W ij kverwarming nog is bewoners zorgenkind van Gesprekken met eigenaars resulteren rapport WERELDSPAARDAG RAIFFEISEN- SPAARWEEK Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen in Oliebollenactie werd F DA Hf p>< Pamflet IZoud weer PU R O L Vondel wijk niet erg: geruft een succes spaarzin is ’in’... 21-30 OKTOBER 1965 Bijna J 14.000 voor zwembad Spoedvergadering Gemeenteraad Snuif en wrijf NU SSPAAREANK TE WADDINXVEEN Afwachten Vandaag de dag kunnen we er grote wensen op na houden. Want spaarzin Is 'in’l Wie vandaag spaart, bereikt morgen wat hij will Stap juist nü bij ons binnen en kies uit onze aantrekkelijke spaar mogelijkheden. Ga nu sparen of spaar nu wat extra'sl Welvaart is nog geen welzijn! Voor vele noodzake lijke èn aangename zaken is geld nodig. Bezit brengt velen welvaart. Maar de zekerheid dat U over geld kunt beschik ken wanneer U het nodig heeft, is even belangrijk. Dat is welzijn. Ei dat bereikt U alleen met sparen. Traditiegetrouw zal op de Wereldspaardag, vrijdag 29 oktober, aan een ieder die een inleg doet, de bekende fraaie kalender worden uitgereikt Geld achter de hand... een rustig en veilig gevoel. Voor Uw welzijn werken de Bondsspaarbanken, herkenbaar aan het embleem met-de-bij. Kanaa'straat 9 RENTE3V4°/o - 33/4°/o - 4% Wijkcommissie Weekblad Hollands Hart Uitgave: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 21e JAARGANG - Nr. 1058 mra (Ingezonden mededeling) (foto Sjaak Noteboom) •r Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. bij contract vraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN Hedenavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen voor een spoedeisende verga dering in verband met het aangaan van een geldlening ten bedrage van 450.000, welke lening kan worden verstrekt tegen een rente van 6i “/o bij een koers van lOOo/o en een loop tijd van dertig jaar. De lening is no dig voor de financiering van kapi taalsuitgaven, waaraan de raad al eerder haar goedkeuring hechtte. winkel van de firma Van Triet stond opgeslagen lang niet voldoende zou zijn om aan de grote vraag te vol doen. Ondanks dat het bakken in hoog tempo doorging bleef er een chronisch tekort aan oliebollen, niet alleen door de succesvolle huis-aan- ,huis verkoop, maar ook nog als ge volg van het grote aantal mensen dat rechtstreeks bij de wagen nog olie bollen kwam kopen. Om twaalf uur moesten de activiteiten tijdelijk wor den gestaakt, omdat de voorraad vol ledig was uitgeput. In de loop van zaterdagmiddag ging de verkoop echter weer door en toen de balans werd opgemaakt, kon worden gesteld dat er die zaterdag in Waddinxveen zeker zo’n twintigdui zend oliebollen waren verkocht. De netto opbrengst, die de voor zitter van de muziekvereniging ’Con cordia’, de heer C. L. de Knegt, aan het bestuur van de Stichting Vrien den van het Zwembad kon overdra gen was precies 1500 mede door een geste van de oliebollenbakker, de heer De Weerdt, om het door hem af te geven percentage te verhogen en het eindbedrag bovendien nog naar boven af te ronden. Spaar nól Een premia van f2,50 aan Iedere nieuwe epaarder Een premie van f2,50 aan ieder 10e Inlegger Een premie van f5,- aan Iedere 25e inlegger veretrekken wij tijdens de Ralffelsen-Spaarweekl Bovendien een aardige'attentie voor élke Inleggerl (Per spaarder niet meer dan eenmaal een premie of attentie) ■Fj RAIFFEISENBANK FflÜ WADDINXVEEN de spaarbank met volledige bankservice Uw verkoudheid van neus keei of horst weg mei Bijkantoor va i de Stichting Nutsspaaba.nk te Gouda, opgericht 1857, de oudste cn grootste spaarinstelling van Gouda en Omstreken. WADDINXVEEN De zaterdag gehouden oliebollenactie ten bate van het nieuwe zwembad die was aange boden door de muziekvereniging ’Concordia’ is in alle opzichten een groot succes geworden en heeft netto vijftienhonderd gulden opgebracht. Om half negen zaterdagochtend be gon de NDOG geluidswagen uit Den Haag al zijn lawaaierige rondrit door de gemeente. Met doordringende mu ziek en een duidelijk gesproken tekst werden de inwoners van Waddinx veen attent gemaakt op de komst van de oliebollen-auto. Negen met spandoeken getooide auto’s bestuurd door vrijwilligers en enkele tientallen jeugdige verkoop sters en later ook verkopers, meest leerlingen van de Chr. Landbouw- huishoudschool 'De Rank’, leden van de zwemclub „De Gouwe” en enkele leden van ’Concordia’ zwermden even later uit over Oranje- en Vondelwijk. Het werd een nagenoeg huis-aan- huis verkoop en al spoedig keerden de eerste auto’s op het Koningin Wil- helminaplein terug om bij de oliebol- lenkraam nieuwe voorraad in te slaan. Spoedig bleek, dat de enorme hoe veelheid in voorraad gebakken olie bollen, die in de voormalige nood- WADDINXVEEN Als gevolg van opmerkingen van de bewoners in de Vondelwijk inzake de centrale wijkverwarming wordt op het ogenblik door ambtenaren van de gemeente Waddinxveen een rapport voorbereid, dat bin nenkort met een advies aan B. en W. zal worden gezonden. Het rapport en het advies zijn een uitvloeisel van gesprekken, die tussen gemeentelijke amb tenaren en vertegenwoordigers en een twintigtal bewoners van de Vondel wijk zijn gevoerd. Enige tijd geleden kwam in een in de Vondelwijk verspreid pamflet tot uitdrukking, dat er bij de bewoners, enig onbehagen bestond over de cen trale wijkverwarming. Er werden vooral van de koopwoningen aldaar handtekeningen verzameld en dit re sulteerde in een uitnodiging van de zijde van de gemeente aan ongeveer tachtig bewoners voor gesprekken over de verwarming ten raadhuize. Naar ons door de gemeente werd medegedeeld, hebben ongeveer twin tig bewoners aan de uitnodiging ge hoor gegeven en zijn ten gemeente- huize over hun bezwaren of onge rustheid komen praten. In de gesprekken kwamen o.m. naar voren de angst voor schade door lekkages, de vrees zonder verwar ming te zitten wanneer in het be trokken blok een defect zou optreden bij de installatie van één woning, de twijfel over de z.g. nachtverwarming enz. Enkele bewoners hebben zich in die gesprekken fel tegen de centrale wijkverwarming gesteld en medege deeld dat ze er in feite geen prijs op stellen. Weer anderen achtten het niet juist, dat het gemeentebestuur bepaalt, wanneer er buiten het nor- OKTOBER WIJNMAAND Beaujolais 1965 per fles f 3,60 nu 3 fl. f 10,- SUJÏERll EN WIJNHANDEL VAN EK UWEN ZUIDKADE 3 IELEFOON 2135 Waddinxveen male stookseizoen nog zal worden ge stookt. Daarvoor zag men liever een commissie uit de wijk in het leven geroepen. Op dit ogenblik valt nog niet te bezien of het Waddinxveense ge meentebestuur naar aanleiding van al hetgeen er uit de monden van de bewoners is opgetekend, termen aan wezig zal vinden enige wijzigingen in het bestaande beleid ten aanzien van die verwarming aan te brengen. Dat lang niet alle van de door de gemeente uitgenodigde bewoners van de gelegenheid tot een gesprek heb ben gebruik gemaakt vindt zijn oor zaak in het feit, dat er enerzijds be woners zijn die menen, dat er eerst een winter moet worden afgewacht en anderzijds zijn er bewoners, die naar onze mening ten onrechte wei nig resultaat verwachten van een ge sprek met gemeentelijke autoriteiten. Afgezien van eventuele maatrege- len door het college van B. en W. op korte termijn lijkt het ons dienstig om na afloop van het stookseizoen 1965-66 door middel van een enquête de bewoners naar hun ervaringen te vragen. De resultaten van een derge lijke enquête kunnen niet alleen van belang zijn voor het toekomstige be leid van de gemeente Waddinxveen ten aanzien van centrale verwar- mingssystemen, maar ook hun nut hebben voor andere gemeenten die wijkverwarming overwegen. Boven dien kan dan blijken of de vrees van de bewoners reëel is geweest of dat het optimisme van het gemeentebe stuur inzake deze verwarming wordt bewaarheid. Onbehagen Uit een onpartijdig ingesteld onder zoek bij willekeurige bewoners van de Vondelwijk bleek ons dat nog ve len daar weinig vertrouwen hebben in deze wijkverwarming. Men gaat met onbehagen de winter in. De ne gatieve houding werd nog mede be ïnvloed door een maandag opgetre den defect bij de centrale verwar ming. Afgezien van ongerustheid ten aan zien van technische en beleidszaken heeft ons vooral gefrappeerd, dat ve len zich nu pas gaan realiseren dat naar hun mening hun individualiteit in ernstige mate is aangetast. Er was geen keus. „De wijkverwarming be hoort erbij en een alternatief is er niet, want we hebben geen schoorste nen,” zo klonk het vrij algemeen. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan- Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Vorige week nog ruim tienduizend gulden, nu al bijna veertien- duizend gulden, dat is de stand bij het bouwfonds voor het nieuwe zwembad op dit ogen blik. De Fancy-Fair op het Kon. Wilhelminaplein gehouden ter gelegenheid van de nieuwe winkels aldaar bracht netto 1380 op waaronder nog twee schenkingen van respectievelijk 100 en 25. De zaterdag ge houden oliebollenverkoop van ’Concordia’ leverde een netto bedrag van 1500 op. Honderd gulden was het resultaat van een collecte tijdens een feestje ten huizen van de heer H. K. van der Loo. De N.V. Zaadhan- del Oudijk Wulfse zegde gras zaad ter waarde van 125 toe voor de bij het zwembad aan te leggen zonneweide. Voorts werden de volgende stortingen ontvangen: de heer C.M.V. 10, mevrouw B.R. 25, Hiermee is de stand van het bouwfonds thans al gekomen Onze bankrekeningen staan op 13.725,—. voor u open Coöp. Raiffeisen bank ’Waddinxveen’ giro 79138 en Alg. Bank Nederland N.V. (giro 36140 ABN-Gouda) Stortingen bij deze banken kunnen geschieden aan de kas, door overboekingen van uw bankrekening of overschrijving per giro ten name van de Stich ting ’Vrienden van het Zwem bad’ Waddinxveen. Het secre tariaat van de stichting is ge vestigd ten huize van de heer A. P. de Graaff, Stationsstraat 21, Waddinxveen, tel. 01828-2614 Het nieuwe zwembad moet er koen U doet toch mee? Stort nog vandaag uw bqdrage. Vele bewoners worden in hun me ning nog gesterkt, nu hen is gebleken dat in het plan Groenswaard geen voor de gehele wijk centraal gestook te verwarming zal komen, maar in ieder huis een individueel gasge stookte centrale verwarmingsinstal- latie zal worden aangebracht. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1