Weekblad voor Waddinxveen exposeren voor de eerste maal Geeft mild aan de collecte voor de E.H.B.O. van 18 24 mei Drie jaar bestaande vereniging heeft thans moeilijke opbouwperiode achter de rug Na 28 mei heeft Waddinxveen betere treinverbindingen Actie voor borstbeeld op het Koningin Wilhelminaplein St Vietorparochie gaat haar Priester zoon ontvangen. N.V. Verheul toonde nieuwe producten Ouden van dagen gaan weer op reis Uitbreidingsplan vastgesteld voor Waddinxveen-Zuid W.I.K. gaat het tweede lustrum vieren N.C.V.B. luisterde naar interessante lezing Nr. 829 VRIJDAG 19 MEI 19G1. 17e JAARGANG Adres redaktle en administratie: Verschijnt elke vrijdag Bijdragen, verslagen, etc. Oranjelaan 9 Waddinxveen, Telef. 2238 Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Koütraktprljs op aanvraag. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden I Voor het eerst is de nog jonge Amateur Fotografen Vereniging Wad dinxveen in de openbaarheid getreden. Ter gelegenheid van de week van de fotografie" hebben de zestien actieve leden in het Kunstcen trum aan de Kerkweg een .positie ingericht van eigen fotowerk en kleurendia's. Vorige week heeft dr. J. Versteeg, bondsconsul voor Zuid- Holland van de Bond van Nederlandse Amateurfotografen Verenigingen de tentoonstelling, die tot en met 2 juni duurt, geopend in aanwezigheid} van een groot aantal belangstellenden en gemeentelijke autoriteiten. Dr. Versteeg herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de aimateurfoto- graüe in de na-oorlogse jaren enorm «tot ontwikkeling is gekomen. Naar zijn mening was dit een gevolig van het feit, dat de mens zich in de heden daagse wereld verloren ziet gaan in de massificatie. „Men zoekt naar het individuele, naar hét zich uiten in persoonlijke relatie" zo zeide hij. Vol gens de heer Versteeg biedt de ama- teurfotagrafie hiertoe de gelegenheid. „Hier vindt men in de vriendenkring de zo noodzakelijke opbouwende kri tiek, waardoor men tot Steeds betere resultaten kan koenen. Veertig foto's De expositie dg van deze laatste woor den een sprekend voorbeeld. Veertig foto's zijn uitgekozen waaronder ex emplaren van gevorderden, maar ook werk van beginnelingen. Bij de ge vorderden vragen vooral de foto's van de heren van Ringelenstein, Buurman en Nooteboom de aandacht. Er was voor de jonge vereniging durf nodig, om deze expositie in te richten, maar zij kan de toets der kritiek goed door staan. Op 11 december 1957 werd de Wad- dinxveense Amateurfqtografen Vereni ging opgericht op initiatief van de he ren G. van 'Ringelenstein, A. Both en C. Buurman. „Het heeft lang geduurd, voor er werkelijk een 'beetje schet in kwam" vertelt voorzitter van Ringe lenstein ons, maar op het ogenblik gaan we met onze zestien leden de goede kant uit en we hopen vooral uit die nieuwe bewoners nog wat le- denaanwas te kunnen krijgen. Als er voldoende belangstelling voor bestaat denken we zelfs aan een filmafdeling, waardoor de vereniging een wijder terrein gaat bestrijken en zeker in aantrekkelijkheid zal winnen. Afwisselende clubavonden Óp het ogenblik komen de leden een maal per maand bijeen. In de nabije toekomst wil men daar een veertien daagse verenigingsavond van gaan maken. Die avonden zo zegt de voor zitter, zijn bijzonder afwisselend. Als de financiën het toelaten nodigen we een spreker uit. Andere keren ontwik kelen we gezamenlijk, dan weer heb ben we een demonstratieavond, waar op een der fabrieken zijn nieuwste prodiukten toont. Ook projecteren we geregeld zelf gemaakte en ontwikkel de dia's en leveren onder elkaar kri tiek. In samenwerking met de landelijke bond is een lijst met opdrachten sa mengesteld, met de bedoeling, dat ie der lid per maand «en bepaalde op dracht uitvoert. De resultaten worden door een onpartijdige jury van de bond beoordeeld. Voorzien van het nodige commentaar ten aanzien van de foto opbouw, compositie, belichting, motief, enz. komen de foto's en dia's terug, waarna op een der clubavonden deze resultaten verder worden bespro ken. Werken met kleur Uit hetgeen de heer van Ringelenstein vertelt, blijkt dat de Vereniging met z'n tijd meegaat en op het ogenblik is de zwart-wit techniek al bijna geheel verdrongen door de kleurentechniek, waarbij de leden hun Kleurendia's in het algemeen zelf ook ontwikkelen en afwerken. In de grote dia-lichtbak op de expositie in het Kunstcentrum kan men constateren, dat resultaten bij zonder geslaagd mogen worden ge noemd. „Als ik nu zie, wat ik destijds maakte" zegt de voorzitter, en wat i'k nu doe, dan ben ik er van overtuigd dat onze vereniging voor de amateur bijzonder nuttig kan zijn. Wie lid wordt moet echter wel de nodige opbouwende kritiek van anderen kunnen accepte ren, want anders zal hij zich weinig op zijn plaats voelen. Maar het is juist die kritiek, die ons van elkaar doet leren." Voor zijn leden heeft de vereniging de beschikking over een complete vergrotingsapparatuur met alle bijbehorende hulpmiddelen, waar van gebruik kan worden gemaakt voor zwart-wit vergrotingswerk. Ook wethouder S. Pille toonde belangstelling voor de expositie van de amateur fotografen. Op deze foto is te zien met hoeveel aandacht hij de inzendingen hekeek. f0to Sjaak Noteboom. Halfuurdienst op spitsuren en snelle aansluitingen in Gouda In de nieuwe dezer dagen verschenen zomerdienstregeling van de Neder landse Spoorwegendie op zondag 28 mei van kracht wordt, is de groei van het gebied tussen Gouda en Alphen duidelijk af te le$en. Niet langer neemt de tabel 42A van de dienst Gouda-Alphen v.v. een onbetekenend plaatsje in, maar beslaat thans twee naast elkaar gelegen halve pagina's van het spoorboekje. De groei van de gemeente Waddinxveen heeft nieU weinig tot deze vergrote dienstregeling bijgedragen. Hoewel een volledige half-uur dienst nog niet is gerealiseerd, daarvoor is het vervoer op bepaalde uren nog te gering, is men nu op de spitsuren toch definitief tot een halfuurdienst geko- Prinses Wilhelmina gaf toestemming Het reeds enige maanden bestaande Comité borstbeeld H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft dezer dagen bericht ontvangen, dat Prinses Wilhelmina instemt met het voornemen om in Waddinxveen een borstbeeld met haar beeltenis te plaaatsen. Volgens de huidige plannen zal dit borstbeeld wor den geplaatst op het Koningin Wilhelminaplein. Teneinde de plannen te verwezenlij ken heeft het comiiité een actiepro gramma opgesteld dat hoofdzakelijk is gericht op het verwerven van de noodzakelijke fondsen. Men stelt zich voor de gelden te verkrijgen door gif ten, straat, en huiscollecten, door me dewerking van zakenlieden terwijl men tevens bestaande organisaties bij de plannen wil betrekken. In samenwerking met het gemeente bestuur zal een beeldhouwer worden «angezooh-t een ontwerp te maken. Deze aangelegenheid is thans in stu die omdat van groot belang is reeds nu te weten, welk 'bedrag met de stichting van het borstbeeld zal zijn gemoeid. Het streven van het comité om door de opiuchtdng van het borstbeeld in de Oranjewijk, waarmede naam van Prinses Wilhelmina zo nauw reeds is verbonden de oud-vorstin te eren wordt volledig gesteund door de bur gemeester. De gedachte voor dit borstbeeld is ont staan op een vam de contactavonden, voor nieuwe bewoners die afgelopen winter door het gemeentebestuur op het gemeentehuis werden belegd. Een comité, bestaande uit de heren W. H. Verbeek {voorzitter) en A. van Veen (vice-voorzitter), mevrouw J. de Puij, (secretaresse-penningmeesteresse) en de heren W. v. d. Velde en Fopma heeft die gedachten thans een meer concrete vorm gegeven. Het -comité hoopt ook de verschillende bouwon dernemers, die dn de Oranjewijk wo ningen hebben gebouwd, voor de stichting van het borstbeeld te kun nen interesseren. Inmiddels heeft de gemeente toege zegd de pl'antsoen'aanieg rond het borstbeeld voor haar rekening te zul len nemen. Giften kunnen thans reeds worden ge stort op giro-rekening 79.138 van de Coöperatieve Boerenleenbank te Wad dinxveen, ten name van het comité borstbeeld H.K.H. Prinses Wilhelmina. Het adres van de secretaresse-pen- ningmeesteresse mevrouw J. de Puij luidt: Willem de Zwijgerlaan 70. men. Hierdoor is het aantal treinen in beide richtingen, dat het station Wad dinxveen op werkdagen passeert ge komen van 39 op 51. Op zondagen blijft normaal de uurddenst gehandhaafd en op zaterdagen rijden alleen enkele ex tra treinen in de ochtend en rond het middaguur. Niet alleen zijn er op deze lijn meer treinen gekomen, maar bovendien zijn de aansluitingen, in Gouda, vooral met betrekking tot Den Haag, aanzien lijk verbeterd, waardoor in vrijwel al le gevallen de reistijd tussen Wad dinxveen en Den Haag in beide rich tingen het half uur niet te boven gaat. De halfuurdienst is gerekend vanuit Waddinxveen vam. kracht tussen 6.45 en 10.05 uur, tussen 12.13 en 14.05 uur en tussen 16.13 en 20.15 uur. De laatste reisgelegenheid uit Waddinxveen in de richtingen Den Haag en Rotterdam is om 23.05 uur en op zondagen om 0.11 uur. Uit Rotterdam en Den Haag kan men respectievelijk om 23.12 en 23.02 uur vertrekken om in Gouda nog aan sluiting naar Waddinxveen te hebben. De op de spitsuren extra ingevoerde treinen geven dn Alphen geen aan sluiting van en naar 'Leiden. De St. Vietorparochie zal met Pinkste ren een nieuwe paxochiezoon in haar midden hebben, nl. neomist A. Ver- mey, die op eerste Pinksterdag zijn eerste plechtige H. Mig te 8.30 uur zal opdragen. Pater Anthonius Vermey werd op 27 december 1935 te Waddinxveen gebo ren uit het huwelijk vam de heer en wonende aan de Wilhetatiinakade. Hij bezocht °-m. <fe seminaries van de Pa ters Passionisten te Haastrecht en te Mook, Zijn suibdiakenwdjding ontving hij in september 1959, waarna hij op Pasen I960 de diakenwijding ontving. Enige tijd geleden werd pater Venmey door Mgr. P. Moors, 'bisschop van Roermond, te Mook tot priester ge wijd. Zaterdlaig a.s. zal de nieuwe pa- rochiezoon van St. Victor door de pa rochianen feestelijk worden ingehaald. De intocht begint omstreeks 6 uur bij het raadhuis, waar pater Vermey zal worden toegesproken door burgemees ter van der Hooft. Hierna zal de neo mist, voorafgegaan door de drumband van verkenners en gidsen en Harmo nie Concordia, zich over de Kanaalweg naar d - Kerk begeven, waar hij op het plein door bruidjes zal worden in gehaald. Bij zijn intrede in de kerk zal er door de aanwezigen een wel komstlied worden gezongen, waarna pater Vermey zijn priesterlijke zegen zal geven. Vervolgens wordt een kort lof gecelebreerd, waarna de neomist met zijn naaste familie enige tijd in de pastorie zal verblijven. Op eerste Pinksterdag zal er des mid dags in het r.k. verenigingsgebouw, Burg. Trooststnaat van 1.30-3.00 uur gelegenheid bestaan om pater Vermey en z'n familieleden te feliciteren, 't Zal de neomist van de zijde der parochia nen van St. Victor beslist niet aan be langstelling ontbreken. Dinsdagmiddag had de directie van N.V. Verheul een aantal persmensen uitgenodigd kennis te komen nemen en indrukken op te doen van een nieuw Verheulproduct, t.w. een lijn dienstbus en een touringcar, welke in de toekomst in de productie genomen zullen worden. De heer D. Verheul lichtte op vlotte wijze de typen toe en deed ons ken nis nemen van de grote voordelen •van deze nieuwe vervoermiddelen, dn tegenstelling van de to,t op heden ge bouwde. Deze nieuwe lijnbus de VB 25. is een verbeterde VB 10 bus, wel- Y: v", h iaar geleden op de markt kwam. Daar de onderdelen gestandari- seerd zijn, kunnen voor beide bussen dezelfde onderdelen gebruikt worden, iets wat bij een aanrijding of derge lijke, een groot voordeel geeft. Het allermeest in het oog lopend is wel de lagere prijs, welke plm. 10.000 lager ligt, iets wat de autobusondernemers zeer aantrekkelijk zullen vinden. Van daar dat de gemeente Amsterdam reeds 40 van deze wagens heeft be steld. De heer Verheul noemde een groot aantal veranderingen en verbeteringen in deze fabricage aangebracht, waar van we enkele willen noemen: de on- dervloermotor, deze geeft geen onaan gename lucht en lawaai in de bus, een nieuw systeem vering, lichter ge wicht (oa. 1000-1500 'kg) iéts wat van groot belang is bij de wegenbelasting e.d., assen, waardoor het draagvlak zo gekozen ds, dat de bus een voordelige bezetting heeft, kortom een product, welk als standaard-type gebouwd zal worden en niet meer, zoals tot op he den, volgens de inzichten van iedere ondernemer afzonderlijk. Eenzelfde gedachte heeft bij de direc tie van N.V. Verheul voorgezeten bij het ontwerp-modfej touringcar Deze zeer elegante bus heeft in hoofdzaak dezelfde voordelen als de lijnbus VB 20, heeft een glazen dak, een vlakke voorruit, welke de reflextie van de TL verlichting tegenhoudt, een geheel nieuw ventilatiesysteem. De bagage netten zijn zodanig gewijzigd, dat de ze geen belemmering meer zijn voor staande passagiers. De carrosserie kan op elk chassis gebouwd worden. Gezien de reputatie, welke N.V. Ver heul reeds bezit, wat betreft betrouw baarheid, degelijkheid en correcte af werking, zullen deze producten zowel de lijnbus als de touringcar, him weg wel vinden bij de heren ondernemers. Een succes waarvoor we gaarne hulde brengen aan de ontwerpers en bou wers. De installateurs voor Waddinxveen met vakkundige bezetting Tel. 3003 Passage 131 Nog slechts enkele weken en de Ouden van Dagenreis is weer aan de orde. We hebben ons licht eens hierover op gestoken bij het comité, en dat wist ons te vertellen dat de reis ditmaal langs de kuststrook zal 'gaan, met als eindpunt het prachtige natuurreser vaat Veis erend te Santpoort, waarbij een oponthoud dn Noordwijkerhout Het diner wordt aan 'het einde van de tocht ongeboden in hotel Treslong" te Hiiiegoon. Alles bij elkaar genomen belooft het een interessante dag te worden, waar van de waarde nog verhoogd wordt al® bet mooi weer mag zijn. Laat een ieder, die er bij betrokken zal zijn vroegtijdig het in <ht blad voorkomende intekenbiljet invullen en aan een der genoemde adressen aanreiken. Verder doen we een beroep op de heren autobezitters, hun auto, evenals vorige jaren, weer beschik baar te stellen. We wensen de reizigers nu alvast een blijde dag toe. Gemeenteraad in spoedzitting bijeen In een spoedzitting heeft de gemeente raad de voorlopige goedkeuring van een onteigeningsplan in het uitbrei dingsplan Zuid, ter weerszijden van de Burg. Trooststraat, vastgesteld. Het uitbreidingsplan waarop deze gronden betrekking hebben omvat o.m. de gronden die nodig zijn voor de uit breiding van de woonkern in de om geving van de R-K. kerk en het in dustrieterrein aan dé Zuadkade. Het nieuw benoemde raadslid, mevr. L. Kingma-de Vreeze, die als opvolg ster van wijlen de heer C. E. G. Ok- kerse <KVP) werd benoemd, deed op deze bijna nachtelijke vergadering haar intrede in die raad. Voor de uitvoering van de verbreding van de Noordkade is thans officiële toestemming ontvangen. De vaart langs de Noordkade zal derhalve spoe dig gaan verdwijnen, aldus deelde de voorzitter mede. ten in principe geen bezwaar bestaat tegen het voornemen van de Raad om de vaart langs de Dorpsstraat en de Kerkweg tot aan de Esdoornlaan te dempen, en dit deel van de gemeente te rioleren. De kosten hiervan zullen 406.000 gaan bedragen. Daar voor deze uitgave geen dekking uit de ge wone middelen beschikbaar is, zal bet Rijk deze kosten opnemen in de sub jectieve bijdrage uit 'het gemeente fonds. Daar staat evenwel tegenover dat dan ook de gemeentelijke belastin gen dienen te worden opgevoerd tot het door het Rijk voorgeschreven per centage. 'Het minimumbedrag voor het rioleringsrecht is daarbij bepaald op 25 per aansluiting. Thans worden de op de riolering aangesloten perce len aangeslagen naar de belastbare op brengst, dit komt neer op oa. 15 per perceel. Na uitvoerige discussie aanvaardde de raad het voorstel deze rioolbelas- ting te verhogen tot 25 per aanslui ting, ingaande 1 januari 1961. Onze wandelsportverenigihg „Willen is kunnen" gaat een jubileummars orga niseren op 27 mei a.s.! De vereniging bestaat dit jaar 10 jaar. Het zijn jaren gewpest als bij iedere vereniging, van opgang en neergang, van veel zorgen en blijde dagen' Toch verdient deze vereniging nog meer belangstelling van onze kant. Daarom roep ik gaarne alle sportver enigingen en scholen op om deze ju- bUeummars tot een succes te maken. Laat de jeugd genieten van Gods schepping! Trek de vrije natuur in en ontdek de wonderen daarvan. Wande len is gezonden maakt de mens vrij! Jeugd van Waddinxveen - doe je mee? W.I.K. GAAT WANDELEN OP 27 MEI Aan de vele wandeltochten door W.S.V. W.I.K. te Waddinxveen geor ganiseerd in voorafgaande jaren, wil len wij er dit jaar een speciale aan toevoegen, nl. een wandeltocht ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van onze vereniging op 27 mei a.s. Zoals bij vele clubs hebben ook wij in onze vereniging hoogte en laagtepun- ten gekend en het is een verheugend verschijnsel dat ons ledental zich juist nu in stijgende lijn beweegt. Wij hopen dat dit ook het geval zal zijn met het aantal deelnemers aan onze jubileum-tocht op 27 mei a.s. en hopen dan naast de vele ons reeds be kende wandelaars,, ook nog vele voor ons onbekende wandelaars te mogen begroeten, zodat deze jubileummars een waardige bekroning van ons 10- jari'g bestaan zal zijn. Het bestuur van W.S.V. W.I.K. heeft voor deze tocht een speciaal parcours uitgezet door het mooie polderland van Waddimxeen en omgeving, dus een garantie voor een prachtige wandeling door onze mooie natuur en hopen daarbij dat de weergoden ons deze dag gunstig gezind zullen zijn. W.S.V. W.I.K. hoopt op veel deelne mers aan onze jubileum tocht met veel zonneschijn en dat allen na afloop zul len kunnen zeggen: Het was goed bij W.I.K. te wandelen. De N.C.V.B.-leden afd. Waddinxveen, kwamen woensdagavond in het Herv. Wijkgebouw bijeen, om een lezing bij te wonen van de heer A. L. Monster, leraar uit Een Haag, die zou spreken over het onderwerp „Wat verwachten wij van onze kindéren". Dit interes sante onderwerp had vele dames naar de Ieplaan weten te trekken. De pre sidente van de N.C.V.B., mevr. R. Klunder-Bent heette in een kort ope ningswoord allereerst een ieder wel kom, waarna zij het woord gaf aan de heer Monster. Spreker zeide d'at aRe mensen zeer eenvormig zijn. In veel dingen doen zij elkaar na. iets hebben wij echter allen gemeen, het mens-zijn en beeld drager Gods. Omdat we mens zijn heb ben we ook onze fouten en gebreken, zijn we zondaar, aldus de heer Mon ster. Daarom moeten we onze kinde ren van jongsaf aan verantwoordelijk heidsbesef proberen bij te brengen. De mens is nu eenmaal niet zomaar op de wereld, ieder heeft een taak te ver vullen. Een goede betrekking hebben en een gezin, is allemaal erg gericht op het materieele. Wij moeten ook aan ons geestelijk levensdoel denken. Het voornaamste gebod dat de Schepper ons gegeven heeft is dat van de liefde Wij moeten onze naasten beminnen als onszelf, zo heeft Christus ons geleerd en dat moeten we onze kinderen leren vooral voorleven. Spreker geloofde niet dat de jeugd van tegenwoordig slechter is dan die van vroeger. Ook in. de Romeinse tijd en „De Gouden Eeuw" 'leverden de jongeren al moei lijkheden op, zo is uit geschriften ge bleken. De 'hedendaagse jeugd heeft alieen meer aandacht nodig. Wat betreft de beroepskeuze van het kind, zei de heer Monster dat een jon gen of een meisje dat onderwijs moet bezoeken, waarvoor het talent en aan leg heeft. De ouders moeten hun kind bijv. niet naar een HBS sturen, alleen om het feit dat het zoontje van de buren dit ook doet. Een en ander werd door de aanwezigen met grote aa n dacht gevolgd. Na de pauze bestond er nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Officiële mededeling VUILNISOPHAALDIENST. Op maandag 22 mei a.s. zal geen huis vuil worden opgehaald. In plaats daarvan zal in de wijken, waar het 'huisvuil gewoonlijk op maan dag wordt opgehaald, dit de komende week plaatsvinden op dinsdag 23 mei a.s. op dezelfde tijd. OPENBARE BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter algemene kennis, dat dé Nesse, ingaande 23 mei a.s. voor doorgaand verkeer gesloten zal zijn, zulks in verband met de uit voering van rioleringswerkzaamheden. Waddinxveen, 18 mei 1961 Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. L. Koopman, wnd. C. A. v.d. Hooft Op de gehouden ledenvergadering werd een nieuw bestuur gekozen. De functies werden verdeeld als volgt: de heren J. T. Voorbacht, voorzitter, H. Jenné, secretaris, T. Ververs, pen ningmeester, leden M. Schouten, J. P. van Oosten, A. Noorlander en A. C. van den Bosch.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1