DAMESKAPSALON DOELEMAN 1 REGELMATIGE VEILIG VERKEER De avonturen van Freddy Fox HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT n Zuid-W addinxveen in de vorige eeuw SALON DOELEMAN „SPIEGEL VAN DE WEEK” I i Men let op kapsel! w, men let op uit Beurzen open voor SIM A VI-kollekte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 14 APRIL 1961 PAGINA 2 PARFUMERIE COSMETICS B - om degelijk mooi te zijn I VOOR EEN VLEUGJE PARIJS EN EEN ZONNIGE TEINT I vervolgverhaal bij huisarts of op consultatiebureau Feest in Nieuw Guinea, ontstemming in den Haag; Wat bereikt Soekarno? Nog meer wapens voor Indonesië; De ramp in Rotterdam; De dokter wordt duurder; VOOR GEZONDE ZUIGELINGEN SOEKARNO ZOEKT CONTACTEN. „RUBRIEK VOOR DE VROUW" in de nieuwe Passage van Waddinxveen. 700.000 de elkaar door H.A.N.S. HOOFDSTUK o. 22. Met Uw keus bij ons heeft U het laatste woord, zoals Uw kapper in Uw verzorging de laatste hand heeft! HUISARTSEN VERHOGEN TARIEFEN. GEWIJZIGDE BRAND ALARMERING. Bel Bij Brand 2222 LAAGSTE INSCHRIJFSTER Bij een door de rijksgebouwendienst te ’s-Gravenhage gehouden onderhandse aanbesteding van het aanleggen van een weg naar het organisch laborato rium van het Academisch ziekenhuis te Leiden, was de laagste inschrijfster het aannemingsbedrijf de fa. Koster en Visser, alhier voor 64.900. Een artistieke vaardigheid is niet een ieder gegevenOntdek een van Neerlands beste salons in het rustige Waddinxveen, waar men met Parijse vaardigheid maar Hollandse degelijkheid de vrouw wil tooien. In minder dan geen tijd waren door de politie alle kruispunten en de tunnel bezet en konden de am bulances, begeleid door motorpolitie zonder oponthoud de ziekenhuizen bereiken. GROTE VERANDERING. Vanzelfsprekend is de zuigelingen sterfte in ons land daardoor aan zienlijk verminderd. Bij de eeuw- Tot een inkomen van 8.000, per jaar kan voor een consult ten huize van de huisarts 4,en per visite ten huize van de patiënt 4,50 berekend worden. Van een inkomen van 8.000,tot 12.000,- respectievelijk 5,en 6,ter wijl 6,en// 7,gelden voor inkomens van 12.000,tot 18.000,Boven de 18.000, inkomen per jaar betaalt men voor deze consulten 8,en 9, Bij de bepaling van het tarief zul len de huisartsen bovendien nog rekening houden met de samen stelling en grootte van het gezin en eventuele bizondere omstandig heden. kregen gasvergiftiging, na een ern- laatste jaren haven heeft ’omwenteling van het eiland mee bracht, moesten haar de nodige aflei ding geven, zodat ze tenminste onder weg de moed niet zou verliezen en terug keren. De veerdienst Rozenburg- Maassliuis was links van haar, maar ze besloot via Botlekbrug haar rich ting te kiezen. Misschien leerde ze zonder wrok of bittere gedachten langs de snel groeiende industrie te gaan. Meer hijskranen waren er gekomen en meer oliehouders, die er uitzagen als zilveren bonbondozen uit een reuzen- land. De grote telefooncentrale, met een capaciteit waar een grote stad ge noeg aan zou hebben scheen ook al in gebruik, evenals de machtige kantoor gebouwen, die als uit de grond verre zen. Het was een gigantisch panora ma en dit was slechts een fractie van al de plannen, die nog moesten wor den uitgevoerd. De nieuwe, brede wegen meer dan druk bezet. De naar de stad Rotterdam was dan ook al bijna niet merkbaar. Met een kalm gangetje reed ze de stad door. Ten slotte had ze haar gastvrouw beloofd, de auto weer onbeschadigd terug te brengen, hoewel deze lachend had ge antwoord, dat ze liever Christa onbe schadigd terug zag. Misschien wel met een versplinterd hart, dacht Christa wisseling was deze nog ontstellend groot; thans vertonen Nederland en Zweden de laagste cijfers voor zui gelingensterfte in de gehele wereld. De babies kunnen aanvankelijk het best eenmaal in de veertien dagen op het consultatiebureau worden vertoond. In latere maanden zal meestal een bezoek van eenmaal per maand voldoende zijn. Voor kleintjes uit schippersgezinnen be staat een regeling, die het mogelijk maakt in verschillende gemeenten zulke bureaus te bezoeken, dit in verband met de soms langdurige en variërende reizen van de schippers De resultaten van een nauwgezette zuigelingenzorg zijn van dien aard, dat niet alleen de kindersterfte ge ring wordt, maar dat ook de ge zondheid van de bevolking in zijn g'eheel ermee gebaat is. In cijfers is dat natuurlijk niet zo gemakke lijk uit te drukken. GEEN VERSPILDE TIJD. Toch blijkt in velerlei opzicht, dat het welzijn van volwassen mensen samenhangt met de behandeling, die zij in hun prilste jeugd hebben, ondervonden. Daarom is het zaak dat iedere moeder haar zuigelingen steeds weer voor controle op de bureaus laat zien. Wanneer het met de zuigelingen zorg in onze tijd allemaal zo van ’n leien dakje blijkt te gaan, komen sommige ouders misschien in de verleiding het met het bezoek aan het consultatiebureau niet zo nauw meer te nemen. Het kost de druk bezette huisvrouw toch telkens weer extra tijd. Voortdurende oplettendheid blijft echter ook op dit gebied geboden. De meesten onzer herinneren zich nog wel hoe in tijden van nood, zoals in de oorlog, toen de verzor- gingsmogelijkheden slechter wer den, allerlei voedingsstoornissen en besmettelijke ziekten zich dadelijk weer in al hun ernst lieten gelden. dr. ALFREDA BRIEDé 51. Even later landde de machine op het vliegveld 'achter het kasteel en twee militaire vliegers stapten er uit en verdwenen evenals de vier solda ten, in het kasteel. Nieuwsgierig liepen de jongens naar de vliegmachine. Geen van hen had er ooit een van dichtbij bekeken. Ik had niet gedacht, dat ze zo groot wa ren, zei Dikkie, in de lucht lijken ze maar zo klein. Een paar soldaten wa ren eveneens naderbij gekomen. Met dit vliegtuig worden ze straks ver voerd, zei een der soldaten. Wie? vroeg een ander, die zich juist bij zijn ka meraden had gevoegd. Wel, de vier die ze uitgekozen hebben, om de maar schalk te zoeken. Opeens klonk een bevel en de soldaten haastten zich vlug naar de plaats vanwaar het bevel had geklonken. De drie vrienden stonden nu alleen bij de vliegmachine. De tarieven voor particuliere pa tiënten van huisartsen zijn over eenkomstig de landelijke richtlijnen der landelijke vereniging van huis artsen aanzienlijk verhoogd. zelfstandigheid Papoea’s Guinea. „Moge die weg kort zijn”, was de wens van koningin Juliana in haar toespraak tot de eerste zitting van de Nieuw-Guinearaad. Een toe spraak die via een bandopname tot de 28 leden van de raad en him hoge gasten uit Nederland, Austra lië en Nieuw-Zeeland werd gericht. Terwijl binnen, in de stadsgehoor zaal van Hollandia, de voorlopige behuizing van de raad, de plechtige redevoeringen elkaar opvolgden, danste in de straten van de stad de bevolking op de tonen van dorps- orkesten, wapperde het rood-wit- blauw overal en nam de feeststem ming met de minuut toe. Nieuw-Guinea heeft nu een eigen parlement. Van nu af zal de stem van de bevolking via de raad wor den vernomen. De instelling er van is van de grootste betekenis voor Nieuw-Guinea en voor het hele koninkrijk. Het is de eerste stap op weg naar de zelfstandigheid. Uit vroeger dagen: Ook de kaart van de gemeente zuid-Waddinxveen in de Zuidplas- polder (1010 bunders; 750 inwoners) welke in de vorige eeuw door J. Kuijper op steen werd getekend en door Hugo Suringar te Leeuwarden werd uitgegeven, geeft aanleiding tot de volgende notities: Zowel bij de Donderdam als tussen de Kiel kade en de Dorrekade was een tol geplaatst. Langs de Gouwe stonden in die tijd meerdere papiermolens. Op deze gemeentekaart is aan de Middenweg tussen de Honderdmor- gendijk en de Noordelijke Dwars weg een drietal hoeven aangegeven nl. Anna’s Hoeve, Gerard’s Hoeve en Willem’s Hoeve. Direkt aan de andere zijde van laatstgenoemde weg, nabij de dubbele stenen brug, wordt „Willem de Tweede” ver meld. Na de noordelijke Dwars straat en de Zuidelijke Dwarstogt komt zo’n dubbele stenen brug ook aan de Zuidelijke Dwarsweg- voor. E.v.E. EERST OM DE VEERTIEN DAGEN, DAARNA OM DE MAAND. De zorg voor gezonde zuigelingen wordt uitgeoefend, hetzij door huis artsen, die hiervoor vaak een af zonderlijk spreekuur bestemmen, hetzij door geneeskundigen (alge mene artsen of kinderspecialisten) die zitting houden op een consul tatiebureau. In allerlei dorpen en steden zijn er thans zulke consultatiebureaux gevestigd. Veel moeders komen daar met hun gezonde baby naar toe: zij laten zich adviseren over moedermelkvoeding, flesjes, toe voeging van vitamines, het gebruik van groenten en over alles wat verder de gezondheid van de klein tjes in stand kan houden en kan verbeteren. Zo wordt ook met de moeders onder het oog gezien wat het gunstigste tijdstip is waarop inentingen kun nen plaatshebben tegen pokken, difterie, kinkhoest en tetanus en de laatste jaren is daar de vaccinatie tegen poliomyelitis nog bij gekomen. Voor een groot deel is het aan deze tak van kinderzorg te danken, dat thans in vrijwel alle delen van het land de begrippen omtrent de ver eiste hygiëne, de juiste samenstel ling van het voedsel en de bestrij ding van infectieziekten ingang hebben gevonden. President Soekarno van Indonesië zal wederom een wereldreis gaan ondernemen om te trachten good will te kweken. Buiten enkele Azi atische landen zal hij Zuid- en Noord-Amerika aandoen, met een bezoek aan Washington en presi dent Kennedy, voorts Ierland en tenslotte Engeland. Soekarno hoopte op een statiebe- zoek, waarbij hij de gast zou zijn van koningin Elisabeth, doch de Nederlandse regering heeft duide lijk de Engelsen te verstaan gege ven, dat zij een bezoek van Soekar no aan Engeland niet op prijs stelt. Reeds twaalf jaar lang stonden de Engelsen zelf er niet sympathiek tegenover, doch waarschijnlijk on der de druk van enkele grote han- delsfirma’s is de Engelse regering bezweken en heeft men toegestemd in een officieel bezoek van het Indonesische staatshoofd. Soekarno op zijn beurt is hier niet tevreden over, hij wenste de gast te zijn van de Engelse koningin en bij een officieel bezoek is hij niet haar gast, doch die van de regering De grotere toegevendheid van En geland ten aanzien van Soekarno vloeit voort uit de grote handels belangen die de Engelsen sinds enige jaren in Indonesië hebben en die zij niet in de waagschaal wen sen te stellen ook niet voor een goed vriend als Nederland. Het hemd is nog altijd nader dan de rok DEN HAAG GAF FIAT, PHILIPS NIET! Kortgeleden plaatste de Indonesi sche militaire attaché in Bonn een order vqor niet minder dan 15.000 geweren bij een Duitse fabriek. Volgens voorschrift van de N.A.V.O. nam deze fabriek contact op met de bondsregering. Deze legde - eveneens volgens afspraak - de in west-Duitsland geplaatste Indone sische order voor aan alle N.A.V.O.- landen, teneinde hen in de gelegen heid te stellen eventuele bezwaren kenbaar te maken tegen deze wa- penverkoop van een N.A.V.O.-land naar een niet-N.A.V.O.-lid. Er kwa men geen bezwaren uit Den Haag en evenmin van elders, dus kreeg de Duitse fabriek toestemming tot uitvoering van de order. Indonesië echter, zag de bestelde geweren zo bizonder graag uitgerust met zoge naamde infrarood vizieren, die het de schutter mogelijk maken zijn doel te vinden onder alle weers omstandigheden, ook bij mist en zelfs in de donkere nacht, want wat het oog niet ziet, ziet het infrarood vizier. Hiertoe nam de Duitse ge werenfabrikant contact op met Philips te Eindhoven, die blijkbaar specialist is op dit gebied. Eindhoven weigerde echter deze order te aanvaarden en de 15.000 vizieren te leveren. De geweren zullen nu zonder deze specialisti sche vizieren aan Indonesië afgele verd worden. die zoveel dierbare herinneringen in haar wakker riep. Ineens stokte haar adem. Bij het nauwkeurig opnemen van de woning viel haar oog op het huisnummer, dat het zelfde was als Frans haar had ver strekt. Nee. dat kon niet waar zijn. Roel. hier in deze boer derij Oh als ze dat gewe ten had, hoeveel leed zou ze zich bespaard hebben. Hij zou haar direkt zo eigen en vertrouwd zijn geweest, dat ze geen ogenblik aan zijn goede bedoelingen zou hebben getwijfeld. Nu besefte ze pas goed hoe kortzichtig en dom ze had ge handeld. Maar misschien had Roel het voorbeeld van zijn vriend ge volgd en het gebouw aangekocht, om het te verplaatsen. En toch, iets zei haar, dat hij hier thuis hoorde. Langzaam draaide ze de auto het hek in. Elk geluid, dat ze maakte trachtte ze zoveel mogelijk te dem pen alsof ze bang was, dat er iemand zou komen, die haar weg stuurde. Ze durfde ook geen ge bruik te maken van de plattelands- gewoonte, door de schuur naar binnen te gaan. Met fel bonzend Ze suisde nu over de oude betonweg, een overblijfsel uit de bezettingstijd, die niettemin nu goede diensten be- weas, daar het een makkelijk begaan bare weg was, vanaf het midden van het eiland tot aan de -westpunt toe. Ja, ja, dacht Christa. Als het waar is, dat Krupp aandelen krijgt in de toekom stige hoogovens te Rozenburg, dan zal er nog menig landgenoot van hem ge bruik maken van de weg, die door hen is ontworpen. Het kan raar gaan in de wereld. Met belangstelling nam ze de omgeving in zich op. Haar gedach ten hielden zich overal mee bezig, be halve met het punt, dat voor haar per soonlijk het belangrijkste was, de ont moeting met Roel. Ze wilde zich daar in niet verdiepen, want als ze zich maar even voorstelde, dat hij haar koel zou bejegenen, dan voelde ze een ijzige koude door haar lichaam trek ken. Nee, de telkens opnieuw oprij zende problemen, die de geweldige 52. Rein en Dikkie wilden de solda ten achterna, om te zien, wat er nu weer aan de hand was, maar Freddy riep ze terug en trok hen achter de vliegmachine. Jongens, fluisterde Freddy opgewon den, we kruipen in die vliegmachine en dan brengen ze ons met die vier soldaten vanzelf waar we zijn moeten. Verbaasd keken de beide anderen hem aan. Rein was er direct roor te —.in den, maar Dikkie maakte nog watt te genwerpingen. En als ze ons snappen? vroeg hij aarzelend. Natuurlijk snap pen ze ons niet! riep Rein. We ver stoppen ons zo, dat ze ons nooit kun nen vinden. Hij stond, al op het trap je, dat naar de ingang van de machi ne leidde. Freddy volgde 'hem vlug, maar Dikkie stond nog steeds angstig op een afstandje. Rein had de deur al open en verdween in de cabine, op de voet gevolgd door Freddy. Nu trok ook Dikkie de stoute schoenen aan. en volgde de beide anderen. „Kom er maar in,” zei ze kortaf. „Jij bent waarschijnlijk het meisje, dat de oorzaak is van het maanden lange slechte humeur van mijn zoon. Ik hoop dat je hem nu geen koorts bezorgt. De jonge meisjes van tegenwoordig hebben geen hart.” „Oh maar ik begon Chris ta haar verweer. Doch ze werd met een handbewe ging het zwijgen opgelegd. „Ja, vertel me wat, hun mondje hebben ze heus wel bij zich.” Christa vond dat ze niet reeds in de gang met de moeder van Roel aan een woordenwisseling moest begin nen en zei niets meer. Met lode voeten liep ze achter de vrouw aan. De begroeting had bijna al haar durf en hoop vernietigd. De deur van een grote achterkamer zwaaide open en op een bed voor een der ramen lag Roel uitgestrekt Hij draaide, met een vermoeide glimlach zijn gezicht naar de deux en verbleekte op hetzefde moment. Zijn handen bewogen zich doelloos op de dekens, maar daarna stak hij toch aarzelend een hand uit en verwelkomde Christa met sen zacht: „Zo, je bent de schok eerder boven dan ik, dat zie ik wel”. Zijn moeder trok zich terug en Christa hoorde de deur dichtvallen. Ze nam de aangeboden stoel en zei met trillende stem: „De schok van gisteren wel, Roel, maar de schok van toen nog lang niet”. (wordt vervolgd) JEUGDZORG dient zo vroeg mogelijk te beginnen, dat wil zeggen, kort na de geboorte van het kind. Zelfs wordt te genwoordig meer en meer be seft, dat medische bescher mingsmaatregelen zich ook moeten uitstrekken tot de voorgeboortelijke periode. Over de zgn. praenatale zorg zullen we hier niet spreken. In dit artikel willen we ons bezig houden met hetgeen er gedaan wordt en gedaan kan worden voor de allerjongsten. DEZE WEEK is van bizondere be lang geweest voor Nederlands Nieuw-Guinea. In een overvol en feestelijk Hollandia is de eerste stap gezet op de weg naar politieke ,r..van de 700.00C van Nederlands Nieuw - hart betrad ze het blauwstenen stoepje van de voordeur en liet be vend de ouderwetse klopper vallen. Ze was zo gespannen, dat de slag haar bijna lichamelijke pijn veroor zaakte. Voetstappen naderden en Christa keek plotseling met gretige en blijde ogen naar d evrouw, die in de haar bekende, mooie boerin- nedracht gekleed was. Ze was niet jong meer, maar had nog een fris gezicht en levendige blauwe ogen. Haar mond bleef echter stijf toe geknepen en stroef en Christa, die een moment het gevoel beleefde, dat ze van een verre reis was thuis gekomen, voelde zich weer de moed ontzinken. Wantrouwend en een beetje uit de hoogte keek de vrouw haar aan. Nu begreep Chris ta wat het wilde zeggen, als je in de vreemde met achterdocht werd gadegeslagen. Bijna speet het haar dat de jeugd de oud-Hollandse klederdracht niet meer in ere hield. Haar eigen modieuze kleding deed allerminst haar afkomst van het platteland vermoeden. „Ik ben Christa Petersen,” zei ze zacht, „en ik kom naar de toestand van Roel informeren,,. In haar ver bouwereerdheid had ze in het dia lect van het eiland gesproken. Hoe wel er enige verwondering kwam in de ogen van de vrouw, werd haar gezicht toch niet vriendelijker. Tax erend nam ze Christa van boven tot onder op en langzaam opende ze de deur wijder, terwijl ze tege lijkertijd een stap achteruit deed. Spanningen rond Nieuw Guinea nemen toe RAMP IN ROTTERDAMSE HAVEN. Zeven mensen zijn omgekomen door verstikking en een twintigtal stigste ramp, die de in de Rotterdamse plaatsgevonden. Het leven van 38 worden gered dank zij een unieke reddingsactie, die direct begon na dat gemeld was dat aan boord van de Liberiaanse olietanker „Mathie- son” 45 mensen met een gasdood werden bedreigd. Plotseling spoot aan boord van het tankschip een batterij koolzuurfles- sen haar verstikkende inhoud de machinekamer in, waar 45 mensen aan het werk waren. Binnen een minuut had de ramt» zich voltrok ken. Doch nauwelijks was er alarm geslagen, of de brandweer, G.G.D. en politie zetten in enkele minuten een soepel draaiend apparaat in el kaar, dat luid claxonerend door Rotterdam snelde in de richting van de haven. Voor zeven mensen kwam de hulp echter te laat. Het is gebleken, dat in weerwil van het plotselinge van het geval de hulpactie zeer snel werd geïmpro viseerd en bizonder vlot verliep. Van 13 t.e.m. 19 april a.s. zal ook hier ter plaatse een kollekte worden gehouden voor het werk van SI- MAVI. Door haar ruim 35-jarige activiteit zal deze vereniging onze burgerij wel voldoende bekend zijn. Er wordt dikwijls een beroep op U allen gedaan voor velerlei belang rijke doeleinden. Maar wat is het leed hier klein vergeleken met dat buiten de grote stads-centra in Suriname en Nieuw-Guinea. Het steunprogramma 1961 van SI- MAVI bevat vele belangrijke ob jecten. Wij noemen Nieuw-Guinea b.v. de bouw van een polikliniek voor de afdeling Zorg voor Moeder en Kind; een gebouw voor melaatse kinderen, opdat zij niet behoeven samen te wonen met volwassen mannen en vrouwen; de inrichting van een operatiekamer voor een der ziekenhuizen; een narcose- apparatuur voor een ander zieken huis, etc. Voor Suriname: uitbrei ding van poliklinieken langs de Suriname-rivier (Bosland) enz. enz. Ons plaatselijk comité doet een warm beroep op aller steun en hoopt te kunnen tonen, dat onze gemeente dit mooie werk waardeert M. Wamaar-Veerman PIJLTJE SRIDDERS ZIJN GEEN ECHTE RIDDERS. Wanneer automobilisten gaan inhalen, voeren ze daarbij vaak een heel toneelstuk op. Eerst steken ze hun linker richtingaan- wijze uit. Dan gaan ze naar links, verwittigen de ingehaalde door een lichtschot uit hun koplampen er van dat ze er aan komen en steken, na ingehaald te hebben, op enige afstand, ten gerieve van de zojuist ingehaalde, nog eens hun rechter- wijzer uit. Vervolgens beginnen ze de hele geschiedenis opnieuw bij de volgende inhaalmanoeuvre. Laten we eerlijk zeggen, dat dit he le gedoe overbodig en dus fout is. Er zijn al zoveel tekens, lichten en aanwijzingen op de weg die we beslist niet kunnen missen, dat al die nutteloze waarschuwingen al leen maar verwarring stichten. Wanneer er geen aanleiding voor is, dus géén richtingaan wijzers uitsteken en géén in- haalsignalen geven met de koplampen. Dit soort waarschu- wingssignalen beware men uitsluitend voor die gevallen, waarin een waarschuwingssig- naal werkelijk noodzakelijk is. En dan weet het andere ver keer ook, dat er werkelijk even dubbel opgepast moet worden. Als uw voorganger naar links komt op het moment dat u hem wilt gaan inhalen, kunt u hem een „shot” geven met uw koplampen: wanneer men door omstandigheden zó dicht achter elkaar is komen rijden, dat d eman achter u móet weten dat u naar links gaat, steekt u een ogenblik uw richtingaanwij zer uit. Er kunnen dus inderdaad gevallen - uitzonderingsgevallen - zijn waarin een signaal zinvol is. De pijl naar rechts na het inhalen is altijd overbodig: u moet eenvou dig naar rechts wanneer u iemand hebt ingehaald en de situatie dat toelaat. Fietsers die met hun belletje klaar staan als ze iemand gaan inhalen, zijn ook al fout. In de bebouwde kom is dat zelfs uitdrukkelijk ver boden. Al dat gebel werkt ook al weer verwarrend. Zo goed als de automobilist zijn claxonsignaal be waart om een ander attent te ma ken op een gevaarlijke, zich plot seling voordoende situatie, dient de fietser z’n gebel voor uitzonderings gevallen te reserveren. Al dat getoeter, gebel, richtingaan- wijzen links en rechts bij inhalen, lichtshots van koplampen etc. ma ken het verkeer op onze wegen on rustig. Wie in een „normale” situ atie wil inhalen, voere deze hande ling ook „normaal” uit: even achter en voor zich kijken of het kan. Is alles in orde, dan zo vlug mogelijk er voorbij. Wie dat doet is een echte ridder van de weg. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer maar opgefleurd door kraakheldere gordijntjes en overdadig bloeiende planten. Vlak bij het grote inrijhek was een perk vuurrode Salvia’s, die met hun warme uitstralende kleur de bewondering van de voorbijgan ger afdwongen. Christa, die al zeer langzaam reed, bracht hier de auto helemaal tot stilstand, om op haar met bittere humor, maar laten we dan"^®gemak te genieten van de boerderij, hopen, dat ik het voor de buitenkant -1 1 1 verborgen kan houden. Ze liet de stadsdrukte -achter zich en vervolgde de weg, die Frans haar duidelijk had aangegeven. Tot haar verwondering kwam ze op een landweg terecht, waar grote reclameborden aangaven, dat daar honderden huizen tegelijk wer den gebouwd, met vrije vestiging. Dit is weiland geweest, constateerde Christa, kostbaar weiland, allemaal nodig voor woonhuizen.Waar gaat Nederland naar toe? Ze moest haar snelheid voortdurend minderen, want de weg was totaal vernield door het af en aanrijden van bouwmateriaal. Daar tussen door zag ze de nieuwe straten waar de huizen kant en klaar waren en sommigen reeds werden bewoond. Hier, in zo’n pasgeboren stadswijk zou ze waarschijnlijk Roel vinden. Plotseling hield de huizenbouw op en keek ze verrast de wijde polder in. Haar hart ging open. Daar lag een boerenbehuizing, stil en rustig, ij als een oud schilderij en de stijl herinnerde aan hu eigen boerderij, waren al Hier waren echter de ramen niet overgang H kapot gebeukt door ontploffingen, mensen kon

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2