Gemeenteraad had veel moeite met besluit rechtsgeding over Gemeente wil spoed met sanering Kerkweg IVOROL Beeldenexpositie W arnaar plantsoen in DaffiP°breekt de kracht van een verkoudheid ■■hbb bij Vader, Moederen Kind. Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Aog geen wijziging verordening wijkverwarming van voor Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ROSKAM FOUTEN Mozart opera jeugd Waddinxveen Maandagmiddag a.s. zal de Waddinxveense school jeugd tijdens drie elkaar opvolgen de uitvoeringen in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationstraat kunnen genieten van de opera Bastien und Bastienne van Wolfgang Amadeus Mozart, die door een gecostumeerd gezelschap onder auspiciëen van de Stichting School- concerten te Amsterdam zal worden vertolkt. Het jeugdconcert wordt georganiseerd door een comité, waarvan de heer H.J.Egbers voor zitter is, bijgestaan door de heren A. Kleijer als secretaris en P. de Lijster als penningmeester. Volgende week Aanplakbiljetten Geen kaarten meer Be Fair-junior en Planting boom bij huwelijk Beatrix en Claus y Tanden blonk-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Aantasting rechtzekerheid Snel Schikking Verklaring Onbehagen „Geen methode44 nvV - DONDERDAG 3 MAART 1966 21e JAARGANG - Nr. 1077 de DE REDACTIE. (Ingezonden mededeling) D be- alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28 - 30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. (verschijnt elke donderdag) REIS- EN PASSAGEBUREAU ’Hart van Holland’ Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. voor tuingereedschap Kerkweg 197, Waddinxveen telefoon 01828-2004 Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Postgitonummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. In verband met het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Arnsberg op donderdag 10 maart aanstaan de zal het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart een dag eerder verschijnen. Wij maken er onze adver teerders op attent dat het sluitingstydstip voor averten- ties ten gevolge hiervan ver schuift van dinsdagmiddag 12 uur naar maandagmiddag (7 maart) 12.00 uur. Hetzelfde geldt voor de inlevering van kopy voor weekagenda enz. De beat-groep The Sparklings (foto boven) onder leiding van Ben Kra mer zal vooral de harten van de jeugdigen stelen. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 °/o taxatiewaarde Gaarne roepen wij de cle mentie in van onze lezers, wanneer in deze krant wat veel zetfouten e.d. mochten voorkomen. Deze week name lijk is onze drukkerij met een automatische zetmachine uit gebreid. Zoals met iedere au tomatische apparatuur zijn er in de aanloopperiode nog wel wat kinderziekten te óver- winnen. I Waddinxveen Voor Waddinxveen en wijde omstreken is het volgende I week donderdagavond in de Veilinghal aan de Bredeweg te houden mu zikale festival een hoogtepunt in de viering van het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Arnsberg. Herman Stok (zie foto elders in deze krant) presenteert dan een aantal artiesten van naam, die er ongetwijfeld toe zullen bijdragen, dat het muzikale feest in alle op zichten groots gaat worden. Jan Burgers met zijn New Orleans Syncopators zullen o.m. Karin Kent (foto onder) begeleiden. Voorts treedt op de uit de Antillen afkomstige Chinese zanger John Li-A-Foe, die gedurende het weekeinde juist zijn Nederlandse televisiedebuut maakte. Waddinxveen Op woensdagmid dag 9 maart om drie uur zal door kleuters van de Prinses Beatrix- kleuterschool op de middelste hof aan de westzijde van de Prinses Beatrixlaan een Beatrix/Clausboom worden geplant. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van het gemeentebestuur, dat hier mede een vervolg wil geven op het planten van een speciale boom des tijds ter gelegenheid van het huwe lijk van Koninging Juliana en Prins Bernhard; Die boom werd toen geplant bij Jan Lighartschool, waar hij nu wat achteraf staat, maar toch altijdher- kenbaar is aan het om de boom staande muurtje en een bijbehoren de opschrift. De Beatrix/Clausboom wordt een typische lenteboom, die dus in het voorjaar een kleurige bloesem zal dragen. De keuze zal waarschijnlijk vallen op een magnolia of een pru nus. Het is de bedoeling dat de kleu ters van de Waddinxveense kleuter scholen die middag bij het planten van de huwelijksboom aanwezig zullen zijn. Nog één voorstel werd teruggeno men. Dat was het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling voor landschapsver- zorging en recreatie. De overige vijftien gemeenten, die zich bij de regeling zullen aansluiten, hadden Waddinxveen. verzocht het raadsbe sluit nog even op te schorten, opdat WADDINXVEEN Op vijf plaatsen in Waddinxveen zijn sinds woensdag aanplakbiljetten verschenen waarop de junioren van Be Fair hun opstelling kun nen zien voor de wedstrijd van de komende zaterdag. In ’t ver volg zal dit systeem steeds wor den toegepast, zodat de vereni ging een aanzienlijk bedrag aan portikosten voor de kaarten kan uitsparen. De opplakadressen zijn: het clubgebouw, sigaren magazijn P. Verwey in de lep- laan, cafetaria De Vos aan de Kerkweg, cafetaria Van Dijk aan de brug en sigarenmagazijn D. Sonneveld aan het Koningin Wilhelm inaplein. In zijn antwoord hierop wees burgemeester er op, dat als enkele van de nu nog 36 zich verzettende bewoners, niet langer aansluiting op de wijkverwarming wensen, er ver liezen zullen optreden, die door de overige warmte-afnemers zullen moeten worden opgevangen. Ten aanzien van de juridische haalbaar heid verwees de heer Van der Hooft naar Breda, waar een dergelijke verordening ook is aangenomen en door Gedeputeerde Staten is goedge keurd. Als stok achter de deur heeft men daar bovendien bepaald, dat, bij wie voor zijn warmte niet be taalt, ook gas en elektriciteit zullen worden afgesloten. Het bleek het College er echter vooral om te doen zijn, zich met dit voorstel tegenover de raad te dekken voor eventuele toekomstige verlie zen bij het verwarmingsbedrijf. Mr. H.T. van Schaik vond het alle maal niet zo fijntjes. Hij had begrip voor de belangen, die op het spel staan, maar vond, dat men een over komst door een wijziging niet zo maar in een wet kan veranderen. Naar zijn persoonlijke mening zou een dergeljjke verordening (zelfs met goedkeuring van GS) in de ogen van geen enkele rechter genade kunnen vinden. De heer Van Schaik noemde de voorgestelde wijziging een aantasting van de rechtszeker heid. Zou men met deze wijziging akkoord gaan, dan zou men, aldus de heer Van Schaik, de mensen straks ook kunnen verbieden fles- sengas te gebruiken, of kunnen dwingen de banketletters van een in de raad zetelende bakker te gebrui ken. Hij zei de rechtszekerheid zó belangrijk te vinden, dat hij bereid zou zijn een stukje van de verant woording voor het rendabel mak ken van de geïnvesteerde 1,2 mil joen, op zich te nemen. Het CHU-raadslid J. van de Roo- vaart kwam nog met een schikking: ’’laten we de evehtuele opvolgers van de huidige bewoners verplichten de overeenkomst aan te gaan”. Burgemeester Van der Hooft voelde hier wel iets voor, vooral omdat hij de verordening wilde zien als een ’’kettingverordening”. Het gaat niet alleen om de huidige bewoners, maar ook om degenen die na hen komen. De heer P.H. Kroes (VDD) zei zich niet met het voorstel van B. en W. te kunnen verenigen. ’’Wanneer ik dit voorstel beschouw als een beleidsvraagstuk zou ik er volkomen achter kunnen staan,”zei de heer P. Lips. ’’Maar anderzijds moeten we er toch voor waken, dat we het recht recht doen wedervaren.” Het PvdA raadslid klaagde er ver der over, dat de paar dagen tussen ontvangst van het preadvies van het voorstel en de raadsvergadering niet voldoende waren om zich de materie eigen te maken ten einde een ver antwoorde beslissing te nemen. ”Wij zijn dan overgeleverd aan de ambte naren, die de verordening naar hun beste weten hebben opgesteld,” zo zei hij. De heer Lips zag het voor stel liever eerst nog wat uitgediept en stelde voor het voorlopig nog even terug te nemen. Het geen ver volgens ook geschiedde. „Zijn de radiatoren in die huizen eigendom van de mensen zelf?” wil de de heer Slob nog weten. ”Ja,” zei zuchtte de burgemeester in (wel licht ’’kwaadaardige”) gedachten verzonken,’’waren die nu maar van Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Burgemeester Van der Hooft legde daarop de volgende verklaring af: ”De betrokken passage heeft de in druk gewekt, dat de eigenaren de schuld zouden hebben. Ik wil hier verklaren, dat dit beslist niet het ge val is geweest. De eigenaren hebben via hun gemachtigden steeds laten weten tot onderhandelen bereid te zijn. Onze taxateurs hebben echter door de grote drukte geen tijd gehad om tot tijdig overleg te komen. Intussen hebben ze al met de ge machtigden van de eigenaren ge sproken en we mogen verwachten, dat de zaak spoedig in orde zal zijn. We beloven u, dat we al het moge- Wat in de besloten zitting van de raad werd besproken, is uiteraard niet bekend, maar toen de openbare vergadering nog weer even werd heropend, verklaarde de heer W.C. Slob (C.H.U.) namens de financië le commissie: ”In het preadvies van B. en W. komt een passage voor (’’Aangezien het tot nu toe niet is ge lukt met de eigenaren tot overeen stemming te komen, dienen deze thans te worden gedagvaard ter voorkoming van het feit, dat uw voormeld besluit vervalt en met de onteigeningsprocedure opnieuw zou moeten worden aangevangen”), wel ke ons doet voorkomen, dat met de betrokkenen niet is geconfereerd op een wijze als wij zouden mogen ver wachten. Maar, ’’aldus de heer Slob ”de termijn om tot een besluit te ko men is vrij kort en daardoor komen we in een dwangpositie. Dit schept een gevoel van onbehaven. Gaarne zouden wij, alvorens tot een besluit over te gaan, geïnformeerd willen worden inzake het overleg met de betrokken eigenaren.” Waddinxveen „Belangrijke mededelingen” had burgemeester C. A. van der Hoofd vorige week donderdagavond te doen aan de Waddinxveense ge meenteraad. Deze mededelingen, die in verband stonden met een voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een rechtsgeding ter verkrijging van een aantal panden aan de Kerkweg (de even nummers 162 t/m 200), werden ge daan in een besloten zitting van de raad, aan het eind van de vergadering. Reeds vorig jaar besloot de raad tot onteigening van de betrokken panden, hetgeen door de Kroon werd goedgekeurd. Zouden de panden niet binnen een jaar door minnelijke schikking in bezit van de gemeente zijn gekomen, dan zou een gerechtelijke procedure moeten worden aangespannen. lijke zullen doen om een rechtszaak te voorkomen. Tenslotte zei nog de heer P. Lips )PvdA): ”Mag ik de hoop uitspre ken, dat herhaling van dit geval zich niet zal voordoen?” De burgemees ter durfde hieromtrent wel een be lofte te doen. Vervolgens werd het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. Voordat de raad in besloten zitting ging, was de raadsagenda in een hoog tempo afgewerkt. Het enige voorstel van B. en W. dat een vrij uitvoerige discussie uitlokte, was dat tot wijziging van de verorde ning inzake de levering van warmte door de centrale wijkverwarming in de Vondelwijk. De voorgestelde wij ziging hield in, dat afnemers van warmte, die nog geen overeenkomst met het verwarmingsbedrijf zijn aangegaan alsnog zouden worden verplicht dat te doe^n. Sinds de raad - nu ruim een jaar ge leden - het besluit tot aanleg van een centrale wijkverwarming nam, en daarvoor een krediet van 1,2 mil joen gulden voteerde, is de verplich ting tot afname van warmte opgeno men in de koopcontracten van de gronden, waarop op de wijkverwar ming aan te sluiten woningen wor den gebouwd. Grond voor 236 woningen was echter al vóór de tijd verkocht, en de bewoners van die woningen kennen geen verplichting tot warmte-afname. Om nu te voor komen, dat bewoners van die woningen van warmte afname zou den afzien (hetgeen grote verliezen in de exploitatie van het verwar mingsbedrijf zou opleveren), wilde het College genoemde wijziging in de verordening aanbrengen. Sprekend namens de financiële commissie vroeg de heer Slob zich af, of een dergelijke correctie van de verordening achteraf juridisch wel mogelijk zou zijn. Wanneer de ge meente destijds wellicht iets heeft vergeten, moet deze nu als goed koopman de nadelen weten te incas seren. ”Het is,” aldus vertolkte de heer Slob de mening van de finan ciële commissie, ’’geen methode die mensen achteraf toch nog te dwingen. Waddinxveen Gedurende enkele maanden zullen er in het Warnaar- plantsoen 21 beeldhouwwerken van tien beeldende kunstenaars worden tentoongesteld. Op donderdagmiddag 10 maart zal burgemeester C.A. van der Hoofd de expositie openen, die wordt ge houden onder auspicieën van de Caroluskring te Den Haag en op initiatief van de heren Van den Dool en Sliedrecht van de Kunst stichting Waddinxveen. De Coroluskring is een organisatie voor en door kunstenaars, die zich beijvert om door middel van open bare exposities de beeldhouwwer ken grotere bekendheid te geven en daardoor ook de verkoop te sti muleren. Ieder vóór- en najaar wor den er in Nederland door de Caro luskring op daarvoor geschikte plaatsen exposities gehouen. O.m. wordt geregeld geëxposeerd in de Linnaeushof te Bennebroek en in het park Berg en Bos te Apeldoorn. In het Warnaarplantsoen worden in totaal 21 beeldhouwwerken ge plaatst, die zijn vervaardigd door de volgende beeldende kunstenaars, voornamelijk afkomstig uit en Haag Agnes Berck, Adriaan Bruggeman, Maart v.d. Burgh, Marian Gobius, Kees de Kat, Sybilla Krosch, Wim Luijendijk, Ad van Moorsel, Pim van Moorsel en H. Oostenbrink. De geëxposeerde beelden in het Warnaarplantsoen zullen ook schikbaar zijn voor de verkoop. Voorafgaande aan de officiële ope ning volgende week zal de beeldhou wer Pim van Moorsel tijdens een korte bijeenkomst in het Geref. Ver. Gebouw aan de Stationsstraat een beschouwing over deze expositie en het doel daarvan geven. Weekblad voor Waddinxveen straks alle gemeenten in dezelfde maand tot de regeling zullen kun nen toetreden. Alle overige voorstellen van de raadsagenda werden met elkaar snel opvolgende hamerslagen voor akkoord verklaard. Dat waren onder meer een serie voorstellen ten behoeve van het onderwijs (ten be drage van bijna zes ton, met inbe grip van 300.000,— voor de bouw van een gymnastieklokaal in de Vondelwijk) en een voorstel tot ver koop van een stuk grond in de Von delwijk aan de N.V. Bouwteam ’’Groenswaard” ten behoeve van de bouw van zeven garages. In de aanvang van de vergadering had de voorzitter medegedeeld dat het raadslid T. Ververs (PvdA) be richt van verhindering had ge stuurd, terwijl de heer J. H. Mol (VVD) later zou komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1