Dreunende klap op Noordkade n Jarige koningin Lijst 2 PARTIJ VAN DE ARBEID Feestprogramma ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op dindag 30 april 1963 Raad vanavond bijeen ri Wankelend nieuwsblad Onafhankelijk Oud bedrijf OranjeverenigingWaddinxveen’’ TV. ABONNEE VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Een belangrijke voetbalwedstrijd (zie pagina 2) Knapte af Stoomketel Verlaten V er keersonge val Door vrije zaterdag geen persoonlijke \ongelukken door wankelende schoorsteen a M aastreechter Staar concerteert in Boskoop Nu televisie voor iedereen als 1 r. I .■f .m 's Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 25 APRIL 1963 18e JAARGANG - Nr. 929 Tel. 3003 Passage 133 «K» Het bestuur. 6 Dinsdag a.s. hoopt Koningin Juliana 54 jaar te worden. Deze nog 9 0 Met een dreunende klap, die tot in Boskoop was te horen, sloeg de schoorsteen, nog vi*ij onverwacht, omver. Het gevaarte brak enkele meters boven de grond af, en wierp De schoorsteen, die op de nomi natie stond om gerepareerd te wor den, was onderdeel van het ketel- 0 Schoorsteen van Bremmer viel om, maar schade aan machines valt erg mee - Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen De omwonenden zagen het in storten van de schoorsteen al enkele dagen aankomen. Een timmerman 'had vrijdag al opgemeten, dat de hoge schoorsteen ongeveer tachtig centimeter uit het lood stond. Zater dagochtend leek het wel, alsof de schoorsteen nog verder was wegge zakt. Men mat toen een afwijking van ongeveer één meter. De schoorsteen was dus in één nacht twintig centi meter gezakt. Algemeen was men van mening, dat de schoorsteen die zaterdag wel zou vallen. Dat gebeurde in de loop van de ochtend. Gelukkig was deze dag de fabriek geheel verlaten - het perso neel geniet ook hier een vrije zater dag - en de paar mensen, die toch nog wat klusjes te doen hadden, waren gewaarschuwd, dat er gevaar voor instorting bestond. Tot en met vrijdagavond was er echter normaal in de fabriek doorgewerkt. Vanavond komt de Raad van Waddinxveen weer in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Een naam voor de openbare ULO-school. Benoeming van een onderwijzeres aan de Theo Thijssenschool. Verhoging van de riolerings-rechten. Gemeentelijke garanties op hypotheken voor een aantal woningen van het Bouwfonds. De verkoop van grond. Omlegging van leidingen in de Prunusstraat. Herziening van de zwembad-tarieven. Voorzieningen aan de algemene begraafplaats. huis, waarin stoom werd gemaakt voor het buigen van hout. Juist de ketel werd door het ge weld van de omlaagstortende schoor steen getroffen. De houtbewerkings- machines bleven nagenoeg in tact. De dus nogal meevallende schade wordt niet door de verzekering ge dekt. dag zal voor het gehele Nederlandse volk een dag van vreugde zijn. Want de verjaardag van onze vorstin is voor het geheie land een belangrijke dag, een dag waarop weer eens heel duide lijk tot uiting komt welk een hechte band er bestaat tussen het huis van Oranje en het Nederlandse volk. Een band van eerbied, waardering en liefde, zoals die maar zelden te vinden is in de wereld. Wat dat betreft nemen ons land en zijn vorstenhuis een vrij unieke plaats in, een plaats waar veel buitenlanders ons om benijden. Wij hopen, dat deze prachtige band tussen ons vorstenhuis en ons land en in het bijzonder tussen onze vorstin en haar volk, nog zeer lang mag worden bestendigd en wij wensen hare maje steit op deze dag nog vele jaren in gezondheid, geluk en voor spoed toe temidden van haar gezin en haar volk. Deze foto’s brengen de ravage in beeld, die de neerstortende schoorsteen in en bij de hout- warenfabriek van Bremmer aan de Noordkade veroor zaakte. Onze fotograaf klom over muren en daken om deze foto’s te kunnen maken. Het Algemeen Mannenkoor „Die Gouwe Sanghers” te Boskoop orga niseert voor de zesde maal een zang- en muziekconcours, op 26 en 29 juni a.s. Het openingsconcert zal ditmaal worden verzorgd door de „Maastreechter Staar”, op zaterdag avond 22 juni in Florida. Het con cours staat deze keer op wel bijzon der hoog peil, want het zijn de beste koren (mannen-, dames- en ge mengde koren) die naar Boskoop komen om eikaars krachten te me ten. Op het kruispunt van de Esdoorn- laan en de leplaan is maandag j.l. een aanrijding gebeurd tussen twee auto’s. De heer N.V. uit Moordrecht bereed de Esdoomlaan en gaf geen voorrang aan mej. W. van T., die met haar auto de leplaan bereed. Er volgde een botsing, waarbij beide wagens tamelijk zwaar beschadigd werden. Persoonlijk letsel liepen beide automobilisten niet op. Bewoners van de Noordkade en ver in de omtrek hoorden zaterdag ochtend de klap van him leven. Toen de zwarte stofwolken, die op grote afstand zichtbaar waren, optrokken, bleek de zes en twintig meter hoge schoorsteen van de N.V. Houtwarenfabriek v/h D. Bremmer Jzn, dwars over de fabriek gevallen te zijn. De ravage was verschrikkelijk. Een deel van de schoorsteen sloeg dwars door een dak en een zolderverdieping heen. Toch viel de schade de heer Bremmer achteraf nog mee, want het grootste deel der machines bleef gespaard. zich schuin over de grootste hal van de fabriek. De steenmassa sloeg door het dak en de zolderverdieping. De top van de schoorsteen sloeg door het pan nendak van een iets verder gelegen deel der fabriek. Van boven af gezien lijkt het, alsof een reus met zijn wandelstok enkele gebouwen met één slag in puin heeft geslagen. Toen de stofwolken een beetje waren opgetrokken, arriveerden er een aantal leden der Waddinxveen- se vrijwillige brandweer, die ver derop aan het oefenen waren. In overleg met de rijkspolitie werd het erf afgesloten, omdat er nog steeds brokken puin van het dak naar be neden kwamen. Deze houtwarenfabriek - één van de eerste draaierijen in Waddinx- veen - is al een oud bedrijf. Men maakt er vlaggestokken, bezemste len, hamerstelen etc. De fabriek is door de vader van de huidige direc teur, de heer J. Bremmer, gesticht. - Er werken veel oudere ménsen, die op deze manier met eenvoudig werk nog aan de slag kunnen blijven. Twintig Waddinxveners verdienen in dit bedrijf hun brood. 8.00 uur: Klokgelui. 9.00 uur: Aubade op het schoolplein aan de Oranjelaan. 9.45 uur: Défilé van alle schoolkinderen voor het gemeentehuis met medewerking van de beide Waddinxveense mu ziekverenigingen en twee padvinders-drumbands. 10.00 uur: Start Oranjerit bij de Carrosseriefabriek „Verheul” aan de Kleikade. Puzzelrit voor auto’s, motoren en bromfietsen. 11.00 uur: Kinderprogramma op de rolschaatsbaan. Poppenkast en goochelen. 14.00 uur: Grote Motorcross, Internationale Zijspancross, België, Duitsland en Nederland. 20.00 uur: Muziekfestival in de Dorpsstraat. Medewerking verlenen: The happy Players, Boskoop; The Moon Stars, Waddinxveen; The Rhine Town Dixie Preachers, Gouda; The blue Strings, Waddinxveen; The Improvers, Alphen aan den Rijn en het bekende accordeontrio „Trio Ostinato”. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per rnm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur Verzeker U nu van jarenlang T.V. genot. Kijken zonder zorgen Geen risico Geen onderhoudskosten Gloednieuwe apparaten Geen huurkoop Voor een laag bedrag per week een PHILIPS GROOT BEELD TELEVISIE bij U thuis. Zoals wij schreven, werden vorige week een aantal jubi larissen bij Verheul gehuldigd. Hier staan staan zij nog eens op de foto, gemaakt door Sj. Noteboom. Het zijn» van boven naar beneden: de heren Mar chant, Mooyenkind, Hoogen- doorn en Van Zuilen met hun echtgenotes en mejuffrouw Twigt met haar vader. L V'

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1