c, Dat arme prestige BEVA i I 2 De avonturen van Freddy Fox VEILIG VERKEER i HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT Huurkoopfinanciering beva bevalt u beter „SPIEGEL VAN DE WEEK” Verkrijgbaar bij BROUWER w< vervolgverhaal 4 Beva, betere vakkleding past iedere vakman ROTTERDAMSCHE BANK N.V. KORT GEDING TEGEN DE STAAT OM BABY. DE 5-DAAGSE WERKWEEK VOOR DE BOUW. I GED.MERK „RUBRIEK VOOR DE VROUW" IKHAALIN! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 21 APRIL 1961 PAGINA 2 W VI 1 T. ,bij60km is W-. j30rneter b.v.20km=10m., 80km=.40m., 100km=50m. ELLY MARTINS. s door H.A.N.S. Wij HOOFDSTUK 6, No. 22. (slot volgt) blijft in de maat door krimpvrij Sanfor f v 8. 9. 10. 11. AC 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Gaarne verlenen wij onze bemiddeling bij Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de Kerkweg 151 Telefoon 2253 FRANSE AANVAL OP MINISTER LUNS. deren door, ze laten hun thee staan, de gezellige stemming is verdwenen Voor LEUKE ZOMERROK KEN naar BROUWER var Fri: Aai Het roe DE NOODZAKEL'JKE AFSTAND IS DUS STEEDS DE ft pft HELFT VAN DE SNELHEID DIE U R'JDT. -MVerbAfeil.g Verkeer| r'.' kinderen, dan zouden zij zich ter dege bedenken voor en aleer zij zich zo openlijk deden kennen, als aan zelfoverschatting lijdende klei ne mensjes. Hoe op voedend en be vrijdend werkt het als vader of moeder de zedelijke moed kan op brengen om ronduit en rustig te zeggen: „dat weet ik niet” of „ik heb me vergist” of „ik ben onhan dig geweest”. Dat is het goede voor beeld geven, de juiste opvoeding om kinderen te leren, dat iets niet weten of ongelijk bekennen geen schande is. Er zou in de wereld heel wat minder ruzie, wrok en andere narigheid zijn, wanneer velen zich niet ten onrechte op dat arme pres tige in wiens naam veel onrecht wordt gedaan. N« de vijfdaagse werkweek in zeer veel bedrijfstakken is of wordt in gevoerd, willen ook de bouwvak- werken. Reeds geruime tijd is over arbeiders graag 5 dagen per week dit punt overleg gepleegd en ten slotte werden de werkgevers, de werknemers en de Stichting van de Arbeid het eens. In het maandelijks bulletin van het Franse comité voor de Paneurope- se Unie, dat verschijnt onder de supervisie van enkele ministers en andere autoriteiten in Frankrijk, wordt een felle aanval gedaan op minister Luns. De Verenigde Staten zijn bereid de luchtvaartonderhandelingen met Nederland over de landingsrechten voor de KLM aan de Amerikaanse westkust te heropenen. Het feit, dat kwestie van de landingsrechten aan de westkust van Amerika na drie mislukte conferenties opnieuw aan de orde komt, is een groot succes voor de onderhandelingen, die onze minister van buitenlandse zaken in Washington heeft gevoerd met president Kennedy en minis ter Dean Rusk. Een vijfdaagse werkweek zou ook voor de bouwvakken mogelijk zijn. Een en ander is echter niet uit voerbaar zonder toestemming van de regering en hier knelt het. De regering heeft nog niet kunnen be sluiten haar toestemming te ver lenen aan de invoering van de vijf daagse werkweek (45 uren) bij de bouwnijverheid en aanverwante bedrijfstakken. Gebleken is dat met name minister mr J. van Aartsen weinig voelt voor de invoering van een vrije zaterdag voor de bouw vakken, omdat hij als gevolg daar van een ongewenste vertraging voorziet in de woningbouw. Een werkweek van 46% uur is het verste waartoe hij wil gaan. Tot nu toe blijkt het kabinet het stand punt van de minister van bouw nijverheid en volkshuisvesting te delen. Een definitieve beslissing is echter spoedig te verwachten. De minister van justitie, mr A. C. Beerman heeft geweigerd de ver blijfsvergunning te verlengen van een 10 maanden oude baby, een kind dat vorig jaar door een Ne derlandse echtpaar in Oostenrijk werd geadopteerd. Het Oostenrijkse bureau voor jeugdzorg, aan welke zorgen het kind was toevertrouwd, heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld naar de adspirant pleegou ders en geen bezwarende omstan digheden gevonden. Zij mochten het kind meenemen. Dit werd mo gelijk doordat minister Beerman ’n voorlopige verblijfsvergunning af- gaf. Een verlenging van de ver blijfsvergunning is nu plotseling geweigerd en de minister heeft de Oostenrijkse ambassade verzocht de terugkeer van de baby voor te be reiden. De pleegouders hebben ter stond een kort geding tegen de staat aanhangig gemaakt, waarin zij stellen, dat de baby niet als on gewenste vreemdeling over de grens kan worden gezet, omdat geen der punten van deze wet op het kind van toepassing kan zijn. Het is gezellig in de kamer. Vader I zit in zijn luie stoel en rookt, moe der breit en Karei en Ansje zitten aan tafel en maken hun huiswerk, i Zo nu en dan stellen Karei en Ans- je een vraag, want och, het huis- I ze een uitgesproken rechtvaardig heidsgevoel, dat we met zo’n hou ding alleen maar bederven. Als wij iets niet weten, dan bemerken zij dat dadelijk en wanneer we dan een uitvlucht zoeken, dan zien ze dit als schijnheiligheid; ze doorzien ons volkomen. Het is heerlijk, wanrjeer wij ouders met onze grote ervaring en kennis in staat zijn onze kinderen iets uit te leggen, ze te helpen met hun moeilijkheden, maar dit houdt heus niet in, dat het een schande zou zijn om iets niet te weten. Het is laf en onwaarachtig wanneer men zich met een smoesje van een kin dervraag af maakt en het wordt nog erger, wanneer we de kinderen er een uitbrander voor geven. Als dit al die ouders, die zo bang zijn voor hun geliefd prestige, eens zouden beseffen hoe scherp en onbarm hartig juist de stille kritiek is van Naar verluidt zouden de Amerika nen niet ongenegen zijn Nederland de zo gewenste landingsrechten te verlenen, doch de Amerikanen zouden enkele zeer zware voor waarden stellen, waaronder zou zijn het opleggen van beperkingen ten aanzien van het aantal vluch ten dat totaal op Amerikaanse luchthavens wordt uitgevoerd. .uijuvnhw de afstand /IW1W. 30m. var de zar om toe Bij het inhalen spelen „goed links” en „goed rechts” een belangrijke rol. Goed links moet de inhaler zich be vinden op het ogenblik dat hij een extra duwtje op het gaspedaal geeft om de voor hem rijdende auto, scoo ter, brommer of fiets te gaan inhalen. Góed links, zeiden we. Passeer een tweewieler precies zoals u een auto inhaalt. Houd nét zoveel tussenruimte anders krijgt de motorrijder of scoo- terrijder, bromfietser of fietser een veel te harde luchtzuiging te door staan. U bent dus tijdig goed naar links ge gaan (vanzelfsprekend hebt u er zich allereerst van overtuigd of het ver keer achter en voor u uw inhaalma noeuvre toeliet), passeert en dan.... gaat u precies op tijd weer keurig naar overwinning had behaald en met iets van zegepraal keek ze naar Roel, die sprakeloos achterover in de kussens leunde. Christa begon zich wat meer op haar gemak te voelen. Ze was bij de moeder van Roel in de gunst gevallen en dat betekende een belangrijk punt in haar voordeel. „Nu Roel,” kon ze niet nalaten op plagende toon te vragen. „Je mag kiezen tussen deze boerderij en een nieuwe woning, kun je nu nog niet het meisje van je hart ten huwelijk vragen „Nee”, zei Roel met klem. Hier heeft moeder mij en vijf broers grootgebracht. Als weduwvrouw heeft ze helemaal alleen alle zorgen gedragen en het bedrijf zo goed mogelijk beheerd. De jongens willen geen van allen in het boerenbedrijf, maar voelden zich voornamelijk tot technische studie aangetrokken. Het heeft haar ontzaglijk veel ver driet gedaan, al weet ze nu, dat het de voorzienigheid geweest is, die hen dit besluit deed nemen. Want toen wij wat groter werden en moeder al aardig met kleine werk jes konden bij staan, werden de lan derijen hectare voor hectare ont eigend voor uitbreiding van de stad. Nu is men aan de uiterste grens, verderop komt een vliegveld, dus mag er geen bebouwing meer plaats hebben. Het geld werd gebruikt voor studiekosten en nu waren wij van nlan om gezamenlijk de boer derij op te knappen. Mijn oudere broers hebben echter hier allemaal narigheid en armoede beleefd en geven daarom niet graag hun geld voor dit oude gebouw. Moeder heelt daarom hun aanbod afgewezen. Ik ben de enige die werkelijk met plezier hier wil wonen, al kan ik aan ml gezellig LeilUlS UlllDieeKl, zal al gauw de straat worden opge zocht, met alle gevolgen van dien. De ouders moeten tijd maken voor hun kinderen en zich op verant woorde wijze met hun bezighouden. Een gezonde en verantwoorde vrije tijdsbesteding is daarom van groot belang. De heer van Andel verduidelijkte zijn causerie met tal van voorbeel den uit zijn politieonele ervaring en vond bij de aanwezigen dan ook een aandachtig gehoor. Hij keek haar snel aan en draaide dan zijn hoofd weer af. „Je hoeft je dankbaarheid niet op te schroe ven, Christa. Al heb ik jou toevallig kunnen redden, behoef je daarvoor geen verplichting tegenover mij te voelen Ik vind het aardig dat je gekomen bent, maar probeer nu niet de dingen mooier voor te stellen, dan ze zijn.” Christa was aan het voeteinde van het bed gaan zitten, om Roel te dwingen haar midden in het gezicht te kijken, maar hij ontweek hard nekkig haar ogen en keek naar buiten. Ze propte nerveus haar zak doek ineen. Hoe kon ze tegen dat koude en stuurse gezicht nu een liefdesverklaring afsteken Toch kon ze woorden, die in haar opwel den niet tegenhouden. Na maanden lang stil gepieker zou ze niet zon der een duidelijke uitspraak van hem weggaan. Liever het ergste vonnis aanhoren, dan later weer knagende verwijten. „Het was een verrassing voor me, dat je op een boerderij woonde,” begon ze opnieuw. „Zeker geschrok ken van het armzalige bedoeninkje niet?” vroeg hij met bittere ernst.1 Sprakeloos staarde Christa hem aan. „Je bent gek,” zei ze op haar oude resolute toon. „Dit is de mooi ste en de aardigste boerderij, die ik in lange tijd heb gezien, behalve de onze dan, maar die heeft, je vriend Frans gekocht, dat wist je zeker al” Terwijl Christa sprak was de deur open gegaan, maar geen van beiden merkte dit op. „Dat kan hij zich veroorloven,” zei Roel, met nog steeds de bittere klank in zijn stem. „Hij hoeft zich niet eerst af te vragen, of zijn eventuele aanstaande vrouw ge noegen zou nemen met een verval len woning. Hij kan haar rustig de keus laten, tussen de meest moder ne bungalow of een als nieuw opgebouwde woning, boerderij en wat al niet meer.” De moeder van Roel kwam zacht naderbij en alsof ze deelgenomen had aan het gesprek zei ze tot Roel: „Als dat soms je grootste zorgen zijn, mijn jongen, dan kunnen we dat spoedig oplossen. Je weet, dat de aannemer van de nieuwe woon wijk hier vlakbij voor het laatste ’stuk grond dat wij bezitten plus de HET GEBROKEN VAASJE. De volgende middag komen Karei en Ansje uit school en ontdekken, dat moeder bezig is bloemen te schikken. Dat is altijd ontzettend leuk, want moeder verstaat die kunst goed en het is leuk om te zien hoe onder haar handen een waar kunstwerkje ontstaat. Samen staan ze te kijken hoe moeder de bloemen op lengte snijdt, hoe ze alles in gereedheid brengt om het stukje op te maken. Op tafel staan een paar vaasjes en schaaltjes en dan zegt moeder: „Eens even kijken welk schaaltje of vaasje we zullen nemen. Ze neemt ze stuk voor stuk in de hand en taxeert ze. Plotseling glipte er een uit haar vingers en tuurlijk schrikt moeder evenals de valt in scherven op de vloer. Na- kinderen. En dan komt het. „Dat is jullie schuldroept ze boos, jullie maken me ook zo zenuwach tig met almaar op mijn handen te staan kijkenVooruit gaan jullie buiten spelen Schoorvoetend gaan ze naar buiten ende pret is er af. Toch zijn de vader en moeder van Karei en Ansje goedwillende ou ders, die het beste met hun kinde ren voor hebben. Maar in één ding falen ze volkomen: zij kunnen geen ongelijk bekennen. Zij menen, dat ze het aan hun prestige verplicht zijn zich in de ogen van hun kin deren absoluut onfeilbaar voor te doen en zijn menen dat zij dit au reool zouden verliezen wanneer ze eens ongelijk bekennen. werk vlot veel beter als vader of moeder je het even uitlegt, wan neer je het op school niet helemaal gesnapt hebt. En vader helpt de kinderen steeds, zij het wel eens met d eopmerking dat ze niet zo moeten zeuren. „Lusten jullie allemaal een kopje thee informeert moeder. „Graag mam,” knikken ze enthousiast. Moeder gaat thee inschenken. Ka rei steekt zijn pen in zijn monden denkt diep na. Hij kan er blijk baar niet uitkomen. Hij kijkt moe der aan die thee inschenkt, maar zij schudt haar hoofd, ze weet het ook niet. Vader voelt zich in een noodpositie en plotseling schiet hij uit: „Nu moet het maar eens uit zijn met dat gevraag. Jullie moeten op school beter opletten, dan be hoeven wij jullie alles niet uit te leggen. Ik wil nu geen woord meer horen en jullie maken met spoed je huiswerk af”. Karei Voelt heel goed waar de schoen wringt en hij vindt de re actie van vader onredelijk. Hij laat dit merken door een onhebbelijke opmerking, die vader helemaal ra zend maakt. Hij slaat met de hand op tafel en brult: „Nu zwijgen jul lie, want anders zullen jullie er van lusten Mokkend werken de kin- 53. Een smalle gang leidde naar het achterste gedeelte van ’t vlieg tuig. Ze gingen hierdoor en kwa men in een soort bergruimte terecht Opzij was een deur waardoor men naar buiten kon komen. Ze kropen in de verste hoek en wachtten, toch wel ’n beetje angstig, op de dingen die zouden komen. Lang werd hun geduld op de proef gesteld maar eindelijk hoorden ze stemmen en de deur van de cabine ging open. Ze durfden niet te kij ken. Dikkie greep angstig Freddy’s arm en hield die stevig vast. Ze vernamen, dat verscheidene perso nen in ’t vliegtuig kwamen. Buiten lachte iemand en commando’s klon ken. Toen werd het stil. Even later riep nog een stem: Klaar Nog vaster kneep Dikkie in Fred dy’s arm. Opeens niesde Rein. Het leek een knal in de stilte, die er een ogenblik heerste. De jongens hoorden voetstappen in hun rich ting. Ze zaten als verstijfd te wach ten. mij levendig voorstellen, dat er buiten moeder en mij, niemand is, die de jaren geduld kan opbrengen, aleer het geld er is, om dit huis te restaureren. Ze weet. dat ik een grote teleurstelling heb moeten verwerken en ze denkt nu, door deze boerderij op te offeren mijn geluk te kunnen kopen, maar als ze wist, dat het meisje in kwestie een boerderij als deze met een handomdraai kan laten vernieuwen, dan zou haar onafhankelijke boe renaard ook boven komen, aanvaarden geen aalmoes.” „En als het meisje bereid is de boerderij te nemen zoals hij is en zonodig jarenlang op betere tijden wil wachten, of hard meewerken tot het geld er is, zou dan die trots nog recht van bestaan hebben „Onze trots heeft ons op de been gehouden,” zei Roel koppig, hoewel een licht rood over zijn gezich ONWAARACHTIG GEDOE Zij noemen dit: je prestige hoog houden. Maar onder deze leuze bedrijven zij veel onrechtvaardig heid. Laten we ons niet verbeelden, dat we onze kinderen iets kunnen wijsmaken. Ze zien scherper dan boerderij, ons een nieuwe woning wil geven. Je hoeft maar te kikken en je moeder is bereid dit op te geven en in een van de nieuwe straten te gaan wonen.” Uitdagend keek ze Christa aan. Er lag iets in haar blik, alsof ze zeggen wilde - heb je daarvoor mij zoon geweigerd, dan kim je nu je zin krijgen - Het was duidelijk dat dit een offer voor haar zou betekenen, maar dat ze dat uit liefde voor Roel zou doen. Zijn gemoedsrust en zijn geluk was haar blijkbaar alles waard, en ofschoon ze Christa met minder vriendelijke ogen beschouw de, kon deze niet nalaten de vrouw te bewonderen. In feite ging heel haar hart naar haar uit. Ze voelde de verbeten strijd die deze vrouw had doorgemaakt. In het boeren leven konden de tegenslagen hard aankomen en de toestand van de boerderij bewees, dat de bewoners het niet gemakkelijk hadden. De ogen van de vrouw waren hard, maar eerlijk en rechtvaardig, haar handen waren ruw van het werk, maar de boerinnedracht droeg ze met trots en waardigheid en Christa wist, dat hun karakters wonderwel bij elkaar zouden passen. Ze beant woordde de onderzoekende blik met een vrij en open oogopslag en na even een gespannen stilte, kwam er iets van waardering in de ogen van de vrouw. Haar mond ontspande zich en ze vroeg op haar eigen korte manier, waar toch een weinig hartelijkheid doorklonk, of Christa de maaltijd bij hen bleef gebruiken. Zonder aarzelen nam Christa het aanbod aan en Roels’s moeder zei daarna vriendelijk, dat ze hen dan nog even alleen moest laten. Christa wist, dat 54. Freddy was de eerste die han delde. Hij sprong op en opende de deur die naar buiten leidde. Nu had hij Dikkie bij de arm genomen en achter elkaar sprongen ze op de grond onmiddellijk gevolgd door Rein. Toen zetten ze het op een lopen. De soldaten schenen te ver baasd om hen te achtervolgen en zo kwamen ze ongehinderd bij de poort waar ze de oom van Rein hadden ontmoet. De schildwacht (het was dezelfde nog steeds) keek hen hoofdschuddend achterna. Ze holden nog een tijdlang door totdat ze merkten, dat ze niet meer vervolgd werden. Hijgend stonden ze stil. Zie je nou wel, zei Dikkie, toen ze weer een woord konden uit brengen, zie je nou wel, dat ik gelijk had. Het was veel te gevaar lijk en in zo’n vliegmachine ont dekken ze je direct. Ze hadden ons nooit gevonden als ik niet moest niezen, zei Rein op ’n ruzietoon. tikkeltje naar rechts te gaan. Dan weet de ander tenminste dat u hem door hebt en hij hoeft niet door hin derlijke tekens te waarschuwen dat hij u wil passeren. Het is zonder meer duidelijk dat u nooit rechts inhaalt. Tenzij u daardoor een ernstig ongeval zoudt kunnen voor komen, uiteraard. Het is voorgekomen dat iemand op een ongeval inreed. Hij kon niet zo gauw stoppen en, zei hij later: je mag toch niet rechts inhalen. U mag een tram rechts inhalen, deel nemer aan het snelverkeer. Maar denk aan eventueel uit- of instappende pas sagiers! Ook voorgesorteerde linksaf- fers haalt men rechts in en op een verkeersplein (met molenbord: elkaar najagende pijlen) mag men rechts in halen. Maar dat zijn bijzondere situa ties. In het algemeen geldt: tijdig goed naar links - vlot voorbij - zonder snij den vlug weer naar rechts. Verbond voor Veilig Verkeer. N.C.V.B. HIELD VERGADERING. Eind vorige week hield de N.C.V.B. afdeling Waddinxveen onder voor zitterschap van haar presidente, mevrouw Klunder-Bent in het ver enigingsgebouw aan de Stations straat een geslaagde avond. De heer van Andel, hoofdmspecteur van politie te Den Haag, hield op deze bijeenkomst een lezing over het onderwerp: „Wat is er in de wereld te koop Spreker gaf de aanwezigen op dui delijke wijze een inzicht over het leven in de grote stad en de raak vlakken die de jeugd en de opvoe ding daarmede hebben. In de he dendaagse tijd waarin het zedelijk I leven van de jeugd steeds meer wordt bedreigd, zal het zaak zijn dat de ouders hun kinderen tijdig en op verantwoorde wijze over de gevaren die van alle kanten dreigen inlichten. Eerlijk en openhartig dienen de ouders de levensproble men met hun opgroeiende zoons en dochters te behandelen, en de kin deren moeten van de zijde van vader en moeder een open oor te krijgen voor hun moeilijkheden. Als het de opgroeiende jeugd namelijk aan een gezellig tehuis ontbreekt, kroop, toen Christa op een voor haar nederige wijze, haar gevoelens bloot gaf. De tranen sprongen Christa in de ogen. Ze had nu toch wel alles ge zegd, wat er te zeggen viel. Had ze niet genoeg laten blijken, dat ze niet alleen haar dank kwam betui gen voor hetgeen hij de vorige dag voor haar had gedaan Ze had hem de woorden in de mond gegeven, maar ze kon niet merken, dat hij er-erg door werd ontroerd. Al had ze in haar uiterste wanhoop zich voorgenomen, hem desnoods te smeken om zijn liefde, als je zo weinig interesse ontmoette, dan verging je de lust, om aan te hou den. De uitnodiging tot de maaltijd gaf haar nog enig respijt, anders was nu de tijd gekomen, om af scheid te nemen. Veel moeilijkheden met het buitenland Meer of minder landingsrechten Frankrijk verwijt ons een eigen standpunt. Nederlanders in nood in Indonesië. Bouwvak en zaterdag. Baby uitgewezen. - - - - <->■ we denken en bovendien hebben rechts. Dat moment is gekomen als het door u ingehaalde voertuig in z’a geheel in uw achteruitkijkspiegel ver schijnt. Blijf niet zonder noodzaak links rijden, nadat u ingehaald hebt. Even er langs en dan zo spoedig mo gelijk weer naar rechts, zonder iemand te snijden natuurlijk. Zo voert u een correcte manoeuvre uit. Tijdig links - zo vlot mogedijk passe ren zonder iemand te hinderen weer naar rechts. Dat geldt voor de inha ler. Maar zijn goedbedoelde pogingen falen ten enen male, als de ingehaalde niet behoorlijk rechts rijdt. Als hij - een kwalijke eigenschap van vele fietsers - een beetje over de weg slingert. Als hij - en dat is een zon derlinge eigenschap van nogal wat au tomobilisten - ineens een beetje naar links komt, als hij wordt ingehaald. Nooit doen! U dient om de 10 a 15 mi nuten een blik in uw achteruitkijk spiegel te werpen. Geef, als u ziet dat iemand u gaat inhalen, blijk van uw kijk op de zaak, door even een In het artikel wordt aangehaald hoe Europa reeds jaren tobt met de samenwerking, die aanvankelijk in de weg werd gestaan door een zwak Frankrijk, dat toch een van de grote steunpilaren zou moeten zijn. Nu is deze situatie veranderd. Men had reden te hopen, dat na het herstel van Frankrijk, Europa eindelijk iets anders zou kunnen worden dan een gemeenschap van ongerusten, aldus het bulletin Daarbij werd niet gerekend met de moeilijkheden die sinds enige tijd het nieuwe „enfant terrible” van Europa, Nederland schept. Sinds een jaar is de situatie zo, dat wanneer de raad van ministers van de EEG in een impasse lijkt, men erom kan wedden, dat Ne derland er niet vreemd aan is. Het blad somt enkele voorbeelden op. In het kort minister Luns heeft zich het isolement tot een ge woonte gemaakt en hij schijnt deze politiek systematisch toe te pas sen. Uit deze aanval blijkt duidelijk dat het de Fransen in het geheel niet bevalt, dat Nederland er een eigen zienswijze op na houdt en dat ons land zich te weer stelt te gen pogingen van Frankrijk en West-Duitsland om samen in de EEG de toon aan te geven, waarbij de andere, kleine landen niets in te brengen zouden hebben. DJAKARTA BELOOFT NOODREGELING. De Indonesische regering heeft er, op aandrang van Engeland, in toe gestemd een noodregeling te tref fen voor de ongeveer 1000 bijstand behoevende Nederlanders in Indo nesië. De Rode Halve Maan het equivalent van het Rode Kruis in Indonesië zal de zorg voor deze Nederlanders op zich nemen. Op ’t ogenblik zorgt de Britse ambassade voor de betaling van pensioenen aan 250 Nederlanders. De Britse regering heeft zich echter neerge legd bij de Indonesische eis, dat Engeland de behartiging der Ne derlandse belangen moet staken, nadat Indonesië geheel de diploma tieke banden met Nederland heeft verbroken. ze een kleine als u inhaall- met een snelheid van 20km. dan mag upas minstens 10m. voorbij de ander weer vóór hem op de rijbaan komen.. 'V z' z 'z’ ..bij een snelheid van 40km mag men pas na minstens 20 m. voorbij de ander weer vóór hem op de rijbaan komen <701, ie m j£Ometer-~

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2