oooo donderdag 2 febr. a.s. gesloten zijn 1 a ll HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT Nederlandse kruiser met electronisclie zenuwen BURGERLIJKE STAND DE KERKEN NODIGEN Adres redaktle en administratie: Waddinxveen, Telef. 2238 Oranjelaan 9 Predikbeurten HET BESTUUR. Bel Bij Brand j Bijdragen, verslagen, etc. ulterlijk 's woensdagsavonds Inzenden Wegens vergadering zal de Coöp. Boerenleenbank op Lof voor onze eigen industrie vervolgverhaal H r j Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. I 'l „w.s.e;* DAMVERENIGING EXCELSIOR Uitslag 15e ronde onderl. competitie D. de GelderF. Jacobi A. BlomG. v d. Zijden Officiële mededeling DIT... --- v DAAROM: HOUDT RECHTS DAT IS VEEL VEILIGER 1 1 U KUNT KIEZEN... of DIT!’? 1 Weekblad voor Waddinxveen i-i I ;i B (wordt vervolgd.) door H.A.N.S. HOOFDSTUK V, No. 19. OF 2103 troffen. Ze was minzaam en harte lijk, maar liet overigens Christa haar gang gaan. Toch zag ze nu, Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Eerw. Heer D. G. van Hoeven, Benthuizen. Nam. 6.30 uur Ds. D. van der Ent- Braat, Monster. Nederlands Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. D. J. van Dijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Nam. 6.30 uur Eerw. Heer D. G. van Hoeven, Benthuizen. Herv. Kring „Wet en Evangelie’*, Verenigingsgbouw, Stationsstraat. V.m. 9 30 uur Ds. E. H. Kalkman. Nam. 7 uur Ds. L. Schellevis, Gouda. Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds Potjer, van Maasland. 2-0 1-1 0-2 1-1 0-2 0-2 2-0 2-0 2-0 I DE ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon 22 50. Weifelend deed ze naar Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Woensdag 1 febr., nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 24 52 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand’ 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 uur lof.. Biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot 8 uur. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. Zondag nam. 3 uur Wachttorenstudie. Donderdag nam. 7.30 uur Bedienings- school. Nam. 8.30 uur Dienstvergadering. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rode sjaai: schaats; baby- wantje; groene sjaal. Verloren: rol tekeningen; beige kin- dertasje; bruine tas met inh.; blauwe want; groen meisjesfietsje; grijze he renhandschoen; blauwe handdoek; bl. portemonnaie met inh.; bril; lederen pet; bruine schoen; doublé horloge; 1 paar glacé dameshandschoenen; rode schooltas. Aangiften van 19 tot 25 januari. Geboren: Lars, z.v. J. van Zon en M. P Keuter, Anna Paulownastraat 21; Janco Adriaan, z.v. G. Scholten en C. A. de Graaf, Nassaulaan 7; Rudolf, z.v. P. van Dam en M. T. C. Groenendijk, Bodegraverstraatweg 41; Ondertrouwd: J. W. A. Berends en W. N. Rietveld. Gehuwd: L. Verkade en A. F. Geers. ballen, keiharde terreinen maakt het voetballen onmogelijk. Toch is er wel prettig nieuws want a s. woensdagavond om 7.45 uur is de feesatvond voor leden en donateurs. Op deze avond zal K.T.W. voor u op voeren het blijspel: „Hoera een drie ling”. Na afloop groot bal van 11 tot 2 uur met medewerking van de The Rhytm Kings. Er is geen verloting, dus een vlotte avond. Mocht er een donatrice of donateur vergeten zijn een uitnodiging te stu ren, dan kan u er als nog een afhalen of bericht geven aan de secr., de heer Bunnik, Ringvaartsingel 38. Poolformulieren inleveren niet vrijdag maar donderdag bij C. Verwoerd, lep- laan 118. PRAATVIS commandokamer van het schip, dat Christa in opgewonden toestand verkeerde en ze sloeg de handen ineen, toen Christa van haar ver moedens omtrent het kistje vertelde Tegelijk kwam ook de angst om het welzijn van haar gast. Christa moest beloven, zich precies aan de voor schriften van de politie te houden. „Je hebt hier altijd naar eigen goeddunken kunnen optreden, Chris ta,” zei ze bezorgd, „Maar we heb ben ook nog nooit in een dergelijke situatie verkeerd. Nu moet ik je heus wel enige raad geven.” Christa, die meer dan ooit behoefte had aan moederlijkheid en zorg, kon zich alleen maar dankbaar voelen en dat zei ze dan ook. Niettemin wilde ze geen moment verloren la ten gaan en daarom spoedde zij zich naar het bureau. Hier ontmoette ze veel meer belang stelling, dan ze had verwacht. Iede re aanwijzing, hoe klein ook, werd dankbaar aangegrepen en onder zocht. De politie beleefde al genoeg ergernis door zich op zo weinig suc ces te kunnen beroemen, wat be treft de diefstallen van de laatste maanden. Ieder spoor was nagegaan, maar alles bleek na verloop van tijd waardeloos te zijn. Een ding was men wèl zeker van, dat er namelijk met bijna volmaakte routine ge werkt werd en dat de speciale ma nier waarop de sloten werden ge forceerd, bewees, dat men steeds met dezelfde bende had te maken. Natuurlijk had Christa in de korte tel, dat ze het kistje meende te zien, was er slechts in 8,8 pct. van de ge vallen een aanvaardbare reden om van de grondregel af te wijken. In 56,1 pet van de gevallen werd zonder nood zaak midden op de weg, in 35,1 pet. geheel links gereden; vooral in onoverzichtelijke bochten bleek onvoldoende rechtshouden een belangrijke oorzaak van ongevallen, in 34,2 pct. van de onderzochte geval len; in 81,9 pet van de gevallen ontstond een botsing met het tegemoetkomend verkeer of werd dit in de berm ge dreven; in 5,2 pet van de gevallen was er sprake van niet voldoende rechtshou den bij het ingehaald worden; 24 pet hiervan gebeurde op de Autobahn; in 3 5 pet van de ongelukken bleek de rijder onder invloed van alcohol te zijn wat tezamen met 4,7 pet bij on gelukken door té hoge snelheid vér ligt boven de percentages bij andere ongevalscorzaken waar gemiddeld in 0,5 pet van de gevallen alcohol een rol speelde. Ook al mag men aan deze cijfers slechts tot op zekere hoogte conclusies voor Nederland verbinden, ze spreken erin tot uiting komende omstandighe den, waarbij niet rechtshouden fataal werd, hebben oorzaken die oc-k op on ze wegen dagelijks voorkomen. Cijfers mogen dan geduldig zijn, ze onder strepen ook hier ons uitgangspunt: rechts is véél veiliger. Verbond voor Veilig Verkeer. •A derland nu eenmaal goedkoper zijn dan instrumenten, die van over de Oceaan moeten komen, waarbij de fi nanciële voordelen de kwaliteit dus verdringen. Cijiers zijn geauloig. Ook de cijlers, die in alle nuchterheid bijna dagelijks in de krant staan over het aantal do den of gewonden -dat op de weg ge vallen is. In zulke berichten wordt over de oorzaken, die bij het ongeval een rol speelden, meestal het zwijgen toegedaan. Dikwijls staan die oorza ken (nog) niet vast. Dikwijls ook zul len ze nooit vaststaan.... De statistie ken van de verkeersonveiligheid leren ons meer over de verschrikkelijke ge volgen dan over de vraag: k>oe ge beurde het. Maar één ding is zeker: dat bij heel veel ongelukken op de weg het niet voldoende rechtshouden een belangrijke - soms zelfs beslissende - invloed op de afloop van het ongeluk heeft. In West Duitsland heeft men enige tijd geleden 7437 verkeersonge lukken, waarbij onvoldoende rechts houden de directe aanleiding vormde, uitvoerig bestudeerd. Daarbij bleek onder meer het volgende: de meeste ongelukken door niet rechtshouden gebeurden in dorpen en op buitenwegen, namelijk 28,2 resp. 34,8 pet. In de drukke steden was de verleiding om niet goed rechts te rij den veel minder groot; in het bijzonder bromfietsers, mo tor- en scooterrijders bleken het niet zo nauw te nemen met de plicht om rechts te houden, in 55,2 pet resp. 47,1 pet van -de aan deze categorieën over komen ongelukken werd uitgesproken links gereden bij een gemiddelde van 35,1 pet van de gevallen; van de 7437 onderzochte ongevallen Terwijl wij in de staan, de hersenen waarin al’.e electronische zenuwen sa menkomen, ‘is de schaars dcor wat schermlichten en waarschuwings- lampjes verlichte ruimte gevuld met onheilspellende geluiden, die een ma cabere achtergrond vormen voor de gelispelde Engelse woorden. De Jantjes die hier dienst doen (overigens meer Jannen door de hogere rangen), heb ben hun hoofden verborgen in grote koptelefoons, waaruit de geluiden ont snappen. Wanneer in de diepte bene den het schip een school spelende vis sen passeert, worden hun gesprekken weergegeven door de sonar, waarvan de sonore zoektoon dan overgaat in schrille fluitjes. Sonar is het instru ment, dat moet waarschuwen voor na derende duikboten en door echopeiling reageert op alle beweging in de on doordringbare duisternissen van de zee. Ervaren oren weten de geluiden om te zetten in beelden: een school garnalen, een dartele bruinvis of een dreigende onderzeeër. De sonar is een l voorbeeld van electronisch vernuft. De schaatssport maakt nu plaats voor de voetbal want ook dit weekend komt er door de vorst niets van het voet- „One, Zero, Five, Charlie....”, in het half duister klinken deze woorden als raadselachtige spookformules in de oren van de wat verbaasde en over rompelde bezoekers. Diep onder onze voeten horen wij het gerommel van de sterke motoren, dat luider wordt en even een rilling door het schip laat lopen. Een commando, dat in code wordt gegeven, doet de snelheid van de „Zeven Provinciën” oplopen tot het maximum van 50 kilometer. Een snel heid, waarvoor een auto zich niet be hoeft te schamen. Hoewel wij op een Nederlandse Kruiser zijn, worden alle commando’s in Engelse (code)' zinnen enige stappen voren. Betty schraapte onge- ddldig met haar hoeven. Christa dacht snel na. Het was beter, dat ze hulp ging halen. Misschien kon den de dieven wel op heterdaad worden betrapt, dan was de omge ving gelijk van dat kwaad verlost. Meerdere diefstallen veroorzaakte nog steeds onrust onder de bevol king. Geen zakenman, die na een drukke dag zijn geld in huis durfde te houden. Het leek wel, of er al tijd iemand op de uitkijk lag, die precies wist, waar een flinke buit behaald kon worden. Ondanks diep gaand onderzoek wisten de sluwe boeven uit handen van de politie te blijven. Een van de zegeningen van de vooruitgang, dacht Christa bitter. Vroeger gingen de mensen van het eiland slapen, zonder dat de deuren van hun huizen gesloten waren. Afin, ze zou de politie ver wittigen van haar vondst en zo men haar gegevens te vaag zou vinden, om handelend op te treden, zou ze er zelf op af gaan. Nu ze innerlijk zoveel had te verwerken, had ze de herinnering aan haar moeder meer dan ooit nodig. Al moest ze haar leven in gevaar brengen, ze zou niet rusten alvorens ze zekerheid had over de aanwezigheid van het kistje. Het kon geen gezichtsbedrog zijn geweest. Christa veerde luchtig in het zadel De noodzaak, al haar energie in te zetten voor een tastbaar feit, deden haar onvruchtbare tobberijen op de vlucht jagen. In gestrekte draf ging het nu huiswaarts. Christa had het bijzonder met haar gastvrouw ge- I de radar voor de wijdte van het luchtruim. Op radargebied heeft Ne- I derland een uitstekende naam. Wat nu eigenlijk het voortreffelijke is in de radaruitrusting aan boord van de ma rineschepen wordt om veiligheidsre denen verzwegen. Maar uit het ontzag, waarmee de schepelingen kijken naar de metalen voelhorens, daar hoog aan de masten, kan men voldoende -.pma- ken. F. van EijkC. Kramp G. HeerenH. Geers sr J. de HeerA. Zwanenburg H. Geers jrD. Zwanenburg C. BlonkJ. Hoogerbrug T den OudenH. Boele A. LittocijC. Stolker J. de Rijke—W. v. d. Heijden H .BoeleJ. de Heer ter op brutale wijze om een borrel werd bevolen bleef de fles potdicht en het glaasje leeg. Dat alles zonder dat er .een mensenhand aan te pas kwam. Een goed idee om een kwade dronk te voorkomen. KABEL NAAR PARIJS. De beide Nederlandse kruisers zijn modern uitgerust, maar de vlucht van de electronica is een snel proces, dat maar moeilijk is bij te benen. Regel matig moeten aan boord veranderin gen worden aangebracht. Bijna 200 miljoen gulden moest worden uitge geven voor de bouw van de Zeven Provinciën en de De Ruyter. Op het ogenblik zou men voor zo’n bedrag zelfs niet één kruiser kunnen bouwen. Die grote stijging van de kosten is voornamelijk te wijten aan de uitbrei ding van de electrotechniek. Het is haast onvoorstelbaar, wat er aan electronische uitrusting aan boord is te vinden. Wanneer men in Amster dam zou beginnen met het uitrollen van kabels, die in de Zeven Provin ciën zijn verwerkt, dan zou men pas in Parijs kunnen ophouden. Met de aanwezige telefoons zou men een ge heel dorp een grote dienst bewijzen. Met de electronische buizen in radio, radar- en vuurleiding zou men twee duizend radiotoestellen kunnen bou wen. Om dit geheel te laten functio neren heeft het schip een door dikke pantserplaten beveiligd hart; een elec- trische centrale, die groot genoeg is om een stad van 80.000 inwoners van stroom te voorzien. ELECTRONISCHE BORREL. De Nederlandse marine moet de tijd op -de voet blijven volgen. Zo moge lijk nog een stapje voor blijven. Daar om zal de Zeven Provinciën binnen kort weer stevig onder handen wor den genomen. Eind van dit jaar, of anders begin 1962, komen op het ach terdek de eerste onderdelen van de afvuurinstallaties van de Terrier. Dit is een Amerikaanse geleide raket, die zowel tegen vliegtuigen als tegen an dere schepen of doelen op het land, kan worden gebruikt. Twee grote ka- ncnopsteilingen zullen voor de projec tielen moeten wijken. Bij de plaatsing wordt de Nederlandse industrie inge schakeld. De nodige gegevens zullen door Amerika worden geleverd. Kos ten van het raketproject: 70 miljoen gulden. Twee jaren zal men aan het karwei moeten werken, een serieus werk, dat met uiterste nauwkeurig heid moet worden uitgevoerd. Dat daarbij geen fout zal worden gemaakt daar staat de Nederlandse electroni sche industrie, samen met de marine- deskundigen. borg voor. Dat de Ne derlandse electronisten - om een lan ger woord te vermijden - ook tot grap jes bereid zijn bleek bij het tradionele oorlam, dat de journalisten, die aan de excursie hadden deelgenomen, aan wal werd aangeboden. Voor norse mensen was het niet gemakkelijk om deze electronische borrel te verkrij gen. De (grote) jeneverfles was slechts bereid het glas te vullen wanneer op zeer onderdanige en vriendelijke toon daarom werd gevraagd. Wanneer ech- niet kunnen constateren of het be schadigd was. Ze hoopte, dat men het kistje, dat op zichzelf ook waar de had, onbeschadigd had gelaten. Aan de andere kant was het bijna niet aan te nemen, dat de dieven hun nieuwsgierigheid naar de in houd hadden kunnen bedwingen. Het hoofd de politie, Lintvorde was zijn naam, stond haar te woord en stelde tal van vragen. Zijn scherpe blik bleef daarbij voortdu rend op Christa gevestigd. Zij ver telde uitvoerig over de explosie. Daarna moest ze vertellen, of ze met iemand over haar ontdekking had gesproken. Onder zijn oplettend kijken voelde ze haar wangen warm worden, vooral toen ze verklaarde dat het ongeval haar zo bezig hield, dat het zelfs niet tot haar doordrong wat ze eigenlijk zag. Pas later be sefte ze, hoe, vreemd dat stukje bruin hout was tussen het zand en het groen en ineens wist zé, wat het geweest kon zijn. De politieman scheen dit echter he lemaal niet vreemd te vinden. Ten slotte had ze juist een grote schrik beleefd. Het was al te prijzen, dat haar ogen en hersens dat korte ogenblik hadden vastgehouden. Toch moest dat kistje begraven zijn door iemand, die zich onopvallend in de duinen kon bewegen en daar ook goed bekend was, aangezien anders het terugvinden van de buit wel eens moeilijkheden kon ople veren. Had Christa vroeger nooit personen door de duinen zien slui pen, die haar verdacht voorkwa men? Christa dacht diep na. „Nee nooit,” zei ze weifelend. „Ja toch, vandaag nog. Het waren twee arbeiders, die eigenlijk bij de bunkers moeten werken, maar toen ik aankwam voerden ze helemaal niets uit. Ik dacht, dat ze aan het stropen waren. Heel wat mensen kunnen het niet nalaten wild te strikken en zo een gratis, maar clandestien boutje te bemachtigen. „Ja, daar weten we van mee te praten,” lachte Lintvorde. „Het geeft ons soms handen vol werk. Maar deze zaken zijn niet te verge lijken met het stelen en roven van de laatste maanden. We vrezen, dat het van kwaad tot erger gaat worden, als hi»r geen voorbeeld gesteld wordt. Wanneer deze zware ionsens in het nauw zitten, komt er tenslotte doodslag van.” Hij dacht even na. ..Toch heb ik zo’n vermoeden,’ zei hij daarna hardop denkend,” dat deze arbeiders te eenvoudig zi’n voor dit geraffineerde werk. Ze kunnen evenwel onder leiding staan.” Hij richtte zich weer tot Christa. „Wie heeft u daar nog meer ontmoet?” „AI de andere mensen, die daar werkten. Zij kwamen ons te hulp en hebben Roel, ik bedoel meneer Valk, weggedragen en ge bracht naar de oude boerderij. Daar heeft Helsingen de dokter ongebeld” „Helsingen Wie is Helsingen ook weer?” „Hij heeft de boerderij gekocht en wil deze verplaatsen.”. „Dat kan een bom duiten kosten, zit zeker goed bij kas „Hij is architect,” zei Christa. „Toe vallig vertelde hij dat.” De politieman keek naar haar warm blozend gezichtje en schraapte zijn keel. Hij had zo zijn eigen gedach ten over die toevalligheid. „Hoe kwam Helsingen op het idee de boerderij te kopen? Als architect wist hij toch wel, dat er een kapi taal mee gemoeid is, de boel be hoorlijk van het eiland te krijgen. Er ziin nog wel andere gebouwen in Nederland, die gemakkelijk te bereiken zijn.” „Hijhij was bekend op Ro- gegeven. Dit is één gevolg van sa menwerking binnen de Nato. Een an der gevolg zou kunnen zijn, dat de instrumenten, aan boord ock uit de zelfde, geüniformeerde koker zouden kunnen komen. Dat is niet het geval. Met een merkwaardig gerechtvaardigd gevoel voor chauvinisme zijn alle ap paraten - en zeker de electronische - afkomstig uit Nederlandse bedrijven. Het waarom daarvan te weten was doel van ons bezoek aan de kruiser. Een journalistiek bezoek, georgani seerd door de nijvere „Vereniging Ne derlands Fabrikaat” en de „Vereni ging van Fabrieken op electronisch ge bied in Nederland”. Men zou gemak kelijk tot de conclusie komen, dat onze marine Nederlandse bedrijven bij de inrichting van haar kruisers heeft in geschakeld omdat producten uit Ne- BEVRIENDE JALOERSHEID. Niets in minder onjuist. De eisen, die aan de Nederlandse fabrieken werden gesteld, wilden zij de order van de Koninklijke Marine kunnen uitvoeren, waren hoog. Een schakelaar op een oorlogsbodem is heel wat anders dan een lichtschakelaar aan een huiska- mermuur. De electronische uitrusting van de kruiser is als het ware het ze nuwgestel. Valt dat uit, dan gebeurt hetzelfde wat bij de mens zou gebeu ren: de machine staat stil en is niet bij machte ook maar één vin te ver roeren. Er is weinig fantasie voor no dig om zich voor te stellen wat er met een verlamd schip in een zeegevecht zpu gebeuren. De Nederlandse indus trie verdient lof voor de door haar uitgevoerde taak. De electronische uit rusting van de Zeven Provinciën vol doet aan alle eisen en is zelfs zo goed dat de marines van bevriende landen met wat ja’oerse belangstelling de nieuwtjes bekijken. zenburg,” zei Christa een weinig haperend, omdat ze het gevoel had, dat ze een pas verworven vriend verraadde. „Hm een architect, bekend met de ligging van het eiland, geeft veel geld uit. We kunnen niets verwaar lozen”. Tijdens het gesprek had Lintvorde vele malen van de telefoon gebruik gemaakt en van alle kanten man schappen opgeroepen, niet alleen van de eigen gemeente, maar ook uit de omgeving. Ze waren allemaal even gretig, nadat ze de aard van de werkzaamheden hadden verno men. In de loop van de tijd was het voor hen een erezaak geworden, eindelijk eens de misdadigers te vatten, die hen het leven zo zuur maakten. Deze keer zou men zo omzichtig te werk gaan, dat zelfs een meesterspion geen achtervol gers gewaar zou worden, namen zij zich voor. Licht geamuseerd en toch een beet je angstig beluisterde Christa alle voorbereidingen. Dan kwam de vraag, of ze als gids wilde meegaan. Een verzoek, dat ze half gewild en tegelijk gehoopt had. Gevreesd, om dat steeds duidelijker werd, dat Lintvorde ook. Helsingen onder de verdachten rekende. Ze zou door de grond zinken van schaamte, als hij in haar tegenwoordigheid gearres teerd zou worden. In het belang van haar eigendom hoopte ze mee te mogen gaan, daar het anders voor de manschappen moeilijk zou zijn, om precies de plaats te bepalen, waar ze het kistje had gezien. Men dacht de plaats zo goed en zo snel mogelijk te omsingelen, daar de dieven ieder osenblik hun schat in veiligheid zouden willen brengen. De agenten kregen de opdracht zich zo ongemerkt mogelük naar de boerderij te begeven. Men moest zich voorlopig rondom het gebouw schuil houden en zorgen dat Hel singen het huis niet verliet. Men nam aan, dat hij de boerderij als een soort kampeergelegenheid ge bruikte. Hoewel Christa de verden king die op Helsingen was gevallen absurd vond, brachten al de geno men voorzoreen haar in staat van opwinding. Wat zouden Mark en Truus wel denken, als ze wisten in welk gevaar ze zich bevond. Ze zaten nu waarschijnlijk knus aan de huiskamertafel onder de lamp. Wat de sonar is voor de zeediepte is En zou Roel zich nog enigzins be- zorgd voelen, als hij vermoedde, in I welke situatie zij verkeerde. Lintvorde wond er geen doekjes om. Ze zouden met geen onschuldi ge bloedjes te maken krijgen. De daders hadden heel wat op hun kerfstok en zouden dus hun huid duur verkopen. Als Christa dan ook haar taak had volbracht, moest ze onmiddellijk terug naar de boerde rij, waar een behoorlijke bewaking zou zijn. De politieman liet duidelijk uitkomen, dat hij liever van haar diensten geen gebruik had willen maken, als er niet zoveel op het spel stond. Maar na al de vergeefse pogingen, om de dieven te pakken te kriigen, mocht er geen kans on benut blijven. Zonder de aanwijzin gen van Christa zou er veel tijd verloren gaan, waardoor de boeven zich weer van een voorsprong kon den verzekeren. Nu Christa zelf geen bezwaren naar voren bracht en blijkbaar geen angst voelde, moest men maar door de zure ap pel heenbijten. al kon een vrouw in hun gezelschap een handicap be tekenen bij hun optreden. Beleefd, maar dringend verzocht de com mandant haar, zich stipt aan zijn aanwijzingen te houden, ook al le ken deze haar onlogisch of niet wenselijk. INENTINGEN D.K.T. en D.T. Kinderen geboren in 1957 en 1959. Voor de kinderen, die geboren zijn in 1957 of 1959, en die in het begin van deze maand reeds voor de 1ste of 2e maal werden ingeënt -tegen difterie, kinkhoest en. tetanus bestaat op woensdag 1 februari a.s. tussen kwart voor twee en twee uur gelegenheid om de 2e resp. de 3e injectie te ont vangen. Schoolgaande kinderen. Aan de schoolgaande kinderen (in hoofdzaak de leerlingen van scholen buiten Waddinxveen) zal gelegenheid gegeven worden zich voor de tweede maal te laten inenten tegen difterie en tetanus op dinsdag 31 januari a.s. of woensdag 1 februari a.s. tussen 2 en 2.15 uur. Dit geldt derhalve voor de kinderen die op 28 december jl. voor de eer ste maal werden ingeënt tegen dif terie en tetanus. Daar een deel van de.schoolkinderen op dinsdagmiddag en een ander deel op woensdagmiddag geen school heeft, worden de kinderen in de gelegenheid gesteld naar keuze op dinsdag of woensdag te komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 5