GOEDE VRIJDAG MET PASEN/ VEILIG VERKEER KRAAMVERZORGSTER CURSUS KRAAMVERZORGSTER BURGERLIJKS STAND I 1 r Timotheus. Predikbeurten V. A.V. „WADDINXVEEN Aanhangwagen schoot los om Uwen kruisdood, om Uw wonden zie eens genadig op mij neer, dat ik van alle schuld ontbonden vóór U verschijnen mag, o Heer. Gij die U liet met doornen kronen en 't Kruishout verldet met Uw bloed, en om Uw liefde hun te tonen voor 's mensen zonden hebt geboet; Officiële mededeling SCHAAKVERENIGING „W.SV." H 0-1 0-1 i-i 1-0 0-1 1-0 0-1 Ac leb (RIJKSDIPLOMA) Het Groene Kruis Kraamcentrum „GOUWE-LEK en IJSSEL Regentesseplantsoen 26, Gouda Plaatsgenoot behaalde derde prijs Varkenpest Opdracht Hoger dividend en emissie bij Kempkes DAMVERENIGING EXCELSIOR Banketbakkerij Verheul bestaat 60 jaar „W.S.E/' Uitnodiging Voorwaarts W.Z.C. „DE GOUWE” Weekagenda Plattelandsvrouwen kwamen bijeen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 6 VRIJDAG 31 MAART 1961 sporiiiiisen u Ir. Totaal 14-8 uiur Hoogmis; Inlichtingen dagelijks van 9-12 en van 2-5 uur, telefoon 01820-5151 GOKKEN MAAKT BROKKEN. C5 0-7 u u 70 x 70 20 BE FAIR-NIEUWS. Afd. Voetbal. van Rijn keper Zalm droeve gang maken: 5-1. Be blijkbaar ging beseffen dat bacle nabij was, probeerde redden wat te redden viel. BE FAIR VOND BIJ HAAR BUURMAN R.C.V. EEN WATERLOO. 2 3 3 2 4 6 5 9 11 11 22 23 16 14 6 8 7 11 5 4 Paasversieringen maken is een vreug de voor het gehele gezin. De kleintjes zullen alleen met de heel eenvoudige versieringen kunnen helpen, de grote ren, van zes jaar af, zullen het meeste zelf kunnen doen. Hoogstens moet U hun even wijzen hoe zjj iets kunnen kleuren, knippen en plakken. 2-0 0-2 1-0 0-1 1-0 Moraal van deze (cijfer) geschiedenis: haal alleen in bij een behoorlijk snel- heldsverschil (minstens 20 km/uur) en overtuig u er van dat de benodigde afstand ook werkelijk vrij is. Want bij het inhalen geldt meer dan ooit: gok ken maakt brokken. Verbond voor Veilig Verkeer. BURGERLIJKE STAND. Uitsluitend voor het doen van aangif ten zal de burgerlijke stand op vrijdag 31 maart a.s. (Goede Vrijdag) en op 1 april a.s. voor het publiek geopend zijn van 9-10 uur v.m. De ZONDAGSDIENST wordt beide Paasdagen waargenomen door Dr E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, te lefoon 2078. 11 11 8 6 3 4 3 5 2 2 0 1 0 2 8 0 1 1 1 0 Voor het 7e en tevens laatste ronde voor de eluibcompetitie van de NRSB 2-0 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 2-0 13 14 11 10 7 10 9 15 19 13 begint per 1 mei a.s., een cursus voor opleiding tot len. Daarvoor knippen ze een strook gekleurd stevig papier, iets langer dan de omtrek van him hoofd. De uitein den worden aan elkaar geplakt en op de voorkant van de Strook wordt de Paashaassnoet met de lange oren ge plakt of de kop van een kip. Als ze een beetje handig zijn, knippen ze de kop en de strook uit één stuk. Tenslotte geeft het altijd voldoening om voor de Paasdagen de kinderka mer wat te versieren. U kunt dat heel eenvoudig doen met een paar groene slingers van crêpepapier. Wilt U er wat meer van maken, knip dan een paar vogels van stevig gekleurd pa pier en prik die aan de wand, of maak van ribkarton een bloem, waarvan de bloemblaadjes 'geel kunnen zijn, het hart oranje en de steel groen. Door de ribbels ‘in het karton ontstaat een uijzonder aardig effect. De motor- en automolbielclub Gouda en Omstreken organiseerde zondag jl. haar eerste puzzelrit in het seizoen ’61 Aan deze rit over een lengte van on geveer 55 km, kon alleen door auto mobilisten en motorberijders worden deelgenomen. Onze plaatsgenoot, de heer P. Versloot wist in de afd. motoren, beslag te leggen op een fraaie derde plaats. De heer Versloot boekte 57 strafpünten. Als eerste eindigde W. Huf uit Den Haag (13 str.p.), terwijl M. v.d. Wolf uit Reeuwijk met 56 str.p. de tweede plaats voor zich operste.J. Bootuit Den Haag eindigde ais vierde met 104 strafpünten. Uitslag 20e ronde Onderl. competitie: A. ZwanenburgB. van Eijk A. BlomH. Boele G. v.d. Zijden—C. Blonk A. v.d. FlierH. Geers sr T. den Ouden—J. Hoogerbrug A. CompeerC. Stolker A. LittooijA. Rietveld DEMONSTRATIE. De N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria” zal a.s. dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag met hun biscuits demonstreren in de Spar zelfbedie ningswinkel in de Passage. Bij edh boerderij aan het Noordeinde heeft zich dezer dagen een geval van varkenspest voorgedaan. De veestapel bestaat uit 40 varkens. Donderdag 24 maart speelde Excelsior comb. II en III in Moordrecht. A. Compeer—H. Alpenaar J. de HeerT. Nacoiloi A. Rietveld-®Verhoeven W. v.d. Heijden—W. Hoogerwaard 0-2 A. v.d. FlierJ. Doeland C StolkerM. Terlouw B. van Eijk—T. Vink H Geers srD. Verdoold H. BoeleC. van Oort J. HoogerbrugC. Doeland H. Geers jrW. v.d. Bas Totaal 4-6 Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen nog gespeeld in groep I Verbreev.d. Starre van DijkenJ. van Oort VersluisVerstoep Nu ziet u ook, dat die afstand groter wordt als het getal onder de streep kleiner wordt. Dus bijv, bij een snel- heidsverschil van 10 km/uur is de be nodigde afstand 490 meter, bij 5 km/ uur 980 meter enz. Nederlands Hervormde Kerk. Goede Vrijdag Nam. 7.30 uur Ds J. R Cuperus 2 april le Paasdag V.m. 9.30 uur D» J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds J. Kooien, Reeuwijk 3 april 2e Paasdag V.m. 9.30 uur Ds J. A. de Waard, Meerkerk 57- 10 58- 30 50-24 30-17 12-29 14-23 28-30 40-48 26-50 21-65 Aan de Ned. Heide Mij., Molenvliet 5 te Alphen aan den Rijn, is namens de Coóp. Tuiniersvereniginig Gouda en Omstreken aan de Bodegraafse straat weg te Waddinxveen, opgedragen hét cultuurrijp maken en verkavelen van tuinbouwgronden. Dezer dagen sloeg door nog onbekende oorzaak een aanhanger van een melk- auto, die beladen was met melkflessen los. De wagen raakte van de weg en kwam onder aan de berm op zijn kop tot stilstand. Eigenaar van de melk wagen was M. v.d. H. uit Gouda. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Jodari Boys was te zwak om Waddinx veen Z te verontrusten en regelmatig waren de Geel-zwarten in de aanval maar door stug verdedigen van de be zoekers ging de rust maar met 1-0 in, door toedoen van midvoor Monster, direct na de thee profiteerde Monster handig van een fout in de Jodan Boys achterhoede en scoorde 2-0. Tot de 31ste minuut bleef de stand zo maar toen was het van Geloven die met nog vier doelpunten de stand op 6-0 bracht. Waddinxveen Z 2 deed goed werk door Zwammerdam 3 met 1-0 te kloppen. Met Waddinxveen 1 gaat het bergafwaarts, want om met 2-1 te ver liezen van hekkensluiter SVDPW is een zeer pover resultaat, willen de Geel-zwarten KNVB-er blijven zullen zij doelpunten moeten maken, maar dit zal wel een sprookje zijn waaraan wij i- De directie van Kempkes’ Meubelfa brieken N.V. deelt mede, dat in de vergadering van houders van priori- teitsaandelen is besloten aan de alge mene vergadering van aandeelhouders op 6 april a.s. voor te stellen: a. het dividend over 1960 vast te stel len op 8°/o (vorig jaar 6°/o). b. het geplaatste aandelenkapitaal met 500.000 te verhogen tot 2025.000,. door uitgifte pari, ten volle delende in de winst over 1961 en volgende ja- ren, met voorkeursrecht voor de hou ders van gewone aandelen in de ver houding van een nieuw aandeel van 1.000,voor iedere 3.000,nomi naal ‘kapitaal. Uitslag 19e ronde Onerl. competitie: A. Littooij:H. Boele A. Blom‘H. Troost D. ZwanenburgB. van Eijk werd de wedstrijd Krimpen 2WSV 2 gespeeld. Onze plaatsgenoten wisten deze spannende wedstrijd met 6-4 te winnen, waardoor ze op de 5e plaats zijn geëindigd en Krimpen 2 door deze nederlaag degradeert naar de 4e klas. De persoonlijke uitslagen waren: Krimpen 2—WSV 2. 1 J. RomeijnW. van Oort 2 D. SchoutenA. Brouwer 3 P. van WaïsumP. Perdijk 4 C. v.d. VoordenC. Alblas 5 D. BarpA. Littooij 6 N. de HaijA. Doornheln 7 W. Venhuizen—H. W. Schildt 8 A. de Kwant—H. Kerver 9 A. BoonJ. Kraaijensteijn res. 0-1 10 J. v.d. Linden-Th. Nieuwets res. 1-0 Nederlands Hervormd Wtjkgebouw. V.m. 9.30 uur Geen dienst Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Here. Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Goede Vrijdag Nam. 7.30 uur Ds Kalkman 2 april le Paasdag V.m. 9.30 uur Ds Kalkman Nam. 7 uur Paaszangdienst, Gereformeerde Kerk. Goede Vrijdag Nam. 7.30 uur Ds J. Snoey 2 april le Paasdag V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. Goede Vrijdag Nam. 7 uur Ds A. Hoff-Visscher 2 april le Paasdag Nam. 7 uur Ds A. Hoff-Visscher Chr. Afgesch. Gemeente. Goede Vrijdag Nam. 7 uur Ds A. P. Verloop 2 april le Paasdag V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158. dinsdag 4 april, nam. 7 uur Ds L. Gebraad, St. Pilipsland. OPHALEN VUILNIS. Op vrijdag 31 maart a.s. (Goede vrij dag) en op zaterdag 1 april a.s. zal dé gemeentelijke vuilnisdienst normaal fungeren. Tweede Paasdag, 3 april a.s. wordt geen huisvuil opgehaald, in plaats daarvan zal op dinsdag 4 april a.s. een extra dienst worden ingelast. Op 1 mei a.s. herenkt brood- en ban ketbakkerij Verheul aan de Dorps straat haar 60-jarig bestaan. Het be drijf heeft in die vele jaren een ge stadige groei en uitbreiding onder gaan. De bedrijfsruimte moest diverse malen worden verbouwd en gemoderniseerd. De heer Verheul sr. kan vele verha len over het prille begin van de firma vertellen. Zo weet hij zich nog duide lijk te herinneren dat hij rond 1900 zijn klanten per kruiwagen van brood, koek en beschuit voorzag. Vele clien tele woonden bovendien diep de pol der in, zodat er elke dag heel wat kilometers moesten worden afgelegd. De kruiwagen maakte echter weldra plaats voor de hondenkar, terwijl de heer Verheul nog later zijn afnemers per hittekar bezocht. Tegenwoordig bezit het bedrijf een auto waardoor op nog snellere wijze kan worden be zorgd. De heer Verheul sr die nu al 82 jaar is, heeft enige jaren geleden het bijltje er bij neergelegd en is het wat rustiger aan gaan doen. Zijn vroe gere werkzaamheden kon de krasse baas echter niet vergeten.I edere za terdagmorgen kan men hem dan ook nog in d>e bakkerij waar z’n zoon en en kele knechts werken, vinden om een handje te helpen en voor deze jon gere garde doet hij beslist niet onder. Bovendien kan men hem nog menig maal in de auto door het dorp zien rijden. De heer Verheul jr behartigt tegenwoordig de belangen van de fir ma, terwijl zijn echtgenote in de win kel de klanten van het gevraagde voorziet. Het bedrijf is een vertrouwd beeld geworden in het Waddinxveense dorpsleven en het zal de familie Ver heul op 12 april, als zij des middags in het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat van 3-5 uur een receptie houden ter gelegenheid van dit heu gelijke jubileum, beslist niet aan 'be langstelling ontbreken. een onfortuinliijke Wedstrijd heeft WSE met een 2-2 gelijk spel genoegen moeten nemen, hoewi vooral in de laatste minuut tot tweemaal toe de winst voor het grijpen was. Ongeveer vijf minuten voor het einde werd een penalty te zacht ingeschoten, waar de keper van Nic, Boys niet de minste moeite had er in de laatste minuut een gemakkelijke kans vrij voor de keper maar voor het inschieten had. maar het te zachte schot gemakkelijk te verwerken was, de wedstrijd zelf was niet fraai, maar goed spel was ook niet mogelijk met de stormachti ge wind dwars over het veld voor rust werd het 1-0 door van der Starre toen Jaspers de bal goed voor doel plaat ste, enkele minuten daarna was het weer van der Starre die de keper van Nic. Boys weer geen kans gaf de bal te stoppen 2-0. Nic. Boys werkte ook hard er zag dit beloond met een doel punt gescoord door Lenting. Nog voor de rust werd het gelijk toen van Ber- kestein misgreep en de bal tergend in het doel rolde. Na de rust waren voor beide nog wel kansen, waarvan WSE de beste had zoals boven ver meld de winst was voor het grijpen, 'maar het zat in die laatste minuten zeker niet mee. WSE 2 dat vorige week met grote cij fer» won, verloor nu met grote cij fers, maar er moest ook met verschil lende invallers gespeeld worden. De junioren deden het goed thuis werd gewonnen met 3-2 met nog een kans op het kampioenschap. En de uitspelende junioren speelde 1-1 gelijk. Tweede Paasdag speelt WSE 1 tegen GDS 2 uit Boskoop om half drie in het Burgemeester Warnaarplantsoen, en WSE 2 speelt in Boskoop tegen GDS 3. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zwarte glacé handschoen; herenrijwiel; damesrijwiel; kabelslot; 2 poppen; kist sinaasappels; Verloren: portemonnaie met inh.; contactsleuteltje; aktetas met inh.; bl. plastic boodslhapenmandje; werk broek; -aktetas met inh. Zal Be Fair c zaterdag wederom voor de 2e maal Kampioen worden? Nu het is wei de moeite om eens even naar onze jeugd te komen kijken. Geef u eens meer belangstelling voor hen, want ze zijn het waard. Ai onze juni oren elftallen. Komt u ook even naar het Wamaarpark. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 24 52 Goede Vrijdag 15.00 uur Kruiswegoefening 20.00 uur Plechtigheden. Paaszaterdag 21.00 uur Paaswake. 2 april le Paasdag 7 uur Vroegmis; 8.30 11 uur Late mis. 19.00 uur Plechtige lof met feest predikatie. 3 april 2e Paasdag Als op zondag, geen lof. Door de week 7 en 8 uur Missen. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag en zondagavond 7 uur lof. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. Zondag 15.00 uur Wachttorenstudie Donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering We hebben (gelukkig) niet allemaal evenveel haast op dit ondermaanse. Ware dat wel het geval, er zou alvast een '(veelomstreden) verkeersprobleem uit de wereld geholpen zijn. Geen touwtrekken meer over maximum- of minimumsnelheid. Allemaal en overal op de weg één en hetzelfde tempo. Al lemaal in een sukkelgangetje. Of met een pijlsnelle vaart. Of daar tussen in. Of een beetje beneden dat „tus senin”. Of een beetje er 'boven. Heel aantrekkelijk. Maar wee de minister die zou moeten trachten met één uni forme snelheid tout le monde en zijn vader te contenteren Zolang deze „utopie” niet verwezen lijkt is heeft het nog zin zich met de techniek van het inhalen bezig te houden. Goed i-nhalen is lang niet ie ders werk. Dat kunnen we iedere dag op de weg constateren. Een van de fouten bij dat inhalen is dat men er te dikwijls te weinig ruimte voor neemt. Of anders gezegd: er op gokt dat het nog nét kan. Wat dan - zoals met alle gokspelletjes - op een be paalde dag niet goed afloopt. Toch is er een eenvoudige 'vuistregel voor het berekenen van de afstand die men voor een inhaalmanoeuvre nodig heeft. Daar komt echt geen ho gere wiskunde aan te pas. Men ver- menigvuldige de eigen snelheid met zichzelf (Wie nu „kwadraat” zegt is geweldig) en dele de uitkomst door het Stand le klas afd. Gouda. W’veen Be Fair RCV B’graven Spirit 2 J. Boys 2 Zwervers Zwammerdam Schoonh. Sportlust 2 Programma voor a.s. zaterdag: Thuiswedstrijden. Be Fair C—Zwervers C, 2 u Be Fair BMoordrecht B, 3.15 u Be Fair 2Moerkapelle 1, 4.30 Uitwedstrijden. Jod. Boys 2Be Fair '1, 4 u Rijnstreek 2Be Fair 3, 5 1 Gouda 3cBe Fair 2c, 2 u Ona 6cBe Fair 3c, 3.15 u De muziekvereniging Voorwaarts ont ving dezer degen een uitnodiging haar muzikale medewerking te verlenen bij de receptie van de N.V. Citosa t.g.v. de opening van de nieuwe garage. Een bewijs hoezeer de muzikale pre staties van Voorwaarts gewaardeerd worden. niet kunnen geloven. Waddinxveen 2 schijnt over betere schutters te be schikken daar de zege reeks werd voordgezet, nu werd in Woerden met 5-1 gewonnen, Waddinxveen 3 behield een punt in eigen huis door een 0-0 resultaat tegen Zwervers 2. Wedstrijden voor het weekeind: W’veen ZZwammerdam, 5 u Jodan Boys 4W’veen Z 2, 5 maandag: W’veen 3Ammerstol 4, 2.30 u Juioren: W’veen aSchoonhoven a, 3 u W’veen clNieuwerkerk c, 1.45 Gouda c5'W’veen c2, 2 u verschil tussen de snelheid van de ei gen en de (ongeveer te schatten) snel heid van de auto, motor of scooter die men gaat inhalen. Een voorbeeld? U rijdt 70 km/uur, de ander 50. Dus: 70 x 70 245 meter. Willen de leden er aan denken dat de eerstvolgende clubavond wordt ge- houden op a.s. dinsdag 4 april? Na een onderbreking van een week gaan we zaterdagavond weer op ge wone tijd zwemmen in Gouda. Dinsdag 4 april zijn er in het Spaar- dersbad kring-zwemwedstrijden tussen de verenigingen die niet over een bin nenbad beschikken. Het kan een inte ressante zwemavond worden en we re kenen er op dat de deelnemers(sters) van de Gouwe hun kunnen zullen to nen door enkele heel goede plaatsen voor zich op te eisen. I Aangiften van 23 tot 29 maart. Geboren: Dirk, z.v. J. Heeren en J. Groeneveld, Noordeinde 25; Renata Maria, d.v. A. L. M. Boer en K. Rijpstra, Ringvaartsingel 30; Gerrigje, d.v. C. Oskam en A. N. Ver hagen, Kerkstraat 9; Adrianus Antonius Maria, z.v. J. W. van Velzen en C. M. Verburg, Bloe- mendaalseweg 8; Robert, z.v. N. Rupke en D. Klomp, Klei kade 20; Cornells Hendrikus Johannes, z.v. N. Breedijk en C. H. van den Dool, Bloe- mendaalseweg 2; Gehuwd: C. Landman en A. Winkel- hoff; Overleden: Hogendoorn ev van den Boomgaard, Clasina, oud 66 jaar. Maandag 3 april Jeugdlanddag Jeugd- evangelisatie, terrein Wilhelmina- kade. 6, 7 en 8 april Bazar Concordia, op schoolplein Oranjelaan. Donderdag 6 april Propaganda-avond N.C.R(eis)V. in verenigingsgebouw. Stationsstraat. Woensdag 12 april Zangvereniging On vermoeid Vooruit en Reeuwijks Chr. Gem. koor, orgel Piet van Egmond in Geref. Kerk, 8 uur. De leden van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, afd. Waddinxveen kwamen jl. woensdagavond in lunch room van de Water bijeen. De presi dente van de vereniging, mevr. S. Ripping-van der Breggen heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna staande het bondslied werd gezongen. De heer G. Molier, van Ver. Ned. Fa brikaat uit Amsterdam gaf de 'dames op deze avond voorlichting op het 'ge bied van diverse vooraanstaande Ne derlandse merkartikelen. Zo werd de leden een en ander verteld over tafel- cassettes, die van zelfsprekend in ver schillende kwaliteiten kunnen worden onderverdeeld, over de vele mogelijk heden, die de stofzuiger tegenwoordig biedt en waren zij getuige van de lan ge weg die de haard moet afleggen van fabriek naar consument. De heer Molier vertelde de leden verder over een bekend merk stijfsel, iets over de menging van vele theesoorten voordat pas de juiste melange is verkregen. Bovendien kregen de dames een aar dige tip om bloemen voortaan langer vers te houden. Dit kan tegenwoordig namelijk door aan het water een be paalde stof toe te voegen. Spreker illustreerde zijn lezing met fraaie kleurendia’s. Jammer genoeg bestond er van de zij de van de leden voor deze avond, mSar geringe belangstelling, wat be slist te wijten was aan het slechte weer van die dag. sentijd servetringen maken. Daarvoor moeten ze een strook van circa 3 cm breedte van gekleurd stevig papier knippen, waarvan ze de uiteinden aan elkaar plakken. De aldus ontstane ring kan dienst doen als servetring of als standaardje voor papieren servet jes, die U er rechtstandig of waaier vormig uitgespreid in plaatst. De Paastafel ‘kunt U gezellig maken door er verschillende dieren op te zetten. Kleine gele kuikentjes kunt U in de winkel kopen; veel aardiger is het echter om zelf iets te maken. Kurk is daar bijzonder geschikt voor. Van een schijf van circa 2 cm. dikte kunt U een konijn of een eend snijden ter grootte van enige centimeters. Het gemakkelijkste Is om eerst een teke ningetje van het betrokken dier te maken en dat op de schijf te leggen. Met een scherp mesje kunt U de vorm er dan uit snijden. De ogen en snorharen tekent U er melt inkt op. Bij een kip of een eend kunt U voor de kam of voor de snavel resp. een rood of een geel draadje wol nemen of deze details rood of geel verven. Om het lage kindertafeltje in de Paas- sfeer te brengen legt U er een kleu rig tafelkleed overheen. De door de ■kinderen gemaakte servetringen gaan om de servetjes en in het midden zet U een Paashaas, die een mandje met eieren voorttrekt. Heit mandje maakt U van stevig wit papier in de vorm van een langwerpig doosje (dus met ópstaande randen). De Paashaas maakt U van stevig bruin papier, waarbij U hem een wit Staartje geeft. Eventueel kunt U dan om de rand van de bekers nog een draadje gekleurde wol doen en daaraan een gekleurd eitje in een zakje hangen. Bij de bordjes komen de eierdopjes zoveel mogelijk contras teren met dfie van de eieren. Een heel plezierig karweitje voor de kleintjes is het maken van een mozaiek. Op ’n rechthoekig stuk karton tekent U vakjes waarin U de kleur aangeeft: dan mogen ze van verschillend ge kleurd crêpepapier snippers maken, die ze vervolgens in de vlakjes moe ten plakken. Een werkje, waarmee de kinderen uren plezierig bezig zijn. De groteren maken intussen de hoofdtooi om voor Paashaas of Paaskip te spe- Het leidersroer is Be Fair zaterdag wel op een heel pijnlijke wijze uit de handen geslagen. Pijnlijk schrijven we, omdat de klap die buurman RCV hier bij uitdeelde bepaald niet zachtzinnig is te noemen, de 9-3 uitslag in het voordeel van de Verheul-mensen laat daarover géén twijfel bestaan. De beantwoording van de vraag of deze monsteruitslag al of niet geflat teerd is te noemen, laten we graag ter beoordeling van de toeschouwer. Wei willen we vaststellen, dat, evenals de eerste wedstrijd RCV een over alle ■linies beter spelend team was, dat de ze zege op een falend Be Fair volko men verdiende. In het begin van de wedstrijd leek het er niet op dat de onttroning van de leiders in deze der by voltrokken zou worden. Direkt na ■begin namen de wit-zwarten het ini tiatief in handen en werd de RCV de fensie met hoopgevende aanvallen af getast. Na 10 minuten had dit succes toen Haak uit een voorzet van Hilgers de bal hard inkopte. Maar hiermee is al het goeds van Be Fair in deze wed strijd toch wel beschreven, wait RCV geenszins ontmoedigd door dit wapen gekletter, begon vanuit het midden veld dat geheel RCV-domein was - zeer gevaarlijke operaties te onderne men. Na 15 minuten resulteerde dit door van Rijn, die weliswaar niet op geoorloofde wijze met de bal langs spil de Graaf flitste en keper Zalm onhoud baar sloeg 1-1. Even later was het de zelfde speler die een fout der Be Fair- achterhoede afstrafte en 2-1 liet aan- tefcenen. Nog vóór rust passeerde Fens de steeds onbetrouwbaarder worden de Be Fair-achterhoede: 3-1. In een meer sensationele dan spannende tweede helft heeft het drama zich vol trokken. Al kort na de hervatting liet tweemaal de Fair dat een de- nog te Breedijk geheel vrij voor een verslagen keper Butter schoot tot ontzetting van de Be Fair-aanhang hoog over. Eenzelfde kans van Hilgers onderging hetzelfde lot. Rechtsbinnen Haak, die we deze middag als gangmaker der Be Fair- voorhoede zouden willen noemen, schiep nog meer kansen, waarvan ein delijk Hertog er één wist te benutten. Het wedstrijdverloop begon zelfs wat interessanter te worden toen de Knik ker van verre afstand de RCV-keper vertastte: 5-3. RCV maakte echter aan alle verdere illusies een einde door met regelmaat van de klok door mid del van Fens en van Rijn de eindstand op 9-3 te brengen. Beter nieuws kunnen we deze week schrijven over Be Fair II, want met 3-1 werd van Sportlust gewonnen. Het derde verloor weliswaar van Schoon hoven II, maar niettemin is, dit, ge zien de klassering op de ranglijst, niet onverdienstelijk. Uitslagen van zaterdag: RCV—Be Fair 9-3 Be Fair 2Sportlust 3 3-1 Schoonhoven 2Be Fair 3 1-0 Nieuwerkerk blBe Fair bl 2-3 Be Fair b2Spirit cl 1-9 Zwervers clBe Fair cl 1-6 Ona C3Be Fair C2 12-0 Be Fair C3Olympia De enige materialen, die U nodig hebt zijn: Engels karton, crêpe- en sitspa pier en gekleurd ribkarton, dat men in de winkels voor etalagemateriaal kan kopen. Verder een schaar een lijmpot en wat fantasie. Misschien hebt U er zich in vorige jaren toe beperkt om alleen de eieren te kleuren. Dan zoudt U voor het ko mende paasfeest eens kunnen probe ren gezichten op de eieren te schil deren. Op het ene zet U het gezicht van een Indiaan met een bos gekleur de veren van ingeknipt crêpepapier op zijn bol. Op het andere ’n oud vrouw tje met een zwart doekje om of een visser met een petje achter op zijn hoofd. Neemt U vooral sprekende kleuren, zowel voor wart de verf be treft als voor het papier, en streef naar zo veel mogelijk variatie. Bent U een liefhebber van gebakken eieren, dan zoudt U voorzichtig een klein gaatje in de bovenkant van het ei kunnen maken en het eiwit en de dooier eruit laten lopen. De lege schaal beschildert U dan, doet er een beetje water in en steekt door het gaatje de steeltjes van een paar fre sia’s. Op die manier ‘krijgt U aller aardigste bloemenvaasjes, die het op de Paastafel goed doen. Op de ge kleurde gekookte eieren kunt U ook de kop van een Paashaas zetten. Die kop is gemakkelijk te maken. U neemt een stuk blauw Engels karton, waaruit U de lange oren en de snoet knapt (de snoet iets meer dan de diameter van het el). Aan de achterkant plakt U de twee uiteinden van de kop aan elkaar en tekent er aan de voorkant ogen en snorharen op. Het resultaat is een parmantige Paashaas, die boven op het ei is gezeten. Met Paaskippen kunt U precies hetzelfde doen. Alleen moet U dan wit papier gebruiken. Uw kinderen kunnen U hierbij hel pen. De kleintjes kunnen in die tus-

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 6