Met hoge druk-installatie aangemeten Twee Waddinxveners CORSAGES Brugkerk krijgt huid I ontvingen Nw.-Guinea Herinneringskruis Sportvereniging ,Be Fair’ bestaat tien jaar „nieuwe Huishoudschool ,De Rank’ moet reeds nu uitbreiden Onafhankelijk nieuwsblad Ernstig ongeluk Be fair 10jaar Tennisclub Benoeming Lezers schrijven (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) 1 jaar VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG één Hoge druk Opfnsser SA ÉLOA IIOELEJI AA 4e klasse KNVB Inleg spaarbank Openbare bekendmaking Woensdag afscheid van J. L. Koopman Fkrd werk i Kleedhok Lichtgrijze beschermingslaag wordt in week over de oude pleisterlaag van N.H. kerk aan de Brug aangebracht Kosten: f 5000,-- HUURSCHULD Verweerde laajj Voor tien jaar Feestelijke viering tien jaar Be Fair Het Eenjarig bestaan van de Christ/Uke sportvereniging „Be Fair”^al worden gevierd met een fee?nvond, waaraan medewerking C ORSAGES Weekblad voor Waddinxveen 19e JAARGANG - Nr. 944 DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1963 i Piet «w -w l Begin deze week begon men al met het plaatsen van de boogstei- Onze plaatsgenote, mej. A. M. Kraneveld is benoemd tot lerares kinderverzorging, kinderopvoeding en handenarbeid aan de Landbouw- C. TREFFERS, Lijsterbesstraat 25 Komt U eens kijken. Passage De grootste christelijke landbouwhuishoudschool „De Rank” is ondanks de ruime opzet reeds nu te klein geworden om alle leer lingen behoorlijk te kunnen onderbrengen. Deze school van de Chr. Boeren- en Tuindersbond zal binnenkort beginnen met de bouw van een noodgebouw, om de leerlingen, die nu geen plaats en werk ruimte kunnen vinden, te kunnen onderbrengen. Dameskapper, Parfumerieën, Byouterieën Be Fair is een sportvereniging in de ware zin van het woord. Want niet alleen voetbal staat op ’t pro gramma, er wordt ook druk geten nist en gevolleybald. Wat het voet ballen betreft: reeds jaren speelt de club in de vierde klasse van de KNVB zaterd'agafdeling, en men gaat er bij Be Fair het komend seizoen hard aan werken, om in de derde klasse te geraken. de secretaris, H. Jenné De nieuwe deklaag van de Brug kerk moet met een hoge druk in stallatie worden opgespoten. Met een gewone verfspuit gaat het dus niet. De substantie is 25 a 30 maal zo dik als een gewone verflaag. Deze laag hecht enorm vast en vormt één geheel met de onder- grond. Hoewel waterafstotend is de laag toch poreus, zodat de muur kan blijven „ademen”. In de afgelopen maand juli is op het postkantoor bij de Rijkspost- .jpaarbank een bedrag ingelegd van 68654,15 en opgenomen een be drag van 46411,60. De vele opge nomen gelden vinden hun oorzaak uiteraard in de vakantietijd, waar in de spaarders nu eenmaal ge wend zijn, een bedrag van hun boekje te halen, en dat in verre landen uit te geven. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat het kantoor van de gemeente ontvanger, tevens kassier der be drijven, op donderdag 15 augus tus 1963 de gehele dag gesloten zal zijn. Burgemeester en wethouders voorn, de burgemeester, C. A. v. d. Hooft. Tien jaar Be Fair. De bestuur ders van deze groeiende en Moei ende sportvereniging kunnen zich haast niet voorstellen, dat er al tien jaar zijn voorbijgegaan, sinds de oprichting van deze club, op 6 au gustus 1953. Velen voorspelden de ze club een kort leven, maar dat is anders uitgekomen. De christelij ke sportvereniging Be Fair is kerngezond, groeit nog steeds en heeft momenteel 295 leden, en ruim 350 donateurs. Het clubblad, gretig gelezen door sportminnend Waddinxveen vormt een goede binding tussen de leden, en zorgt voor een stijlvol visitekaartje naar buiten van de tien-jarige sportver eniging. se militairen betekend moet heb ben. Ook burgemeester C. A. van der Hooft voerde het woord. Hij noem de het heel toepasselijk, dat deze uitreiking plaats vond op de dag van de verjaardag van Prinses Irene, wier naam zo nauw bij het begrip vrede betrokken is. Per soonlijk speldde de burgemeester daarna beide herinneringskruizen bij de Waddinxveense militairen J. A. Bron en W. Linthout. Woensdag 14 augustus zal de heer J. L. Koopman, waarnemend gemeentesecretaris officieel af scheid nemen, wegens zijn benoe ming tot burgemeester van ’s-Gra- venmoer. De heer Koopman ver zocht ons te willen meedelen, dat het hier niet een „bijzondere raads vergadering” betreft, zoals sommi ge kranten schreven. Om half vier in de middag zul len de raadsleden en de gemeente ambtenaren, waarmee de heer Koopman zo lang heeft samenge werkt, tijdens een informele bij eenkomst hem de hand ten afscheid kunnen drukken. Een uur later begint de receptie voor de Wad dinxveense ingezetenen, die af scheid willen nemen van de heer Koopman en zijn gezin. Kapitein Valkenhof, die zelf een langdurige tropenervaring 'achter zich heeft, zei in een korte toe spraak dat hij zich levendig kon voorstellen, wat het verblijf op Nieuw Guinea, onder de moeilijke en gevaarlijke omstandigheden van toen, voor beide Waddinxveen- Wij wensen Be Ff*r dan ook alle geluk en succes vcor de toekomst toe. Het bestuur, >estaande uit de heren M. Alblas, A van den Berg, C. Boonstoppel, Graafland (al lemaal oprichter van Be Fair) en A. Poot, A. PiSe, H. J. Timmer mans en F. vaj Erk verdient het, om hier eens in het zonnetje te worden gezet' want deze mannen hebben heel wat gedaan, om Be Fair er in Wddinxveen in te krij gen. Tvee Waddinxveners hebben maandag j.l. uit handen van de burge meester het Nieuw Guinea Herinneringskruis ontvangen. Het zijn: de dienstplichtig sergeant J. A. Bron en de zeemilicien marinier W. Linthout. De uitreiking vond plaats in de raadzaal. De herinneringskruisen met gesp waren door de minister van oorlog toegekend wegens het in militai re dienst vervullen van een moeilijke taak, ten dienste van de vrede. De plechtige bijeenkomst werd eveneens bij gewoond door kapitein L. Th. L. Valkenhof van het Garni- zoenscommando ’s-Gravenhage. Verder waren aanwezig de ouders van de beide Nieuw Guinea-strij- ders, de wethouders S. Pille en ir. J. P. H. Venema, gemeentesecre taris H. Jenné en de waarnemend gemeentesecretaris, de heer J. L. Koopman. Onder een druk van 35 at. worden de zware stenen van de Brugkerk van een nieuwe beschermende laag voorzien, die heel bijzondere eigen schappen moet hebben. Men garandeert de nieuwe „huid” van de kerk voor minstens tien jaar (Foto Sjaak Noteboom) Red.: Ook wij vernamen van deze nu niet bepaald tactvolle brief, die ALLE huurders, dus ook de regelmatige betalers, ont vingen. Deze werkmethode is misschien wel efficient, maar on nodig duur en onelegant. Weer is op de zo gevaarlijke afrit van rijksweg 12 naar Waddinxveen een ernstig verkeersongeluk ge beurd. Een scooter kwam daar in hevige botsing met een personen auto. De bestuurder van de scoo ter, de heer J. L. uit Maassluis moest met een zware hersenschud ding naar het ziekenhuis te Gouda worden overgebracht. De passa gier op de duo liep enkele schaaf wonden op. De scooter werd totaal vernield. verleent het ensemble van van den Berg uit Gouda. Er zullen, n.a.v. dit jubileum wedstrijden worden gespeeld te gen zeven elftallen van Unicum uit Rotterdam, een veteranen-toernooi op 24 augustus en een uitgebreid senioren-toernooi op 31 augustus. Zorgen zijn er natuurlijk genoJg bij het bestuur van Be Fair. Ge lukkig beschikt men over een lit- stekend terrein, maar de acccmo- datie laat nog wel iets te wensen over. De kleedgelegenheid i- be perkt, maar de stemming is nier - en in de provisorische bar altijd uitstekend. Vandaar dat het goed i' om te horen, dat de 10-jarige bimenkort toch ’n modern kleedgeboJwtje zal krijgen, samen met eet andere club. De plannen zijn b-’t stadium van de tekentafel al v>°rbij. gers, waarop de spuiters moesten werken. De verweerde pleistering kreeg direct al een fris aanzien, toen de hoge druk spuit er op werd gezet. Met grote snelheid kon het werk worden uitgevoerd, toen de delen van het gebouw, waarop géén bedekking mocht komen, zo als de ramen, eenmaal waren „af geplakt”. De aannemer wil het. werk in één week gereed hebben. De Nederlands Hervormde Kerk aan de Brug krijgt een nieuwe huid. Begin deze week is men begonnen, de stenen buitenmuren te bespuiten met een totaal nieuw middel, dat voor het eerst in Nederland wordt toe gepast. Het middel, Surfakote genaamd, wordt als een traag vloeibare pasta onder hoge druk op de muren gespoten, met een speciale instal latie. De Brugkerk zal, als de operatie achter de rug is, lichtgrijs van kleur zijn geworden, met een onderrand in een iets donkerder tint. en' schimmels. Het weerst&at, zo zegt de importeur, gassen, rook, zouthoudende dampen, zuren en logen. Met andere woorden: de op- nieuwe aangeklede muren van de Brugkerk zullen geen aanslag meer vertonen, en dezelfde lichtgrijze kleur behouden, die zij na het werk hébben gekregen. Dat garandeert de importeur tien jaar lang. ZXnze welgemeende gelukwensen V' gaan dit maal naar de jubi lerende christelijke sportvereniging Be Fair, die tien jaar geleden werd opgericht. In die tijd is de club snel gegroeid, het bestuur zorgde er voor dat de club gezond en sterk blééf, haalde nog meer in de za- terdagsport geinteresseerden naar Be Fair door oprichting van de af delingen volleybal en tennis en toonde hiermee aan, dat een sport club mits goed geleid, ook in ons dorp zeker na enkele jaren niet roemloos ten onder hoeft te gaan. r Redactie en administr.: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon 2238 Postgiro: 47062; Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen De prijs van dit nieuwe middel ligt wel hoger dan die van verf* Voor ongeveer f 7,per vierkante meter kunnen gebouwen van deze beschermlaag worden voorzien. Verf kost ongeveer f 5,per vier kante meter, aldus de importeur. Daartegenover staat echter, dat men minstens gedurende tien jaar geen zorgen voor het onderhoud meer heeft aan zijn muren, wat bij verf na vier a vijf jaar al weer het geval is. De kosten van de nieuwe huid, die de Brugkerk zich deze week aan het aanmeten is, liggen zo om en nabij de f 5.000, Met wrevel hebben velen in ons dorp kennis genomen van een ge meentelijk schrijven gericht aan de huurders van gemeente woningen. In deze brief maant de gemeente ALLE huurders van gemeente wo ningen, hun huurschulden te vol doen, indien zij die hebben. Mijn eerste vraag is: wie zijn die wanbetalers? Weet het bestuur van de woningbouwvereniging dat nu pas? Nee toch! Als Den Haag er wél nota van heeft genomen, dan is het bij het bestuhr maar een heel slappe boel. Of is het soms de angst, dat men een partijgenoot voor het hoofd zal stoten? Zo ja, dan wordt het vol gens mij hoog tijd, dat de com missie naar huis wordt gezonden. Want woningen gratis bewonen, daarvan kunnen de molens niet draaien. Maar ik vind het geldver spilling van de gemeente, om ALLE huurders zo’n pamflet in hun han den te drukken. Neem aan dat er vijf en twintig wanbetalers zijn, pak dan deze lieden direct aan. Wat hebben de mensen er mee te maken, die WEL aan hun verplich tingen voldoen? En beoordeel ge val voor geval. Want er zijn ook mensen, die door ernstige moei lijkheden hun huur niet tijdig heb ben betaald. Mijn tweede vraag is: Is er wel voldoende controle bij de huurders van deze woningen? Of is het al leen maar een commissie „op pa pier” die de controle moet uitoe fenen. Waarde heren, trek eens de huizen binnen. Ik voorspel u, dat u dan voor verrassingen zult ko men te staan. ----- Abonnement per kwartaal f 1.35 bij vooruit betaling. Advertentietarief 10 ct per mm-regel. Tarief contract en tekstadv. op aanvraag Inzenden bijdragen en advertenties dinsdag voor 12 uur X Het nieuwe middel, dat niet al leen een conserverende werking - heeft, maar ook waterafstotend is, wordt in de eerste plaats aange bracht als een bescherming tegen de verwering van de oude pleister laag, die er niet gaaf meer uitzag. Het middel is geen verf, maar een chemisch substantie op kunststof- basis, waarin o.a. perliet en asbest zijn verwerkt. Volgens de firma, die het nieu we middel uit de Verenigde Staten importeert, is de stof ook een be schermingsmiddel tegen brand. Het nieuwe middel belemmert ook de groei van algen, zwammen Wij zijn er in geslaagd een fraaie collectie voor u in voorraad te nemen in prijzen van 1,60 - 13, Tje tennisclub Waddinxveen be- staat nu ongeveer één jaar. Er zijn honderd leden, men heeft goede resultaten bereikt in de competitie, maar in de „be drijfsleiding” van de club botert het niet helemaal. Wij hopen, dat het bestuur van de nog zo jonge en kwets bare tennisclub zal inzien, dat het in een vereniging niet gaat om prestige, maar om gewoon plezierig snort beoefenen, wat nu eenmaal enige leiding behoeft IB nen en Woudenberg. GESLAAGD Burgemeester C. A. van der Hooft met de beide Waddinxveense gedecoreer den: links de heer J. Bron en rechts W. Linthout. (Foto Sjaak Noteboom) lil—ry- 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1