geen kans zien Tien mille voor 500 kinderen Pipo en Wie spaart vaart rn goede koers J' zagen Mammalen Sportclubs nieuwe baan te exploiteren Dorpöliuis l\og drie maal zo'n gift eerste paal kan grond in Programma Sportweek NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN S Onafhankelijk nieuwsblad Rolschaatsbaan zonder rolschaatsers en Succes voor 1 olksonderwij s VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG Jl Stoep-tegels Ronkend en smokend Betegeld oppervlak blijkt niet geschikt voor rolschaatsen - waarom geen betondek Achter feiten aan I Men vreest tekort Jammer van ’t geld Weekblad voor Waddinxveen 19e JAARGANG - Nr. 934 DONDERDAG 30 MEI 1963 (foto Sj. Noteboom) I (foto Sj. Noteboom) en j - Deze skelterrijder is burge meester C. A. van der Hooft, die de (rolschaats)-baan ook opende. Meer dan vijfhonderd kinde ren genoten van het optreden van Pipo de Clown, Marnrna- lou en andere figuren uit het bekende televisiespel voor de jeugd. De heren Von Lindem, Van ’t Groenewout en Vlielanderhein, directeuren van de N.V. Nederlandse Kabel Fabrieken, boden de Stichting voor een Dorpshuis voor Waddinxveen een prachtig bedrag van 10.000,aan. (foto Sj. Noteboom) I ren) •den lijke wjj- Geopend: maandag t.m. vrijdag van 9-1 en van 2-5 uur vrijdagavond van 7-9 uur str laai Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Voorzitter Ververs van de Stichting Dorpshuis vertelde ons deze week, dat hij er helemaal per plex van was. Uit han den van de directiele den van de Nederlandse Kabel Fabrieken (NKF) Volgens insiders is deze gloed nieuwe rolschaatsbaan, die nu een zaam en verlaten in de wijk Putte Tot laat in de avond duurde het razend rondrijden over de beton- tegels voort. Wie de hele wedstrijd wilde bij wonen, moest daarvoor 3,- neertellen, n.l. 1,- voor de ochtendwedstrijd, 1,- voor ’s mid dags en nog eens f 1,- om ’s avonds te mogen toezien, hoe de kleine race-monsters ronkend en smokend rondbrulden. Tenslotte zijn er drie winnaars uit de bus gekomen: de heer H. Mijderwijk, bij de junioren, mevr. J. Perk en de heer G. v. d. Berg. Zij zullen in de nazomer in Utrecht tegen .andere dorpskampioenen mo gen uitkomen, om te rijden voor een prijs, die uit ’n skelter bestaat. |-| et eerste begin is er nu dus. Nog drie zulk soort giften, en de bouw van het dorps huis kan beginnen. Want 40.000,- is er nodig, voor de eerste paal de grond in kan. 1857, de oudste omstreken). Kanaalstraat 9 tel. 01828-2468 postgiro 458622 langstelling was zó groot, dat de baan niet om twee uur ’s middags kon woren geopend - zoals aanvan kelijk de bedoeling was - maar al om kwart voor tien ’s morgens. Door deze vervroeging was er bij de openstelling niet zo veel publiek als men had gehoopt, maar zo veel te meer jongelui waren er, die graag aan de wedstrijden wilden deelnemen. Zaterdag om kwart voor tien precies is de lang verbeide rolschaatsbaan in Putte Noord dan eindelijk voor de Waddinxveense jeugd opengesteld door de burgemeester. Namens de Sportweekcommissie sprak raadslid T. Ververs een inleidend woord, waarin hij zich afvroeg, of deze baan wel aan zijn eertijds gestelde doel beantwoordt, nu zelfs de openingsplechtig heid niet in het teken van de rolschaats stond, maar vergezeld ging van bet doordringend motorgejank van een aantal skelters, die aan deze open stelling luister moesten bijzetten. De burgemeester ging ook niet in op het eigenlijke doel van de rolschaatsbaan, n.l. rolschaatsen, maar sprak over hopelijk nog opkomende belangstelling van de Waddinxveense sportver enigingen voor deze baan, die goed voor volleybal en korfbal bruikbaar zou zijn Vanwaar dit omzeilen van het eigenlijke doel, waartoe deze baan indertijd met veel enthousiasme is opgezet? Het blijkt, dat deze rol schaatsbaan, waarvoor zo geijverd is, eigenlijk een beetje achter de feiten aan komt. Om het maar kort en goed te zeggen: de rolschaats- nage is al lang over en de jeugd heeft al weer andere liefhebberijen, waarmee de vrije tijd wordt gevuld. Niemand denkt er meer aan rol schaatsen. van 10.000,- bestemd voor het Dorpshuis. Dit werd hem aangeboden door de heren Von Lin dem, Van ’t Groene wout en Vlielanderhein. Noord ligt, eigenlijk ook niet zo ge schikt is om te rolschaatsen. Wat is nl. het geval? Het aantrekkelijke van een rolschaatsbaan moet zijn, dat de kinderen er zonder stoten op kunnen rijden, waardoor zij hoge snelheden kunnen halen, althans hoger dan op de trottoirs. Deze baan is echter, evenals de gewone stoep, geplaveid met gewo ne trottoir-tegels, en die maken het rijden er ook niet plezieriger op. Daarbij komt nog het nadeel voor de eventuele exploitant van deze haan, dat de pas gelegde tegels nog wel zullen zakken (vooral met de drassige ondergrond in de polder) wat weer extra kosten met zich mee brengt. Uiteraard heeft de gemeente ge tracht, het verenigingsleven te be wegen, deze baan exploitabel te maken. Men vroeg verschillende speeltuinverenigingen, of deze iets in de baan zagen, maar men kreeg nul op het request. Ook de ijsclub voelt er niet voor, de baan te gaan exploiteren, want men voorziet ook bij deze vereniging een mislukking, een aanzienlijk tekort in de exploi tatie. Als goede rolschaatsbaan, die ook belangstelling van het verenigings- even zou trekken, zou een beton nen plaveisel zeker noodzakelijk geweest zijn. Nu is het - als er wer kelijk geen redelijke exploitatie als rolschaatsbaan mogelijk blijkt, wat velen vermoeden - jammer van het geld, dat in deze onderneming is gestoken. De skelter-races, die ter gelegen heid van de openstelling van deze baan door een oliemaatschappij ge organiseerd werden, zijn overigens een groot succes geworden. De be- Meer dan vijfhonderd leerlingen van openbare kleuterscholen, lagere scholen en zelfs van de MULO heb ben zaterdagmiddag het optreden van de bekende t.v.-figuur-voor-de- jeugd Pipo de Clown bijgewoond in het Gereformeerd Verenigingsge bouw. De zaal was dan ook stamp vol en eigenlijk te klein, om dit grote aantal bewonderaars van de goede Pipo te kunnen bevatten. Samen met de andere bekenden, zoals Mammalou en Dikke Deur, zorgde Pipo voor een bijzonder vlot verlopende, feestelijke middag, die voor Volksonderwijs werkelijk een succes is geworden. Bovendien leverde een kleine actie deze voor openbaar onderwijs ijverende ver eniging in één klap veertig nieuwe leden op, zodat het bestuur dubbel tevreden was aan het eind van Pipo s optreden, toen De Verdwaal de Prinses weer goed op haar ranke beentjes terechtgekomen was. Om tien voor vier was het pro gramma afgelopen. Pipo, die een overbezette agenda heeft, schminkte zich niet eens af, maar dook in een snelle auto, die hem precies om vier uur in Leimuiden afzette, waar een dergelijk optreden hem wachtte, ’s Avonds draaide hij z’n feestelijke uurtjes nog eens opnieuw af en wel in Groningen. Het bestuur van Volksonderwijs afdeling Waddinx veen is bijzonder dankbaar voor de vele toegestoken handen (en porte monnees) die deze mooie middag voor de kinderen mogelijk hebben gemaakt. De firma Jamin trakteerde alle aanwezige kinderen op een ijsje. Het Waddinxveense sportweek- comité kwam vorige week in café- restaurant ’’Royal” bijeen om het programma voor de komende sport week vast te stellen. Dit ziet er als volgt uit: Op vrijdag 28 juni zal de officiële opening geschieden door burge meester C. A. van der Hooft, waar na de traditionele wandelmarsen van W.I.K. worden georganiseerd. Op zaterdag 29 juni wordt het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi ge houden en ’s middags onder auspi ciën van de kring Gouwe-Rijnstreek een waterpolotoemooi in het zwem bad aan de Kanaaldijk. In de avond uren kan men genieten van een openluchtfilm, die vertoond wordt op het Stationsplein. De plaatselijke voetbalverenigingen komen op maandag 1 juli op de grasmat in actie om eikaars krachten te meten. Voor dinsdag 2 juli staan een Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur SPAREN Dat is: Uw financiële lot stevig in eigen handen nemen. Wie spaart, kan zichzelf redden zonder van anderen afhankelijk te zijn. Ook kleine bedragen lopen sneller op dan U denkt, als U maar geregeld spaart. Geregeld sparen is het geheim van het succes. De NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN heeft geen ander doel dan U een veilige en rentgevende spaargelegenheid te bieden, met moderne spaar- bank-service. Zij dient het spaardersbelang zonder winstoogmerk voor zichzelf. Het is een Bondsspaarbank, kenbaar aan het „Bij-embleem”. Bij de Bondsspaar banken sparen meer dan 3,6 miljoen Nederlanders met een gezamenlijk spaartegoed van bijna 4 miljard gulden. (bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht grootste spaarinstelling van Toen onlangs de voor zitter van de Stich ting voor een Vereni gingsgebouw in Wad dinxveen (ook wel de Stichting Dorpshuis ge noemd) bij de notaris de stichtingsacte onder tekende, maakte hij de opmerking, dat hier werk verricht werd voor het nageslacht. De heer T. Ververs was niet de enige die er zo over dacht. Velen met hem zijn van mening, dat het Dorpshuis te Waddinxveen een zaak is, die niet van de grond komt, bij gebrek aan kapitaal, om althans de eerste werkzaamheden te beginnen. len de Waddinxveense in het natte élement de elkaar aanbinden Het kampioenschap van Ned (zowel voor dames als vi wederom in Waddjnxvet verzwommen. Dit aan programmaonderdeel, dat feld tot één der hoogtepunt^ n van de sportweek behoort, zal op zater dag 6 juli worden gehouden. Deze dag zal tevens een gastvoetbalwi d- strijd worden gespeeld. De sportweek wordt besloten met een openluchtfilmvoorstelling. Bovendien zal er de gehele week een open tennistoernooi worden georganiseerd. Gouda en I puzzelrit van „De Gouwe Rijders” I en een nationaal visconcours op ’t amma. De Waddinxveense a .weruiters” nemen de derde h (v.oensdag) voor hun rekening. D v eren iging zal enkele aantrek- ri ter-demonstraties ten beste geven. Op lond rdag 4 juli worden er waterpolowedstrijden georganiseerd w. tan o.m. de 1ste klasser G.Z.C. uit G zat deelnemen. Ook de schoolzwemwedstrijden ontbreken ditmaal niét. Op vrijdag 5 juli zul- s *ii( lieren met i’.an- gn het zijn de grote Waddinxveense be drijven, die hier iets voor de gemeenschap kunnen doen. Door b.v. schenking van „een be drag ineens” helpen de ze financieel krachtige - zaken niet alleen het ontving hij een bedrag dorp en zijn bewoners, maar indirect ook zich zelf, want de industrie is gebaat bij een woon omgeving, die ’leefbaar’ is, waar de mensen zich werkelijk ’thuis’ voelen, ook in hun vrije tijd. ^^elnu, één groot Wad- dinxveens bedrijf, ’n bedrijf dat nog maar kort in onze plaats is gevestigd, heeft de eer ste stap gedaan. W

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1