II STOFFEN frit nieiavs i n onze woonplaats 1 1 Freddy Fox De avonturen van Bij de aanschaf van een nieuw boorapparaat moet U zich goed realiseren, dat de VAKKENNIS, de VOORLICHTING en het GEDULD van Uw hande laar doorslaggevend zijn. Door een goede samenwerking tus sen U, Uw oorarts en Uw han delaar heeft U het grootste profijt van Uw toestel. Bedelende dieren II v H. Balans-Opruiming Pi va ge Overzicht jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken Zie de knalprijzen Pracht handen Tube9Sct Hamea-Gelei 10 korting MR.OPTICIEN - Ui Zu w RC si $1 Let op dit raambiljet als u betere vakkleding wilt kopen. Magazijn ..He Gunst”, Nesse, Waddinxveen Officiële mededeling fl fl en pÜn we9‘ wrijven met STk DAM PO r®f Pagina 2 VRIJDAG 13 JANUARI 1961. IEEKBL7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wil verkopen 1 iww De ■HzONDERALCOHOl|~-{mET ALCOHOL |-H ZONDER ALCOKjl|H met alcohol^ grote gevaren, TUE hand. II AA BETERE VAKKLEDING WAT U ZELF MAAKT, IS HET EERSTE VERDIEND Pe spa ing v; gillen ing as MOT Echt SUE Echt Wij gehe is en Verbond voor Veilig Verkeer. - GOUDA 7 UMUiDEN ZWIJNDRECHT Specialisten in brillen en boorapparaten. In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12, telefoon 01820-3033 Kleiweg 108, tel. 01820-6033 MEER VERKEERSONGEVALLEN. In 1960 moest de politie 155 pro cessen verbaal opmaken wegens aanrijdingen, is 50 meer dan het jaar tevoren. kig voor de daar gevestigde industrie. In de verbindingen met de openbare middelen van vervoer kwamen ver schillende verbeteringen tot stand. Enkele aansluitingen van de Neder landse Spoorwegen werden gunstiger voor Gouda, aan ons verzoek om ver betering van de verbinding met Al- phen aan den Rijn werd wederom vol daan. kooi en even later sliep hij als een roos. ECONOMISCHE ONTWIKKELING. Uit de vele en uitgebreide gegevens welke de bedrijven zowel als de ver enigingen ons de afgelopen maand verstrekten blijkt, dat de economische ontwikkeling in het gebied een voor spoedige is geweest, en daarmee vormt dit gebied geen uitzondering. L VESTIGINGSWETGEVING. Er is bij vele detailhandelaren sprake van een misverstand over het doel van de vestigingswetgeving. Zij zien als doel de bescherming van bestaan de ondernemingen. Dit kan men hoog stens het gevolg noemen: het doel is verbetering van de bedrijfsuitoefening. Het middel is het stellen van oplei- dings- en kapitaalseisen. Wanneer blijkt dat vestigingsbesluiten een ver starring van de detailhandel tengevol ge hebben is de enige weg de beslui ten te wijzigen. Het li de Hamamells die 't 'm doet 31. Freddy begon het ook al aardig warm te krijgen. Handschoenen en jas had hij al uitgetrokken en nu deed hij ook zijn muts nog af en even later volgde nog een trui. Ik vind, zei hij tegen de dikke me neer, die weer teruggekomen was en nu in hemdsmouwen liep, dat het net is, of het ijs al begint te smelten. Freddy wees naar de zee, die al veel rustiger was geworden. Werkelijk, de ijsschotsen werden zienderogen kleiner en steeds gro ter open plekken vertoonden zich tussen het ijs. Als het zo blijft dooi en, zei de kapitein tegen de stuur man, dan kunnen we morgen wel weer varen. En zijn gezicht klaarde hoe langer hoe meer op. Het was intussen al vrij laat ge worden en door al die vreemde gebeurtenissen en de warmte werd Freddy slaperig. Hij ging naar zijn 32. Toen Freddy de volgende mor gen wakker werd was het al volop dag. De steward kwam juist binnen met ’n schaal brood. Is het ijs al weg was het eerste wat Freddy vroeg. D eman lachte. Maak je maar gau wklaar en kom dan maar bo ven, dan zul je wel zien, zei hij. Of Freddy ook voortmaakte Even later stond hij al op het dek en wist eerst niet wat hij zag. Ner gens was meer een strikje ijs te zien. Het stampen van de machines toonden aan, dat het schip weer met volle kracht vooruit stoomde. Het was alles weer water, zover je ko zien. Heel in de verte zag je een donkere streep aan de horizon. Dat is Vriesland, vertelde een meneer. (wordt vervolgd) GIFT ANJERFONDS. Arbeidersmuziekvereniging „Voorwaarts" heeft van het An jerfonds een bedrag van 1.000,- toegezegd gekregen voor het in strumentenfonds. Door deze be langrijke gift is Voorwaarts in staat haar instrumentarium verder te vernieuwen en uit te breiden. het stereotype antwoord van hen die zich (nog schamen om openlijk kleur MEUBELFABRIEKEN. Deze tak van nijverheid meldt hogere omzetten: enkele bedrijven boekten aanzienlijke export-succen. De ratio- nalisatienoozaak zou tot specialisering van bedrijven op halffabrikaten kun nen leiden, ware het niet dat de om zetbelasting op levering van halffa brikaten dit belemmert. Er is veel aandacht aan productiviteit zowel als aan nieuwe ontwerpen besteed. Een onderlinge regeling omtrent de in voering van werktijdverkorting was noodakelijk, gezien de wens tot be houd van het prijspeil en het reeds sterk gerationaliseerd zijn van de productie in veel bedrijven, zou een te snel invoeren hier ernstige gevol gen hebben. Belangrijke investeringen kwamen in deze sector niet voor. Het oorspronkelijk vrij willekeurig kiezen van producten, welke onder de weel debelasting kwamen te vallen (teak en palisander) leidt tot het zoeken naar de grenzen van de belastbaar heid bij het toepassen, zonder die te overschrijden. De opbrengst ervan rechtvaardigt niet de last welke de industrie ervan heeft, vooral omdat hierdoor voor binnen- en buitenlandse markt verschillende producten moe ten worden gemaakt. VERKEER TE WATER. Er zijn nog veel verkeerswensen in het gebied. Ik wil een aantal daarvan noemen en wel allereerst die van de scheepvaart. De verbinding Amster dam-Rotterdam leidt door de Gouwe. Een belemmering voor het waterver keer vormt hier de spoorbrug aan de Nieuwe Gouwe, doordat voor vele bo ten de doorvaarthoogte niet voldoen de is. De brug kan - speciaal op de dagen wanneer er veel extra treinen worden ingelegd - soms slechts en kele malen per dag geopend worden. Het gevolg hiervan is, dat wachttijden lang zijn. Een oplossing zou mogelijk zijn door het anderhalve meter hoger leggen van de brug, waarvoor dan een helling in de spoorbaan zou moe ten komen. en 30% meer tyd nodig om op het gezicht te reageren JAARVERGADERING C.B.T.B. In het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat hield de C.B.T.B. onder leiding van de heer C. van der Sar haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, bleek dat de bouw der Landbouw- huishoudschool bijna voltooid is. Met dankbaarheid mag men zien dat een groot aantal leerlingen de te bekenn envoor de veiligheid op de weg). Daarbij vergetend, dat een on geluk maar al te dikwijls in één klein glaasje zit.... Neen, geef ons dan de vent die alle charmante gastvrouwen een gewichtige receptie-doenerij ten spontaan om een onschuldig drankje vraagt als hij rijden moet. Met hem gaan wij - na de rit - gezellig wat drinken. Want zijn „op uw gezond heid’’ is eerlijk gemeend. OP ALLE WOLLEN EN ZIJDEN STOFFEN, WELKE NIET TOT DE OPRUIMING BEHOREN, verbonden aan het bouwcentrum te Rotterdam. Verder werden ten toongesteld werken van Jan van Druten, kunstschilder en glazinier te Amsterdam. Heeft zijn opleiding genoten in verschillende buiten landse steden. Veel van zijn schil derijen zijn gemaakt in Spanje, waar hij 3 maanden vertoefde, en waar hij veel met zigeuners in WERKTIJDVERKORTING. Een actueel probleem vormt momen teel het streven naar werktijdverkor ting. Door de Kamer is, in samenwer king met het Economisch Technolo gisch Instituut in de provincie Zuid- Holland, vooral de invloed op de pro ductiviteit nagegaan voor de middel grote ondernemingen in verschillende bedrijfstakken. Uit een recente na vraag is gebleken, dat een zeer groot deel van de industriële bedrijven zich voorbereidt op de invoering van de vijfdaagse werkweek, hetzij op korte, hetzij op wat langere termijn. Er is tijd voor nodig om tot de invoering te komen, omdat in samenwerking tussen ondernemer en werknemer in het bedrijf - eventueel met deskun dige voorlichting - de oplossingen ge vonden moeten worden. De Kamer zal in het komende jaar voorlichting blij ven geven over de verschillende fa cetten van de invoering van de werk tijdverkorting, zowel in industrie als in ambacht en detailhandel. GANG VAN HET BEDRIJFSLEVEN, METAALBEDRIJVEN ENZ. Deze waren vol bezet vooral ook door toenemende export. De omzetten na men beduidend toe. Hier is een ster kere neiging de arbeidstijdverkorting snel in te voeren. Voor de verfin dustrie waren de resultaten van 1959 zeer gunstig vooral ook doordat de droge zomer een grote verkoop had veroorzaakt. Streven werd dan ook het cijfer van 1959 te evenaren en hierin zijn dé meesten zeker geslaagd. De export kon worden opgevoerd en nieuwe relaties werden en worden benaderd. De verkeersverbindingen in verschil lende plaatsen hebben de snelle ont wikkeling van die plaatsen niet kun nen bijhouden. Zo is de verkeerssitu atie in Waddinxveen bepaald ongeluk- NIEUW SPORTVELD ZATERDAG IN GEBRUIK. In het sportparkcomplex aan de Kanaaldijk zijn in de loop der ja- ren een tweetal sportvelden in ge bruik genomen. Zoals bekend werd van gemeentewege in dit complex een derde sportveld aan- gelead. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur dit nieu we sportveld zaterdagmiddag 14 januari officieel ingebruik te ne men. Deze officiële opening zal verricht worden door burgemees ter C. A. van der Hooft, om 2.15 uur. Na deze opening zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen het eerste elftal van Be Fair en het eerste elftal van de zater- daqaf deling van Waddinxveen. Ongetwijfeld zal deze ontmoeting grote belangstelling trekken, me de wanneer qelet wordt op de omstandiqheid, dat deze wedstrijd mee zal tellen voor de competitie. RATTENBESTRIJDING WADDINXVEEN. In de week van 16-23 januari 1961 en volqende daqen zal de jaarlijk se rattenbestrijding plaats vinden. In afwijking van andere jaren zal niet, zoals gebruikelijk, huis aan huis rattenqif worden afgegeven, doch alleen daar, waar last van ratten wordt ondervonden. Daar dit jaar met een andere gif- soort wordt gewerkt, welk ook schadelijk kan zijn voor andere dieren, wordt 'dringend1 aangera den zich nauwkeurig aan de aan- wijziqingen van de bezorgers te houden. Wanneer met een éénmalige be strijding geen voldoende resultaat wordt bereikt, wordt men drin gend1 verzocht zich voor verdere bestrijding te wenden tot het bu reau Gemeentewerken. Henegou- werweg 43, telefoon 2061. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, J, L. Koopman, wnd. de burgemeester, C. A. van der Hooft. De nieuwste types AUDIUM, PHILIPS en SIEMENS boor apparaten, hoorbrillen en (h)oorhulpen uit voorraad le verbaar. Demonstratie geheel vrijblij vend bij U thuis. VERVOERSBEDRIJVEN. Het toerwagenbedrijf ondervindt na tionaal en internationaal nog steeds sterke concurrentie. Ook tijdige ver nieuwing van het wagenpark is niet eenvoudig gezien de orderportefeuille van de carrossiers. In de landelijke stichting „Contact centrum Bedrijfslevenonderwijs” L een regionale commissie „Rijn Gouwe” samengesteld. In deze com missie heeft o.a. zitting de heer H. Kempkes, alhier. van noodzaakt tot scherpe prijzen maakt een prognose moeilijk. Het jaar 1960 was zeker bevredigend, al was het niet zonder problemen bij stijgende houtprijzen en grote concur rentie. De wijziging in de subsidiere geling voor de bouw van woningen had een prijsdruk tengevolge op de producten van deze industrie. De wo ningbouw verliep ondanks alles regel matiger dan in 1959. Voor de werk tijdverkorting zou men bij voorkeur rekening willen houden met de ge dragslijn van de bouwnijverheid. OPLICHTER GEGREPEN. Maandagavond omstreeks 7 uur vervoegde zich in de winkel van de melkhandelaar Cammeraat aan de Zuidkade, een 20-jarige jonge man R. C. B. uit Schiedam. Deze vroeg aan de dochter van de win kelier hem ter wille te zijn en een bankbiljet van 25 te wisse len. Mej. C. telde hem het klein geld voor, dat betrokkene in de zak stak met de mededeling dat hij het te wisselen biljet niet bij zich had. doch dat zij dit kon krij gen op een door hem genoend bekend adres in deze gemeente. Even later verscheen hij nogmaals in de zaak en deelde mede, dat het niet 25 doch 50 moest zijn. De inmiddels binnengekomen winkelier koesterde terstond arg waan en verzocht eerst het geld te halen. Nadat de jongeman de winkel verlaten had, stelde de heer Cammeraat zich onmiddellijk in verbinding met de rijkspolitie. Nabij de fabriek van Verheul wist de politie- samen met de heer Cammeraat de oplichter in te ha len. Bij zijn aanhouding bleek zijn ware identiteit en tevens dat hij reeds door de politie werd ge zocht wegens verzoek tot opspo ring en aanhouding. INSPANNING NODIG. Striidend tegen deze achteruitgang zoekt ht dier in die omstandigheid een compensatie in de vorm van be- delactiviteit. Het is bereid zich bij dit bedelen ongelofelijk uit te slo ven, niet voor ons plezier, maar voor eigen bestwil. In de dierenparken gaat men er dan ook de laatste jaren steeds meer toe over de dieren regelmatig ontspannings- of liever gezegd in- spanningsuurtjes te geven. Voor zo- I ver dit mogelijk is, gaan de oppas- 1 sers met hen spelen, kunstjes leren en dergelijke. Het houdt hen fit, zowel lichamelijk als geestelijk. Dit is een grote vooruitgang vergeleken met vroeger, toen de dieren in hun kooien slechts van voedsel werden voorzien en verder verkommerden. Men kan dit ook thuis zien, waar men een dier, bijvoorbeeld een hond houdt, waarmee mén zich door omstandigheden maar heel weinig mee kan bemoeien. Het dier komt er te weinig uit en gaat zelf licha melijke activiteiten ontplooien, ren-l nen door het huis, overdreven ac tief doen en blaffend uitdagen om te spelen. Ook al krijgt het dier nog zulk goed voedsel, het zal gaan be-| delen en t zal het er van kunnen weerhouden, i plots van de wereld één festijn schijnt te maken. Schijnt. Want alles lijkt zo mooi, zo vol kansen en zo zonder ge varen omdat zelfs een kleine hoeveel heid alcohol onder bepaalde omstan digheden onze remmingen losmaakt, ons geheugen doet vervagen, ons ge zichtsvermogen aantast en ons dat heerlijke gevoel geeft van als een veertje zo licht en tot alles in staat te zijn Oh, één glas doet mij niets is over een jaar zal zijn. Bij een vol gende huurverhoging zal een dan aangepaste premieregeling waarschijn lijk niet meer voldoende interessant zijn, gezien de kosten welke het wachten op een goedkeuring met zich brengt Het ziet er naar uit, dat bin nen enkele jaren het subsidiëren van nieuwbouw, behoudens dan voor de gezinnen met de laagste inkomens, tot het verleden zal behoren. Er is dus alle reden te stellen dat er een aan sluiting moet komen van de huidige gesubsidieerde naar de toekomstige geheel vrije bouw. Er is een categorie waarvoor de bouw van een eigen, niet te kostbare, woning mogelijk is ge zien de jaarlijkse lasten, ook wanneer er geen premie verleend zou kunnen worden. Maar velen beschikken niet over voldoende middelen om deze bouw met gebruikmaking van de nor male kredietmogelijkheden te verwe zenlijken. Ook is het voor de bedrijven in kleinere plaatsen - waar alleen de bouw van kleine aantallen woningen mogelijk is - wel bijzonder moeilijk om aan de gestelde voorwaarden te voldoen. De prijs van bouwgrond is de laatste jaren dermate gestegen, dat er voor de bouw zelf niet voldoende ruimte overblijft wanneer het aantal woningen klein is. GLAS- EN SPIEGELFABRICAGE. De omzet van de spiegelfabricage was in 1960 hoger, doch ook het kosten- cijfer steeg. Een goede orderporte feuille geeft vertrouwen ten aanzien 1961. De concurrentie met België en De heer W. van Wijnen heeft als voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken op 10 januari jl. een Jaar- rede uitgesproken, waaraan we enkele passages ontlenen: Het is één der taken van de Kamer, aan welke instelling de Wet de be vordering van de belangen van het bedrijfsleven in haar gebied heeft op gedragen, de invloed na te gaan wel ke het beleid van de publiekrechte- Ijjke organen, zoals het Rijk, de pro vincie en de gemeenten heeft op het bedrijfsleven in haar gebied. De ma te waarin het bedrijfsleven in een ge bied zich kan, ontwikkelen is, naast de ligging en dé natuurlijke moge lijkheden, in toenemende mate afhan kelijk van een aantal factoren die men de laatste jaren pleegt aan te duiden met het woord infrastructuur. Tot de ze infrastructuur behoren als voor naamste factoren de verkeersverbin dingen te land en te water, dé aan wezigheid' en aanleg van industrie- en haventerreinen, zowel als terreinen voor woningbouw, de stand van het onderwijs en de overige opleidings mogelijkheden. Daarnaast moet even wel genoemd worden dat wat ik zou willen noemen het industrieel klimaat de medewerking die een bedrijf on dervindt wanneer het iets wil onder nemen en niet alleen die van de overheid. WONINGBOUW. Woningbouw is een essentiële voor waarde voor het bedrijfsleven wil dit zijn werknemers kunnen huisvesten. De plaats van de woningwetwoning zal daarom, aangezien initiatieven van andere zijden vooralsnog niet ko men, voor een belangrijk deel ingeno men moeten worden door de bedrijfs woning. In verschillende, zowel door gemeentebesturen als door de Kamer georganiseerde bijeenkomsten, is hier op de aandacht gevestigd en op vele plaatsen is het gelukkig tot woning bouw dan wel tot initiatieven daartoe gekomen. Ik meen niet te mogen na laten er op te wijzen, dat de enige mogelijkheid voor woningbouw is op deze weg door te gaan. Inmiddels is de mogelijkheid om tot gesubsidieerde bouw te komen niet groter geworden. Wanneer men een plan maakt voor industriewoningen dient men geruime tijd te wachten eer op de aanvrage voor de premie een beslissing komt. Daarom adviseer ik om nog tijdig plannen te maken, en zich daarbij te richten op de behoeft? niet van het -7na1s die biivoorbeeld 1 met zigeuners in aanraking kwam. Op interessante wijze vertelde hij het een en an der van dit verblijf. De voorzitter van de Kunststich ting, de heer Verbeek, deelde me de dat de volgende maand de amateurs gelegenheid zullen krij gen hun werk te tonen. SPEURTOCHT UIT DE NATUUR. Het zal velen van ons opgevallen zijn, dat tamme dieren of dieren in gevangenschap graag bedelen. Ze doen dit met een alure, alsof ze nooit anders doen, ja, alsof ze dit ook in de natuur doen, zo bewust gaat een en ander in zijn werk. Waarom bedelen die dieren, vragen we ons af. In vrijwel alle dieren tuinen en bij hun bazen thuis krij gen die dieren zeker voldoende voedsel. Zij bedelen dus niet uit honger. Er is voor die handelwijze der die ren een gerede verklaring te geven. Dikwijls gaat het er om eens lekker te snoepen, iets dat dieren evenals kleine kinderen dolgraag doen. Wat dat snoepen betreft weten ze geen maat te houden. Dat is een van dé grote gevaren, die de dieren in de dierentuin be dreigt, vooral in het zomerseizoen. De dieren bedelen op de meest ge raffineerde manieren, hetzij door medelijwekkende halfmenselijke ge baren of door het vertonen van snel bereid hierop in te gaan en kunstjes. Het publiek is maar al te verstrekt het lekkers met gulle HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Tot op heden is men in Waddinxveen en naaste omgeving op 't gebied van heilgymnastiek en massage aangewe zen op Gouda en Leiden, wat vaak moeilijkheden en extra kosten met zich meebrengt. Met ingang van dins dag a-s. komt hierin belangrijke ver betering, De heer R. Gaykema, volle dig bevoegd Heilgymnast-Masseur, be gint dan met spreekuur en behandelin gen in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat. (Zie advertentie el ders in dit blad). Het is de bedoeling van de heer R. Gaykema, zich in de naaste toekomst vast in Waddinxveen te vestigen. EXPOSITIE KUNSTSTICHTING. Vorige week had een aantal ge nodigden zich verzameld om de opening bij te wonen van een ten toonstelling, welke tot 27 januari zal duren. Ditmaal werden werken geexposeerd van de Rotterdamse beeldhouwer Geert Bos. De heer Oppers qaf een overzicht van het werk van genoemde beeldhouwer. Hij is een jonge veel belovende kunstenaar, da sinds 1953 als beeldhouwer werkzaam is. Hij is LEVENSGEVAARLIJK. Het is allemaal heel begrijpelijk, maar anderzijds erg gevaarlijk. Het publiek weet niet hoeveel snoep zo’n dier op die dag al heeft gehad en geeft de lekkernij, het dier weet geen maat te houden en eet maar door, met als gevolg, dat de dieren ziek worden, ja dikwijls aan de ge volgen sterven, omdat voor ver schillende dieren bepaalde soorten snoep vergif zijn. Daarom is het van allergrootste belang, dat het publiek in de dierenparken zich strikt aan de voorschriften houdt en ook be slist geen dieren voedert, waar dit verboden is, het kan dit dier het leven kosten. Het bedelen is bij de dieren niet tegen te gaan, want het is een nood zakelijkheid. Zou het dier niet meer bedelen, dan maakt het het niet lang meer. Het bedelen vervangt namelijk de strijd om het bestaan in de natuur. In die natuur moet het dier geheel voor zichzelf zorgen en wel voor zijn voedsel, maar ook voor zijn veiligheid. Hiervoor heeft het alle zintuigen en lichamelijke capaciteiten dringend nodig. In gevangenschap of in tamme staat is dat allemaal niet nodig. Het dier krijgt regelmatig goed voed sel, het behoeft niet meer beducht te zijn voor zijn veiligheid, kortom het leeft in een paradijs en zou - wanneer het hieraan toegaf - gees telijk en lichamelijk achteruit gaan, want alle zintuigen en spieren be hoefden geen actieve dienst meer te doen. HOUTWAREN, SPEELGOED en SPORTARTIKELEN. De opdrachten maakten in deze tak van industrie belangrijke uitbreidin gen noodzakelijk, die tot productiera- tionalisatie en vergroting zullen lei den. De export werd aanmerkelijk opgevoerd. school zal bedoeken en dat het een school wordt waar Waddinx veen trots op kan zijn. De heer J. A. van Berkel werd als secretaris herkozen, terwijl in de plaats van J H. de Boer, die niet herkiesbaar was, benoemd werd H. Sonneveld. Na de pauze toonde de dierenin specteur van de Artis ..Blijdorp" ons verschillende dia's met ver toning over de omgang met exo tische dieren. In zijn causerie ver telde hij ons hoe verschillende diersoorten in de wereld blijven, hoe zij worden behandeld en ver zorgd en hoe zij zich in vrijheid en in opsluiting voortplanten en leven. De aanwezigen mogen te rugzien op een zeer geslaagde avond. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de ere-voor- zitter, de heer A. Warnaar en echtgenote, de kringvoorzitter, de heer Verboom en Ds J. Snoey. De heer A. Warnaar eindigde met dankgebed. geen straf, hoe zwaar ook, |J v3.it ptt woorhouclon- '•urn De enige oplossing is andere ont- 1 spanning en activiteit. Het dier moet er meer uit, zwerven door de H buurt en kennismaken met andere honden. Wat wij hier voor de hond schetsten geldt voor alle andere welke dieren. Het bedelen van de dieren 1 is dus in eerste instantie een bezig' I heid en op de tweede plaats komt pas het lekkers dat zij er mee ver- J werven. REEOS BD GEBRUIK VAN EEN WEINIG ALCOHOL HEEFT MEN: O u c c f 38 méér tijd nodig om op fe* te ^ageren -•••••••-

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2