Lezers schrijven kabouters ll Ancora-washette Verlaging tarief vuilstorten FRA-VA-KO’s Voor huwelijks geschenk 590 ook in Gouda Telefooncentrale begin ’66 Idaar Hengelwedstrijd op zaterdag 5 maart Wielerronde in Zevenhuizen Kleine Trompetter in Moerkapelle Goed toneelspel met „Poespas” „Theater”-blijspel Films in Gouda VVD Waddinxveen Deze week collecte weer opgelost Lokalennood voor scholen voor 1966 bespreekt groslijst Brandweer commandanten vergaderden Nieuwe Schouwburg Belangwekkende lezing voor C.B.T.B. voor prot. tehuizen Pagina 8 Waddinxveen Zevenhuizen BURGERLIJKE STAND k DOKTERSDIENSTEN Huisraod, kleding enz. gevraagd en aangeboden WARENHUIZEN 6 diepe borden (crème) f 3,90 Vork en Lepelbak grote maat f 1,— Moerkapelle Reeuwijk II^DE KERKEN NODIGEN Woningruil Diversen Huizen, kamers enz. aangeboden Herv. Kerk Huizen, kamers enz. gevraagd Auto's, motoren en fietsen Diverse lessen en clubs Nieuw orgel Geref. Kerk Overig personeel gevraagd o ge iii Zl sa kt w K zo la: k( w ni P« vc G< pe dii ee vo He in pe de Gi tal do °P Wi: hei gei zei Nii da; hel de We ma vei mo RC sch lijn we vee Bo na: RV zek ove Ree naa Huishoudelijk personeel gevraagd Brandweervereniging „Jan van der Heiden’’ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 3 maart 1966 1 C. J. de Bruin er 4 Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 bg.g, 2184 Onze lage prijzen nopen tot kopen De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te e- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. W. Balke van Bodegraven n.m. 6.30 uur: ds. A. van Eijk van Bergschenhoek Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar (zondag 6 maart 1966) Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. Chr. Hovius van Nieuw-Lekkerland Herv. Wijkgebouw. Esdoomlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. D. J. van Dijk van Eemnes Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. D. J. van Dijk van Eemnes n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius (woensdag 9 maart 1966) Biddag voor gewas en arbeid N.H. Kerk v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 7.30 uur: ds. Joh. Verwelius Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.30 uur: ds. Vroegindewey van Katwijk (dinsdag 8 maart 1966) (Bidstond voor gewas) n.m. 7.30 uur: ds. J. Kooien Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. v.d. Velden van Amersfoort n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien (Bidstond voor gewas) (woensdag 8 maart 1966) n.m. 7.30 uur: ds. J. Kooien N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 7.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Reeuwijk-dorp Zondag 7.30- 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Te koop: kinderwagen (in goede staat), v. Maerlant- straat 14, Waddinxveen. Te koop aangeboden: een kinderstoel, hobbelpaard en wandelwagen, van Hel der, Dorpsstraat-91, Wad dinxveen. Te koop: Opel bestel 1957, prima staat verkerend. W. Clazing, Bierhoogtweg 7, Zevenhuizen. Brilmonturen (ook voor kinderen). Jac. Saton, Pr. Beatrixlaan 31. Leveran cier van alle ziekenfondsen Hypotheken tot 90% tegen lage rente. M. of z afl Bij overl. hyp vrij Boegheim en Vinck. Gouwe 54. Gou da, tel. 01820-7861. Tevens bemiddeling in onroerende goederen, verzekeringen en financieringen. Wij leveren u kant en klaar 8 mm films, o.a.: Comedy Capers, Ebboth en Castello enz. Foto de Rooy, Nesse 2, Waddinxveen, telef. 2102. (zondag 6 maart 1966) WADDINXVEEN: dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon (01828) 2250. REEUWIJK: dokter J. v. d. Goot, telef. (01829) 254 ZEVENHUIZEN: dokter J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. Poppewagen gevraagd (2e hands). Te bevr. bur. v.d. blad. Meisje of een werkster ge vraagd voor twee morgens per week of een gehele dag. G. Mulder, J. D. kade 30, Waddinxveen, telefoon 2630. E d a e v n i z R z P v g p v b z t< V V V tl k b n B g n P b v V v d s] z h E v G b Z( k v Z( SI g: S( D n D t€ te p] di te 03 V( E: di ze zc vz Te koop aangeboden grote electrische ’Miele’ wasma chine met electr. wringer. Oranjelaan 38, W’veen. Te koop z.g.a.n. moderne bank en ’’Wasco” wasma chine (langzaam wasser) met wringer, als nieuw. Kerkweg 138, W’veen. Aangeboden: moderne ko- lenconvector; merk ’Pee- ters’. Sniepweg 48, telef. 2060. Te koop aangeb.: antiek dienstbodekastje met kan- telspiegel. W. Woudwijk, Nassaulaan 17, W’veen. Te koop donkerbl. kinder wagen ’Koelstra’ 75, Kon. Wilhelminasingel 42, Waddinxveen. Antieke Friese klokrepara- tie. Jac. Saton, Pr. Beatrix laan 31, Waddinxveen. Te koop: ongeveer 4 ton prima weidehooi. Te bevr. Noordeinde 97, Waddinx veen, telefoon 2172. Let op! Straks komt uw zoon thuis van school en zegt: Mam, we hebben nu lentetulpenbolmargrietje- vakantie of te wel ’n long- weekend op de scholen. Is het zo druk op de scholen? Nee dat niet, maar er is dan meer tijd om thuis te helpen met verven en be hangen met doe-het-zelf- materialen van Hogen doorn, tel. 2520. Vernieuw nu de kappen van al uw schemerlampen. Zowel hangend als staand alle modellen voorradig. 115, Waddinxveen, telef. Fa. W. de Wit, Zuidkade 01828-2123. Overal in de gemeente staan weer de aanplakbor den voor de a.s. stemmin gen. Stemt op verf, glas en behang van Hogendoorn en uw schoonmaak komt in een goede stemming uit de bus. Aangeb. eengezinswoning (6 kamers) te Hazerswou- de. Gevr.: eengezinswo ning te Waddinxveen. Br. ond. nr. k-254bur. v. d. bl. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. Jac. van Dijk van Den Haag Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 3.p0 uur: ds. C. Warnink van Nieuwerkerk a.d. IJssel Veren. Vrijz. Hervormde Kerk: n.m. 4.30 uur: ds. J. van Leeuwen van Moordrecht Crocusvakantie. Inderdaad heeft men dit uitgedacht op de hogere scholen. En waarom Om thuis te hel pen met behangen en ver ven met materiaal van Hogendoorn. Patricia mist haar driewie- lertje. Het heeft rood za del met beertje. Gaarne terugbezorgen: Dacostaw. 13, Waddinxveen. Moerkapelle De inzameling voor het huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Arnsberg heeft in Moerkapelle een bedrag van 590,40 opgebracht. tiatiefnemers van de enquête wordt medegedeeld dat, voor diegenen waar zulks niet in de koopakte is opgenomen, aansluiting op het C.A.S. niet verplicht wordt gesteld. De initiatiefnemers C.A.S.-enquête. Auto-verzekerin*. Na één jaar schade-vrij rijden. 25 procent premie-korting. Van Dooijewaard-Assuran- tiën. v.Beresteijnstraat 19, Reeuwijk, telefoon 01829- 662 deze avond was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend, zodat wij nog nader zullen terugkomen op het bedrag dat deze avond beschik baar is gekomen voor het zwembad- bouwfonds. Aan allen die hebben meegewerkt aan de enquête ten aanzien van de wijze waarop de Gemeente Waddinx veen meende het C.A.S. te moeten in voeren, delen wij het volgende mede: aantal uitgerekte formulieren 350, reac- Meisje-studente te Boskoop zoekt kamer met pension Br ond. nr. k-251 aan het bur, v. d. bl. Aangeboden zitslaapkamer met C.V. en gebruik van douche voor meisje b.b.h.h. Vondelwijk Waddinxveen. Br. ond. nr. k-252 aan het bur. v. d. bl. Zevenhuizen De stand van het bouwfonds voor de restauratie van de Hervormde Kerk is op het ogen blik 13.027. Tijdens de vergadering liet de se cretaris de activiteiten van het afge- lojen jaar de revue passeren en kon de penningmeester een gunstig fi nancieel jaaroverzicht aan de leden aanbieden. Te koop aangeboden: een in prima staat verkerende bandrecorder merk ’Grun dig”, 2 sporen, snelheden 9% en 19 cm/sec., afm. 40x 40x22 cm. Sublieme weer gave van muziek en ge sproken woord. Te bevr.: Pr. Irenestraat 23, W’veen Laat Hogendoorn eens suwide-tedlar plakken op uw muren, ’t Is duur, maar het resultaat is enorm Fantastisch wat dat voor wandbekleding is. Is over al tegen bestand, ’t Zit voor jaren. Bel eens: 2520 hierover. Engelse of franse conver satieles. Privé of in clubjes Telefoon 01828-3087, Te koop gevraagd: vrij te aanvaarden woonhuis in Waddinxveen Br. ond. nr. k-250 aan bur. v. d. blad Te koop: z.g.a.n. modern bankstel met salontafel. Kerkweg 138, W’veen. Te koop: Lux Aluminium zonwering naar maat, keu ze uit 10 kleuren, 10% kor ting. Contact-adres: Jan Luykenstraat 19, W’veen. opgeven vóór dinsdagmiddag drie uur bij het bureau - >01828-2238, Aangeboden: bijlessen en studieopleiding voor gym nasium, h.b.s. en u.l.o. Jus tus van Effenlaan 36 te Waddinxveen WADDINXVEEN week van 22 t/m 28 februari 1966 Geboren: Jan Jacobus, z.v. F. van den Toorn en G. A. Buwalda; Pieter Bastiaan, z.v. P. B. Metselaar en H. W. Luijten; Cornells Jacob, z.v. C. J. van Beek en E. P. Wierks; Matthheus, z.v. J. M. Pelgrim en M. Joziasse; Wilhelmus Ambrosius, z.v. A. W. Lenting en A. M. Roest; Marian Elise, d.v. E. Bobbert en E. E. Corbijn van Willenswaard; Sara Barendina, d.v. F. Janssen en S. B. Zuidam; Peter, z.v. C. W. de Joode en L. J. v. Kooten. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: C. P. K. Bakker en A. C. v. d. Hoeven; K. F. Hammer en B. C. van Soest R. J. M. de Vries en L. E. Dieben; W. van Leeuwen en J. M. C. Bulder; J. Datema en B. Dijkstra. Overleden: Aart van Hoven, oud 74 jaar; Hendrik Asscheman, oud 82 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: kinderwantje; grijze he renhoed; 4 kratten flessen; zakmesje; herenbril; rode dameshandschoen. Verloren: beige handschoen; 2 blau we baretten; toilettasje met inhoud; bankbiljet; sierdop met ring van Skoda; wit kinderschoentje; zilveren hanger. Te koop gevraagd: twee wielige aanhangwagen v. Fiat 600. Voorweg 66, Ha- zerswoude, tel. 01728-537. Te koop: bromfiets N.S.U. Cavalina, i.p.s., kmstand: 11800, prijs 300,Wm. de Rijkelaan 172, W’veen. Te koop: Opel Rekord ’63 prachtauto, breed model; V.W. de Luxe 1962; V.W. Bus 1961 met banken en geel kenteken; Renault 4 1958; 2-wielige aanhang wagen met afdekzeil. In ruil en financiering. Auto handel W. Driesse, Nieuwe Gouwe O.Z. 16 te Gouda (bij Spoorbrug). WADDINXVEEN Het ziet er naar uit, dat Waddinxveen dit jaar geen noodvoorzieningen behoeft te treffen om met ingang van het nieu we schooljaar alle schoolkinderen te kunnen onderbrengen. Door het ver krijgen van een rjjksgoedkeuring voor een permanente R.K. Kleuter school, die in de Vondelwijk gaat verrijzen, en nog voor september klaar moet zijn, komen er andere lokaliteiten vrij. ook is het de bedoe ling dat de openbare Ulo-school aan de J. W. Frisoweg nog in september in gebruik wordt genomen, waardoor de tijdelijke lokalen die deze school thans gebruikt, ook beschikbaar ko men. Bovendien kan op 1 mei a.s. een aan vang worden gemaakt met de bouw van de permanente lagere Prot.-Chr. (gecombineerde) school in de Vondelwijk, die in ieder geval bij de aanvang van het schooljaar 1967 beschikbaar zal zijn; Deze school krijgt zes klassen. Tijdens een bijeenkomst ten ge- meentehuize met vertegenwoordigers van het onderwijs heeft burgemees ter C. A. van der Hooft dinsdagavond voorlichting gegeven over de moge lijk heden, om in zgn. bouwteamver- band in de nabije toekomst meer scholen te bouwen in samenwerking ook met andere gemeenten. Deze re geling geldt zowel voor het openbaar als het bijzonder onderwijs. Voorts werd tijdens deze bijeenkomst ge sproken over de verdeling van de lokalen over de diverse scholen voor het leerjaar 1966-1967. waar in de omgeving van de Rozen straat honderd ronden van ieder achthonderd meter zullen worden verreden. Voor de renners is er een bedrag van 450 aan prijzen beschik baar. Onder de deelnemers bevinden zich o.m. de amateur kampioen van Nederland 1964-65 Evert Dolman, alsmede andere bekende wielren ners zoals Harm Oppenbos en Henk Vogels. Het parcours is via vijf toegangen, o.a. in deRozenstraat en Burgem. Klinkhamerstraat, voor het publiek toegankelijk. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 1,25. Voor kinderen en militairen is er een re ductie. de firma Ancora Automatic in Wad dinxveen de stap doen wagen ook een wassalon van dit type te gaan bouwen. Deze Washette wordt ge vestigd in het voormalig cafétaria Broodje Unique aan de Spoorstraat (tunnel). Waddinxveen De afdeling Wad dinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie komt op dinsdag 8 maart in café De Unie aan de Kerkweg in ledenvergadering bijeen om de kandidaatstelling voor de komende gemeenteraadsverkie zingen te bespreken. WADDINXVEEN Gistermid dag hield de afdeling Zuid-Holland van de Ned. Vereniging van Brand weercommandanten een vergade ring in Waddinxveen. De gemeente verleende de brandweerlieden gast vrijheid in de raadzaal. Voorts werd een excusie gemaakt naar de Ned. Kabelfabrieken aan de Noordkade, o.a. ter bezichtiging van de brand preventie bij het Turkse woonoord. Waddinxveen Waarschijnlijk nog met pasen zal er in de Geref. Kerk een nieuw pijporgel zijn geïnstal leerd, dat is besteld bij de Leider dorpse firma Van Leeuwen. Het nieuwe orgel, dat vijftigduizend gul den gaat kosten, moet het inmiddels al verwijderde oude orgel gaan ver vangen. Het oude orgel had zoveel manke menten, dat herstel ervan bijzonder l hoge bedragen zou vergen. Waddinxveen Het succes van de onlangs aan het Koningin Wilhel- mina-plein geopende Washette heeft WADDINXVEEN De bouw van de PTT-telefooncentrale aan de Jan Dorrekenskade in Waddinxveen is op dit moment nog in volle gang. De PTT deelde ons mee dat het gebouw naar alle waarschijnlijkheid pas in het vierde kwartaal van dit jaar ge reed zal komen. De Eriksson-Tele- fooninstallatie zal daarna worden ingebouwd, zodat het nog wel enige maanden zal duren voordat de cen trale werkelijk in gebruik zal kun nen worden genomen. De aanleg van dit gebouw moet zo lang duren in verband met tal van speciale voor- Ancora-washette ook in Gouda. Voor verwerking van staal en alluminiumbuis zoeken wij enige metaalbewerkers alsmede jongelui ter op leiding. Aanmelding: tij dens en na werktijd. Fa. W. A. Sliedrecht, St. Vic- torstraat 54, Zuidkade 229, Waddinxveen, telefoon 01828-2944 af 3249. Te koop gevraagd wandel wagentje (i.g.s.z.) Adres: Grootendorst, leplaan 25, Waddinxveen. Huishoudster gevraagd wegens leeftijd tegenwoor dige, bij man alleen, 68 jr., N.H. A. C. de Vrij, Kerke- dijkje 8, Moerkapelle. I den ter Vas WS kun ver ziel zou wee geli WADDINXVEEN De Waddinx- veense hengelsportvereniging orga niseert op zaterdag 5 maart aan staande aan de Otweg in Boskoop. Deze wedstrijd, die om negen uur begint, vormt de afsluiting van het visseizoen. Er zal twee maal gedu rende een uur worden gevist. De puntentelling zal volgens een nieuw systeem plaatshebben. Inschrijving bij dierenspeciaalzaak Hoogendoorn aan de Kerkweg. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,- totaal aantal binnengekomen ties 184, tegen verplichte invoering 174; voor verplichte invoering 10. De uitslag van de enquête heeft mede toe bijgedragen dat B W de mogelijkheid die de o?van het C.A.S.-besluit bood, heeft aange grepen om de uitvoering van het C.A.S.-besluit zodanig te interpre teren dat dit het rechtsgevoel van de betrokken bewoners bevredigt. In een schrijven van B W van 22 februari j.l. aan één van de ini- BURGERLIJKE STAND ZEVENHUIZEN Geboren: Cornells Jan, z.v. J. G. Tump en E. Stougie; Maria, d.v. P. de Vos en A. van wordt uitgezet in de nieuwe wijk, Leeuwen. Overleden: Klaas Gersie, e.v. Pie- tertje van Erk, oud 68 jaren. Kabouters kosten 40 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 60 cent. Contractprijs op aanvraag. Brieven onder num mer 20 cent extra. Bewijnsnummer 15 cent extra. Kabouters opgeven vóór dinsdagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 9 te Waddinxveen, telefoon Wie wil mij helpen in de huishouding één dag of 2 halve dagen per week. Mevr. Hardendood, Stati onsstraat 18, Waddinxveen telefoon 2578. Zevenhuizen Zeventig amateur wielrenners hebben zich reeds inge schreven voor de eerste wieler ronde van Zevenhuizen, die don derdag 10 maart zal worden verre den over een afstand van tachtig kilometer. Het is de Zevenhuizense Oranjever eniging, die in samenwerking met de Goudse rennersclub ’Excelsior’ deze ronde heeft georganiseerd en hoopt hiervan een jaarlijks terugke rend wielerevenement te maken. Burgemeester A. van ’t Verlaat zal om half drie het startschot geven. De ronde van Zevenhuizen, die in officiële wielerkalender is opgeno men, staat onder auspiciën van de Kon. Ned. Wielren Unie. Het parcours Moerkapelle De Kleine Trompet ter uit Zevenhuizen heeft vorige week in het Dorpshuis te Moerka pelle in samenwerking met de voet balvereniging Moerkapelle een uit voering gegeven, die o.m. werd bij- gewoond door burgemeester I. J. P. Keijzer. Voor de pauze was de eer aan het korps en na de pauze stond er een aantrekkelijk cabaret op het pro gramme, eveneens verzorgd door leden van de Kleine Trompetter, waarbij o.m. een drumband en een Tiroler kapel ten tonele verschenen. In de vrijwel volledig bezette zaal heerste tijdens de uitvoering een ge zellige sfeer. Waddinxveen De Waddinxveense brandweervereniging ’’Jan van der Heijden” heeft tijdens de jaarver gadering besloten, dat de feestavond op 29 maart in Avifauna te Alphen a.d. Rijn zal worden gehouden. O.m. staat een diner op het programma en tevens wordt dan afscheid genomen van de leden C. Borg, Z. Minnee, J. v. Pruisen en A. v.d. Spek, die de brandweer met pensioen hebben verlaten. Waddinxveen - Het organiseren van een toneeluitvoering blijft, hoe groot het enthousiasme van de uit voerenden ook is, een moeilijke zaak. Dat heeft de Katholieke Toneelver eniging zaterdag j.l. kunnen consta teren, toen in het Katholiek Vereni gingsgebouw de klucht ’’Poespas” van de heer A. Boere ten tonele werd gevoerd. De belangstelling bleef ondanks uitvoerige aankondi gingen en het feit, dat de baten zou den worden bestemd voor het bouw fonds van het zwembad, beneden de verwachtingen. Het Spel van de negen medewer kenden verdiende die onvoldoende belangstelling allerminst, want zij bezorgden de aanwezigen met hun voortreffelijke spel een allergenoeg lijkste avond, waaraan door een gezellig bal een feestelijke afsluiting werd gegeven. De regie van het toneelspel was in handen van de heer M. Boere. De juiste opbrengst van Bij de bestuursverkiezing kon de af- tredende voorzitter M. C. Kloet de voorzittershamer overdragen aan zijn opvolger A. van Nielen. Aftre dend waren ook de bestuursleden 1 W. A. Boeren (penningmeester) en M. de Bas. In hun plaats werden ge kozen de heren B. v. Vlist en J. Broer. Secretaris P. Baan werd herkozen. De toneelgroep ’’Theater” komt op dinsdag 8 maart aanstaande naar Gouda, waar in de Nieuwe Schouw burg een opvoering zal worden ge geven van het blijspel in drie be drijven ’’Kabaal in Chioggia” van de Italiaanse auteur Carlo Goldoni. Aan dit toneelstuk, dat om acht uur begint, werken onder meer mee Wim Kouwenhoven, Trees van der Donck Hans Pauwels, Onno Molenkamp en Margriet de Groot. In het Wild-West stadje Purgatory houdt een deek van de plaatselijke bevolking er geen zachtzinnige ma nieren op na. Het is er bij voortdu ring zo onrustig dat men besluit een ”gun-slinger” in dienst te nemen om de rust in het stadje te doen weder keren. Dit is het begin van een al leraardigste cowboyfilm, die deze week in de matinees van de Schouwburg Bioscogp draait. De re volverman komt en zaait dood en verderf onder een gangsterbende en raakt vervolgens verliefd op de vrouw van de bendeleider (de liefde is wederkerig). Na ettelijke vuur gevechten, waarbij hij onder andere verplicht is zijn broer te doden, keert de rust is het stadje weer en vertrekt de revolverman met zijn geliefde naar vreedzamer worden (14 jaar). ’’Sluikhandel in meisjes” - de titel zegt al wat voor vlees we in de kuip hebben - is het verhaal over een al lerliefst meisje van buiten dat in verkeerde handen terecht komt, nl. een bende die meisjes exploiteert in de daarvoor bestemde buurten in Parijs, de lichtstad, die vaak zo don ker kan zijn. Mariska, het meisje, wil echter helemaal niet meewerken en zo ontstaan dan de moeilijkhe den. Na talloze ontsnappingen, ge vangennemingen en vuurgevechten, doorspekt met de altijd aanwezige dosis sex, zijn de boeven dood en kan Mariska tot het gewone leven terugkeren. Een fijne film voor lief hebbers van sex, spanning en sen satie. (Schouwburg Bioscoop-18 jaar WADDINXVEEN Teneinde te stimuleren, dat er geen bedrjjfsvuil meer wordt gestort in de alleen voor tuinafval bestemde stortbakken in verschillende delen van de gemeente hebben B. en W. besloten het tarief voor het storten van grote hoeveel heden bedrijfsvuil te halveren en te brengen van tien op vijf gulden. Aanvankelijk was het vrij hoge bedrag van 10 vastgesteld, omdat de gemeentelijke vuilstortplaats bij het afleveren van te grote hoeveel heden vuil te snel vol zou geraken. Inmiddels heeft de gemeente de be schikking gekregen over een langs de Noordkade lopende sloot, die moet worden gedempt. Daar is het nu mo gelijk voortaan bedrijfsvuil te depo neren tegen het bedrag van vijf gul den per kubieke meter. Ook is het mogelijk een abonnement af te slui ten (met bonboekjes) voor hoeveel heden van tien of vijftig kubieke meter. De politie is al verscheidene malen handelend opgetreden tegen inwo ners uit Waddinxveen en elders, die in strijd met de politieverordening, bedrijfsafval en ander afval dan tuinafval in de op verschillende plaatsen staande vuilstortbakken. BEVOLKING REEUWIJK A. C. van Strien van Ree 34 naar Dirksland-Herkingen, Molendijk 63. Evangelisch Molukse Kerk in Bethel. J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. B. Koekkoek v.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek (woensdag 9 maart 1966) Biddag voor gewas en arbeid n.m. 8.00 uur: ds. J. Snoey Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur. dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerken: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon (01828) 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade: Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis. St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis dinsdag 8.00 uur, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie BURGERLIJKE STAND REEUWIJK Gehuwd: en A. D. van Maanen. Te koop: piano en kinder wagen. Eikenlaan 58 te Waddinxveen, tel. 2893. Te koop (wegens verhui zing): luxaflex, 2.36 breed 1.80 hoog; kinderbox 35,- kinderwagen 25,-; wan delwagentje 60,- (alles als nieuw) M. G. Tromme len, Eikenlaan 6, W’veen. Te koop: bankstel, salon tafel met keerblad en berg meubel. Jul. v. Stolberg- laan 53, Waddinxveen. WADDINXVEEN Veel leden van de afdeling Waddinxveen van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond hebben vorige week vrijdag in het Hervormd Wjjkgebouw aan de Esdoornlaan aandachtig geluisterd naar het betoog van de heer P. J. Bregman, lid van het dagelijks be stuur van de CBTB Holland-Brabant, die sprak over het onderwerp „De hedendaagse tuinbouw en haar toe komst”. Nadat de voorzitter van de afde ling Waddinxveen, de heer C. van der Sar de bijeenkomst met een korte toespraak had geopend was het woord aan de heer Bregman. In een vlotte causerie schetste deze de grote wijzigingen in het Europese struc tuurbeleid, mede dank zij de voort schrijdende mechanisatie. Hij roerde diverse onderwerpen aan, zoals de komkommerteelt, de sla, tomaten, bloemen, enzovoort. De heer Bregman vond dat de Neder landse tuinbouw op al deze gebieden een bijzonder hoog peil heeft weten te bereiken. Hij sprak ook over de export-positie van de Nederlandse tuinbouw. k De heer Bregman besloot zijn boeiende betoog met een vurige pe roratie voor de CBTB, waarna een levendige bespreking volgde. Waddinxveen Van 3 tot en met 9 maart aanstaande zal er in Wad dinxveen een collecte worden ge houden ten bate van de stichting die de Groesbeekse tehuizen exploi teert. De Groesbeekse Tehuizen beogen te zijn een centrale voor praktische hulpverlening. Bijna vierhonderd kinderen en volwassenen worden er verzorgd in deze protestantse instel ling in veertien apart staande tehui zen en gezinspaviljoentjes. Kinderen die om enigerlei reden hun ouderlijk huis moeten missen (voornamelijk voogdijkinderen) en volwassenen die zich wegens overgevoeligheid, een moeilijk karakter of een geeste lijke of lichamelijke handicap niet goed zelfstandig in de harde maat schappij kunnen handhaven. Voor alle arbeid die deze opvoe ding, opvang, werkverschaffing, therapeutische begeleiding, enzo voort met zich meebrengt zijn de gedeeltelijk gesubsidieerde verpleeg prijzen niet toerijkend. Nieuwbouw, noodzakelijke extra voorzieningen en dergelijke dienen extra btaald te worden uit giften en gaven, waaronder de jaarlijkse collecte een zeer belangrijke plaats inneemt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 8