Door het hind ll Kinderpostzegels Sint Nicolaas komt zaterdag in Waddinxveen Sloten werden niet op ti j<l greb Har Sanders tekende in Waddinxveen gerd nieuwsblad Onafhankelijk Pepernoten -^3 fc 1 Verschijnt elke donder da en Waddinxveners tot lichte boetes bij t KUNSTCENTRUM Expositie in Kunstcentrum in de Raadszaal Goudse kantonrechter veroordeelde V erkoopmiddag bejaarden Na aankomst per boot rondrit door groot gedeelte van de gemeente DONDERDAG 16 NOVEMBER 1961 f Ballonwedstrijd Route van de stoet Modeshow Arn. Moons in Reeuwijk Zendingsovond rr Geen vliegtuig Op zoek naar atelier Start winkelactie Voorlopig een zebra oversteekplaats Voorlopig aan de studie Oplossingen Twee vrijspraken Landelijk probleem Weekblad voor W; Sdinxveen straffen zouden St. Nicolaasgeschenken hout, keramiek, zilver o' Kwaliteit Uniek Nuttig Stijlvol Treffend kerkweg 215 telefoon 2960 17 e JAARGANG Nr. 855. Hedenavond spreekt in het Gerefor meerd verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat, ds. R. Bakker, over zijn reis naar Israël, verlicht met dia’s. De toegang is vrij. B. VAN GENT, Brugweg 113 Aanvankelijk lag het in de bedoeling van Sint Nicolaas om evenals vorig jaar per vliegtuig naar Waddinxveen te komen, teneinde tijd te sparen op zijn toch al overladen programma. Als gevolg van de vele regenval was de Rijksluchtvaartdienst, die dezer dagen het voor de landing uitgezóchte ter rein achter de rioolwaterzuivering kwam inspecteren, gedwongen een ver gunning te weigeren. Het niet goed onderhouden van langs hun woningen lopende sloten bracht vorige weck vfjf Waddinxveners voor het hekje van het kantongerecht te Gouda. In totaal waren er twaalf inwoners van deze gemeente verbaliseerd, omdat zij bij de schouw op 5 juni van dit jaar niet hadden voldaan aan de eisen, waarbij vooral de juiste diepte van de sloten was vergeten. Op het ogenblik heeft Har Sanders in Waddinxveen de beschikking over een „atelier”. Dank zij de heer Verhoef! kan hij gebruik maken van een leeg staand huisje aan de Wilhelminakade. Helaas is dit alles echter nog maar van korte duur, want de slopersha mers bedreigt dit atelier in de nabije toekomst. Dus kijkt Har Sanders al weer uit naar een nieuwe ruimte, bij voorkeur droog en met goed daglicht. voor de uitbeelding een die drastische veranderingen zullen onder gaan. De Noordkade, de Puttepolder, de Zuidkade en de Winterdijk inspi reerden hem straat- en landschapge- ziehten vast te leggen. Ook bouwpro jecten hadden zijn aandacht. In de Raadszaal exposeert hij een keu ze uit wat meer algemene tekeningen, hoewel daarbij ook nog enkele beken ede plekjes uit deze gemeente zijn te vinden. Werken van Sanders, die tijdens deze expositie worden verkocht, vallen on der de Rijkssubsidieregeling, waarvoor de Kunststichting jaarlijks een bijdra ge ontvangt. Voor de kopers betekent deze rege ling een korting van ongeveer dertig procent. Har Sanders zelf heeft goede verwach tingen van zijn expositie. Zijn eerste Wad jinx veense 'tentoonstelling vorig jaar had de verkoop van een aantal werken tot gevolg. Zeer recent heeft hij drie van.zijn tekeningen aan het Rijk verkocht, die deze zal bestemmen voor de decoratie in enkele postkan toren ergens in Nederland. Hierbij is een Waddinxveens dorpsgezicht. Reductie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen De intocht van Sint Nicolaas betekent voor de ongeveer 125 Waddinxveense winkeliers tevens de start van de jaar lijkse winkelactie, die tot en met vijf december duurt. Ook nu weer kunnen de inwoners van Waddinxveen een re bus oplossen, die kans geeft op een hoofdprijs van driehonderd gulden, als mede een groot aantal andere aantrek kelijke prijzen. In totaal zullen er op zes achtereenvolgende avonden prijzen worden toegewezen, met iedere avond ook een hoofdprijs, die persoonlijk door Sint Nicolaas met een der muziek korpsen als gevolg bij de gelukkige thuis zal worden bezorgd. Maandag werden op het postkantoor de eerste kinderpostzegels 1961 in Waddinxveen door postdirecteur H. H. A. Bouwens verkocht aan burgemees ter C. A. van der Hooft en diens echt genote. De koop werd gesloten in aan wezigheid van de heer B. van Gent (op de foto achter de heer Bouwens), die al vele jaren de belangen van de kinderpostzegelactie in Waddinxveen behartigt. Met een fraai gedicht, voorgedragen door de 14-jarige Rina Oskamp en het zingen van een eigen schoollied namen de leerlingen van de Christelijke Landbouwhuishoudschool aan de leplaan vorige week hun nieuwe schoolgebouw officiéél in gebruik. De foto geeft het moment weer, waarop de inspectrice van het nijverheidsonderwijs, mej. M. W. Schijt, zelfgemaakte geschenken in de hal van het schoolgebouw uit de handen van enkele leerlingen in ontvangst neemt, terwijl Rina Oskamp in haar gedicht iets over deze ge>- schenken vertelt. foto Sjaak Noteboom De Waddinxveense jeugd wordt even min vergeten. Voor hen staat er op za terdag 25 november een grote balon- nenwedstrijd op het programma, waar voor de gratis deelnemerskaarten op de scholen worden uitgereikt. Op die zaterdagmiddag zullen de jeug dige inwoners zich .op vijf plaatsen in de gemeente met hun ballon opstel len, in afwachting van een muziekver eniging, die de jongens en meisjes naar een centraal punt gaat brengen, waar de meer dan drieduizend ballon nen zullen worden opgelaten. Aan alle ballonnen hangen kaarten en de plaats, waar de ballon tenslotte neerkomt zal bepalend zijn voor de prijs, die met deze attractieve wed strijd kan worden gewonnen. Uit de opbrengst van de gehele winkel actie zullen de deelnemende win keliers ook nu weer het jaarlijkse uit stapje van de Waddinxveense bejaar den bekostigen. De textiel- en woninginrchting A. Moons van de Zuidkade hield vorige week te Reeuwijk een modeshow, die geslaagd mag worden genoemd. Er werd voornamelijk wollen kleding ge bracht. De mannequins Hanneke, Lida en Elly brachten op charmante wijze een keur van modellen jumpers, ves ten en truien. Ook de tieners werden niet vergeten. Voor hen was er een aparte collectie, geheel aangepast aan de eisen van de hedendaagse jeugd. Verder werden er veel deux-pieces o.a. van tinneroy, geshowd. Mevrouw Ser- dijn uit Leiden trad deze avond op als lady-speaker. Zoals men weet wordt er eenmaal per veertien dagen bejaardensociete’*' ge houden teneinde de ouden van dagen de gelegenheid te geven contacten te leggen en te onderhouden met leeftijd genoten om hen op deze wijze uit de eenzaamheid te halen, wat hen vaak als een afschuwelijk monster bedreigt. Deze bejaardenmiddagen worden druk bezocht en geen van de leden zou dit meer willen missen. Hiervoor is ech ter geld nodig en daar zij dat alles niet zelf kunnen bekostigen, wordt er jaarlijks een verkoopmiddag georgani seerd om zo geld in het laadje te krij gen teneinde dit werk voortgang te doen vinden. Dit jaar zal de verkoopmiddag worden gehouden op dinsdag 21 november a.s. in het Gereformeerd verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Deze zal worden geopend door mevrouw J. van der Hooft-Lourens. De bejaardenclub zal het zeer op prijs stellen indien vele belangstellenden bij de opening aanwezig zullen zijn. In aansluiting daarop zouden wij wil len zeggen: Steunt door uw gaven dit mooie werk! Versterk hun kas, zodat de middagen kunnen worden voortge zet. U kunt hen geen groter genoegen doen! Mogen zij daarom op aller me dewerking rekenen? Wij hopen dan ook tot ziens op dinsdag 21 november a.s. om 2 uur n.m. in het Gereformeerd verenigingsgebouw, op hun verkoop middag! straat, Juliana van Stolberglaan, Kon. Wilhelminaplein, Fred. Hendriklaan, Mauritslaan, Charlotte de Bourbon- straat, Nassaulaan, Kon. Wilhelmina- singel en het Kon. Wilhelminaplein. Hier zal de stoet worden ontbonden. De stoet volgt tijdens de rondgang de volgende route: Nesse, Kerkweg, Hene- gouwerweg, Prins Hendrikstraat, Em- raastraat, Kromme Esse, Henegouwer- weg, Kerkweg, Zuidkade (onderlangs), Jan Dorrekenskade, Julianastraat, Kerkweg, Pvttelaan, Vijverlaan, Sniep- weg, Acaciastraat, leplaan, Dorps- Waddinxveen is het belangrijkste onderwerp van de expositie van Har San ders, die maandagavond 20 november door burgemeester C. A. van der Hooft in het Kunstcentrum aan de Kerkweg wordt geopend. Het wordt de tweede tentoonstelling van deze jeugdige Waddinxveense kunstschilder voor de Kunststichting Waddinxveen. Teneinde een collectie van niet minder dan 56 pentekeningen en enkele schilderstukken te kunnen tonen, zal een deel van de werken een plaats vinden in de Raadszaal van het gemeentehuis. De tentoonstelling in het Kunstcentrum draagt een volkomen plaatselijk karak ter. Hef laatste half jaar heeft Har Sanders door het dorp en de polders gedwaald op zoek naar onderwerpen voor zijn tekenstift. „Ik sta er zelf ver baasd van, hoeveel onderwerpen er hier nog zijn te vinden” zegt hij. San ders heeft vooral de nadruk gelegd op plekjes die gaan verdwijnen of die Voorlopig zal Waddinxveen het moe ten doen met één oversteekplaats voor voetgangers, die voldoet aan de wet telijke voorschriften. Aan de gemeen teraad is een voorstel gezonden de oversteekplaats over de Kerkweg ter hoogte van het politiebureau als zo danig aan te wijzen. smeedijzer en De tentoonstelling in het Kunstcen trum die wordt ingeleid door de heer H. J. G. de Jong, betekent voor Har Sanders de vierde expositie, waarop hij alleen is vertegenwoordigd. „Voor lopig zal dit ook mijn laatste zijn” vertelt hij. De komende anderhalf jaar moet er eerst hard worden gewerkt om zich verder te bekwamen en nieuwe ■ervaringen op te doen. Daarbij gaat hij zich speciaal toeleggen op het et sen. Dank zij de medewerking van zijn werkgever, een groot Haags wa renhuis, waarvoor Sanders decors en ander artistiek werk vervaardigt, is het hem mogelijk ten behoeve van zijn verdere studie 3% dag per week be schikbaar te hebben. Deze tijd zal hij mede benutten om elders in het land te gaan werken. De dag na de ope ning van de expositie in het Kunst centrum vertrekt hij met echtgenote en kinderen naar Drente om in de om- Zaterdagmiddag a.s. om half drie zal Sint Nicolaas, vergezeld van vier van zijn zwarte knechten per boot in Waddinxveen aankomen. Een fraai salon- schip komende uit de richting Boskoop, zal afmeren aan de loswal bij de Nesse, waar een comité van ontvangst gereed staat om de Goed Heiligman te verwelkomen. De feestelijke aankomst van de Sint, waarbij Concordia en Voorwaarts hun muzikale medewerking verlenen, wordt gevolgd door een i rondgang door een groot gedeelte van de gemeente. geving van Dwingelo en Diever en kele dagen te kunnen tekenen en schilderen. „Kind en volksfeest” is dit jaar het onderwerp van de wel heel bijzondere postzegels. De ontwerpen zijn deze keer niet getekend of geschilderd, maar mej. Hil Bottema, wetenschappe lijk hoofdassistente van het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem knipte de figuren met de schaar. Daarmede werd van de eeuwenoude volksfeesten al even oude techniek toegepast, vooral in de zeventiende eeuw in Ne derland druk werd beoefend. De afbeeldingen hebben betrekking op - - - het Sinterklaasfeest, Drie Koningen, speciaal fonds in het leven te roepen. Palmpasen, Pinksteren en Sint Maar- In mijn vorig berichtje spoorde ik in hoofdzaak aan tot het ko pen van postzegels ten bate van het misdeelde kind. Toen de voorverkoop achter de rug was, kon geconstateerd worden, dat de netto-opbrengst voorlopig nog iets groter was dan verleden jaar. Intussen zijn de bestelde zegels bijna alle aan de respec tieve adressen bezorgd. Dit be tekent echter niét, dat de winst rekening nu al kan worden op gemaakt. De zegels zijn nog tot 15 januari aanstaande verkrijg baar aan de loketten van het postkantoor en aan mijn adres. Series voor verzamelaars kun nen beter aan het postkantoor worden gekocht. Zij die tot nu toe afzijdig bleven of naar hun gevoelen te weinig bestelden, kunnen hun verzuim dus nog goed maken. Het is nog niet te laat Onlangs werd bij Alphen een proef ge nomen met een speciale machine voor het reinigen van sloten. Deze machine, aangeschaft door de Haagse Henge laarsvereniging, werd ter beschikking gesteld van de boeren, van wie deze hengelaars viswater hebben gepacht. Op het ogenblik zoekt een groepje mensen uit verschillende maatschappe lijke kringen naar een oplossing om landelijk te komen tot een systeem, waardoor sloten en weteringen gere geld behoorlijk kunnen worden gerei nigd. Overwogen wordt hiervoor een (Foto Sjaak Noteboom) ten. Zoals bekend, komt de extra toe slag op deze zegels ten goede aan het kind in de ruimste zin des woords. De extra toeslag op de zegels van 4, (Sinterklaas), 6 (Driekoningen) en 8 (Palmpasen) cent bedraagt vier cent. Op de zegels van 12 en 30 cent (resp. Pinksteren en Sint Maarten) bedraagt de extra toeslag 9 cent. De postzegels zijn verkrijgbaar bij het postkantoor, maar kunnen ook worden besteld bij de heer B. van Gent, Brugweg 113. Sieraden van Aan boord van de boot, die de Sint naar Waddinxveen brengt, bevindt zich ook het muziekkorps Concordia, dat de Sint tegemoet is gereisd en zich onderweg inscheepte. Ongetwijfeld zal Sint Nicolaas enkele woorden spreken tot de grote schare kinderen, die zijn aankomst gadeslaan. Dan beklimt de Sint zijn schimmel om geflankeerd door zijn vier Zwarte Pie ten, de padvinders, de Gouwe Ruiters, leden van de Ponyclub, de beide mu ziekkorpsen, en zijn gevolg bestaande uit de leden van het comité van ont vangst, gezeten in twee rijtuigen, de rondgang door de gemeente te begin nen. Er is reden om aan te nemen, dat de feestelijke stoet door nog en kele reclamewagens zal worden opge luisterd. Met kwistige hand zullen de Zwarte Pieten overal langs de route hun pe pernoten strooien. Niet minder dan tweehonderd kilo van deze lekkernij komt met de boot mee. Het ligt in de bedoeling, dat de Sint bij de verschil lende winkelcentra in de gemeente even zal pauzeren. Abonnement per kwartaal f 1.— bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur slechts vijf van de verdachten hadden de gang naar het Goudse kantonge recht gemaakt. De anderen lieten ver stek gaan. Het was overigens niet voor de eerste maal, dat het uitbag geren van sloten op deze plaats de aandacht vroeg. Het was duidelijk, dat de kantonrechter voorstander was van een onderlinge regelng tussen zij, die „moeten” baggeren en de gemeen te. „Dan kunnen de problemen wor den opgelost” zo zeide hij. De directeur van gemeentewerken, de heer Kraneveld, die het standpunt van de gemeente als getuige-deskundige uiteenzette, meende dat de betrokken zelf maar met eikaar aan tafel moe ten gaan zitten om het baggerprobleem op te lossen. De heer C.S. uit Waddinxveen, een der verdachten beklaagde dat tij dens herstelwerkzaamheden aan de Zuidkade in 1956 een damwand was doorgebroken. Daardoor was een be hoorlijke hoeveelheid slib in de langs zijn woning lopende sloot gekomen. Een verzoek aan de gemeente om pols hoogte te komen nemen werd volgens de heer S. nimmer beantwoord. Bo vendien wist de heer S. aan de hand van foto’s aan te tonen, dat baggeren voor hem vrijwel onmogelijk was. Te gen hem, alsmede tegen de heer C.H. werd ontslag van rechtsvervolging ge elst. Tegen de andere verdachten werden door de officier van justitie mr. W. Ritman geldboetes geeist, die door de kantonrechter mr. H. A. van Bronk- horst werden verlaagd. Een rijksdaal- der of een dag luidde de uitspraak tegen H.B.J., M.v.d. S. en de wed. J. K.-den B. De heer W.B. kreeg een boete van één gulden of één dag hechtenis. D.v.W. en G.V. werden veroordeeld tot J 7,50 of twee dagen. Vijf gulden of een dag was de eis tegen mevr. A.H.B.-S. en de heren C.J.B. en D.H. Twee gulden of een dag luidde het vonis tegen de heer N.H. Een opmerking van een der veroor deelden: „Tot volgend jaar” ontlokte de kantonrechter de bedreiging, dat er dan beslist hogere worden uitgedeeld. Het schoonhouden het op juiste breed te en diepte brengen van sloten vormt de laatste jaren een landelijk pro bleem. In tal van gevallen is het voor de betrokkene in verband met het gebrek aan personeel en de hoge kos ten praktisch ondcenlijk aan de eisen te voldoen. De geringe straffen, waar toe zij, indien het tot een proces ver baal komt, door de kantonrechter wor den veroordeeld, zijn voor de betrok kenen de eenvoudigste en goedkoop ste oplossing. Hoewel een aantal Sloten in het pol derland een minder belangrijke rol speelt dan vroeger en het volkomen dichtgroeien hiervan weinig nadelige invloed zal hebben, is het schoonhou den en op de juiste breedte en diep te brengen van de overige sloten dringend gewenst. Het is een bekend feit, dat de veront reiniging van het polderwater door al lerlei invloeden van buiten, op een vrij behoorlijke wijze kan worden be streden, alleen al door het feit, dat sloten voldoende breed en diep zijn. In dat geval kan de biologische reini ging van het water in ruime mate plaats vinden. Zowel uit het oogpunt der recreatie (sportvisserij, enz) als mede voor de toenemende tuinbouw in deze omgeving, is zo zuiver mogelijk water in de sloten van uitermate groot belang. I straat, tot aan Van Tol, dan terug naar de Kerkweg, Beatrixlaan, Prins Bernhardlaan, Irenestraat, via het plein naar de Margrietstraat, Marijke-

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1