15 daagse vliegreizen inruil mogelijkheden al Politieke bijeenkomsten van AR en SGP in Moerkapelle I Uw werk gaat meer daa 20% sneller lichter in gewicht gemakkelijk hanteerbaar groter zuig-en reinigend vermogen I W. C. Slob stelt ROSKAM voor tuingereedschap S.G.P. A.R.P. Waddinxveens Moerkapelle en Succes voor tweede zetel beschikbaar Vakantie 1 966 Ontwerp groslijst SGP/Herv. Kiesver. Klaver j asavond in Hotel Vos t.b.v. college B II Benthuizen Dode in berm van Henegouwerweg Wéér gevaarlijke brug in Reeuwijk Reeks ongevallen propaganda-avond van Volksonderwijs W IU ReisbureauA. VAN GINKEL Lezing jeugdsoos in Verkeer kalmaan naar Swanla - ouderavond zeer interessant Ongeval Jubileum bij de Heidemaatschappij Greet je Kersbergen zingt bij jeugdsoos Kamerorkest geeft fijn concert voor bar weinig publiek REEWIJK De, belangstelling voor het concert van het Nederlands Kamerorkest, dat vrijdagavond on der auspiciën van de Kunstkring Reeuwijk in het verenigingsgebouw Brug werd gehouden, was teleur stellend gering. Het is niet te hopen voor de jonge dirigent Davind Zin- man en de zijnen dat elk concert dat na de succesvolle toernee door de Verenigde Staten hier in Neder land wordt gegeven voor een vrij wel lege zaal plaats heeft. Reeuwijk en dat is nu wel overduidelijk ge bleken, heeft wel een bijzonder ac tieve kunstkring, maar is verre van cultuurminded. jpr Kalv er drieling aan Lekdijk «•SSSSffS. looï w i Pagina 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART AR en CH weer samen Profiteer van onze Lijdelijke Volksonderwijs gezonde afdeling PHILIPS stofzuigers! R.K.-jeugdhuis wordt 9 april a.s. geopend I demonstratie bij U thuis vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf 1 3 maart 1966 belangen. „Op de grond, die JUWELIER HQRLQGER t PHILIPS PHILIPS SPREKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE ADVIES COMMISSIE REEUWIJK De secretaris van de woonruimte aviescommissie houdt voor uitslui tend woonruimtezaken spreekuur op maandagavond tussen 19.00 en 19.30 uur op het gemeentehuis. KEUZE UIT EEN GIGANTISCHE STOFZUIGERCOLLECTIE 380,00 345,00 365,00 391|P0 399,00 520,00 SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester W. H. D. Quark/; van Ufford houdt, onvoorziene om standigheden voorbehouden, spreek uur op vrydagmorgen 4 maart tus sen 10 en 11 uur. Op vrijdag 11 maart is er géén spreekuur. MALLORCA COSTA BRAVA ITALIë (Adriatische kust) RIVIERA JOEGOSLAVIë GRIEKENLAND Een zeer aantrekkelijk bedrag voor Uw oude stofzuiger Kerkweg 197, Waddinxveen telefoon 01828-2004 ht raad- over diverse deel van ge- KERKWEG183-TEL:Z077 WRDDINXVEEN I REEUWIJK Mevrouw M. A. Melein uit Eindhoven werd zater dagmorgen gewond aan armen en benen, terwijl zij bovendien een shock opliep, toen zij op de rijks weg ter hoogte van de tunnel over de kop sloeg en haar personenauto van de weg af vloog, twee maal over de kop sloeg en over de vang rail schoof. Zij werd in het Van Itersonziekenhuis in Gouda opge nomen. De auto werd volkomen vernield. ZEVENHUIZEN In Hotel Vos zal aanstaande vrijdagavond een klaverj asavond worden gehouden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de vereniging „Vrienden van de Blinden uit Gouda en Om streken”. De winnaar van deze wed strijd zal evenals dat voorgaande jaren is gebeurd in het bezit worden gesteld van de fraaie wisselbeker, terwijl ook weer een flink aantal fraaie prijzen beschikbaar is. Déze prijzen zijn door enkele fabrikanten beschikbaar gesteld. MOERKAPELLE De politieke partijen beginnen zich ook in Moerkapelle te roeren in verband met de voor de deur staande verkiezingen. Vorige week werden in twee zalen van het Dorpshuis vergaderingen gehouden van de afdelingen Moerkapelle van de Staatkundig Gereformeerde Party en van de Anti Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje”. Voor de SGP sprak de voorzitter van de party, ds. H. G. Abma uit Gouda een tydrede uit met als motto de bybeltekst: „Want gij hebt kleine kracht en gij hebt mijn woord bewaard en myn naam niet verloochend.” De eveneens uit Gouda afkomstige heer H. Vink, AR-iystaanvoerder in de kieskring Gouda voor de verkiezingen van de Provinciale Staten, sprak geiyktydig in een andere zaal over „Praktisch Provinciaal Werk”. Vanwege het feit dat het op don derdag 10 maart vijfentwintig jaar geleden zal zijn dat de heer A. A. Jebbink uit Alphen a.d. Rijn bij de Koninklijke Nederlandse Heidemaat schappij in dienst trad zal op vrij dag 11 maart in het parkrestaurant „Avifauna” in Alphen aan den Rijn van 16.00 tot 18.00 uur een receptie worden gehouden. De heer Jebbink is hoofd van de algemene dienst in het district Zuid-Holland-noord van de Heidemij. REEUWIJK In de Ichthuskerk te Reeuwijk-brug zal op zaterdag 2 april een concert worden gegeven door mejuffrouw Greet je Kersber gen uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Mejuffrouw Kersbergen zal met be geleiding van piano, gitaar en bas geestelijke liederen ten gehore bren gen. Deze bijeenkomst geldt in het bijzonder voor de leden van de jeugdsoos. Aanvang half acht. WADDINXVEEN De besturen van de Afdeling Waddinxveen van de Staatkundig Gereformeerde Par tij en de Hervormde Kiesvereniging hebben aan hun leden de ontwerp- kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen toege stuurd. Tijdens een binnenkort te houden ledenvergadering zal deze lijst worden besproken. De voor lopige lijst ziet er aldus uit: 1. H. Huizer (aftr.), 2. H. Mulder (aftr.), 3. D. Uitbeijerse (aftr.), 4. ir. Blau wendraad, 5. W. Burger, 6. G. Hui zer, 7. C. de Bas, enz. verband om een oplossing vragen. Daarbij is het van belang, dat ge meentebesturen op de hoogte zijn van elkanders doen en laten. De heer Van der arz ijnk dfH sp InMoerkapelleliRES De heer Van der Hoofd sprak zijn bewondering uit over hetgeen het laatste jaar in beide gemeenten tot stand is gekomen. Het programma dat voor deze avond was vastgesteld had boven dien lang niet het zwaarwichtige karakter dat men over het algemeen van het Kamerorkest gewend is. Een bij onder vrolijk aandoend Con certo Grosso van Handel vormde de opening, waarna een wat nuchter der vioolconcert van de Italiaanse toondichter Leonardo Leo volgde. Cello-solist was Piet Lintzt. Na de pauze werd het concert besloten met een serenade voor strijkorkest van Dvorak. Het geringe publiek was uiter mate dankbaar en applaudiseerde voor een volle zaal. REEUWIJK Mejuffrouw Slooff uit Ouderkerk aan de IJssel zal volgende week zaterdagavond in de Ichthuskerk een lezing houden over de weekend-hulp in ziekenhuizen en andere inrichtingen voor de leden van de Hervormde jeugdsoos in Reeuwijk. Zij zal ook dia’s laten zien. De bijeenkomst, waar vooral meisjes van vijftien jaar en ouder welkom zijn, begint om half acht. WADDINXVEEN Rijdend over het fietspad langs de Henegouwer weg zag de heer Van Gils uit Wad dinxveen vrijdagavond in het licht van de koplamp van zijn brommer plotseling een man in de berm lig gen. Bij nader onderzoek bleek het het lichaam van de heer H. Goudri- aan uit Boskoop te zijn, die zojuist in de kantine van de N.V. Verheul afscheid had genomen omdat hij met pensioen ging. De heer Goudri- aan, die op weg was naar huis, is waarschijnlijk aan een hartaanval overleden. REEUWIJK Het is met de con ditie van de Reeuwijkse bruggen niet erg best gesteld. Stortte vorig jaar aan het eind van de zomer al de Elfhoevenbrug in elkaar en moest de Plasbrug terstond worden af gebroken, thans verkeert de brug in de Nieuwdorperweg bij het in dustrieterrein in een dusdanige toe stand dat voor de veiligheid van de voorbijgangers aangeraden wordt de brug toch vooral voorzichtig te „nemen”. Fietsers wordt in verband met hun eigen veiligheid aangeraden af te stappen en automobilisten zullen kalmaan moeten doen. Enkele maanden geleden werden bovenbouw en balans van de brug al gesloopt omdat ze gevaar gingen opleveren. Nu vreest men voor de zij-wanden van de brug. In verband met de veiligheid zijn twee geleide- hekken over de brug geplaatst die de doorgang zeer smal maken. Het is de bedoeling om deze brug te doen vervangen door een vaste be- tonbrug. Het heeft de afgelopen zeven da gen weer aanrijdingen en ongeval len geregend in Waddinxveen en omgeving. Persoonlijke verwondin gen bleven in verreweg de meeste gevallen gelukkig uit; de materiële schade was des te groter. WADDINXVEEN Een personen wagen uit Voorburg reed zaterdag middag op rijksweg 12 bij het pas seren van een vrachtauto tegen de vangrail toen hij door plotseling naar links uitwijkende wagen werd weggedrukt. De door een Finse chauffeur bestuurde vrachtauto reed door maar werd aan de Duitse grens aangehouden en verbaliseerd. Per sonenauto en vangrail werden zwaar beschadigd. MOERKAPELLE Bij een po ging tot het ontwijken van een voet- gangster kwam de heer W. Hooger- dijk uit Moerkapelle vorige week op het Noordeinde te Zevenhuizen in het weiland terecht, waar hij door een heg reed en over de kop sloeg. De flink beschadigde auto werd la ter op de kant getrokken. Aanlei ding tot het ongeluk was het feit dat de heer Hoogerdijk, die geen letsel opliep, moest dimmen voor een tegenligger en zodoende de voetgangster te laat bemerkte. WADDINXVEEN Het verkeer dat vanaf de Hefbrug Waddinxveen binnen wilde rijden werd vrijdag middag gedurende korte tijd ge stremd. Oorzaak was de botsing van de personenwagen van de heer M. B. uit Waddinxveen die ter hoogte van het politiebureau plotseling moest uitwijken voor de uit de Juli- anastraat komende auto van de heer A. de R. en daardoor tegen de brug- muur terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigd, persoonlijke ver wondingen déden zich niet voor. 'v EEN WEEK GRATIS OP PROEF aftrek van terreinen voor woning bouw, recreatie, enzovoorts, voor de boeren en tuinders overblijft zal men het de agrariërs niet door aller lei verboden moeilijk moeten ma ken,” aldus de heer Vink, die er ver der op wees dat de protestants- christelijke partijen in de Provin ciale Staten twintig van de 83 zetels bezetten. De inleiding van de heer Vink gaf een uitgebreid en bijzon der interessant overzicht over de ta ken van de Provinciale Staten in Zuid-Holland. In het bestuur werd de secretaris, de heer D. Reijneveld, herkozen, ter wijl in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer K. Francke, werd voorzien door de be noeming van de heer W. J. Lind- houd. REEUWIJK Op de boer derij van de heer J. v.d. Smit aan de Lecksdijk in Reeuwijk is vorige week een kalver- drieling geboren. Dit gebeu ren is niet alleen voor de tijd van het jaar opmerkelijk. De geboorte van een tweeling komt bij koeien al sporadisch voor, zodat een drieling wel een bijzonder grote verrassing was. Bovendien zijn de drie jonggeborenen ook nog flink uit de kluiten gewassen. Ove rigens, moeder en kinderen maken het uitstekend. PHILIPS HANDSTEEL STOFZUIGER. Uniek Phil ips-systeem:U kunt papieren wegwerpstof-* zak verwijderen zónder de stofzuigeruit elkaar te halen. I 149.-,of 2.38 p. week ji PHILIPS DRAAITOPSTOFZUIGER U kunt óveral bij, zónder de stof zuiger te verplaatsen. 189.-zof 3.01 per week REEUWIJK In café Het Wapen van Reeuwijk is vrijdagavond een vergadering gehouden van de af deling Reeuwijk van de vereniging „Volksonderwijs”. Voor deze bijeen komst, die werd geopend door voor zitter J. A. Hoogeveen, hoofd van de Joh. F. Kennedyschool in Reeu- wijk-dorp, bestond maar weinig be langstelling. Uit de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester bleek dat Volksonderwijs in Reeuwijk een ac tieve afdeling te hebben die boven dien geschoeid is op een gezonde financiële basis. Voor de landelijke actie voor het honderdjarig bestaan van Volksonderwijs bracht de 180 leden tellende afdeling ruim zes honderd gulden bijeen. Met de opbrengst van deze in zamelingen gaat men een centrum bouwen voor minder-valide kin deren. In de door het overlijden van de heer G. van der Meer ontstane vacature werd voorzien door de be noeming van de heer H. G. Gossink, hoofd van de Anne Frankschool in Reeuwij k-brug. OPPASDIENST. REEUWIJK Oppasdienst Fede ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, telefoon (01829) 595, mevrouw Nuis. ZEVENHUIZEN Voor de twee de propaganda-avond van de afde ling Zevenhuizen van Volksonder wijs bestond nóg meer belangstel ling dan voor de eerste. Deze bijeen komst, die zaterdagavond werd ge houden in Hotel Vos, werd geopend door voorzitter N. Dirkzwager, die bijzonder verheugd was over deze grote belangstelling. Hij deeltje ook mee dat het aantal leden thans 453 bedraagt, hetgeen hem tot grote blijdschap stemde. De heer Dirk zwager was niettemin van mening dat vijfhonerd leden zeker haalbaar zou kunnen zijn. Na de toespraak van de heer Dirk zwager voerde de heer B. van Ber- kel, voorzitter van Volksonderwijs afdeling Nieuwerkerk het woord. Het onderwerp van zijn inleiding luidde: „Volksonderwijs honderd jaar, wat nu Na de toespraken was het woord aan de toneelgroep die evenals ver leden week met groot succes het toneelstuk „Pinky het blanke neger meisje” opvoerde. De rol van Pinky werd bijzonder verdienstelijk ge speeld door mejuffrouw I. Eindho ven, terwijl ook juffrouw G. de Ot ter als de grootmoeder een voor treffelijk aandeel in het succes le verde. Een en ander werd muzikaal omlijst door het bandje van Jong V olksonderwij s. Aan het eind van de avond ver zorgden de Rode-Kruismelodisten voor de muziek tijdens het bal. minuten demon strntie bij U thuis toont U de enorme voordelen van de moderne REEUWIJK Het rooms-katholiek jeugdhuis in Reeuwijk-brug nadert nu met rasse schreden zijn voltooi ing. Op zaterdag 9 april aanstaande (paaszaterdag) zal het gebouw door burgemeester W. H. D. Qaurles van Ufford in gebruik worden gesteld. Ten bate van het jeugdhuis zal een grote verloting worden georgani seerd met fraaie prijzen, waaronder een koelkast, een servies en een draagbare radio. Bel nog heden en maak een afspraak voor gratis Zevenhuizen In het gebouw van de Swanla-huishoudschool in Ze venhuizen is vorige week voor de ouders van de leerlingen van de school een ouderavond gehouden. Voor deze byeenkomst bestond veel belangstelling. Vele ouders maakten van de gele genheid gebruik om een kleine ten toonstelling van schoolwerk te be zichtigen en om een praatje te ma ken met de leerkrachten. Daarna sprak mevrouw A. Rijksen-Koning over het onderwerp ’’Opvoeding in het jaar 2000”. Mevrouw Rijksen be gon met vast te stellen dat niemand kan zeggen hoe alles zich in de vol gende eeuw zal ontwikkelen. ”De verwachting is wel dat er door de voortschrijdende automatisering steeds meer vrije tijd zal komen,” aldus mevrouw Rijksen, die ver wachtte dat de vrouw meer en meer naast de man in het maatschappe lijke leven zal worden opgenomen. Zij zei ook dat elk mens veel meer ’’wereldburger” zal worden dan nu het geval is. Mevrouw Rijksen was de mening toegedaan dat de opvoeding in gezin en school met deze factoren reke ning zou moeten houden, onder an dere door het stimuleren van zin volle vrijetijdsbesteding en het ge ven van een goede vakopleiding en ontwikkeling óók aan meisjes. „De jonge mens moet zelf leren te kie zen en hiervoor ook zelf de verant woordelijkheid dragen,” aldus me vrouw Rijksen. Na de pauze besprak men de in leiding en werden vragen gesteld. Vanzelfsprekend kon dit belang wekkende en bijzonder veelomvat tende onderwerp niet uitputtend be handeld worden. Niettemin kunnen de ouders terugzien op een geslaag de en leerzame ouderavond. PHILIPS’KETELSTOFZUIGER met glijnok en twee wieltjes, zfefer wendbaar. 169.-, of 2.61 per week PHILIPS KLOPVEGER klopt, veegt en zuigt tegelijk I Pastop PHILIPS handsteel-,draaitop- enketelmo- del. 104.. 10 GOUDA Markt 5 tel. 6465 Verder nog keuze uit vele reizen waaronder: 5 dagen Parijs, 10 dagen Tirol, 7 daagse Rijnreis, 10 dagen Lago Maggiore etc. Uit sluitend boekingen bij bonafide reisorganisaties. Vraagt vrijblijvend folders. ANNA VAN BURENSTRAAT 11 WADDINXVEEN (vlak bij winkelgalerij Oranjewyk) telefoon 01828-2940 In Moerkapelle lieten de Waddinx- veense gasten zich voorlichten over de woningbouw, het dorpshuis en de industriemogelijkheden. D eheer Jalink, directeur van gemeentewerk werken gaf een overzicht van het uitbreidingsplan en de daarmede verband houdende werken. In Benthuizen, dat later op de middag werd bezocht, stonden ook de woningbouw en het geref. vere nigingsgebouw op het programma. Na de bezoeken wrd in huis nog gesproken problemen, voor een zamenlijk belang. Aan het slot van het bezoek, dat tot ongeveer acht uur duurde, bracht burgemeester C.A. van der Hoofd de gastheren dank voor de gastvrije ontvangst in beide gemeenten. Hij wees op de waarde van deze vriend- chappelijke contacten, omdat steeds meer problemen in regionaal WADDINXVEEN B. W. van Waddinxveen hebben vorige week in gezelschap van een aantal ambe- naaren een bezoek gebracht aan gold een tegenbezoek. In het raadhuis van Moerkapelle verwelkomde burgemeester I.J.P. Keyzer van Moerkapelle en Bent huizen zijn gasten en herinnerde aan het nut van het bezoek dat hij met zijn wethouders vorig jaar aan Waddinxveen bracht. Waddinxveen Ook het raadslid W.C.Slob zal niet in de raad terug keren. Tydens de vergadering van de afdeling Waddinxveen van de Christeiyk Historische Unie, die maandagavond in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat werd gehouden, deelde de heer Slob dit mee. De heer Slob, die vanaf 1959 in de raad heeft gezeten, verklaarde dat zyn drukke werkzaamheden hem geen tijd meer lieten zijn raads lidmaatschap naar behoren te ver vullen. Hij wilde nog wel eventueel als ’lijstvulling’ dienen. De redelijk bezochte vergadering, die werd geopend door voorzitter G.R.Repko, stelde tijdens deze bij eenkomst de CH-kandidatenlijst vast. Besloten werd om evenals vier jaar geleden weer met de AR op één lijst uit te komen. De plaats van de heer Slob wordt nu ingenomen door de heer A.Noor- lander, die geen onbekende is in de raad. Vier jaar geleden nam hij af scheid. De kandidatenlijst luidt als volgt: 1. A. Noorlander, 2. J. v.d. Roovaart (aftr.), 3.W.C. Slob (aftr.), 4. A.Oudijk, 5. P. Sliedrecht, 6. J. H. den Boer, 7. J. Hoogendoorn, 8. G. R. Repko, 9. A. Mulder en 10. G. Bos. De gecombineerde AR-CH-lijst ziet er nu zo uit: 1. A. Noorlander (CH), 2. F. M. van Tol (AR), 3. P. Noordam (aftr. - AR), 4. J. v.d. Roovaart (aftr. - CH), 5. P. de Lijster (AR), 6. W. C. Slob (aftr. - CH), 7. H. W. Meijer (AR), 8. A. Ou- dijk (CH), 9. C. van Beek (AR), 10. P. Sliedrecht (CH), 11. C. Hoogen doorn (AR, 12. J. H. den Boer (CH), 13. G. Graafland (AR), 14. J. Hoogen doorn (CH), 15. O. van der Bas (AR), 16. G. R. Repko (CH), 17. Me vrouw J. A. Venema-van Baren (AR), 18. A. Mulder (CH), 19. drs. M. de Kool (AR), 20. G. Bos (CH). Nadat de voorzitter van de afdeling Moerkapelle van de SGP, de heer A. Bac de vergadering had geopend, gaf hy het woord aan dominee Abma. De SGP-voorzitter wees op het feit dat zyn party in 1968 het feit zal kunnen herdenken dat zij vyftig jaar geleden in Middelburg werd gericht. ’’Onze party is wel vry klein gebleven maar zij weet toch invloed uit te oefenen in positieve zin, ’’aldus de heer Abma. Hy vond dat het Bybelwoord wel degelyk in de politiek gebruikt mocht worden. Ds. Abma ging wat uitvoeriger in op een aantal kernvraagstukken, zo als bijvoorbeeld de crematie. „De SGP houdt zich strikt aan het woord des Heren,” aldus de spreker, „de zogenaamde christelijke partijen doen dat niet.” Dominee Abma be sprak uitvoerig de christelijke taak die zijn inziens op de overheid rust. Hij besloot zijn betoog met de op merking: ”Er wordt vaak op gewe zen dat er de Wet en het Evangelie zijn. Men legt te vaak de nadruk op het Evangelie, dat zou net andersom moeten zijn. De overheid dient er voor te zorgen dat Gods Wet wordt nageleefd.” I Evenals zijn collega van de SGP opende de heer L.v.d.Spek, voorzit ter van de AR-kiesvereniging de vergadering van zijn partij met het voorlezen van een bijbeltekst. Daar na was het woord aan de heer Vink. Deze constateerde dat de invloed der provinciale regeringen in de loop der tijden steeds meer achter uit is gegaan. De laatste tijd neemt die invloed weer toe, aldus de heer Vink. „De provinciale overheid houdt zich vaak bezig met het ma ken van streekplannen”, vond de AR-lij staan voerder, ”Zij zal er bij het opstellen van een recreatieplan echter rekening mee moeten houden dat de zondag voor zeer velen nog een aparte dag is.” De heer Vink was overigens niet tegen de aanleg van goede recreatiegelegenheden. Hij vond dat bij de ruimtelijke ordening rekening zou moeten worden gehouden met de agrarische na I

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2