer uit Garijp heeft bekend, dat hij in de nacht van 16 op 17 november een inwoner van Garijp, Jouke Kloosterman, 21 jaar, met een gehuurde auto, opzettelijk heeft aangereden. Echter - volgens verdachte - was dit niet zo de bedoeling. Hij wilde Kloosterman door een duw met z'n wagen, slechts laten vallen. Het slachtoffer raakte bewusteloos door de val en verdronk. Verdachte vertelde onder meer, direkt na het ongeluk naar de politie te zijn gegaan om daar te vertellen, dat hij nabij het dorp een aanrijding had gehad. De aanrijding gold als wraak voor een afranseling, die Kloosterman hem eens had gegeven. De Haagse recherche heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de 31-jarige Haagse autoconstructeur L. J. van B. gearresteerd, die ervan wordt verdacht de Zuidhollandse Bank n.v. te Den Haag voor zeker vijfhon derdduizend gulden te hebben opge licht. Van B. heeft dit bedrag opge nomen door gebruik te maken van valse wisselbrieven. Vermoedelijk had hij dit bedrag nodig voor de financie ring van de door hem ontworpen sportwagen Citeria. Van B. heeft ruim twee weken ge leden, zijn nieuwe sportwagen voor het publiek gedemonstreerd! On het circuit van Zandvoort. Hij vertelde toen, dat de auto door het Scheve- ningse automobielbedrijf, waarvan hij mededirekteur is, in serieproduktie (voorlopig 4 auto's per week) zou worden gebouwd. De Hagenaar kreeg uiteraard bij deze gelegenheid veel medewerking van, pers, televisie en film. De prijs van grammofoonplaten zal niet worden verlaagd. Dit in tegen stelling tot de wens, die minister Zijl stra (ekonomische zaken), te kennen gaf. Ook zal de wens van de handel de prijzen van de grammofoonplaten te verhogen, niet in vervulling gaan. De omzet van platen is zeer respek tabel* Steeds meer mensen schaffen zich een pick-up aan. Van de grote platen is de omzet daarentegen wat teruggelopen. Een paard heeft in Wansum (Noord Limburg) een ongeluk veroorzaakt als gevolg van het feit dat het schichtig werd, toen het werd beschenen door de koplampen van een auto. Met een sprong stortte het dier zich op de auto, waardoor twee inzittenden (zus ters) respektievelijk een beenbreuk en een hersenssehudding opliepen, terwijl de bestuurder en zijn vrouw lichte verwondingen kregen. Het paard, dat met twee collega's uit een weiland was ontsnapt, vlucht te weg en werd later herkend aan een wonde aan de borst. En ook een bittere teleurstelling schijnt men nog steeds voor zeer heil zaam te houden. Het beteuterd kin dergezichtje voor een leeggebleven schoentje is in veler oog even grap pig- Ach mensen, kwel die hummels toch niet. Ze vinden het zo erg en waaruit bestaan hun overtredingen nu eigen lijk Ze zeggen wel eens een lelijk woord. Doet u dat niet I Kinderen jokken wel eens, ze heb ben uit onachtzaamheid wel eens iets laten valleni ze hebben moedwillig wel eens iets stuk gemaakt. Ze kunnen al het eten wel eens niet op waarmee de opvoeders hen willen volproppen en hun gezonde re actie op dat onverstand wilt u dan weer gaan straffen. Moeten de kinderen dan helmaal geen straf krijgen O ja, soms wel Maar dan toch alleen de ouderen, die al een zekere verantwoordelijkheid voor hun daden kunnen dragen. Maar gaat u nu niet de grote kin deren, die al zo leuk zelf surprises voor iedereen bedenken, het een beet je betaald zetten als ze wel eens on hebbelijk of ongehoorzaam zijn ge weest. Ontmoedig de kinderen niet, breng geen wrok in hun harten, breng geen nodeloze wrangheid in him jeugdig bestaan. Dr. H. W. Scalongne KIJK EENS EVEN ZWARTE PIET OF JE OOK STOUTE KINDEREN ZIET Sint Nicolaas is de verpersoonlij king van de mildheid en de goed geefsheid. Zelfs de kleintjes, die nog niet naar school gaan en die de waar heid omtrent de over de daken rij dende heilige niet kennen, weten daar al over mee te praten. Zo jong als ze zijn, hebben ze al heel gauw in de gaten dat het ver band met elkaar houdt als je 's a- vonds liedjes zingt bij de schoorsteen en 's morgens iets moois of lekkers in je klaargezette schoen vindt. Die kleuters gedreven door de pri mitiefste en minst verbloemde heb zucht, kennen de vreugde van het zelf verrassen nog niet, ze laten zich an dere gulheid aanleunen. Maar wat is het toch heerlijk voor de grote ménsen om de ongebreidelde verwachtingen en de intense vreugde van de kindergezichtjes af te lezen. Wat kunnen die goedige sinterkla zen een glans in het kleuterleven brengen. Die glans zal hun altijd bij blijven en hun helpen om later, in hun eigen gezin, warmte en gebor genheid uit te stralen. De sinterklaasviering is een glans punt in het leven van de Nederlandse kinderen. In al onze gezinnen is de vijfde december een biezonder gezel lige feestelijke dag vol geheimzinnig gedoe. Maar dan is er aan dit alles ook nog een keerzijde, vooral voor de hummeltjes. Sinterklaas hoort en ziet alles. En inplaats dat ie dat nu met een weer vergeet Nee, alles wat ie zo te weten komt, wordt opgeschreven in een heel groot boek. Op zijn verjaardag leest hij daaruit tergend langzaam voor, welke wandaden er zijn begaan. Daarna maakt hij allerlei zure op merkingen en tot slot dreigt hij met meneemen in de zak, helemaal naar Spanje, als dergelijke dingen hem het volgend jaar opnieuw ter ore zouden komen. Uit de brand ben je als zo'n Sin terklaas. En dan te bedenken dat 't vroeger allemaal nog veel erger was, want in onze verlichte tijd blijft het alleen maar bij dreigen. Nog niet zo lang geleden ging zwarte Piet op bevel van zijn baas of voor eigen plezier tot handtastelijk heden over. Met je hoofd naar be neden in de zak is wel heel erg naar. De tegenwoordige ouders hebben iets tegen slaan en opsluiten. Merk waardigerwijs behoort het bangma- ken van kinderen nog tot de goede omgangsvormen. Iedereen vindt dat moppig. Vader heeft zijn grijze sokken voor het zeventiende jaar, Moe haar zesde reisétuitje met een vijltje en een schaar. Maar ze zijn er toch zo blij mee, als cadeautje heel apart, Want hier spreekt op 5 december toch maar weer het goeie hart. Miep zit met 'n lichte lipstick, voor zo 's morgens net uit bed, Helemaal verkeerd begrepen door haar lieve domme Fred. Teunis wringt zich in een mouwvest, door zijn Annie zelf gewrocht, Hij denkt om de drie minuten stil, mijn laatste ademtocht. Maar kijk, zie je, dat is heerlijk, niemand die het ernstig vindt, Alles wat 'n beetje misloopt, komt toch op de rug van Sint Hij heeft weer eens niet geluisterd, hij ziet niks, al loop je naakt, en hij heeft juist van de tweeling de verlanglijst weggemaakt. Sint is deze vrijdagavond braaf, stompzinnig en seniel, die met geld heeft lopen smijten, maar dom als een ouwe ziel. Gaarne voldoe ik aan het verzoek van de uitgever van ons Weekblad om, bij mijn heengaan als Burge meester, nog een enkel woord tot de bevolking van Waddinxveen te rich ten. Dat kunnen slechts woorden van dank zijn. Ik ben dankbaar voor wat er in de elf jaren van mijn burgemeesterschap is tot stand gekomen. Ik dank God, die mij in staat stel de deze 11 jaar te werken voor het dorp dat mij lief geworden is, en die deze arbeid heeft willen zegenen. Ik dank allen, die door hun mede werking deze arbeid en deze resul taten hebben mogelijk gemaakt. Ik dank voor alle medeleven en sympathie die ik, zowel in droeve als Foto Sjaak Noteboom in blijde dagen, van de zijde van de burgerij heb mogen ondervinden. Ik dank voor alle hartelijkheid, bij mijn afscheid ondervonden, en voor de prachtige cadeaux die ik mocht ontvangen. Dat practisch iedereen zijn steentje hiervoor heeft bijgedra gen, maken deze schone geschenken nog zo veel waardevoller voor mij! Ik ben dankbaar dat ik in Wad dinxveen kan blijven wonen. Moge God ons dorp met zijn prach tige mogelijkheden, en zijn bewoners, onder leiding van zijn nieuwe burge meester zegenen en een gelukkige toekomst schenken. Uw oud-burgemeester, A. WARNAAR Jz. Sint kan toch wel ruilen, vraagt 'n vrouw in 't wilde weg, Niemand antwoordt en zij piekert van wie is dat prul nou zeg. Eerlijk, het is steeds een wonder, dat in heilig, rood gewaad, stoute Sint niet zelf als eerste, in de zak naar Spanje gaat Jaap Mijderwijk Een laatste raadsvergadering - £en druk bezochte receptie Aanbieding van geschenken Zaterdag j.l. heeft Burgemeester Warnaar afscheid genomen van onze bij de te Waddinxveen is een ideale aansluiting op het Boven de normale rente ontvangt u een pre mie van 10 pCt over het gespaarde kapitaal met rente. gemeente die hij gedurende 11 jaren zo geestdriftig en voortvarend heeft geleid. Duidelijk is hierbij naar voren ge komen welke belangrijke plaats hij m de gemeente innam en hoeveel sympathie hij zich in die jaren heeft verworven. In de raadsvergadering, waarin als enig stuk aan de orde kwam het ko- ninklijk besluit, waarin aan burge- meester Warnaar eervol ontslag wordt verleend, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als bur gemeester bewezen, zaten de raadsle den tussen de velen, die naar de raad zaal waren gekomen. Tot de aanwezi gen behoorde de heer G. van Weele hoofdcommies van de afdeling kabi net ter provinciale griffie als verte genwoordiger van de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, burgemees ters van vele plaatsen in de Goudse streek, drs. L. J. v. d. Meulen, com mandant van het district Leiden van de rijkspolitie, de heer L. Schipper, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alphen a. d. Rijn, alsme de vertegenwoordigers van de Wad- dinxveense geestelijkheid en vereni gingen. Ook waren aanwezig mr. ir. B. W. Haveman, regeringscommissaris voor emigratie, en de heer P. C. Elfferich te Delft, vice-voorzitter van de Chr. Emigratie-Centrale, van welke orga nisatie de heer Warnaar voorzitter is. Tot de genodigden behoorden voorts vrienden uit Sassenheim waar burge meester Warnaar vroeger woonde en in het hloembollenbedrij f werkzaam was en uit Hazerswoude, de plaats, waar de. heer Warnaar van 1934 tot 1947 (uitgezonderd de oorlogsjaren) burgemeester was. De wethouder A. Oudfjk heeft in gevoelvolle woorden de betekenis van de scheidende burgemeester voor de gemeente geschetst. Toen u hier kwam aldus spr. moest alles nog op gang worden gebracht en daann is u voor treffelijk geslaagd. De woningbouw is met kracht aangevat, noodzakelijke werken kwamen tot uitvoering en in een tijdsbestek van 11 jaren is het aanzien van de gemeente totaal ver anderd. U hebt prettige verhoudingen geschapen, zowel in de vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders, als in die van de gemeen teraad en u was er op uit om steeds de scherpe kantjes weg te nemen. Waddinxveen is dankbaar voor alles wat u heeft gedaan en daarom heeft ook de raad besloten het plantsoen bij het sportpark de naam te geven van „Burgemeester Warnaar-plantsoen". De heer Oudjjk bood vervolgens na mens de raadsleden een vulpen met inscriptie aan. De wethouder Pille zei, dat de bur gemeester zich zo bemind had weten te maken omdat hij boven de poli tieke partijen stond en voor iedereen te spreken was. U hebt van onze ge meente een woongemeente gemaakt, voor allen, die hier hun werk hebben terwijl juist het laatste jaar vele fo rensen zich hebben gevestigd. De heer Venema zei dat de ver wachtingen verre overtroffen waren en dat de heer Warnaar een goede re clame voor de a.r.-partij was geweest temeer omdat de grote plaatsen voor burgemeesterszetels voor die partij niet weggelegd schijnen te zijn. Spr. uitte de wens, dat alle plannen, die gereed liggen ook spoedig tot uitvoe ring zullen komen. De heren van Oosten en Noor lan der prezen de samenwerking en de vriendschap van de burgemeester voor een ieder. Door uw vertrek, al- 'TDicforq Dit ene weet U kleedt U dus de heer van Oosten, wordt een domper gezet op de vlam, die hier zo fel heeft gebrand. Mevr. van der Torren-Veendorp huldigde de burgemeester als een man, die de vrouw het bewustzijn heeft bijgebracht een taak in het o- penbare leven te hebben te vervullen. Zij wees daarbij op de instelling van een damesadviescommissie voor de woningwetbouw. TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 - Telefoon 668 Ingaande 1 januari 1959 zal de aan inleggers te vergoeden rente worden verhoogd en ge bracht op (geen rentegevend maximum)

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1