DAMESKAPSALON DOELEMAN Tennisbanen FRIVEIXITA nenburg uit fify&n. Sportveldencomplex aan de Kanaaldijk Is nog lang niet voltooid SALON DOELEMAN en NEEM GEEN RISICO Een leerling- verpleegster vertelt: Verbetering Sniepweg en Kanaaldijk wacht op goedkeuring Ged. Staten. Brengt morgenrood water in de sloot avondrood mooi weer De harte wens van elke huisvrouw: een Onhoudbare toestand Een cosmetische oasemet zoveel keus W arnaarplantsoen nog steeds zonder bruggen Centr. clubgebouw Sg X WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 21 APRIL 1961 PAGINA 3 PARFUMERIE COSMETICS I VOOR GEZOND HAAR EN EEN ZACHTE GAVE HUID! koelkast V 125, 180 en 2101 Speciaalzaak s Passage 131 Telefoon 3003 1 a n 4 x 125 zonder 'n R. S. Stokvis product Een koelkast, die Uw keu ken siert, de gezondheid van Uw gezin ten goede komt enkosten bespaart dèt moet een FRIVENTA zijn. W.Z.C. „DE GOUWE” ROTTERDAMSCHE BANK N.V. Kerkweg 151 Telefoon 2253 DAMVERENIGING EXCELSIOR in de nieuwe Passage van Waddinxveen. V. A.V. „WADDINXVEEN" SCHAAKVERENIGING „W.SV. W.S.V. „W.I.K." en bewaar Uw waardevolle papieren enz. in een safeloket bij de „W.S.E." vanaf f 498,- Hl i tl s i weet een antwoord op AL uw vragen i1 i I winter- Milstn u In K Wel, dit moet nu het eind zijn van mijn geschrijf over het leven van een leerling- verpleegster. Ik heb zo het gevoel dat ie vast nog veel meer wilt weten. Als ik nu het telefoonnummer opgeef: 01820- 5045, dan weet je wat ik bedoel. Bel eens op! Maak een afspraak om eens te komen praten. Het adres is Van Iterson Ziekenhuis te Gouda. Je zult er vast geen spijt van hebben. Er is van het zwemfront weinig nieuws te vermeiden alles is in afwachting van de komende zomer. Heren I gaat maandagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Donk spelen, in deze wedstrijd zullen de nieuwe spelregels toegepast worden en dus gaan we met 11 spelers. 1-0 1-0 1-0 zoals bij van maar VICTORY KOSTUUMS alleen verkrijgbaar bij BROUWER 1-0 afgebr. 1-0 1-0 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 Nu moet je niet denken, dat dit betekent dat ie de hele dag in een soort idealis tische waas door het ziekenhuis loopt. Geen sprake vanje moet stevig aanpak ken, maar het prettige is dat je ten minste weet wat je doet, en waaróm je het doet. Bovendien is ook voor een verpleegster de boog niet altijd gespan nen, binnen afzienbare tijd zullen ook wij een 5-daagse werkweek krijgen. Nog een poosje, dan zal ik officieel verpleegster zijn, compleet met insigne, - en met bijbehorend salaris. Dat ver- pleegstersinsigne krijg je niet cadeau, maar toch is de opleiding ook weer niet zo’n heksentoer, je leert eigenlijk onopgemerkt omdat ie van het begin at ook in aanraking komt met de prak tijk. je werkt op met de collega’s, je maakt deel uit van een gemeenschap, en je voelt je direkt thuis. Uitwedstrijden: Sportlust 3Be Fair 2, 4.30 u B.’ambacht 2Be Fair 3, 4.30 u Gouda C5—Be Fair C3, 2 u Wegens vertrek van de heer Rupke, is •benoemd tot trainer van Be Fair, de heer Scho'lte uit Gouda. Uitslag 21e ronde Onder!, competitie: D. ZwanenburgA. Zwanenburg A. CompeerA. N. Littooij T. den OudenH. P. Geers sr T. den Ouden—W. v.d. Heijden A. BlonkF. van Eijk A. ZwanenburgA. Blonk A. CompeerP. de Joode H. P. Geers srA. Compeer J. L. de RijkeH. Troost C H. KrampH. Troost het thans moeilijk bereikbare deel van het park voor het publiek moeten „ontsluiten”. Weliswaar is voor de bouw van drie van deze bruggetjes opdracht verstrekt aan de Grontmij, maar tot dusverre is het daarbij gebleven. Teneinde de naar onze mening niet al te gelukkige indeling van het Warnaarplantsoen toch nog zoveel mogelijk aan te passen aan het doel waarvoor een dergelijk park altijd wordt gemaakt, zal het in ieder geval verstandig zijn te ko men tot een wandelmogelijkheid tussen de sportvelden en de spoor lijn, met de nodige boombegroeiing, waardoor in ieder geval een geslo ten wandelcircuit wordt verkregen, wat de aantrekkelijkheid van het park ongetwijfeld zal vergroten. aan en na de rust was het SFC die het middenveld prijs moest geven en Waddinxveen gelegenheid gaf zijn aanvallen op te bouwen met als re sultaat drie doelpunten. Direct na de aftrap een snelle en felle wedstrijd en het was SFC dat de eerste scorings kreeg doch het harde schot van Hou- ting sprong via het been van Tol weer in het veld. Bij een srimmage voor het SFC doel was het Koren die de ■bal in handen van doelman de Jong knalde. Toch kreeg Waddinxveen een minuut voor de rust de leiding toen Twigt handig de bal naar de vrij staande Schouten schoof en deze, de Jong kansloos passeerde 1-0. Vijf minuten in de tweede helft kwam een hoekschop van Scheurwater voor het doel, van Dijk schoot in maar via een been dreigde bal naast te gaan maar met een prachtige draaibewe- ging van zijn voet was het Twigit <üe de sitand op 2-0 bracht. Met een kop bal van Routing werd het 2-1. In de 20ste minuut bracht Schouten ulit een pass van Bonefaas de stand op 3-1. Vijf minuten voor tijd kreeg SFC een strafschop cadeau welke door Routing benut werd 3-2. Twee minuten later maakte Schouten aan alle onzeker heid een eind door in zijn eentje ver dediging met doelman incluis te om spelen 4-2. Door dit resultaat zijn de Geël-Zwarten van de onderste plaats. Wedstrijden voor het weekeind: W’veen ZSpirit 2, 4 u Boskoop ZW’veen Z 2, 2.30 ’t NoordenW’veen, 2 u. Zuster Driesen, leerling-verpleegster In het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda, vertelt weer verder, maar ditmaal voor de laatste maal. Afgestemd op onze omgeving, chique en charmant is ons kapwerk en zijn onze lotions, zeep, parfums, crême’s. ALLES voor ’n zonnig gezicht Huidverzorging en haarverzorging gaan hand in hand. Met zorgzame hand kozen wij voor u de creme’s en make ups, waardoor gelaat en kapsel tot hun recht komen! je leert ie medemensen terzijde staan. En is het niet heerlijk om zieken te helpen! Als ie zelf ooit in een zieken huis gelegen hebt, weet ie wat een be tekenis de toewijding van een verpleeg ster kan hebben. Het is voor geen enkel meisie moeilijk om die toewijding op te brengen. De verpleegsters-opleiding leert ie om je zorg voor de patiënten positieve richting te geven en de voldoe ning die je daardoor krijgt, schept een speciale band met ie patiënten en je collega’s. Waddinxveen Z heeft weinig plezier beleeft in Bodegraven want de Rood zwarten stuurden onze plaatsgenoten met een 3-1 nederlaag huiswaarts en dit was, gezien de wedstrijd, volko men verdiend. Na de aftrap was Bo degraven in het offensief en goalie Den Haan moest direct handelend op treden. De rust ging 'in met een 1-0 voorsprong van de gastheren door hun midvoor Ramp. In de 12e minuut van de tweede helft was het van Muyen die voor de gelijkmaker zorgde toen hij een strafschop feilloos benutte. Bodegraven werd sterker en weer was het Ramp die een fout in de Waddin? - veen verdediging afstrafte door de bal onhoudbaar in te schieten 2-1. Vijf minuten later voltrok Dissel het von nis over Waddinxveen door beheerst te scoren 3-1. In de nog resterende tijd zagen de Geel-Zwarten geen kans om doelman Tertouw te benaderen. Waddinxveen Z 2 speelde maar weer eens gelijk, ditmaal was het 0-0 tegen Spirit 4. verhoging met crediet-service in 6, 12 of 18 mnd. ook in huur met recht van koop. Uitslagen voorlaatste ronde competitie: Groep I P. BroerTh. Verbree A. VersluisA. van Dijken W. van VuurenJ. Tol Groep II A. LittooijA. Brouwer W. van Oort—H. W. Schildt C. AlblasH. Kerver A. LittooijP. Perdijk Tenslotte vraagt ook het Wamaar- plantsoen de nodige aandacht. Nog steeds ontbreken de bruggetjes, die de lucht ’s morgens bij overigens vrijwel helder weer al zo vol wa terdamp zit, dan is de kans op regen die dag groot te noemen. Om kort te gaan, heb ik geen seconde spijt gehad van mijn beroepskeuze. Je hebt er je hele leven wat aan. plaats van de aanvankelijk gepro jecteerde korfbalvelden tussen het hoofdterrein en de spoorlijn. Ge zien de zeer geringe activiteit van de korfbalclub achtte men het ech ter onverantwoord hier op dit ogenblik korfbalvelden aan te leg gen, terwijl de grond ten behoeve van het jeugdvoetbal zo hard nodig is. Indien in de toekomst een op leving in de plaatselijke korfbal sport mocht plaatsvinden kan altijd nog worden overgegaan tot de aan leg van de velden. Jongens en meisjes van de junioren afdeling, zaterdag 22 april a.s. is er een wandeltocht in Bodegraven. Er zijn al leden die zich opgegeven heb ben, maar nog geen groep, wij gaan cm kwart voor twee weg. Wie mee gaat moet dan op tijd bij de hoek van Leeuwen zijn. Niemand van de junio ren blijft thuis, wij gaan op de fiets hoor. Dus tot zaterdag 22 april kwart voor twee. WADDINXVEEN—SFC 4-2. Als elf spelers zich bewust zijn dat een belangrijke wedstrijd gewonnen kan worden door snelheid en tech niek, kan dit ook, want dat bewezen onze jongens in de strijd tegen de Schiedammers. Van de eerste tot aan de laatste minuut gaven zij het tefnpo Stofdeeltjes in droge lucht. Hieruit kan men concluderen, dat de kans op regen in de sloot op de dag na morgenrood in het voorjaar en in de zomer groter mag worden genoemd dan in de herfst en win ter. Het behoeft bij morgenrood niet geheel helder te zijn. Vaak ziet men enige hoge of middelbare be wolking aanwezig waardoor de rode gloed niet zelden wordt ver sterkt. Deze bewolking hangt dan al vaak samen met een depressie of buienstoring. Nu kunnen wij ons voorstellen dat de lezer zich afvraagt hoe het nu mogelijk is dat men bij het waar nemen van - avondrood - spreekt over mooi weer aan boord. Wanneer bij zonsondergang de lucht bleekgeel, vaal en druilig is, wijst ook dit op regen als gevolg van een hoge vochtigheidsgraad. Shakespeare zei al: „Uw zon zinkt wenend in 't laag Westen neer en kondigt wee en storm aan en boos weer”. Maar vooral in de zomer tijdens een periode van warm en drogend weer kan het vaak voorkomen dat er duidelijk sprake is van avond rood. Maar nu zijn hier niet de fijne waterdruppeltjes, morgenrood, de oorzaak fijne stofdeeltjes. Op zo’n droge warme Overigens vragen al de plannen voor dit sportveldencomplex ook voorzieningen in de omgeving. Hierbij denken we in de eerste plaats aan de bijzondere slechte situatie van het wegdek van de Sniepweg tussen de spoorlijn en Kanaaldijk en de onhoudbare toe stand bij de ingang van de sport terreinen, waardoor gebrek aan een behoorlijke parkeergelegenheid op bepaalde dagen parkeerproblemen dreigen te ontstaan. Bovendien is de entree thans ook weinig repre sentatief met een modderig stuk berm, een vuilstortplaats in de na bijheid en een verre van schone sloot. De verbetering van het tweede deel van de Sniepweg en daarop aan sluitend ook de verbetering van de Kanaaldijk wachten nog steeds op goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten. Op snelle afwikkeling van de ze zaak kan niet genoeg worden aangedrongen, waarbij vooral de verkeersveiligheid op dit steeds drukker wordende weggedeelte als een belangrijk argument in het ge ding kan worden gebracht. Inmid dels hoopt het gemeentebestuur te gelijk met deze reconstructiewerk- zaamheden ook de speciale voet- gangersonderdoorgang naast het spoorwegviaduct van de Sniepweg in uitvoering te kunnen nemen. BE FAIR-NIEUWS. Afd. Voetbal. Zaterdag dan speelt het eerste elftal haar laatste thuiswedstrijd op het nieuwe terrein tegen Sportlust 2 die op de onderste plaats staat. Maar daarom is het dubbel uitkijken voor onze wit-zwarten. Het tweede gaat naar Sportlust 3 en kan geheel uit de zorgen zijn als er gewonnen wordt. Het derde daarentegen kan zeker de halve winst medebrengen. Kampioen Be Fair cl speelt tegen Moerkapelle cl en is goed voor de zegen. Be Fair 1B dat ook nog kampioen kan worden speelt tegen Groeneweg BI en zal er zeker voor moeten vechten. C3 gaat naar Gouda 5c en zal zeker de eer in Gouda laten. Maandagavond speelt BI tegen WSE BI en dit is ook een moeilijke opgave. De iets noordelijk van de korfbal velden geprojecteerde volleybal- velden komen eveneens te verval len, omdat deze laatste sport voor het overgrote deel van het jaar als zaalsport wurat beoefend. Door het wegvallen van deze terreinen en het afzien van de plannen om bij het sportveldencomplex een sport hal te bouwen, is voldoende grond beschikbaar gekomen voor de aan leg van drie tennisbanen voor de in oprichting zijnde beide clubs. Op advies van de sportraad is besloten de sporthal niet hier, maar even tueel later elders in de gemeente, meer in de bebouwde kom een plaats te geven. Teneinde dé weinig sierlijke hou ten bouwsels op de voetbalterrei- nen in de toekomst te kunnen la ten verdwijnen wordt gedacht om een centraal club- en kleedgebouw te plaatsen tussen de velden in. Waarschijnlijk zal dit gebouw door de beide clubs, die hier gaan spe len, gezamenlijk worden gebouwd, waarmede een vroeger plan, dat de gemeente een dergelijk gebouw zou neerzetten, komt te vervallen. De eigenbouw, met een eventuele ge meentelijke steun heeft namelijk het voordeel dat waarschijnlijk een deel van het werk in eigen beheer kan worden uitgevoerd en voor minder geld meer kan worden ge presteerd. lende corners uit een waarvan de back van Moerkapelle de bal met de hand bewerkte. De penalty werd door Ver- woerd ingescnoten 0-1. Moerkapelle kwam fel in de aanval maar F.omp die een goede wedstrijd speelde gaf geen krimp en WSE werd met goede aanvallen steeds sterker wat tot uit drukking kwam toen Ger’s met ten prachtig schot in de uiterste hoek schoot 0-2. In de laatste minuten had de keper van Moerkapelle wel pech toen hij een zacht schot uit zijn han den liet glippen en het 0-3 werd. WSE 2 behaalde ook de volle winst door Ammerstol 4 met 4-1 naar huis te sturen hier waren het v.d. Velde, van Stein en v.d. Berg die voor de doelpunten zorgde, maar ook de ver dediging was hier goed op dreef want Ammerstol al zwoegende zag maai kans om eenmaal de verdediging te passeren. De junioren hielden voor de derde achtereenvolgende maal een schutters feest, nu werd het weer een 9-0 >ver- winning. a.s. Zondag speelt WSE een thuiswed strijd tegen Nieuwkoop 2 dat kan ook weer een overwinning worden, mits de zaken flink worden aangepakt. WSE 2 komt niet op de grasmat, maar WSE B wel tweemaal eerst zaterdag middag om 2.45 uur tegen Nieuwer- kerk en maandagavond om zeven uur tegen de buurjongens van Be Fair a.s WSE van Nieuwerkerk zou kunnen, winnen, dan wordt Be FairWSE nog een 'belangrijke wedstrijd. Geruime tijd is er gesproken over de aanleg van een drietal tennisbanen bij het sportveldencomplex aan de Ka naaldijk. Een gemeenteraadsbesluit heeft het hiervoor benodigde crediet toegewezen op voorwaarde dat de beide thans in oprichting zijnde ten nisclubs zich garant stellen voor de jaarlijkse exploitatiekosten van deze banen, die per baan worden geraamd op 3000. De in oprichting zijnde onafhankelij ke tennisclub heeft zich inmiddels ga rant willen verklaren voor de huur van twee banen. Voor de huur van de derde baan waarvoor men de ten nisclub van Be Fair als gegadigde mag beschouwen, is nog geen toezegging ontvangen. Hoewel op dit ogenblik nog moeilijk een oordeel kan worden geveld over het werkelijke ledental van de beide tennisclubs, omdat hier waarschijnlijk pas enige tekening zal gaan komen wanneer de banen er inderdaad zijn, vraagt men zich toch wel af, of de tennissport in Waddinxveen niet een bijzonder kostbare aangelegenheid gaat worden. Zijn wij wél ingelicht, dan bedraagt de huur van de banen bijna het dub bele van de van vroeger jaren date rende banen elders, zodat <1® tennis clubs hier op wel bijzonder hoge las ten komen te zitten, die alleen kun nen gorden verminderd door een groot aantal leden met het daaraan echter weer verbonden bezwaar dat de leden in de drie banen slechts een beperkte speelduur toegewezen kunnen krijgen. Uitgaande van de stiohtingskosten van de drie banen, die met alle benodigde outilage wordt gesteld op vijftigdui zend gulden, drukt op de banen alleen al aan aflossing en rente een bedrag van bijna vijfduizend gulden. Op de andere kosten voor onderhoud, nood zakelijke aanstelling van een zg. baanknecht zal onmogelijk zijn te be zuinigen. Zou men tot een enigszins goedkopere exploitatie van de tennis banen willen komen, waardoor de ten nissport kan worden aangembedigd in plaats van afgeschrikt door de hoge kosten, zal men het in de richting van lagere stichtingskosten dienen te zoe ken. Wij vragen ons af of de beide clubs hier niet de handen ineen kunnen slaan en zelf een gedeelte van de voor de uitvoering noodzakelijk mankracht kunnen leveren, terwijl daarnaast mis schien de medewerking van enkele plaatselijke bedrijven kan worden ver kregen voor de aanschaf van de beno digde materialen. Deze suggestie lijkt ons allerminst ir reëel, gezien de resultaten die elders in het land, bv. bij de bouw van zwem baden en de stichting van andere voor zieningen voor de sport zijn verkre gen. Nadat de werkzaamheden aan het nieuwe voetbalveld bij het sportvel dencomplex aan de Kanaaldijk waren voltooid is er uiterlijk een stilstand gekomen in de verdere uitvoering van de plannen voor deze omgeving. In de nabije toekomst zullen zich hier echter nog tal van verbeteringen en veranderingen gaan voltrekken, waardoor het sportveldencomplex en het naastgelegen Warnaarplantsoen hun definitieve vorm zullen krij gen. Met de voltooiing van het hoofd- veld heeft men de beschikking ge kregen over een voetbalterrein, dat voldoet aan alle internationale ei sen voor een dergelijk veld. Het ligt in het voornemen ook de beide oude velden grondig onder handen te nemen en te voorzien van een drainagesysteem gelijk als bij het nieuwe veld, waardoor de bespeel- baarheid van al deze velden aan zienlijk wordt verhoogd. Deze ver betering zal echter pas dan tot stand kunnen komen, wanneer de drie voetbalvelden in de Puttepol- der ten oosten van de rioolzuive- ringsinstallatie gereed zijn. Zowel aan de Kanaaldijk als in de Putte- polder zullen in de toekomst ieder twee clubs de beschikking krijgen over de terreinen. Hoe de verde ling gaat worden is nog niet geheel definitief vastgesteld. Aan de Kanaaldijk zal het hoofd- veld voor de belangrijke wedstrij den beschikbaar .zijn, terwijl de beide bestaande velden voor an dere wedstrijden als, oef en velden en eventueel voor de schoolsport zullen dienen. Bovendien is sedert kort een vierde veld beschikbaar gekomen voor de juniores op de u zomerdag worden er door de wind, die in de middag het sterkst is en ’s avonds weer gaat liggen, veel fijne stof deeltjes in de onderste laag van de (Zie vervolg op pagina 4) Programma voor zaterdag: a Thuis wedst rij den Be Fair 1Sportlust 2, 4.30 u Be Fair Cl-Moerkapelle Cl, 2 u Be Fair BIGroeneweg BI, 3.15 Maandagavond: Be Fair BI—WSE BI, 7 uur „Morgenrood water in de sloot - Avondrood mooi weer aan boord”, een weerrijmpje dat een algemene bekendheid geniet. Nu zijn deze rijmpjes heel aardig, maar welke waarde hebben zij in de praktijk Het zonlicht dat ons via de damp kring bereikt bestaat uit vele kleu ren, waarbij rood, blauw en geel een belangrijk aandeel hebben. Wanneer de zon hoog aan de hemel staat, vooral in de zomer, dan be hoeft dit zonlicht maar een betrek kelijk korte weg af te leggen door de dampkring waarin zich een hoe veelheid waterdamp bevindt. Wij gaan hier van het standpunt uit dat er geen bewolking aanwezig is. Even na zonsondergang moet het zonlicht een zeer lange weg door de onderste lagen van de damp kring afleggen alvorens ons te be reiken. Dit brengt als consequentie met zich mee dat het licht wordt verstrooid. Nu wil het dat de kleur rood zich het minst sterk laat ver strooien met als gevolg dat wanneer de dampkring zeer rijk is aan wa terdamp de kleur rood gaat domi neren. Wanneer wij nu ’s-morgens mor genrood waarnemen dan wijst dit er op dat er zich veel waterdamp in de lucht ophoudt. Nu is dit in het winter halfjaar vrij normaal, maar in het voorjaar en in de zomer is het vochtgehalte van de j lucht belangrijk lager. Wanneer dan een harde wedstrijd waarin Moer kapelle een slechte verliezer bleek te zijn behaalde WSE een. ruime 3-0 overwinning, voor de rust hep WSE steeds in de buitenspelval die Moer kapelle Steeds toepaste waardoor dan ook de wedstrijd doorgaans op het middenveld werd gestreden. Beide achterhoedens bleven meester van het terrein waardoor de rust met blanke stand in ging, vooral de doelman van Moerkapelle was goed op dreef die tweemaal prachtig naar de hoek dook om de bal uit de hoek te stompen. Na de rust werd WSE steeds sterker wat tot uiting kwam door verschil-

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 5