Weekblad Pnzzelcompetitie no. 3 1 Puzzel w Elsevier’s weekblad F I; prijzen Waddinxveen en de automatische .'stuurman ïioMb. Ue/duuijfc Opinie-onderzoek over busvervoer k a p p i e r - Weekblad voor I Uitslag eerste opgave (30 sept.) puzzel KRAIJESTEIJN Weekblad voor Waddinxveen - 14 oktober 1965 Pagina 2 W M 20 jaar geleden: PLAK DIT STROOKJE op BLANCO ZIJDE BRIEFKAART vaderi Oplossing Oplossing moeders Oplossing zoons Oplossing dochters Hoogste punten abonnees Weekblad I A (Voor élke ingevulde oplossing aan ommezijde briefkaart 1 postzegel van 25 cent bijplakken naast de postzegel van 10 cent (binnenland). Adresseer aan: Pers-Puzzelcompetitie, postbus 35, Utrecht voor r W i e 1 e n TfT zei hij. „Het schijnt, dat behalve 29 MARGUERITE LEES Mevrouw M. van Eijk, Wethouder Venteweg 81 te Gouda ontving van de jury voor haar bijzonder originele inzending met deur en sleutel en openschuivende goede oplossing vier extra punten en behaalde daardoor in de eerste ronde reeds 9 punten. Zij ontvangt van ons als aanmoediging een boekenbon van 1,50. Het gezin E. G. Stoové, Prins Bern- hardlaan 28, Waddinxveen, dat vier goede oplossingen instuurde (ieder gezinslid één) behaalde daarmede als gezin reeds 20 punten. De familie I. N. de Wit, Kielkade 4, Waddinxveen, van wie drie gezinsle den een goede oplossing instuurden, behaalde als gezin 15 punten. De uitslag van vorige week publi ceren wij volgende week. Onderwerp: „Is Christus ere-voorzitter of hoofd van Zijn Kerk” De Meester kwam juist op tijd aan dek om te zien, dat de Maat in een erg moderne auto werd ge- Streekcomité „In de Rechte Straat” Seen: Lazaruskade 53 te Gouda. c 1 1 1 1 DINSDAG 26 OKTOBER 1965 (aanvang 20.00 uur) in Ned. Hervormde Kerk herdenking kerkhervorming Openingswoord: Ds. J. R. CUPERUS (Ned. Herv. pred. te W’veen) Spreker: Ds. H. J. HEGGER (ex-priester R.K. kerk) pred.-direkteur Stichting „In de Rechte Straat" Zang: (evangelische liederen) ENRIQUE GARCIA (Spaans ex-prieser R.K. kerk) Sluitingswoord: Ds. J. SNOEY (Geref. pred. te Waddinxveen) g k I f n L v F t t r t c f I d< m ai v: st in a< w n ei te O' II ir u w ti G g T k k t< t< h „l si I IN BONTE verscheidenheid schotelen wij u elk soort puzzel voor, teneinde uit te maken, wie DE BESTE puzzelaar van Nederland is. Maar ook al zoudt u het niet om het kampioenschap doen, zendt toch een briefkaart in voor het goede doel: de blinden te helpen aan een geleidehond. U hebt even veel kansen als andere abonnees IN DE PRIJZEN te vallen, al was het maar door het vergaren van extra puntjes door een originele vorm. De EXTRA punten worden n.l. door de jury van puzzelontwerpers toegekend zonder rekening te houden met een goed of foutief antwoord! Zo kunnen ook degenen die eens de plank misslaan, in de landelijke competitie bljjven meedoen. VANDAAG stellen wij u vijf muzikanten voor. Zij zijn zo gewend aan hun muziekinstrument,* dat zij helemaal in die houding zijn blijven staan toen wij hen zonder teken van hun waardigheid uittekenden. Voor iemand die even past en meet, moet het een koud kunstje zijn iedereen zijn eigen instru ment weer in handen te geven. Vul op het bijgevoegde strookje even in letter en nummer van de bij elkaar horende afbeeldingen (dus bijv, vader: Al, B2 enz. en moeder: Bl, A2 enz.), knip het formuliertje VOLLEDIG uit mét codeletter en plak dat op uw briefkaart (of desgewenst meer briefkaarten) met het gezinshoofd of abonnee van onze krant als afzender. Wie dat goed doet kan VIER PUNTEN boeken. Vergeet niet PER OPLOSSING 25 cent extra port bij te plakken. Laat daarom ieder gezinslid meewerken en elke deelnemer zijn steentje bijdragen om de kostbare opleiding van blindegeleidehonden te kunnen laten betalen. „Is het beslist nodig, dat u zo op Armitage zit te vitten?” vroeg Gracia. „De directrice zal in de toekomst geen reden hebben tot klachten over nonchalance in de afdeling,” zei zus ter Mawte en haar mond sloot zich als een muizenval. „Dat ben ik met u eens,” zei zuster Gracia van harte. „Ik ben er erg voor, alle zwarte aantekeningen, die we verdiend hebben, uit te vegen. Als de meisjes in de toe komst geen behoorlijk werk leveren, moet u ze naar mij toesturen, dan zal ik zelf standjes uitdelen.” Het werd rustig gezegd, maar het was een order en Olive Mawte wist, dat zij aan het korste eind getrok ken had. Jim Sanders, was echter helemaal niet kalm, toen Lucy hem vertelde van de domme vervolging van de stafzuster. Hij zag bloed. Zij waren naar het huis van Patsy gegaan om de vermoeide en hardwerkende moe- WADDINXVEEN Onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport-Onderne- mingen (KNVTO) zal binnenkort een opinie-onderzoek worden gehouden over het interlokale busvervoer. Deze enquête zal worden uitgevoerd door de Nederlandse Stichting voor de Statistiek. Het onderzoek wordt ver richt voor vijf Noord- en Zuid-Hol- landse autobusondernemingen, waar onder de n.v. Citosa. Van een groot aantal reizigers zal een oordeel over het busvervoer wor den gevraagd terwijl ook enkele hon derden niet-reizigers hun mening ten beste zullen geven. Enige tijd geleden hield de Nederlandse Stichting voor de Statistiek een dergelijk onder zoek in de drie grote steden. Men hoopt uit de enquête een be paalde mening van het publiek ten opzichte van het streekvervoer te kunnen distilleren om het toekomstig beleid van de autobusondernemingen zoveel mogelijk aan de wensen van de consument aan te kunnen passen. „Ik zou die zuster Mawte wel eens een flinke schop willen geven,” zei Jim vol woede. Hij had een grote zware voet, en Lucy, die bijna moest hollen om hem bij te houden, genoot een ogenblik van de gedachte, dat die voet op zuster Mawte neer zou komen, alsof zij een duizendpoot was. „Er is maar één oplossing; je moet weg uit het ziekenhuis,” decreteerde Jim. Lucy snakte naar adem: „Ik heb het vaak genoeg ge wild; maar het kan niet - nu niet. Begrijp je niet, Jim, dat het verraad aan zuster Gracia is. Trouwens, ze zouden thuis erg teleurgesteld zijn, als ik miin oplei ding niet afmaakte.” „Ik kan de gedachte niet verdragen, dat je blijft en ongelukkig bent. De directrice is toch genoodzaakt je te laten gaan, als je dat wilt „Alleen als ik een ’goede en voldoende reden’ heb,” zei Lucy twijfelend. „Een huwelijk wordt toch als een goede en voldoende reden beschouwd, zou ik denken?” Lucy bleef stilstaan. „Jim Sanders, vraag je me ten huwelijk?” vroeg zij met een vreemd stemmetje. Jim werd rood. „Het viel me uit de mond. Ik - ik bedoelde niet...” Lucy zei waardig: „Als het je alleen maar ontviel, dan zal ik je er niet aan houden.” Jim barstte in lachen uit en nam haar in een beren- omhelzing, midden op straat. „En als je je „Ja” laat ontvallen, dan zal ik je er altijd aan houden!” De rest van de weg naar het ziekenhuis liepen zij in roze wolken gehuld. „Je weet niet hoe je boft, jonge dame,” zei de chirurg op verwijtende en vaderlijke toon, toen Martine zich beklaagde over haar langzaam herstel. Allen zeiden het - de zuster van de afdeling, die gekke kleine papegaai en, de leerlingen, de talrijke bezoekers - vooral haar ouders. Zij had zo vaak moeten horen, dat zij geboft had, dat zij wilde gillen, als zij het woord hoorde. Het was waar, dat haar mond genezen was en zij had leren praten en eten - voorzichtig - met de zilveren staaf in haar kaak (Zij hadden haar beloofd, dat deze er later uitgehaald zou worden, maar dat was weer iets om bang voor te zijn) en zij was nu in staat op te zitten in haar kamer en zelfs op het mooie terras te wandelen, dat langs dit blok van het ziekenhuis liep. Maar er was een wonde, die niet wilde helen. David, die zo gek op haar was geweest, ontglipte haar en zij haatte zichzelf, omdat zij hem met een leugen vasthield. duwd. „Heee!” riep hij, „waar ga je heen?!” „Naar professor Notter- krakr!” kon de Maat nog net roe pen. Toen sloeg het portier van de auto dicht. Hoofdschuddend keek de Meester de wegrijdende auto na. „Iedereen is gek geworden in Lutjewier,” mompelde hij. I. ƒ500,- èn het landelijk kam pioenschap voor degene die in totaal het hoogste aantal punten verwerft uit ALLE opgaven. 2 t/m 10. In volgorde van het aantal punten keuze uit een draag baar radiotoestel, div. luxueuze serviezen, Delftsblauwe vazen, een dameshorloge, een herenhorloge en een fondu-pan. II. Onze speciale rayonprqs, be staande uit ƒ50,- (in waardebon nen) voor de beste puzzelaar(ster) onder onze lezers. Zij kon zich heel goed herinneren hoe het ongeluk gebeurd was. Zij was ’aangeschoten’ geweest en zij had het stuur vastgegrepen, zodat de auto over de gladde weg geslipt was naar de muur en de greppel erachter. Maar zolang zij deed, of zij vergeten was, wat er ge beurd was, voelde David zich geroepen de schuld op zich te nemen. Op dit punt - hoewel hij in zoveel an dere dingen een vreemde voor haar was - wist zij pre cies wat hij dacht. Hij was vreselijk edel en zij was er innerlijk woedend over. Als hij de kwestie maar uit praatte, met een krakende ruzie, gevolgd door een hartstochtelijke verzoening... Maar dat was niet de manier van doen van David. Zij had nooit gezien, dat hij aan zijn emoties toegaf sinds de avond in de flat van haar ouders, toen zij zich verloofden; en als zij de feiten eerlijk onder ogen zag, moest zij toegeven, dat zij hem overrompeld had en hem overhaast tot een huwelijksaanzoek gedreven. Maar er waren veel dingen, die Martine niet eerlijk onder ogen kon zien. Er wachtte haar een nieuwe beproeving. Zij moest naar Londen voor een zeer moeilijke operatie van de lidtekens op haar gezicht door een beroemde plastische chirurg. Een ervan begon op haar wang en liep bijna tot aan het oog, een andere van haar neus tot haar mond. De botsing met de stenen muur was vreselijk geweest en glas, zelfs glas, dat ’niet kon splinteren’ was iets verschrikkelijks. Er waren ogenblikken, waarop zij besefte, dat David net zo verminkt had kunnen zijn of zelfs dood. Als zij heimelijk wroeging had, zwoer zij plechtig, dat zij het goed zou maken, als zij eenmaal getrouwd waren. Zij zou Pappie een nieuwe Jaguar sportwagen af zetten voor David; zij zouden een tocht naar West-Indië maken als huwelijksreis, daarna de paasdagen in Parijs doorbrengen, zoals David had ge droomd. En als hij weer aan het werk ging, dan zou dat zijn in zijn eigen kliniek, terwijl Lucas J. maar al te graag de rekeningen zou betalen... De moeilijkheid was, dat hij, verre van bereid te zijn drie maanden verlof te nemen, zoals zij gebiedend voor stelde, zelfs geen week wilde nemen om met haar in Londen te zijn gedurende en na haar plastische operatie. Hij praatte een hoop onzin over een epidemie in het kinderblok en dat hij het niet kon verantwoorden ver lof te nemen, als hij nog verschillende patiënten in een kritiek stadium had. Martine huilde, zoals gewoonlijk. Zij noemde hem harteloos en zelfzuchtig en herinnerde eraan, zoals zij vaak deed, dat een specialist zijn jonge assistenten en de hoofdzuster maar moest laten stuntelen. Vrijdag 19 oktober 1945: Blijkens de heden gehouden kandidaatstelling ter verkie zing van leden van de nood- gemeenteraad zullen in de nieuwe raad zitting nemen: voor de Nederlands Hervormde Kiesvereniging: W. Buitelaar, H. Jansen, A. Noorlander jr. en T. de Waardt; voor de Sociaal Democratische Arbeiders Partij H. van Egdom, S. Pille en M. Schouten; voor de Christelijk Historische Unie: A. Oudijk en A. Vis jr.; voor de Rooms-Ka- tholieke Staats Partij; S. C. J. van Tol en C. J. de Vos; voor de zogenaamde Vrije Groep: Mevrouw F. T. van derTorren- Veendorp en G. J. Wormmees ter. Uit de oude gemeenteraad keren dus slechts terug de he ren A. Vis, W. Buitelaar, M. Schouten en S. Pille. 12 t/m 25. Voorts loven wij ter aanmoediging elke week een L.P.- grammofoonplaat uit voor de in zender die het HOOGSTE aantal EXTRA punten verwerft voor een enkele oplossing van de opgave voor die week, alsmede enkele kleinere prijzen. VOORWAARDEN VOOR DEELNEMING PUZZELCOMPETITIE NEDERLAND 1. Alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar de prijzen en de titel „beste puzzelaar(ster) van Nederland”. 2. Elk meedingend gezinslid is per inzending 25 cent inleggeld verschuldigd. 3. Het volledig uitgeknipte diagram of invulstrookje met code letters en oplossing moet op een blanco briefkaart worden geplakt, te adresseren aan Perspuzzelcompetitie, postbus 35 te Utrecht. 4. Onduidelijke invulling of veranderingen maken een inzending ongeldig. 5. Oplossingen die na a.s. woensdag 19 uur n.m. in bezit van de centrale jury komen, dingen die week niet meer mee in de punten telling. 6. Op elke briefkaart moet het verschuldigde porto (10 cent voor binnenland) en het extra porto van 25 cent per oplossing rechts boven aan de adreszijde worden geplakt. Inzendingen die eventueel niet door de PTT zijn af gestempeld, zijn ongeldig. 7. Voor elke goede inzending verwerft de deelnemer een aantal punten, in verhouding tot de zwaarte van de opgave. Extra punten kunnen worden gegeven voor opvallende of originele oplossingen. Winnaars zijn degenen die in deze competitie het hoogste aantal punten in totaal verwerven. 8. Wij dragen geen verantwoordelijkheid voor zoekraken, bescha diging of vertraging. 9. Een deskundige jury van Nederlandse puzzelontwerpers beslist over geldigheid en waardering der inzendingen. Over opgaven, op lossingen en toekenning der punten is geen correspondentie mogelijk. 10. Door inzending verklaart men zich akkoord met deze voor waarden en met de beslissingen van de jury. Even later kwam Kappie aan boord terug. Hij had de brutale man op de kade eens flink de waarheid gezegd en mopperde nu nog een beetje na. „Het is me ja wat met die Ducata-prijs, jong,” Vanavond, toen zij hem dit verweet, liep David de kamer uit met zo’n wit vertrokken gezicht, dat zij mis selijk werd van angst. Was zij ditmaal te ver gegaan? Die avond, toen zij om half negen vrij was, ging zus ter Gracia naar de afdeling van dr. Phillips. Mack had haar telefonisch medegedeeld, dat de verbrande baby morgen naar het kinderblok moest worden overge bracht en zij wilde verschillende punten over de ver zorging van dit kind met hem bespreken. Op weg naar buiten gaf zij zich over aan haar vreugde, dat zij door de ruiten van het hokje van Richard zou kunnen kijken. De lichten van de zaal waren gedempt. Richard sliep niet, maar hij was rustig en slaperig. Zijn kleine ge zichtje begon zo te stralen toen hij naar haar keek, dat haar hart bijna brak. Zij was er niet zeker van, dat hij haar in haar uniform herkende. Of had hij het idee, dat elke glimlachende verpleegster „net als mammie” was? „Dat is een flink ventje,” zei Mack’s stem naast haar. „We zullen hem missen. Dr. Halcott en mijn chef heb ben het vandaag besproken en zij zijn van plan - ten minste dr. Halcott - hem regelrecht naar het herstel lingsoord aan zee te zenden. Ik zal morgen contact op nemen met mevrouw Medway.” Gracia was direct ten prooi aan allerlei gedachten. Dr. Halcott had haar gevraagd erover na te denken, of zij Richard onder haar eigen hoede wilde hebben, tot dat hij helemaal aan de genezende hand was; nu had hij zelf een beslissing genomen, buiten haar om! Zij ging haastig weg, verscheurd door woede, opstan digheid en verdriet. Als de ambulance kwam om haar Richard weg te brengen naar het herstellingsoord, zou zij hem voor altijd verliezen. De proeftijd van drie maan den voor de adoptie van kracht werd, zou verstrijken, als hij nog daar was. Zij kon het niet verdragen, zij kon hem niet laten gaan. En hoe kon zij het David verge ven, dat hij een beslissing genomen had zonder haar nog eens te raadplegen - wetende hoe de zaken erbij stonden? De nacht was helder en koud, terwijl de sterren ver weg schitterden en er 'was vorst in de wind, die haar gezicht geselde en luidruchtig aan haar mantel trok, toen zij de kortste weg nam over het grasveld naar het zusterhuis. Zij moest er met gebogen hoofd tegenop worstelen. Zij liep regelrecht in David’s armen. Zij stamelde hijgend een verontschuldiging, vóór zij zag wie het was. In het bleke licht van de sterren zag zijn gezicht er wit en weggetrokken uit. Het was geen toevallige ontmoeting; hij was gekomen om haar te zoeken. (wordt vervolgd) Ter ere van het vijftienjarig bestaan van de landelijke rij- vereniging „De Gouweruiters” is het bestuur voornemens op 13 en 15 november aanstaande een tweetal feestavonden te beleggen in het rooms-katho- liek verenigingsgebouw. Op de ze avonden zal het toneelgezel schap „De Korenschoof” uit Utrecht opvoeren het toneel- een blijspel in drie bedrijven van Cissy van Marxveld. De be doelde vereniging heeft een goede staat van dienst en is in die vijftien jaren uitgegroeid tot 53 werkende leden en 112 donateurs. Verscheidene con coursen hippique werden door de vereniging of in samenwer king met andere gehouden. Die bloei van ’De Gouweruiters’ is niet in het minst te danken aan de onvermoeibare werk kracht van de ijverige secreta ris, de heer G. J. van der Horst. 4. „Kom,” zei Knokemeyer, ter wijl hij de Maat met vaste hand bij de arm greep en hem mee voerde, „de professor wacht op ons.” „Maar wat willen jullie van me?” riep de Maat onzeker; „De professor wil even een echte stuurman zien,” was ’t antwoord,” als je meegaat zijn die honderd gulden voor jou.” der toestemming te vragen het kleine meisje mee te nemen naar buiten in de auto van Jim’s vriend, toen Lucy haar vrije dag ifed. Het huis leek vol natte was en kibbelende kinderen. Jim zei, dat hij het gehele ge zin wel mee zou willen nemen, maar dan had hij iets nodig tussen de kleine A-30 van zijn vriend en zijn zware vrachtauto. „We zullen op een mooie dag met een Jan Plezier gaan!” „God zegene je,” zei Patsy’s moeder; daarna, omdat zij niet wilde laten merken, hoe geroerd zij was door zijn vriendelijkheid, gaf zij de kinderen een heftig standje, omdat zij zo’n lawaai maakten en begon de kleren in de wastobbe te wassen. Toen zij het huis verlieten, vertelde Lucy hem over de gang van zaken op de afdeling. BRUGWEG (wordt vervolgd) Z.C1 1J.J.J. jjJLXCL ö'—lUJllLj Udl MCllCUVC scheepsbouwer Geldjeslijmer ook een zekere professor Notterkrakr met een uitvinding bezig is, waar mee hij die prijs hoopt te winnen. En nu zijn ze zo wantrouwend, dat een fatsoenlijk mens niet meer i rustig over de kade kan lopen. Ik ben blij, dat IK niets met dat ge- doe te maken heb. Maar, tussen twee haakjes, waar is de Maat „De Maat?” herhaalde de Mees ter, „die is op weg naar professor Notterkrakr „GEEN verschillen” schreef een mevrouw uit Drachten, 3 of 5 of 7 lieten andere abonnees weten. Maar ook de getallen 16, 33, 39, 42 en 56 stonden vermeld op de briefkaarten. Nu zijn er in enkele kranten, door onduidelijke druk, inderdaad wel eens afwijkingen voorgekomen en heeft de jury zelf nog naarstig moe ten puzzelen of inzenders met gro tere getallen gelijk konden hebben. Een aantal krijgt gelijk en boekt daarmede de uitgeloofde 5 punten. Maar het juiste uitgangspunt van de opgave lag bij 8 weggelaten of be wust verkeerd getekende lijntjes, te weten: 2 lijntjes in het niet gesloten voor wiel; 1 in het anders gevulde glas van het meisje; 2 lijntjes van het weggelaten oor van de harmonika- speler; 1 straaltje in de kaarsvlam; 1 lijn in het kerkraam en 1 ontbreken de wenkbrauw van het jongetje met de vlag. 8 was dus wel het minste. Helaas bleek een aantal oplossin gen ongeldig, b.v. door te weinig ge plakte postzegels of wegens inzen ding onder couvert. Het moeten brief kaarten blijven, ander betaalt de PTT het porto niet terug! stuk ,,’n Zomerzotheid”, a a z d v V b

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2