5 Bouw bejaardenwoningen in Puttepolder begonnen Een leerling- verpleegster vertelt ;n Koninginnefeest belooft weer veel Industrieel C. E. G. Okkerse plotseling overleden Werkstukken van fotograaf Bob de Wit en edelsmid Menno Meyer T.O.O.S .successen Bodegraven evenementen Optimistische geluiden in jaarvergadering van Chr. Nat. schoolonderwijs Begrafenis Jac. van Steijn vijf en twintig jaar'in gemeentel, dienst Verschijnt elke vrijdag in van Priesterwijding rd Gemeenteraad herdacht in speciale zitting zijn bijzondere verdiensten Foto-expositie koninklijk bezoek Menno Meyer V erkeersongev allen Herdenking Fotograaf Bob NA 'EEr Adres redaktle en administratie: Waddinxveen, Telef. 2238 Oranjelaan 9 □n Bijdragen, verslagen, etc, ufterlijk 's woensdagsavonds inzenden G. L. de Knegt benoemd tot dirigent van Excelsior 3- I et I en I Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. VRIJDAG 14 APRIL 1961. No. 824 16e JAARGANG Weekblad voor Waddinxveen n.m. fa zo: JAARVERGADERING ORANJEVER. 298: van het ambtsgebed. jrai van enge •ij a; ng eller Met het heiwerk voor de 24 bejaarden woningen, die voor rekening van de woningbouwvereniging „Waddinxveen” zullen worden gebouwd aan de Prins Bernhardlaan, is dezer dagen een be gin gemaakt. Onze plaatsgenoot de heer G. L. de Knegt jr., voorheen lid van het fan-, farecorps Concordia is benoemd tot directeur van de Harmonie Excelsior te Boskoop. Zaterdag en maandag 15 en 17 april! a.s. zullen in de raadzaal ten gemeen- tehuize een groot aantal foto’s worden geëxposeerd, die zijn gemaakt tijdens het bezoek op 28 maart jl. van Zijne Koniklijke Hoogheid Prins Bernhard. Een ieder zal in de gelegenheid wor den gesteld foto’s te bestellen, die te gelijkertijd dienen te worden betaald. Het gemeentehuis zal voor deze ex positie geopend zijn: op zaterdag van 15-17.30 uur en van 19-21.00 uur; op maandag van 9-17.00 uur en van 19-21.00 uur. jazi lEh EN 3 iT Twee jonge Goudse kunstenaars exposeren voor plaatselijke kunststichting (Foto Sjaak Noteboom) De ouden van dagen zouden zich op deze dag niet onbetuigd laten. Dat de heer van Steijn ook bij zijn collega’s van de verschillende diensten en zijn eigen staf een geziene figuur is bleek uit de woorden van de directeur van openbare werken, die evenals de ge- meente-ontvanger en de maatschappe lijk werkster, mej. van Drimmelen, de jubilaris en zijn echtgenote toespra ken. Namens de Ned. Bond van Ge meenteambtenaren, waarvan de heer van Steijn eveneens zijn zilveren ju bileum vierde, werd de jubilaris nog gelukgewenst door zijn collega van de afd. Alg. Zaken, de heer Meijer. In de expositiezaal van Kunststichting Waddinxveen aan de Kerkweg zal vanaf hedenavond, vrijdag, werk worden geexposeerd van twee kunste naars uit de Goudse Pijpenstad: edelsmid Menno Meyer en foto-artist Bob de Wit. De woonkamer van deze woningen is 3.50 m. breed en 4.65 m. lang; de keuken 2.10x3.10. Gelijkvloers is er een slaapkamer van 3.50 x 2.87, terwijl de vliering met een schuif trap je kan worden bereikt Verder zullen de woningen worden voorzien van een douche-cel en een ingebouwde bergplaats, met inbe- Op de rijksbrug over de Gouwe botste eind vorige week een vrachtauto die bestuurd werd door de de heer F. de K. uit Windschoten tegen de personen auto van de heer B. uit Utrecht. De wagen van de heer van B. stond voor de brug te wachten, die juist was opengegaan om het scheepvaartver keer door te laten. De auto van B. werd zwaar beschadigd en moest met behulp van een kraanwagen worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich bij dit ongeval gelukkig niet voor. grip van de berging voor kolen. De woningen worden gebouwd in drie complexen van 4 en 2 van 6. De firma van Strien en van Baren te Lopik zal onder toezicht van het bouwkundig ingenieursbureau P. Stuurman en Zn. alhier, het werk uitvoeren. Voor het gehele com plex zullen 231 heipalen moeten worden geslagen van een lengte van 14 meter. De bouw van deze woningen (het zijn de eerste woningen die speci aal voor bejaarden zullen worden bestemd), zal ongeveer 5 maanden vergen. frisse modellen. Als grondstoffen wor den meestal gebruikt zilver, onedele metalen en emaille. Menno zelf werkt het liefst in zilver. De mogelijkheden in dit metaal zijn zoveel groter als in goud, zegt hij. Ook hij exposeerde in binnen- en buitenland: Delft, Mün chen, Dordrecht en Frankfurt. Menno Meyer vervaardigt zowel armbanden, colliers en ringen als manchetknopen en al deze werkstukken getuigen van een artistieke smaak. Begin februari van dit jaar mocht hij de prijs van Kunstcentrum Burgvliet in ontvangst nemen voor zijn ingezonden „Drie fi guren”. De expositie zal geopend worden door de directeur der Goudse musea, de heer J. Schouten en zal dagelijks ge opend zijn. Zaterdag jl. werden te Bodegraven de kampioenschappen gehouden van de Turnlkring Gouda en Omstreken. Dit maal was Hercules met de organisatie belast. Voor deze kampioenschappen, zowel voor dames als voor heren, be stond vrij veel belangstelling. Na een kort inleidend woord van de heer S. J. Spek, werd onder leiding van de heer N. den Hertog een begin gemaakt met het programma. Bij de dames kwam (hoe kon het ook anders) kam pioene Ria van Velzen als eerste uit de bus. A. Struik van T.O.O.S. wist in deze afdeling een fraaie vijfde plaats te behalen. Bij de heren deed T.O.O.S. wederom van zich spreken. Hier be zetten twee van onze inwoners, de heren M. Kuijsterman en A. Panne- bakker resp. de vierde en vijfde plaats. Een mooie prestaties van deze leden. Naast foto’s van Bob de Wit zal er op deze expositie ook werk van de bekende edelsmit Menno Meyer be wonderd kunnen worden. Deze Goud se kunstenaar stamt uit een waar zil versmedengeslacht. Hij aanschouwde op 16 februari 1930 te Rotterdam het levenslicht en bracht een groot deel van zijn jeugd in Gouda door. Hij ont ving zijn opleiding aan de zilversme denschool te Schoonhoven, waarna hij naar Duitsland ging om aan de hogere Kunst- und Werkschule te Pforzheim, het centrum van de Duitse goud- en zilverindustrie zich verder in het vak te bekwamen. Deze donkere edelsmid zoekt vooral naar een eigentijdse vorm geving, het sieraad moet eenvoudig zijn maar ook decoratief. Bij het ont staan van een armband of ring zet hij meestal allereerst enkele krabbels op het papier, waarna deze handeling op transparant papier nog eens wordt overgedaan en vervolgens in onedel metaal (blik) wordt uitgevoerd. Dan komen de foutjes aan het licht en wordt hier en daar nog wat veran derd, waarna het ontwerp pas van edel metaal wordt vervaardigd. Ook maakt Menno Meyer wel gebruik van het aardappelstempel. Hij snijdt bijv, een figuur uit in een rauwe aardappel, De Oranjevereniging hield dezer da gen in café van de Water haar jaar vergadering. De avond werd geopend met «en kort welkomstwoord van de voorzitter van de vereniging, de heer H. K. van der Loo. Vervolgens kon de penningmeester de aanwezigen me dedelen dat de financiële toestand er vrij rooskleurig uitzag. De boeken konden met een batig saldo worden afgesloten. Op deze vergadering werd ook het feestprogramma besproken. De verjaardag van H.M. de Koningin zal dit jaar, zoals bekend, op 1 mei wor den gevierd. De dag zal worden be gonnen met een aubade van de school kinderen aan de Oranjelaan, waarna het in de bedoeling ligt een foto-puz- zeltocht voor de jeugd te organiseren. Voor de ouderen organiseert De Gou- werijders een puzzelrit, waaraan zo wel auto’s als motoren en bromfietsers kunnen deelnemen. Voorts zullen er op het terrein van de heer van Tol aan het Noordeinde weer motorwedstrijden worden gehou den. In de avonduren zullen aan de Oranjelaan diverse bekende artisten optreden. Om ongeveer 11 uur zal de dag beslo ten worden met een groots vuurwerk. Waar dit vuurwerk gehouden zal wor den is nog niet bekend. waarna deze in waterverf gedompeld op alle mogelijke manieren op papier wordt gezet. De meest sprekende lij nen worden er dan uitgehaald en in het sieraad verwerkt. In het bedrijf van de Gebr. Meyer wordt zowel ont worpen als uitgevoerd. Ieder half jaar verschijnen zij op de beurs in Utrecht met telkens weer nieuwe en Nu zijn we ingeburgerd. En we wach ten op nieuwe vriendinnen, die onze gelederen komen versterken. Want Nederland heeft verpleegsters no dig. Daarom vroegen ze mij, dit in de krant te schrijven. Kom je eens praten met onze directrice? Het adres? Van Iterson Ziekenhuis te Gouda. Bel dan eerst even om een afspraak te maken, het telefoonnum mer is K 1820 - 5045. Je kent me toch nog wel van de vorige week? Juist; zuster Driesen, leerling van het Iterson Ziekenhuis. Een van de meisjes, die daar een gezellig, opgewekt, maar bepaald niet lui leventje leiden. Het 12 jarig zoontje van de heer Blonk aan de Noordkade, reed dezer dagen op zijn fiets de poort naast de woning uit. Tegelijkertijd kwam een personen auto, bestuurd door de heer P. v. R. uit Boskoop aanrijden. De jongen reed tegen de auto aan en viel daarbij zo ongelukkig, dat hij zijn linker dijbeen brak. De knaap moest naar het van Iterson ziekenhuis in Gouda worden vervoerd. Gedurende de bijna 30 jaren, dat hij de voetsporen van zijn vader drukte als directeur van het bedrijf, is deze firma aanmerkelijk uitge breid. Er ontstond een grote export naar Duitsland van speelgoederen. Ook behartigde de heer Okkerse de belangen van handel, industrie en nijverheid in breder verband als lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstre ken. Dit heeft hij gedaan sinds 1952. De algemene belangen van zijn eigen bedrijfstak diende hij als afgevaardigde in de raad van bij stand van de bedrijfsgroep houtin dustrie en als voorzitter van de sectie speelgoed. Ook was de heer Okkerse lid van de raad van advies voor de Koninklijke Jaarbeurs te Utrecht en lid van de fabrikanten gemeenschap voor de bevordering van de export. In Waddinxveen was de heer Ok kerse een gewaardeerd figuur. Sinds 1946 had hij voor de K.V.P. zifting in de gemeenteraad, waarin zijn stem immer gewicht in de schaal legde. Als raadslid had hij zitting in de bedrijvencommissie. Grote belangstelling op maatschap pelijk terrein ook had hij voor de woningbouw. De laatste jaren was hij voorzitter van de woningbouw vereniging „Waddinxveen”. De heer Okkerse heeft ook op kerkelijk ter rein tal van functies vervuld. In verband met zijn gezondheidstoe stand echter, moest hij zich het laatste jaar hieruit terugtrekken. In 1953 werd hij om zijn grote ver diensten benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau; terwijl hij bovendien drager was van het pau- selijk erekruis Pro Ecclesia et Pon- I werd besloten met het uitspreken tifice. Het prettige van de opleiding is, dat ie al meteen midden in de praktijk terecht komt. Bij ons in het Van Iter son Ziekenhuis doen de leerlingen echt niet voor spek en bonen mee. Omdat onze inrichting niet zo groot is, worden de leerlingverpleegsters er niet als nummers behandeld. De dokters en de zusters weten waar voor je er bent en zij nemen de tijd om je te helpen. Maandagavond j.l. kwam de ge meenteraad in bijzondere zitting bijeen om het plotseling overlijden te herdenken van een in onze ge meente zeer geziene figuur, de heer C. E. G. Okkerse. Bij deze zitting was o.a. de familie Okkerse aanwezig en tal van ge nodigden en oud-raadsleden. De burgemeester, de heer C. A. der Hooft, zeide na de opening van deze bijeenkomst, dat het met grote droefheid was, dat deze ver gadering was bijeengeroepen. De burgemeester zeide voorts dat in de heer Okkerse een goed collega in de gemeenteraad is ontvallen, een Onverwachts is vrijdagmiddag 7 april overleden onze plaatsgenoot de heer C. E. G. Okkerse, directeur van de N.V. Speelgoed- en Houtwaren- fabriek Okkerse, die tevens in het openbare leven in Waddinxveen en omgeving een belangrijke plaats innam. De gemeenteraad heeft de over ledene, die de leeftijd van 55 jaar bereikte, in een bijzondere zitting her dacht. dag ingevoerd, met behoud van de vrije woensdagmiddag. Hierover ont stond nogal discussie, zo ook over de gehouden ouderavond. Mej. van Dam, hoofd van de Kleuter school, Oranjelaan, deed mededeling dat haar school 73 kleuters telt en dat a.s. zomer voor ’t eerst een school reisje gemaakt zal worden. Mej. Vis, hoofd van de Pr. Marijke- school deed eveneens een optimistisch geluid horen. De school heeft 78 leer lingen en een wachtlijst. Ook deze school wil een schoolreisje organise ren en éen openbare fles. De heer F. M. van Tol werd bij accla matie tot voorzitter herkozen, terwijl de heer J. van Steijn in de plaats van de heer Gorissen werd gekozen. Deze laatste werd dank gebracht voor het vele werk door hem verricht. Bij de rondvraag kwamen nieuwe na men der scholen ter sprake, benevens enkele interne schoolzaken. De heer Ming sloot de 'goed bezochte vergadering met dankgebed. Op zondag 16 april a.s. zal een „zoon” van de St. Victorparoohie de H. Prie sterwijding ontvangen. Pater Anton Vermeij zal op genoemde datum te Mook door Z.H. Mgr. P. Moors, bis schep van Roermond, worden gewijd. Intussen bereidt een parochieël-comité de blijde inkomst van de neomist in zijn parochie voor. Op 21 mei, eerste Pinksterdag, zal pater Vermeij zijn Eerste plechtige H. Mis, in de St. Vic- torparochie opdragen. Dinsdagmorgen heeft onder bijzonder grote belangstelling de plechtige be grafenis plaatsgevonden. De plechtige Requiem Mis werd opge dragen in de St. Victorkerk door de weleerwaarde pater Steenkamer o.f.m„ geassisteerd door de zeereerwaarde heer pastoor H. C. A. P. van Drunen en de weleerwaarde pater Raymundus de Groot C.P. Het parochiële zangkoor vertolkte de tweestemmige Missa Requiem van Michaelis Haller. In de kerk en op de begraafplaats merkten we o.m. op het voltallige col lege van burgemeester en wethouders, de leden van de gemeenteraad, ver tegenwoordigers van het schoolbe stuur, van de Kamer van Koophandel, en andere organisaties, alsmede het personeel van de speelgoed- en hout- warenfabriek. Na de absoute trok een lange stoet van personen achter de baar naar het kerkhof. Op de begraafplaats werden door pater Steenkamer o.f.m. de zeer- eerwaarde heer pastoor van Drunen en pater Raymundus de Groot de plechtigheden verricht. Na afloop sprak de heer G. J. C. Okkerse na mens de familie een dankwoord. Burgemeester van der Hooft sprak de jubilaris in zeer waarderende woor den toe. In de nu bijna 15 jaren dat de heer van Steijn in Waddinxveen aan de afdeling Sociale Zaken is ver bonden, heeft hij zich .bij de bevol king een geziene figuur weten te ma ken. In het bijzonder wees de burge meester op het moeilijke werk dat op de afdeling Sociale Zaken moet wor den verricht en waar zeker niet ieder voor geschikt is. De burgemeester bood namens de gemeente een ge schenk onder couvert aan en overhan digde aan mevrouw van Steijn bloe men. De wnd. gemeentesecretaris de heer Koopman bood namens het administra tief personeel de gelukwensen en over handigde hem een Waddinxveens pro duct: een geriefelijke tuinstoel. Wethouder Pille, die namens de in stelling voor Sociale Zaken sprak, wees op de grote verdiensten van de jubilaris met betrekking int de be jaardenzorg en de initiatieven die hij daartoe heeft genomen. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij de ju bilaris een sigarenaansteker aan. Na mens de raadsleden sprak mevrouw van der Torren-Veendorp, die wees op het werk voor de bejaardensociëteit. man met een machtige stem en een groot zakelijk inzicht. Deze eigen schappen kwamen niet alleen in het gemeentelijk leven tot ont plooiing, maar ook ver daarbuiten. De burgemeester was er van over tuigd, dat de nabestaanden door hun diepe geloof, berusting zouden krijgen. Namens de gemeenteraad voerde hierna de heer H. C. Kooijman het woord. De gemeente Waddinxveen heeft veel te danken aan de heer Okkerse voor zijn adviezen bij soms moeilijke problemen, aldus spreker. Wij zijn verheugd, dat wij een der gelijk lid in ons college hebben ge had. Met de bede, dat de nabe staanden van de overledene troost en kracht zou worden geschonken, eindigde de heer Kooijman zijn toe spraak. De heer Van Oosten voerde het woord namens de K.V.P.-fractie. Hij memoreerde hoe de heer Ok kerse bij het bezoek van Prins Bernhard, hem had medegedeeld het raadslidmaatschap te willen neerleggen en hoe zwaar deze be slissing hem was gevallen. Hij roemde de overledene als een er varen en doortastend man. De heer Koopman voerde tenslotte als waarnemend secretaris het woord namens het gehele gemeen- tepersoneel. Spreker wees er op dat de interesse van de heer Okkerse niet beperkt bleef tot de zaken alleen, maar dat hij ook doordrong tot de personen, die er zich achter bevonden. Deze bijzondere zitting van de raad Het is een hele stap voor een meisje om zich als leerlinge te installeren in een van de kamers van het zie kenhuis. Ik weet 't uit ervaring. Ik heb echt opgezien tegen dat eerste „interne" jaar. Maar de gezelligheid die ik hier vond, hielp me daar de eerste dag de beste al overheen. Vele Gouwenaars ‘kennen deze, jonge succesvolle Gouwenaar gewoon maar als Bob, en dat is niet zo heel vreemd als men weet dat Bob de Wit persfoto graaf is en daardoor een bekende fi guur in zijn woonplaats. Vrijwel da gelijks kan men hem in zijn „eendje” in één der Goudse straten aantreffen op weg om een plaatje te schieten voor een reportage voor zijn krant. Fotograaf de Wit werd in 1927 te Gou da geboren. Hij doorliep met goed ge volg de afd. reclame-fotografie van de Kon. Academie voor Beeldende Kun sten in Den Haag, waarna hij eveneens in de Residentiestad het vakdiploma behaalde aan de fotovakschool. Hij was er echter de man niet naar om aan de vaste wal te blijven en al spoedig ging hij varen als scheepsfoto- graaf op de Nieuw Amsterdam. Zijn werk 'bestond hier uit foto’s maken van de passagiers, iets wat hij altijd met het grootste plezier heeft gedaan. Zijn vrouw Corrie leerde hij op de academie kennen waar zij eveneens de afd. fotografie volgde en later het vak diploma behaalde, zodat zij het „vak” eveneens grondig beheerst. Ongeveer 7 jaar geleden vestigde Bob de Wit zich echter in Gouda als foto-journa- list en al gauw kreeg hij een grote bekendheid. Behalve plaatsjes voor di verse dagbladen, neemt hij ook veel kinderfoto’s (dit doet hij het liefst) en krijgt hij tal van vererende opdrach ten van ondernemingen. Bob expo seerde in tal van steden in het bui tenland, zoals New York, Brussel en Parijs, maar ook in Den Haag en Am sterdam. Driemaal behaalde hij een prijs van een door het Amerikaanse tijdschrift „Popular Photography Con test” uitgesohreven prijsvraag. De laat ste maal presteerde hij het om als ze vende onder de prominente fotograven van de wereld te eindigen met zijn foto „Early morning at pond”. Het jaar 1960 was voor Bob de Wit wel een heel bijzonder jaar. In dat jaar zag hij namelijk een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: het verschij nen van een fotoboek over Gouda, ter wijl hij bovendien van de gemeente Gouda de aanmoedigingsprijs voor de kunst mocht ontvangen. Al dit succes is de jonge fotograaf echter niet naar het hoofd gestegen. Hij is bescheiden gebleven en vol geestdrift wat zijn beroep betreft. Zaterdagmorgen herdacht de heer Jac. van Steijn, directeur van de gemeen telijke dienst voor Sociale Zaken, de dag waarop hij vijf en twintig jaar ge leden in gemeentelijke dienst trad. In tegenwoordigheid van het voltallige gemeentebestuur, vele raadsleden, le den van de instelling voor Sociale Za ken, hoofden van dienst en het ad ministratief personeel der gemeente, werd de jubilaris met zijn echtgenote en familieleden in de raadzaal ont vangen. BEZOEK AAN BETONFABRIEK In gezelschap van enkele hoofdambte- naren heeft de burgemeester maandag een bezoek gebracht aan de betonfa- briek van de Goudse betonmortelcen- trale. Deze zeer modem geoutilleerde fabriek vindt haar ontstaan gedeelte lijk in Gouda, gedeeltelijk in Waddinx veen. Het bedrijf nl. opgericht door de fa van Nieuwpoort te Gouda en de N.V. bouwmaterialenhandel de Waardt te Waddinxveen. 41 Dinsdag werd in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat de jaar vergadering gehouden van de Vereni ging voor Chr. Nait. Schoolonderwijs, onder leiding van haar voorzitter, de heer F. M. van Tol. Deze opende de samenkomst niet een kort welkomst woord, waarna de gewone zaken, als notulen en jaarverslagen aan de orde kwamen. Deze allen werden in goede orde bevonden. De verslagen van de beide van de vereniging uitgaande kleuterscholen hadden zelfs een be hoorlijk voordelig saldo. De heer W. J. A. Ming, hoofd van de Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan bracht verslag uit over de gang van zaken aan zijn school. Het was daar een rustig schooljaar geweest. Het aantal leerlingen bedroeg momenteel 157. Op 21 april zal een ouderavond gehouden worden, waar Dr Nagei zal spreken. Verder wijdde hij enkele waarderende woorden aan wijlen de heer L. van Pelt, die zoveel jaren de school als onderwijzer had gediend. Met een terugblik op de eerste jaren van het christelijk onderwijs en een vergelijking met nu, besloot de heer Ming zijn verslag. De heer Postma, hoofd der Kon. Ju- linainaschool bracht eveneens verslag uit over zijn school. Deze telt nu 217 leerlingen. Dit jaar kon een 6e leer kracht benoemd worden. Vervolgens kwamen enkele onaangename dingen ter sprake, het schoolgebouw betref fende. Met het oog op een eventueel nieuw schoolgebouw, zullen hierin tij delijke voorzieningen getroffen worden Bij wijze van proef is de vrije zater- COLLECTE „HET GROENE KRC1S“wordt Behouden in de week van 17-24 april a.s Wij kozen het verpleegstersberoep toen we oud en wi|s genoeg waren om te vinden dat je je leven inhoud moet geven. Wij wisten van tevoren, dat er een opleiding van drie jaar vooraf gaat aan het glorieuze mo ment dat je het Insigne op je uniform gespeld krijgt. Ik schrijf Insigne met een hoofdletter. Voor ons is het een mijlpaal. Is die bereikt, dan heb je een vak geleerd, waar je je hele leven iets aan hebt. TO

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1