Raadsleden bezochten twee zwembaden gistere Onze van mening voor op 22 JUNI op naar de f 50.000 Speelruimten rond baden betekenis EXAMENS grootste bejaarden Fijne dag Bliksemactie met muziek zwembad voor Tennissers verloren Orgelconcert Feike Asma Ruimte rond zwembad D. v.d. Kwaak slaat eerste paal voor complex van 25 woningen in ‘Zuidplas Belemmering van het verkeer 1 120.000,- schade bij telle brand in glasfabriek Smits Programma reis bejaarden bekend Wedstrijden manége Reigersburgh Schoolreisje 1 Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN A A G E N E - Details 'T’si 16 juni 1966 HOLLANDS HART WADDINXVEEN Dorps- I ZEVENHUIZEN i der i MOERKAPELLE Brugweg, BIOSCOPEN IN GOUDA. EXPOSITIES Het gemeentebestuur van Zeven huizen, terecht trots op dit fraaie resultaat, heeft gemeend het ge- Van 24 juni tot en met 2 juli: Sportweek Waddinxveen. Donderdag 7 juli: Mobiel teststation Veilig Verkeer. Van 4 tot en met 8 juli: Veilig Verkeerweek Moerkapelle. Schouwburg BIOSCOOP: do. 20.15 uur: Too hot to handle (18 jaar). Vr. 20.15 uur, zat. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 2.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Derek Flint (14 jaar). De woningen (23 woningwet, 18 premie en 11 vrije sector) zullen verrijzen in het uitbreidingsplan Zuidplas. De bouw is in handen van de Bouw- en Handelmaatschappij „Reberg” NV in Capelle aan de IJs- sel. beuren niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan en heeft tot haar blijdschap de gedeputeerde bereid gevonden het gebeuren luister bij te zetten. Na het slaan van de eer ste paal zal tijdens een bijeenkomst in de raadzaal van Zevenhuizen de belangrijkheid van de gebeurtenis nader worden belicht. In de zomer-orgelconcerten-reeks ’66 zal deze keer de bekende orga nist Feike Asma een bespeling ge ven in de St. Janskerk te Gouda op 21 juni a.s. ’s avonds om 8 uur. Op het programma staan werken van Bach. Festing, van Westering en Keger. Maandag 20 juni: Voetbalwedstrijd Kerkeraad-Jeugd clubs Immanuelkerk, tefrein Wad dinxveen, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 21 juni: Opening expositie Joop Dam, boek handel Veldwijk, aanvang 20.15 uur Woensdag 22 juni: Clubavond WIK, clubhuis straat, aanvang 19.00 uur. Van 22 tot en met 25 juni: Kermis op het KW-plein. Donderdag 23 juni: Trekking loterij Zonnebloem, in De Unie, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 1 juli: Begin schoolvakanties lager en voortgezet onderwijs. Van 14 tot en met 17 juni: Avondvierdaagse in Gouda. Vertrek vanuit Waddinxveen voor WIK-leden Kerkweg-Oranjelaan, 18.00 uur. Donderdag 16 juni: Bejaardenreis, vertrek 8.30 uur vanaf Hervormde kerk. Vrydag 17 juni: Receptie tgv. Jubileum zr. C. J. Meyers, Hotel Vos, aanvang 19.00 uur. Woensdag 22 juni: Bejaardenreis, vertrek kwart voor acht, aankomst ingev. 21.00 uur. Donderdag 16 juni: Kapellevliegersklokinslag om 8 uur, inkorven voor jonge duiven, (vlucht Capelle) om 18.30 uur. Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Waddinxveen, O- r kj Volgende week woensdag begint op en nabij het Koningin Wilhel- minaplein een pretpark, waarvan de baten zijn bestemd voor de or ganisatie van de Sportweek 1966. Blijkens artikelen elders in deze krant dragen wij de sportweek een zeer goed hart toe en hopen, dat deze in alle opzichten een succes zal worden. Zaterdag 18 juni: Visconcours HSV rioolwaterzuiveringsinstallatie, ran je wijk. Donderdag 16 juni: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Van 21 jui tot en met 8 juli: Aquarellen en gouaches van Joop Dam (Haarlem) bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). WADDINXVEEN Een felle binnenbrand heeft woensdagmor gen voor ongeveer 120.000 schade aangericht in het bedrijfspand van de glasfabriek Smit in de Burgm. Trooststraat. De schade wordt door de verzekering gedekt.Over de oor zaak van de brand tast men tot op heden in het duister. De recherche heeft vandaag een onderzoek inge steld. Men vermoedt dat een vlam uit een butagasfles in aanraking is gekomen met plastic grondstoffen voor de glasfabricage. De brandweer, die onder comman- do stond van de heer H. J. de Wil de, was het vuur spoedig meester. De spuit en de twaalf manschappen stonden ongeveer zeven minuten na de melding al op het rampterrein en bonden de strijd aan met vijf ge wone en twee hogedrukstralen. Om dicht bij de vuurhaard te kunnen komen werd door enkele brand weerlieden perslucht gebruikt. Het vuur heeft een groot deel van de glasvoorraad van de firma Smit vernietigd. Bovendien werd de kap van het nog slechts vier jaar oude gebouw ernstig beschadigd. De pro ductie is voorlopig gestremd. Op woensdag 22 juni a.s. gaan de Moerkapelse bejaarden al om kwart voor acht op reis. De tocht voert via de Brienenoordbrug, de Baren- drechtse brug naar het Hellegats- plein.Over de Grevelingendam rijdt de bus door het vlakke land van Schouwen-Duiveland naar Zierik- zee waar men de koffie zal nutti gen. Via de Oosterscheldebrug gaat het dan naar Goes. Hier wordt de koffiemaaltijd gebruikt. Dan gaat men zolangzamerhand aan de te rugtocht denken. Via het bosbad Hoeven en Zevenbergsehoek (voor de thee) voert de reis richting Moerkapelle, dat men ’s avonds om negen uur weer binnenrijdt. Zondag 3 juli: Kerkdienst voor jongeren, clubge bouw Lange Zijde, aan vang 10.00 uur. Voor de in Goua gehouden exa mens Ulo-A (met midenstandsdi- ploma) slaagden P. v.d. Laak, J. Loef, J. v. Leeuwen, G. Rootert en H. M. Regters te Waddinxveen. M. Ooms, eveneens te Wadinxveen, behaalde het diploma Ulo-A. De padvinders van de Pieter Ma- ritzgroep hebben hun medewerking toegezegd om als collectanten op te treden. Teneinde deze bliksemactie zo vlot mogelijk te laten verlopen is er echter nog aanvulling nodig met andere vrijwilligers en vrijwil ligsters. De Stichting Vrienden van het zwembad roept daarom zoveel mogelijk vrijwilligee collectanten op om mee te helpen deze laatste grote actie voor de vakanties tot een succes te maken. Men kan zich tot 21 juni als col lectant (alleen boven 16 jaar) op geven bij de heer C. van Mourik, Kon. Wilhelminaplein 9, tel. 3055. Het stichtingsbestuur vraagt be grip van die inwoners, die geregeld op andere wijze hun bijdragen aan het zwembadbouwfonds leveren, in dien er toch ook bij hen wordt aan gebeld, omdat de collectanten moei lijk met lijstjes in de hand kunnen gaan lopen, waarop staat waar ze niet moeten bellen. Voetbalwedstrijd Boonstoppel-Rot- terdamse verslaggevers, terrein Waddinxveen, aanvang 10 uur. MOERKAPELLE In tegenstel ling tot vorige jaren heeft het co mité dat zich belast met de organi satie van de bejaardenreis voor Moerkapelle dit jaar besloten het reisdoel van tevoren bekend te ma ken. Ten aanzien van het zuivere zwem- technische zal het Waddinxveense bad beslist aan alle eisen gaan vol doen, maar gisteren bleek vooral, dat er ook de grootste aandacht moet worden geschonken aan de details ten behoeve van de totale recreatie ve functie van zo’n zwembad. Zo kwam o.m. naar voren, dat zich ge middeld slechts tien procent van de aanwezigen in het water bevindt. De rest vermaakt zich op de tegelpaden of speelweiden. Mede daarom al kun nen de speelweiden niet groot ge noeg zijn temeer ook, omdat uit de ervaringen met andere goed geoutil leerde openluchtbaden is gebleken, dat deze een bijzondere aantrekkings kracht bezitten op een zeer wijde omgeving. Uiteraard komt een der gelijke ontwikkeling ook op de ex ploitatiemogelijkheden van een zwembad ten goede. zonder veel aandacht geschonken Met name in Dieren is er ook bij- aan de mogelijkheden voor de kleu ters, die vijf kleinere bassins van Ook een kermis ten bate van die sportweek vinden wij een goede ge dachte en evenzeer juichen wij het toe, dat men die kermis nu eens brengt in het midden van de nieu we wijken, waar langzamerhand het grootste deel van de inwoners is gehuisvest. Alleen zullen die inwo ners het allerminst op prijs stellen, dat hun in feite enige verbindings weg naar het centrum ten behoeve van de kermis voor het verkeer wordt afgesoten en dat al het Oran- jewijk en Vondelwijk verkeer ge durende drie dagen een omweg zal moeten maken via de daarop niet erg berekende Fred. Hendriklaan en Mauritslaan. Op de voormalige rolschaatsbaan is overigens voldoen de ruimte voor een pretpark. WADDINXVEEN Het nieuwe Waddinxveense zwembad stond gis teren in het middelpunt van de be langstelling van de gemeenteraad tij dens een door de Kon. Ned. Heide maatschappij georganiseerde excursie voor de leden van de raad met hun dames, alsmede een aantal hoofd ambtenaren. Reisdoelen waren het nieuwe Soester natuurbad en het eveneens nog nieuwe zwembad „Het Nieuwland” te Dieren. In beide gevallen waren het voor de zwembaden topdagen, waardoor de raadsleden in alle opzichten een goede indruk konden krijgen van de mogelijkheden en van de eisen die aan een behoorlijke openluchtbad moeten worden gesteld. Vooral ge sprekken met beheerders van de ba den en de badmeesters waren vaak bijzonder leerzaam. Het Soester Natuurbad is bijzonder fraai gelegen temidden van een enigszins heuvelachtig boslandschap, iets wat Waddinxveen altijd zal moeten ontberen. Hoewel het bad in Dieren ook tussen bossen lag, bena derde dit in vele opzichten het ba sis-plan, zoals dat door de Kon. Ned. Heidemaatschappij voor Waddinx veen is opgesteld. verschillende afmetingen endiepte ter beschikking hebben, alsmede een door beplanting afgeschermde speelweide, waar de kleuters niet verloren gaan tussen de massa’s andere zwemlustigen, voetballende jongelui enz. Beide gisteren bezochte baden be zitten als extra voordeel een voor- verwarmingsinstallatie, waardoor het water in korte tijd op tempera tuur kan worden gebracht en ook steeds kan worden gehandhaaft rond 20-22 graden, waardoor de ge middelde gebruiksduur van ’t open bad met ongeveer twee maanden wort verlengd. Ter afwisseling van het reispro gramma stond ook nog een bezoek op het programma aan de viskwe- kerij van de Heidemaatschappij in Vaassen en werd een lunch ge bruikt in het koetshuis bij kasteel Cannenburgh eveneens te Vaassen. Na het bezoek aan het Dierense zwembad, waar enkele leden van het gezelschap het bad in de prak tijk beproefden, werd de excursie besloten met een bezoek aan het hoofdkantoor van de Heidemaat schappij in Arnhem, waar nog eni ge toelichting werd gegeven op de Waddinxveense plannen. Met een diner in Rhenen werd de leerzame excursie besloten. Namens de Kon. Ned. Heidemaat schappij trad de gehele dag als gastheer op de heer A. A. Jebbink, hoofd van het district Zuid-Holland Noord van de Heidemaatschappij. legd. Sjaak Noteboom maakte de bovenste foto even voor de middag in het park de Hoge Veluwe in Gel derland, waar de koffie werd ge bruikt. Vermoeid, maar hongerig en voldaan kwamen de bejaarden ten slotte ’s avonds in Avifauna aan, waar werd gedineerd. (foto Sjaak Noteboom) Evenmin mag de kleuteracco- modatie worden vergeten, want vooral voor ouders met kleine kin deren kan het bad een veilig re- creatiedoel zijn, wanneer de voor zieningen voor de jongste jeugd voldoende zijn verzorgd. Het was een fijne dag voor de Waddinxveense bejaarden, verle den week woensdag. De midden stand bewees ook nu weer wat voor goed werk zij verricht met haar jaarlijkse Sint-Nicolaasactie. De fo to’s geven een beeld van de afstand die de driehonderd bejaarden, die de reis meemaakten, hadden afge- Vrjjdag 8 juli: Filmavond Veilig Verkeer met quiz, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Het lijkt ons waarschijnlijk dat een deel van het rond naast het zwembad geprojecteerde sportcom plex in ieder geval nog zal moeten wijken voor meer „speelruimte” rond de baden zelf. ZEVENHUIZEN Het lid van Gedeputeerde Staten, D. van der Kwaak, zal volgende week donder dag in Zevenhuizen de eerste paal slaan voor een complex van 52 wo ningen, het grootste contingent dat Zevenhuizen ooit heeft toegewezen gekregen. Bij de springproeven was de plaatsing i. de eerste wedstrijd: le plaats mej. C. Glasbeek, 2e plaats de heer A. v. d. Berg, 6e plaats mej. Y. Groen. In de tweede wedstrijd was de 2e plaats voor mej. C. Glas beek en de 4e plaats en equo voor de heer A. v. d. Breggen. Gevorderden: 4e plaats mej. Con nie Glasbeek, 5e plaats de heer A. van der Breggen. Bij de return- wedstrijd te Leidschendam waren de plaatsingen als volgt: Beginners mej. J. S. A. Hekker, 5e plaats. Ge vorderden: le plaats de heer A. v. d. Breggen, 4e plaats mej. C. Glas beek. Donderdag 23 juni: Slaan eerst paal woningen in de Zuidplas door ged. D. van Kwaak, aan vang 16.30 uur. Gisteren zijn de raadsleden op reis geweest om in verband met de Waddinxveense zwembadbouw- plannen enkele zwembaden te be kijken. Een eerste indruk is, dat het Waddinxveense plan, zoals dit op de voorpagina staat afgebeeld, beslist te klein van opzet is. Niet zo zeer wat betreft de baden, maar vooral ten aanzien van de zon- en speelruimte rond de diverse baden. We zullen bij het realiseren van de plannen namelijk beslist niet mo gen vergeten, dat de zwemclubs en sportzwemmers weliswaar veelvul dig het bad zullen gebruiken, maar dat men het bij de exploitatie voor al ook zal moeten hebben van de verpozing zoekende massa, die mis schien één keer in het water gaat en verder veel in de zon wil liggen of spelen wil beoefenen. WADDINXVEEN - De degradatie competitie is voor de tennisclub Waddinxveen niet erg bemoedigend gestart. De Waddinxveners kregen zondag tegen de Mangercats uit Drie bergen, kampioen van de vierde klas van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond, grondig klop (8-0). Uitslagen: Herenenkelspel: I. Hugen-R. Kleist 6-2; 6-3; K. Verhoef-C. M. van Dam me 7-5, 6-2. Damesenkelspel: mej. W. Broer-mej. A. Koppenaal 6-3, 6-1; Herendubbelspel: I. Hugen en K. Ver hoef-R. Kleist en E. Brants 6-1, 6-4. Damesdubbelspel: mej. W. Broer en mej. I. van Berkhout-mevr. A. van Zetten en mej. A. Koppenaal 6-4, 6-3. Gemengd dubbelspel: -mej. I. Berk hout en I. Hugen-mej. A. Koppenaal en R. Kleist 6-3, 6-3; mej. W. Broer en K. Verhoef-mevr. Van Zetten en E. Brants 6-3, 6-3. WADDINXVEEN De muziek verenigingen Concordia en Voor waarts, de drumband „De Cormu- la’s, de leden van de vrijwillige brandweer en de padvinders, aan gevuld met nog andere vrijwilligers trekken woensdagavond 22 juni vanaf zev enuur door de gemeente voor een massale huis-aan-huis col lecte, waarvan de opbrengst is be stemd voor het nieuwe zwembad. „Voorwaarts” start om zeven uur vanaf Royal op het Kon. Wilhelmi naplein voor een mars door de Oranjewijk ten noorden van de Wil lem de Zwijger laan en door de Von delwijk. Op hetzelfde tijdstip vertrekt Concordia van het Geref. Vereni gingsgebouw voor een rondgang door het deel Oranjewijk ten zui den van de Willem de Zwijgerlaan, terwijl in deze route ook worden betrokken de Kerkweg, Stations straat, Jan Dorrekenskade, een ge deelte Zuidkade, de Nesse en de Oranjelaan. De Cormula’s nemen de Sniep- wijk, Kerkweg ten westen van de spoorlijn, Dorpsstraat, Kleikade, Onderweg, J. Dorrekenskade-west en de Piasweg voor hun rekening. De drumband vertrekt om zeven uur vanaf het Stationsplein. De brandweer, die gemotoriseerd zal uitrukken, bewerkt de Henegou werweg, Brugweg, Noordkade, Zuidkade, Victorwijk en Noordein- de. WADDINXVEEN In de laatste drie weken was het voor het wed- strijdteam van manege de Reigers burgh te Waddinxveen, bijzonder druk. Na de op 22 mei j.l. verreden thuiswedstrijd tegen het team van manege de Kill uit Leidschendam vond de returnwedstrjjd plaats zondag jl. te Leidschenam. Hoewel in de eerste zowel als in d etweede wedstrijd het Leidschen- damse team in totaal de Reigers burgh de baas bleef behaalden de laatsten toch een aantal goede pun ten. In de eerste thuiswedstrijd waren bij dressuur de volgende plaatsen van de Reigersburghers nl. Beginners: 2e plaats mej. Yvon ne Groen; 3e plaats mej. J. S. A. Hekker. Bezoek ds Westlan aan Herv. Gem. in de Oranjewijk. Kennismakings bijeenkomst in Bethel, aanvang 19.30 uur. ZEVENHUIZEN De drie laag ste klassen van de openbare lagere school hebben woensdag het jaar lijkse schoolreisje gemaakt. Met twee bussen vertrokken de klein tjes ’s morgens naar Austerlitz waar wat werd gegeten en de speel tuin ijverig werd benut. De bussen reden vervolgens naar Ouwehands’ Dierenpark in Rhenen. Na de be zichtiging die vooral met het bij zonder warm weer nogal wat zweet druppels vergde, werd verkoeling gezocht in het bosbad, dat tegen over de dierentuin is gelegen. Bliksemactie^ w e mb ad bouw

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3