Weekblad voor Waddinxveen bouwplan van Waddinxveense aannemer In Puttepolder 9 upp-hose* 1 ere-medailles uitgereikt jeanne uiiliemse RAAD VAN WADDINXVEEN Raad besluit tot instelling van beperkte koopavond en vrije zaterdag Kranenh gdegrui BEZOEKT DE WEEKMARKT VRIJDAG 5 MEI 1961. 16e JAARGANG Adres redaktle en administratie: Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal 11.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per num. Kontraktprljs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Grote belangstelling voor 78 eengezins huizen tussen Mauritslaan en Juliana van Stolberglaan Zeer binnenkort zal in de Puttepolder de eerste paal worden geslagen voor een complex van 78 eengezinshuizen die worden gebouwd door het aannemersbedrijf P. Rehorst volgens ontwerp van de Waddinxveense ar chitect L. Roggeveen (BNA). Verwacht wordt, dat de eerste huizen, in dien de weersomstandigheden niet tegenwerken, begin 1962 zullen kun nen worden betrokken. slaapkamers en een douchegelegen heid aan de voorzijde, een schuif - trap naar een gedeeltelijk belegde vliering. De gevels worden opge trokken van genuanceerde hand vormsteen. Binnen worden de meeste plafonds afgewerkt met zachtboard. De vloeren van keuken en hall zijn belegd met plastic te gels, e.d. Over het algemeen zijn de tuinen behoorlijk groot van om vang en staat achter in de tuinen een ruime schuur met ingebouwde kolenberging. Ingebouwde ijskast Een bijzonderheid is, dat bij deze huizen de traditionele kelderkast ontbreekt, omdat in de praktijk is Het betreft hier twee typen wo ningen, met boven respectievelijk drie en vier kamers in prijs varie- rend van 23.800 tot 31.200. Deze laatsten zijn inclusief garage. De huizen komen in blokjes van vier, vijf en zes te staan aan de op dit ogenblik nog in aanleg zijnde Mecklenburg Schwerinlaan, Ernst Casimirlaan, Mauritslaan en Phi lips Willemstraat. Zij worden in de vrije sector gebouwd en komen dus niet in aanmerking voor enige vorm van rijksbijdrage. Twee typen Het grootste type, waarvan er veertien worden gebouwd omvat beneden een woon-eetkamer, keu ken, wc en ruime hall. Op de eer ste etage vier slaapkamers met een douchecel gelegen tussen de twee grote kamers, alsmede een berg- kast. Een vaste trap voert naar de geheel bevloerde vliering met dak raam. Dit grote type woning heeft een totale diepte van bijna acht meter en een breedte van bijna 5.70 meter. Het kleinere type wordt een meter korter, krijgt boven drie gebleken, dat een kelderkast, die niet werkelijk verdiept ligt, weinig koelend vermogen heeft. De firma Rehorst heeft daarom besloten de kelderkast onder de trap (zoals in een dergelijk type woning tot nu toe gebruikelijk was) te vervangen door een gelijkvloerse kast, maar ter compensatie in de keuken een ijskast te plaatsen met een inhoud van 95 liter. Boven deze in tafel model uitgevoerde ijskast komt nog een bergkast. Verder zorgt een doorgeefkast voor de verbinding met de woon-eetkamer. Als enig bezwaar kan worden gezien, dat in de keuken voor een zg. was- combinatie, zoals deze de laatste tijd bij veel gezinnen steeds meer in gebruik komt, niet zo bijzon der veel ruimte is overgebleven. Grote belangstelling Over het algemeen kan echter worden gesproken van een interes sant bouwplan, dat een afronding zal betekenen van de bouwactivi teit in het gedeelte van de Putte polder vlak achter de Oranjelaan, met uitzondering van het toekom stige bungalowplan. De belangstel ling voor de huizen is bijzonder groot en de verwachting bestaat, dat ook hier zich weer verschei dene forensen zullen vestigen. Verkrijgbaar bij Oranjelaan 30 Telefoon 3004 In de donderdagavond gehouden raadsvergadering heeft de raad een be slissing genomen over de invoering van een koopavond. Aanvankelijk hadden slechts 7 winkeliers die hun zaken hebben bij de wekelijkse markt, die op 5 mei zal worden geopend, een verzoek tot de raad ge richt om een koopavond in te stellen. Het merendeel van de midden standers sprak zich aanvankelijk tegen het instellen van een koopavond uit. Deze week kwam echter een verzoek binnen van 26 winkeliers in de omgeving van de hefbrug, die zich eveneens voor een koopavond uitspraken. Dit was voor de raad aanleiding om met wijziging van het aanvankelijke voorstel van b. en w. de koopavond in te voeren voor de gehele Kerkweg ten oosten van de spoorlijn, een gedeelte van de Zuid kade, de Jan Dorrekenskade en de Kanaalstraat. Op een vraag van mevr. van der Torren-Veendorp of het niet beter was dan.maar ineens voor de ge hele gemeente de mogelijkheid tot het houden van een koopavond vast te stellen, deelde de voorzitter mede, dat de winkeliers van het Oude Dorp niets voor een koop avond voelen en naar zijn mening moet hier niet het initiatief van de raad uitgaan, doch van de winke liers zelf. De heer Ververs (PvdA) meende in deze kwestie geen stand punt te kunnen innemen en ver liet de zaal, gevolgd door de heer Kooijman (sgp) die hier ook geen standpunt wilde innemen. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna het voorstel van b. en w. tot het instellen van een koopavond op vrijdag tot 21.uur aangenomen, voor het reeds genoemde deel der gemeente. Door het aannemen van een ver ordening krachtens de winkelslui tingswet maakte de raad het te vens mogelijk dat de weekmarkt op vrijdag tot 21.uur geopend mag zijn. Voorts besloot de raad het gedeelte van de Kerkweg waar de weekmarkt zal worden gehou den op marktdagen voor alle ver keer gesloten te verklaren. Op de koopavond zullen ook de ge meentelijke kantoren voor het pu bliek des avonds geopend zijn tot 9 uur. Dit o.m. als compensatie voor de invoering van de vrije za terdag. De raad besloot n.l. in deze vergadering om de vrije zaterdag in te voeren. Omdat alle Waddinx veense industriële bedrijven en vrijwel ook alle scholen de vrije zaterdag reeds hebben ingevoerd, meende de raad dat het gemoti veerd was om reeds thans een vol ledige vrije zaterdag in te voeren. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. E. G. Okkerse is benoemd mevr. King- ma-de Vreeze; de raad keurde haar geloofsbrieven goed. Ged. Staten hebben het gevraagde krediet goédgekeurd om de nog aanwezige gaslantaarns te kunnen vervangen door een electrische verlichting. Voor de aanmaak van een ere- boek, waarin geregistreerd zullen worden de besluiten tot benoe ming van ere-burgers der gemeen te gaf de raad een krediet van 325,—. Een bedrag van 975,— stelde de raad beschikbaar voor aanvragen voor woningverbetering. De weekloners van het gemeente- personeel zullen in den vervolge een maandloon gaan ontvangen. Om de overgang te overbruggen besloot de raad voor eenmaal een extra weekloon uit te betalen waarvoor 3000,— beschikbaar werd gesteld. Straatbelasting omhoog De gemeentelijke straatbelasting zal overeenkomstig de richtlijnen van de regering i.v.m. de financië le verhouding tussen het Rijk en de gemeente worden opgevoerd tot een door de regering gewenste nor men van 10 pet voor gebouwde eigendommen en 5 pet voor onge bouwde eigendommen. Dit betekent een verhoging van 1 pet voor de gebouwde eigendommen, hetgeen voor de gemeente een meer-op- brengst van 5500,— zal beteke nen. De heer Slob had gaarne ge zien dat deze verhoging alleen voor de bebouwde kom zou worden toegepast, maar kon zich met de andere leden met het voorstel ver enigen. Aankoop woningen In verband met de saneringsplan nen voor de Nesse besloot de raad tot aankoop van de woning en fa briek Nesse 1 en 3. Voorts be.sloot de raad tot aankoop van de wo ningen Noordkade 123 en 125. In verband met de voorgenomen bouw van een nieuw bedrijf van de drukkerij Koch en Knuttel aan de Henegouwerweg nabij de spoor lijn, besloot de raad het uitbrei dingsplan te wijzigen. Een besluit tot onteigening werd vastgesteld voor gronden gelegen achter het raadhuis. Voor de gronden gelegen aan de oostzijde van de Nesse werd een bouwverbod vastgesteld, waarbij de daartegen ingediende bezwaarschriften ongegrond werd verklaard. Voor de ulo-school werd een kre diet beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van leermiddelen voor het gymnastiekonderwijs. Voor de beide openbare scholen stelde de raad 1250,beschikbaar voor de aanschaffing van duplicators en een schrijfmachine. Voor de aan schaffing van een voorraad film stroken, waarvan alle scholen ge bruik zullen kunnen maken trok de raad 250,— uit. Noodgebouw voor sociale zaken In verband met de groei van de gemeente en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het perso neel ten raadhuize moet ,in afwach ting van de bouwplannen voor een nieuw raadhuis, een noodvoorzie ning worden getroffen. Deze op lossing kan worden gevonden door het bouwen van een houten lokali teit, die t.z.t. weer voor andere doeleinden zal kunnen worden ge bruikt. In de houten lokaliteit zal de afdeling Sociale Zaken worden ondergebracht. De kosten hiervan worden geraamd op 50 000 vermeerderd met 8100,— voor 'in richting. Zonder hoofdelijke stem ming besloot de raad de daarvoor benodigde gelden beschikbaar te stellen. Verkoop grond voor de bouw van 178 woningen Tenslotte nam de raad een zestal besluiten tot verkoop van grond in de Oranjewijk ten behoeve van de bouw van woningen en garages. Voor de bouw van 14 garages door de fa Rehorst werd grond verkocht aan de Koning Willem II straat. Aan dezelfde firma werd de grond verkocht voor de bouw van 78 eengezinswoningen en 5 garages in de zuidoosthoek van de Oranjewijk. De n.v. Bouwfonds Nederlandse gemeenten koopt de grond voor de bouw van 17 eengezinswoningen aan de Willem de Zwijgerlaan. Aan de woningbouwvereniging Wad dinxveen werd aan de Prins Bern- hardlaan de grond verkocht voor 6 bejaardenwoningen en aan de bouwvereniging St. Joseph de grond voor 36 flatwoningen aan de Mauritslaan en het Kon. Wilhel- minaplein, de laatste uit te voeren in 4 woonlagen. In totaal zal dit een bedrag van 541.000,— op brengen. In verband met Hemelvaarts dag moeten alle advertenties en berichten één dag vroeger in ons bezit zijn. Wij rekenen op aller mede werking. De Uitgever. Naar aanleiding van de verjaardag van H.M. de Koningin werden zeven personen, die in Waddinxveen wonen of werken, begiftigd met een Koninklijke onderscheiding. Burgemeester van der Hooft was het die de begiftigden met het Koninklijk besluit tot toekenning van dé onder scheiding persoonlijk op de hoogte stelde en het ere-metaal opspeldde. Een Waddinxvener, voor wie de chie, en dat H.M. de Koningin en de overheid op deze wijze hun waardering willen uitdrukken voor de manier waarop deze kerk leden zich verdienstelijk hebben gemaakt. De ere-medaille in goud werd uit gereikt aan de heer J. van Nielen. De heer van Nielen is in Wad dinxveen een bekende figuur. En dit is geen wonder, want hij is meer dan 20 jaren ouderling en diaken geweest in de Geref. kerk. Verder was de heer van Nielen ruim 30 jaar motorcommandant van de vrijwillige brandweer. Ook be woog hij zich ook nog in verschil- lende andere functies op openbaar en maatschappelijk terrein, waar van wij nog noemen het lidmaat schap vanaf 1946 van de plaatse lijke woonruimtecommissie en zijn activiteiten voor de Oranjevereni ging, de middenstandsvereniging en de jaarlijkse rit voor de Wad dinxveense ouden van dagen. Dan is het verder de heer B. van Gent aan de Brugweg, beter be kend onder de naam van „meester vp Gent", die eveneens de beurt viel de gouden ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau uit hemden van burgemees ter van der Hooft te mogen ont vangen. Behalve zijn 45-jarige loopbaan bij het onderwijs maakte de heer van Gent zich bijzonder verdienstelijk bij de verkoop van kinderpostzegels. Verder was hij jarenlang hoofd van de gemeente lijke franse cursus, gaf 30 jaren avondonderwijs aan volwassenen en was een twintigtal jaren mede-' werker van de vereniging „Pro Ju- ventute". (Op verzoek geen foto) Officiële mededeling Ingevolge een door de gemeenteraad vastgestelde verordening zullen met ingang van 5 mei. 1961 op vrijdag tot 21.— uur geopend mogen zijp de win kels gelegen aan het gedeelte van de Kerkweg ten oosten van de spoorlijn, de Kanaalstraat, het gedeelte van de Zuidkade ten noorden van de Burge meester Trooststraat, en Jan Dorre- kensikade-oost. De vrijstelling geldt n^ert; voor de Goe de Vrijdag, en de vrijdag die samen valt me|t Nieuwjaarsdag, de eerste en tweede Kerstdag of meit de nationale herdenking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog. In verband met de invoering van de 5-daagse werkweek zullen de gemeen te-secretarie, het ibureau gemeente werken en de 'kantoren van de ge meenteontvanger en -bedrijven voor het publiek geopend zijn: op maandag t-m. vrijdag: van 8.30 tot 12.30 uur op vrijdag bovendien van 19.tot 21.— uuir. Uitsluitend voor het doen van aangif ten voor de burgerlijke stand zal de gemeente-secretarie op zaterdag ge opend1 zijn van 8.30 tot 9.30 uur. Waddinxveen, 3 mei 1961. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. L. 'Koopman, l.s. C. A. v. d. Hooft komst van burgemeester van der Hooft en de uitreiking van een Ko ninklijke onderscheiding ook een grote verrassing was, was de heer A. van den Berg, Deze bijna 70- jarige speelt al meer dan 54 jaren in plaatselijke muziekverenigingen. Eerst was hij 24 jaren lid van Con cordia en daarna gedurende 30 ja ren lid van Voorwaarts. Het voor zitterschap van de laatste vereni ging heeft de heer van den Berg 25 jaar bekleed. En nog steeds is hij actief lid, al laat hij wel eens verstek gaan. Maar bij het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Waddinxveen op 28 maart j.l. wil- deze actieve muzikant niet ontbre ken en liet nog eens horen, dat hij niettegenstaande zijn jaren nog een goede partij kan spelen. Het moet voor de heer van den Berg niet moeilijk zijn een huis-orkest te vor men, want twee zoons en een doch ter zijn eveneens werkende leden van Voorwaarts. Eén van deze zoons, is bovendien nog een ge zochte specialist in het roeren van de grote trom en twee elders woon achtige zoons zijn eveneens al ge grepen door de amateuristische mu ziekbeoefening. De heer van den Berg kreeg de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Eenzelfde onderscheiding kreeg de heer A. J. Michels te Rotterdam, ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum bij het in Waddinxveen gevestigde bedrijf van de tabaksfa brieken van Louis Dobbelmann n.v. De onderscheiding aan de heer Mi chels reikte burgemeester van der Hooft uit tijdens een personeels bijeenkomst in de fabriek, waar ook mevr. Michels aanwezig was. Hier werden nog eens vele bele venissen van de jubilaris opge haald ,die nu vijftig jaren de tabak van de n.v. Dobbelmann trouw bleef. Bij al deze uitreikingen was het bijzonder aardig, dat de Koninklij ke onderscheidingen voor de be trokkenen een grote verrassing waren. De uitreiking van de onderscheidin gen vond gedeeltelijk plaats in de woning vap betrokkenen, gedeelte was daaraan in verband met om standigheden een meer bijzonder karakter gegeven. Zo was er een bijeenkomst in de zaal van de r.k. pastorie, waar pastoor van Drunen de burgemeester met zijn echtge note en de wnd.-secretaris ontving, in tegenwoordigheid van r.k. kerk bestuur en bestuur met directeur van het kerkkoor. Na een inleiden de toespraak van pastoor van Dru nen deelde de burgemeester hier mede, dat de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau was toegekend aan mej. C. Rip, N. van der Kroeg en M. Gerts. Mej. Rip is zelatrice en hoofdzelatrice van Pauselijke mis siegenootschappen, de heer van der Kroeg is r^eds sedert 1911 verbon den aan het R.K. kerkkoor en de heer Gerts maakt vanaf 1915 deel van dit koor uit. De burgemeester wees er op, dat deze onderschei dingen verleend worden in het ju bileumjaar, ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de R.K. paro- OPENSTELLING KANTOREN. In verband ime.t de opening van de weekmarkt zullen de volgen de kantoren met ingang van 5 mei a.s. iedere vrijdagavond voor het publiek zijn geopend vain 19.tot 21.uur: de gemeente-secretarie het kantoor van de gemeente ontvanger het kantoor van de gemeente bedrijven het bureau van gemeentewer ken de Coöp. Boerenleenbank (was reeds geopend) Stichting Nedierijandsche Mid denstands Spaarbank de Nutsspaarbank de Rotterdamsche Bank. Uw installatie defect Bel ons maar wij komen direct Erkend installatie bedrijf voor alle electro- technische werkzaamheden Telefoon 30 03 Speciale attractiestandwerkersconcours. Opening 3 uur door burge meester C. A. van der Hooft. Prijsuitreiking standwerkersconcours om 7 uur. Ons kantoor zal met ingang van 6 mei a.s. op zaterdag gesloten zijn. In verband hiermede hebben wij gemeend ons kantoor ook 's middags voor alle bank zaken open te stellen. De kasuren worden thans als volgt: 9 tot 12,30 uur en 13,30 tot 15,00 uur. Rotterdamsche Bank N.V Kerkweg 151, telefoon 2253

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1