SPORTWEEKPBETPARK Nieuwe brandweereenheid Oud-Ver!aat de paraatheid van VOOR VANAVOND KABOUTERS voor: Personeel Huisraad Auto's Clubs Lessen en Huizen Kamers en Diversen iedere krant Kleine advertenties. rubriek RAADSAGENDA betekent verhoging Botsinq de meest gelezen 22 - 25 juni in Burgemeester Van ’t Perlaat houdt woord v.a. f i.óo p. plaatsing tot dinsdagmiddag ons bureau: Zuster C. J. Meyers recioiëert bij Pos In onze krant KABOUTERS Bijna grote spuit I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Waddinxveen Koningin Wilhelminaplein Reeuwijk Zevenhuizen Moerkapelle 'BURGERLIJKESTAN Pagina 10 Veertig punten, dus latertje „Kreng” DOKTERSDIENSTEN Markant feit Wed. M. Boevé-Puik ten grave gedragen Lit de brand ll^DE KERKEN NODIGEN Opgeven drie uur bij Oranjelaan 9, Waddinveen Telef. 01828-2238 i HOLLANDS HART 16 juni 1966 'i REEUWIJK en r*r\ Veren. Vrijzinnig Hervormden: Geen dienst. Remonstrantse Kerk: V.m. 10 uur Ds. Laforêt. REEUWIJK: Dr. J. P. Hoeneveld, tel. 01829-2227. Gereformeerde Kerk: V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. Bos Geref. Gemeente: v.m .9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Ned. Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur Ds. Boertje. n.m. 6.30 uur ds. A. Boertje Ned. Hervormde Dorpskerk: V.m. 9.30 uur Ds. Kooien. Nam. 6.45 uur Ds. v.d. Velden, Amersfoort. Ned. Hervormde Ichthuskerk: V.m. 9.30 uur Ds. Spilt, Utrecht. Nam. 5 uur Ds. Kooien. Gereformeerde Kerk aan de Brug: V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Brunting uit Baarn. Ned. Hervormde Kerk: V.m. 10 uur Eerw. heer S. van der Zee, cand. tot de H. Dienst, Utrecht. Kapel aan de Rotte: V.m. 10 uur Eerw. heer J. Hoogendam, van Vlaardingen. Nam. 7 uur Eerw. heer S. v. d. Zee. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: V.m. 9 en 10.30 uur en nam. 6.30 uur Cand. S. Greidanus, Amsterdam. Hervormde Immanuëlkerk: V.m. 9.30 en nam. 19.00 uur Dr. A. van Haarlem. Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: V.m. 9.30 uur Ds. H. Bout. Nam. 6.30 uur W. Kranendonk. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) V.m. 9.30 uur Ds. L. Roetman, Gouda Nam. 5 uur Ds. Joh. Verwelius. R K. Kerk Reeuwijk-brug. Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7 45 en 19.30 uur (Zondag 19 juni 1966) Nederlands Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur Ds. W. Kranendonk, Leerbroek. Nam. 6.30 uur Ds. D. R. Cuperus. (Zondag 19 juni 1966) WADDINXVEEN: Dr. E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 01828-2078. ZEVENHUIZEN: J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, telef. 01802-204. De heer Aaldijk vertelde dat er al eerder met de vorige burgemeester van Zevenhuizen contact was ge weest over de eenheid van Oud-Ver- laat. „Ik ben blij dat we nu einde lijk van het oude rot kreng af zijn,” zo zei hij. Ook de heer Aalsma com plimenteerde het gemeentebestuur. Namens de firma Bicker sprak de heer Zandstra. Deze had geconsta teerd dat het gehele materiaal van de Zevenhuizense corpsen was ge maakt door zijn firma. Hij sprak de hoop uit dat de auto alleen in tij den van vrede en voorspoed zou mo gen worden gebruikt. (foto Sjaak Noteboom) ZEVENHUIZEN Oud-Verlaat heeft z’n nieuwe brandweereenheid. Dinsdagavond werd het nieuwe, van alle (brandbestrjjdings)gemakken voor ziene busje tijdens een feestelijke bijeenkomst in Hotel Vos door burge meester A. van ’t Verlaat officieel overgedragen aan het overgelukkige corps, dat nu weer helemaal uit de zorgen is. De burgemeester heeft woord gehouden. Bij zijn installatie als de nieuwe burgervader van Zevenhuizen ze hij: „Van ’t Verlaat zal Oud-Verlaat niet vergeten.” Welnu, de buurtschapbewoners hebben ervaren dat de burger meester met die woorden bedoelde. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 8.30 uur). Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30- 9 00- 10 30 u H. Mis In de week 8.15 en 19.30 uur ^behalve dinsdagavond) den op dit moment een cursus vol gen als brandwacht tweede klas. „Ik hoop dat u de auto zult onder houden zoals u de vorige hebt be handeld,” zo besloot de burgemees ter. Vervolgens sprak de commandant van het corps Oud-Verlaat, de heer Oskam, namens zijn assistenten. Hij vertelde dat de oude spuit eind vo rig jaaar tot onze voldoening, einde lijk de geest gegeven had, nadat hij al tien jaar geleden was afgekeurd. Hij was bijzonder dankbaar voor de vooruitstrevendheid en het en- ZEVENHUIZEN Aan de inwo ners van Moerkapelle en Zevenhui zen is door het bestuur van de af deling Zevenhuizen-Moerkapelle van de vereniging Het Groene Kruis een circulaire gestuurd waarin gewag wordt gemaakt van het zilveren ju bileum van zuster C. J. Meyers. Het bestuur nodigt de inwoners uit zuster Meyers op vrijdag 17 juni tussen half acht en negen uur de receptie te bezoeken die ter ere van de jubi- laresse zal worden gehouden (en dat staat niet in de circulaire) in Hotel Vos aan de Dorpsstraat. en C. In zijn toespraak bjj de overdracht zei de heer Van ’t Verlaat: „Dit ge beuren is een markant feit op het gebied van het Zevenhuizense b rand weerwezen. Het is beslist geen chau vinisme als ik zeg dat ik bijzonder trots ben op deze brandweer.” De burgemeester ging wat dieper in op de geografische en economische aspecten van Zevenhuizen en Oud- Verlaat als tweede dorpskern om de aandacht te vestigen op het feit dat Zevenhuizen nogal wat brandgevaar lijke objecten telt. Dat het vrijwillige brandweer corps in tweeën was geplitst vond hij beslist geen overbodige luxe. De heer Van ’t Verlaat was bijzonder ingenomen met het feit dat in Ze venhuizen zoveel enthousiasme voor de brandweer werd opgebracht. Hij deelde mee dat alle b randweerlie- ZEVENHUIZEN Bij een botsing op het kruispunt Dorpsstraat-Noor- delijke Dwarsweg heeft de heer W. Haan, begin deze week zodanige ver wondingen opgelopen dat hij in het Goudse ziekenhuis De Wijk moest worden behandeld. De bromfiets van het slachtoffer en de auto waarmee hij in botsing kwam werden bescha digd. Het ongeluk gebeurde nadat de bestuurder van de auto die naar links was uitgeweken voor een ge parkeerd staande wagen op het kruispunt de heer de Haan aanreed. MOERKAPELLE Op de alge mene begraafplaats in Moerkapelle is zaterdag rond het m iddaguur het stoffelijk overschot van de op 74- jarige leeftijd overleden mevrouw de weduwe M. Boevé-Puik ter aarde besteld. De overledene was gedu rende een groot aantal jaren in dienst bij de gemeente Moerkapelle. Gemeentebestuur en personeel wa ren bij de begrafenis vertegenwoor digd. Namens hen werd het woord gevoerd door gemeentesecretaris C. J. van den Heuvel. Deze had diep respect voor de werkzaamheid en de grote trouw en liefde voor haar werk van wijlen mevrouw Boevé. De overledene was ook steeds ver vuld van zorg voor het personeel. „Wij zijn haar daarvoor bijzonder veel dank verschuldigd,” zo besloot de heer Van den Heuvel. Aan het graf sprak daarna dominee A. Boer tje. De jongste zoon van de overle dene, de heer F. Boevé, bracht de velen die blijk van belangstelling hadden gegeven tijdens de ziekte en na het overlijden van zijn moeder hartelijk dank. De heer Boevé sprak namens de familie. WADDINXVEEN Het zijn drukke dagen voor burgemeester C. A. van der Hooft en gemeentepersoneel. Dinsdag was het gemeentepersoneel een dagje uit, woensdag maakten de raadsleden en hun dames de zwem- badreis (over beide gebeurtenissen elders meer) en vanavond is er raad. Op de agenda prijken veertig punten; het zal dus wel een latertje worden. De voornaamste voorstellen zijn: krediet voor diverse aanschaffingen voor de Prof Kohnstamschool (ulo) aanvullend voorschot op de exploitatievergoeding t.b.v. de Groen van Prins tererschool; medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en meubilair voor dezelfde school; krediet voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de Klaas de Vries- school; vaststelling van een regeling tegemoetkoming aan huurders van wo ningen bij gedwongen verhuizing; vaststelling van de bijdrageregeling krotopruiming; vaststelling van een doorstromingsverordening; verlenen van bouw- en grondvoorschotten: vaststellen van een instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht; verhuur van een gedeelte van het magazijn bij de gemeentelijke kan toren aan de Henegouwerweg; wijziging van een verordening op het beheer van de bedrijven; krediet voor het verlenen van gemeentemedailles; krediet voor het slopen van een aantal panden; herziening van bouw- en grondvoorschotten; beschikbaar stellen aanvullend krediet t.b.v. huwelijksfeest prinselijk paar; verstrekken van een kraamgelduitkering: krediet voor het maken van hekwerken bij het politiebureau en de Theo Thijssenschool; aankoop van een pand aan de Kerkweg; wijziging van het besluit tot onteigening van grond aan de Tweede Bloks weg en het recreatieplan Sniepweg; wijziging van het besluit tot onteigening van eigendommen in het plan Groenswaard; bezoldiging van gehuwd jeugdig personeel; aankoop van een pand aan de Wilhelminakade; vaststelling van een tweetal bestemmingsplannen; krediet voor de aanschaffing van een zandstrooier; krediet voor de aankoop van vuilnisemmers; vaststelling van een reglement van orde voor raadsvergaderingen; vaststelling van twee verordeningen op de commissies in gevolge de Gemeentewet; verkoop van een terrein voor de bouw van een bibliotheekgebouw; verkoop van grond in het industrieterrein Noordkade; krediet voor varvanging van de ramen van de Jan Ligthartschool; medewerking aan de uitbreiding van de Eben Haëzerschool; vervanging van de Daf-roltrommel-vuilnis wagen; onderzoek geloofsbrieven raadslid Th. Lammertse; medewerking voor vervanging schoolmeubelen aan het bestuur van de Koningin Julianaschool; oninbaar verklaring van twee posten; verlenen van subsidie van 500,aan het Sportweekcomité. Oud-Verlaat is uit de brand. De oude, uit 1930 stammende, tweewieli ge motorspuit was de naam brand weereenheid niet meer waardig. Het gevaarte werd tien jaar geleden al afgekeurd. Toen burgemeester Van ’t Verlaat de eenheid zag bij een oefe ning in november van het vorige jaar besloot hij meteen stappen te ondernemen om te komen tot de aan schaf van nieuw materieel. „De amb telijke molen heeft ditmaal snel ge maaid, zo zei de burgem. in z’n toespraak en Oud-Verlaat is bijzon der dankbaar dat de nieuwe burger vader daartoe een flinke steen heeft bijgedragen. Alvorens de brandweereenheid of ficieel werd overgedragen werd hij vroeg in de avond in de buurtschap zelf op het plein van het voormalige schoolgebouw aan de Rotte voor ve le genodigden en belangstellenden gedemonstreerd, bezichtigd en geïn specteerd. Daarna ging met alarm- hoorn en zwaailicht in werking rich ting Dorp. Onder de vele belangstellenden be vonden zich de heer M. Aaldijk, in specteur van het Zuid-Hollandse brandweerwezen en bestuurslid van de provinciale brandweerbond, de wethouders A. van Tol en C. Kreft, gemeentesecretaris A. Gijsenbergh, vele raadsleden en de voltallige corpsen van Zevenhuizen en Oud- Verlaat. Hervormde Kerk van Sluipwijk: V.m. 10 uur Eerw. heer J. Goedhart van Wilnis. Nam. 6.30 uur Ds. A. J. Kret, Leiden. WADDINXVEEN Week van 6 t.m. 13 juni 1966 Geboren: Anna Soemina Lubertha, d.v. L. den Boer en W. P. Wilkens; Johannes Theodurus Maria,z.v. J. Sluijs en M. C. T. de Groot; Marinus, z.v. W. C. Boeren en J. Vis; Riekele, z.v. T. C. Versluis en H. Vierstra. Carolina, d.v. C. Vos en W. Hoogen- doorn; Ernst Johannes, z.v. E. J. Heus Hoogendijk; Johannes Arie, z.v. J. van Helden en D. A. van Eijk; Petrus Johannes, z.v. C. J. Strooband en D. Koster. Ondertrouwd: N. M. de Frankrijker en C. M. J. Steenland. Gehuwd: A. Scholten en H. W. Ketting; G. H. P. van der Heide en C. L. Be- linfante. Overleden: Bastiaans, Nicolaas Maximiliaan Wil lem Eduard, oud 74 jaar; v. Rosmalen ev. Venema, Sjoukje Jo hanna Dina, oud 44 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwembroek m. badhand doek; sleutelbos; groene portemon- naie; badpak; zeemlappen; wit sport- broekje; rode bril; gymn. schoenen; sokken en onderbroekje; bos sleutels; rode step. Verloren: portemonnaie met inh.; witte badhanddoek m. zwembroekje; sleutel; grijze regenjas; zeemlappen; jongenshorloge; tennisracket en shirt en slipper; zwarte leren jas, broek en overhemd; donkerblauwe handschoenen; zwembroek. thousiasme van de burgemeester als het gaat om de brandweer. Het corps Oud-Verlaat is nu weer he lemaal paraat en we kunnen weer mee gaan doen met wedstrijden, aldus beëindigde de heer Oskam zijn toespraak. Geboren: Silvia Nicolina Jacoba Petronelle, d.v. N. G. A. van Beek en M. A. van Halen; Geertruida, d.v. J. A. Verkaik en P. A. Lekkerkerker; Yolanda, d.v. P. van Roon en A. Tol; Marc Minco z.v. W. P. Feringa en M. Stigter; Abraham Jacobus, z.v. D. A. Slaman en J. J. E. Kraan; Petronella Elizabeth, d.v. D. A. Sla man en J. J. E. Kraan; Petrus Cornells, z.v. Th. Heemskerk en J. C. A. Fase. Overleden: Cornelia Pauwlina Molenaar, z.v. E. van Dijk, 78 jaar; Johannes Pieter Struijl, ev. E. van Prooijen, 54 jaar. ZEVENHUIZEN Ondertrouwd: Pieter Hoogerwaard en Aletta Catha rina Adriana Rosbergen; Gehuwd: Mattheus Adriaan Heijboer Meinsje Adriana Maria Dekker. I Overleden: Johannes van der Meer, ev. Janke Kuchler, wedn. v. Machelina West- dorp, 76 jaren. MOERKAPELLE Overleden: 7 juni 1966, Puik, Mar- grietha (wed. C. Boevé) 74 jaar, te Gouda. De nieuwe brandweereenheid, waaraan al zovele jaren zo’n enorme behoefte bestond in Oud-Verlaat is er. Het is een klein, maar kittig wa gentje, dat zoals burgemeester Van ’t Verlaat het in zijn toespraak uit drukte „praktisch alles bevat wat er in een grote spuit zit”. Om maar eens wat te noemen. De door de Rotterdamse brandspui- tenfabriek A. Bikker Zoon tot brandweereenheid omgebouwde volkswagen biedt plaats aan zes le den van het elf man sterke brand weercorps van Oud-Verlaat. De au to heeft een 1500 cc motor, een draagvermogen van duizend kilo, ’n motorspuit op slee met een pomp- agregaatcapaciteit van minimaal 1500 liter per minuut, een ladderge- stel, zuigkorf, 150 m. brandslangen, verdeelstukken, zwaailicht, schjjnwer per, bermmistlamp, enz. De gehele aan alle moderne eisen beantwoor dende eenheid heeft niettemin slechts 18.750 gekost. F'

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 10