II Wanneer vacantiegangers de natuur intrekken I I DE WINKELIERS GAAN MET VACANTIE BURGERLIJKE STAM) Double Herenhorloges alleen le klas kwaliteit JAC. SATON Warnaarplantsoen kreeg banken Ook stormschade in Waddinxveen Oprit naar hefbrug wordt verbeterd Jeugdcorps van Concordia gaat naar concours PARADE DER GESLAAGDEN Brand door hooibroei Brug tijdelijk afgesloten Wij ruimen op een beperkt aantal Verkeersongevallen Predikbeurten c. MAKEN WE OOK KENNIS MET DE BEWONERS VAN ONS VA- KANTIE-OORD? MERKWAARDIGE DORPSGEWOONTEN ZIJN VAAK INTERESSANT VOOR DE TOERIST. /j ;ed ach ten be- Missen: s zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Zaterdag- en zondagavond 7 uur lof. Biechtgelegenheid zaterdags van 5 tot 8 uur. Gelukkig leven we in een tijd, dat vrijwel iedereen met vacantie kan gaan. Ja, het is zelfs mogelijk om op een goedkope manier het buitenland te bezoeken. Of behoort U tot de mensen, die eerst het eigen land willen verkennen? Die mooie, stille en rustige plekjes uitzoeken om een paar weken van het jaar - de dagelijkse beslommeringen vergetend - van een prachtige omgeving te ge nieten? Want een mooie omgeving is natuurlijk vereist: Strand, uitgestrekte duinen, bossen, heidevelden, rustieke landweggetjes. Het zijn woorden zo uit de folders van de reisbureaux gelicht Hebt U er wel eens op gelet, dat er in die propagandablaadjes practisch nooit over de bewoners van die aanbevolen landstreek wordt gesproken En dat U daardoor misschien, behalve met de medevacantiegangers uit de „camping”, nooit kennis maakt met de bevolking van Uw vacantiegebied? En toch, als U Nederland wilt kennen, echt wilt kennen, dan zult U ook contact moeten hébben met de „oorspronkelijke” bewoners van het stukje eigen land, dat U voor Uw recreatie hebt uitgezocht. Ook al is de nei ging aanwezig om in Uw vrije tijd zo weinig mogelijk mensen te willen zien, dan zult U toch ervaren, dat omgang met de plaat selijke bevolking en het meemaken van hun gebruiken en feesten ontspanning betekent, want meestal krijgt U iets typisch folklo ristisch te zien, en zo’n stukje folklore zo’n overgebleven oerwoud gebruik is voor de buitenstaander erg interessant. Laten wij U eens iets aanbevelen. En dan niet zoals de reisbureaux dat doen, maar anders ook lettend op de bevolking. op de mensen. Natuurlijk nemen we U dan mee naar die gebieden waar het mooi is. Och, eigenlijk is Nederland overal mooi. zijn om er va- Ondanks een korte agenda is de gemeenteraad gisteravond toch bijna drie uur bijeen geweest om zich te beraden op een aantal voorstellen van B. en W. Alle voorstellen werden tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Alleen vond aan het begin van de vergadering een herstemming plaats over de aanschaffing van een beregeningsinstallatie voor de sportvelden aan, de Kanaaldijk, waarvoor in de raadsvergadering van 31 mei jl. de stemmen staakten. Thans werd dit voorstel met zes tegen vijf stemmen aangenomen. gekomen. Evenals enkele andere raadsleden vroeg zij zich af of het niet beter zou zijn de Kerkweg in z’n geheel tot voorrangsweg te ver- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 14 JULI 1961. PAGINA 3 de Gemeenteraad debatteerde nadelige Junioren- I de Film en foto Sjaak Noteboom k. De ZONDAGSDIENST wordt waarge nomen door Dr E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. i van beige regen- De melkhandelaren: van 17-29 juli: F. Bos, Brugweg 10; G. Kool, Sniepweg 6; J. B, Janmaat, Kanaal weg 6; Gebr. Cammeraat, Zuidkade 232. Op deze horloges geven wij 30% korting. Nadat in de op 31 mei jl. gehouden raadsvergadering opnieuw was gewe zen op het nog steeds ontbreken van banken in het Warnaarplantsoen is de dienst voor de gemeentewerken deze week met de plaatsing van ban ken begonnen. De slagers: van 19-29 juli: Slagerij W. en S.; iDe Sparslager. Voor het Mulo-diploma A slaagden N. H. Visser, H. Neven en W. A. Slie- dreoht. Dit examen werd afgenomen te Gouda. W.Z.C. „DE GOUWE” GouweSZ Q PC (dames) 1-5 Gouwe IDe Zijl I 2-2 BZCGouwe (meisjes) 0-4 BZC IIGouwe 4 5-0 GouweOZV (meisjes) 3-0 Gouwe 4OZV 3 4-0 Op het kringpolotournooi behaalden de meisjes en heren 1 een eerste prijs terwijl die jongens een tiweede prijs meebrachten. Heren II werd met 3-0 door Bergambacht I uitgeschakeld. Programma: Donderdag 13 juli: Dolfijn IGouwe I Vrjjdag 14 juli: OZV—Gouwe (jongens) Gouwe IIBZ PC I Gouwe ISVH comb. Dinsdag 18 juli: DAW I (Alkmaar)Gouwe I Donderdag 20 juli: GouweBZC (jongens) Gouwe IIZian 4 Gouwe III—VZC II Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J R. Cuperus Nam. 6.30 uur Eerw. heer J. A. Kruit, hof, Monster Hervormd Wijkgebouw, Eidoornlaan. V m. 9.30 uur Eerw heer J. Breughem, Stolwijk Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Herv. Kring „Wet en Evangelie”, Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9.30 uur Ds 'H. van de Akker, Gouda Nam 7 uur Ds E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. Vm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds Snoey Remonstrantse Kerk. Geen dienst Chr. Algesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds Verloop Woensdag 19 juin, nam. 7 uur Ds Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuldkaoe. Pastoor: H. C A. P van Drunen. Telefoon 24 52 Jehova’s Getuigen. Zondags 18.30 uur Wachttorenstudie Donderdags 19.30 uur Bedieningsschooi Donderdags 20.30 uur Dienstvergade- ring. De korte, maar vrij hevige windhoos die woensdagmiddag over de Goudse streek trok richtte vrijwel overal schade aan, ook in Waddinxveen kre gen de bomen langs de wegen kregen het zwaar te verduren. Verschillende bomen verloren hun kruin en grote takken braken af als luciferhoutjes. Op de Henegouwerweg, ter hoogte van dè n.v. Auto-Industrie Verheul, werd zelfs een boom geheel ontwor teld. Ook sneuvelden op diverse plaatsen ruiten en dakpannen Het door Slijtage glad geworden weg dek van de oprit aan de Kerkweg- zijde naar de hefbrug zal worden ver vangen door een bestrating van klin- kerkeien. Door de politie werden ver scheidene ongevallen op dit wegge deelte mede geweten aan de gladheid van de oude bestrating. De kosten van deze herbestrating bedragen on geveer 6000, Vorige week bemerkten bewoners van het veeteeltbedrijf van de heer Moons aan de Henegouwerweg dat de hooi berg achter de woning vlam had ge vat. Toen de brandweer, die onmid dellijk werd gewaarschuwd op de plaats des onheils 'arriveerde had ook de ruimte waarin het vee verblijft al vlam gevat. Met krachtige hand werd de blussing ter hand genomen. Een en ander ging gepaard met een enor me rookontwikkeling. Het duurde tot in de vroege morgen, voordat men ■het vuur geheel meester was jen het hooi uiteen had gehaald. De brand is vermoedelijk ontstaan door hooibroei. van W.I.K. daarheen, er zijn nog plaatsen vrij, en het is niet duur. U kunt zich opgeven 'bij mevr, van Nie ten, Piasweg 11 en bij de heer L. C. ’t Hart, Lijsterbesstraat 53. Dinsdag 18 juli is er om 7 uur weer club, komt alten en weest op tijd. Aan de Chr. L.T.S. te Gouda, werden dezer dagen de diploma’s uitgereikt. De geslaagden uit onze gemeente zijn: Afd. Metaal: J. Alblas en C. P. Boon- stoppel. Afd Timmeren: G. Sekeris. SDorlllitsen De kampioenwedstrijd van het jon- genszevental is verschoven naar don derdag 20 juli dan kan tevens heren II bij winst de vlag hijsen. Heren I heeft voor de tweede maal tegen de Zijl gelijk gespeeld en daar H.V.G.B. er ook een verloren heeft, blijft het verschil met de bovenste nog steeds een punt met nog drie wedstrijden te spelen L.K. DE GOUWE RUITERS. Op zaterdag 8 juli werd de tweede streekwedstrijd van het Streekverband Gouda, te Alphen aan den Rijn ge houden. Vijf leden van onze vereni ging hebben aan deze wedstrijd deel genomen, en hebben verschillende prijzen in de wacht gesleept. Het vier tal behaalde de eerste prijs. In de in dividuele dressuurklasse B I behaal de heer A. J. van der Breggen met Reine de eerste prijs. Mej. A E. van der Breggen met Zen- nie 2e prijs; Mej. B. van Tol met Ra vina 3e prijs; de heer H. Schipper met Benno 4e prijs; de heer E. J. van Beek met Vera eervolle vermelding; In de springproef behaalde de heer E. J. Verbeek met Vera de 4e prijs. PONYCLUB GOUWE RUITERS Voor onze ponyclub wordt op zater dag 22 juli de tweede wedstrijd ge houden, terwijl op zaterdag 5 augus tus de kampioenschappen voor pony’s van Zuid-Holland te Alphen aan den Rijn wordt 'gehouden. W.S.V. W.I.K. NIEUWS. Zaterdag 15 juli a.s. wordt in Boskoop een wandeltocht gehouden door W.I.O.S. Wij gaan daar zoveel moge lijk heen, dus senioren, junioren en adspiranitenleden. Om 2 uur gaan we per fiets van hoek Oranjelaan, ook die geen flets heeft kan gerust komen. De start is van half 3 tot 3 uur vanaf het veilinggebouw aan de Zijde. Ook kan men op 28 juli naar de in tocht van de grote vierdaagse te Nij megen, want er gaat weer een bus BE FAIR NIEUWS. Deze week ontvingen we uit Zwam- merdam het volgend 'bericht. Het is ons een bijzonder groot genoegen u van harte geluk te wensen met de successen die u B en C junioren elf tal in ons nederiaagtournooi mocht bereiken, niet in de eerste plaats de winst die uw elftallen behaalde, maar zeker om de sportieve wijze waarin uw elftallen aan ons tournooi hebben medegestreden, het was een genoegen op zichzélf. En doen hier mede de beide le prijzen toekomen. Vakantie. We gaan enkele weken rusten wegens de vakantie en komen dan weer terug voor het nieuwe seizoen. De senioren beginnen weer op 1 augustus en onze junioren op 10 augustus. Op 26 augustus groot A tournooi. Mevrouw van der Torren-Veendorp sprak er haar vreugde over uit, dat eindelijk het ANWB-rapport, waar naar zij zo vaak had gevraagd, was Aan de R.H.B.S. te Gouda slaagde dezer dagen voor H.B.S. B., onze plaatsgenoten S. J Hengeveld en M. J. A. Kempkes. Op het kruispunt Stationsplein-Kerk- weg werd vorige week donderdag de bromfietser J.C. de V. uit onze ge meente door een auto gegrepen en te gen het wegdek geslingerd. De man moest met ernstige verwondingen naar een der Goudse ziekenhuizen worden vervoerd. Het ongeval gebeurde door dat de heer de V. geen voorrang ver leende De 'bromfiets werd zwaar be schadigd. Op de Henegouwerweg ter hbogte van N.V. Auto-Industrie Verheul vond eveneens een aanrijding plaats. Door dat do bestuurder van een jeep die op de oprit reed, een vuiltje in het oog kreeg en dit trachtte te verwijde ren, lette de man niet voldoende op het verkeer. De bestuurder, de heer W.S. uit Gouda 'botste daardoor tegen een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtauto die bestuurd werd door de heer 'P.AG. uit Rotter dam. Zowel de jeep als de vrachtauto kantelden en kwamen dwars over de rijbaan te liggen. Alleen de bijrijder van de vrachtauto Liep lichte verwon dingen op. De auto’s werden echter zwaar beschadigd. wat bredere B. en W. aan DE MIDDELEEUWEN KEREN TERUG In de buurt van Arnhem, temidden van een prachtige omgeving, ligt het plaatsje Huissen Wie er in de buurt met vacantie is zo rond St. Jan 24 juni - is meteen in de gelegenheid om een stukje Middeleeuwen te zien herleven. Op de dichtstbij liggende maandag treden namelijk de gilden weer op Dat gebeurt ter herdenking van hét beleg en het ontzet der stad. Geen feit uit de Tweede Wereldoor log, al heeft het stadje - helaas toen maar ai te véél van de krijgsverrich tingen geleden, doch een gebeuren uit het jaar 1502. Kartel van Gelder was toen de vijand; Huissen behoorde toentertijd bij Kleef. Deze Karei nu deed een aanval op de stad. Het zat hem echter niet glad, want de bevol king van Huissen, voornamelijk de gilden, joegen de aanvaller op de vlucht. Dit feit nu is de aanleiding tot hét jaarlijks optreden der Huis- sense gilden, gekleed in Middeleeuwse klederdracht. De schutters worden in twee partijen verdeeld: Geldersen en Kleefsen. Geldersen gaan naar de Rijnoever De onderdanen van Johan van Kleef brengen Huissen in staat ■van verdediging. Plotseling meldt een spion de komst van de tegenstander. De stadsomroeper is de eerste, die in actie komt. Snel roept hij ieder te wapen. Reeds komt de Gelderse krijgsmacht te paard aangalopperen. Na een korte onderhandeling met een afgezant, die, vergeefs, de overgave eiste beginnen de schermutselingen, die overgaan in zware gevechten, die later op de dag buiten de stad op een geïmproviseerd slagveld, compleet met St. Jansvuur. worden voortgezet. Ten slotte gaan vriend en vijand broeder lijk samen naar het teerhuis, de her berg dier ilden. Zij vieren dan duch tig feest. De vrouwen en de meisjes der krijgslieden bevinden zioh in het restaurant De Gouden Engel. Het feest der dames duurt zo lang, tot de mannen haar komen vertellen dat Karei van 'Gelder verslagen is. Een nette manier dus ‘om te zeggen: „Vrouw ga mee...., ’t is afgelopen..” Maar manlief moet ook niet te vroeg komen, want wee de man, die voor tijdig de zaal betreedt Na geknield te hebben voor de „koningin” wordt het slachtoffer op een stoel gebonden. 'Pas na het betalen van een losprijs wordt de gevangene weer vrijgelaten. Of, liever gezegd, op hardhandige wijze de zaai uitgewerkt.Het is dan ook ai laat, als het „Karei van Géider is verslagen” weerklinkt. Rond St. Jan hebben vrijwel overal dn het land merkwaardige folkloristische gebeurtenissen plaats. Eigenlijk heb ben veel van die feesten niets met De kruideniers van 17-24 juli: N. Hofman, Burg. Trooststraat 35; G Visser, Noordeinde 95; A. van der Sluis, Dorpsstraat 104; K. van Ringelenstein, Burg. Troost straat 31; G. Lochmans, Kerkweg 141. Het jeugdcorps van ons fanfarecorps Concordia gaat zaterdag 15 juli naar het muziekconcours te Wijk bij Duur stede. Dit is voor de eerste maal dat Concordia’s jeugd aan een concours deelneemt Wij wensen de onderne mende jongens dan ook veel sucqes toe en hopen dat zij goed uit de strijd te voorschijn komen. Voor de ouders van het jeugdcorps be richten wij nog even dat de jongens ongeveer half vijf weer aan de hef brug zijn. 'Dit geldt ook voor verdere belangstellenden die benieuwd zijn naar de uitslag. Sinds korte tijd 'is de brug, die verbinding vormt tussen de Kanaal dijk en St. Victorstraat, voor alle verkeer afgesloten, zulks in verband met de slechte toestand waarin de brug verkeert Voorlopig zal een noodbruggetje uitkomst moeten bren gen, Het ligt voornamelijk in de be doeling dlat binnen niet ai te lange tijd een geheel nieuwe brug zal wor den geplaatst. Enige discussie lokte het voorstel uit om degenen, die financiële bijstand van sociale zaken ontvangen een uitkering te verstrekken in de vorm van vakantietoeslag. Zonder meer waren de raadsleden akkoord met het bedrag van f 1150 dat nodig is om dez euitkering te kunnen doen, waar bij twee personen twintig gulden ontvangen, alleenstaanden tien gul den en een niet verdiend gezinslid of zg. uitbestede personen vijf gul den. De discussie betrof echter het woord vakantietoeslag, waarmede met name mevrouw F. T. van der Torren-Veendorp (WD) en de heer H. C. Kooijman (SGP) zich weinig gelukkig voelden. Zij voelden meer voor de benaming zomeruitkering. Wethouder Pille merkte op, dat juist de minst bedeelden niet kunnen pro fiteren van het voordeel dat alle werknemers tegenwoordig genieten in de vorm van een vakantietoeslag. Hij was het eens met enkele raads leden dat de voorgestelde uitkerin gen niet toereike: kantie van te houden, maar hij wees erop, dat dit moet worden gezien als een extra’tje voor de betrokkenen om bv. eens een dagje naar een fa milielid te kunnen gaan. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat de Rem. Geref. gemeente zich thans heeft teruggetrokken uit het overleg inzake het rusthuis en dat de Herv. en Geref. kerk hieraan nu verder zuil enwerken. Door de heer Lips (PvdA) werd gewezen op de schandalige situatie, waarin de om geving van de nieuwe huishoudschool aan de leplaan verkeert, waarop de burgemeester antwoordde, dat de verantwoordelijkheid hier geheel ligt bij het schoolbestuur en dat door verschillende oorzaken van gemeen telijke zijde hieraan niet te veel kan worden gedaan. De heer T. Ververs (PvdA) zag gaarne spoedig de ont sierende bouwketen van het Kon. Wilhelminaplein verdwijnen. lang over enkele voorstellen Loop dus niet naar een andere straat cm daar brood aan te nemen, maar wacht rustig, totdat in Uw straat de bellende bakker verschijnt het ne men van een andere bakker brengt het verdeélschema dn de war. Mogen de bakkers op Uw medewer king rekenen Zo ja bij voorbaat dank. JULI NIET ZOZEER DE „FEEST"-MAAN.D Dat er in juli mét veel te beleven valt bij de plattelandsbevolking - we doelen hier op typische folkloristische gebruiken, ligt in zekere zin wel voor dte hand. Juli is die oogstmaand, en overal ziet men de mensen dus op het land bezig. Enzij, die de hitte van de dag hebben gevoeld, zijn 's avonds te moe om nog iets uit te richten. Toch zijn er wel plaatsen waar iets te zien valt voor de toerist. 'Zo bijvoorbeeld in 'het Noordlimburgse plaatsje Heyt- huizen, waar in de eerste week van juli schuttersfeesten worden gehou den. Koning Willem III gaf destijds aan Heythuizen de naam „klein Pa rijs”; dit vanwege de schoonheid van het dorp. Net een plekje dus voor de vacantieganger. Nadat de schutterij 'gekleed in prach tige kledij - met muziek en tromge roffel, gewapend met allertes krijgs. tuig, te middaguur is uïtgerukt, 'be ginnen dte wedstrijden op de schut- tersweide. Het is een lust voor oog en oor: Vtend'elzwaaien, fluit- en tnom- melmuziek, exercitie, prijsschieten, en dat allemaal om niet geringe prijzen. Men dingt o.m, naar een wisselmedail le, indertijd geschonken door koning Albert van België, en een medaille gegeven door koningin Wilhelmina. En als U toch in de buurt bent: op 12 juli bevinden Vdluas en zien vrou zich op de grote markt te Venlo. Dit reuzenechtpaar vermaakt daar jong en oud met zijn dansen en grollen. Het slot is. dat het echtpaar met een bar telijke kus elkaar weer trouw be wijst. Het publiek zingt dan uit volle borst „O, Susanna, wat 'bist du toch schoon. Ik gaan met dich de wereld rond, en stel dich dan tentoon..” Wanneer het Hollandse weer wat meewerkt.., de omgeving mooi is., en de 'bevolking zich, dikwijls in oude klederdracht, ten toon stélt, zoals Va. luas en zijn vrouw.., nu, dan geniet U driedubbel van Uw vacantie. Aangiften van 6 tot 12 juli 1961 Geboren: Abraham, zv W, Blokland en M. van Middelkoop, Pr. Beatrixl. 23; Alida Johanna, dv L. Verkade en A. F Geers, leplaan 63; Gijsbertus, zv M. G. 'Kraan en W. Flier, Noordkade 211; Jan, zv T. Visser en M. Kraan, Wil- helminakade 80a Ondertrouwd: H Lammers en A. G. Posthumus; A. C. H. M de Mol en G. J. F. van Stijn, L. van Daalen en N. IJska; H. Véldwiesch en J. Plomp. Gehuwd: C H. Valster en C. van Wijk; A. J. A. Schaap en M. C. van Kempen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: beige regenjas, zwarte handschoenen, zwarte regenjas, don kerblauwe herenregenjas. Verloren. zeis, zilveren armband, ro de zwembroek en badhanddoek, abon nement zwembad, zwarte herenschoen abonnement zwembad, bruine heren- portemonnaie met inh., handtas met inh., sleutels, sleutelbos, EHBO-diplo. ma, hondje, regenbroék, uniform gezinsverzorgster, bril, jas, blauw meisjesjasje. De bakkers: Vacanties naderen, ook de bakkers maken daarvoor voorbereidingen Evenals vorige jaren zal in «te brood- bezorging z.g.n. „Sanering” worden toegepast, waarbij elke bakker, in ver houding tot zijn omzet een gedeelte van ong dorp krijgt toegewezen. Het is zo geregeld, dat in iedere straat een broodbezorger zal komen, die zijn aanwezigheid zal aankondi gen door b.v. luid te bellen, dit bel len houdt een verzoek in aan «ie straatbewoners, om het benodigde brood, even aan de kar - auto of car rier af te halen, en wat zeer beslist nodig is, dit brood contant te beta len. Aan het eind van de vergadering stelde de voorzitter nogmaals de aan leg van een trottoir langs de Kanaal dijk tot aan de Burg. Trooststraat aan de orde, waartoe de raad ook al eerder besloot. Hij wilde echter gaarne het oordeel van de raad ver nemen met betrekking tot een aan tal voorwaarden, die het polderbe stuur stelt. In dit verband kwamen oök de verdere plannen voor de Ka naaldijk (toekomstige uitvalsweg richting Rotterdam) ter sprake, waar bij de heer Slob de aanbeveling deed te trachten de gehele Kanaaldijk van de polder over te nemen. Wat uitvoeriger werd van g< ten gewisseld over de voorstelli trekking hebbend op de verkeers- voorzieningen aan de Kerkwg, waar voor elders in deze courant meer. Burgemeester C. A. van der Hooft lichtte de voorstellen toe aan de hand van een kaart, waarop de po litie de ongevallen had aangegeven. De me'ste ougevalbn concentre zen rich rond de Hefbrug, vooral aan de zijde van de Kerkweg. In dit verband noemde de heer Van der Hooft ook nog enkele eerste resulta ten van de verkeerstelling van vorige week, waarbij bleek dat bv. tussen vijf en zes uur ’s middags 254 au to’s en 741 rijwielen de hefbrug pas seerden. Tijdens de spitsuren is de brug vij fmaal per uur gesloten met een gemiddelde sluitingsduur van 2V2 minuut. Voor de bouw van de Ned. Herv. Kleuterschool, waartoe al eerder werd besloteni, stelde de raad nu een krediet beschikbaar. Een voorstel van B. en W. voor vernieuwing van het houten brugdek over de Ring vaart werd door het college voor na dere bespreking teruggenomen. van de oprit de brug vanaf de Zuidkade te laten vervallen om een weg te krijgen zou door de Provinciale water staat worden overgebracht. klaren. De heer Kooijman wees op nadelige gevolgen, vooral voor het kleine verkeer en voor het verkeer dat goederen aan- en afvoert voor de winkeliers, van de afsluiting van de Zuidkade-Kerkweg onderlangs de opritten van de brug, voor het ver keer komende uit de richting Zuid kade. Hij vreesde, dat dit nadelige invloed zou kunnen uitoefenen op ’t kruispunt boven aan de oprit van de brug. De burgemeester adviseerde niet over te gaan tot een voorrangs weg, vooral om het grote aantal borden wat dan overal zou moeten worden geplaatst. De nadelen voor het kleine en toeleveringsverkeer, dat door de eenrichtingsregeling zou worden getroffen achtte hij toch niet zo groot omdat omleiding via Jan Jan Dorrekenskade en Jiuianastraat e oneenvoudige oplossing is. De bur gemeester was het er mee eens, dat pas een werkelijk goede oplossing kan worden verkregen, indien het verlengde van de Stationsstraat tot aan de Zuidkade gereed is. Een sug gestie van de heer Slob (CH) om het oostelijk trottoir naar de brug Johannes de Doper te melken. Véél ■meer is St. Jan een overblijfsel van het oeroude zonnewendefeesit ter ere van de god Balder. Met de 'komst van het christendom heeft St Jan Balder verdreven. Daarom heten de vuren, die op 24 juni in Noord-Holland bran den, St. Janevuren. Trouwens ook in Zeelland brandt het vuur Vogelschie ten kan men in de buurt van Zutphen meemaken, terwijl men in Noord- Brabant zg. St. Janstrossen ophangt boven de deur. In tegenwoordigheid van het bijna voltallig bestuur werden in de aula van de Goudse Huishoudschool de <ii- ploma’s uitgereikt aan 112 leerlingen van de Primaire opleiding (afgewezen 8 leerlingen) van de opleiding Assi stente in de Huishouding 31 'leerlin gen (afgewezen 2 teerlingen), 13 leer lingen Leerling Verkoopsters oplei ding (afgewezen 2 leerlingen) en 6 teerlingen van de opleiding tot Kin- derverzorgster (afgewezen geen). De volgende leerlingen uit onze ge meente ontvingen het diploma: Primaire opleiding: I. Both, E. Ce derhout, C. Markus, C. SlOoten, van der Spek en J. Tol. Assistente in de huishouding: M. Wit Kinder verzorgster: R. Sanders. Aan de Landbouwhuishoudschool „Koningin Juliana” te Alphen a. d. Rijn ontvingen Tonny 'Los en Nelly Noordam het diploma van de „Vor- mingsklas” en ontvingen Corrie van der Eijk en Jannie Roos het diploma Huishoud-assistente.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 3