Overdracht van nieuwe uni/ormen Concordia Forse omzetstijging bij Coop. Raiffeisenbank Koninklijke onderscheiding voor jubilaris De Jong Winkels dicht Ouders rk-scholen Versieringen in Waddinxveen Na Pasen Lunapark om ho%e aanschafkosten te betalen op trouwdag woensdag bijeen Vergadering ouders rk-lagere scholen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 3 Veertig jaar in gemeentedienst begrippen veel gespaard Poor „dorpse van van Zwembad nadert 30.000 a.s. dinsdag en woensdag worden door de winkeliers in de Oranjewijk bij aankoop minstens vijf gulden prachtige oranje ballonnen uitgereikt. Vergadering Energiebedrijf Ouderavond Groen Prinstererschool Ongeval K. W. plein Carnaval in Victorwi jk Veel belangstelling voor Mosterdzaadje Functies Anecdotes 3 maart 1966 WADDINXVEEN is REEUWIJK ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE BIOSCOPEN TE GOUDA Woensdag 23 maart: Verkiezingen Provinciale Staten. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem- Donderdag 3 maart: Feestavond N.V.V., geref. veren.geb., aanvang 20.00 uur. Vrijdag 4 maart: Feestavond Holl. Mij. v. Landbouw- jongeren, r.k. veren.gebouw Burgem. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Overdracht van nieuwe uniformen ’Concordia’, in geref. veren.gebouw, aanvang 20.00 uur. Ledenvergadering K.V.P., veren.geb. Burg. Trooststraat, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 5 maart: Viswedstrijd HSV Waddinxveen, Ot- weg Boskoop, aanvang 9.00 uur. Maandag 7 maart: Jeugdconcert, geref. veren.gebouw, aanvang 13.00, 14.15 en 15.30 uur. Dinsdag 8 maart: Ledenvergadering VVD, in De Unie, aanvang 20.00 uur. Bejaardenmiddag, geref. veren.geb., aanvang 14.30 uur. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (lezing Ierland), geref. veren.geb., aanvang 20.00 uur. Vuurwerk Sniepweg, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 20 maart: Concert Chr. Gemengd Koor m.m.v. Ria Broer, veren.geb.-brug, aanvang 20.00 uur. Planten van Beatrix/Clausboom, Prinses Beatrixlaan, 15.00 uur. Ouderavond St. Jozef- en Paulus- school, veren.geb. Burg. Trooststraat aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 maart: Toneelvereniging VIOS (45 jaar), Fanfarelle, verenigingsgeb.-brug aanvang 20.00 uur. Donderdag 10 maart: Cabaret/Show met o.a. Spelbrekers, veren.geb.-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 maart: Bijeenkomst jeugdsoos, Ichthus, aanvang 19.30 uur. Bijeenkomst met kansspelen Ijsclub „Catrien”, veren.geb.-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 2 april: Optreden Gr eet je Kerbergen, in de Ichthuskerk, aanvang 19.30 uur. Donderdag 10 maart: Wielerwedstrijd t.g.v. huwelijk van Prinses Beatrix/Claus von Arnsberg. Donderdag 10 maart: Huwelijk Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Aubade schooljeugd, schoolplein Oranjelaan, aanvang 9.00 uur. Opening beeldententoonstelling, Warnaarplantsoen, 16.30 uur. WADDINXVEEN De stand van het zwembadfonds is op het ogenblik rond 29.400, Door de fa. N. Vink Co. werd 60 overgemaakt. Ook werd 25 ontvangen van de heer P.v.d.B. en 10 van me vrouw A. de K. Enkele weken geleden vermeldden we in on ze verantwoording dat de heer P.W.K. 5 had overgemaakt. Dit moest zijn 10 van de heer M.C.K. De netto-opbrengst van de Katholieke Toneelvereniging, die zaterdagavond in het R.K. Verenigingsgebouw de klucht „Poespas” ten tonele voerde ten bate van het zwembad, is op dit ogenblik nog niet be kend. Voor allen die willen mee bouwen aan het nieuwe Wad- dinxveense zwembad volgen hier de gegevens: Ballonnen regen op het KON. WILHELMINAPLEIN Ook op woensdagmiddag zijn wij normaal geopend Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, S'tationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. Na de samenzang van de meisjes werden door mevrouw H. v.d. Berg- Vente en enkele meisjes herinnerin gen opgehaald uit de periode 1936- 1966. Ida Versluis vertelde hoe het geld van de ziekenbus dit jaar be steed was. Een drietal zieke leden werd verblijd met een fruitmand, een boek en platen. Deze bijzonder geanimeerde bij eenkomst werd voortgezet met een wedstrijd in het raden van liedjes, waarbij de hele zaal meedeed. Ver volgens brachten secretaresse Rini Havenaar en penningmeesteresse mevrouw H. v.d. Berg-Vente verslag uit over het afgelopen jaar. Enkele meisjes brachten de leidsters dank voor het vele werk dat zij ook dit jaar weer hebben verzet. De presi dente kreeg een bos tulpen en een geschenkenbon aangeboden. De op brengst van de collecte was 98,06. De algemene raad van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken zal op maandag 14 maart aanstaande in de raadzaal van het stadhuis in Gouda een ver gadering houden. Muzikaal Festival, veilinghal Brede- weg, aanvang 20.00 uur. Maandag 14 maart: Vergadering streekenergiebedrijf, Stadhuis Gouda, aanvang 14.30 uur. Woensdag 16 maart: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond (voorlichting merkartikelen en decla matie), geref. veren.gebouw, aanvang 19.30 uur. De nieuwe uniformen bestaan uit een lichtblauw jasje, zwarte broek en pet. Op de pet is het wapen van Waddinxveen aangebracht. WADDINXVEEN Op de trouw dag van H.K.H.Prinses Beatrix vol gende week donderdag zullen alle winkels in Waddinxveen zijn geslo ten. In verband hiermede komen de andere winkelsluitingen o.a. op maandag en woensdag volgende week te vervallen. WADDINXVEEN In het Gere formeerde Verenigingsgbouw werd vorige week druk bezochte contact- avond gehouden van de prot. chr. om de resultaten over het afgelopen Groen van Prinstererschool aan de Herman Heijermanslaan. Zaterdag 5 maart: Winterserie WSV WIOS, start ver enigingsgebouw, Rozenlaan, Boskoop aanvang 13.45 uur. Vrijadg 11 maart: Vrij klaverjassen, clubhuis w Moer- kapelle, aanvang 20.00 uur. Waddinxveen Maandagmiddag omstreeks vier uur had op de Juli ana van Stolberglaan een aanrij ding plaats waarbij de zevenjarige Robert van Donk uit Waddinxveen een zware hersenschudding opliep. Het jongetje stak op zijn fiets plot seling de weg over en werd aange reden door een personenwagen die bestuurd werd door zuster A. v. Dam uit Gouda. Zij kon het ventje niet meer ontwijken. Hij werd in het Sint Jozefpaviljoen in Gouda opge nomen. De auto werd licht bescha digd. Woensdag 9 maart: Kindervoorstelling NVV, geref. ver enigingsgebouw, aanvang 14.30 uur. Openbare vergadering Streekwater- leidingbedrijf „De Rijnstreek”, ge meentehuis Boskoop, aanvang 15.00 uur. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur, za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: „Vier snelle revolvers” (14 jaar). Vr. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „Sluikhandel in meisjes” (18 jaar). Nieuwe Schouwburg: Dinsdag 8 maart: Toneelgroep Theater met „Kabaal in Chioggia”, aanvang 20.00 uur. Het bestuur van de bank verwacht het komende voorjaar de nieuwe vestiging aan het Koningin Wilhel- minaplein in gebruik te kunnen ne men. De werkzaamheden in het WADDINXVEEN Talloze paro chianen van de Sint Victorwijk heb ben vorige week zaterdagavond op waarlijk Brabantse wijze het carna val gevierd. Het eerste gedeelte van de avond, die werd gehouden in het rooms-katholiek verenigingsgebouw, werd er gekiend en gekaart en na de pauze gingen de beentjes van de vloer. Vele feestgangers waren voor zien van feestmutsen of kostuums. voormalige pand van Asschemans zelfbediening vorderen nu gestaag. WADDINXVEEN Door het ou dercomité van de lagere Sint Jozef school en Sint Paulusschool wordt op woensdag 9 maart aanstaan een bijeenkomst gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat. Tijdens deze bijeen komst zullen de ouders de voorbe reiding op de eerste H. Communie van hun zoon of dochter bespreken. Nadat kapelaan G.L.M.Paardekoo- per een inleiding heeft gehouden over de methode van voorbereiding op school zal mejuffrouw Quint een indruk geven van de praktische gang van zaken. geven. De bijeenkomst is voor ie dereen vrij toegankelijk Met de aanschaf van de veertig nieuwe uniformen, die zijn vervaar digd door de fa. Mulder uit Wad dinxveen, is in totaal van 12.500 gemoeid. De afgelopen jaren heeft Concordia al op verschillende wijzen bedragen hiervoor weten te reserve ren, voorts wordt een verloting ge houden en waren er bijdragen van diverse bedrijven. Nog steeds is ech ter het volledige bedrag niet bijeen voor het resterende gedeelte blijft de hoop gericht op de inwoners van Waddinxveen, terwijl er voor de week na Pasen een Lunapark op het programma staat, waarvan de baten eveneens zijn bestemd voor het uni formenfonds. WADDINXVEEN - Op de trouwdag van H.K.H. Prinses Beatrix zal het fanfarekorps ’’Concordia” voor het eerst in het openbaar in de nieuwe uniformen verschenen, die de vijf- tien jaar oude uniformen gaan ver vangen. Morgenavond zullen de nieuwe uniformen officieel door bur gemeester C. A. van der Hooft in zijn kwaliteit van erevoorzitter van het uniformencomité van ’Concordia’ worden overgedragen. De overdracht vindt plaats tijdens een korte bijeenkomst in het Geref. Ver. Gebouw aan het Stationsstraat waarbij Concordia enkele marsen ten gehore zal brengen en de majo rettes enkele demonstraties zullen Oupderavond St. Jozef- en Paulus school, veren.gebouw B. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 18 maart: Culturele Kring, toneelgroep Proloog met „Moeders dartele jaren”, in Ge ref. Verenigingsgebouw, aan vang 20.30 uur. jaar te bespreken. ”De gang van za ken bij onze bank het afgelopen jaar zeer gunstig geweest”, zegt het be stuur in het jaarverslag. Slechts op één punt heerst bij het bestuur on tevredenheid. Dat zijn de kredietbe- perkende maatregelen die er de oor zaak van zijn dat vele aanvragen moesten worden afgewezen. Veel Waddinxveners worden door deze maatregel getroffen omdat de ban ken hier door de zich sterk uitbrei dende industrien en door de inten sieve woningbouw grotere bedragen nodig hebben voor kredieten dan de spaargelden kunnen opleveren. ”Dit neemt niet weg dat inmiddels toch de gespaarde bedragen voor ’’dorpse’ begrippen zeer aanzienlijk worden, ’’aldus het jaarverslag. Een ander gevolg van de groei bij de Raiffeisenbank is de uitbreiding van het bankpersoneel. In verband met een verdeling der werkzaamhe den voor meer gespecialiseerde werknemers heeft men de heer W. C. Slob tot directeur benoemd. Tot nu toe was zijn benaming altijd: kas sier. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al gemene Bank Nederland te Waddinxveen (gironr. ABN- Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrienden van het Zwembad” is voldoende. Nadat vijf meisjes met de blokfluit een psalm ten gehore hadden ge bracht, vertelde mevrouw Havekar de presidente, een bijbelverhaal. Vervolgens was het de beurt aan de meisjes om een lied zingen. Ook het blokfluitclubje trad weer op. Me vrouw Vermeij droeg een gedicht voor en Adrie Kamperman en Corry de Bruin zongen nog voor de pauze met gitaarbegeleiding een religieus lied. Waddinxveen In het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan is vorige week donderdag de algemene jaarvergadering gehouden van de jonge meisjes vereniging ’t Mos terdzaadje”. Voor deze bijeenkomst die door ds. J. R. Cuperus werd ge opend, bestond veel belangstelling. In zijn openingswoord zei dominee Cuperus het fijn te vinden dat deze vereniging, die nu al dertig jaar be staat, nog zo groot was. Waddinxveen Voor de Coöperatieve Raiffeisenbank in Waddinxveen 1965 een bijzonder gunstig jaar geweest. Op vrjjwel alle fronten overtroffen de resultaten verre die van 1964. Zo steeg de omzet met bijna 21 miljoen gul den naar 123.572.782,05, de spaargelden namen met bijna 2 miljoen toe tot een bedrag van 16.903.634,01. Het saldo voorschotten groeide naar verhouding veel minder (acht ton), hetgeen te wijten is aan de kredietbeperkende maatregelen van de regering, die daarmee het inflatiegevaar poogt te bestrijden. Nog wat cijfers: In 1964 werd voor bijna 2.800.000,- aan voorschotten verstrekt, rechtspersonen leenden in totaal bijna 6| ton. Het debet-saldo in rekening-cou- rant ging met 700.00 gulden omhoog naar ƒ3.280.675,—, terwijl de credit saldo in RC toenamen met/ 900.000,- en een hoogte bereikten van ƒ3.450.646,-. Het balanstotaal ging ook aanzienlijk omhoog en kwam aan de ruim 21 miljoen. De Raiffei- senbankmaakte over 1965 een winst van 62.316.37. Ook de reserve nam toe. 1965 ruim vier ton, 1964 3f ton. De afgelopen tien jaar is de omzet van de Raiffeisenbank met ruim honderd miljoen gulden gestegen. Al deze cijfers staan in het 61e jaar verslag van de bank, waarvan de le den woensdagavond bijeen kwamen wijze van zo’n veertig jaar geleden de volgende passage voorkwam: Van de Noordkade naar de Zuid ging men toen nog met de schuiten al hadden we geen pech. We waren toch een halve dag onderweg. Het volgende over de huidige situa tie: En al hebben woordig 35 man. We kunnen het werk nog nau welijks an. Hij is vijftien jaar voorzitter van het koor „Onvermoeid Vooruit” ge weest, is al 21 jaar bestuurslid van ie ABVA, etc. De burgemeester be sloot zjjn toespraak met het opspel len van de koninklijke onderschei- ling. Vervolgens voerde wethouder ir. J. P. H. Venema het woord. Deze had eveneens waardering voor het werk /an de heer De Jong en bood een mvelop met inhoud aan. Mevrouw De Jong kreeg een boeket bloemen. De directeur van gemeentewer ken, de heer Kraneveld, was de vol gende die de jubilaris toespraak. De leer Kraneveld haalde herinnerin gen op uit het verre verleden toen 1e gehele dienst uit slechts zes man lesfond. Vervolgens bood hij de aeer De Jong een cadeau aan. Felicitaties namens de collega’s waren er ook van de heer J. J. van Gils, die een kistje sigaren en een bloemenbak offreerde en de heer J. Vermeulen. De laatste las een ge dicht voor waarin over de werk- Voorzitter van de Stichting, de heer M. P. van Tol, schetste de totstand koming van deze noodschool, waar aan de heer Monster, waarnemend hoofd zulk een groot aandeel heeft gehad. Hij kon de verheugende mededeling doen, dat reeds op 1 mei a.s. met de bouw van de permanente school kon worden begonnen, dank zij de krachtige medewerking van de burgemeester! De hoop bestaat dat bij de aanvang van het cursus jaar in 1967 reeds de nieuwe zes- klassige school, zal kunnen worden betrokken. Aan de hand van diverse schetsen vertelde de heer Ooms hoe deze nieuwe school eruit zal zien. In september ’65 begonnen met 86 leer lingen, is dat getal thans reeds tot 109 gestegen. Het nieuwe hoofd, de heer P. Vos kamp, sprak over: ”Een verande rende school in een veranderend dorp.” Deze tijd van onzekerheid op alle gebied eist een zich openstellen voor de mens in het kind en met de veranderde techniek de humanise ring van het contact tussen opvoe ders en kinderen te bevorderen! Het is niet genoeg het kind te leren den ken: onze tijd vraagt mensen, die ook kunnen spreken De dames T. Wapenaar en mej. G. Gaasenbeek demonstreerde „Sa men naar school, ja, gezellig”, hoe er verteld wordt op school en hoe een zangles verloopt. De heer P. Vos kamp gaf aanschouwelijk weer hoe de aardrijkskunde thans geheel is afgestemd op de eigen waarneming van het kind, door radio en televi sie, om niet slechts plaatsnamen te kennen, maar ook hun fun ktie in het geheel van onze industrie. Bij de rondvraag werd besloten, om meer contact tussen ouders en per soneel te krijgen door instelling van een oudercommissie, die dan ook de organisatie van schoolreisjes mee kan regelen. Ook werd gesproken over zwemles en gymnastiek, waar voor evenals voor schoolartsenbe- zoek, naar verbetering zal worden gestreefd. WADDINXVEEN De verschillen de Waddinxveense winkelcentra hebben ter gelegenheid van het hu welijk van Prinses Beatrix gezorgd voor feestelijke verlichtingen. De omgeving van de Hefbrug, de Kerk- weg ter hoogte van de Passage, het Koninging Wilhelminaplein, de Dorpsstraat en een deel van de Kerkweg ten westen van de Spoor lijn alsmede de leplaan ter hoogte van de winkelgalerij baden ’s avonds in een zee van licht van oranje, rode, witte en blauwe lamp jes. Anecdotes over de samenwerking tussen de jubilaris en zijn collega’s vertelde de heer P. C. Moerings, die inmiddels gepensioneerd is. Zjjn bij zonder amusante vertelling werd ook door de heer De Jong bijzonder gewaardeerd. De jubilaris dankte in een langdu rige redevoering voor de hem bewe zen hulde. Ook hij vertelde hoe moeilijk het in het begin was ge weest en hoe goed het tegenwoor dig gaat. ”Ik kan gelukkig zeggen dat niemand ooit tegen me heeft ge zegd dat ik m’n werk niet goed ge daan heb. Daar ben ik erg dankbaar voor,” aldus de heer De Jong. De burgemeester dankte tenslotte de aanwezigen voor hun belangstel ling. Waddinxveen In het verenigings gebouw aan de Burgemeester Troost straat wordt op woensdag 16 maart aanstaande een bijeenkomst gehou den door het oudercomité van de r.k. lagere scholen Sint Jozef en Sint Paulus. De ouders zullen tij dens deze vergadering een bespre king houden over de voorbereiding van de Plechtige Doopgedachtenis van hun zoon of dochter. Deze Doop gedachtenis vindt plaats op zondag 24 april aanstaande. Daaraan voor af gaat een jeugddriedaagse die ge houden zal worden in Haastrecht. Pater Bonaventura-Doesburg zal tijdens de bijeenkomst op 16 maart over deze driedaagse een inleiding houden. Voorts zal kapelaan G.L.M. Paardekooper aan de hand van dia’s filmpjes en bandrecorder en nadere impressie geven van dit gebeuren. we dan tegen- WADDINXVEEN De herdenking van een jubileum bij de gemeente begint in Waddinxveen zolangzamerhand een regelmatig terugkerende gebeurtenis te worden. Toch onderscheidde het jubileum dat disdagmorgen in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis werd gevierd zich weer aanmer kelijk van alle voorgaande, zoals alle volgende zich weer zullen onderschei den van deze. Middelpunt van de feestvreugde was de heer J. de Jong, die veertig jaar geleden in gemeentedienst trad ;n die vanwege dat feit op voor dracht van burgemeester C. A. van der Hooft werd onderscheiden met de eremedaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Het bleef niet bij deze onderscheiding illéén. De jublilaris werd staande ie bijeenkomst bevorderd tot op zichter B, hetgeen hem als hij vol gend jaar van zijn AOW gaat ge heten aanmerkelijk in zijn pen sioenuitkering zal schelen. Gezeten temidden van zijn vrouw mevrouw T. de Jong-Vermeulen, en zijn familieleden en voor het front van talloze collega’s en oud-col- ega’s van de dienst gemeentewer ken, de wethouders J. P. H. Venema en S. Pille, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, C. Kraneveld, di- •ecteur van gemeentewerken, vele ambtenaren, enzovoort werd de jubilaris toegesproken door burge meester C. A. van der Hooft. De burgemeester had bijzonder rael waardering voor de werklust m de vele andere activiteiten van de jubilaris. „Je bent begonnen als werkman en je bent opgeklommen tot opzichter B en men was altijd iver je te spreken, ofschoon je het liet gemakkelijk hebt gehad.” De heer Van der Hooft somde ook de zele nevenfuncties van de heer De Tong op.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3