Waddinxveen! verkiezingsuitslag over BULLETIN Steeds meer mensen met I k andere opvattingen gens u meer aandacht moeten krij gen? Herijking Tennis W’veen 2 Gemeente elftal vrouwen van Diploma Beroepsgoederen- Klaas de Vriesschool Dus lijst 6 is Gemeente Belang VERVERS Onderwijzer benoemd vervoer Burgemeester opent fabriek N.S. heeft nieuwe dienstregeling Mevr. v. Gestel voor Plattelands Waddinxveen naar Lüdenscheid naar Oisterwijk Zeminto trok 3000 bezoeker Successen voor Ponyclub van de Gouwe Ruiters Toezegging beroep was op reis Jeugdconcours van de ponyclub Reygersburgh Rit Gouwerijders vol verrassingen enige winnaar SGP/Herv. Groep - Lijst 3 - H. Huizer FRA-VA-KO’s I I De echte Markttassen f 2,95 het bekend worden verkiezingsuitslagen verzorgt onze krant op WOENSDAG 1 JUNI a.s. EEN EXTRA BULLETIN. Dit bulletin zal in principe verkrijgbaar zijn in WADDINXVEEN MOERKAPELLE: ZEVENHUIZEN: bij Hotel Vos A G E N A in luxe uitvoering f 4,50 I Los van politieke zuilen GEMEENTE BELANG Lijst 6 VERVERS 1 GEMEENTE BELANG achter uw belang! Lijst 6 VERVERS WARENHUIZEN bij ons agentschap Boekhandel Van Marie van de H o y l r Tï-- bij onze Drukkerij en diverse Café’s Onmiddelijk na 26 mei 1966. WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN Diijit toen ue ve keuring bestaan. MOERKAPELLE EXPOSITIES uitslag verkiezingen (Ingezonden mededeling) ■j’-'-'ss 7 8 Dinsdag 21 juni: Opening expositie Joop Dam, boek handel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Donderdag 16 juni: Bejaardenreis, vertrek 8.30 uur vanaf Hervormde kerk. BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. en ma. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „De lok vogels” (14 jaar). Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Van 24 mei tot 10 juni: Schilderijen van L. van Helden (Den Haag) bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). (Ingez. meded.) Individuele vrijheid en ontplooi ing van particulier Initiatief VVD Lijst 5 J. H. MOL (zie ook pagina 1) De heer J. J. Buikema te Wad dinxveen is per 1 augustus a.s. be noemd tot onderwijzer aan de Chr. Groen van Prinstererschool. De heer A. van Nielen te Wad dinxveen is in Den Haag geslaagd voor het diploma Beroepsgoederen- vervoer over de weg. (Ingezonden Mededeling) (Ingez. meded.) Voor een positief kritisch beleid VVD Lijst 5 J. H. MOL (zie ook pagina 1) WADDINXVEEN Op vrijdag middag 3 juni zal burgemeester C. A. van der Hooft aan de Kromme Esse de daar nieuw gebouwde meu belfabriek van de fa. J. A. Hogen- elst officieel openen. In november van het vorige jaar werd de eerste paal voor de nieuwe fabriek ge slagen. (Ingezonden mededeling) WADDINXVEEN De zondag jl. van kracht geworden nieuwe N.S. dienstregeling tot eind 1967 heeft voor het treinverkeer in on ze omgeving weinig veranderingen tot gevolg. Alleen de vertrektijden van de meeste treinen in de rich ting Gouda zijn iets vervroegd in verband met de aansluitingen al daar. Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan, Wveen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Zaterdag 28 mei: Ruilbeurs ’De Paddestoel’, clubhuis Lijsterbesstraat, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 31 mei: Bejaardenmiddag, veren.geb. Burg. Trooststraat, aanvang 14.30 uur. Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Vrjjdag 3 juni: Opening fabriek Hogenelst, aanvang 14.30 uur. MOERKAPELLE De voor de ze gemeente te houden zitting voor het ijken en herijken van maten en gewichten en meetwerktuigen zal plaats vinden op 2 juni a.s. van 10-12 uur en van 13-15.30 uur te Benthuizen in het Verenigingsge bouw aan de Dorpsstraat aldaar. Vanwege de dienst van het Ijk wezen zal zoveel als mogelijk is ’n oproep worden gezonden aan de herijkplichtigen, doch ook al ont vangt men geen oproeping, dan blijft toch de verplichting tot her- WADDINXVEEN De voetbal vereniging Waddinxveen brengt met hun junioren- en seniorenelftal het Pinksterweekeinde door in Duitsland als gast van de Duitse voetbalclub Ludenscheid, die vorig jaar naar Waddinxveen kwam en daar verloor. De Waddinxveense voetballers vertrekken zaterdag ochtend naar Lüdenscheid. WADDINXVEEN De Staat kundig Gereformeerde Partij en de Hervormde Kiesvereniging gaan ook bij de volgende verkiezingen weer samen. De SGP haalde bij de vorige stemmingen 956 stemmen en ging daarmee in percentage sterk achteruit ten opzichte van vorige verkiezingen. In de raad hebben voor de SGP/Herv. Kiesver. zitting de heren H. Mulder, H. Huizer en D. Uitbeijerse. Dezelfde heren staan ook nu weer op de verkiesbare plaatsen. De heer H. Huizer is lijstaanvoer der. Hij geniet in Waddinxveen be kendheid als bakker Huizer, is 53 jaar oud en evenlang Waddinx- vener. De heer Huizer woont aan de Brugweg. We vroegen: De SGP heeft bij de laatste verkiezingen flink verloren. Verwacht u met de komende ver kiezingen herstel? Ja. eerlijk gezegd verwachten we dat wel. Voorspellen kun je zoiets toch nooit en zeker niet met deze verkiezingen, waarbij weer allerlei andere factoren een rol spelen, maar ik denk, dat we die stemmen toch wel terugkrijgen. We denken hier namelijk dat ze naar de Boe renpartij zijn gegaan. In ieder ge val denk ik wel dat we onze drie zetels zullen behouden, hoewel an deren daar weer anders over schij nen te denken. Het is wel zo dat met de uitbreiding van Waddinx veen steeds meer mensen hier zijn komen wonen die er andere opvat tingen op na 'houden. Zou u weer - het is vroeger ook al eens gebeurd - met de AR/CHU willen samenwerken, misschien op wat hechtere basis? Over deze zaken denk ik nogal eens. Vandaag de dag krijg ik wer kelijk de indruk, dat er eigenlijk toch meer samenwerking zou moe ten zijn in onze kringen. Maar dan moet wel iedereen zijn eigen be ginselen kunnen blijven uitdragen. Hoe denkt u over samenwerking met de KVP? Daar ben ik persoonlijk nog niet voor. Ik geloof niet dat de tijd daar nu al rijp voor is en zeker niet in Waddinxveen. Kimt u ons in het kort vertellen wat de verlangens zijn van de SGP en Herv. Kiesver.? Dat is heel duidelijk. Een van de voornaamste punten is de heiliging van de dag des Heeren. Zo is nu eenmaal onze overtuiging. Voor de rest staan er een heleboel belang rijke zaken in ons foldertje, dat we hebben verspreid. Aan welke raadsbesluiten heeft u de afgelopen vier jaar uw fiat ge weigerd? Dat is ineens moeilijk te zeggen. We hebben natuurlijk gestemd te gen de voorstellen, die niet met on ze beginselen overeenstemmen. Dan herinner ik me ook het Centraal Antenne Systeem, waar we tegen zijn geweest. De vrijheid van de burgers kwam daardoor in het ge drang, vonden we. Zijn er urgente zaken, die vol- Carmiggelt om daar door de aanwezigen ook meer aan Zaterdag 28 mei: Voetbalwedstrijd Moerkapelle-Soccer Boys, aanvang 19.00 uur. Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Zaterdag 4 juni: Zang-, muziek- en sportavond op het terrein van de voetbalvereniging Moerkapelle, aanvang 19.00 uur. Woensdag 22 juni: Bejaardenreis Moerkapelle. (Ingez. meded.) Waddinxveen moet een aantrekkelijke woon- en werkgemeente blijven. VVD Lijst 5 J. H. MOL (zie ook pagina 1) Vervolg van pag. 1 ruggetrokken. Niettemin wordt er druk gespeculeerd over een moge lijke verkiezing van de heer Pille. Ongeveer 250 voorkeurstemmen zullen namelijk voldoende zijn om de heer Pille toch weer een zetel in de raad te bezorgen. Hoewel hij deel zal uitmaken van de PvdA-fractie vragen velen zich toch wel af, hoe die fractie dan moet functionneren, want de laatste tijd ook ontbrak het nogal aan communicatie tussen de PvdA-wethouder en diens fractie Heel anders is het gelopen met de heer Ververs. (Inmiddels bedankt als PvdA-lid en raadslid) Deze ging in op ’n verzoek van Gemeentebe lang en kwam als no. 1 op die lijst te staan. Hoe de heer Ververs dze ommezwaai zelf ziet, blijkt uit het elders in deze krant met hem afge drukte interview. Voor Gemeentebelang betekend de naam Ververs wel een belang-i rijk aanwinst, want deze groepe ring zal zeker profiteren van het feit dat de heer Ververs persoonlijk in deze gemeente een goede bekendheid geniet. Speculaties wie dat stemmer en eventueel zetels zal gaan kosten lijken ons op dit ogenblik wel wa al te voorbarig. Dicht bij elkaar Over de programma’s van de d- verse groeperingen valt eigenljk weinig te zeggen. In de gemeenteia- den, zeker van de kleinere gemeen ten, speelt de werkelijke politek over het algemeen maar een onder geschikte rol. Vele landelijke par-ij- programma’s naderen elkaar steeds dichter. Voor de gemeentelijke pro gramma's gaat dat al veel verdej en wie de verkiezingspropaganda, die de afgelopen weken in Waddinxreen is gevoerd beziet, komt tot de con clusie dat alle zuilen het goed met ons voor hebben. Ze denken alle maal aan de noodzakelijk voorzie ningen voor nabije en verdere toe komst voor jong en oud in de ruim ste zin. Ook al is er nu dan aog ’n groep Gemeentebelang ontstaan, overigens zonder een duidelijk pro gramma en alleen los van politieke zuilen, in feite vertegenwoordigt vrij wel iedere groep het gemeentebe lang, want dat is het, wat iedereen toch voor ogen staat. Zondagsrust De nuance-verschillen zijn vrij wel onbetekenend, met één uitzon dering, nl. de zondagsrust. Op principiële gronden zal zeker de Herv. Groepering samen met de SGP zich blijven verzetten tegen openba re activiteiten, met name de sport op zondag. De nieuwe lijstvoerder van de AR/CHU combinatie is wel ruimer van opvatting, maar blijkens zijn eigen woorden elders in deze krant zal lij de sport op zondag zeker niet hellen bevorderen. In dit principi- ëleplak Ligt natuurlijk ook ’t onder wijbeleid. Maar in Waddinxveen zijl we toch zover, dat de confessio- nej groeperingen er niet meer over zujen denken om voorstellen met bdrekking tot openbaar onderwijs tJdwarsbomen. Anderzijds zijn b.v. eii PvdA en VVD reëel genoeg om cxk het bijzonder onderwijs te steu ren. De scherpe kantjes zijn er af. Zo- <s het de laatste jaren in Waddinx veen is gegaan, heeft over het alge- heen wel de instemming, dat blijkt pok alle reacties. Het ontstaan van He groep Gemeentebelang zou kun men worden uitgelegd als een ont- wikkeling zoals met de Boerenpartij nJ. de bundeling van de zogenaam de ontevreden elementen. Niets is echter blijkens uitlatingen van lijst voerder Ververs minder waar. Ge meentebelang wil alleen af van de politieke touwtrekkerij. Naar onze mening is het de afgelopen jaren met die politieke touwtrekkerij nog al meegevallen. Af en toe eens wat vuurwerk in bepaalde hoeken en dan eigenlijk voornamelijk nog ten gerieve van de publieke tribune. Gezond verstand Naar onze mening is voor het toe komstige beleid van een gemeente alleen van belang een gezond ver stand en logisch denken. Daarmee komen we het verst. Alle kiesge rechtigden zullen daarom het be lang van de gemeente en dus ook hun eigenbelang het beste dienen door hun stem uit te brengen op die groepen of personen, die naar de overtuiging van de kiezers voldoen de capaciteiten hebben om naar hun beste vermogen het belang van de gemeenschap te dienen. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft vorige week in het Geref. verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden. Na een welkomstwoord door de presidente, mevr. Ripping en het zingen van het bondslied was de avond verder voor de voor- drachtskunstenares mevr. Van Ges tel uit Utrecht. Op boeiende en levendige wijze wist zij de helaas geringe schare aanwezigen dichter bij schrijvers en en Annie M. G. Schmidt en Olaf schrijfsters als Simon Landellon te brengen, WADDINXVEEN Morgen avond gaat het voetbalelftal van gemeentepersoneel naar de Bra bantse gemeente Oisterwijk om daar een wedstrijd tegen hun col lega’s uit die plaats te spelen. ZEVENHUIZEN gehouden Zeminto-3 aarKdl]i.,„nr! niaplein heeft in totaal bezoekers getrokken.^* over mers aan deze exposit het algemeen goede za WADDINXVEEN Tijdens de op Hemelvaartsdag in Dordrecht gehou den pony concours-hippique onder auspiciën van de Provinciale Bond van Landelijke Rijverenigingen in Zuid-Holland en Noord-Brabant hebben de ponyruiters van de Gou we Ruiters uit Waddinxveen ver scheidene successen behaald. In totaal namen er tweehonderd ponyruiters aan het concours deel. Het achttal van de Gouwe Ruiters behaalde een eerste prijs met 113 punten. Individueel behaalde in ring 2 Gerrie Hoogendoom de tweede prijs met 98 punten, Anny v.d. Broek de derde prijs met 96J punt en Kees van Tol de zevende prijs met 94 pun ten. In ring 3 kreeg Greet Hoogen- doorn de tweede prijs met 86 punten Marian Oudijk de vierde prijs met 84J punt en Tineke van Tol de achtste prijs met 82 punten. Bij de vossenjacht werd Marian Oudijk bovendien nog eerste. Het officiële concours-hippique in Dordrecht duurde de gehele dag en werd besloten met een grote parade waarin tevens de prijzen werden uitgereikt. Aan het concours werd deelgenomen door ponyclubs uit Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeuws-Vlaanderen. WADDINXVEEN De Herv. Wijkgemeente heeft een toezegging van beroep gedaan aan ds. C. Treu- re te Hasselt ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. J. R. Cunerus. WADDINXVEEN Dinsdag zijn de leerlingen van de Klaas de Vriesschool op reis geweest onder leiding van het hoofd, de heer C. M. Visser. De eerste en tweede klas hadden Madurodam en het recreatiepark Duinrell bij Wasse naar op het programma staan, ter wijl de derde en vierde klassers ’n bezoek bracht aan de luchthaven Schiphol en daarna terecht kwa men in de historische omgeving van het Muiderslot. Het is hier in de meeste gevallen zo, dat het gemeentebestuur aan de moeilijke situaties voldoende aan dacht schenkt. In de raad heb ik wel gewezen op de moeilijke toe stand bij de hefbrug en de vieze sloten in de Burgemeester Troost straat. Dan is het voor de voetgan gers op de Brugweg ook levensge vaarlijk, maar B. W. schenken aan al die zaken heus voldoende aandacht. Hoe staat u tegenover de actie voor het zwembad en de sport in het algemeen? Heel positief. We vinden het bij zonder belangrijk als de jeugd zich in een goed zwembad kan verma ken en dan tegelijkertijd ook nog zwemmen leert. Datzelfde geldt ook voor de sport, met name voor het voetbal. Ik vind het fijner als ik zie dat zo’n vijfhonderd van die jon gens op een voetbalveld worden beziggehouden dan wanneer ze in café’s hangen of door het dorp rij den. Maar ik zou liever zien, dat alles op de vrije zaterdag gebeurde, die is daar tenslotte voor. Men vindt uw partij, mede omdat U zo ageert tegen, de zondagsport, conservatief. Wat vindt u daarvan? We leven nu eenmaal in een tijd waarin alles anders wordt. Dit is voor ons een principiële kwestie, daar kunnen wij niet van afwijken. Wij zijn beslist niet conservatief. Ik geloof dat dit uit onze houding in de raad wel is gebleken. Misschien dat er nog wat oudere mensen zijn in onze partij, die wat behoudend zijn, maar wjj in ieder geval niet. Heeft uw partij de afgelopen vier jaar initiatieven ontplooid? Er zijn er zeker wel een paar ge weest, maar om die zo maar op te sommen valt niet mee. We hebben in ieder geval altijd getracht de be langen van de gehéle gemeente zo goed mogelijk te behartigen. Ik ge loof ook wel dat we dat op een voor iedereen acceptabele manier heb ben gedaan. WADDINXVEEN De Ponyclub Reygersburgh organiseerde op He melvaartsdag onder auspiciën van de NPC een jeugdconcours in de manege Reigersburgh aan de Pias weg. Aan het concours, dat werd geopend door burgemeester C. A. van der Hooft namen jeugdige po- nyrijders deel uit Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Moordrecht, Bleiswijk, Rotterdam, Muiderberg, Wormerveer, Oegstgeest, Noordwijk en Pijnacker. In zijn toespraak prees de heer Van der Hooft het prettige samen spel tussen mens en dier. Ponyrui ters, die eerlijk en sportief met hun dieren omgaan zullen ook een goed burger worden en zo de wereld verbeteren. Hij bracht dan ook dank aan al diegenen die zich in zetten voor de jeugd en noemde het bestuur van de N.P.C., de jury en de familie van der Breggen. Onder de vele belangstellenden bevonden zich ook de gemeente secretaris van Boskoop en wethou der S. Pille van Waddinxveen. Aan het eind van het concours werden de prijzen door burgemees ter Van der Hooft uitgereikt. De uitslagen luidden: Dressuur beginnelingen kleine maat: 1 Dickie de Boer, Sjors 97’/2; 2 Willy Schotte, Hannes 96%; 3 To ny Hulst, Simon 941/a; 4 Herman Schippers, Bento 93; 5 Fred Rijt- sema. Dolly 92; Dressuur beginnelingen grote maat: 1 Nelleke de Jong, Sheila 101; 2 Marja Brouwer, Sheila 99%; 3 Corina Stein, Chamrock 97x/2j 4 Ans Jongejans, Pumpfuld Wande rer 96; 5 Johan van der Breggen Golden Lucky 94%. Bestgaande Rij pony - Kleine maat: 1 Dick de Boer; 2 Annemieke van de Marei; 3 Tony Hulst; 4 Fred Reitsema; 5 Willy Schotte. Bestgaande rijpony - Grote maat 1 Jolanda Nauta; 2 Helene Aubert; 3 Maarten Damsma; 4 Vincent van de Berg; 5 Conny Glasbeek. Dressuur gevorderden: 1 Maar ten Damsma, Sabrina lllVt; 2 Con ny Glasbeek, Sheila llOVa; 3 Jolan- de Nauta, Oestenbroek Calliford 110; 4 Helen Aubert, Bimbo 109%; 5 mej. Betty Claus, Euscka Desy 105%; 6 Nancy Koolburg, Sheila 104*/2; 7 Roel Derendorp, Roxy 102%; 8 René Bergmans, Pipin IOIV2; 9 Maud Dahmen, New Moon 99%; 10 Richard ten Wolde, Roxy 94>/2; 11 Yvonne Winkels, Hi-Fi 90; 12 Ben Wortmeyer, Roxy 89; 13 Heleen de Jong, Folly 86%; 14 Yvonne Groen, Raudolph 85V2. Springen gevorderden: 1 Vincent van de Berg; 2 Maarten Damsma; 3 Roelie Derendorp; 4 Maud Dahmen; 5 Helene Aubert. Springen beginners: 1 Marja Brouwer; 2 Wim Derendorp. Wisselbeker N.P.C.: Maarten le prijs dressuur; 2e prijs springen. Poppenrace: 1 Vincent van de Berg; 2 Carolien Opstelten; 3 Ri chard ten Wolde; 4 Willy Schotte. WADDINXVEEN Het was woensdagavond in de Stationsstraat een drukte van belang toen om negen uur de start voor de nacht rit van de MABC „De Gouwerij ders” plaats had. Tot half elf wer den nog geregeld liefhebbers inge schreven omdat de voetbalwedstrijd Ajax-Feijenoord pas om kwart over tien was afgelopen. Het aan tal deelnemers bedroeg niet min der dan 95. Dank zij de heren W. Gorissen en R. van Kooten, die als uitzetters voor tal van foefjes hadden ge zorgd werd het een puzzelrit vol verrassingen en avonturen. De deelnemers haalden zich een flink aantal strafpunten op de hals maar waren over het algemeen toch bij zonder tevreden over de organisa tie van het sportevenement, dat zonder incidenten is verlopen. Het parcours, dat zeventig kilo meter lang was, liep over Waddinx veen, Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Hillegersberg, Bergschenhoek, Ber- kel, Pijnacker, Zoetermeer, Noot dorp, Bleiswijk, Moerkapelle en Waddinxveen. Deelnemers kwamen uit het gehele land, onder meer uit Sleeuwijk (N-Br.), Beverwijk, Aalsmeer, Rotterdam en Den Haag. De uitslag luidde als volgt: 1. D. A. Spek, Nieuwveen 134 str.punten 2. J. van Hooren, Vlaardingen 139; 3. W. van de Bovenkamp, Gouda 142; 4 J. van Wijngaarden, Nieu- werkerk 145; 5 A. Verkijk, Den Haag 149; 6 E. Boerman, Waddinx veen 161; 7 B. J. Suringa, Bodegra ven 171; 8 W. de Graaf, Rotterdam 179; A. J. Poldervaart, Oegstgeest 181; 10 J. T. Fenyer, Beverwijk 185. De poedelprijs was voor de heer R. Salverda. WADDINXVEEN Het tweede team van de tennisvereniging Waddinxveen heeft gezorgd voor de enige overwinning dit weekein de. De zege werd behaald op Hout- rust 8 dat vanwege het vergevor derde uur het damesdubbelspel ge wonnen gaf en zodoende aan het kortste eind trok. Waddinxveen I verloor met 5-3 van DDH 2 uit Zwij ndrecht en zal nu degradatie wedstrijden moeten spelen. De prestaties van de Waddinxveners en vooral van de jongeren waren echter van dien aard dat er voor de toekomst nog volop optimisme bestaat. Het derde team verloor met 8-0 van de afdelingskampioen Pa- pendrecht I. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN B»LLANDS HART

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3