Lezers Groenswaard AV weer J)amPobreeW de kracht van een verkoudheid sas» bij Vader, Moederen Kind, mm Secretaris van Prins Bernhard zag moderne Amerikaanse verfspuiterij Gemeente gaat grond onteigenen schrijven koopt eerste grond Kerstzangavond „Vox jubilans” Hoog bezoek bij firma Kloet Schoolmelk- prijs stijgt nieuwsblad Onafhankelijk VERSCHIJNT ELKE DONDERDAG In iïed. Herv. Kerk: Grondruil Morgen weer attractiemarkt met Kempkes Monorail bij ^Be Fair" Hoge druk Arbeidsbesparing r Woning in een dag „In bouwteam” -i Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 12 DECEMBER 1963 19e JAARGANG - Nr. 962 1 De burgemeester en de secretaris van Z.K.H. Prins Bernhard kijken Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. De verfspuit werkt niet met lucht, zoals de bekende verfspuitinstalla- tie. Onder zeer hoge druk (120 tot 130 Atm) wordt de verf direct uit de container op het te behandelen werk gespoten. De heer Kloet is de eerste huis schilder in Nederland, die deze re volutionaire methode van verf op brengen toepast. toe bij de demonstratie van de nieuwe verfspuit van de firma Kloet. (foto Sjaak Noteboom) Bij de demonstratie toonde ook de vakpers grote belangstelling. Verder waren, behalve de burge meester en de secretaris van de Prins, aanwezig: wethouder ir. J. P. H. Venema, de gemeentesecretaris H. Jenné, de heer J. Meere, oud- directeur van de Nationale Schil dersschool en anderen. Met veel belangstelling keken de burgemeester en zijn hoge gast toe, hoe de nieuwe Air-less Spray van de firma Kloet werkt. Het gaat om een geheel nieuwe manier van verf opbrengen, die vooral in de bouw arbeidsbesparend werkt. Aangezien het bouwteam - waarvoor de heer Kloet in januari een uitvoerige demonstratie zal houden - bijzonder geïnteresseerd is in arbeidsbesparende werkmetho den, zal deze installatie waarschijn lijk ook bij de bouw in de nieuwe wijk Groenswaard, wel worden toegepast. B. en W. stellen de raad voor, twee onteigeningsplannen goed te keuren. Het eerste plan omvat een stuk grond aan de Jan Dorrekenskade Oost, in eigendom bij de heer C. van der Bas. Dit stuk onbebouwde grond ligt in het uitbreidingsplan Zuidkade en is bestemd voor doortrekking van een weg en als groenstrook. Het tweede onteigeningsplan omvat een aantal eigendommen aan de Kerkweg 156 tan. 200, ten noorden van de winkelgalerij. Deze percelen zullen worden onteigend ten behoeve van winkelbouw. (buiten verantwoordelijkheid van de redaktie.) PIëTEIT Naar aanleiding van het stukje Piëteit in het Weekblad van Wad dinxveen wilde ik enige opmerkin gen maken. De oorzaak was de op tocht van Sint Nicolaas. Nu kan men er verschillend over denken. Was het van pas of niet, of had het achterwege moeten blijven, of zon der muziek. Het Amerikaanse volk was in rouw omdat hun President was vermoord en dat ons allen ook bedroefd. Maar hoe was het hier een jaar geleden. Toen was Nederland in rouw, omdat onze beminde, oude Koningin Prinses Wilhelmina ge storven was 28 november en begra ven 8 december. In deze periode stond ze nog boven aarde. En toch is hier toen evenwel de intocht van Sint Nicolaas, met muziek en de ponyclub enz. gehouden. Maar toen hoorde men van geen protest, ook niet van J.V. Was hij toen soms buitenslands? Dan had J.V. het over het chris telijk Waddinxveen en over vroom heid, dat had hij hier niet verwacht, maar als het om geld gaat dan gooit men de vroomheid over boord. Wat een verdachtmaking. Ik denk naar zijn schrijven te oordelen, dat hij zeker niet tot de vromen behoort. En dan de ondertekening J.V. Als J.V. weer eens schrijft, zet dan je volle naam er onder. Dat is ridder lijk. Nu kan men er alles van ma ken. Zoals Jan Visser enz. J. C. van der Put, Burgem. Trooststraat 51. PRIJS VAN DE SCHOOLMELK |-|et voorstel van het schoolmelk- comité, elders in dit blad gepu bliceerd, komt er - eenvoudig ge zegd - op neer, dat de ouders prak tisch de gehele weggevallen rijks- subsidie van zes cent per liter zul len moeten gaan betalen, d.w.z. vijf cent voor de ouders en één cent voor de gemeente. Tot nu toe betaalde men veertig cent per liter schoolmelk, die per kind in één week werd opgedron ken. Nu is de prijs dus nagenoeg ge lijk aan die van een liter losse melk. Hoewel men het „voor het geld” dus niet meer hoeft te doen, advi seren wij de ouders toch, hun kin deren te laten deelnemen aan de schoolmelkregeling. Het blijkt n.l. dat kinderen juist halverwege de ochtend grote be hoefte hebben aan wat voedsel, en deze extra calorieën kunnen zij in de vorm van schoolmelk prettig en efficiënt nuttigen. De beide sportclubs Be Fair en WSE zijn druk bezig met de kleedlokalen in het Warnaarplantsoen, die door beide verenigingen zullen worden geëxploiteerd. Vorige week werden de stenen, die voor de muren van het gebouwtje bestemd zijn, op een bijzondere manier van de vrachtauto naar het bouwwerk getransporteerd. Met een soort „monorail”, gedreven door een motortje, werden de tas sen stenen met de regelmaat van een klok over het veld naar de bouwplaats getransporteerd, met het voordeel, dat het gras niet kapot gereden werd door kruiwagens, en dat er aan het transport geen mankracht te pas hoefde te komen. De „monorail” was door een bouwonderneming ter beschikking gesteld aan beide sport verenigingen. (foto Sjaak Noteboom) De bouw- en exploitatiemaatschappij „Groenswaard N.V.” in oprichting wil overgaan tot de eerste grondaankopen in het nieuwe uitbreidingsplan. Deze grond is bestemd voor bouw van 84 woningen en 20 garages, in de ongesubsidieerde sector. De verkoopsom bedraagt 520.000, onderver deeld in 84 stukken van 6000 en 20 stukken van 800. De eerste paal voor deze bouw is reeds geslagen. In februari wil men reeds beginnen met de aanleg van de toegangs wegen naar ’t uitbreidingsplan, van de Kerkweg en het Noordeinde af. Ook de aanleg van rioleringen en straten zal dan een aanvang moeten nemen. Hiervoor is in eerste instantie een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden nodig. B. en W. vragen de raad dit bedrag te willen voteren. De eerste paal voor de twee duizend woningen die in de nieuwe wijk Groenswaard zullen verrijzen is vorige week vrijdag door de burge meester de grond ingedreven. (foto Sjaak Noteboom) is het programma voor de a.s. Kerstzangavond belangrijk inge kort, dit ten gerieve van de vele bezoekers van buiten de gemeente. Vox Jubilans begint de avond met het bekende en gaarne gehoorde „Komt allen te zamen”, vervolgens „Heft aan, heft aan een luide zang”. Voorts laat het koor zich horen in Psalm 56, „De Engelen zingen” en „Ere zij God”. Aan het slot van de avond zal het koor vertolken een nieuw groot werk dat door de dirigent van het koor Mar. Egberts werd gecompo neerd ter gelegenheid van zijn 55- Abonnement: 1,35 per kwartaal bjj voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. „Kan ik goed met de aannemer samenwerken, dan ben ik met deze installatie in staat, met twee man in één dag een woning op te leve ren,” aldus de heer Kloet. De ouders van schoolmelk drin kende kinderen ontvingen van het schoolmelk-comité de volgende me dedeling: In verband met de verhoging van de melkprijs met ingang van 4 no vember j.l. 0,54 per liter, gele verd in J liter flesjes) en het ver vallen van de rijkssubsidie per 1 januari a.s. zagen wij ons genood zaakt de ouderbijdrage te verhogen tot 0,45 per week. Aan de ouders zou eigenlijk - nu de rijkssubsidie vervalt - een bij drage moeten worden gevraagd, ge lijk aan de straatprijs van een liter losse melk die momenteel 0,46 be draagt. Aangezien inning van een dergelijke bijdrage een te grote ad ministratieve rompslomp betekent voor de schoolhoofden zal aan het gemeentebestuur worden gevraagd 1 cent per liter voor rekening van Morgenavond wordt er een at tractiemarkt gehouden in de Juliana van Stolberglaan. Bjj aankoop voor een bepaald bedrag krijgt men weer loten uitgereikt, goed voor aardige prijzen. De prijzen worden getrok ken op vrijdag 20 december en dan ook bekend gemaakt aan de kramen. De gemeente wil met de N.V. Kempkes tot grondruil komen. Het gaat om een stuk grond van 575 vierkante meter, dat onverhard is en dat ten westen van het parkeer terrein van Kempkes ligt. De meu belfabriek geeft hiervoor terug een stuk grond van 275 vierkante meter, dat reeds verhard is. Op deze basis achten B. en W. de ruil reëel en B. en W. vragen de raad dan ook, tot ruil te besluiten. Door deze ruil is er voor de ge meente het voordeel, dat de grond aan de Jan Dorrekenskade-Oost, die door haar is gekocht van de Stich ting Oude van Dagen, minder ge ïsoleerd komt te liggen. Van deze grond gaat immers een deel naar de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden en een ander deel naar de P.T.T. De gemeente bedingt, dat Kempkes voor een deugdelijke terreinafschei ding zorgt. de gemeente te nemen als extra- subsidie. De normale-subsidie van de ge meente blijft gehandhaafd. Deze is gelijk aan de helft van het verschil tussen uitgaven en inkomsten van ons comité. Het centraal school- melkcomité draagt eveneens de helft van het tekort, aldus het comité. Volgens de heer Kloet, die te recht zeer trots is op zijn mooie in stallatie, is de arbeidsbesparing van dien aard, dat een woning, waar voor anders minstens zestig uren werk nodig is, nu in de tijd van 20 tot 25 uur kan worden geschilderd. Het resultaat is volgens de heer Kloet ook veel mooier. Het schildersbedrijf van de heer P. W. Kloet kreeg begin deze week plotseling hoog bezoek. De secretaris van Prins Bernhard, mr. A. E. van Braam Houckgeest, op werkbezoek in Waddinxveen in verband met de werkzaamheden van het bouwteam, had te kennen gegeven, dat hij ook graag de nieuwe Amerikaanse verfspuit-installatie van de firma P. W. Kloet wilde bezichtigen. De heer Kloet kreeg een telefoontje van de burgemeester en maakte in allerijl zijn installatie voor de demonstratie in orde. „Ik wil het bouwteam hiermee bewijzen, dat ook de schilder een volwaardig lid van het bouwteam hoort te zijn,” aldus de heer Kloet, die niet langer tevreden is met een onder,aannemerschap, waarvoor tot nu toe een schilder in aanmerking komt. „Werkt het bouwteam ook met de schilder samen, dan kan de woningbouw nog efficiënter gerea liseerd worden.” jarig toonkunstenaarschap n.l. „Te Deum Laudamus” een werk be staande uit drie delen, waarin het koor alle gelegenheid krijgt haar kunnen te tonen. Het jeugdkoor „De Zangvogels” levert haar eigen bijdrage aan deze avond. We zullen het kunnen be luisteren in „De Heilige Nacht” van J. S. Bach, „Leid vriend’lijk licht” van Dykes en „De blijde Dag”. Joke Hogerbrugge zal als soliste van het jeugdkoor een vertolking geven van een werk van Mar. Egberts voor sopraan „Hemels Lichtje”. De bari ton Henk Wagenaar uit Rotterdam, lid van het gemengd koor zal ten gehore brengen: „Kerstnacht” van J. W. Franck. Feike Asma uit Den Haag die het koor zal begeleiden, zal o.m. op het orgel als solo ver klanken „Pastorale” van Guilmant. De plaatselijke predikant ds. Joh. Verwelius zal een korte Kerstmedi tatie houden. Al met al een zeer .af wisselend programma dat door Vox Jubilans dit jaar geboden wordt. Deze avond welke om 7.30 uur aanvangt, is vrij voor iedereen i toegankelijk..! Donderdagavond 19 december a.s. zal de Hervormde Gemengde Zang vereniging „Vox Jubilans” de jaarlijkse Kerstzangavond geven in de Ned. Hervormde Kerk te Waddinxveen. Met het Kerstconcert in Ede op dinsdag 24 december sluit Vox Jubilans hiermede een druk jaarprogramma af. Op vele plaatsen in den lande kon men dit jaar Vox Jubilans be luisteren, o.m. in Katwijk aan Zee, Amersfoort, Gouda, Barneveld, Rot terdam, Utrecht, Oud-Beijerland, enz. Daarnaast werden nieuwe plaatopnamen gemaakt, welke veel studie vereisten. Het feit dat Vox Jubilans door haar vele concerten bekend geworden is, stimuleert on getwijfeld de verkoop van haar grammofoonplaten. Ruim 85.000 platen draaien, volgens de laatste opgave, thans met koorzang van Vox Jubilans in de vele huiskamers t.w. 63.000 in Nederland en 20 dui zend over de grenzen, waarvan plm 10.000 in Canada onder de emigran ten, voorts in Amerika en Frankrijk terwijl een 400-tal platen met ge wijde muziek van dit koor werden geleverd in Hongarije. Dank zij het succes van de laatste plaat welke onlangs uitkwam, worden momen teel alweer onderhandelingen ge voerd over nieuwe opnamen in 1964. In vergelijking met andere jaren ’n kostuum markeert uw persoonlijkheid IX U, -V-,-

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 1