Weekblad voor Waddinxveen Coöp. Boerenleenbank JleHtevuk&fyUify toozdtc de Vrouw NUTSSPAARBANK ut SvUezei van de week TDicfonj Een Jeugd- Spaarovereenkomst NIEUWS uil onze wMhjd schoolsparen. TANDPASTA IVOROL KERSTZANGAVOND %otdeAjong£n&tiedje N UTSS PAARBANK GESLOTEN 3 procent 703 rijdag 12 december 1958 14e jaargang Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. KontraktprIJs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Adres redaktie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Nu Sint Nikolaas ons land weer heeft verlaten hebben de winkeliers hun balans weer opgemaakt. Wel, het resultaat was verre van slecht, inte gendeel. Er werd zelfs meer verkocht dan voorafgaande jaren. Het meest in trek waren de grammofoonplaten en de pockets-books. Opvallend was het echter, dat de kopers en koopsters over het algemeen van het standpunt uitgingen, goedkoop is duurkoop. Men betaalde nu liever iets meer. Een gunstig teken derhalve. Doch dit geld niet in mindere mate voor het ministerie van Sociale Zaken. Dit departement kwam namelijk tot een conclusie uit het werkloosheidcijfer van de afgelopen maand. Het aantal werklozen steeg welis waar, maar gezien de stijging, die in deze maanden altijd optreedt, was de ze thans gelukkig minder dan ieder een had durven en mogen verwachten Hetgeen uiteraard wil zeggen, dat de werkgelegenheid in november weer is vooruitgegaan. Een minder prettig be richt komt uit Amsterdam. Daar vond namelijk een ernstig ver keersongeluk plaats als gevolg van de gladheid. De opritten van de nieuwe brug bij Sehellingwoude zijn in deze tijd van het jaar zeer glad en gevaar lijk. Dat ondervond een ingenieur, die met zijn auto slipte en over de kop sloeg. Een dokter, die toevallig het ongeluk zag gebeuren evenals zijn zoon, stapten uit de auto om te zien wat de gevolgen waren. De ingenieur had geen noemenswaardig letsel op gelopen en terwijl de heren nog wat stonden na te praten slipte een be- tonauto en gleed op zijn kant op het groepje in. De dokter werd op slag gedood, zijn zoon en de chauffeur van de betonauto werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Ook nu stond Vrouwe Fortuna aan de zijde van de ingenieur. Weer geen letsel. En om dan nog even bij de auto's te blijven. De mogelijkheid bestaat dat de twee de Nederlandse auto - een sportwa gen - in produktie zal komen. Het is zo langzamerhand berucht geworden „Giteria", die werd gebouwd door een Haagse ontwerper, die in het middel punt van de belangstelling stond (staat) door grote zwendelarij. gulden per werkdag aftrekken tot 'n maximum - natuurlijk - van 624 gul den per jaar. Bovendien zal er geen aanslag volgen als de inkomsten van de werknemer niet meer dan 6.900 is en van de ander niet meer dan 300,-. Ook voor een andere catagorie is er goed nieuws. De studerenden na melijk mogen studiekosten aftrekken als deze meer bedragen dan 200 gul den. Voorts zullen de inkomsten van minderjarigen alleen dan bij de in komsten van de ouders worden bij geteld, voor zover het inkomsten be treft uit vermogen en persoonlijke verplichtingen. Studiebeurzen in de vorm van periodieke uitkeringen wor den alleen aan het kind toegerekend, zelfs wanneer de ouders hiervan het wettelijk vruchtgenot hebben. En dan als laatste punt. Het mini mumbedrag aan verwervingskosten, dat altijd van het inkomen wordt af getrokken wordt verhoogd van 100 tot 120 gulden. Als de vrouw werkt van 200 tot 240 gulden. 'TDicforij Dit ene weet U bij de te Waddinxveen is een ideale aansluiting op het Boven de normale rente ontvangt u een pre mie van 10 pCt over het gespaarde kapitaal met rente. kleedt U Veel zijner schuldeisers zien echter wel wat in het wagentje en onder handelen met de raadsman van de Ha genaar. De sportwagen zou tegen een aanzienlijk lager bedrag, dan de Ha genaar had genoemd, in de handel kunnen worden gebracht. De schuld eisers gaan vermoedelijk van het standpunt uit beter iets, dan niets. Dit laatste vond ook een Duitser, die een aantal lezingen in ons land heeft gehouden. Hij heeft de opbrengst van zijn lezingen naar Rotterdam ge stuurd als een kleine bijdrage bij de door deze stad in de oorlog geleden schade. In dit geval gaat het echt niet om het geld, maar de goede wil. Een goede wil toont ook minister Hofstra (een van onze bekendste) die deze week nieuwe belastingwetten voor de belastingbetalende getrouwde vrouw heeft ingediend. Als deze we ten worden aangenomen, zal genoem de vrouw minder belasting behoeven te betalen. Weliswaar zal het inko men van de man en vrouw nog bij el kaar opgeteld worden voor de inkoms tenbelasting, doch de vrouw, die mins tens vier uur per dag werkt mag drie I Een kleuter mag nog gerust het klokje rond slapen. Bovendien doen de jongsten ook nog een middag slaapje, dat soms wel enige uren in beslag neemt. Het is niet gewenst om met de ge woonte van 's middags slapen te la ten breken voordat het kind een jaar of vier is. Uitlatingen als: overdag wil ie niet meer slapen, hoort de kin derarts niet graag. Om te beginnen moeten zulke klei ne kinderen nog niet zo'n wil hebben, dan is er met de opvoeding iets niet helemaal in orde en bovendien kun nen de kleuters de middagrust best gebruiken. Er zijn zelfs oudere kinderen, die het heel best bekomt 's middags een uiltje te knappen, al is het maar een of twee maal in de week. Het breekt de soms lange dag op een voor alle partijen aangename en gezonde ma nier. Natuurlijk zijn er persoonlijke ver schillen, niet iedere kleuter heeft er behoefte aan om veertien uren per etmaal te slapen. Waar echter wel de hand aan ge houden moet worden is dat de bed tijd dadelijk na de avondmaaltijd in gaat. Kinderen daarna nog mee uit nemen mag helemaal niet te sprake komen. Wat al die hangerige hummels 's avonds nog langs de weg doen is ons niet duidelijk. De verjaardag van oma en het feestje van schoonzus zijn daarvoor geen excuus. Er is zelfs veel voor te zeggen, dat de kleintjes worden gewassen en ge baad en hun nachtkleren aankrijgen voordat het avondeten begint, zodat ze direkt na afloop daarvan naar hun slaapkamer kunnen. Het is in alle opzichten gewenst, dat het kind een afzonderlijk fris slaapvertrek heeft. Helaas laat de wo ningnood dit lang niet altijd toe. Moet men, door huiselijke omstan digheden gedwongen, de wens van KERSTZANGAVOND. De traditie getrouw geeft Vox Ju bilaris ook dit jaar weer een Kerst zangavond, en wel op vrijdag 19 dec. in de Ned. Herv. Kerk, alhier. Naast het grote gem. koor werken aan deze avond mee zowel het meis jes als het knapenkoor van deze ver eniging. Feike Asma aan het orgel speelt deze avond uit de kerstsuite van Jan Zwart, deel 1 en 2, alsmede de Pastorale van J.S. Bach. De ge zamenlijke koren brengen een pro gramma van gaarne gehoorde kerst liederen, zoals Stille Nacht van Grü- ber, Dit is de Dag die God ons schenkt van Bach, Komt allen teza men, Ontwaakt tot liederen der vreugde van H. Keunig e.a.. Op verzoek zal door de beide jeugdkoren worden uitgevoerd Kerst nacht van Adams. Op verzoek zal door de gezamenlijke koren ten ge hore worden gebracht Heft aan een luide zang in een bew. van Piet Kiel. Het mannen- en knapenkoor zullen samen een vertolking geven van het kerstlied Kindeke Jesu in een bew. van Mar. Egberts. Het openings- en sluitingswoord, alsmede een korte kerstmeditatie zullen worden verzorgd door Ds. J. van der Haar van Sint Maartensdijk. Zoals gebruikelijk is deze avond voor een ieder vrij toe gankelijk. SPAARCIJFERS. Gedurende de maand november werd aan de Rijkspostspaarbank in gelegd 24000,en opgenomen 1800,—. NIEUWE TELEFOONAANSLUITING. Onder no. 959 is aangesloten C. C. Voorspui. PRIJZEN WINKELWEEKACTIE. Prijzen van 5, A. van Ringelenstein, Zuidkade 48; A. A. Sanner, Kleikade 6; J. H. van Hoven, Onderweg 45; G. J. Drtoog, Pr. Hendrikstr. 16; A. v. d. Sloot, Oranjelaan 24; v. d. Bosch, Ieplaan 39 C. v. d. Knijf, 6e Tochtweg 2; D. J. Koster, Oranjelaan; W. J. Tollenaar, Henegourweg 110; P. Versluis, Noord kade 111; H. Sinteur, Henegouwerweg 180; M. Kessing-Lucas, Vijverlaan 20; Dus geen televisie en geen radio in het nevenvertrek laten schetteren! Het stemmengetatel van gezinsle den kan de kleuter in zijn slaap sto ren, evenzo luidruchtige begroetingen van bezoekers en uitbundige kreten van hen die afscheid nemen. Dr. H.W.S. Mevr. J. J. Troost, Brugweg 135; Mej. G. Vermey, Ringvaartsingel; S. J. Minné, Brugweg 32; P. J. van Reeuwijk, Bloemendaal 4; J. v. d. Krans, Noordkade 67; L. v. Pelt, On derweg 3; Hugo Helleman, Kerkweg 222; Paul Verhoeff, Wilhelm.kade 20; J. Dijkman, Ieplaan 92; Wed. M. Met selaar, Onderweg 47; P. Bontebal, Oranjestraat 38, Moerkapelle; P. den Boer, Henegouwerweg 10; T. de Bruin Bloemendaalseweg 8; T. B. v. d. Stelt Ieplaan 24; Wed. v. Os-de Jong, Zuid kade 85; M. J. Voshol, 5e Tochtweg 4; Piet Rehorst, Kerkweg 180; J. van Pelt, Hauritslaan 54; O. O. Sprayt, Noordeinde 2; H. Voskuilen, Eiken laan 39; B. J. v. d. Sluis Kerkstr. 11; D. Tiele, Wilhelminakade 96; J. Brug man, Ieplaan 45; Wed. J. Slingerland, Noordkade 255; K. Sekeris, Kerkweg 203; G. de Knikker, Plasweg 6; A. J. Keizer, Dorpsstr. 62; Tineke Saton, Kerkweg 184; J. Loef, Henegouwer weg 86; M. Borman, Kerkweg 88; J. J. Gerts, Ringvaartsingel; A. v.d. Ben Zuidkade 49; H. Hoogendoorn, Zuide lijke Dwarsweg 1; J. van Pelt, Mau- ritslaan 54; G. Berghoef. Jan Dorre- kenskade 72; Fam. v. Stelt, Kerkweg DE BÉSTE en niet duur. Tuba 85-70-45 et 107; P. Kroes, Noordeinde 122; Wed. Slingerland, Noordkade 155; J. Hoo- gerbrug, Henegouwerweg 44; D. Kool, Dorpsstraat 39; T. Baan, Zuidkade 13; J. Brouwer, Kerkweg 64; C. Poot, Noordkade 41; A. van Erk- de Kooter Noordeinde 58; W. Verwaal, Kerkweg 161; Mevr. P. Bos, Noordkade 21; C. Echter, Lijsterbesstraat 10; M. P. Oskam, Acaciastr. 38; C. Rehorst, Kerkweg 180; Mevr. R. de Rooy, He negouwerweg 34; H. Huizer, Brug weg 55; Wed. M. Metselaar, Onderweg 47; A. v. d. Heiden, Zuidkade 1; J. Struikenboom, Nieuwdorperweg 24, op VRIJDAG 19 DECEMBER 1958, in de Ned. Herv- Kerk te Waddinxveen. Medewerking „VOX JUBILANS" HERV. KNAPENKOOR HERV. MEISJESKOOR (Dirigent Mar. Egberts) FEIKE ASMA, orgel Toegang vrij. Aanvang 7.30 uur. Deuren open 7 uur. Volledige programma's en tekstboekjes 25 cent in voorverkoop verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn C. Drost, Kerkweg; A, van Ringelenstein, Zuidkade 48; D. Oskam, Eikenlaan 60; C. v. d. Bosch, leplaan. Zeg, weet je wel, die polderlui Ze hokken dicht bijeen. Want dat zit zo, een poldergast dat ben je nooit alleen. De ene draagt een spijkerbroek, de andere van ra-ra de derde is in onderbroek de vierde in gala. Want dat zit zo, die polderlui zijn altijd toffe jongens. En draaien ze een sjekkie, dan likken ze met hun tongen. De vijfde draagt een baggerputs, de zesde een omgekeerde muts en dat zit zo, het pompen gaat het allerbest op klompen. De zevende heeft laarzen aan, van soppen en van plompen. De achtste is aan 't werk gegaan, wat stoeien en wat stompen. En zitten ze allen onder 't slijk dan sturen ze zomaar tegelijk het allerjongste schoffie om een kan met hete koffie. De tiende doet er niet aan mee. Die neemt met duim en vinger een sappige pruim van tabak. Dan heeft hij pas z'n slinger En dat zit zo, van tralala, wie doet dat polderjongens na. Ze kijk Ai allen in de grond en zeggen „Dat is modder" Dan pakken ze een grote schop en nemen een vette klodder. En dat gaat zo, van schep maar op De hele dag van zet 'em op! en 't Jtom maar op, van heisasa Wij doet dat polderjongens na. M. J. Sliedrecht- v. d. Laan TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Wegens het afsluiten der rekeningen zal de Nutsspaarbank voor inleg en terug betaling van geldan zijn van maandag 29 december 1958 tot en met donderdag 1 januari 1959. het eigen kamertje laten vallen, dan is het toch wel een minimum eis, dat het kind een bed alleen heeft. Bovendien mag men nooit het slaap vertrek met de ouders laten delen. Meer kinderen op een slaapkamer ge niet dan weer verre de voorkeur. Kinderen die elkaar wakker hou den: kleuter en zuigeling, twee kleu ters of kleuter en ouder kind, kan men maar het best in afzonderlijke kamers laten inslapen. Een wordt er dan bijvoorbeeld neergelegd in het bed van een volwassene om pas later in de avond naar de eigen slaapstee te worden overgebracht. Als regel slapen normale kleuters de hele nacht ongestoord door. Ge regeld nachtelijk opschrikken, schreeuwen en andere vreemde din gen wijzen op psychische moeilijkhe den, dia deskundige behandeling be hoeven. Het gebeurt echter ook wel eens, dat inslapen wordt bemoeilijkt of dat de kleuter zeer vroeg wakker wordt doordat licht en geluid niet in vol doende mat® worden getemperd. Er zijn gordijnen nodig, die voor voldoend# duisternis! zorgen en helt moet in huis een beetje rustig zijn. TE WADDINXVEEN Kanaalstraat 9 Telefoon 668 Ingaande 1 januari 1959 zal de aan inleggers te vergoeden rente worden verhoogd en ge bracht op (geen rentegevend maximum)

Weekblad voor Waddinxveen | 1958 | | pagina 1