Waddinxveen ondergaat komende vijftien jaar gedaanteverwisseling KOELKASTEN Een leerling- verpleegster vertelt. VRIJDAGAVOND-WEEKMARKT GAAT 5 MEI BEGINNEN 1 I f- PUROL A. Koot Koninklijk onderscheiden Kinderen hebben groot gevoel voor rechtvaardigheid model 1961 Verschijnt elke vrijdag j Huidgenezing Inwonertal zal in deze periode waarschijnlijk verdubbelen. Verbreding Vijverlaan werd voltooid 2700 woningen Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Industrie-uitbreiding Nieuw kerkhof Nieuwe uitvalswegen Meer treinen GEMEENTERAAD BIJEEN l./i Kans op halfuurdienst in V/addinxveen Burgemeester sprak over gemeentegroei Interesante lezing op ouderavond van Herv, schoolvereniging 1 1961. VRIJDAG 17 MAART 1961. No. 820 16e JAARGANG Weekblad voor Waddinxveen Adres redaktle en administratie: I t Puistjes verdrogen door Purol-poeder met de voor r TOONKEURAVOND. VAN DE SPARKRUIDENIERS. V on) Passage 133, telefoon 3003 Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk *s woensdagsavonds Inzenden Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. tafelhoogte middenhoogte kastmodel COMPRESSORSYSTEEM. Laat U eens vol ledig voorlichten. VOOR KOELING. Voor een suède jasje naar BROUWER Voor de bestaande industrieën langs de Zuidkade is van groot belang, dat de gronden gelegen tussen Zuidkade en Kanaaldijk zijn bestemd voor ver dere uitbreiidiing van deze industrieën. HEROPENING GEMODERNISEERDE NAAIMACHINEHANDEL. Even voorstellenIk ben Els Driesen, Of liever „zuster Driesen”. Aan dat „zuster” moet ik zelf nog een beetje wennen, want ik ben hier nog maar kort. Met „hier" bedoel ik het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda. Mag ik als zuster Driesen Iets vertellen? Wij zijn hier met een stel leerling-ver- pleegsters. De een heeft een huishoud school doorlopen, de ander Mulo, weer een ander iets middelbaars, maar we zijn allemaal zo om en nabij de achttien en dragen het gewaad, dat ons nu tot zuster stempelt, ook al moeten we nog heel wat leren. Ze hebben me gevraagd in de krant te schrijven en eerst vond ik dat doodgrieze lig. Maar ik snap best, waarom het gaat. Misschien zijn er meisjes, die net als ik, na het doorlopen van de 4-jarige Mulo-school, gedacht hebben: „Wat zal ik nu gaan doen?” leder jaar om deze tijd denken dat heel veel meisjes. En misschien komen jullie dan door mijn geschrijf wel op het lumi neuze idee: „Ik wil verpleegster worden”. Ik voor mij heb er vreselijk op zitten dubben, voor ik goed en wel wist, wat ik wou. Verpleegsterja, het klinkt fijn, ‘t Is een beroep, waar je mee voor de dag kunt komen. Maar moet je dan niet erg veel leren? Nou, dat beloof ik jeIk zit er nu midden in. En ik heb er helemaal geen spijt van, dat ik deze bestemming gekozen heb. Het leren, dat we hier doen heeft niets met de schoolbanken te maken. Er is natuur lijk een theoretisch gedeelte, maar we krijgen van het begin af met de praktijk te maken. Dit zegt je natuurlijk helemaal niets. Laat ik jullie dan het een en ander uit de doeken doen, want om voor het verpleegstersvak warm te lopen, moet je natuurlijk wel we ten, waar het allemaal om gaat. Ik zal je er met plezier volgende week meer over vertellen. En kun je zolang niet wachten, wel, wend je dan tot onze directrice. Zij staat je graag te woord. en- aan I l i zon N Erres Friventa Frigidaire Frimatic Zanussi Amco Sigma Silo A.E.G. Woensdag herdacht de heer A. Koot het feit, dat hij veertig jaren geleden als landarbeider in dienst trad bij de fam. van der Torren aan de Bredeweg. Dit jubileum was aanleiding tot een gezellige bijeenkomst, waar de heer van der Torren sr. en de heer van der Torren jr. ook aanwezig waren. Ook burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote kwamen met de wnd AUTO IN BRAND. Door tot nog toe onbekend gebleven oorzaak vloog zondagnacht op Rijks weg no. 12, ter hoogte van het viaduct over de Bloemendaalseweg een per sonenauto in brand. De enige inzit tende en eigenaar van de wagen, een inwoner uit Laren, kon de auto, die totaal uitbrandde ongedeerd verlaten. I Huidzuiverheid Huidgezondheid In vijftien jaar tjjds zal Waddinxveen van een dorp met elfduizend zielen gaan uitgroeien tot een gemeente van behoorlijke omvang met precies het dubbele aantal inwoners. Deze greei is reeds enige jaren geleden op gang gekomen, toen forensen zich in Waddinxveen begonnen te vestigen en de plaatselijke industrie een uitbreiding onderging, die het aantrekken van meer personeel van elders noodzakelijk maakte. Voor die komende vijftien jaar heeft de gemeente Waddinxveen een structuurplan klaar, wat van dit dorp met z’n wat vreemde en langgerekte vorm een planologisch beter ge heel zal maken, waarbij bovendien veel van het oude Waddinxveen plaats zal moeten maken voor het nieuwe. Vrijdagmiddag werd aan de Kerkweg het geheel gemoderniseerde bedrijf van Naaimachinehancter H. Troost in gebruik genomen. In ongeveer acht weken tijds heeft het interieur van dit bedrijf onder de bekwame handen van binnenhuisarchitect B. A. Mulis uit Berkel en ’n zoon van dhr. Troost een grondige verandering ondergaan. Het vroegere kantoortje werd o.a. bij de winkelruimte getrokken, waardoor een aanmerkelijk grotere oppervlakte en overzichtelijke show ruimte werd verkregen. Bovendien kreeg allies een fris verfje, terwijl de zaak eveneens van nieuwe vloerbedekking werd voor zien. Een nieuwe demonstratietafel werd aangeschaft, waarop de vele mo gelijkheden van de naaimachine op duidelijke wijze aan de klant kunnen worden getoond. Terecht noemde de wnd.-gemieentesecretaris, de heer J. L. Koopman, die de heropening van dit pand verrichtte, dit bedrijf een ware aanwinst voor de Waddinxveense mid denstand. scholen met name tred met en het de verdere uitbreidingen zal moeten hou den, is voornamelijk ontworpen in het uitbreidingsplan Groenswaard-zuid na bij de tunnel onder de spoorlijn ter hoogte van de Wiiltem de Zwijger laan. Naast bouw van flats en etengezins woningen iin de nieuwe wijken, zijn ook gronden gereserveerd voor bun- galowbouw, zowel in de Puttepolder- noord als in Groenswaard. Bovendien zijn ook de gronden gele gen achter de Oranjelaan bestemd voor de bouw van bungalows. We hebben slechts een globaal over zicht gegeven van de gedaanteverwis seling, die Waddinxveen in .de toe komst zal ondergaan. De komende maanden zullen we op de verschilLen- de plannen nader ingaan, teneinde onze lezers een zo goed mogelijk beeld te geven van hetgeen zich binnen de gemeentegrenzen afspeelt of zich nog zal gaan afspelen. De burgemeester sprak de jubilaris toe en wees op de grote toewijding en trouw, die de heer Koot tijdens zijn veertig jarig dienstverband aan de dag legden. Deze eigenschappen, die men bij jongeren soms niet zo meer aan treft, waren er aanleiding voor, dat de heer Koot bij zijn werkgevers hoog staat aangeschreven. De burgemeester deelde mede, dat H.M. de Koningin de jubilaris de bronzen ere-medailie, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toekende, waarna hij hem het ere-metaal op de borst spelde. De heeir van der Torren jr. overhandigde hem de bij de onderscheiding behorende draag-medailles. De bijeenkomst, waarin de uitreiking van de onderscheiding plaats vond, was uiteraard een ongezochte gelegen heid om nog eens verschillende bele venissen van de jubilaris uit het ver leden te releveren. De heer. Koot, die thans 62 jaar oud is, woont sinds 192S in Waddinxveen, en deelt ruim 31 ja ren zijn, levensweg met Adriana Rood- sant. Uit dit huwelijk werden 3 kinde ren geboren. Hiervan zijn er twee in leven en een daarvan is inmiddels ge huwd. De heer Koot was o.m. befaamd om zijn grote lichaamskracht. Zo vroeg men eens aan zijn werkgever hoe deze er toe gekomen was om kaf in te kopen. Men had nl. zijn arbeider be zig gezien zakken op een wagen te laden, en dit deed hij, zonder enige hulp zo gemskkelijk, dat hij daardoor de indruk vestigde kaf aan het laden te zijn, in plaats van zware zakken met haver, wat de werkelijke inhoud van deze zakken was De wekelijkse markt zal gehouden worden op vrijdag van ’s middags 3 uur tot ’s avonds 9 uur. Voorlo pig zal gestart worden met een der tig tal kramen en enige losse plaat sen. Burgemeester en wethouders zullen de standplaatsen verdelen. Naar de burgemeester mededeelde zijn reeds bijna 200 aanvragen om een standplaats ingediend, waaruit dus een keus zal moeten worden gemaakt. De standplaatshouders zullen buiten de huur van de kra men nog aan de gemeente ver-, schuldigd zijn een marktgeld van f 1,per dag of f 40,voor een vaste standplaats per jaar. Voor kraampjes die breder zijn dan 4 meter zal voor elke meter meer per jaar f 10,verschuldigd zijn. Voor het toezicht op de markt zal een marktmeester door het gemeente bestuur worden aangesteld. Wat betreft wegenplannen komt op korte termijn reeds de verbreding van de Noordkade, waarvoor de goedkeu ring half april wordt verwacht, aan de orde. Teneinde bij een toenemende bevolking ook te voorzien in de ver voersbehoeften Li^t het in de bedoe ling Waddinxveen in zuid-westelijke richting twee nieuwe uitvalswegen te geven naar Rottendam en Den Haag. Veor Rotterdam wordt daarbij gedacht aan verbetering van het bestaande tracé langs die Kanaaldijk, onder Rijks weg 12 door en langs het Weegje naar de verbindingsweg met de Rijksweg naar Rotterdam. Voor de richting Den Haag bestaan plannen voor een brede In het eerste deel van de Puttepolder wordt thans de laatste hand gelegd aan enkele bouwplannen, élite bij el kaar nog 170 woningen zullen opleve- ren. In de Pultepo'der-Ncord is reeds alle benodigde grond aangekocht en is de dienst van openbare werken be zig met het bouwrijp maken van dit gebied. In dit uitbreidingsplan is ook de eerder genoemde begraafplaats cp- genomen, die de taax gaat overnemen van het kerkhof aan de Kerkweg, dat over drie jaar zeker vol zal zijn. De Nederlandse Heidemaatschappij werkt op het ogenblik een ontwerp voor de nieuwe begraafplaats uit. Terwijl die voorbereidingen voor de realisering van de plannen voor de Puttepolder-Noord. waar ongeveer achthonderd woningen moeten komen, in volle gang zijn, wordt reeds gewerkt aan het volgende grote plan. Precies aan de andere kant van die spoorlijn, naar Boskoop worden in Groenswaard al de eerste gronden aangekocht voor twee uitbreidingsplannen voor’respec tievelijk elfhonderd en zevenhonderd woningen. Een tunnel onder de spoor lijn zal deze nieuwe wijken direct met de Puttepoldieir verbinden. keerde richting ook te verbeteren. Indien de NS-plannen doorgang vin den zal het betekenen dat de grote steden gedurende een groot deel van de dag per trein in ongeveer een half i uur zijn te bereiken. Alleen op enkele stille uren in de middag en avond zal de uurdienst waarschijnlijk worden gehandhaafd. Door dit gebied is tevens een indus trieweg ontworpen met aansluitingen o.a. op de Sniepweg. De bouw van kerken, openbare gebouwen, dorpshuis, die gelijke Met de aanvang van de zomerdienst- regeling van de Nederlandse Spoorwe gen in mei zal zeer waarschijnlijk voor een groot deel van de dag op de lijn Gouda-AJlphen een half uurdienst wor den ingevoerd. Voor Waddinxveen gaat dit een aan zienlijke verbetering betekenen, om dat het in de bedoeling ligt de aan sluiting in Gouda op de treinen naar Den Haag en Rotterdam en in omge- De heer Ververs (pvda) vond het bedrag dat aan marktgelden zal moeten worden betaald vrij laag. Hij betwijfelde of de kosten van toezicht en schoonmaken hieruit wel zouden kunnen worden bestre den. De voorzitter gaf toe dat de kosten hieruit niet kunnen worden bestreden. Het thans voorgestelde bedrag der marktgelden is verge leken met dat van andere gemeen ten en stemt overeen met de hoog ste bedragen die elders worden ge heven. KOOPAVOND Van de zijde van de winkeliers van de winkelgalerij aan de Kerkweg bereikte de raad het verzoek om een koopavond in te stellen. Daar een koopavond niet voor enkele winkels zal kunnen gelden maar alleen voor de gehele gemeente of een groot deel daarvan, zal eerst (Foto Sjaak Noteboom) In de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft de gemeente raad de verordening vastgesteld, die nodig zijn voor het instellen van de wekelijkse goederenmarkt. De eerste weekmarkt zal gehouden worden op vrijdagavond 5 mei a.s. Als plaats waar de weekmarkt zal worden gehouden is nu aangewezen het gedeelte van de Kerkweg tussen het Stationsplein en de Kanaalstraat. De Waddinxveense Spar-winkeliers, de firma's N. Hofman, J. Assch-eman en de fa. Logmans, verzorgden maan dagavond, in samenwerking met acht vooraanstaande Nederlandse fabrikan ten. voor haar klanten in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een z.g. toonkeur-avond. De talrijke aan wezigen, dat voor het grootste deel uiit dames bestond, zullen van hun komst beslist geen spijt hebben gehad, want zij kregen een aardig programma voorgeschoteld. De conferencier Harry Bouwman en zijn collega Dick Smit hielden het publiek aangenaam bezig met een praatje en een mop, terwijl zij terloops voor de aan deze avond medewerkende fabrikanten reclame maakten en de aanwezigen iets naders vertelden over vele bekende merk- produkten. Mr Hardy onthaalde de zaal op aardige goocheltrucs, terwijl Mr Tims (musical exentriek) eveneens succes oogstte. Oom Harry zorgde op deze avond op zijn accordeon voor en kele vrolijke noten. Voor het natje en droogje werd op deze toonkeur-avond eveneens goed gezorgd. Tussen de be drijven door konden tal van hartige i hapjes e.d. wordten gekeurd. Als tweede gastspreker trad op de ze avond de eerste burger van Waddinxveen, burgemeester C. A. van der Hooft. Deze hield op on derhoudende wijze een causerie over de historie en de groei van Waddinveen. Was Waddinxveen in 1178 een nederzetting van enige boerderijen, in 1514 waren er 79 woningen, in 1632 420 en Bloemen- daal 114 woningen. In 1795 bedroeg het aantal inwoners 1546. In 1865 telde Waddinxveen negen papier fabrieken, vier houtdraaierijen, 1 schuitenmakerij, één tras-, een houtzaag- en een korenmolen. In 1940 bedroeg het aantal inwo ners 7725, in 1945 8293, thans 11228. Na de oorlog werden 1164 wonin gen gebouwd. Thans zijn in aan bouw of komen dit jaar gereed 268 woningen, waaronder 24 bejaarden woningen. Op stapel staan plan nen voor 346 woningen, waaraan naar allé waarschijnlijkheid ook dit jaar zal worden begonnen. Voorts zal dit jaar begonnen worden met het bouwrijpmaken van de Putte noord. Aan. Stad en Land is op dracht verleend voor het uitbrei dingsplan Groenswaard, met dui zend woningen. De burgenieester stond voorts stil bij de verbetering van de Noordkade (kosten f 1.000. 000,Hiervan is reeds voor f 450.000,aanbesteed. Voorts is een plan ontworpen voor de Zuid kade met zestig woningen en een nieuw zwembad. De burgemeester besloot zijn causerie met de opmer king dat wij mogen ploegen, eggen en zaaien, maar dat God de was dom moest geven. gemeente-secretaris de jubilaris com plimenteren. Deze week is de dienst apenbare wer ken gereed gekomen met de verbre ding van de Vijverbaan, waardoor een einde is gekomen aan het „kruip door, sluip door” op deze weg, waar de ve le geparkeerd staande auto’s vaak j weinig ruimte meer overlie ten voor i het overige verkeer. Het gedeelte van de Vijverlaan bij de Eikenlaan werd j ruim een meter verbreed, wat moge- i lijk werd door de afrastering van het speelveld ter plaatse naar achteren te zetten en de planteoenstrook langs dit deel van de Vijverlaan eveneens te verschuiven en te versmallen. Voor het overige deel van de Vijverlaan ging de verbreding ten koste van de trottoirs en het grote plantsoen rond de vijver. In dezelfde periode kwam ook de verruiming van de bocht in de Sniep- weg bij het viaduct van de spoorlijn en de Tweede Btokaweg gereed, waar door een betrekkelijk gevaarlijke ver keerssituatie werd opgeheven. Overi gens zal het aanbrengen van een witte geleidestreep op het midden van het wegdek er toe bijdragen, dat de vei ligheid op dit punt nog verder Wordt verhoogd. Ten behoeve van de voetgangers zal te zijner tijd naast het bestaande via duct een tweede onderdoorgang ko men met aansluiting op het thans nog niet voltooide voetpad langs de zuid zijde van de voetbalvelden. Tenminste 2700 woningen zullen in die jaren worden gebouwd, een nieuw gemeentehuis zal wordten gerealiseerd, scholen, kerken en openbare gebou wen gaan er verrijzen, nieuwe wegen worden aangelegd en naast het karak ter van gecombineerde forensen- en industriegemeente zal Waddinxveen bovendien nog een centrum voor de tuinbouw gaan worden, door de ves tiging van niet minder dan 170 tuin ders, die door de voortschrijdende stadsuitbreiding uit het Westland wer den en worden verdreven. Dan zijn er verder nog de plannen voor het niéuwe zwembad, voor de tennisbanen, de verdere uitbreiding van het sportveldencomplex, de aan leg van een nieuw en noodzakelijk kerkhof in -de Puttepblder, de bouw van een tweede rioolwaterzuiveriings- installatde en de uitwerking van de plannen voor het Waddinxveense re creatiegebied bij het Weegje. Dinsdagavond hield de Ned. Herv. Schoolvereniging voor de beide Her vormde lagere scholen een ouderavond in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Deze avond stond onder leiding van de voorzitter der schoolvereniging, de heer G. van Tilburg. Voor een zeer aandachtig gehoor hield de heer Brouwer, leraar van de Christelijke Kweekschool te Gouda een causerie over „onze kinderen en hun problemen”. Spreker, die niet alleen leraar is geweest, doch ook geruime tijd heeft doorgebracht aan een volks school in de Jordaan, gaf in zijn causerie blijk over grote paedago- gische bekwaamheid te beschikken. Achtereenvolgens stond spr. stil bij het agressieve, het verwende, het koppige en het linkshandige kind. Hij wees er op, dat elke schoolklas bestaat uit kinderen van ver uit eenlopende geaardheid en aanleg. In het patroon van elke klas moet dit in het oog worden gehouden. Elk kind heeft zijn eigen aanpak nodig. Dit vereist van ’t onderwij zend personeel dat zij ’t kind en z’n achtergronden grondig dienen te kennen. Wat betreft de vrijheid in de opvoeding, waarschuwde spr. voor een al te strenge vrijheidsbe perking, die later tot losbandigheid zal kunnen leiden, daartegenover dient ook gewaakt worden tegen ’t geven van een te grote vrijheid. Het juiste verantwoordelijkheidsbe sef dient bij het kind gekweekt te worden. Een belangrijke rol speelt bij het opvoeden de straf en de strafmat. Een kind heeft een groot gevoel voor rechtvaardigheid. Hier mede dient rekening te worden ge houden. Ook keurde hij opsluitings- straffen ten zeerste af, hierdoor kunnen allerlei complexen bij het kind ontstaan. Voorts stond spr. stil bij de linkshandige kinderen. Hij adviseerde steeds eerst te trach ten de kinderen rechts te gewen nen, doch als het uitgesproken linkshandige kinderen zijn, dan zal men dit moeten accepteren en niet dwingend optreden in een andere richting. Hierdoor zouden ook bij het kind zich problemen kunnen gaan voordoen. Voor exclusieve japon- en rokstoffen, ook in voordelige prijzen naar: BROUWER - Nesse 34 weg, parallel aan de Tweede Bloks- weg, welke laatste dan alleen nog voor landbouwverkeer zal zijn be stemd. BEKKSIHBKiSSSEESESfc het advies van de Kamer van Koop handel worden gevraagd of tot het instellen van een koopavond dient te worden overgegaan. Mevr, van der Torren-Veendorp (vvd) wees er op, dat een markt in de eerste plaats gezellig zal moeten zijn. Daarom had zij bezwaar te gen de bepaling dat op de markt geen muziek ten gehore mag wor den gebracht. Zij zou gaarne zien dat er een draaiorgel komt voor wat vrolijkheid. Het bleek echter dat zeker toestemming zal worden verleend voor een draaiorgel in de buurt van de markt. De heer van Egdom kreeg op zijn vraag te horen, dat er voor een toilet gelegenheid zal worden ge zorgd. Ook zal er een voorziening voor rijwielstalling moeten komen. Een voorstel van b. en w. tot toe kenning van een subsidie aan de zangvereniging „Onvermoeid voor uit”, waarover de stemmen in een vorige vergadering staakten, werd thans met 6 tegen 3 stemmen aan genomen. Uit de ingekomen stukken bleek dat door de Kroon goedkeuring js gehecht aan het raadsbesluit tot onteigening van gronden ten be hoeve van de bouw van liet bun galow-park achter de Oranjelaan. GAS EN ELEKTRICITEIT MAAK TEN WINSTEN, WATER LEED VERLIES. Door de raad werden vastgesteld de rekeningen van die gemeentelijke be drijven voor gas-, water en licht. Hier uit bleek dait het waterleidingbedrijf over .1959 een verlies heeft geleden van ruim f 8.000,De voorzitter wees er op dat dit in hoofdzaak een ge volg is geweest van het grote water- verlies door een lek in de zinker on der de Gouwe. Het electrici-teitsbedrijf boekte een winst van ruim f 23.000, en het gasbedrijf een winst van bijna f 13.000,—. In verband met de gasvoorziening voor de Oranjewijk ós het nodig dat een extra-zinker door de Gouwe wordt gelegd, omdat in de toekomst bij de verdere uitbouw van deze nieu we wijk de aanvoer via de Kerkweg en de Noordkade niet voldoende zal zijn. Het leggen van de zinker door d- Gouwe, zal moeten worden uitge voerd voordat met de werkzaamheden van het maken van een nieuwe oever- verdediging van de Gouwe een aan vang zal worden gemaakt. Er zullen gelijktijdig twee zinkers worden ge legd. Een, die thans reeds in gebruik kan worden genomen en een met het oog op het uitbreidingsplan Groens waard, ten westen van de spoorlijn. Het daarvoor gevraagde krediet van f 47.300,werd goedgekeurd. Voorts besloot de raad tot aankopen van gronden voor de uitvoering van enkele uitbreidingsplannen en tot het treffen van een regeling van de pacht- schaden. Op voorstel van de burgemeester be sloot de raad de bezoldiging van de wethouders aan te passen aan de nor men die voor een gemeente van deze grote gebruikelijk zijn. Voorts besloot de raad tot het aan gaan van een geldlening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten te ’s-Gravenhage tot een bedrag van f 545.000,tegen een koers van 99 3/8 ’/o en tegen een rente van 4 l/4°/o. De lening za) in 30 jaren moeten worden afgelost. Uilt deze lening zullen o.m. worden gefinancierd de kosten van de demping en riolering van de Onder weg (f 132.000,de aanschaffing van gasgeisers (f 82.000), onderwijsuitgaven (f 102.000,verbetering Withhelmina- kade f 15.000,aankoop van gronden rond ’t Weegje (f 38.000) het leggen van kabels in de Onderweg (f 46.500). De heer van Egdom vroeg naar de in stelling van de vrije zaterdag voor het gemeentepersoneel. Het bleek in het voornemen te liggen deze in te voeren per 1 mei a.s. voorlopig in overeenstemming met de richtlijnen van de Minister, derhalve eenmaal per twee weken. Daar 'alle plaatselijke metaal en meubelfabrieken echter de volledige vrije zaterdag zullen invoe ren, zal hierover nog met het ministe rie van gedachten worden gewisseld. De heer Slob bracht de wenselijkheid naar voren om rolschaatsbanen voor de jeugd aan te leggen, .gezien het gro te gevaar dat de kinderen op de weg lopen. De geprojecteerde rolschaats baan bleek evenwel te zijn opgenomen dn het plan van de voetbalvelden, dat in verband met de regeling van de financiële verhouding Rijk - gemeente nog niet kan worden uiltgevoerd. De heer Slob stelde voor om in de (Bo- menwijk en de Oranjewijk een stille straat gedeeltelijk te asphalteren. De ze suggestie zal onder het oog worden gezien. Op eert vraag van de heer van Oosten deelde de voorzitter mede, dat een zestal tuinders In overleg met het ge meentebestuur het maken van een tuinbouwcentrum aan de Tweede Bloksweg ter hand zullen nemen. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1