Urgentieprogram geeft overzicht r Dam®8-"”®" Raad vanavond maar voor Middenstand is beducht groot-winkelbedrijf korte tijd bijeen? Voor eind 1963 moet er nog veel gebeuren aan opbouw Waddinxveen Gezond dorp 1 nieuwsblad Onafhankelijk Nederlands Kamerkoor komt naar Waddinxveen Pas als aan de minimale eisen is voldaan komen projecten aan de beurt die het leven in ons dorp zullen veraangenamen I VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG DINSDAG 12 FEBRUARI 1963 het INZAMELING „CONCORDIA” k KX HAMEA-GELEIITube^s cj Schoolartsendienst Ziekenvervoer Achterstand inhalen Brandweer BB. y h van het Nederlands Kamerkoor o.i.v. Felix de Nobel. Rattenbestrijding in het Geref. Verenigingsgebouw Stationsstr. 16, aanvang 8 uur. Krotopruiming Lokaal vervoer Kanaaldijk Dorpshuis Riolering Begraafplaats Sociale zorg Straataanleg Onderwijs en sport Weekblad voor Waddinxveen I en DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 18e JAARGANG - Nr.918 eind van 1964 gerealiseerd moeten vordert nog een 'I Kaarten a f 2,verkrijgbaar bij: Drogisterij A. van der Heiden, Zuidkade 1; Foto Sjaak Noteboom, Kerkweg 141; Boekhandel Veld wijk, Oranjelaan 9; Boekhandel T. Burger, Dorpsstraat 80; ’t Rook centrum D. Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 5; het Gemeentehuis, telefoon 2341. Wellicht zullen het gebruik van andere bestrijdingsmiddelen tegen ratten worden overwogen in 1963. Door de groei van de gemeente begint eigen ziekenvervoer urgent te worden. CONCERT I w.o. zal spoedig de aanschaf ladderwagen nodig zijn. De krotopruiming krijgt hoe Lan ger hoe meer aandacht. Tot op heden bleek lokaal ver voer tot de onmogelijkheden te be horen. Er is nog gepoogd om de school kinderen met een autobus je te ver voeren. Alhoewel de medewerking van de N.V. Citosa zeer groot was kon geen sluitende begroting wor den verkregen. de aldus de burge- De besprekingen over de instel ling van de schooltandverzorging zijn vastgelopen door een verschil in standpunt tussen de inspecteur volksgezondheid en het sociale tandheelkundig instituut enerzijds en de tandartsen anderzijds. De gemeentebesturen pogen een compromis te bereiken. Onder een minimale voor ziening verstaan wij in de voldoende Hierboven de Prinses Beatrix kleuter- Tot de reconstructie en verbre ding van de Kanaaldijk ten noor den van de Sniepweg werd beslo ten in de raadsvergadering van 28 juni 1960. Gedeputeerde Staten onthielden echter hun goedkeuring. Speciaal de behoefte aan parkeer ruimte bij het zwembad doet zich dringend gevoelen. De verbreding van het laatste deel der Wilhelminakade kan ter hand genomen worden als de pro vincie gereed is met de werken voor de nieuwe Gouwe-oever. Dit werk vangt waarschijnlijk eind ’63 aan. De centrale alarm-installatie voor de brandweer moet wachten op ’t gereed komen van de brandweer- garage. Een ladderwagen werd door de Rijksinspectie voor het Brand weer wezen nog niet nódig geacht. Door de bouw van de vele flats al één van vier verdiepingen, van een Zeer spoedig zullen de eerste stappen worden ondernomen om gelden bijeen te brengen voor de bouw van het dorpshuis. Het instituut Stad en Landschap Zuid-Holland heeft het plan voor het Weegje nog in bewerking. De raad besloot reeds tot aan koop van 42 ha grond in dit plan. Thans moet nog 18 ha grond en water worden aangekocht. Met deze plannen is reeds een aanvang gemaakt in de Stations straat en de Jan Dorrekenskade. In het aanvullende jarenplan zullen de verdere plannen worden ontvouwd. dat het vooral de levensmiddelen branche in ons dorp is, die de komst van een groot-winkelbedrijf met enige beduchtheid tegemoet ziet. Ook de handelaars in electro- technische artikelen zien donkere wolken opdoemen. Er is druk overleg gaande, welk standpunt men tegenover het ge meentebestuur zal motten Inne men, wanneer het er van gaat ko men, dat bouwgrond aan een der gelijk concern zou worden aange boden. De plannen voor de aanleg van een begraafplaats in Putte Noord zijn nagenoeg gereed. De bouw van het nieuwe raad huis is nog bij architectenbureau Stuurman in bewerking. De eerste telefooncel is reeds geplaatst. Door gebrek aan PTT materialen heeft het lang geduurd voor deze telefooncel in gebruik kon worden genomen. Naar behoefte zullen thans meer cellen worden geplaatst. Alles wordt gedaan om de ge meentelijke beplantingen van plant soenen zo zorgvuldig mogelijk te onderhouden en uit te breiden. De huisnummer-aanduiding in 4 straten wordt in het voorjaar 1963 ter hand genomen; dan zullen alle woningen van de voorgeschreven nummering zijn voorzien. Over een goede plattegrond en oriënteringsborden in Waddinxveen is wel veel gesproken, maar er is tot op heden nog geen goed plan uitgewerkt. In Putte Noord moet post worden ingericht. Het mate rieel voor deze post is reeds voor handen. In totaal kwamen in de jaren 1961 en 1962 40 bejaardenwoningen gereed. Met de instelling van de Cultu rele Raad is gewacht totdat de uit breiding van de gemeente meer vorm had gekregen zodat uit een bredere kring leden kunnen wor den aangetrokken. Door onderzoek en advertenties zijn verschillende gelegenheden van pension opgespoord. Er blijft echter nog steeds een gebrek aan nensions. De B.B.-organisatie beschikt nu over twee kleine brandweereenhe- den (baby-spuitjes) die bestemd zijn voor de twee algemene hulp- verleningsploegen. In blok Zuid zou nog een derde baby-spuit wen selijk zijn. In verband met een eventuele opheffing van de brandweereen- heid Wilhelminakade ,moet hier over nog een beslissing worden ge nomen. In 1965 zal in Putte Noord nog een vierde babyspuit moeten worden opgesteld. Het garagecomplex annex werk plaats voor de bouw waarvan tot op heden van gedeputeerde staten nog geen toestemming werd ont vangen, kan hopelijk nog dit jaar worden uitgevoerd. Naar wij vernemen, heerst er in Waddinxveense middenstands kringen momenteel nogal onrust over de opmerking van de bur gemeester in zijn nieuwjaarsrede i.v.m. het „groot-winkelbedrijf’. Burgemeester Van der Hooft zei in deze nieuwjaarsrede letterlijk: „Onze bewoners kunnen te kust en te keur kopen in eigen gemeen te en behoeven beslist niet naar - zoals de volksmond zegt - ,,de gro- Het woning-onderzoek gestaag. Het ontwerp-saneringsplan be bouwde kom is gereed. De sanering van de Nesse kan binnenkort aanvangen. Abonnement per kwartaal f 1.- bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur zelf de accomodatie bouwen. Door gebrek aan andere goede voetbalvelden kon tot op heden nog geen begin worden gemaakt met de verbetering van de twee voetbalvelden aan de Kanaaldijk, die thans in gebruik zijn bij Be Fair, Verheul en W.S.E. De plannen voor het nieuwe zwembad zijn in bewerking en zullen in het voorjaar aan de ge meenteraad worden voorgelegd. Eind 1959 besloot het gemeentebestuur van Waddinxveen tot het op stellen van een urgentieprogramma, een vijf-jarenplan. In deze periode zouden een groot aantal wensen verwezenlijkt moeten worden. In de navolgende jaren verschenen regelmatig rapporten, waarin de stand van zaken van het urgentie-programma op een bepaald tijdstip uit de doeken werd gedaan. Ook nu is weer zo’n rapport verschenen, dat de stand van zaken schetst nadat er aan de uitvoering van het plan drie jaren is gewerkt. Er zijn dus nog twee jaar, waarin het plan zou moeten worden verwezenlijkt. Uit het rapport lichten wij hieronder de belangrijkste projecten, die in ons dorp voor het zijn. Het ziet er naar uit, dat de raadsvergadering, die vanavond in het gemeentehuis wordt gehouden, niet veel tijd in beslag zal nemen. Veel belangstelling verwachten wij op de publieke tribune voor de beide eer ste punten, die op de agenda staan, n.l. de herstemming van de raad over het beroepschrift van de heer A. Brouwer tegen het besluit van B. en W. om hem de vergunning voor de verbouwing van zijn pakhuis aan de Nesse te weigeren; en de herstemming over het verzoek om sub sidie van het Humanistisch Thuisfront. Verder bestaat de agenda uit een aantal voorstellen, die waarschijnlijk snel onder de hamer zullen doorgaan. Wij noemen Voorstel tot vaststelling van een winkelsluitingsverordening; Voorstel tot het verlenen van voorschotten bijzondere scholen en andere scholen; Voorstel tot vaststelling van het wekelijkse aantal lesuren vakonder wijs aan de openbare scholen; Voorstel tot wijziging van de schoolgrens voor de openbare lagere scholen; Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van een houten schoolgebouw; In verband met het komende 60- jarig jubileum van het Waddinxveens Fanfarekorps „Concordia” heeft het dames-comité, gevormd door echtge noten van leden van deze muziek vereniging, zich in de afgelopen we ken beijverd een geldsbedrag bijeen te brengen met de bedoeling dit aan de jubilerende vereniging aan te bieden. De activiteit van dit damescomité heeft mooie resultaten opgeleverd. Een bedrag van niet minder dan f 1313,— wisten de dames in te zamelen. Geen wonder, dat het damescomité de Waddinxveense bevolking zeer dankbaar is voor dit bewijs van waardering. Het Egt in de bedoehng, dat de burgemeester dit bedrag bij de viering van het jubileum van „Concordia” in maart a.s. namens de burgerij zal overhandigen. Inmiddels is goedkeuring ver leend voor het dempen en rioleren van de zgn. flessenhals in de Noordkade. De provinciale waterstaat voert voor rekening van de gemeente het werk „verbreding van de Noord kade in het zgn. Lege Eind” uit; de gehele Noordkade vanaf de Oranjelaan tot Boskoop zal dan verbreed zijn. Men hoopt in het voorjaar 1964 gereed te zijn met deze werken die, het moet gezegd, veel technische moeilijkheden opleverden. In april-mei van dit jaar zal met de demping van de sloot langs de Kerkweg worden begonnen. te stad.” „Ik geloof echter, dat reeds nu de tijd aangebroken is, om niet zelf als Waddinxveners alle winkels te bezetten, maar ook het groot-win kelbedrijf de kans te bieden, zich in Waddinxveen te vestigen. „Dit zou, naar mijn oordeel, het houden van de koopkracht in ei gen gemeente, nóg meer in hand werken,” meester. Wij vernamen uit een goede bron Van stratenplan VII moet nog één straat gereed komen. Deze komt klaar gelijktijdig moet de door het Bouwfonds gebouwde flats die tegen het einde van dit jaar worden opgeleverd. Stratenplan VIII en XI zijn eveneens uitge voerd. Daarnaast is reeds een aanvang gemaakt met de uitvoering van de straataanleg in Putte Noord. De reconstructie van de Sniep weg komt in juni 1963 gereed. De doortrekking van de Stations straat komt voor het einde van dit jaar tot stand. De gedempte Noord kade zal in 1963 worden bestraat tot de fabriek van van der Loo. De demping van de Kerkweg- vaart zal dit jaar beginnen. Het stratenplan voor het bun- galow-park is in voorbereiding. Zo mogelijk zal in 1963 met dit werk worden aangevangen. Ook het stratenplan Zuid is in voorberei ding. De onderhandelingen met be trekking tot de Tweede Bloksweg (aanwijzing als tertiaire weg) heb ben nog niet het gewenste resul taat opgeleverd. Er zijn dus nogal wat grote en kleine problemen, die in de ko mende twee jaar om een oplossing vragen. Wij twijfelen er niet aan, of het gemeentebestuur zal alles doen, om die wensen ook inder daad binnen die tijdslimiet te ver wezenlijken. En dat zal hard nodig zijn, want tegen die tijd zal ons dorp waarschijnlijk reeds zo ver zijn uitgegroeid, dat er een nieuw vijf-jarenplan zal moeten worden opgesteld, dat nog aanzienlijk in grijpender is dan het plan waaraan nu zo naarstig wordt gewerkt. Men kriigt soms de indruk, dat Wad dinxveen nu nog werkt aan een achterstand die moet worden inge haald. Pas daarna kunnen grootse plannen worden aangepakt, die het leven in Waddinxveen zullen ver aangenamen. gevaar, dat eventuele 'looistoffen kunnen op- voor kinderen. Kinderen gebruiken de straat en de stoep immers heel anders dan volwassenen. Het kind speelt erop, Egt erop te krijten, pakt alles op wat maar even de aandacht trekt en legt al heel makkekjk de boterham of appel even op het stoeprandje. Veel mensen trekken naar het platteland om de vaak on frisse en ongezonde omgeving van de stad te ontvluchten. Wij hebben veel vertrouwen in de deskundigheid van de plantsoe nendienst, die de vloeistoffen voor deze machine zal bepalen en wij hopen, dat Waddinxveen ook in dit opzicht een gezond plattelandsdorp mag bhjven. -- Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Dinsdag 12 februari a.s. zal in het Gereformeerd Verenigingsgebouw een concert worden gegeven door het Nederlands Kamerkoor o.i.v. Felix de Nobel. Hoewel wij mogen veronderstellen, dat dit koor voor de meeste muziek liefhebbers een goede bekende is lijkt hef ons nuttig onze lezers nog het een en ander over dit koor te vertellen. Het Nederlands Kamerkoor is een klein, uitgelezen ensemble, bestaande rut 18 beroepszangeressen en zangers. Het werd in 1937 opgericht en staat sindsdien onder leiding van Felix de Nobel. Aanvankehjk trad het slechts voor de radio op. Later verscheen het met groot succes in binnen- en buiten landse concertzalen. In de loop der jaren heeft het zich voomamehjk toegelegd op de beoefe ning van de a-capefla zang, een tak van kunst, die specifiek Nederlands is en hier te lande in de 15e en 16e eeuw tot ongeëvenaarde bloei geko men is. Het doel van „Het Neder lands Kamerkoor” is deze vocale kunst thans wéér te laten bloeien. Dat deze doelsteUing vruchtbaar is, moge bEjken uit het feit, dat verschei dene hedendaagse componisten geïn spireerd werden tot het schrijven van a-capella-werken. Het uitgebreide repertoire bevat echter ook werken met orkest- en piano-begeleiding, alsmede volkslie deren in verschillende talen, bewerkt door Felix de Nobel, waaronder prachtige negro-spirituals. Desgevraagd vernamen wij nog, dat er reeds een behoorEjke belang stelling voor het concert bestaat. Wel werd het betreurd, dat op een aantal door de burgemeester verzonden cir culaires, waarin de aandacht op dit concert werd gevestigd, nog geen re actie werd ontvangen. Deze circulaire werd hoofdzakehjk verzonden aan een vaste kern van concert-bezoekers en aan de nieuwe inwoners. Het concert is uiteraard voor een ieder toegankelijk. Voor de verkoop adressen verwijzen wij naar de elders in dit blad opgenomen advertentie. Het ligt in de bedoeling bij één der scholen in Putte Noord en in Groenswaard een gymnastieklo kaal te bouwen. De raad besloot op 2 november 1962 een derde openbare lagere school te bouwen. Deze school zal worden gebouwd in Putte Noord. De sportvelden aan de Oranje- wijk zijn in het voorjaar 1964 be speelbaar. De voetbalclubs zullen Toen de raad zijn fiat gaf aan de aankoop van een sproei- machine voor de onkruidbestrij- ding Eet de heer Noordam een ernstige waarschuwing horen tegen de giftige vloeistoffen!, die vaak in dergehjke appara ten gebruikt worden. De burgemeester had laten uitkomen dat de machine voor- namehjk zal worden gebruikt om op de straten en stoepen het onkruid te verdelgen en de heer Noordam wees op de schade, die deze giften kunnen toebrengen aan de planten- en dierenwereld. Wij menen ons bij deze waarschuwing te moeten aan sluiten en bovendien te wijzen op het giftige vl leveren Voorstel tot verstrekking van een uitkering ineens winter 1962-1963 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel: B. en W. stellen voor, die leden van het gemeentepersoneel die in de afgelo pen koude periode, buiten hebben gewerkt, een extra uitkering van 35 ineens te verstrekken. N,aar raming is hiermee, inclusief loonbelas ting en premies, een bedrag van 2519 gemoeid. eerste plaats schoolgebouwen. school. (Foto Sjaak Noteboom)

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1