en kunstijs Morfsis ICani U de. taak van rnaedec aan ZE ZIJN ER WEER! Hoekkondd fj/etdwijk,, De onbekende nren H apriis oesters NIEUWS UIT ONZE WOONPLAATS „SPIEGEL VAN DE WEEK” „VEILIG VERKEER” Sanapirin Voor het kind Verschijnt elke vrijdag I 1 I ’n. „Rubriek voor de vrouw Adres redaktle en administratie: Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 ii LÏÏr^BABÏ .1 J met 4 maart f 5,00. blust snel opkomende griep p I Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk ’s woensdagsavonds inzenden Abonnementsgeld per kwartaal f 1.*- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. door JAC BOOY belastingconsulent te Boskoop. '7 Voor het tere Baby-huldje BABYDERM-POEDER Dreiging rondom Nieuw Guinea Oesterteelt in Veerse Gat Kunstijsbaan dank zij toto Romme gaat heen GRATIS gedurende de boekenweek, van 25 februari tot en a.s., bij aankoop van Nederlandse boeken voor tenminste r" No. 817 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961. 16e JAARGANG Weekblad voor Waddinxveen I I TEN GELEIDE. I SCHAATSEN- V zus I het tijdig-indienen betreft, I .1 WIE ROMME NEEMT ONTSLAG. MOEILIJK. a. b. c. 2.705,35 Postkantoor Zegels helse herrie Ik die zijn van 22 februari 1961. I I 11 I I Een van de meest markante en in vloedrijke figuren van de Tweede Ka- VOORWAARTS RIJDERS. een kleuterschool te doen, dan zijn die tenminste van de vloer. Bovendien le ren ze daar met andere kinderen om gaan en dat is goed voor ze en ik krijg dan eindelijk eens een beetje tijd voor mezelf! Ze zuchtte weer diep. Ik mag ook wel eens wat' hebben be sloot ze. aan- op een slechts één licht van de personenauto brandde. Bij de botsing die volgde lie pen beide voertuigen zware schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Scholenactie Zegels Kaarten 2.645,60 17,25 42,50 1.752,— 673.— MINISTER KONDIGT AAN OESTERTEELT IN VEERSE GAT. i i JAARVERGADERING „DE WERKMAN”. Dinsdag 21 februari hield ziekenkas „De Werkman'’ haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaris kon men constateren dat het ledental nog al was gedund, 11 afschrijvingen wa ren er. Twee door bedanken, vier door vertrek en vijf door overlijden, dit laatste getal was wel groot te noe men. De penningmeester deed een op gewekter geluid horen. Hij keerde uit aan 24 zieken een bedrag van 1.376,65 en dan nog de betalingen uit overlijdensfonds en steunfonds, doch als eindresultaat kon hij nog boeken een saldo van 260,60, dat was niet slecht. Totaal 5.487,06 Dit was 351.69 meer dan het vorige jaar. De winst bedroeg nu ongeveer 2.595,Hartelijk dank aan allen, die op de een of andere manier mee hielpen, dit resultaat te bereiken. B. van Gent. f 2.425,— 356,71 Ook wat zit de fiscus de belastingplichtige ach ter de broek. Indien men noch op een aanmaningskaartje, noch op een aan getekend schrijven reageert, wordt de straf voltrokken: de op te leggen aan slag wordt met 5"/o verhoogd. Boven dien krijgt de belastingbetaler bij even tueel bezwaar een harde noot te kra ken: hij moet in alle opzichten bewij zen, dat de Inspecteur in het onge- lijk staat, en niet andersom Na jaren van overweging gedurende vorige kabinetten heeft de huidige re gering thans besloten een bedrag van 8,5 miljoen beschikbaar te stellen voor het in de komende jaren nemen van een proef met de oesterteelt in liet Veerse Gat. zeer voor hen kan het advies van de fiscale practicus van groot belang zijn. Het doet ons daarom een genoegen aan onze lezerskring te kunnen me dedelen, dat wij de heer Jac. Booy, belastingconsulent te Boskoop, bereid hebben gevonden voor onze courant een serie fiscale artikelen te schrijven, waarbij de werknemers voldoende aan hun trek komen. Wij hopen, dat met deze vandaag vangende serie in populaire stijl, een voor velen onbekend terrein begaanbaar pad wordt gekapt.... Redactie. ogenschijnlijk eenvoudige vragen een juist antwoordt te geven, bleek wel gedurende deze quiz. Na de pauze wer den de vragen, die niet goed werden beantwoord, door de lerares behan deld. Ook was er gelegenheid vragen te stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Tot slot gaven 18 da mes zich op, voor een door deze stich ting te organiseren kookcursus. Na afloop dankte de presidente, <mej. Vader en haar assistente voor de pret tige wijze waarop deze quiz werd ge leid, zodat op een gezellige en tevens originele manier veel werd geleerd. Het grootste deel van de hedendaagse mensheid is zenuwachtig en dat vloeit voort uit het jachtende leven dat wij lijden. Waarom is het leven van te genwoordig zoveel gehaaster dan vroe ger? Wel, omdat we op jacht zijn naar ontspanning. De moderne technische ontwikkeling grijpt diep in ons maat schappelijk leven in. Er zijn zoveel meer mogelijkheden tot vertier geko men, waarvan we allen graag willen meegenieten, maar de 'tijd die we daar voor nodig hebben, moet afgeknab beld worden van de tijd die wij anders voor werk benutten. Het wenk moet dus snéller gedaan worden. Ook hier worden we wel door de technische ontwikkeling in geholpen, maar blijk baar toch nog niet voldoende, want we moeten jachten om het wenk dat gedaan moet worden, klaar te krijgen.' Ja, we gooien er dikwijls zelfs nog een extra schepje bovenop om nog meer tijd voor verpozing vrij te maken. En hier begint de narigheid. Want het ge volg van al dat jagen is nervositeit, die leidt tot prikkelbaarheid en on verdraagzaamheid. JACHT NAAR ONTSPANNING. „Ik mag ook we] eens wat hebben!” is een verzuchting, die we tegenwoor dig wel bijzonder veel horen slaken door jonge moeders. Het lijkt zelfs ’n mode-uitdrukking, zoveel horen we het. Toch is dat niet waar. De vrou wen die een dergelijke verzuchting slaken, doen dit niet omdat anderen het ook doen. Neen, z.e menen het uit het diepst van haar hart, het is een soort noodkreet Het is een tijdsver schijnsel, geboren uit de moderne ont wikkeling, INTERNATIONALE SPEELGOED- JAARBEURS, NEURENBERG. Van 26 februari tot en met 3 maart wordt in Neurenberg deze jaarbeurs wederom georganiseerd. Aan deze beurs, waar alle belangrijke industrieën op speelgoedgebied, uit de gehele wereld exposeren, wordt ook door enkele Nederlandse firma’s deel genomen. Voor de vierde achtereen volgende keer neemt ook de Speelgoe deren- en Houtwarenfabrieken G. Okkerse n.v. met een grote stand aan deze beurs deel. nier, de voorzitter van de K.V.P.- fractie, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft op 64-jarige leeftijd voor zijn lidmaatschap van deze Kamer be dankt. Sinds oktober van het vorige jaar moest hij op doktersadvies zich van alle politieke activiteiten onthou den. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. Maandag 20 februari j.l. kwam de afd. Waddinxveen vAn de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bijeen in lunch room van de Water. Dit keer stond een Huisvrouwenquiz op het programma onder leiding van mej. T. Vader, le rares verbonden aan de Stichting voor Huish. voorlichting ten Plattelande. Na een korte inleiding, waarin de spelregels werden uitgelegd, werden aan twee groepen van dames een aan tal vragen gesteld op huishoudelijk gebied. Dat het niet altijd meevalt, om op DE TAAK VAN MOEDER. Hierdoor ervaren we de kinderen als lastig, rumoerig en wat al niet meer, terwijl ons kroost in wezen niets las tiger is dan de kinderen van honder den jaren geleden. Zijn ze rumoeriger, dan zullen we de schuld daarvan bfl onszelf moeten zoeken. De sfeer die wij in huis scheppen met ons jagen en onze nervositeit, werkt ook op de kinderen in. Zij voelen die sfeer heel fjjn aan en worden er door geprikkeld, met als gevolg zaniken en herrie ma ken. Willen wij goede moeders zijn - en we hebben dit moederschap toch zelf gewild - dan moeten we ons daar ook de offers voor willen getroosten. We dienen er voor te zorgen, dat in ons gezin een rustige prettige sfeer heerst en we dienen hierbij zelf het voor beeld te geven. De kleintjes zullen er zich dan prettig voelen en er naar leven. Ze zullen rustig en handelbaar zijn. Maar wij moeten de offers en de zelfbeheersing opbrengen om deze sfeer te scheppen. Wij dienen ze steeds een willig oor te lenen, als ze met hun grote en kleine vragen en moei lijkheden bij ons aankloppen. We moe ten - vooral bij kleuters - steeds voor ze klaar staan. En hiermee gaat veel tijd verloren, tijd die we zullen moe ten afstaan van die welke wij zo graag voor onze ontspanning zouden reser veren. Dat is de taak van moeder. Zijn wij hier wel tegen opgewassen Elly Martins ROODE KRUIS AFD. WADDINXVEEN. Het Waddinxveens Roode Kruis nam eind vorige week te Gouda deel aan testwedstrijden die georganiseerd wer den door het Roode Kruis, afd. Gou da. Deze wedstrijden waren speciaal bedoeld voor de E.H.B.O.-ers die hun vaardigheden nog nimmer in practijk hadden gebracht. Over het algemeen werd verdienstelijk gewerkt. Zeven ploegen namen in totaal aan de strijd deel. De opgave bestond uit: medische hulp verlenen aan een man en een jongetje, die van een trap waren ge vallen. Men kreeg hiervoor 15 minu ten de tijd. De handelingen van de personen die aan de strijd deel namen, werden critisch bekeken door een ju ry, bestaande uit de doktoren D. G. Struyk, G. Stuiver en J. W. Eelkman- Rooda. Ondanks de vrij moeilijke op gave wisten de heren van het Wad- dinxveense Roode Kruis het tot een derde plaats te brengen, achter de Goudse R.K. E.H.B.O. en het Roode Kruis, afd. Gouda, die respectievelijk als eerste en tweede eindigden. konden bekijken. Zij zouden zich (be grijpelijk, zij het niet verstandig!) óók opwinden. Fietsers horen niet midden op de rijbaan, zomin als auto’s op het fietspad. Daarbij komt dat bij niet vol doende rechtshouden de fietser, brom fietser of motorrijder veel schrik en last kunnen ondervinden van de lucht zuiging van voorbijrijdende auto’s. Ook dat is - vooral bij vrachtauto’s met aanhangwagens - een gevaar dat niet zelden tot vreselijke ongelukken leidt. Daarom ook moet het voor de fietser een vanzelfsprekendheid zijn om zo ver mogelijk van het snelverkeer van daan te blijven. Dus: uiterst rechts. De automobilist op zijn beurt zal er voor moeten zorgen voldoende ruimte te laten wanneer zij fietser of brom fietsers inhaalt. Ook hier kan een verstandig weggebruiker weer tot een veilig samenspel worden. Verbond voor Veilig Verkeer. Al is het waarlijk niet om enthousiast over te schrijven of om het met vreug de te verwelkomen tussen de carna- vals-tijd en de komst van de nieuwe haring, ze zijn er dan toch maar weer Wij bedoelen de ingewikkeld-uitzien- de aangiftebiljetten, waarop u - zon der voorberoud en naar waarheid - de cijfers van uw inkomen over 1960 en uw vermogen per 1 januari 1961 mag vermelden. .1 I M(jn buurvrouw had mij voor het eerst op de koffie gevraagd. We wa ren sinds twee weken buren en zoals dat gebruikelijk is, hadden we op een avond een bezoekje afgestoken om kennis te maken en het leek er op, dat we wel bij elkaar in de smaak gevallen waren. Deze voor Zeeland belangrijke mede deling heeft de minister van landbouw en visserij gedaan aan de Eerste Ka mer. Wegens de cyclus van de oester teelt moet er rekening mee worden gehouden, dat pas omstreeks 1970 be kend kan zijn, in hoeverre een tech nisch en economisch verantwoorde oesterteelt in een afgesloten bekken mogelijk kan zijn. Tussen 1962 en 1964 zal het bekken voor de proefnemingen in het Veerse Gat gereed komen en in de periede 1964 tot 1969 zal dan moeten blijken, of de verwachtingen over de oesterteelt in een afgesloten ruimte zijn te realiseren. Minister Ma- rijnen wijst erop, dat de proef tevens de gelegenheid biedt voor het kunst matig verwateren van mosselen. VERBETERING GOUWE-OEVER AANBESTEED. Begin deze week hebben gedeputeerde staten van Zuid-Holland aanbesteed het vernieuwen van de oevervoorzie- ning langs de westzijde van de Gouwe met bijbehorende en bijkomende wer ken, waarvoor 29 aanbiedingen waren binnengekomen. Laagste inschrijver was N.V. van Splunder’s Aannemings- maatschappij te Ridderkerk voor 443.500, op één na laagste de com binatie C. M. Deerenberg en J. en P. van Wijk te Alphen aan den Rijn voor 463.000. De hoogste inschrijfster was de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „De Lintvoeg” te Amsterdam voor 533.000. De gunning van het werk is aangehouden. De regering is van oordeel, dat de tussen de sowjet-unie en Indonesië ge sloten overeenkomst tot levering van wapens aan Indonesië en de publici teitscampagne waarmede deze over eenkomst is omgeven, erop zijn ge richt de indruk te wekken, dat Indo nesië meer dan tot dusverre rekening houdt met de mogelijkheid om met militaire middelen zijn onrechtmatige aanspraken op „west-Irian” kracht bij te zetten. De Nederlandse regering heeft met het oog een open militair conflict met Indonesië te voorkomen bij voortduring een beleid gevolgd, om steun te verwerven van bevriende mogendheden, die gelegen zijn, dan wel belang hebben in het verre oos ten en de Pacific. De Nederlandse re gering heeft niets nagelaten om een militair conflict met Indonesië te voorkomen. Aldus prof. De Quay. Ook in de Verenige Staten begint men in te zien, dat de bedoelingen van Soe- karno c.s. niet zo vredelievend zijn. De Washington Post schrijft daarover: „De Russische wapenleveranties tot een bedrag van IJ miljard aan In donesië zijn nauwelijks nodig voor de interne veiligheid van dit land. Het is begrijpelijk, dat Nederland gealar meerd is door de mogelijke konse- kwenties van deze wapenzendingen voor het conflict over Nederlands Nieuw-Guinea, dat Indonesië opeist.” De mogelijkheid is echter geenszins uitgesloten, dat dit van Indonesië een spel van dreigen is met de bedoeling Nederland te intimideren. Men weet in Djakarta heel goed, dat het land dat overgaat tot wapengeweld in een groot deel van de-wereld sympathie verspeelt. AUTOBUS BOTSTE TEGEN PERSONENAUTO. De laatste bus van de lijndienst Rot- terdam-Boskoop botste zaterdagavond op de Piasweg, een smalle polderweg, nog juist binnen de bebouwde kom van Waddinxveen, tegen een personen auto. De chauffeur van de bus ver keerde in de veronderstelling dat hem een motorrijwiel naderde, omdat BOUW VAN BUNGALOW. Aan de heer D. de Graaf te Moerka- pelle is opgedragen het bouwen van een bungalow te Waddinxveen voor rekening van de heer L. Kasteleyn te Gouda. „De Regering ziet op het ogenblik geen aanleiding, de aandacht van de Vei ligheidsraad te vragen met betrekking tot Nederlands Nieuw-Guinea. Zij sluit echter geenszins uit, dat dit te eniger tijd wenselijk of noodzakelijk zou kunnen worden. In dat geval zal naar gelang van de omstandigheden gebruik maken van de middelen en mogelijkheden, welke binnen het ka der van het handvest ter beschikking staan.” Dit deelde de minister-presi dent mede als antwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Het zich terugtrekken van prof. Rom me uit de actieve politiek betekent een geduchte slag voor de Tweede Kamer en bovenal voor de fractie der K.V.P., waaraan hij sinds 1946 leiding gaf. Ook voor het kabinet-De Quay, aan welks totstandkoming hij een groot aandeel had, betekent het ver trek van een van zijn krachtigste ver dedigers een gevoelig verlies. Vermoed wordt, dat de heer W. J. Andriessen, die als waarnemend fractievoorzitter optreedt, of de heer Th. D. J. M. Koersen de opvolger van prof. Romme zal worden. WIJZIGING BESTUUR GROENE KRUIS. In verband met de verkiezing van enige nieuwe bestuursleden tijdens de bestuursvergadering van het Groene Kruis afd. Waddinxveen zijn de func ties opnieuw verdeeld en als volgt samengesteld: D. B. van der Most, voorzitter, L. W. Verbakel, 2e voor zitter, H. Jenné, secretaris, A. van Veen, 2e secretaris, G. J. C. Okkerse, penningmeester, B. F. Boonstoppel, 2e penningmeester en de leden Mevr. G. M. Oudijk-van der Loo, Mevr. L. C. van Dam-Schermerhorn en de heer G. van Tilburg. FIETSERS HOUDT RECHTS. Laten we het maar eerlijk zeggen, de fietsers nemen met de plicht- tot rechtshouden ook maar al te vaak een loopje. Goed, goed, de fiets is wat minder stabiel, wat vlugger uit z’n evenwicht door een onverwachtse windvlaag of een kuiltje in de weg. Maar dat is nog geen reden om zich zelf en anderen in gevaar te brengen door maar zo’n beetje door het ver keer te laveren. Om met z’n tweeën te blijven fietsen waar dat het ver keer in gevaar brengt of belemmert (en dus verboden is). Of om met z’n drieën naast elkaar te rijden en de hele (verdere) vehkeers- wereld aan zijn fietswiel te lappen. Wat onder alle omstandigheden - ook al is er plaats „voor tien”! - verbo den is. Het zou goed zijn indiën alle fietsende Nederlanders dit euvel eens van achter het stuurwiel van de auto Terwijl wij onder het genot van een kopje koffie over huishoudelijke aan gelegenheden spraken, speelden haar twee kleuters van 3 en’4 jaar op de grond, temidden van een ongelooflijke rommel van overhoop gehaald speel goed. Zoals kinderen zijn, opgaand in hun spel, maakten ze nog al wat ru moer en plotseling vloog mijn nieuwe vriendin op: „Scheien jullie nu toch eens uit met word er gek van!” Toen de oudste blijkbaar het geschreeuw moeder niet hoorde en rustig doorging kreeg ze een kleur als vuur en bries te: Hoor je me, Jantje! Hou op zeg ik je! Geschrokken keken de ukke- pukken naar hun moeder en voor kor te tijd was het rustig in de kamer. Je hebt er geen idee van, hoe lawaaiig ze de hele dag zijn, verklaarde mijn gast vrouw met een diepe zucht. Ik kan er gewoon niet tegen, ik word er ze nuwachtig van. En ik heb het al zo druk! „Maai' je hebt toch hulp” merk te ik op, want ik had verschillende malen een werkster zien lopen. De jonge vrouw haalde de schouders op. Ik weet niet hoe anderen het doen”, sprak ze wrevelig, ik sjouw de hele dag in het huishouden, ik heb nooit een kleuterschool te doen, dan zijn die er ernstig over om de kinderen naar De ontvangen bedragen voor kinder- zegels en -kaarten kunnen deze maal worden gespecificeerd als volgt Comité Zegels Kaarten Giften Ik ken een meisje lief en net ze is ook hier geboren En heus ik heb mijn hele hart al lang aan haar verloren. Ze is wél groot, maar menigeen zou haar niet willen missen. En als je met haar bezig ben wil men zich wel verfrissen want o, ze maakt je soms zo moe met al dat heen en weren En niet alleen het jonge goed maar ook nog wel de heren Ze is nu 40 gepasseerd en heeft nog zo’n verlangen naar ieder die maar komen wil ja ook getrouwde mannen Ik zeg als jij zo doorgaat meid dan ben je niet te sturen Want zou je krijgen wat je wil dan is er niets te huren Op Zevenhuizen woont haar die zit ook met de brokken Ze hebben daar zo in de.... Raad om haar al zitten knokken. Daar is geen plaats meer voor haar zus, Het zal een ieder bekend zijn de thans bestaande belastingwetgeving omvat een omvangrijke materie, wel ke zich niet gemakkelijk door leken laat benaderen. De fiscale voorschrif ten zijn tot een dergelijk ingewikkeld patroon geworden, dan niet zelden de hulp van een belastingconsulent - een beroep op zichzelf - moet worden ingeroepen. Helaas wordt de grootste en wellicht belangrijkste maatschappelijke groep veelal door de belastingraadsmannen vergeten de loontrekkenden. Even- waar zij kan heen en weren nu zijn ze allen overstuur de dames en de heren En nu gelukkig onze.Raad die houden niet van knokken. En zullen ook voor ’t lieve kind nog nimmer gaan staan jokken Ze hebben zelfs aan het cadeau een steentje bijgedragen U weet wel toen ze jarig was ze had toen niet te klagen Ze wordt nu reeds al 40 jaar door iedereen geprezen En nu vraagt u misschien dan wel wie zou dat kunnen wezen. Ik vroeg het zachtjes aan mijn vrouw die ging in eens staan gieren dat is natuurlijk onze Toos. Tot ontwikkeling onzer spieren. ALS. Na het schier ongelooflijke en specta culaire succes van Henk van der Grift die in Go tenburg in een strijd van de grootste hardrijders ter wereld zich de sterkste toonde en de wereld titel in de wacht sleepte, terwijl Lie- brechts de derde plaats wist te be zetten, heeft men in Nederland inge zien welke mogelijkheden onze sport mensen in zich bergen en dat er ge legenheid tot ontplooiing van derge lijke kwaliteiten gegeven moet wor den. Binnen 24 uur na deze fantasti sche successen heeft het algemeen be stuur van de Nederlandse Sport Fede ratie besloten de projecten voor een kunstijsbaan zowel in Amsterdam als in Deventer financieel te steunen met een bijdrage van 250.000,elk. Dit geld zal worden vrijgemaakt uit de opbrengst van de sporttoto. Waar een toto al niet goed voor is Welke personen moeten een aangifte biljet aanvragen - zo zij zo’n biljet niet reeds hebben ontvangen - en welke ingezetenen kunnen dit nala ten De wet zegt alleen, welke Ne derlanders voor het invullen van een aangiftebiljet (voor een aanslag) niet in aanmerking komen. Let u even op: indien uw zuiver-inkomen minder dan f 7.450,bedraagt, én indien uw zuiver-inkomen voor minder dan 7.450,— aan loonbe lasting is onderworpen (dienstbe trekking) èn voor niet meer dan 200,— „net to” neven-inkomsten bestaat (bij verdiensten). Dit zijn dus nog maar de hoofdlijnen (het bedrag van 7.450,— heeft ove rigens alleen betrekking op het iaar 1960). Het is tegenwoordig uiterst moeilijk om een financiële koers uit te zetten tussen' de fiscale klippen door en daarbij is het invullen van een aan gifteformulier in vele gevallen moei- lijker dan een vertaling uit het Sans krit. Het aanzien van het aangiftebil jet is daar een goede afspiegeling van: de belasting-administratie verlangt vele gegevens en cijfers om aan de belastingplichtige een belastingaanslag te kunnen opleggen. Men onderscheidt een tweetal aangif tebiljetten: het biljet A (voor hen, die een bepaald inkomen genieten, en het biljet B (voor hen, die bovendien een belastbaar vermogen bezitten). De belastingdienst heeft een lange en doortastende arm. De fiscus wordt al leen in (vaak aangedikte) verhalen flink bij de neus genomen, maar de praktijk is, dat er maar weinigen bui ten de greep van de belastinggaarders kunnen blijven. De belastingmensen beschikken over een grote organisatie en een schat van gegevens, welke da gelijks met behulp van diverse instan ties door het geven van inlichtingen wordt aangevuld en uitgebreid. Als stok achter de deur is er dan nog de F.I.O.D. (Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst), waarvan de naam al leen al indruk maakt. Zodra een aangiftebiljet is uitgereikt, entstaat de aangifte-plicht, dat wil zeggen: men is dan verplicht het aan- gifte-biljet vóór de daarvoor gestelde datum ingevuld en ondertekend, met de vereiste bijlagen bij de Inspectie der Belastingen terug te bezorgen - of men later al dan niet belasting zal moeten betalen over de opgegeven be dragen, doet niet terzake. Het zal nog wel eens voorkomen, dat de belasting-administratie aan een persoon, welke voor het doen van een aangifte in aanmerking komt, niet ei gener beweging een biljet toezend. Mag deze man dié dingen-die-komen rustig afwachten Geenszins De wetgever dreigt met een geldboete van maximum 1.000,—, niet alleen indien een aangifte niet wordt gedaan, maar ook als een verzoek om alsnog een aangiftebiljet toe te zenden „ver geten” wordt. WANNEER INDIENEN? De datum van indiening is altijd weer een groot probleem; de eerste reactie is toch altijd weer: het opzij leggen van dat nare aangiftebiljet met zijn vele kolommen en lastige vragen. Vóór 1 april 1961 moet u het aangifte biljet bij de Inspectie inleveren. In dien men niet in de gelegenheid is geweest om de benodigde gegevens te verzamelen, kan men van de moge lijkheid om drie maanden uitstel te krijgen, gebruik maken. In vele ge vallen is n.l. bij het aangiftebiljet ook een (geel) voorlopig aangiftebiljet 1961 gevoegd. Mocht dit niet het geval zijn, dan kan men een dergelijk formulier bij de Inspectie aanvragen. Op dit formulier nu moet u een schat ting van het te verwerven inkomen over 1961 vermelden. Deze cijfers gel den dan als basis voor een op te leg gen voorlopige aanslag over het lo pende jaar. Door het indienen van een voorlopige aangifte van het inkomen over het jaar 1961 wordt automatisch uitstel verkregen voor de indiening van het volledige aangiftebiljet tot 1 juli 1961. Voor accountants en belastingconsu lenten geldt een bijzondere - verder doorgevoerde uitstelregeling. In ieder geval voorlopig geen zor gen

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1