m was HeelMoerkapelle benut het Dorpshuis mee Vakantie-seinzoen blijkt te vallen Uitbreidingsplannen zijn voorbereidingsstadium Exploitatie was al rendabel het derde jaar m Waddinxveen van en Steeds meer zomerhuisjes Molentocht in Zevenhuizen vraag naar Reeuwijk Gebouwd met bijdragen overheid en particulieren Bestelauto ging te water Goudse veemarkt Kaasmarkten in ’64 Woonruimte- adviescommissie Autorijlessen en verzekering Echtpaar Loef in het goud De NJHC zegt het met platen Agenda Vakantieregeling: WADDINXVEEN Spreekuur van burgemeester Café-Restaurant „R 0 Y A L” Omzet veiling in 1964 5,6 mln. Weekblad voor Toekomst somber Goudse Bioscopen Eerste prijs voor merrie Fieneke V ereiiigmgsgebotiw It een wij k 20 jaar geleden Bioscopen te Gouda Exposities in Geslaagd Geslaagd Weekblad voor Waddinxveen - 29 juli 1965 Pagina 3 Doel bereikt Gouda Kabouters werken Kabouters doen wonderen Sporthal Zevenhuizen Geen beroep of garantie Bijdragen Alles bezet Meer buitenlanders WADDINXVEEN in KON. WILHELMINAPLEIN 13-14, TEL. 3083, WADDNIXVEEN De neutrale verenigingsraad heeft bijvoorbeeld veertien verenigingen als lid. De neutrale verenigingen ne men het leeuwedeel van de avonden voor hun rekening. Niet dat dit op een discrimminatie duidt, de Prote stantse en Rooms Katholieke vereni gingen maken gebruik van hun ei gen gebouw, bijvoorbeeld de Ichtus- kerk en het Rooms Katholieke ver- aan zeer joen, de industrie voor 32.555 diversen voor 133.418. BANKETBAKKERS: 26 juli t/m 7 aug. J. Kerver, Kon. Wlhelminaplein. MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. BAKKERS: Van 12 t/m 31 juli: Huizer, Van Ardenne, Verheul, Los en Kerver. Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. MOERKAPELLE: BAKKERS: 26 juli t/m 14 augustus bakkerij Van de Berg M ANUFAKTURIERS 2 t/m 9 augustus J. H. Boeren 9 t/m 16 augustus Wed. Bac Zn 16 t/m 23 augustus Fa. Van der Vlist Op de Goudse veemarkt werden in 1964 70.019 stuks vee aangevoerd (51.354 in 1963), waarvan 64.246 biggen, 4.766 magere varkens, 980 slachtvarkens, 14 nuchtere kalveren, 11 bokken en geiten en 2 lammeren van geiten. De gemiddelde aanvoeren per ge houden marktdag bedroegen vol gens het jaarverslag van de Kamer van Koophandel 1321 stuks. Schouwburg Bioscoop: do. 20.30 uur: „Lift naar de zon” (18 jr); vr. 20.30 uur, zat. 15, 19 en 21.15 uur, zond. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. t.m. wo. 14.30 uur: „De hel vanDuinkerken” (14 jr); ma. t.m. wo. 19.30 uur: „Porgy en Bess” (14 jr). MOERKAPELLE Ook het Dorpshuis te Moerkapelle heeft vele functies. De belangrijkste zijn wel gebouw voor het onderricht in lichamelijke oefe ningen en centrum voor de plaatselijke verenigingen. Ook Moerkapelle zag de stimulerende invloed van een dorpshuis op het verenigingsleven. De totale aan voer van kaas op de Woerdense kaasmarkt bedroeg in 1964 691.250 kilo en was minder dan in 1963. De gemiddelde prijs lag on geveer twee kwartjes boven die v,an 1963. Op de Goudse kaasmarkt vertoon den de kaasaanvoeren in partijen een teruggang met 11,77 °/o ten op zichte van 1963. Deze cijfers werden gepubliceerd in het jaarverslag van de Kamer van Koophandel. De kaasstad verwerkt, vooral op donderdagen een groot aantal toeris ten. Het is er gezellig druk, vooral ook door de Gouda-week, die tot 2 augustus wordt gehouden. De hotels zijn vol en vele gasten moeten in hotels in de omgeving worden on dergebracht. Van de grote zaal, met 220 ruime plaatsen wordt intensief gebruik ge maakt. Als het verenigingsleven de zalen niet nodig heeft, kunnen ook anderen van het gebouw gebruik ma ken. Het dorpshuis bevat twee klei ne zaaltjes en een grote zaal van zestien bij tien meter, waarin ook het podium. Ongeveer veertig ver enigingen zijn lid van de verenigings raad. Bij het natuurbad De Roerdomp te Zevenhuizen is men niet ontevre den. Het bezoek aan zwembad en campingterrein is zelfs boven de ver wachtingen. Ondanks het slechte weer trekken steeds meer vakantie- perkt aantal avonden. Het bestuur kan namelijk het gebruik van de zaal aan een vereniging ontzeggen. REEUWIJK Re secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt op maandagavond ten raad- huize spreekuur tussen zeven uur en half acht uitsluitend voor woonruim- tezaken. Vrijdag 27 juli 1945: „De collecte voor het gedenk- teeken is een succes gewor den. De totale opbrengst, w.o. enkele nagiften was 2943,—. Gezien dit bedrag is het plan voor uitvoering vatbaar en zal onze gemeente met een waardig monument verrijkt worden, als herinnering aan de bange jaren 1940 - 1945. Ten overvloede noemen wij nog de namen der Commis sieleden: C. Hoogendoom, voorzitter, H. A. van Berke- steijn, secretaris, K. van der Torren, penningmeester, A. C. Kraneveld, P. Kleiweg, S. Pille, K. van Ringelenstein, H. Poot, H. Jansen, C. Bikker, H. M. de Wilde en H. Jenné.” gangers naar de Rottemeren. Het campingterrein is continu vol. Ook komen er meer zeilboten dan vorig jaar op de meren, die een grotere bekendheid krijgen in wijdere kring. Veel auto-bezitters brengen zelf de eerste beginselen van de kunst van het autorijden bij aan echtge notes, kinderen of kennissen. Vol gens de Wegenverkeerswet en het Wegenverkeersreglement is dit toe gestaan, mits uiteraard de toezicht houder zelf tenminste vijf jaar in het bezit is van een rijbewijs en in de auto een zodanige plaats in neemt, dat hij voldoende kan ingrij - pen als de omstandigheden dat no dig maken. Aangezien er over dit punt veel misverstand bestaat, is het goed er op te wijzen, dat het besturen van een auto, zonder dat de bestuurder in het bezit is van een geldig rijbe wijs, in de polisvoorwaarden van de motorrijtuigenverzekering, is uitge sloten. Dit betekent dus, dat schade veroorzaakt door een persoon (zon der rijbewijs), die oefent onder het toeziend oog van iemand met een rijbewijs, niet onder de verzeke- ringsdekknig valt. Erkende instructeurs kunnen een verzekering sluiten, waarbij de wet telijke aansprakelijkheid van de leerling is meegedekt. Wil iemand zijn echtgenote, kinderen of kennis sen, die nog niet in het bezit zijn van een rijbewijs, in zijn auto toch ervaring in het besturen laten op doen, dan bestaat de mogelijkheid, dat de assuradeur onder bepaalde voorwaarden en voor beperkte duur dispensatie verleent. Zonder deze dispensatie is het be sturen van een motorvoertuig zon der dat men in het bezit is van een geldig rijbewijs een riskante zaak. Kunstzaaltje Passage: Tot en met 31 juli a.s. exposeert Theo den Boon olieverfschilderijen, aquarellen en tekeningen. Geopend tijdens de nor male winkeluren, alsmede op vrij dagavond tot 21 uur. Woensdagmid dag gesloten. Hoe het verenigingsgebouw er kwam? In de eerste plaats werd in de totale stichtingskosten ad f 250.000 voor f 93.000 bijgedragen door gemeente, provincie en over heid. Uit acties in Reeuwijk gehou den kwam een bedrag van f 30.000 binnen. Restte nog een bedrag van f 130.000, waarvoor een lening werd aangegaan. Door een zeer efficiënte exploitatie was er in het derde boek jaar geen tekort. Het bestuur be hoefde toen geen gebruik meer te maken van de gemeentelijke garan tie in een eventueel tekort. Het eer ste en tweede jaar was dat nog wel het geval. De totale stichtingskosten van het fraaie dorpshuis bedroegen f 165.000. De gemeente leende f 91.000, het rijk droeg f 29.250 bij en de provinciale bestuurderen f 24.067. Uit de bevol king zelf kwam door middel van collectes, een bazar, oliebollenver koop f 16.000. Voorts schonken An jerfonds en Kon. Julianafonds flin ke bedragen. De Stichting Dorpshuis Moerka pelle verhuurt het gebouw aan de gemeente tegen een huur gelijk aan de door het stichtingsbestuur ver schuldigde annuiteit gedurende vijf tig jaar, welke tot grondslag heeft de door de gemeente verstrekte le ning van f 91.000. De gemeente plaatste ten behoeve van het gym- WADDINXVEEN Tijdens in de zomermaanden gehouden praktij k- examens zijn geslaagd voor: Typen: Mej. E. v.d. Burgh, M. v. Eek, A. v.d. Knijff, B. Koster, C. Markus, I. de Nooy, D. Pietersen, A. Schaart, C. v. Wichen, mevr. J. de Vos, de heer D. Verboom. Steno: Mej. G. de Bruyn, J. v.d. Krans. Steno'-typiste: Mej. W. Bijl, C. Treffers. Alle cursisten werden op geleid door mevr. E. Derksen-Hof- man. WADDINXVEEN Vorige week vierde het echtpaar J. Loef en P. M. Loef-van Es van de Henegouwerweg het gouden huwelijksfeest. Met haar acht kinderen, zeven zoons en één dochter, alsmede twintig kleinkin deren had het gouden paar zich ver zameld in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Een gro te schat van bloemen en geschenken vertolkten hier de sympathie, welke deze Waddinxveense familie in wij de kring heeft verworven De heer en mevrouw Loef, die bei den 75 jaar zijn, genieten onbezorgd van de „oude dag” en zijn beiden nog goed gezond. De heer Loef was tot zijn 67e jaar meubelmaker. De firma van Schaik en Berghuis dien de hij 47 jaren. Naast de liefde voor zijn vak was de muziek de grote hobby van de heer Loef. Zo is hij 52 jaar organist geweest van de Chr. Afgescheiden Gemeente. Voorts gaf hij gedurende 25 jaren orgellessen, soms met veel plezier, maar ook wel eens met er gernis, wanneer „het volhouden bij de leerlingen ontbrak” zoals de heer Loef zelf zegt. Onder de titel „NJHC ’65” heeft de Stichting Nederlandse Jeugher- berg Centrale 10.000 grammofoon platen laten maken, als onderdeel van een propaganda-actie onder de jeugd. Het overrompelende plaatje „rekent af” met de tijd van de bota niseertrommel en „hupse liedjes die vrolijker klonken dan ze waren” en legt de nadruk op de moderne en zakelijke organisatie die de NJHC is. „Service voor jonge toeristen op niet-commerciële basis”, is nu het motto. De keerzijde bevat opnamen van de beatgroep "The Revolts”, ook al een bewijs van de eigentijdse vorm waarin de NJHC zich presenteert. Het plaatje is te verkrijgen, door het zenden van een briefkaart met daarop vermeld „grammofoonplaat” bij N.J.H.C., Prof. Tulpstraat 46, Amsterdam. WADDINXVEEN Zaterdag 7 augutsus: Speeltuindag, Speeltuin „Zonnig Zuid", St. Victorstraat. Maandag 9 augustus: Start ombouw aardgas. Zaterdag 14 augustus: Speeltuindag, Speeltuin Oranjewijk. Dinsdag 17 augustus: Omschakeling op aardgas (in de nacht van dinsdag op woensdag). Woensdag 18 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Donderdag 19 augustus: Lunapark, Verlengd Stationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Marsband-concours, Verl. Stations straat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. KRUIDENIERS: 12 t/m 31 juli: H. Cammeraat, Zuid- kade; 19 t/m 31 juli: N. M. van Rooijen, Dorpstraat; H. Timmermans, Wil- helminakade; D. Kool, Dorpstraat; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein en Noordkade; G. Bosman, Burgem. Trooststraat; A. van Eeuwen, Zuid- kade en K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat; 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid- kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 16 aug. t/m 4 sept.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. SLAGERS: 19 t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstr.; 26 juli t/m 7 aug., W. S. Zuidk.; 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. W ihelminaplein. REEUWIJK Onvoorziene om standigheden voorbehouden zal lo- co-burgemeester H. G. D. Coppens bij afwezigheid wegens vakantie van de burgemeester, spreekuur houden op de vrijdagochtenden 30 juli en 6 augustus tussen half elf en half twaalf. Volgens de in het jaarverslag 1964 van de Goudse Kamer van Koop handel gepubliceerde cijfers bedroeg de omzet van de Coöp. Tuiniersver- eniging Gouda en Omstreken in dat jaar ruim 5,6 miljoen. Hiervan werd door leden geveild 5.438.504 en door niet-leden 172.632. De groothandel betrok voor ruim 2 miljoen van de veiling, de klein handel voor ruim 1,1 miljoen, de exporthandel voor bijna f 2,2 mil- en Vooral voor kleine vergaderingen zal de nieuwe akkomodatie een uit komst zijn. Nu is het al zo, dat men niet weet, hoe alle aanvragers voor zaalruimte moeten worden geplaatst, omdat soms alles bezet is. De hui dige grote en kleine zaal kunnen worden gescheiden door een vouw wand, die echter niet geheel geluid dicht is, waardoor wel eens een hin derlijke situatie kan ontstaan. De stichting werd in 1959 opge richt, oud-burgemeester Baron van Knobbelsdorff was de „motor” van het plan. Het stichtingsbestuur kreeg dertien leden, waarvan vier door de gemeente werden benoemd. De vier belangrijkste politieke richtingen zijn in dit bestuur vertegenwoordigd. De overige negen leden vertegenwoor digen in de verhouding drie-drie- drie, de protestants-christelijke, de Rooms Katholieke en de neutrale groepering, die ieder een verenigings raad oprichtten. De telefoonverbindingen in het werkgebied van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken gaven in 1964 steeds meer zorg, zo wordt opgemerkt in het jaarverslag van de Kamer. Van verschillenle centrales is de maximum-capaciteit bereikt, wat betekent, dat aansluiting een onmo gelijkheid is. Er moet worden ge wacht op de ruimte, die ontstaat doordat abonnees afvallen of door vergroting van centrales. In het verslagjaar groeide nog de achterstand in de uitvoering van op drachten. Zelfs de telexaansluitin- gen bleken moeilijkheden te geven, wat in dit gebied nog nooit eerder voorkwam. Volgens het jaarverslag ziet de toekomstige situatie voor de periode tot 1968 er zeer somber uit. In een groot aantal plaatsen in deze streek zullen er periodes zijn, waarin er door een tekort geen mogelijkheden zijn een aansluiting te verkrijgen. Voor het bepalen van een even tuele preferentie bij het geven van een aansluiting wordt tussen de be treffende instantie en de Kamer steeds overleg gepleegd. Voor het te Gouda gehouden Ulo- examen zijn geslaagd: Voor ulo-a met middenstandsdiploma mej. M. Buurman te Waddinxveen, de heren M. J. van Bergeijk, A. Glasbeek te Waddinxveen, L. Wensveen te Reeu wijk, E. Kortland, J. C. Knoop te Zevenhuizen. Voor het ulo-a diploma: de dames: S. de Bruin te Waddinxveen, L. M. E. van der Heijden, J. C. van Peer te Reeuwijk, de heer P. van Duijn te Waddinxveen. Voor het getuigschrift van de par- time cursussen aan de technische school voor Gouda en omstreken slaagden: timmeren: N. S. van Eeu- wijk, C. H. van Roon, J. C. den Uyl te Reeuwijk, C. J. M. v.d. Hoorn, P. J. Prinsenberg, C. van Triet te Wad dinxveen, M. Hordijk te Zevenhui zen. schilderen: B. J. Kloet te Wad dinxveen. ZEVENHUIZEN De wandelsport- vereniging „Sterker door Strijd” or ganiseert op zaterdag 18 september voor de derde maal een Molentocht, door het aantrekkelijke gebied rond Zevenhuizen. Deelname aan deze interessante tocht staat open voor wandelsport- verenigingen, schoolgroepen, gym nastiek- en andere sportverenigin gen, BB, politie en bedrijfsgroepen alsmede individuele wandelaars. Er wordt ’s middags om half... gestart in de Dorpsstraat ter hoogte van nr. 147. Er wordt gelopen over vier afstan- nen, nl. vijf, tien, vijftien en twintig kilometer. De inschrijfgelden varië ren afhankelijk van de afstand van 1 tot 1,15. Tot 10 september kan men zich opgeven bij P. Hoogen- doorn, Rozenstraat 37, Zevenhuizen, telefoon 01802-501. Na die datum wordt het inschrijfgeld met een kwartje verhoogd. Alle deelnemers die de tocht vol brengen, ontvangen een speciaal voor deze dag ontworpen draagmedaille met lint. Voorts zijn er groepsprijzen en wisselbekers voor groepen. REEUWIJK Hoewel het er op pervlakkig gezien niet zo gunstig uitziet, is het vakantieseizoen voor Reeuwijk niet zo rampzalig als men wel denkt. Ondanks het slechte weer van de laatste weken zijn de exploi tanten niet ontevreden. Uitgezon derd de zaken met een terras. De verhuurders van zomerhuisjes hebben geen verlies geleden, doordat de meesten toch al de huisjes vóór het begin van het seizoen hadden verhuurd. Ook de botenverhuurders zien het niet somber in. REEUWIJK De vakantie van een achttal Hagenaars eindigde zater dagmiddag jl. in een natte affaire. Op de Oud-Reeuwijkseweg, ter hoogte van de woning van de vee koopman J. van Os raakte een door de heer H. Koot uit Den Haag be stuurde bestelauto met de wielen in de zachte wegberm. De wagen kan telde en kwam in de langs de weg lopende diepe wetering terecht. De auto bleef nog gedeeltelijk bo ven water hangen, waardoor de in zittenden, de chauffeur met echtge note en twee kinderen, de schoonou ders en nog twee vriendjes uit de auto op de kant konden klauteren. Zij liepen daarbij wel een nat pak op en ook de bagage was doornat geworden. Het gezelschap was op terugreis van vankantie en wilde over binnen wegen naar Den Haag rijden. Nabij de Oud-Reeuwijkseweg had men daarom de drukke Rijksweg verla ten. REEUWIJK Het op 1 juni 1962 in gebruik genomen verenigingsgebouw te Reeuwjjk floreert goed. Zo goed, dat nu al aan uitbreiden moet worden gedacht. De keuken is veel te klein en de capaciteit zal dan ook flink wor den vergroot. Voorts wordt een kleine vergaderzaal en opslagruimte bijge bouwd. De secretaris van de Stichting Verenigingsgebouw, de bouwkundige A. C. Buitelaar is nu al bezig met het ontwerp van de uitbreiding, vóórdat er zekerheid bestaat over de financiën. Daarvoor gaat het stichtingsbestuur, evenals dat bij de bouw van het huidige gebouw het geval was, weer een beroep doen op de bevolking van Reeuwjjk. En men hoopt dat de burgerij het belang van het centrum voldoende be seft om de actie te laten slagen. Naast de dagjesmensen die op en langs de plassen verblijven neemt ook het aantal buitenlanders toe, vooral Duitsers en Belgen komen in steeds groter getale naar Reeuwijk. De hotels zijn dan ook redelijk be zet. Meer vraag komt er naar zomer huizen. Bij de V.V.V. meldde men dat als er vierhonderd huisjes zou den worden bij gebouwd er ook vier honderd grif zouden worden ver huurd Op de gemeentelijke camping de Platteweg-Vlietdijk is het druk. nastiekonderwijs voor f 11.000 aan toestellen. De stichting zorgt voor verlichting, verwarming en schoon houden. Zonder overdrijving kan worden gesteld dat heel Moerkapelle gebruik maakt van het vorig jaar geopende dorpshuis, van politieke partijen tot bruiloften. enigingsgebouw te Reeuwijk-dorp. De gebruikers van het gebouw vor men een rijk geschakeerde groep. Van de feestvereniging Margriet tot de dam- en schaakclubs, en de To neelvereniging VIOS. De grote zaal wordt ook als gymnastiekzaal ge bruikt, hoewel hij daar niet zo ge schikt voor is. Daarom zou men graag het centrum willen uitbrei den met een sporthal, waarvan ook de scholen zouden profiteren. Hoe democratisch het wel toegaat, bewijzen de zogenaamde hearing- avonden, tijdens welke de verenigin gen de zaal vooruit kunnen bespre ken. Wel kan het dagelijks bestuur (vijf leden) gebruik maken van een ontsnappingsclausule voor een be- Gilbert Bécaud, Daniel Gelin, Ro bert Hossein, Lino Ventura zijn on der anderen medespelenden in „Lift naar de zon” een film van Jaqueline Audry. De film handélt over de liftreis van een achttienjarig meisje van de Belgische kust naar de Cote d’Azur. Een gevaarlijke onderneming blijk baar voor zo’n jong meisje. Zij maakt kennis met een verbluffend aantal heren, al dan niet met louche bedoelingen. Natuurlijk komt zij aan de Cote d’Azur, waar zij „de ware” vindt. Jammer genoeg moeten zij weer snel' naar het koele noorden waar de jon geman van haar keuze een betere baan kan krijgen. „De hel van Duinkerken” is een oorlogsfilm met Jean Paul Belmon do in de hoofdrol. Vier Franse sol daten, afgedwaald van hun regi ment bevinden zich op 1 juni 1940 in het omsingelde gebied van Duin kerken, dat de Britse troepen pro beren te verlaten. Julien (Belmondo) wil ook naar Engeland. Dat lukt niet. Bij een tweede poging wacht hij vergeefs op het meisje Jeanne (Ca- thérine Spaak). Tijdens een drama tisch slot wordt hij door een granaat gedood. „Porgy and Bess” is een impone rend filmwerk met prachtige melo dieën. Een kasstuk en terecht. (Alle films Schouwburg Bioscoop). WADDINXVEEN Op een Dordrecht gehouden paardendag werd een eerste prijs toegekend aan de éénjarige merrie Fieneke van de heer Ph. A. van der Breggen uit Waddinxveen. Om het verenigingsleven nieuw leven in te blazen is de huur voor verenigingen laag. Ook die opzet slaagde, de verenigingen bloeiden op. Mede door het verhuren van de ruimte voor bruiloften en partijen was de omzet ten opzichte van het eerste jaar het afgelopen boekjaar tweemaal zo groot. Al met al is het doel van de stich ting: „De bevordering van het cul turele en sociale leven onder meer door de exploitatie van een vereni gingsgebouw” ruimschoots bereikt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3