Weekblad voor Waddinxveen Eerste Waddinxveense weekmarkt werd een groot succes Sportief standwerkersconcours bij opening van de inarkt Moeder &Bruin ",'ADDINXVEEN VERVUILT! Van Vlourik s Ook trekpleisters voor kopers en kijkers uit onliggende gemeenten Kralnenburg Be Fair werd zaterdag kampioen van afdeling Gouda Uinsdagmorgen werd eerste steen gelegd voor bejaardenwoningen. Moederdagkaarten VRIJDAG 12 MEI 1961. 17e JAARGANG Adres reraktle en administratie: Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.<m. Kontraktprijs op aanvraag. De eerste weekmarkt is en groot succes geworden. Zowel huisvrouwen als kooplieden zijn, zo is e indruk, in hun schik met het nieuwe leven dige element, dat vorige week zijn intrede in de plaatselijke samen leving heeft gedaan. Hoewl het nog te vroeg is om reeds nu een oordeel over de weekmarkt in Wddinxveen te vellen geloven we wel, dat het geheel goede beloften inoudt voor de toekomst. Het was een enthousiasé burge meester van der Hooft, di met een hoera, daarin geholpen door de Waddinxveense jeugd, .e eerste weekmarkt op bevrij dingdag open de. „Het is overigens me de eerste maixt in Waddinxveen" o zeide de burgemeester, die er aa? herinner de, dat honderden jarji geleden Waddinxveen ook een rtjrkt kende die echter in tijden ind 1500, toen het hier niet zo gop ging met vele andere dingen vaifhei toneel is verdwenen. Burgemeester van der looft noem de het een weekmarkt 'oor ons al lemaal, want hij is <r vast van overtuigd, dat met allen ae huis vrouwen ervan zullei profiteren, maar dat op den duurde midden stand, hier ook zijn vuchten van zal plukken. Hij wes erop, dat voordat tot het insteien van een weekmarkt was beslten door B. en W. elders onderdeken waren ingesteld, waarbij ovt-al bleek, dat de winkeliers de makt niet graag meer zouden missen. Ook van béekenis voor winkeliers Hierbij sloot de bu'gemeester aan bij de toespraak vin het hoofdbe stuurslid van de Citntrale, Vereni ging voor Markt-, fetraat- en Ri- vierhandel, de heei/S. Rod die een voorbeeld aanhaalcp uit Ifijmegen, waar winkeliers ctestijds lom ver plaatsing van de markt vroegen, omdat zij er schadf van tj&chten te ondervinden. De ging met een vooi akkoord de mark Reeds enkele wek een nieuw schrijv ken winkeliers, c van de markt smelkten, cindat met de markt ook dejdrukte was ver dwenen. „Een gofle weekmarkt is ook van betekens vooi de win kels' zo zeide cp heer Roe. De marktkooplieden hemen wat mee, maar ze brengeii ook idts, name lijk veel mensen Gezellige drukte In de loop van ie middag en avond werden zijn wèorden bewaarheid, toen vele horderden, niet alleen uit Waddinxveen, maar ook uit om liggende plaatsen hun schreden naar het voor het overige verkeer van de Kerkwïg afgezette gedeel te begaven, haar ruim veertig marktkooplieden hun wjaren had den uitgestald.'Vooral in'de avond uren was er ten gezellige drukte, waarbij de stemming extra werd verhoogd door de standwerkers en het draai orgel. De tegelijk niet de narkt van kracht gewoitien koojavond op vrijdag voor dje winkels ii het cen trum heeft voor de winkels, op en- tie voor een winkelsluiting op za terdagmiddag. Van het feit, dat alle gemeentelijke diensten op die avond eveneens voor het publiek waren geopend is over het alge meen goed gebruik gemaakt. V erkeersproblemen Een markt brengt ook problemen met zich mede. Hierbij denken we I speciaal aan de parkeermoeilijkhe- den van auto's rijwielen en brom fietsen. In de Kanaalstraat werd aan twee zijden geparkeerd door marktkooplieden en bezoekers, waardoor slechts een smalle rij strook beschikbaar bleef voor het via Stationsstraat omgeleide ver keer. Hoewel er ter hoogte van de fabriek van de fa. Broer aan de Kerkweg een rijwielstalling was in gericht, werden heel veel fietsen op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen aan de brugzijde van de markt geplaatst, o.a. in de gang naast het postkantoor, waardoor men daar niet op de gebruikelijke tijd de hekken kon sluiten. Het begin is er. Naast de activiteit van de plaatselijke middenstand om de klanten hier te houden is er nu de markt gekomen, die opnieuw een categorie inwoners er toe zal brengen af te stappen van weke- liikse reisjes naar een der omlig gende steden voor het doen van him inkopen. Zes standwerkers hebben bij de opening van de eerste Waddinxveense weekmarkt voor een extra attractie gezorgd, door deel te nemen aan een standwerkersconcours, onder auspicieën van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel, sectie standwerkers. Bananen, planten, fluitjes, groenteschaafjes, horloges en reproduktieinkt waren de mzet voor dit concours, dat de gehele middag duurde en waarvoor de jury werd gevormd door drie dagbladjournalisten. vlijmee{.se raad tel var B. en W. te verplaatsen, i later kwam er van dg betrok- om terugkeer hel1 l-ere by-huidje POEDER-ZALF I OLIE - ZEEP kele uitzonderingen na, nog niet zulk een groot succes j betekend. Wanneer echter het nieuwe van de markt af is en een marktbezoek voor velen uit Waddinxveen en omgeving een geregeldezaak gaat y°5den zu^len de kopers ongetwij feld ook de winkels meer in hun koopavond gaan betrekken, waar door in Waddinxveen als een der weinige gemeenten van ons land een stap in de richting wordt ge daan om in de toekomst de vrijdag avond te gebruiken als compensa- Zij hadden geen eenvoudige taak, want bij iedere standwerker was wel een bepaald element aanwezig, dat extra waardering verdiende. Bovendien speelde bij de beoorde ling de aard van het artikel een belangrijke rol omdat een banaan of plant nu eenmaal wat gemakke lijker verkoopt dan een horloge. Welbespraaktheid, beschaving, ori ginaliteit en verkoopkwaliteRen wa ren de onderdelen, waarop de standwerkers onder wie een dame werden beoordeeld. Mevrouw Kas sing verstond uitstekend de kunst haar potplanten aan de man of vrouw te brengen, door onvermoei baar de kwaliteiten van haar plan ten aan te prijzen, daarbij de toe schouwer bijna inspirerend tot ko pen. De heer B. Hilversum met zijn hoge hoed, hoog staande op een stapel bananenkisten oogsste veel succes met zijn royale wijze van verkopen, waarbij hij niet keek op een banaan meer o£ minder en eveneens gul was met zijn trossen druiven. Hoewel naar de mening van de jury de beschaving wel eens iets te wensen overliet zag hij toch kans zijn waren vlot van de hand te doen. De fluitjes van de heer G. Klein, orkestinstruménten zoals hij ze zelf noemde, waren vooral in trek bij de jeugd. In tegenstelling tot de meeste standwerkers sprak de be jaarde Klein zacht en bedaard maar wist zijn gehoor toch "vol doende te boeien. De groente schaafjes van de heer F. J. v. d. Linde, waarmede niet alleen rode kool of witte kool, maar apekool, houtskool en bruinkool kon wor den gesneden, hangen nu in vele Waddinxveense keukens. Het was een aantrekkelijk artikel, dat op knappe wijze werd gedemonstreerd. Veel moeilijker was de taak van de heer S. Roe, die met zijn hor loges een aparte plaats op de markt inneemt. Eigenlijk acht men dit geen artikel voor de markt maar desondanks had hij over de ver koop van zijn horloges, niet te hoog in prijs en met garantie, niet te klagen. Het was vooral de beschaaf de wijze, waarop de heer Roe zijn toespraak hield, die de aandacht trok. Weinig spreken maar veel la ten zien, was de taak van de nog jeugdige heer Pieters, die flesjes vloeistof verkocht, waarmede zwart wit en kleurenplaatjes uit boeken en tijdschriften op wit papier zijr. over te drukken. Vanzelfsprekend vond vooral hij zijn publiek onfie de jeugd. W addinxveense prijzen De prijsuitreiking aan het begin van de avond door burgemeester van der Hooft werd een feestelijke gebeurtenis. Vooral door de wijze waarop de burgemeester zich met een persoonlijk woord voor ieder tot de prijswinnaars richtte. In tal van gevallen bleek hij zelf de ver leiding niet te hebben kunnen weerstaan en was voor de ver koopargumenten van de stand werkers bezweken. Hoe druk het was op de eerste weekmarkt, en hoe gezellig, is heel duidelijk op de foto te zien. Laten we hopen dat dit zo blijft; een goed begin is im mers het halve werk Foto Sjaak Noteboom. lamp ophangen leiding vernieuwen extra stopcontact Belt U maar even. Wij komen direct. 1.: 3003 Een aardige gedachte was de prijs winnaars typisch Waddinxveense produkten als prijs aan te bieden. De heer F. J. v. d. Linde ging met de eer strijken van de eerste prijs, waardoor hij een lichtgewicht kampvouwstoel (Sliedrecht) ont ving. Een houten broodschaal, een kaasplank en een houten slabak (Noorlander) vormden de tweede prijs voor de heer S. Roe. Mevrouw Kassing ging met een massieve kaas (Van Tol) naar huis, terwijl voor de overige deelnemers als troostprijzen blikken in Waddinx veen gebakken Goudse stroopwa fels werden aangevoerd. Een welgemeend woord van dank sprak de heer S. Roe namens de standwerkers, waaruit bleek, dat zij met groot genoegen en voldoening aan het standwerkersconcours op de eerste Waddinxveense week markt hadden deelgenomen. Ingezonden stukken E.H.B.O.-KOLLEKTE. Geachte medeburgers. De afd. Waddinxveen houdt in de pe riode van 18 tot 24 mei haar jaarlijkse koüilekte. Het 'bestuur van deze nuttige en sympathieke insteOting doet dan ook een beroep op uw offervaardig heid, deze voor de bevolking zo nutti ge instelling te steunen. Het ds voor de bevolking van het (grootste belang dat zij weet, dat bij ongevallen de verbandtrommels gevuld zijn. Overal in de gemeente zijn de bekende gele borden aangebracht waar deze zich bevinden. Het instandhouden van deze trommels kost veel geld, en kan al leen steunen op uw giften. Bij de con trole welke binnenkort-plaats zar vin den, zal weer blijken, dat nagenoeg alles weer vernieuwd' en bijgevuld meet worden. Wij doen dan ook een •beroep op uw welwillendheid en vra gen van u een klein offer. Zeg niet alweer zo'n vervelende kollekte, maar zet deze tegenzin op zij voor uw plaat se; iik E.H.B.O. Bedenk het is ook uw E.H.B.O., wijs onze kollektanten niet ai. Wij zijn er u dankbaar voor. Het bestuur van de afd. Waddinxveen. Jaarvergadering E.H.B.O. O? woensdag 29 april hiefd de afd. Waddinxveen van de Kon. Ned. Ver. E.'LB.O. haar jaarvergadering dn het Hui v. Wijkgebouw aan de Esdoorn- ■lü »n. Na een kort welkomstwoord door ■d" voorzitter, de heer R H. Bezoen, hij in het bijzonder welkom - de plaatselijke doktoren, de vertegenwoordiging van het gemeente- b.oluur, het hoofdbestuur, ir. van Dim en verdere genodigden. UÏt het vn-m.'g van secr. en penningm. bleek dat i e afd. op een gezonde basis rust. Kr afhandeling van de verdere zaken g V' de voorzitter het woord aan de ntegenwoordiger van bet hoofdlbe- S: 'ui, de heer Wassing. Deze zeide verheugd te zijn met een bijzondere •jnissde rjaar Waddinxveen te zijn ge komen. Deze missie bestand, zo zeide spreker.ujjt de opdracht om aan een (c leden uit te reiken de Dr Tilanus- ThcdaüJe. Deze werd alleen in zeer •bijzondere gevallen uitgereikt aan le den die zich voor bet E.H.B.O. werk verdienstelijk hebben gemaakt, zoals ook een "der leden dezer afd. welke in 25 jaren had getoond dit waardig te zijn. Na dit betoog verzocht hij aan dc heer P. van der Starre naar voren te komen, en spelde hem namens het hoofdbestuur deze bijzondere onder- rrheiding °P de borst, en wenste hem nog vele jaren e^p trouw en verdien stelijk lidmaatschap toe. Nadat ook mevr. vair der Starre door het aan bieden van bloemen in deze huldiging wes betrokken, Werd na een gezellig samenzijn deze goed bezochte verga dering besloten.. IHet is wel erg cru gezegd: „Wad- dinxveen vervuilt". Toch moet deze noodkreet ons van het hart. Juist in de periode, dat overal in het land dc actie „Opgeruimd staat netjes" van de Stichting Recreatie op gang komt, waarbij men schone straten, plantsoe nen en vijvers wil propageren krijgt men in Waddinxveen de indruk dat het juist precies de andere kant op gaat. Hej omkeren van de asla of desnoods de gehele vuilnisbak in de sloten is voor sommige inwoners een normale zaak geworden. Leveranciers springen in (bepaalde gevallen nonchalant om met het afval en gebruikt verpakkings. materiaal, wat ze rustig in een sloot gooien of prijs geven aan het spel der wind. In bepaalde wijken is precies te zien aan sinaasappelvloetjes, Y 'auwe bananepapieren e.d. in de tuinen, tus sen struiken en in die goten, wanneer de groenteboer ds gepasseerd. Tuinaf val, vooral gemaaid gras, laat men ook maar a. te vaak liggen in de hoop dat de wind het naar elders voert. Wie in de hoeken van de Petteplas, afhankelijk in welke richting de wind staat, gaat kijken zal tot zijn grote verbazing het meest uiteenlopende af val in het water ontdekken. Ook el ders in de gemeente dient het water als vuilnisbak. Natuurlijk is men bij het schoonhou den van een gemeente afhankelijk van de medewerking van de bevolking. Daarnaast zal echter ook de gemeente de nodige 'activiteit moeten ontplooien. De plaatsing van papierbakken op tal van plaatsen is een stap in de goede richting. Wat de gemeentereiniging betreft, een daarbij denken we dan speciaal aan de straatvegerij, verkeert Waddinxveen echter in oen sombere positie. Slechts in het centrum en stra ten, waar wat geregeld verkeer komt, is een straatveger een geregelde ver schijning. Elders is 'hij dat ook wel, maar dan alleen als belangstellende voorbijganger, die constateert dat de straat „lekker vuil" is. In tal van stra ten tiert het onkruid welig, het vuil in de goten hoopt zich op, vooral bij de putten en wanneer hier en daar de bewoners zelf niet in actie komen, moet men maar wachten tot de wind of een zware regenbui het vuil naar elders voeren, waar het misschien niet zo in het oog loopt. Vuile straten, pleinen, plantsoenen en sloten horen niet thuis in een welva rende gemeente. Natuurlijk, personeels gebrek vormt een onoverkomelijke hinderpaal. Ook hier moeten we een 'beroep op mechanische hulpmiddelen gaan doen, waarbij we denken aan een klein model gemotoriseerde straatstof zuiger, die bediend door één man, on getwijfeld een groot deel van het zich nog steeds uitbreidende Waddinxveen se stratennet kam bestrijken. We hopen in stilte., op die machine en.op de medewerking van de gehele bevolking. Hilllegers, W. Haak, Breedijk, J. den Hertog en F. van Erk (voor). Linksachter v. d. Akker was wegens een blessure niet van de partij. Zijn plaats werd ingenomen door G. van I Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden I Weer naar de K.N.V.B. Door een klinkende 8-0 overwinning op Jodan Boys II in Gouda heeft zaterdag Be Fair het kampioenschap van de eerste klasse der zater dagcompetitie van de K NVB afdeling Gouda be haald. Na een jaar afwe zigheid keert Be Fair nu automatisch weer in de vierde klasse van de KN VB terug. Aanvankelijk bood Jodan Boys goed tegenstand. Maar de druk op de Goudse veste werd te zwaar. Midvoor Harm Breedijk, die vorige week vijf treffers op zijn naam bracht, toonde ook nu weer zijn schutters capa citeiten. Hij zorgde, dat dc rust met een 3-0 voor sprong voor Be Fair in ging. Direct na de thee maakte Breedijk er 4-0 van. Toen een der verde- digèrs van Jodan Boys in eigen doel kopte, was het 5-0. Linksbinnen Joop de Hertog had daarna 'twee maal sucoes, en Harm Breedijk bepaalde de eindstand op 8-0. Direct na afloop werden de kampioe nen gehuldigd. De heer J. de Weger, voorzitter van Jodan Boys, sprak even eens gelukwensen uit. Bloemen ont braken uiteraard niet. Traditiegetrouw werden de kampioe nen zaterdagavond op 't gemeentehuis door het gemeentebestuur ontvangen. Hier werden zij op hartelijke wijze toegesproken door burgemeester C. A. van der Hooft. Het fanfarecorps „Con cordia" bracht een huidigingsserenade. Het kampioenselftal .bestond uit; Chr. Zalm (doel)j C. de Jong en H. v. d. r'" 'er (achter); M. van Zanten, T. de if en Kf de Knikker (midden); T. Een groot aantal genodigden en belangstellenden hadden zich dinsdagmor gen verzameld b(j de in aanbouw zijnde bejaardenwoningen In clle Oranje- wijk. Onder deze bevonden zich, behalve burgemeester en mevrourw van der Hooft, het gemeentebestuur, onderscheiden raadsleden, 't bestuur v»n F.V.V. H., de afgevaardigden van de verschillende kerken in de stichting Bejaarden zorg, vele bejaarden, enkele predikanten, benevens de leerlingcrj van de Muloschool. De burgemeester heette allen hartelijk welkom en zeide blij te zijn met deze dag. we hebben de zon in het hart, vandaag. Hij verzocht mevr. van der Hooft de eerste steen te leggen. Deze handeling werd gevolgd door d'e oud ste vrouwelijke inwoonster, de wedu we Verhoef en de heer van der Neut, als oudste mannelijke inwoner, 94 jaar oud, vervolgens door de 7 dames-be stuursleden der F.V.V.H. Mevr. Ver hoef werd geassisteerd door mej. van Drimmelen, en de heer van der Neut, door de directeur van Sociale Zaken, de heer van Steijn. De burgemeester deelde mede, dat alhoewel de eerste tien stenen onregelmatig gelegd wa ren, deze zo zullen blijven liggen. Vervolgens vroeg de burgemeester aan de heer Zuidema zijn leerlingen het ingestudeerde lied ten gehore te bren gen. Enkele malen werd dit lied ge zongen, begeleid door een orkest met papieren fluiten en tenslotte door alle aanwezigen De tekst van dit led luidde: Hier komen de 'huizen, de bejaardenhuizen, de bejaardenhuizen met verzorging erbij, met verzorging erbij. Wij zijn reuze blij! Hiep, hiep, hoera! Mevr. van der Hooft sprak hierna en gaf haar voldoening te kennen over de samenwerking tussen overheid en particulier. Wij hebben naar deze blij de dag verlangd. Er is faaer iets goeds Be Fair 'behaalde dit fraaie resultaat met de volgende cijfers Be Fair 17 14 1 2 17 '13 0 4 W'veen B'graven RCV Zwervers Spirit 2 J. Boys 2 Schoonh. Zw.dam Spot-tü. 2 15 8 5 15 8 2 29 77-30 }£?t 26 69-13, 1.53 21 41-2JB 1.40 18 69-A 6 1.20 11 471-37 0.92 9 2l/-40 0.32 *1-48 0.79 40-55 0.72 12 f 42-58 0.67 24-84 0.24 tot stand gekome*. bejaardenhuis nog niet t komen. Laten we hopen de samenwerking tusse] goed mag zijn en het er dat het stand kan dus spr. dat de kerken rzorgingshuis Verwen moeder eens met een mooie doos zeep eau de cologne lotion of parfum dit alles en nog veel meet in diverse prijsklassen vindt u bij: Dcayistecifen Kon. Wilhelminaplein 9 Teief. 3055 lep'aan 67 Telef. 2095 er spoedig zal komen. Werder wenst zij aan architect, bouwers, bestuur der stichting en allen d^e e* aan mee werken, een goede samen werking toe. Tot over een half jaar, a$s de eerste woningen betrokken zullen Hierna dankte de burgemeester voor de grote belangstelling, oiidanks het gure weer. Laten we tesamlen de zorg op ons nemen de 'bejaarden! te verzor gen. Ook de jeugd krijgt aierin een taak, aldus spr., ook zij krijjgen een maal de verplichting voor hem te zor gen. Tijdens de steenlegging Jwerden een drietal vlaggen gehesen. 1 De woningen, 30 in getal, wormen in gericht met 0611 woonkamer, slaapka mer, keuken en bijkeuken, douchecel en toilet beneden, terwijl op de zolder gelegenheid gemaakt kan worden een kamertje te maken. Bij al de goede wensen, welke hier werden uitgesproken, wil ons blad zich gaarne aansluiten. Volgens gegevens, die ontleend zijn aan een telling van de afdeling statistiek van de P.T.T. heeft in Nederland momenteel één op ruim drie gezinnen een televisietoestel. In Waddinxveen is het aantal be zitters van een T.V. één der hoogste in de Goudse streek, namelijk 688. Boskoop wint het echter nog met 696 toestellen. In Lekkerkerk staan 246 T.V.'s, in Schoonhoven 499, in Oudewater 264, Moordrecht 219, Nieuwerkerk a.d. IJssel 341, Berg ambacht 238, terwijl in Reeuwijk 327, in Gouderak 110, Stolwijk 159- Haastrecht 130, Moerkapelle 53, Ouderkerk a.d. IJssel 116 en Gouda ruim 4900 gezinnen in het bezit zijn van een televisietoestel. In Gouda en omgeving heeft Zeven huizen het minste aantal toestellen (51), wat neerkomt op gemiddeld 1 op 17 gezinnen. leuk en gezellig bij een pakje voor moeder. Boekh. Veldwijk Oranjelaan 9 Telef. 223

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1