definitief behouden Het weegje’’ zal zijn rust nu Bomen en struiken V issersparadijs wordt tóch geen Oefening van EHBO „recreatieoord” 0 w nieuwsblad Onafhankelijk Provincie wees aanvankelijk plan voor ,,’t Weegje” af en stelde als voorwaarde een ontwerp, dat de rust definitief zal garanderen ik VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG ka naa L \'x vO \>x \v As Veel bomen Parkeerplaats lX\\\ A\\v Kleine plas blijft Reuzenkarper In de luwte Iets maken 7&- o V eel vogels 11 Laatste van de 150 Verheiil-bussen naar Montevideo Fiets- en voetpaden Vis weer terug Lawaai Houtwallen NZ X>\ 4 x\ *Xx\ N\Xx\ x\ crrct) i KCÖwas I ELS EN To'VU'Lie rsi f>3eL_ ■r Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 18 JULI 1963 19e JAARGANG - Nr 941 Q> V o al begonnen te vorm iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiifflimiMiniiBi» XVG Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen Voor wij het plan uit de doeken doen, willen wij nog eens herinne ren aan al het werk, dat de heer en mevrouw B. Rozendaal hier gedu rende twintig jaren van hun leven hebben verzet, om van het Weeg je het werkelijke recreatieoord te ma ken, dat het nu reeds is. Een deel van het land, gelegen achter de sloot die tot aan de wo ning van de heer Rozendaal loopt, zal worden gebruikt voor een twee de fietspad. Hier zullen een groot aantal bomen geplant worden, voor namelijk elzen en populieren. Op de tekening rechts van het voetpad komt nog een tweede fiets pad, dat helemaal doorloopt tot aan de tweede plas en er omheen. G.S. denken ook aan de mogelijk heid, om een fietspad om het Weeg- je heen aan te leggen, maar daartoe moet eerst nog grond voor de ge meente worden verworven. Bij het café aan de ingang van Het Weegje zal een ruime parkeer plaats worden aangelegd, zodat de lange rijen auto’s langs het Kanaal zondags niet meer zullen voorko men. De weilanden langs dit water, ge legen tussen Het Weegje en het Kanaal zullen doop elzen en popu lieren worden omzoomd, zodat men ook van die kant helemaal beschut is. «x IV; M 2. De kleine plas, door een damme tje van de grote plas afgesloten (en vól karpers, die al eens aan de haak hebben gezeten behoudt zijn hui dige vorm. De vele strekdammen, die van de noordkant af in de grote plas steken, blijven eveneens ge handhaafd en zullen een nog dich tere begroeiing krijgen, eveneens van elzen en populieren, met struik- Deze ruwe schets laat zien, hoe „het Weegje” door het nieuwe plan van G.S. niets van zijn charme zal verliezen, integendeel, een nog meer uniek natuurgebied zal wor den. De strekdammen worden beplant met dicht geboomte, er komen nieuwe fiets- en voetpaden en het water zelf komt nog meer dan nu al het geval is, tussen elzen en po pulieren te liggen. X Vc c x vex gewas er tussen. Deze strekdammen zullen dus niet meer geschikt zijn voor de hooibouw, maar dienen voor de vissers, die een luw plekje zoeken, zo dicht mogelijk aan het water. Tussen deze strekdammen houden vooral de oudere karpers zich bij voorkeur op. Het was in 1944, dat de vorige pachter van het viswater overleed. Oudere Waddinxveners zullen zich deze historie nog herinneren. De oude man, J. Bosloper, die in zijn jeugd al karpers in Het Weegje had uitgezet, had op een dag toen er weinig hengelaars waren zelf de visroede ter hand genomen om zijn Ook langs het kanaal wil men nog grond aankopen, welk gebied eveneens geheel met bomen en struiken zal worden beplant, zodat rondom Het Weegje een dichte be groeiing zal ontstaan, een bos, dat de waterplas geheel uit de wind zal houden, zodat het er nog plezieriger vissen wordt. De heer Rozendaal kreeg via de visserij-opzichter nu de pacht van dit water aangeboden. Een van de eigenaars was de heer Akkersdijk, die hem, toen hij bemerkte, dat de heer Rozendaal echt iets van het Weegje wilde maken, alle mogelijke hulp verleende. Na de oorlog konden de heer en mevrouw Rozendaal hun bedrijfje dan ook aardig uitbreiden. Er kwa men steeds meer roeiboten bij, die door de vissers uit Den Haag en Rotterdam graag gehuurd werden. Regelmatig zette de heer Rozen daal nieuwe vis uit in het water. Hij kocht jonge paling in, hij zette snoek uit en hij zorgde voor een groot aantal karpers. Tff Het plan, dat door onze schets maar in ruwe lijnen in beeld wordt gebracht, zal van Het Weegje een heel bijzonder recreatieoord maken. Door de dichte beplanting zullen nog meer vogels worden aangetrok ken. De gekozen boomsoorten groeien hard, zodat de begroeiing snel op hoogte kan komen. Wat wij persoonlijk zo plezierig vinden is het feit, dat dit plan als het ware een voortzetting is van de ideeën van de heer en mevrouw Rozendaal. Ideeën, die twintig jaar ‘■’o Hiernaast een recente foto van de woning van de heer en mevrouw Rozendaal, tus sen het dichte geboomte. Er voor, de vijf en twintig roei boten, die druk worden ge bruikt door de Haagse en Rotterdamse visliefhebbers. Rechtsonder een blik over de eenzame plas, die nu dus niet door rondpeddelende jongelui in cano’s van zijn stilte zal worden beroofd, ,,’t Weegje” blijft zoals het nu is: een stilte gebied, temidden van de Zuid- Hollandse industrieën en snel wegen. /Zo zo o Zoals uit de tekening blijkt, wil men niets weten van een zwembad op deze plaats, noch van een hotel, een cantine of een kanoverhuurbe- drijf. Wat het plan wél wil verwezen lijken, is een beter fiets- en voet padennet, dat bovendien uitgebreid zal worden. Zoals bekend is de boerderij van de heer Verbree door de gemeente gekocht. De heer Verbree bewoont momenteel zijn witte boerderijtje nog, dat op de tekening links boven aan is gelegen. Volgens het plan zal hier te zijner tijd een café ko men, dat dus direct bij het brugge- O o O x^ o Momenteel is Het Weegje in Zuid- Holland dan ook bij kenners bekend als een uitstekend viswater, waar eigenlijk altijd wel wat gevangen wordt. De echte visliefhebbers, die in al die jaren „kind aan huis” van de Rozendaals zijn geworden, zetten meestal de gevangen vis weer voor zichtig in het water terug, zodat er voor volgende liefhebbers steeds voldoende vangst-kansen zijn. Wie ooit wel eens op een vroege ochtend in het Weegje heeft rond gedwaald, kan begrijpen waarom honderden vissers schrokken, toen de plannen van de gemeente be kend werden. Het meest schrok de heer Rozendaal, die twintig jaren werk verloren zag gaan. Want het werd hem al gauw duidelijk, dat de rust zou verdwijnen en dat zijn uit stekend viswatertje zou veranderen in een luidruchtig recreatieoord. Het ging het echtpaar Rozendaal en hun dochter wel heel erg ter harte. Want niet alleen hadden zij in die twintig jaar voor een uitste kend viswater gezorgd; ook de om ringende houtwallen waren geplant door de voortvarende heer Rozen daal, die hier zelf een dichtbegroeid paradijsje van wilde maken. Sinds kort is het echtpaar Ëozen- G> O tje is gelegen, dat toegang geeft tot Het Weegje. o Naar Wij thans vernemen, zijn de allereerste gemeentelijke plannen om van het vissersparadijs „Het Weegje” een „modern recreatieoord” te maken indertijd door één der hoogste autoriteiten van de provincie Zuid- Holland definitief afgewezen, omdat deze plannen de rust in dit gebied niet garandeerden. „Het Weegje” is nog één der weinige plekjes in Zuid- Holland, waar de naar rust zoekende mens nog de eenzaamheid kan vinden en wij voelen er niets voor, om ook hier de vissers te verjagen met een druk hotel, een zwembad, een cantine en een bedrijf dat kano’s verhuurt,” zo stelde deze autoriteit. De natuurliefhebbers kunnen dus gerust zijn. De provincie, die dit kleine maar unieke watergebied zo veel mogelijk voor vogels en vissen wil bewaren, heeft van de gemeente toen een definitief ontwerp ont vangen, waarvan wij hierboven een schets afdrukken. geluk te proberen. Hij was nog maar net bezig, toen een geweldige kar per aan de haak kwam. De oude man wist het geweldige dier op het land te krijgen. De karper, een bijna legendarische vis, woog vier- en-twintig pond. De vangst had de oude man echter zó aangegrepen, dat hij enkele uren later aan een hartaanval overleed. 'o\'> X. Dezer dagen werd de laatste van de honderdvijftig autobussen die de N.V. Auto-Industrie Verheul heeft gebouwd op AEG „Regal” Mk VI chassis voor de stadsdiensten van Montevideo, Uruguay, ter versche ping gebracht. Daarmede is de grootste exportopdracht op autobus- gebied, welke ooit in Nederland werd geplaatst, geheel afgeleverd. De laatste van de elf meter lange, zeer doelmatig uitgevoerde stads bussen, zal deze maand in Monte video arriveren. De autobussen, die zullen worden gebruikt in stads vervoerbedrijf met het doel dit te moderniseren en te reorganiseren, hebben een vervoerscapaciteit van honderd passagiers. Zij worden aan gedreven door een onder de vloer geplaatste horizontale AEC-motor van 192 pk. De aangename relaties van de N V. Auto-Industrie Verheul met diverse Zuid-Amerikaanse landen dateren al uit het jaar 1953 toen Verheul de eerste komplete auto bussen daarheen leverde en hebben sindsdien steeds grotere omvang aangenomen. J?® nauwe samenwerking met A.EC Tld. werpt ook voor Verheul beapgriike vruchten af op export- gemed, want er is geen twijfel aan, aat dit Nederlandse bedrijf zal voortgaan te profiteren van de be- exportrelaties, waarover AEG m de Zuidamerikaanse landen en elders in de wereld beschikt. a v o o geleden krijgen. Door de afdeling Waddinxveen van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. is onder leiding van dokter Hemminga een goed geslaagde buitenoefening gehouden waaraan werd deelgeno- ,men door alle aan de kring verbon den afdelingen. Deze oefeningen welke de reali teit nabij komen, zijn bedoeld, om de leden een inzicht te geven om trent de aard en de juiste behande ling van de verwondingen. In zijn nabeschouwing sprak dok ter Hemminga zijn tevredenheid uit over het door de E.H.B.O.ers gepresteerde. Waardering had dokter Hemmin ga voor het meesterlijk nabootsen van de verwondingen, aangebracht door de heer G. Heere uit Gouda. Een jeugdgroep onderleiding van de heer Van de Berg fungeerde als slachtoffers. Onder de genodigden en belangstellenden was namens het gemeentebestuur de heer S. Pille aanwezig, die veel waardering had voor deze oefening. Na afloop dankte de voorzitter van de afde ling, de heer R. H. Bezoen, allen die hebben meegewerkt deze oefe ning te doen slagen. Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag. Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur daal weer gerustgesteld. De defini tieve plannen, die voor de eerste wilde ideeën in de plaats kwamen, zijn van dien aard, dat de pachter van Het Weegje het er helemaal mee eens is. min

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1