voor We kunnen best doen ons niets beloven maar FRANS 10 CAMP Geen bevordering van PvdA vertrouwt huidige positie te consolideren I sport op zondag Geen belangstelling de tijdbommen brigade Benoem deskundigen in raadcommissies met Permanent Press Nieuw! Leading overhemden Gemeentebelangen - T. Ververs - Lijst 6 VVD Lijst 5 -J.H. Mol: maar doen is een miiiiiiiiiiiiiiiiiniKMiiinim KVP ding. Kallen is mallen, 4 - Mr H. Th. van Schaik AR/CH - Lijst 2 - A. Noorlander: P vd A - Lijst 3 - P. Lips ray it 1 cj 1 MODE VOOR HEREN Kleiweg 2-6 L Uw overhemd nu blijvend nieuw! s ■i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 26 me 1966. 5 vra- Gouda over- de Anna Roemer Visscher 1583-1651 11. afgelopen - andere moeilijk Wat wil de KVP in Waddinxveen? Da’s nu weer zo’n lastige vraag. Wat wil de KVP, wat wil u, wat wil iedereen? We willen allemaal een zwembad en een dorpshuis en een zo Er zit een enorm verschil in het aantal stemmen voor de AR/CH tus sen de Statenverkiezingen en de ge- meenteraads verkiezingen van 1962. Hoe verklaart u dat? Bij de gemeenteraadsverkiezingen gaat vermoedelijk een niet onaan zienlijk deel van onze kiezers naar de Hervormde Kiesvereniging. Dat kost zowel de AR als de CHU nogal wat stemmen.” Uw party zal waarschijnlijk weer in aanmerking komen voor een wet- houderszetel. Wie zal dat moeten worden? ”Dat is nog weinig van te zeggen. Wethouders worden door de raad gekozen en hoewel het meestal de grootste partijen zijn die een wet houder krijgen te benoemen, hoeft dat nu niet weer zo te zijn. Boven dien houdt de benoeming van wet houders verband met de samenstel ling van de raadscommissies.” Zou u, zoals vroeger jaren al eens is gebeurd, weer in zee willen gaan met de twee andere protestants- christeljjke partijen? ’’Zoals u weet, kwamen we toen wel met een gezamenlijke lijst uit, maar verder maakte iedere partij op z’n eigen manier propaganda en had iedere groep z’n eigen kandidaten. In die vorm zou ik zeker geen samen werking meer willen. Ik zou het wel Welke belangen gaat Gemeente belang dienen, anders dan de be staande partijen? „We gaan op constructieve wijze binnen het raam van de financiële mogelijkheden medewerken aan het besturen van de gemeente. We willen - en daar heb je dat mooie woord weer - er een lééfbare woon- en werkgemeente van maken.” Welke koers gaat u varen als u in de raad gekozen wordt? Ik bedoel: bent u vóór of tegen sport op zondag; bent u vóór of tegen religieus onder wijs „Wij zijn onverdeeld vóór sport op zondag en zullen daaraan alle moge lijke medewerking verlenen. Ik ben voor goed onderwijs, maar als voor zitter van Volksonderwijs zeg ik: Eén Volk, één school. Ik ben vóór godsdienstonderwijs op de openbare scholen, maar ik vind het jammer dat op de christelijke en katholieke scholen de bijbelkennis nog steeds WADDINXVEEN De Anti-Revo- lutionaire Party en de Christeiyk Historische Unie hebben voor de verkiezingen van volgende week weer een gezameniyke lijst inge diend. De partyen boekten bij de laat ste verkiezingen samen bjjna 2,5% winst met 2240 stemmen; by de vo rige gemeenteraadsverkiezingen kreeg de combinatie 1565 stemmen, hetgeen genoeg was voor vier zetels. In de raad zitten thans voor de AR/ CH ir. J. P. H. Venema (wethouder niet herkiesbaar), de heren W.C. Slob (niet herkiesbaar), P. Noordam en J. van den Roovaart. Verkiesbare kandidaten zyn behalve de heren A Moorlander en F. M. van Tol. De nieuwe lijsttrekker voor de AR/ DH is de heer A. Noorlander (50), loutwarenfabrikant aan de Zuid- iade. De heer Noorlander is een ’vol Hoed’ Waddinxvener en had al eer der in de raad zitting nl. van 1951 tot 1962 voor de Herv. Kiesvereni- gng. We vroegen aan de heer Noorlan- cter: U zegt in uw verkiezingspam- fjet dat u vjjf raadszetels wilt. Vindt u dat een haalbare kaart? Dat is natuurlijk heel moeilijk te vóórspellen. We weten bijvoorbeeld niet waar Gemeentebelang zijn stem mèn vandaan zal halen. En Ververs miakt een hele goede kans, dacht ik We zullen voor die vijfde zetel ons best doen.” Andere kandidaten zyn de heren J. L. van Heteren, C. Kool, G. P. de Kooter, G. Loef en A. C. van den Bosch. De heer Ververs is 64 jaar oud, woont aan de Acaciastraat en had (voor de PvdA) zitting in de raad vanaf 1958, waarvan de eerste vier jaar als fractievoorzitter. De heer Ververs was tot voor kort plaatselijk bureauhouder van de voedselcommis- saris van het ministerie van land bouw, en is nog administrateur/pen- ningmeester van de Woningbouwver eniging Waddinxveen. We vroegen de heer Ververs: Ge meentebelang is een nieuwe party waarvan niemand iets weet, behalve een serie kleine advertenties en een ingezonden brief in ons weekblad. Gezien het feit dat u zich kandidaat stelt mogen we aannemen dat uw optimisme ten aanzien van de ko mende verkiezingen tenminste één zetel groot is. Verwacht u inderdaad in de raad te zullen terugkeren? „Zeker. Gezien de reacties die ik tot nu toe heb mogen ontvangen ver wacht ik wel een zetel te kunnen halem Maar ik zou werkelijk niet kunnen zeggen ten koste van welke party dat zou moeten zijn, want ik verwacht stemmen van alle rich tingen.” Blyft de vraag op grond waarvan u de sympathie van de kiezers denkt te winnen. Men kent uw party im mers nauwelyks? „Nee, men weet nog maar weinig van ons. Maar ik denk eerder dat veel mensen op Gemeentebelang zul len stemmen om mij persoonlijk. U moet weten dat ik hier in Waddinx veen nogal wat mensen ken. Ik kom met iedereen in aanraking door mijn beroep, door de woningbouw, door de ijsclub, door Volksonderwijs.” Waarom is Gemeentebelang opge richt „Ik ben er bijna niet by betrokken geweest; ik kan het u dus nauwelyks zeggen. Mij is pas in een later sta- -• vraagd of ik mee wilde doen il omdat ery moe ers er ook at de ge en zonder is het noodzakelijk dat c: problematiek ook lokaal naai de nodige aandacht geven. Ik denk by voorbeeld steeds groter wordende aantal j sen rond Waddinxveen. Het st met de zware olie, zoals veela beurt, is niet bevorderlijk zuiverheid van de lucht, kassenbouw zouden daarom waarden moeten r~ï.lw wat betreft het stoken, bv. Wij introduceren een nieuw, verbazingwekkend technisch snufje. De Permanent Press. Het fantastische procédé dat uw Leading overhemd éinde lijk volmaakt strijkvrij maakt en nieuw houdt. Ook na tien, twintig wasbeurten blijft de stof glanzend nieuw, de naden rimpelloos. Dit aller-aller nieuwste is nu al bij ons te zien en te bestellenl Confessionele party en, sterk ge richt als ze zyn, zyn nooit aan by- zonder emotionele uitspraken van het kiezersvolk onderhevig. Zij bly- ven de jaren door betrekkelyk sta biel, worden groter als het zielental van de kerk toeneemt en als de in vloed van de kerk afneemt zakt ook de belangstelling voor de bybeho- rende party. Zo gaat het ook bij de Katholieke Volksparty die in Wad dinxveen al jaren rond de 14% schom melt. By de laatste verkiezing 1083, bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1962 898 stemmen. Raadsleden zyn thans mr. H. T. van Schaik en de heer J. P. van Oosten. De laatste stelt zich niet meer herkiesbaar en zal worden opgevolgd door drs. R. M van Onna. Mr. H. T. Schaik is de lijstaan voerder by de KVP. Hij is 38 jaar oud, woont aan de Koningin Wilhel- minasingel en dat sinds 1958. De heer Van Schaik is directie-secreta- ris bij het Bouwcentrum in Rotter dam en zit vier jaar in de raad. We vroegen aan mr. Van Schaik Wat denkt u van de resultaten van de aanstaande verkiezingen voor de KVP en voor de anderen? Het zal u wellicht niet verbazen als ik zeg dat ik vrijwel geen ver schuivingen verwacht. Zeker niet voor de KVP. Wij houden onze twee zetels, dat staat dacht ik wel vast. Van de andere partyen kan ik wei nig zeggen. Ververs krijgt met zyn lijst geen kans dacht ik. Trouwens als je 65 bent dan wordt het tijd dat je er mee stopt. Misschien dat de PvdA wat hinder zal ondervinden van de interne moeilijkheden. Verwacht u dat tengevolge van de secularistatie meer katholieken op niet-confessionele party en gaan stemmen? Dat gevaar is niet denkbeeldig, maar dat zou ik toch meer een lande lijk probleem willen noemen. Ik ge loof niet dat de secularisatie plaat selyk zo’n invloed zal hebben en ze ker niet by deze verkiezingen. Mis schien op langere termijn, als Wad dinxveen ook wat meer stad is ge worden. goed mogelijke accommodatie voor de jeugd. Maar beloven kan ik niets. We zullen ons best doen voor alle zaken die belangrijk zyn voor de in woners. Als er geld voor is, dan zul len we er aan meewerken dat alles er komt. Leefbaar vind ik zo’n afge zaagd woord, maar Waddinxveen moet een goed bewoonbare gemeente blijven. Kunt u iets zeggen over de Victor- wyk? Daar heb ik in mijn algemene be schouwingen by de begrotingsbe handeling al het een en ander over gezegd. Ik ben blij te hebben kunnen constateren dat het college aan het probleem al enige aandacht heeft geschonken. Ik zeg het nogmaalside Victorwyk heeft een bloedtransfusie nodig om te voorkomen dat hij leeg loopt. Daarom moet het uitbreidings plan snel gerealiseerd worden. Hoe denkt u over het probleem van de tweede parochie? Ik weet dat daar hier nogal ver schillend over wordt gedacht, maar ik geloof toch wel dat het bisdom dermate goed geïnformeerd zal zyn over de mogelijkheden voor een tweede parochie dat het een optima le beslissing zal hebben genomen en dan kan ik er vrede mee hebben. Dat neemt niet weg dat ik er begrip voor heb, dat het voor de parochia nen in de Victorwijk niet zo prettig zal zyn als ze van hun hoofdkerk worden beroofd. Zou net als de ’grote’ KVP samen in één party willen met de protes- tants-christelyke groeperingen? Als het mogelijk zou blijken om- met handhaving van de essentiële eigen trekken - te komen tot een goed functionerende vorm van sa menwerking dan heb ik daar geen enkel bezwaar tegen. Het spreekt vanzelf dat ik geen voorstander ben van het uitkomen op een gezamen iyke lijst en dat men dan toch onaf hankelijk van elkaar blijft opereren Oefent de kerk in Waddinxveen op enigerlei wijze invloed uit op de politieke opvattingen van het rooms katholieke volksdeel? Beslist niet! Daar heb ik zolang ik in Waddinxveen woon volstrekt niets van gemerkt en ik heb ook nooit gehoord van andere mensen dat dat het geval zou zijn. Ik geloof trouwens niet dat men het hier ne men zou dat de kerk zich met zulke zaken inliet. Ik zal ook niet ontken nen, dat het vroeger wel eens ge beurd zal zijn, maar vandaag de dag is er echt geen sprake meer van. door in het gedrang komt. Gemeente belang noemen ze dat En het zwem bad zelf is ook bijzonder belangrijk, misschien vooreerst nog wel belang- rijker dan het Dorpshuis.” Zou u als u by de PvdA op een verkiesbare plaats was gekomen toch hebben bedankt als lid van deze party en naar Gemeentebelang zyn overgegaan? „Nee, waarschijnlijk niet. Ik was bijzonder ontevreden over de manier waarop men gemeend heeft mij te moeten behandelen. Hoe zou ik ooit met mensen die me niet meer moeten hebben kunnen samenwerken. Ik heb na die vergadering dan ook onmid dellijk tegen mijn vrouw gezegd dat ik op die basis niet meer in de raad terug wilde. Nou, en toen kwam Gemeentebelang. Ze vroegen me, en ik deed het. Misschien ben ik al die jaren wel geen goede socialist ge weest.” als het meest belangrijke vak wordt beschouwd. Ik ben vóór de gelijk stelling tussen de beide soorten on derwijs, omdat anders wellicht de kinderen eronder zouden kunnen lijden. verkiezingen. van invloed anderd. Ik vind, dat veel sporteve nementen zonder enig bezwaar naar de zaterdag zouden kunnen worden verschoven. Ik zal aan voorstellen, die de zondagsport zullen bevorde ren, mijn stem uit principiële wegingen niet kunnen geven.” WADDINXVEEN Een nieuwe ster aan Waddinxveens politieke firma ment is de kortgeleden opgerichte party Gemeentebelang, lyst 6. Lijst aanvoerder is de heer T. Ververs, die by de kandidaatstelling van de PvdA niet meer het vereiste vertrouwen kreeg en dus niet op de groslijst kwam. De heer Ververs bedankte on langs ook voor het raadslidmaatschap. Wat zyn volgens u de onmiddellyke plaatselijke wensen? „Ik zou zeggen het gebouw voor algemene doeleinden. Dat is een ge meentebelang. Die actie voor het Dorpshuis is nu een beetje vastge lopen, maar dat is zeker niet geko men door de zwembadactie. Het stichtingscomité heeft helemaal geen medewerking gehad van de AR- industriëlen in Waddinxveen, die veel te bang zijn dat hun eigen gere formeerde verenigingsgebouw daar op prijs stellen als we met een ge zamenlijke lijst uitkwamen, maar dan ook met een samenwerking op bredere basis waarbij toch iedereen aan zijn trekken kan komen.” In steeds meer gemeenten zit men het verschijnsel, dat alle confessio nele partyen, <jus ook de KVP, met één lyst uitkomen. Zoudt a daar voor voelen? ”Ik dacht niet, dat de tijd daar al rijp voor was. De ’grote’ KVP zou dat wél willen, maar aan een derge lijke stap, zijn grote bezwaren ver bonden die plaatselijk veel zwaar der wegen dan landelijk. Later... misschien.” Hoe denkt u over het vijfjaren plan? Zyn er aspecten die u niet be vallen? ’’Daar kan ik nu niet op vooruit lopen. Het hele plan komt in ge deelten in de raad en ik wil het van geval tot geval bekijken. Het is een prachtig plan, er zit vaart en dyna miek in, maar het zal van veel om standigheden afhangen of alles ver wezenlijkt zal kunnen worden.” Wat denkt u van de sportbeoefe ning op zondag? ”Dat is een heel lastige vraag, waar ik liever geen antwoord op geef. Als ik het dan toch moet doen, zou ik zeggen dat mijn standpunt sinds mijn vorige raadsperiode niet is ver- gente behoeften. Maar als het niet op het geld had vastgezeten waren ze er al lang geweest. Dan bestaat er hier ook grote behoefte aan een ge bouw voor binnensporten en accom modatie voor de jeugd. Andere ver langens zijn een verzorgingscentrum in verschillende wijken zodat de mensen voor een bezoek aan het consultatiebureau niet meer hele maal vanaf de grens met Boskoop naar de Stationsstraat hoeven. Ik heb daar al meerdere malen over gesproken. Dan wordt het ook tijd dat de schooltandverzorging hier eens op gang komt. Dat is%ok een van onze uitgesproken wensen.” Zyn er punten in het beleid van de gemeentelijke overheid geweest die de PvdA heeft betreurd? ’’Daar is zo een, twee, drie moeilijk iets van te zeggen. Natuurlijk heb ben wij wel nee gezegd of bepaalde voorstellen en hebben we ons zuch tend bij enkel besluiten moeten neerleggen. Ik zou over de woning- wetbouw wel wat kunnen zeggen, maar ik vind niet dat de woning nood als een propagandamiddel moet worden benut, daar is 't een veel te ernstige zaak voor.” Wat denkt u van de anonieme ad vertenties in ons weekblad van de laatste weken en de biljetten, die adviseren voor wethouder Pille te stemmen? ”Dit is een actie die aan de PvdA vreemd is. Wij zijn in ons optreden naar buiten meestal zodanig gedis ciplineerd dat de zaken die u nu noemt tot de uitzonderingen behoren Ik wil er verder eigenlijk niets van zeggen dan dat ik deze gang van za ken ernstig betreur.” Het is duidelijk dat er sprake is van onenigheid binnen uw party. Hoe zal uw houding zijn als wethou der Pille in de raad zou worden ge kozen? ’’Daarover zullen we ons pas na de verkiezingen beraden. Ons stand punt is in dat opzicht nog zeker niet bepaald, maar het is natuurlijk dui delijk dat naar een compromis zal worden gestreefd. Ik vertrouw erop dat alles tenslotte in orde zal ko men.” Als de PvdA met vier zetels in de nieuwe raad terugkeert dan is de be noeming van een wethouder niet on waarschijnlijk. Wie zal dat moeten worden? ”Ook dat is een zaak die we pas na de verkiezingen aan de ord e zullen stellen. Bovendien is het nog hele maal niet zeker of dat wat in het verleden gebruikelijk was ook in de toekomst zal worden voortgezet. De raad benoemt de wethouders en niet de partijen.” Vindt u een linkse koers van uw party ook voor Waddinxveen nood zakelyk ”Nee, dat geloof ik niet. Die zwen king naar links speelt zich voorna melijk af op sociaal-economisch ter rein en ik geloof niet dat de ideolo gieën in de gemeentepolitiek zo’n rol spelen dat wij daarin mee zouden moeten gaan.” er aan deze en agio word ge_ I a< het kas- aien ■i ge- votr de Aat die -1 oor- worden verbeiden of zgn. lichte stookolie.” aïtras Vindt u dat er in Waddin gen toestanden zyn die verbetering be hoeven? 6 ”Er zijn altijd dingen die (eter kunnen, maar het gemeentelijk'be leid is wat dat betreft niet ahter gebleven. Wél is de gemeente er ook het particulier initiatief te kort ge schoten bij de aanleg van ^eer speelruimten en accommodatiesi voor de jeugd. Verder zijn er te vei- nig parkeerplaatsen vooral in de nieuwe wijken.” Wat heeft de VVD de u vier jaar gedaan, wat de partijen hebben nagelaten? ”Dat is natuurlijk altijd te zeggen. Samen spraak met de an dere partijen leidt in de meeste ge vallen tot resultaten. Activiteiten van de VVD zou ik willen noemen het afstoten van een onrendabele kweekkas van de gemeente, vaar- voor we voor verliezen zijn behoef en de instelling van een verkeerssam- missie, die al tot allerlei resultaten heeft geleid.” Zyn er raadsbesluiten geweest die u hebt betreurd? ”Er zijn wel enkele zaken geweest waar we tegen waren, niet eens veel Je wordt al raadslid vaak gecon fronteerd met problemen, die soms veel te technisch of te gecompli ceerd zijn om ze in één keer te kun nen overzien. Als dan een voorstel is aangenomen en later wordt gereali seerd blijken zich plotseling toch nog bezwaren te openbaren, waar op de ’’deskundigen” ons niet van te voren hadden geattendeerd. En dan betreur je het wel eens met een voor stel te zijn meegegaan. Wat dat be treft ben ik dan ook een groot voor stander van het benoemen van des kundigen in raadscommissies, die geen lid van de gemeenteraad be hoeven te zijn. De gemeentewet staat dit tegenwoordig nl. toe.” WADDINXVEEN De Volksparty voor Vrijheid en Democratie kreeg bij de laatste verkiezingen in Wad dinxveen 844 stemmen (11,2%) tegen 612 by de gemeenteraadsverkiezin gen van 1962; een aanzienlijke voor uitgang dus. Voor de VVD hebben in de raad zitting de heren J. H. Mol en Ph. Kroes. Beiden zyn ook nu weer kandidaat. De heer Kroes volgde tussentijds mevrouw F. T. van der Torren-Veendorp op. Lijstaanvoerder voor de VVD is de heer J. H. Mol (36), public relations adviseur en bewoner van het eerste huis in het Diederik van Schagen- plantsoen. In 1958 kwam hy uit Den Haag naar Waddinxveen en zit in de raad sedert 1962. Hem vroegen we: de VVD kreeg by de verkiezingen van 1962 voor ’t eerst twee zetels dank zy een flink aantal reststemmen. Denkt u deze maal weer twee zetels te kunnen be halen of vreest u verlies? ”De kiesdeler nu ligt hoger dan in 1962; we zullen dus méér stemmen moeten halen om weer twee zetels te krijgen. Ik heb echter goede hoop gezien de uitslag van de Statenver kiezing, die voor ons nogal positief is uitgevallen.” Denkt u dat Gemeentebelang de resultaten van de VVD nadelig zal kunnen beïnvloeden. ”Dat is moeilijk te zeggen. Ik vraag me af wat het belang van Ge meentebelang kan zijn in een kleine gemeente als de onze.” Los van po litieke zuilen”, zeggen ze. Ik zou willen zeggen, dat de zuilengedachte beslist niet bepalend is voor de be sluitvorming in onze raad. Wanneer je je voor raadslid beschikbaar stelt dan doe je dat met het algemeen be lang van de gemeente voor ogen.” Wat verwacht u voor de andere partyen? ’’Niet zulke grote verschuivingen. De invloed van de jonge kiezers zal zich dacht ik vooral scherp afteke nen in de Hervormde Groepering en de SGP ten gunste van de AR/CH.” U heeft in de raad steeds gepleit voor de bouw van woningen in de vrjje sector en van premiebouw. Wil dat zeggen dat u de woningwetbouw afwijst?? ’’Allerminst. De VVD zal alle steun geven aan passende initiatie ven voor woningwetbouw. Er moe ten woningen in alle huurklassen zijn; niet iedereen kan zelf bouwen of kopen, maar daarnaast zullen we wel alles blijven doen om de parti culiere bouw te bevorderen.” In een advertentie van uw partij staat dat u de lucht-, water- en bo dem veronreiniging wenst te bestry- den. Vindt u dat een urgent probleem voor Waddinxveen. ”Op zich is Waddinxveen geen vuile gemeente maar ik vind dat er nationaal nog steeds te weinig aan dacht aan dit probleem wordt be steed. Om landelijk iets te bereiken De Party van de Arbeid ging pro centueel gezien by de laatste verkie zingen behoorlyk achteruit. De so cialisten behaalden 1775 stemmen (23,6%) tegen 1816 in 1962. Een deel van het verlies ging natuurlijk naar de PSP, die in Waddinxveen vrij wel verdubbelde. In de raad hebben thans zitting voor de PvdA de heren S. Pille (wethouder en loco-burge- meester;, P. Lips (fractievoorzitter) en A. H. van Gent. Door het vertrek van de heer T. Ververs naar Ge meentebelang is voor de vierde PvdA-zetel een vacature ontstaan waarin waarschijnlijk niet meer zal worden voorzien. De heren Pille, Lips en Van Gent zyn weer kandi daat, doch de eerste staat niet op een verkiesbare plaats. Wel verkiesbaar (theoretisch) zijn de heren T. Lam- mertse en M. Boere. Lijstaanvoerder is de heer P. Lips (50), ambtenaar der directe belas tingen in Gouda. De heer Lips woont aan de Prunusstraat sinds april 1957 en zit in de raad vanaf 1958. We stelden hem de volgende gen: Ik neem aan dat ook u bepaal de verwachtingen koestert ten aan zien van de komende Denkt u dat bepaalde gebeurtenis sen binnen uw partij zullen zyn? ’’Het spijt me, ik heb er niet de minste kijk op. Er spelen bij deze verkiezingen zoveel factoren een rol dat een voorspelling wel heel moei lijk wordt. Bij gemeenteraadsver- Jdezingen wordt veelal toch veel meer naar de persoon dan naar de partij gekeken. Maar wat mijn partij betreft verwacht ik dat de goodwill, die wij in het verleden hebben weten op te bouwen er borg voor zal staan dat wij onze positie stabiliseren.” De PvdA heeft net als de andere partijen bepaalde wensen in Wad dinxveen Zyn er zaken die volgens u onmiddellyk ter hand zouden moeten worden genomen? ’’Natuurlijk heeft de PvdA wensen maar ik geloof niet dat die zo heel Veel verschillen van de andere par tijen. Onze verlangens kent men hier trouwens wel. Wat we echter per sé willen voorkomen is het wek ken van de indruk alsof wij op be paalde gebieden de kampioen zouden zijn. Zo is het natuurlijk niet. We be hartigen zo goed mogelijk ieders be langen en kunnen slechts het beleid van onze fractie in het verleden aan bevelen voor de toekomst. U vraagt om onmiddellijke zaken. Dan moet ik toch het verenigingsgebouw en het zwembad noemen. Dat zijn ur- U bent beschuldigd van baantjes- jagerij. „Als er iets minder waar is dan is dat wel dat ik behoefte zou heb ben aan een baantje. Ik heb genoeg te doen. Laat ik er maar niet verder op ingaan. Boven zo’n beschuldiging voel ik me vér verheven. Men weet hier in Waddinxveen wel beter.” Vindt u dat er toestanden zijn, waarin volgens u onmiddellyk ver betering dient te worden gebracht? ’’Daar kan ik eigenlijk niets van zeggen. Concrete gevallen kan ik in ieder geval niet noemen. Ik ben vier jaar uit de raad geweest en zal me helemaal opnieuw moeten inwer ken. Maar ik geloof niet dat we hier reden tot klagen hebben.” Welke besluiten heeft de AR/CH de afgelopen vier jaar niet ge steund? ”Dat zijn er maar weinig geweest. Er zijn eigenlijk maar een paar prin cipiële besluiten geweest waar we niet in zijn meegegaan.” Heeft uw party plannen voor komende vier jaar? ”Er staat veel te gebeuren, maar alles moet in onderling overleg met de beide partijen. Ik ben van pian om me intensief op de hoogte te gaan stellen van hoe de ëemi;e‘' reilt en zeilt, want ik ben er wel een beetje uitgeraakt.” die touwtrekkerij dienen. Wilt u zeggen dat de besluitvor ming in de raad te veel wordt be ïnvloed door de politeke belangen en dat daardoor de belangen van het kiezersvolk uit het oog worden ver loren „Inderdaad, zo is het. Men zit nu eenmaal voor een politieke partij in de raad en kan er misschien niet buiten. Ik keur het af als het ene raadslid voor een lekke vuilnisemmer de bijbel voor de dag haalt en de ander de rode vlag. Zo is het ook met het ambtsgebed. We beginnen met een gebed en eindigen ermee, maar er tussen slingeren ze elkaar de grof ste dingen naar het hoofd.” Noemt u eens voorbeelden van wat u noemt ’politieke touwtrekkerij’. „Die zijn er te over. Toen we het plan Groenswaard I in de raad aan namen wist iedereen dat er geen wo ningwetwoningen zouden komen. En nu - vlak voor de verkiezingen - de gronden moeten worden verkocht is de bouwcommissie ineens tegen om dat er geen woningwetwoningen ko men. Zulke dingen gebeuren vaker... en heus niet alleen bij de PvdA; ze doen het allemaal. Ik heb deze raad wel eens de tijdbommenbrigade ge noemd. De leden komen bij wijze van spreken dan, met zo’n ding in de zak naar de vergadering en gooien hem er opeens midden in. De communi catie tussen gemeentebestuur en po litieke partijen is hier zoek, anders zouden zulke dingen niet hoeven te gebeuren.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2