Vrees voor achterstand bij de woningbouw Niet voldoende inwoners van zelfstandigheid voor Stukje Zevenhuis IVOROL dorp stimuleren Getstelijke waarden en stoffelijke belangen Zelfstandige gemeente willen we blij ven V ooruitgang meehelpen Niet geboren uit ontevredenheid Noodzakelijke projecten in éen keer uit voeren bij Moerka^lle ien hoort VVD: Werkgelegenheid vlak bij huis Lijst zonder naam - 3 - S.E. Duursma SGP - Lijst 4 - D. van CHU: wensen genoeg, maar geen geld van der Spek PvdA: Op den duur goedkoper Chr. Staatk. Samenw. - Lijst 1 - C. Douw PvdA - Lijst 2 - L. Voor a Baby UE 'ukelingen SGP/4R: Zakelijk altijd met elkaar eens - i. Pagina 7 Druk Tanden blank-Ademfris Onbetwist de beste tandpasta Met plezier da JWÜIIIIM Li KO9,„q—S- Twintig jaar Ingewerkt Dorp V erschui vingen I Boerenpartij Met betrekking tot de I Vel zegt hij: ”Ik denk, doeleinden, er keerssituatie (aanleg van over samenwerking er een heleboel, maar de - - - T-r—V A XTTXO TY A Tim WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART waarin het programs van beide partijen gendoom (al een groot aantal jaren lid van de raad) en J. Stofberg (even eens raadslid). ”Als eerste en enige partij hebben wij ditmaal ook een tuinder, de heer K. Olieman, op onze lijst gezet,” aldus de heer Kreft. „Dit leek ons gewenst in verband met de toeneming van het tuinbouwbedrijf in Zevenhuizen.” de komende raadsverkiezingen heel weinig verschuiving verwacht. Hij hoopt inderdaad weer met twee ze tels voor de VVD in Zevenhuizense raad terug te komen. De raadsver- Op thans van 1. het volgend verklaart l welke partjj partijen zeggen bezwaar :emaakt tegen het aan sn van de ontwikkeling 149. Bij de Statenver- n dit jaar werden res ile en 172 stemmen be de verkiezingsuitslag geven i volgens wel op zouden werpen sportbe andere Welkt krijgen aandacl "Dat besloten, nodige gen.” 1Q£ïJ 26 mei 1966. Ir zijn we echt niet ge- We hadden van tevoren loop op drie zetels, maar die nu op de lijst van aan hadden beloofd ons si nu krijgen we op deze een 1 daar iets Het lidmaatschap van de gemeen teraad is het weinige, dat de heer Van den Broek zich naast zijn dage lijkse werk kan permittdren. Zijn vervoerbedrijf dat van vader op zoon overging, eist verder zijn gehe le persoonlijke inzet. Alleen een be stuursfunctie bij de Vereniging voor Veilig Verkeer - hoe kan het ook anders met zes auto’s op de weg - blijkt nog mogelijk. k vind ik dat. Maar dat kan ooi’ 1 de PvdA. Wij zijn een doorbra irtij in alle opzichten en een eerlijke kans. Maar is de nieuwe partij toch ’VD georiënteerd, anders ch niet zo op die groepen het zijn ook niet alléén si die er in een raad te behartig mallen. Daar komen ook 1 aan de orde.” annen en problemen de PvdA vooral grote spreken ons daarin al- idelijk uit, omdat we ve dat moeten doen. We MOERKAPELLE De Staatkundig Gereformeerde Party krygt in Moer kapelle altyd ongeveer een kwart van de kiezers achter zich. Bij de Statenverkiezingen kreeg de SGP 184 stemmen (24,8%) en by de ge meenteraadsverkiezingen van 1962 141 of 22,2%. De SGP heeft twee ver tegenwoordigers in de raad, nameiyk de heer J. Bremmer en D. van der Spek, die ook wethouder en loco- burgemeester is. Beide heren staan ook nu weer op verkiesbare plaatsen. Wethouder Van der Spek is lijst trekker voor de SGP. Hij is 53 jaar oud en is eigenaar van een kapitale boerderij aan de Herenweg. De heer Van der Spek is Moerkapellenaar sinds 1920 en lid van de raad vanaf 1950 (wethouder sinds 1957). Hem vroegen we: De SGP kreeg bij de laatste verkiezingen haar ze tel dank zij een voldoende aantal reststemmen. Denkt u dat u deze maal uw zetel gemakkelijker zult behalen? ”Dat dacht ik niet, omdat er nu ook weer een nieuwe party bij is ge komen. Het zal erg moeihjk worden voor ons, maar ik heb goede hoop. Ik verwacht toch niet, dat we onze tweede zetel zullen verspelen.” Hoe denkt u over de resultaten voor de andere partyen, met name van de lyst-Duursma? ”Het zal Duursma beslist wel luk ken een zetel te halen. Waar die van daan moet komen is ook moeilijk te Ml ezingspamflet 3 doeleinden, I streeft: de woningbouw vóór alle van een Joolwaterzuiveringsinstal- latie, de een ran<^ en aanpak van het ge vaarlijke pelle), ei les binni ciële md kheden,” zegt de folder, en: ”Hel rond houden van de fi nanciële stand van de gemeente kiezingen van 1962 brachten de VVD 288 stemmen, by de Statenverkie zingen van dit jaar waren het er wat minder. t vermeldt die zullen is een zaak, die nauwlettend in het oog moet worden gehouden.” De heer Herweijer, in 1961 als in valler in de raad gekomen, heeft zich sinds zijn vestiging in Zeven huizen, twintig jaar geleden, inten sief met de gemeentepolitiek bezig gehouden. Hij werd direct lid van de kiesvereniging en kwam daarna al gauw in het bestuur. In het dage lijks leven is de heer Herweijer landbouwadviseur. Daarnaast heeft hij nog zitting in de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente en in de kleuterschoolcommissie. ween. van geestelijke vordt ook aan stoffelijke Utndacht geschonken. Men ^featieplannen, voorzover "en ZEVENHUIZEN ’’Misschien ky- ken we wel wat er ver vooruit, maar in de toekomst voorzien we zeer ze ker vervoersmoeiiykheden over de weg. Met name inzake het vervoer van mensen naar en van hun werk, we moeten in Zevenhuizen dus er voor zorgen werkgelegenheid te hebben vlak by de deur. De land bouw zal op den duur nooit meer al onze mensen kunnen opnemen. We moeten dus naar een beperkte in dustrie toe. Onze party zal derhalve in de komende jaren streven, dat er gronden voor zulke industrie zullen worden verworven.” Aldus VVD- lystaanvoerder G. D. van den Broek (46). De WD heeft meer verlangens: spoedige aanleg van de randweg, verwerving van gronden voor wo ningbouw, etc. ”In grote trekken trachten we in de raad de algemene gemeentebelangen te behartigen, zij het dan met een liberaal tintje,” zegt de heer Van den Broek. Wat betreft de woningbouw vreest de VVD, dat Zevenhuizen in 1970 achter zal zijn gekomen. ’’Daarom willen we de aan koop van gronden zoveel mogelyk stimuleren.” En met aankoop be doeld de heer Van den Broek, dat die gronden dan ook werkelijk in handen van de gemeente moeten komen. Want hij zegt het ’t grootste onrecht te vinden, wanneer gronden zonder dat direct tot aankoop wordt overgegaan, met als gevolg, dat de eigenaars in onzekerheid komen te verkeren, geen vergunning voor uit breidingen, verbouwingen, etc. krij gen. ’’Dergeiyke mensen moeten óf meteen schadeloos worde, gesteld, of niet in hun vrijheid worden be knot, vindt de heer Van den Broek. Indien de heer Van den Broek wordt herkozen, zal hij aan zijn tweede ambtsperiode als raadslid beginnen. Hetzelfde zal (by herver kiezing) het geval zijn met zijn col lega, de heer M. van de Pol, die als tweede op de lijst van de VVD staat ”Die eerste vier jaar hebben beide als een inwerkperiode beschouwt,” aldus de heer Van den Broek, die by ruispunt by Moerka- ’Vanzelfsprekend dit al- let raam van de finan- ZEVENHUIZEN’’Wensen hebben we genoeg, maar of ze te realiseren zyn, is nog maar de vraag.” Dit zegt wethouder C. Kreft (55), lij st voer der voor de CHU in Zevenhuizen, op een vraag naar het programma van zyn party. Hij wy’st er op, dat een waterzuiveringsinstallatie en een eventuele persleiding naar de Hollandse IJssel, hoe nodig ze ook zyn, projecten zijn van elk zo’n zes ton, die de gemeente financieel aan de grond zouden brengen. Een ge zond financieel beleid is een belang- ryk streven van de CHU. De hear Kreft vindt, dat men daar in Zeven huizen tot op heden vry goed in is geslaagd. keer, enzovoort. U heeft gezegd dat u naast agra riërs en arbeiders ook wel eens een hoofdarbeider of middenstander in de raad wil. Bedoelde u daarmee te zeggen dat de samenstelling van de ze raad u niet beviel? Nee, dat niet. Moerkapelle is een agrarisch dorp en dus is het goed dat de raad een overeenkomstig ka rakter heeft. Maar deze raad ziet de zaken soms wel een beetje eng en daar willen we wat aan gaan doen. Wij willen ook dat Moerkapelle een rustig agrarisch dorpje blijft. belangrijkste zyn toch wel het par keerterrein, dat er nu eindelijk eens moet komen en een openbare kleu terschool, want daar bestaat hier bijzonder grote behoefte aan. Bin nenkort gaan we daar iets aan doen Dan natuurlyk de woningbouw. Er moeten goede, moderne, maar voor al ook betaalbare huizen komen. Zo spoedig mogelyk en dan moeten in de eerste plaats de woningzoekenden uit Moerkapelle zelf worden gehol pen. Verder zag ik gaarne uitbrei ding en verbetering van de sportac commodatie in Moerkapelle. We moeten er goed op letten dat de sport door de uitbreidingsplannen voor woningbouw en industrie niet in gevaar komt. Dan zou ik wel graag wat meer industrie naar hier trekken, zodat de mensen niet meer in andere gemeenten hoeven te wer ken. En er is natuurlijk nog dat stukje Zevenhuizen, waar we hier een beetje mee in onze maag zitten. Dat hoort eigenlijk by Moerkapelle en dat moet maar spoedig aan ons worden overgedragen. Dan kunnen we meteen ook de moeilyke situatie by het kruispunt eens opheffen, want daar krijgen we vanuit Zeven huizen niets dan tegenwerking.” u over de oprichting 'e partij. Vreest u stem- moeten laten durf ik echt niet te zeggen. Het zal waarschijnlijk niet de SGP zyn. Toch heb ik goede hoop voor mijn eigen partij. We kwamen vorige keer ruim aan onze drie ze tels en hoewel ik wel een beetje bang ben voor Duursma blijf ik toch in onze drie zetels geloven. Hoe denkt u over de beschuldi ging van de heer Duursma in onze krant dat de andere party en, dus ook de uwe, alleen maar arbeiders en agrariërs kandidaat stellen? Ik moet eerlijk bekennen dat ik uw krant nog niet lees, maar dat verandert spoedig. Die beschuldi ging heb ik echter al meer gehoord en ik wel er dit van zeggen: Tegen de verkiezingen krijgen alle leden van onze partij een uitnodiging op de vergadering te komen om de kan didatenlijst vast te stellen en om kandidaten te stellen. Ze weten dus dat die vergaderingen er zyn en kunnen zich dus kandidaat stellen, ook de middenstanders en ook de hoofdarbeiders. Maar dat doen ze niet. Ze hebben wel altijd veel kri tiek, maar van meeleven is geen sprake. Wat kunnen wij er dan nog aan doen? U heeft bezwaren gemaakt tegen het verlenen van subsidie aan de voetbalvereniging voor de bouw van het nieuwe clubhuis. De vereniging kampt nu met grote tekorten. Hoe vindt u dat? Dat is niet leuk voor ’Moerkapel le’ maar wij konden onder de gege ven omstandigheden weinig anders doen. Wij zyn principieel tegen voet bal op zondag en stemden dus tegen temeer daar het voetbalveld midden in de gemeente ligt. Er zyn hier heel wat mensen die zich aan dat zondag voetbal ergeren. Ik had beslist wél voor die subsidie gestemd als het veld buiten de bebouwde kom had gelegen. Hoe denkt u met de SGP? Dat zou bijzonder fijn zijn. In mijn hart ben ik altijd voor één gro te christelijke party geweest hoewel ik lid van de AR-kiesvereniging ben maar we zullen het waarschijnlijk nooit op alle punten eens kunnen worden. Zeker niet in Moerkapelle. Hoe denkt u over Moerkapeile’s toekomst? Ik hoop op een goede ontwikke ling van Moerkapelle op het gebied van de werkgelegenheid voor alle inwoners. We zullen wat meer agra- richte industrieën moeten aantrek ken. Verder zal de woningbouw krachtig moeten worden aangepakt, dat is trouwens al gebeurd en zal de verkeerssituatie moeten worden verbeterd. In Moerkapelle wordt algemeen aangenomen dat u een VVD-inslag zou hebben. Wilt u daar iets van zeggen? Van enige binding of richting is bij ons geen sprake. We zyn beslist niet liberaal en zullen dat nooit worden ook. We zijn’ echt onafhan- De heer Kreft: ’’Zevenhuizen moet een dorp blijven. Daarvoor heeft onze partij in het verleden steeds geijverd en zal dat ook in de toekomst blijven doen. Wat we aan woningen hebben gebouwd, is altyd voornamelijk voor eigen mensen ge weest. Wy streven naar een dorp van zes- tot achtduizend inwoners (nodig om een zelfstandige gemeente te kunnen blijven). Dan zullen we onze eigen Technische Dienst, eigen vuil nisauto en eigen maatschappelijk werkster kunnen hebben. Voorts vermeldt het CHU-lijstje nog de realisering van het bejaarden tehuis (”Een grote wens”, aldus de heer Kreft) en de aanleg van een nieuw sportveld in de plaats van het terrein, dat als gevolg van de uitbreidingen zal moeten verdwijnen En verder: géén gebiedsafstand aan welke gemeente dan ook. e bevorderen, de bouw MOERKAPELLE De Vereniging voor Christeiyk Staatkundige Sa menwerking in Moerkapelle heeft drie zetels in de raad en is daarmee de grootste party. By de gemeente raadsverkiezingen van 1962 kreeg men 282 stemmen ofwel 44,3%. In de raad zitten voor deze party de heren C. Douw, J. Hoogerdyk (wethouder) en L. van der Spek. Het laatste raadslid heeft zich niet herkiesbaar gesteld en is opgevolgd door A. Oost hoek. De heer C. Douw (36) is lijsttrek ker. De uit Zeeland afkomstige heer Douw heeft zes jaar geleden een nieuwe tuinderij aan de Herenweg gevestigd. Hij zit in de raad sedert 1962. Onze vragen waren: In Moerka pelle wordt algemeen aangenomen dat uw party min of meer bestaat uit CH- en AR-kiezers. Denkt u ook zo over? Inderdaad, verreweg het grootste deel van onze kiezers komt uit die kringen. Bij de gemeenteraadsver kiezingen ligt dat weer iets anders dan by de Statenverkiezingen want dan krijgen we er altijd nog een flink aantal WD-kiezers bij. Ik neem aan dat laatst e niet zal gelden voor de aanstaande verkie zingen. Er is dan een nieuwe party die meedingt naar een zetel en die zal wel wat VVD-kiezers trekken. Dat is waar. Ik denk zelfs dat Duursma wel een zetel zal krijgen, omdat hy nogal wat mensen kent. Maar wie daarvoor een veer zal Hoe i van de menver? ’’Nou,1 lukkig een kleL daar zalyveinig van terechtkomen. De men’ Duurem te steur’ manier 31 flinke schop. Voor onze ben ik echt niet bang, twee ze’ maar 1 deze gang van zaken wel bet en.” Vindt’ ok dat er hoofdarbeiders of tnid<4anders in de raad moe ten kort ”NatU gen. Het zal in ieder geval niet de SGP zyn, die is nogal stabiel. Waarom precies vond u de op richting van een nieuwe party in Moerkapelle noodzakelyk? Dat hebben er een heleboel ge vraagd. Er zyn in Moerkapelle be paalde groepen die niet weten op welke party ze zullen stemmen. Ze stemmen daarom maar op de per soon omdat er geen party is die ze echt aanhangen. Er zitten in de raad nu nog maar drie partijen en dat vind ik voor een rijk geschakeerde gemeente als de onze te weinig. Ik ben politiek niet onderlegd, dat zal ik eerlijk zeggen, maar ik lees trouw de krant en blijf dus wel op de hoogte. Ik heb wel geconstateerd dat dorpspolitiek en landspolitiek twee geheel verschillende groothe den zijn en daarom is de oprichting van onze partij gerechtvaardigd. Zijn er volgens u dan toestanden die verbetering behoeven? Nee. Het gaat hier redelijk goed. U moet nu niet meteen denken dat wij als nieuwelingen overal kritiek op hebben. Zo is het beslist niet. We hebben in Moerkapelle met deze ac tieve burgemeester beslist geen reden tot klagen. Maar over het algemeen vind ik onze raadsleden te oud. houder), C. J. van Helden en mevr. C. Muit, die allen in de huidige raad zitting hebben. Lijstvoerder Roos (61) heeft een vijftienjarige ervaring als raadslid. Politiek geïnteresseerd is hij altijd geweest. Lid van de P.v.d.A. werd hy twintig jaar geleden, toen die party in Zevenhuizen werd opge richt. De heer Kreft, op 24 jarige leeftijd tot raadslid gekozen, is al by na 21 jaar wethouder. „Ik hoop de vijftig jaar nog te halen,” lacht hij. Want al kost het wethouderschap hem anderhalve dag in de week, hy heeft het daaraan verbonden werk altyd met plezier gedaan, naast het besturen van zyn landbouwbedrijf aan de Bierhoogtweg. De heer Kreft heeft ook nog zitting in het school bestuur en in de kerkeraad van de Nederlands Hervormde Gemeente. Op de tweede en derde plaats van de CHU-lyst staan de heren T. Hoo- MOERKAF SLLE De party die eigenlyk liev ir Gemeentebelang of Algemeen Be mg had geheten en die nu naar lijst Duursma (3) wordt ge noemd, is ni uw. Ofschoon de lijst trekker, de h er S. E. Duursma, in gesprek uitdrukkelijk ge i enkele binding met 1:j an ook te hebben of te wensen zal in groep waarschijnlijk grote aantr :kingskracht hebben voor het gr e aantal Moerkapelle- naren dat ai ers op de VVD of de ou stemmen. De heer S. C. Duursma is 34 jaar, Herenweg en is Moer inds 1954. Hij is in een levensverzeker- en was vroeger MOERKAPELLE Nog voor de verkiezingen achter de rug zijn heeft de Partij van de Arbeid in Moerkapelle een klein succesje ge boekt door de samensmelting met de Neutrale Arbeidsparty van de heer J. de Knegt. De PvdA/NAP be haalde by de verkiezingen in 1962 213 stemmen (33,5%) en kreeg twee zetels. Bij de jongste verkiezingen kwam de PvdA niet verder dan 190 stemmen (25,6%). De kandidatenlijst doet geen wijzigingen verwachten. verkiesbare plaatsen staan j de zittende raadsleden J. L. Heukelingen en Jac. de Knegt. De heer J. L. van Heukelingen 50) van beroep landarbeider, woont aan de Raadhuisstraat en zit in de raad sinds 1962. Hij is twaalf jaar Moerkapellenaar. Onze vragen aan hem luidden: Denkt u dat u baat zult hebben bij de samenwerking met de Neutrale Arbeiderspartij ”Ik dacht van wel. Juist omdat we de mening waren toegedaan dat we meer kans zouden maken met samen werkina hebben we tot deze stap Uiteraard niet zonder de voorbereidende besprekin- ZEVENHUIZEN ”Ik geloof, dat we vol vertrouwen de raadsverkie zingen tegemoet kunnen zien.” zegt de heer C. Roos, lijstaanvoerder voor de P.v.d.A. in Zevenhuizen. ”We verwachten met een evengroot aantal zetels in de raad terug te ko men. Zou dat niet zo zyn, dan zou het tegenvallen.” Stemmenaantal van de P.v.d.A. by de raadsverkie zingen van 1962 bedroeg 725; de Sta tenverkiezingen van dio jaar lever den 745 stemmen op. Wat de P.v.d.A. in de afgelopen zittingsperiode heeft bereikt? ”Een behoorlijke verlichting in diverse straten, de voltooiing van het Kerke pad, de parkeerplaats naast -het postkantoor en een nieuw gymn- stieklokaal. ’’Maar,” voegt de heer Roos daar onmiddellijk aan toe, ”dat hebben we niet alleen tot stand gebracht. Dat heeft de raad in zyn geheel gedaan.” Dat was het verleden. De toe komst: ’’Aanleg randweg, bouw rioolwaterzuiveringsinstallatie, dem ping sloten, en dat liefst allemaal tegelijk,” zo zegt de heer Roos. Dat zo iets een zware financiële dobber betekent, begrijpt de heer Roos vol komen. Maar naar zijn mening zal een gelyktijdige of zoveel moge lijk gelijktijdige aanpak van de diverse projecten uiteindelijk veel goedkoper blijken te zyn dan het één voor één uitvoeren van de wer ken. ’’Ieder geval,” aldus de heer Roos, ’’moeten we iets doen. Want stilstand betekent achteruitgang.” Ook de aanleg van een nieuw voetbalveld acht de P.v.d.A. van groot belang. Niet alleen omdat het oude op de nominatie staat om de verdwijnen als gevolg van de uit breidingsplannen, maar ook om dat de accomodatie van het oude veld onvoldoende is. Een nieuw gezicht in de raad na de heer J. Hogenes zijn, een nieuw kandidaat, die als tweede na de heer Roos op de lyst staat. Als nummers drie tot en met vyf noemt de P.v.d.A lijst de heren A. van Tol (thans wet- zeggen. De PvdA houdt zijn twee zetels wel, dacht ik. Dan blijft ei genlijk de Christelijke Samenwerking nog over. Ja dat zit er wel in.” Is de SGP eventueel bereid tot sa menwerking met de Veren, voor Christelyke Staatkundige Samen werking? ’’Voor mezelf heb ik daar geen en kel bezwaar tegen, maar de resul taten van de verkiezingen hebben uitgewezen dat we geen enkel voor deel zouden hebben bij samenwer king. Als de situatie zich wijzigt dan zou ik er wel over willen denken.” ’’Denkt u weer wethouder te wor den ’’Daar geef ik nu nog liever geen antwoord op. De wethouders worden altyd pas na de verkiezingen op de eerste vergadering van de raad in de nieuwe formatie gekozen en of ficiéél weten we dus nog van niets tot dan.” ”Ook uw party heeft destijds te gen de subsidie aan de voetbalvere niging gestemd. Nu maken ook za- terdagvoetballers gebruik van de accommodatie. Kunt u een en ander met elkaar rymen? ”Ik dacht dat het duidelijk was. Wij zijn principieel tegenstander van elke vorm van sportbeoefening op zondag en kunnen aan zo’n subsidie dus onze steun niet geven. Dat de zaterdagvoetballers van het veld en accommodatie gebruik maken in dat verband een bijkomstigheid. Boven dien is tienduizend gulden nu ook weer niet zo’n geweldig bedrag. De gemeentelijke financiën zijn niet meer wat ze geweest zijn en daarom moeten we subsidies zoveel mogelijk beperken. Die verenigingen moeten eerst hun contributies maar eens aan de huidige omstandigheden aan passen.” Wat wil de SGP in Moerkapelle? ”In de eerste plaats willen we het dorp zover mogelyk uitbreiden om te voorkomen dat we zullen moeten opgaan in een andere gemeente. We moeten zo spoedig mogelyk de twee duizend inwoners bereiken en als het kan nog meer maar, dan ook weer niet verder dan tot drie a vier duizend. Verder moet de woning nood voor de eigeninwoners zo snel mogelijk worden opgeheven, de krotopruiming ter hand worden ge nomen, maar daar hebben we ge lukkig weinig last van, de verkeer- situatie verbeterd, de Dorpsstraat verbreed, we moeten de begraaf plaats uitbreiden en dan moeten ook nog het industrieterrein en de han delswijk spoedig worden ontsloten.” Over de aanstaande gemeente raadsverkiezingen zegt de heer Kreft: ”De kansen op verschuiving zyn nog nooit zo groot geweest als nu.” Hy verwacht echter wel weer met het zelfde aantal zetels in de raad te zullen terugkeren. Verder meent hij, dat beide wethoudersze- tels ook weer door een P.v.d.A. - en een CHU-lid zullen worden bezet. ’’Naar mijn verwachting zullen P.v.d.A. en CHU elkaar in stemmen aantal benaderen,” aldus de wt houder. De CHU behaalde hij de raadsverkiezingen in 1962 een aan tal van 590 stemmen. Bij de dit jaar gehouden Statenverkiezingen waren het er 540. ZEVENHCZEN S.G.P. en A.R. komen in Zevenhuizen op 1 juni voor het erst met een gecombineer de lijst uit Lijstvoerder is de heer K. Herwej# (40), die sinds 1961 voor de S.®?. in de gemeenteraad zitting heefl Tweede op de lyst is de heer F Biemond voor de A.R., met een mine ervaring als raadslid ”Wat de zAïyke dingen betreft zyn onze partij ei de A.R. het vry wel al tyd met eli ar eens,” zegt de heer Herweyer. zaken van geest zijn wy wat prin cipiëler. V tijd zeer voelen, dai zien het ai een getuigenis. Zo stem de ik in II J als enige voor de in voering va :en ambtsgebed.” De gen iteraadsverkiezingen in 1962 lever i de S.G.P. 173 stemmen op, dat A kiezingen pectieveiy haald. Ov van de ee s juni spreekt de heer Herweijer :h liever niet al de de finitief ui dat we bi orlijk veilig zitten, ook voor de t ?de zetel.” De afspraak is gemaal) lat wanneer de beide af tredende afidsleden worden herko zen, iede raad zal el eden. S.G.P. i AR. hebben gezamenlijk een pami uitgegeven, wordt uitgezet. Na het bevorde ren en i waarden,i belangen' is vóór S daarbij zfl agsrust alsmede land- tuinbouv.: et in het gedrang ko men. Beü te hebbe banden en uitbrt ig van de tuinbouw(Met name deflsenbouw). Het voorts worden izeer zelfstandig in de POEDER - CREME - OLIE - woont aan c kapellenaar specteur va rings maatsc: ppij onderwijzer I ij het openbaar onder wijs in Moei apelle. We vroeen hem: U verwacht stellig een Bétel te kunnen krijgen in de nieuvq raad. Ten koste van welke parti denkt u dat die zetel zal worden >ehaald? Dat is hel moeilijk te zeggen. De kans dat w een zetel krijgen zit er wel in, dacit ik, gezien de vele po sitieve reades die wij tot nu toe hebben ontangen. Maar welke par tij daarvoo een zetel zal moeten op geven kan c werkelijk nog niet zeg- kelijk. Ze hebben ook beweerd dat we iets met de voetbalclub te maken zouden hebben. Daar is ook niets van waar, hoewel er wel enkele bestuursleden in onze groep zitten. Wat gaat uw party doen als u een raadszetel krygt? Ik heb het al gezegd. Er is weinig waar we kritiek op hebben. We hebben hier een actieve burgemees ter en we willen gaan proberen hem in die werkzaamheden zó te steunen dat niet een raadsvergadering met 25 agendapunten binnen het half uur er is doorgehamerd. Ik zou graag zien dat de verbreding van de Dorps straat eens ter hand wordt genomen. En dan het kruispunt, waar twaalf jaar geleden al over werd gepraat en waar nu nog niets is gebeurd. De besluiten zullen niet door mij alleen worden genomen maar door ons ze venen. We zullen voortdurend con tact houden en elk voorstel van het gemeentebestuur zal gezamen lijk worden besproken. De meerder heid beslist dan of een voorstel zal worden gesteund of niet. We willen goed beslagen ten ijs komen. Waren u of uw medekandidaten al eerder lid van een politieke party? Nee, geen van allen. We hebben allemaal op organisatorische gebied wel eens het een en ander gedaan. De een zit bij de brandweer, de an der in het oranjecomité, weer een ander bij de voetbalvereniging, ik zelf bij de afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Ver- 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 9